Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5051) Shadowfax válasza laci06 (#5049) üzenetére


Shadowfax
addikt

Esetleg van valami olyan lenovo-s szoftver, ami leszedi az összes elérhető drivert, és neki is áll telepiteni (windows update jellegű valamire gondolok...)?

System update a barátod.

(#5052) rankesz válasza lezso6 (#5044) üzenetére


rankesz
veterán

Onnan lehet letesztelni hogy működik-e az APS hogy elindítasz mondjuk egy avi-t és elkezded mozgatni a gépet. HA meg-megáll, szaggat a lejátszás akkor műkszik.

(#5053) Tin válasza buherka (#5048) üzenetére


Tin
veterán

köszi.

így a leírás alapján előbb gyanakodnék vinyó hibára, vagy ezzel a vészparkolós megoldással való inkompatibilitásra. azt nehéz elképzelnem igazából, hogy egy évek óta a piacon lévő technológia (a giroszenzoros megoldás meg a szoftver együtt) nyírná a vinyókat, akkor abból nem lenne botrány/probléma.

nálam be van kapcsolva az APS, de szerintem normál használat mellett (asztalon, ölben, néha kocsiban) túl sok szükség igazából nem is lenne rá.

ha tudsz mondani olyan programot, amit le tudok futtatni a gépen, amivel te is az eredményeket kaptad, szívesen megnézem, és kiderül, hogy nálam mi a szitu.

(#5054) bwoay


bwoay
nagyúr

srácok, erre figyeljünk majd oda, ok? 4 napos újonc 5 apróhirdetése, ebből 4 új, de (szerviz)gari nélküli Lenovo már feltűnően alacsony áron.

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#5055) rankesz válasza bwoay (#5054) üzenetére


rankesz
veterán

Én már váltottam vele privit, a bratyójától vettem az első T400-amat.
Azzal minden rendben volt a Warranty checkup szerint

(#5056) Napfénysüti válasza bwoay (#5054) üzenetére

Hát meglehetősen érdekes. Ennyi kamionról leesett Thinkpad... :DD

Més que un club!

(#5057) bwoay válasza rankesz (#5055) üzenetére


bwoay
nagyúr

és ezeknél a gépeknél mit írhat a warranty checkup, ha ő nem vállal szerviz garit?
7 days money back guarantee from the day of purchase? :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#5058) buherka válasza Napfénysüti (#5050) üzenetére


buherka
addikt

Az APS-t milyen érzékenyre állítod?, mert nekem akkor is kattogott, ha pl. ölben használtam a gépet. Szinte meg sem moccant a noti...pedig nem volt érzékenyre állítva.
Volt olyan nap, hogy 3%-ot is esett a vinyó kondíciója....majd felrobbantam :((

Ehhez a Samu-hoz őszintén bevallom, hogy nem merem felrakni ezt a progit. :B

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#5059) buherka válasza Tin (#5053) üzenetére


buherka
addikt

Ez is elképzelhető. Én is már gondoltam rá, hogy ez a Seagate egy kalap kaki. Aztán lehet, hogy felrakom az APS-t és csinál egy pár ilyen gyenge, vagy gyanús szektort a Samu-ra...akkor a guta fog megütni. Inkább nem kísérletezem vele. Jó ez így nekem.
Többnyire kocsival járok mindenhova és egy Kinetik tatyót használok. Szóval ha be van kapcsolva a gép akkor adottak a biztonságos körülmények.

Privátban küldök programot, amivel megnézheted a vinyódat ;)

(#5054) bwoay...kösz...én eleve nem vennék olyantól semmit, aki nem adja meg a települést, ahol a termék található => nincs város.
Ezeket a hirdetéseket el sem olvasom.

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#5060) Napfénysüti válasza buherka (#5058) üzenetére

Asszem közepesen hagytam vagy esetleg az enyhébbre állítottam. Igaz mostanában keveset cipelem a gépet.

