Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5651) Khaal válasza Omni (#5646) üzenetére


Khaal
őstag

PowerPlay fül megvan a képernyő tulajdonságoknál, engedélyezni is tudom, csak éppenséggel nem történik semmi, folyamatosan maxon megy a gpu és a memória is.
Ati Tray Tool-t használom az asztali gépen, úgy emlékszem mintha a mobil chipeket nem támogatná, de ennek még utána nézek, nekem nem is jutott eszembe. :B

(#5652) Tin válasza taltos (#5639) üzenetére


Tin
veterán

ez kell neked

mivel pár napos a cikk, gondolom másokban is felmerült ez a kérdés. egyszerűen rendelj egy 64 bites recovery lemezt a szervizből. lesz valamekkora költsége, de nem hinném hogy pár ezresnél több (csomagolás, lemez, szállítás).

beszélj a szervizzel, mivel ez hivatalos, kénytelenek olyat küldeni amilyet kérsz. annyi, hogy azonos nyelvűnek kell lennie.

(#5653) spyduck


spyduck
nagyúr

Számomra hihetetlen, h egy magyar teszt sincs a T500-ról, úgy látom ebben is én leszek az első :DDD

(#5654) SNor válasza Innox (#5650) üzenetére


SNor
tag

Ha az segít, én most cseréltem hűtőt a T60-on. Az átlag 50-55°C leesett 35°C-ra. Szét/összeszerelni nem volt vészes, valaki linkelte a szerelési videókat, utólagosan is köszönöm még egyszer.

(#5655) buherka válasza Innox (#5650) üzenetére


buherka
addikt

Persze hogy megpróbálhatod a szervizet is. Foglalkozniuk kell a dologgal.
Megmondod, hogy sokat megy a venti és nagyon melegszik. Jó eséllyel kapsz egy új ventit, de ha nem, legalább kitakarítják.

Lelkiismeretes szerviz valamint aki profin meg tudja csinálni az NeverHood kolléga. Itt található.
Ő már másnap fog hívni, hogy kész a cuccos :B

Itt egy vidi, hogyan pattintják ki a gépedből a coolert...nem nagy ügy.
GOM playert használj a lejátszáshoz

Itt az összes szétszerelési videó.

(#5653) spyduck...én is elhatároztam, hogy nekiállok a cikknek, de valahogy mindig ellustultam :B

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#5656) bwoay válasza evone (#5632) üzenetére


bwoay
nagyúr

ez elég érdekes kijelentés, tekintettel arra, hogy már hetek óta rajongsz az új szériáért, meg hogy "minden tekintetben jobbak lesznek, mint a régiek". ugyanakkor egyetértek, nekem még nagyon szoknom kell a T410-et, ami számomra egyelőre csak egy fura T400&T400s hibrid. Viszont ami nagyon nem tetszik a T400-ban, az a kilógó 6 cellás akkumulátor. A 9 cellásról nem is beszélve. Szóval a T410 akku megoldását nagyra értékelem.

taltos:
"A csúnya megoldás, hogy egyszerűen letörlöm a recovery partíciót, felrakom a W7-tet"

szvsz ez nemhogy nem csúnya, hanem a legelegánsabb megoldás :D és csak egy kicsit sátánizmus ;)

"felrakom rá a Lenovos cuccokat (mintha írtátok volna itt a forumban, hogy van hozzá valami központi update-ter program, ami ügyel a driverek felrakásának helyes sorrendjére is)"

na, innentől viszont már szerintem sem olyan jó. első körben ugyan marhára tetszett a system update, aztán rájöttem, hogy inkább csinálom manuálisan. az a biztos.

Prom:
most nézem, hogy ez annak az SSD-nek a 256-os változata, ami a T400s-ben van. engem mondjuk a régi Samsungod eredményei sokkal jobban érdekelnének :D

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#5657) n0se


n0se
tag

hello!

R400-on van lehetoseg valahogy a kijelzo szinhomersekletet allitani, kicsit elenkebb szinekre vennem?!

koszi

n0se

(#5658) taltos válasza Tin (#5652) üzenetére


taltos
senior tag

Igen, ezt akartam linkelni az "itt" szóra, csak elfelejtettem. :B Köszönöm! :)

bwoay: Lehet. Akkor majd keresni kell valami kis guide-ot a sorrendekhez, és hogy mi mihez kell (hogy legyen az embernek egy kis rálátása a Lenovos szoftvercsaládra.). Rá fogok keresni, de ha valakinek van valami linkje, azt megköszönöm. :)

[ Szerkesztve ]

(#5659) evone válasza buherka (#5655) üzenetére


evone
őstag

Neverhood az hivatalos szerviz?

