Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49001) honfoglalo válasza Francia91 (#49000) üzenetére


honfoglalo
senior tag

A lenovo nem egységesen kezeli ezt?

[ Szerkesztve ]

(#49002) Francia91 válasza honfoglalo (#49001) üzenetére


Francia91
veterán

Elméletileg egységesen. Garanciában nem vagyok annyira otthon, azért nem ragozom túl :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#49003) soldi3r


soldi3r
veterán

az ebben levo kijelzo lenyegesen jobb mint az 1280-as?

E30 (oo=[][]=oo)

(#49004) Chaser válasza soldi3r (#49003) üzenetére


Chaser
titán

Sztem nem sokan találkoztunk ilyennel. Hasonló lehet mint egy T400 1280x 1440. Azért utóbbi klasszisokkal jobb. Részemről inkább kisebb felbontású de az legyen IPS, elég elszállt ára van 1440-es panelnek. Kár hogy abból nem volt IPS.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49005) Tim82 válasza soldi3r (#49003) üzenetére


Tim82
nagyúr

Egy fórumtárs szerint jó.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49006) soldi3r


soldi3r
veterán

koszi! meg alszok ra egyet
affs kijelzo belekerulne, de csak matt penel
foleg olvasasra keresek valamit, mert az e6330-at orakon keresztul nezegetve olyan erzes kerulget, hogy....

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#49007) Chaser válasza soldi3r (#49006) üzenetére


Chaser
titán

Abba is van IPS panel, 40k körül.

szerk: Az 1440-.es TN x200 panel még fájdalmasabb áron van:D Egyik tag keres apróban, de nem talált emberi áron.

Fényes-matt verzióra meg ott a matt fólia. Én telóra is azt rakok.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49008) soldi3r válasza Chaser (#49007) üzenetére


soldi3r
veterán

igen, kicsit fajdalmas az ara, majdnem mint a gepe, de a fenyeslilas megeszer nem kell :)
foleg ugy, hogy egy tabletet, akar ips-sel megkapok 30-ert es az is alkalmas a feladatra, igaz, szinten fenyes

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#49009) zooleeb


zooleeb
csendes tag

Sziasztok!

A kérdésem a következő lenne T61-es alaplapot be lehet tenni R61-es gépbe természetesen a méret ugyanakkora?aki tud segíteni megköszönném!

zooleeb

Ami nem kínai az hamisítvány!

(#49010) lakkusjj válasza zooleeb (#49009) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

Ha a méret, és képarány is stimmel, akkor igen.

(#49011) zooleeb válasza lakkusjj (#49010) üzenetére


zooleeb
csendes tag

köszi!

Ami nem kínai az hamisítvány!

(#49012) Csedit válasza soldi3r (#49003) üzenetére


Csedit
aktív tag

Ilyet használok a T500 mellett másodgépnek. Nem vagyok hasraesve a nagyfelbontású 12"-os kijelzőtől. Sokkal többet vártam tőle.
A T500 1680x1050-es kijelzője klasszisokkal jobb.

Mondom ezt úgy, hogy előtte két évig IPS T60-at használtam. Azt a kijelzőt a mai napig visszasírom.

[ Szerkesztve ]

(#49013) soldi3r válasza Csedit (#49012) üzenetére


soldi3r
veterán

koszonom
eselyesebb egy playbook :)

es tessek, nehany nappal ezelott hianyoltak egy holgyet a thinkpad topikbol

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#49014) Csedit válasza soldi3r (#49013) üzenetére


Csedit
aktív tag

Folyamatosan követem az eseményeket, a háttérből:)
Amikor gondom van kérdezek. Szerencsére ritkán adódik és már ismerem a ThinkPadok lelkivilágát elég jól.

(#49015) r4z


r4z
nagyúr

Valami állandóan felülírja az eredeti, friss Synaptics driveremet a gyári, elavult UltraNavval. Már úgy letöröltem az UltraNav driverét, hogy a touchpad és a trackpoint létezéséről se tudott a rendszer, de hiába raktam fel tisztán a Synaptics drivert, megint UltraNavként ismeri fel, és nem megy a kétujjas görgetés. Van valami ötletetek, hogyan lehetséges ez?

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#49016) sss


sss
senior tag

Hali,

X61s-hez szeretnék venni akkut. E-bayről rendelt már vki ilyesmit? Vagy érdemesebb máshonnan venni?

(#49017) cildren válasza soldi3r (#49013) üzenetére


cildren
tag

itt van még egy hölgy SSS személyében!

(#49018) Chaser válasza cildren (#49017) üzenetére


Chaser
titán

Mindjárt kiderül többen vannak mint mi:)

sss: Ez pl nem tűnik rossznak, de nem túl nagy kapacitású.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49019) cildren válasza Chaser (#49018) üzenetére


cildren
tag

+1 a jó poénért!

(#49020) sss


sss
senior tag

Ki kell hogy ábrándítsalak benneteket.:)

Chaser: köszi, pont ezt néztem tegnap, csak nem tudom, hogy ez a "Genuine" tényleg jelent-e valamit. Mert ebayen annyi olcsó utángyártott akku van, gondolom azért elég nagy a szórás a minőségük tekintetében is. Szóval kicsit félek megrendelni, mert ugye gariztatni körülményes lenne. Te például utángyárott akkut használsz?