Més que un club!

(#5061) bwoay válasza buherka (#5059) üzenetére


bwoay
nagyúr

én nem állítok semmit, csak azt, hogy a hirdetés jelen formájában nem túl bizalomgerjesztő.
lehet, hogy az újonc gyakorlatlanságának tudható be, de egyelőre szerintem nem árthat az egészséges szkepticimus.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#5062) evone


evone
őstag

T410 betekintesi szogek:
[link]
[link]
[link]
[link]

Eleg fura jelensegeket produkal a billzetem, azt hiszem kitudom csereltetni a szervizben. :D !

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5063) bwoay válasza evone (#5062) üzenetére


bwoay
nagyúr

és hol látszik a képen, hogy ez egy T410? ;]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#5064) evone válasza bwoay (#5063) üzenetére


evone
őstag

Sehol, T410 forumbol szedtem.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5065) bwoay válasza evone (#5064) üzenetére


bwoay
nagyúr

nem vonom kétségbe, csak arra utaltam, hogy ebből a szögből T400s, T410s is lehet, annyira egyformák. egyébként jó a képe, épp ideje volt, pedig elvileg ez sem IPS panel.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#5066) taltos


taltos
senior tag

Halihó újra!

Köszönöm a válaszokat! Felhivogattam pár embert, és privátban is kaptam pár nagyon jó ajánlatot. Most a lebonyolítással kapcsolatban érdeklődnék. Mit érdemes ellenőrizni?

Olvastam (talán pont itt) rémtörténeteket olyan thinkpadekről, amikkel kívülről rendben volt minden, de a belseje igencsak össze volt gányolva (pl. nem hozzáértő szedte szét, vagy ki volt cserélve benne a kijelző). Elég nehezen járható út egy vásárlásnál, hogy szétszedessem / szétszedjem a gépet (főleg, ha a vásárlás Bp-t történik, és egyikünk sem Bp-i, ezért "semleges helyen" való találkozásnál), pláne, hogy én nem értek hozzá, a szervíz meg gondolom nem foglalkozik ilyesmikkel. Bár ebben az utóbbiban nem vagyok biztos, mert mintha valaki (szintén azt hiszem itt) írta volna, hogy eddig már egy csomó Tp -etvett a szervíz területén, az Ő ellenőrzésükkel lebonyolítotva.

Egy szó, mint száz, mivel vigyázzak, hogy kezdjek neki? Kérjem emailben vagy telefonon még itthon a serial számot, nézzem meg a neten itt és itt, majd ha ez rendben van, akkor amikor találkozunk, akkor ezt a számot ellenőrizzem a bios-ban és a matricán. És utána? Mindenképpen ragaszkodjak a szétszedéshez? Beszéljek a szervízzel (érdemes?), vagy csak vigyem oda minden megbeszélés nélkül?

Apropó! A gépekben könnyen lehet, hogy volt hdd vagy memória csere / bővítés. Erre (az új elemekre) a szervízmár gondolom nem vállal garanciát. Ezt hogy vizsgáljam, jellemző lehet az ilyen probléma?

Ha win 7-et szeretnék ingyen, de legálisan, akkor mikori gyártmányú Tp -nél ne vegyek korábbit/későbbit?

Az ajánlott gépek többsége egyébként külföldi céges rendelésről visszamaradt raktárkészletekből van (magyarán nem standard lenovo shopos kiépítés). Ebből akadhat valami gondom? Például utólagos helyszíni garancia bővítésnél?