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5660) taltos válasza evone (#5659) üzenetére


taltos
senior tag

Nem éri meg a helyszíni garancia bővítés? 10 000 + ÁFA az usannotebooknál, és ha már akár csak 2-3-szor is dolgod van a szervízzel, az így felmerülő költségek többre rúghatnak (nem mellékesen, úgy tudom a Bp-i szervíz foglalkozik a gépeiddel, akikről nekem eddig csak csupa jó véleményem van).

Én fentartom a garibővítésre a pénzt, hogyha lesz valami a géppel, akkor csak kibővíti az ember a garanciát, és utána már lehet is szólni a szervíznek.

(#5661) evone válasza taltos (#5660) üzenetére


evone
őstag

Az csak a mostani gari lejarata utan fog menni, de lehet enis veszek olyat.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5662) taltos válasza evone (#5661) üzenetére


taltos
senior tag

Elvileg bármikor bővítheted, amíg van garancia a gépedre. Szerintem megéri, nekünk 1 út BPre 16k lenne, szóval már 1 szervízes helyzetre is megéri a bővítés.

(#5663) TOZ válasza evone (#5659) üzenetére


TOZ
addikt

Tudtommal nem az.

(#5664) evone válasza taltos (#5662) üzenetére


evone
őstag

Az oké hogy bármikor, de csak akkor fogod tudni hasznalni, ha lejart a 3 ev a geprol. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5665) Napfénysüti válasza taltos (#5660) üzenetére

Szerintem simán megéri tekintve hogy a központi szervizben körülbelül a következő árak voltak:
Bevizsgálás: olyan 8.500 Ft körül
Javítás óradíja: 32.000 Ft ha jól emlékszem.
Magyarán ha csak megnézeted és mondjuk csak apró a probléma amit fél órán belül orvosolnak már akkor visszahozta az árát a garanciabővítés. :K

Més que un club!

(#5666) Shadowfax válasza Napfénysüti (#5665) üzenetére


Shadowfax
addikt

De ki az a b@rom, aki a központi szervizbe viszi javíttatni a gari lejárta után? :)

(#5667) Napfénysüti válasza Shadowfax (#5666) üzenetére

Na ez egy nagyon jó kérdés. :D
Talán valami kis céget tudnék elképzelni akik nem ismernek alternatív szervizeket. A fórumlátogatók persze nem ide tartoznak ők tudják hova kell. :)) Persze itt a nagy többség alapból nem is új gépet vesz egy vagyonért. :DD

Més que un club!

(#5668) TOZ válasza Napfénysüti (#5667) üzenetére


TOZ
addikt

Vagy eppen hogy uj gepet vesz, de nem egy vagyonert ;]

(#5669) qwertly válasza spyduck (#5653) üzenetére


qwertly
addikt

Szia,nagyon várom mert az eddigi írásait is nagyon jók voltak. :C :R

(#5670) taltos válasza evone (#5664) üzenetére


taltos
senior tag

Dehogy. :) Idézet innen:
ThinkPad T/X/W sorozathoz helyszíni garancia kiterjesztés

P/N: 12X6455

Biztosítsa nyugalmát a kényelmes és kedvező árú garancia kiterjesztésekkel vagy garancia idő meghosszabbítással.

Garancia bővítési tudnivalók:

- A Lenovo Thinkpad T/X/W szériás modellek, alap 3 év (szervizben történő) gyártói garanciájának kiterjesztése az üzemeltetés helyszínén történő javításra.
- A hibabejelentés napját követő munkanapi megjelenéssel.
- A helyszíni garancia kiterjesztéses javítási szolgáltatás csak abban az országban vehető igénybe, ahol a bővítés meg lett vásárolva.
- A garancia bővítés kizárólag a készülék alap garanciájának lejárta előtt aktiválható!
- A megbízható szerviz szolgáltatásokat az IBM szerviz, mint a Lenovo központi szervizpartnere biztosítja.
- A Lenovo termékeire világgarancia érvényes. Részletes feltételek az alábbi linken találhatóak (angol nyelvű):

www.lenovo.com/warranty/hu

Szóval ez nem plusz éveket ad, hanem a sima garanciát bővíti helyszínire, mint a Dell gépek esetében. Vagy kijönnek, vagy dobozt küldenek.