(#49021) Chaser válasza sss (#49020) üzenetére


Chaser
titán

Én például soha nem használok utángyártott akkut:) Legtöbben originalként árulják az akkukat, amik többségükben mind ugy. verziók. Ha ott van a genuine szócska, azzal tisztában van az eladó, hogy nem tudja kidumálni. Kép alapján egyébként gyári. Nemrég innen vett valaki x200-ba akkut, neki bejött.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49022) sss válasza Chaser (#49021) üzenetére


sss
senior tag

Sry a tudatlanságomért, de miből látszik, hogy gyári?

(#49023) cildren válasza sss (#49022) üzenetére


cildren
tag

Gondolom a rajta lévő feliratokból. De valami tapasztaltabb biztos letisztázza holnapra.

(#49024) Poo válasza Chaser (#49021) üzenetére


Poo
aktív tag

Én t4x-be vettem ebayről aksit tök randomra és vagy 1,5-2 éve semmi baja jól tartja magát tehát ki lehet fogni azért nem csak hulladékokat gyártanak de nyilván nem a legolcsóbbat kell megvenni de a biztos a gyári mindenképp.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#49025) Chaser válasza sss (#49022) üzenetére


Chaser
titán

A matricázásából. + ott a genuine szócska és nem lenne 15k eladása 99.9%-os értékeléssel ha valótlanokat állítana a hirdetéseiben. Már 1000 eladást is szép összehozni ilyen aránnyal.

Poo: Biztos ki lehet fogni, nekem azért többet érnek a gépeim hogy orosz rulettet játsszak velük. Az egy dolog hogy hamar tönkremehet, de hazavághatja a gépet is egy vacak ugy. Jobb esetben csak annyira béna utánzat hogy nem is lehet betenni a gépbe. Én inkább fizetek többet ha úgy adódik.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49026) Tikakukac


Tikakukac
titán

Kedves Lenovo bekaphatod, hogy végre sikerült a föld alól előszedni egy elcseszett x200 billzetet és más a mechanika alatta, mint az enyém. Dühömben rendeltem 500-ér 1 darab gombot, pusztuljanak meg.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#49027) Tikakukac válasza Tikakukac (#49026) üzenetére


Tikakukac
titán

És gyorsan vissza is csináltam mert szállításban rátoltak 2k-t. Hát ez behalás.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#49028) r4z válasza Tikakukac (#49027) üzenetére


r4z
nagyúr

:DDD

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#49029) Chaser válasza Tikakukac (#49026) üzenetére


Chaser
titán

Kompatibilis lehet ez T60 billel? ahogy elnéztem x200 bill majdnem akkora vagy van is akkor mint a T60 billzete, csak kicsit más a kialakítás. Én is felettébb örülök annak hogy több gyártótól volt a beszállítás, N gombom még mindig nincs:D :U

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49030) audi100td válasza Chaser (#49029) üzenetére


audi100td
nagyúr

Még a rögzítése is teljesen más...

Esetleg gombcsere, ha ugyanolyan a mechanikája.

(#49031) Chaser válasza audi100td (#49030) üzenetére


Chaser
titán

Jaja csak gomb kéne, de még nem találtam. NMB az biztos. Egyik legkényelmesebb billem ami volt eddig. Asszem 1 pöcök hiányzik az N-nél, ha erősen megnyomom tetejénél akkor kiugrik a drága:) Ragasztani nem lehetne?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49032) SNor válasza r4z (#49015) üzenetére


SNor
tag

Próbálj ki egy régebbi synaptics drivert.

(#49033) r4z válasza SNor (#49032) üzenetére


r4z
nagyúr

Próbáltam, de azután pár órával megint UltraNav lett... :(((

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#49034) Gondwana válasza r4z (#49033) üzenetére


Gondwana
addikt

Nálam X201-en a kíndózápdét vágta haza a trackpoint-scrollt, újradriver nem javította még, de majd nekimegyek inf fileokat gyomlálni és referálok.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#49035) Tikakukac válasza Chaser (#49029) üzenetére


Tikakukac
titán

Type B kellene. Vagyis csak a belső kis dolog mert arról tört le a kis pöcök. A poén: rénézásre egyforma amúgy, sőt, azt hiszed le is tudod cserélni, aztán mikor összerakod őket akkor: hát barátom nagyon nem :N Tegnap lakótárs 20 percen keresztól röhögött, mert megállás nélkül szentségeltem.