Végül még egy valami: sokat vacilláltam, és van lehetőség 14" és 15" -os gép vásárlására is. Kicsit aggódok a felbontás (1280x800 vs 1680x1050) és a méret (14" vs 15") miatt olyan programoknál, mint a Visual Studio, NetBeans, stb. Aki programozik ilyen környezetben, az mit tud mondani?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#5067) Tin válasza taltos (#5066) üzenetére


Tin
veterán

ha a neten azt írja van gari, akkor van gari. 1 hete cseréltettem ki a billentyűzetet, nem kér a szervíz semmilyen garipapírt. le tudod kérdezni a gépedbe szerelt eredeti alkatrészeket, azokra van gari. a memóriát, vinyót le tudod kérdezni egy diagnosztikai progival (pl. everest), meg tudod nézni, hogy gyári típus vagy sem. de amúgy az ember megjelenése sokat elárul, ha hagyja h kipróbáld és megnézd, vagy előtted bontja ki, nagy gond nem lehet.

14"-ban van 1440x900-as felbontás is amúgy. én ezer éve fejlesztek notikon, egyszerre sok nyitott alkalmazással, de ahhoz semekkora felbontás nem elég. de egy biztos: legalább 1400x1050 (4:3) kell. 1280x800-at felejtsd el fejlesztésre, az 1440x900 erős kompromisszum, szerintem maximum megszokható, de sosem lesz kényelmes. az 1680x1050 viszont optimális (pixelméret és felbontás). az 1920x1200 király, de túl picik a betűk, hosszú távon fárasztó. pont ez a bajom a t510-el is, 1600x900 vertikálisan szerintem egyszerűen kevés (nekem 2-3 soros a tálca, van hogy 20+ nyitott ablak van), az 1920x1080 meg szemgyilkos 15"-ban.

én se rá, se lebeszélni nem akarlak semmire/ről. én fejlesztésre t500-at vennék, de information worker melóra (word, excel, táblázatok, email, powerpoint, webezés) egyértelműen t400-at. én amúgy meglepődtem, hogy a mostani t500 mennyire könnyű és kicsi az eddigi 15"-os notijaimhoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#5068) TOZ válasza taltos (#5066) üzenetére


TOZ
addikt

Egyertelmuen olyan eladot kell valasztani, akinek van "neve". Itt a forumon is tobbszor volt mar nevsorolvasas, a megbizhato TP forrasokrol. Veluk nem lehet gond, tobben tobbszor vettunk ezektol az emberektol TP-t. Nagy megelegedessel. Par (tiz)ezerert kicsit is bizonytalannak tuno dologba nem erdemes belemenni.

(#5069) Tin válasza buherka (#5059) üzenetére


Tin
veterán

köszi, lefuttattam. megnéztem, max érzékenységen volt az APS, visszavettem közepesre, de amúgy a vinyó (WD 320G/5400) 100%/100%.
megnéztem az asztali gépem is, abban 4 vinyó van, azok is 100%/100%-osak. pedig abból a legöregebb vinyó 7 éves, és nettó 950 órát futott.

szóval szerintem ez a dolog nem az APS-re vezethető vissza, hanem a vinyóra (firmware, gyártási minőség, APS "elvével" való kompatibilitás, akármi).

(#5070) evone


evone
őstag

Talalkoztatok mar ilyennel? Jolvan berakva a helyere a billzet, kiszedve nem latok semmilyen furcsasagot,par hete kezdte el.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5071) Tin válasza evone (#5070) üzenetére


Tin
veterán

bal felső sarokban a billentyűzet alapja meghajlott, és lötyög a házban?...

teljesen általános probléma t500-on (nemtom ez milyen), kb 1 éve még a házat is redesignolták miatta. nekem is csinálta, de amióta az új bill (nmb) van benne, úgy áll mint katibanagyerek:D

szerk: persze lehet, hogy nem a billentyűzet típusa miatt van, csak a szervizben úgy rakták be, hogy ne lafogjon (vagy tettek alá valamit). most mindenesetre tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#5072) evone válasza Tin (#5071) üzenetére


evone
őstag

Nekem is NMB van. :) Par hete kezdte el csinalni, eddig tokeletes volt.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5073) evone válasza evone (#5072) üzenetére


evone
őstag

Nembaj, hatha kicserelik a szervizben, ugyis idegesit hogy kivan fenyesedve, 15 ezret meg sajnalok egy ujra.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5074) mdk01 válasza Tin (#5067) üzenetére


mdk01
addikt

Félre ment bocsi.:)

[ Szerkesztve ]

(#5075) mdk01 válasza taltos (#5066) üzenetére


mdk01
addikt

Teljesen átérzem a problémádat mert én is így voltam 2évvel ezelőtt.