[ Szerkesztve ]

(#5671) TOZ válasza taltos (#5670) üzenetére


TOZ
addikt

pont ezt akartam en is irni ;-)

(#5672) evone válasza taltos (#5670) üzenetére


evone
őstag

Ehhez nem kell felmenni BP-re, kiterjesztem, f*szomnak sincsen mar kedve allandoan jarkalni szervizbe.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5673) bwoay válasza taltos (#5658) üzenetére


bwoay
nagyúr

[link]

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#5674) dabadab válasza evone (#5672) üzenetére


dabadab
titán

Amikor nekem volt szükségem a szervízre, akkor futárral postáztam a laptopot, az úgy lényegesen kényelmesebb :)

DRM is theft

(#5675) taltos válasza bwoay (#5673) üzenetére


taltos
senior tag

(#5676) Omni válasza Khaal (#5651) üzenetére


Omni
aktív tag

Nálam a fenti registry módosítással és az NHC használatával szépen visszaveszi az órajeleket.

(#5677) dabadab


dabadab
titán

Tényleg, fiúk-lányok, tudja valaki, hogy hozzá lehet-e még valahol jutni a ThinkPad Full-Size UltraNav USB Keyboardhoz (ez az, amit most ősszel vontak ki a forgalomból, pöcökegérrel meg numpaddal)?

DRM is theft

(#5678) adorjant válasza dabadab (#5677) üzenetére


adorjant
senior tag

ne mond már,hogy már nem forgalmazzák?
nekem van otthon egy,pont a napokban gondolkodtam,hogy a másik géphez is szerezni kellene egyet :F

(#5679) dabadab válasza adorjant (#5678) üzenetére


dabadab
titán

Lecserélték egy új változatra, amin nincs numpad ( :( ), nincs tapipad ( :) ), olcsóbb ( :) ), és megkapta az új laptopok billentyűzetét (dupla magas esc ( :) ), dupla magas del ( :( ), win gombok).

Így néz ki.

DRM is theft

(#5680) i400 válasza dabadab (#5677) üzenetére


i400
senior tag

én a numpad nélküli változatra szeretném lecserélni a logi wave-et de még szitázatlan en-en verziót sem találtam :S

(#5681) adorjant válasza i400 (#5680) üzenetére


adorjant
senior tag

X41-hez nekem olyat adtak,de a numerikus kivitel jobban tetszik :)

(#5682) metal01


metal01
őstag

Hello!

Az R500-as gépemmel kapcsolatban lenne kérdésem.

P8700 (1066MHz FSB, 3M cache, 25W) 2.53GHz proci van benne. A venti a bekapcsolás pillanatától kezdve megy folyamatosan, igaz nem hangosan. Érdemes a tpfancontrol-t feltenni (ha igen, hogy kell configolni)? Vagy ez úgy normális ahogy van?

A másik a. kijelző, video:

15,4" WSXGA+, wide LCD (1680x1050, 200 nit, 500:1)
ATI Mobility Radeon HD 3470 (128MB / 128MB Hypermemory)

A színek elég haloványak, lehet ezen állítani, vagy direkt ilyen? A fényerő sem valami sok...

Köszönöm a válaszokat előre is!

M.

(#5683) andersen10 válasza n0se (#5657) üzenetére


andersen10
aktív tag

"R400-on van lehetoseg valahogy a kijelzo szinhomersekletet allitani, kicsit elenkebb szinekre vennem?":

Nekem diszkrét videókaris R61-em van és nekem is az volt a gondom, hogy igencsak sápatag volt az R61 LCD, különösen az S-PVA Eizom mellett. Aztán az NVIDIA vezérlőpulton találtam egy olyan opciót, hogy "Digital vibrance", azt felnyomva kb 50%-ra nagyjából elérte az Eizo színtelítettségét. Ha nem NVIDIA-s a géped akkor viszont nem tudom mi a megoldás.

(#5684) TOZ válasza dabadab (#5679) üzenetére


TOZ
addikt

Az optimalis valtozat a touchpad nelkuli, de numpados lenne. Szamomra.

(#5685) bwoay válasza taltos (#5675) üzenetére


bwoay
nagyúr

és ez nem elég? én amúgy csináltam magamnak clean install listát,
mert van egy csomó minden, amit úgysem raknék fel, W7 esetén szerintem összesen 8-10 drivert találtam érdemesnek mindössze.

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#5686) andersen10 válasza metal01 (#5682) üzenetére


andersen10
aktív tag

"Érdemes a tpfancontrol-t feltenni (ha igen, hogy kell configolni)?": első körben az energiaséma beállításokat érdemes megnézni, aztán RightMark CPU-val takarékosabbra hangolni a procit. A ventit nem piszkálnám, nem lenne jó megfőzni azt a jó kis P8700-et...