Kis tesztelésér kaptam powerp4 fórumtárstól egy rossz tabletből, ha valakinek a kék gumikupakoshoz kell valami szóljon és adok belőle, azért van :K

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#49036) Chaser válasza Tikakukac (#49035) üzenetére


Chaser
titán

Nekem is a gombról tört le egy kis pöcök belülről. Majd lefényképezem, fogalmam sincs milyen type. Kék az biztos:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49037) Tikakukac válasza Chaser (#49036) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát, ha kék maga a szerkezet akkor sajnálom, nekem is az kéne :B Ha a belső gumikupak a kék akkor meg adok annyit amennyi kell :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#49038) Chaser válasza Tikakukac (#49037) üzenetére


Chaser
titán

A mechanika alatti rész a kék, a kupak. Gomb az fekete belül is, vagy abból is van kék? Mechanika fehér, ha számít valamit:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49039) Tikakukac válasza Chaser (#49038) üzenetére


Tikakukac
titán

Kék kupak+fehér mechanika-->Type A olyanom van, tudok adni :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#49040) janston


janston
aktív tag

Üdv!
Felraktam a legújabb intel drivert a HD3000-es csodához és a minimum fényerőm nagyon magas lett. Nem tudom lejjebb vinni. Lehet ezt orvosolni valahogy? Valamilyen reg beállítással esetleg? Köszönöm!

(#49041) Schuby válasza janston (#49040) üzenetére


Schuby
aktív tag

Hali!

Szabadjára engedtem véletlenül az System Update Managert és azon kívül hogy agyonverte a trimmemet, felrakott valami Intel AMT és Intel TPM- et ami az óra mellett csücsül egy kék kulcs képében és halvány lila gőzöm sincs hogy mi az. Ha megnyitom, mindenféléről tájékoztat hogy engedélyezve meg müködik meg letiltva, meg nincs tulajdonos,de semmilyen változtatási lehetőség nincs.
Erről ha valaki tudna nekem egy mélyenszántó ám egyszerű szavakkal leírást adni? próbáltam megfejteni, de csak angol nyelvű leírást találtam, az meg túl sok szakkifejezést tartalmaz az én útszéli angolomnak.

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#49042) Poo válasza Schuby (#49041) üzenetére


Poo
aktív tag

Trusted Platform Module
Egy speciális biztonsági chip és egyben az ezt meghatározó specifikáció elnevezése, melynek feladat a mobil számítógépek adatainak védelme. A külön biztonsági chip magasabb biztonsági szintet képvisel, minden software-es megoldásnál.
Intel AMT
Egy hardware alapú technológia, mely hálózaton keresztül távolról elérhető hibakezelő rendszer. Az AMT segítségével egy megfelelő azonosítóval rendelkező adminisztrátor több mindent is végezhet a számítógéppel

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#49043) Chaser válasza Tikakukac (#49039) üzenetére


Chaser
titán

Köszönöm előre is :R lefényképezem amint tudom, lehetőség szerint tényleg olyat kérjek amilyen kell.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49044) Schuby válasza Poo (#49042) üzenetére


Schuby
aktív tag

világos. hogy lehet babrálni a biztonsági chipet? mindenhol jelszót fog nekem kérni? bios, win belépés titkosított ssd?
A másik meg egy hardweres Teamviewer ha jól értettem. azt hogy lehet elérni. mármint a beállításokat?

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#49045) Tikakukac válasza Chaser (#49043) üzenetére


Tikakukac
titán

Okézsoké :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#49046) norbyone

Ma megpróbáltam beletenni a T61-be egy Velociraptort, de nem jártam sikerrel :( Igen duci a rapi... Viszont olyan kérdésem lenne, hogy most a gyári vinyó van benne ( WD 80GB WD800BEVS ) és ez ha jól látom sata1-es ( 150mb ) Ha tennék bele egy sata2-es vinyót, érezhető lenne a különbség? Tudom-tudom ssd... de érdekel a sata2 is... :)

[ Szerkesztve ]

(#49047) soldi3r válasza norbyone (#49046) üzenetére


soldi3r
veterán

valoszinuleg igen, de ssd

E30 (oo=[][]=oo)

(#49048) Chaser válasza norbyone (#49046) üzenetére


Chaser
titán

7k2-es hdd-t raksz bele érezhetően gyorsabb lesz a gép. Ezek a kis kapacitású hdd-k fénykorukban sem voltak gyorsak.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49049) norbyone válasza Chaser (#49048) üzenetére

7k2? Azok milyenek, melyikek? WD-ben van olyan? ssd persze, de egy vagyon egy jobb fajta :( Most épp memóriát vadászok ( 2*2gb ) de nem is egyszerű.....

(#49050) Francia91 válasza norbyone (#49046) üzenetére


Francia91
veterán

Nem fogsz érezni semmi különbséget, ugyanis a "hagyományos" HDD-k még a SATA-I elméleti sebességét sem érik el. Csak SSD-nél vennéd észre a különbséget. Tapasztaltam is, T60p-ről (SATA-I) váltottam nemrég T500-ra, a Western Digital Scorpio Black 750 Gb SATA-II 7200 rmp vinyóm megmaradt a T60p-ből a T500-ba. Használat közben sem lehet észrevenni gyorsulást, nyomattam Crystal Disc Mark tesztet, tizedre pontosan ugyanazt az értéket kaptam a SATA-II-es T500-ban, mint a SATA-I-es T60p-ben.
Még a 7200 rpm-es HDD-k is (ami simán HDD, és nem hibrid meghajtó) kifulladnak 125-140 Mb/s sebesség környékén, a SATA-I meg 150 Mb/s...

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.