Én is csak azt tudom mondani amit TOZ.:

"Egyertelmuen olyan eladot kell valasztani, akinek van "neve". Itt a forumon is tobbszor volt mar nevsorolvasas, a megbizhato TP forrasokrol. Veluk nem lehet gond, tobben tobbszor vettunk ezektol az emberektol TP-t. Nagy megelegedessel. Par (tiz)ezerert kicsit is bizonytalannak tuno dologba nem erdemes belemenni.
"

Ha nincs tapasztalatod akkor menj biztosra és fogadd meg a fenti sorokat.
Majd egy két gép adása-vétele után belemehetsz más forrásokba is.

Ezzel mi a gondod, mert sztem neked erre a gépre volna szükséged.

Üdv.

(#5076) mdk01 válasza evone (#5070) üzenetére


mdk01
addikt

Az enyém is hasonló hangot ad(csattog) csak nekem ehhez erőteljesebben kell megnyomnom/ütnöm a betűket. Meg hajlik is ha statikai nyomást gyakorlok rá.
Sztem majd felhívom a szervízt és megkérdem cserélhetnénk e vagy vmi hasonló, mert ez az egyetlen bajom van a T500-al.
A T61-nél nagyon jó volt a bill, kivéve az enter alatti shiftnél nem. Ott olyan volt mint most az egész T500 bill.

[ Szerkesztve ]

(#5077) buherka válasza Napfénysüti (#5060) üzenetére


buherka
addikt

Nálam azért rendesen van cipelve a kicsike...heti 3-4 alkalommal jön velem a melóba.

(#5061) bwoay...persz-persze, az ártatlanság vélelme mindenkit megillet...egy ideig biztos :U

(#5069) Tin...szeretnék lenni a helyedben. Nekem már annyi vinyóm elhullott, hogy megszámolni alig tudom. :B Pedig vigyázok a dolgaimra.
De viszont még soha nem volt WD vinyóm...lehet, hogy nekem is azt kellett volna vennem? Most már mindegy.
Jelenleg csak Samu vinyóim vannak...eddig mind 100%...kopp-kopp :U

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#5078) Tin válasza buherka (#5077) üzenetére


Tin
veterán

eddig sztem mázlim volt (lekopogom). desktop gépben mindig rakok ventit a vinyók elé/alá/mellé, mert a hűtetlenek úgy tűnik hamarabb döglenek.

ez a WD vinyó amúgy elég lassú sajnos. de tökmindegy, amire én használom a gépet, pár hónap alatt úgyis belassul, szal megszoktam:)

(#5079) Napfénysüti válasza buherka (#5077) üzenetére

Legközelebb próbáld ki a WD-t. Nekem eddig bevált meg ahogy olvasom elég jónak is tartják. :K

Més que un club!

(#5080) tbo


tbo
csendes tag

Tiszteltem mindenkinek!

Kb. 3 hónapja használok egy T500-t eleinte minden rendben volt vele, mostanában viszont egyre gyakrabban csinálja hogy időnként wifi-lekapcsol, egyszerűen elveszti a jelet és megszakad a net. Ha rádugum a netkábelt akkor megint van net. Találkozott már valaki ilyen problémával?
Ja a gépen Vista van, ha ez számít...

''Amikor olyan messzire mentél, hogy képtelen lennél még 1 lépést megtenni, csak fele olyan messzire jutottál mint amire képes vagy''

(#5081) rankesz válasza tbo (#5080) üzenetére


rankesz
veterán

LAN-on is elveszti a kapcsolatot?
Ha csak Wlan megy el akkor azt nézd meg a Power Manager-ben hogy engedélyezve van-e hogy pár perc után lekapcsolja az inaktív eszközöket (wlan, ub-dvd..)