"A színek elég haloványak": nézd meg az ATI vezérlőpaneljén nincs-e hasonló funkció, mint az NVIDIA digital vibrance. Nekem az segített. Másrészt ha kotábban glare panelhez szokott a szemed, azokat a csilivili színeket egy matt kijelző nem fogja visszadni. Valamit valamiért.

"A fényerő sem valami sok...": tipikus thinkpad gyengeség. A T400 high-nit és a tabletek kivételével nagyjából az összes Thinkpad elmarad az ipari átlagtól....húzd be a függönyt...:)

(#5687) dabadab válasza TOZ (#5684) üzenetére


dabadab
titán

A touchpad kiiktatása kb fél perc: kicsavaroz, kábel lehúz, visszacsavaroz :)

DRM is theft

(#5688) metal01 válasza andersen10 (#5686) üzenetére


metal01
őstag

Kösz a választ!

"első körben az energiaséma beállításokat érdemes megnézni, aztán RightMark CPU-val takarékosabbra hangolni a procit."

Ezzel kapcsolatban valami bővebb infot kérhetek?

THX!

M.

(#5689) HarryPotter válasza andersen10 (#5686) üzenetére


HarryPotter
őstag

RightMark - takarékos hangolás- ezt hogy is kell? Bocs az off-ért :R

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#5690) spyduck


spyduck
nagyúr

A T500 9cellás akksival mennyi üzemórát megy?

(#5691) Prom válasza spyduck (#5690) üzenetére


Prom
tag

Ugy tapasztaltam ha bevan kapcsolva rajta minden netezel stb..
akkor is min 2,5 - 3óra de ha takarékos vagy akkor ennél jóval többet elmegy..föleg P szériás procival..
( de szerintem az megmondja pontosan aki szokott aksi idöt méricskélni én nem szoktam... )

(#5692) metal01 válasza HarryPotter (#5689) üzenetére


metal01
őstag

HarryPotter: Te tudsz nekem választ adni az eredetileg feltett kérdésemre?

Előre is thx,

M.

(#5693) ps_feri


ps_feri
csendes tag

No, tegnap hazahoztam a T60-asomat. Hogy kéne rajta újrarakni a recovery partíciót?
Csinált már ilyet valaki?

(#5694) Mészike válasza ps_feri (#5693) üzenetére


Mészike
aktív tag

Le van gyalulva a rendszer teljesen?
Ha megvan a recovery partíció, akkor indul a gép, ThinkVantage gombot megnyomod, és végigmész a lépéseken, amiket feldob.
Ha nincs meg a recovery partíció, akkor csak dvd-ről tudod visszaállítani.

(#5695) ps_feri válasza Mészike (#5694) üzenetére


ps_feri
csendes tag

Hát az a baj, hogy legyalulták :-( Első körben az érdekelne, hogy milyen partíciót kell neki csinálni és hova. Tehát pl. lemez eleje v. vége, milyen típusú fájlrendszer és mekkora. Elvből is érdekelne, hogy gyárilag mivel telepítik ezeket. Biztos van rá valami "nagyüzemi" programjuk ;-)

(#5696) Shadowfax válasza ps_feri (#5695) üzenetére


Shadowfax
addikt

Ha van Recovery DVD-t, akkor az az újratelepítésnél felnyomja neked magától a rejtett részt is, feltéve, ha nem partícionáltad előtte a vinyót.

(#5697) rankesz válasza Prom (#5691) üzenetére


rankesz
veterán

nekem a t400 a 9-es akksival anno netezéskor kb 6.5, e-book olvasással ágyban kikapcsolt rádiókkal 9 óráig ment el...

(#5698) Mészike válasza ps_feri (#5695) üzenetére


Mészike
aktív tag

Hogyha Székesfehérvár közelében vagy, és el tudsz érte jönni, akkor tudok Neked is adni recovery-t T60-hoz. Van XP, meg Vista is :)

(#5699) ps_feri válasza Shadowfax (#5696) üzenetére


ps_feri
csendes tag

Sajnos ezen mindent legyalultak, linux volt rajta, pedig eredeti vinyó. Valami céges selejtezésből van, gondolom féltették az adataikat. Legegyszerűbb egy másik T60-ról lenne átmásolni, ha találok ilyen bátor fórumtársat. Mondjuk az IBM-et még nem kerestem meg, hogy hivatalosan mennyibe kerülne újrapakolni.

(#5700) ps_feri válasza Mészike (#5698) üzenetére


ps_feri
csendes tag

Ez remek :-) Magánban megbeszéljük.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.