(#5082) tbo válasza rankesz (#5081) üzenetére


tbo
csendes tag

A LAN-on nem veszti el a kapcsolatot. A Power Manager-ben lévő beállításokra most nem emlékszek, de netezés közben is el szokta vesziteni a Wlan-t... (igy talán ez nem is számít annyira) de azért este megnézem ezt is

[ Szerkesztve ]

''Amikor olyan messzire mentél, hogy képtelen lennél még 1 lépést megtenni, csak fele olyan messzire jutottál mint amire képes vagy''

(#5083) rankesz válasza tbo (#5082) üzenetére


rankesz
veterán

akkor frissítsd a wlan drivert, vagy az access connections progit.

(#5084) tbo válasza rankesz (#5083) üzenetére


tbo
csendes tag

Köszi, megnézem a Lenovo update-t hátha tényleg csak a driverral van baj...

''Amikor olyan messzire mentél, hogy képtelen lennél még 1 lépést megtenni, csak fele olyan messzire jutottál mint amire képes vagy''

(#5085) Rez_Grof válasza tbo (#5084) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Ilyen anomáliáknál érdemes a Acces connection mannagert és a wlan drivet kézileg leszedni és feltelepiteni, előtte letölteni a legfrissebbet a lenovo honlapjáról.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#5086) metal01


metal01
őstag

Hello!

Valaki akinek van R500-a meg tudná osztani a tapasztalatait? Mennyire strapabíró? Minden OK-e vele x idő után is? Egyáltalán milyen ez a gép?

A töltő csatlakoztatásakor hangosat csipog a speaker, ki lehet kapcsolni azt valahol?

Köszönöm,

M.

(#5087) metal01


metal01
őstag

A speakert sikerült kilőni a BIOS-ban...

(#5088) Rez_Grof válasza metal01 (#5086) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Nem fog porrá hullani az ujjaid alatt, nyugi!
Mennyi garid van rá, mert ha csak egy év akkor vegyél egy gari hosszabítást és még gari időn belül aktiváld rá.

Cimbiéknél 10 fut a hálózatban, fél év alatt egy Ac/cd adapter lett cserés.

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#5089) metal01 válasza Rez_Grof (#5088) üzenetére


metal01
őstag

Köszi a választ!

Gar. hosszabbítást egyértelmű, hogy bevállalok. Amit én észrevettem, hogy a hangja torzít (rezonál), kb. háromnegyedes hangerőn. Ez mindegyiknél van?

M.

(#5090) Rez_Grof válasza metal01 (#5089) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Erre majd valami audiofil/fül/ kolléga válaszol,de az biztos, hogy nem egy JBL ami benne van. Én fülessel használom az enyémet/T500/ az esetek 99%-ban, szóval még nem tünt fel.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#5091) metal01 válasza Rez_Grof (#5090) üzenetére


metal01
őstag

Mondjuk most hogy tesztelgetem, brutálisan rezonál. Olyan, mintha be lenne szakadva a membrán. Kb. 3 órája csomagoltam ki a készüléket. Zsír új.

Ennyire szar lenne benne alapból a speaker? Mert akkor viszem vissza.

A windows bejelentkező hangja is iszonyatosan torz. Először azt hittem, rosszul hallok...

M.

(#5092) yanna válasza metal01 (#5086) üzenetére


yanna
őstag

Itt kérdeztem, a spiller TP használók válaszoltak is, ismét hála innen is :R . Másfél éve használom az R500-ast legnagyobb megelégettségemre, igaz kb. 75 %-ban desktop kiváltására, minden gyík nélkül. Csöppet furcsállom/tam a boot utáni 50-55 fokos proci hőmérsékletet, de túl léptem rajta. :U 2 év garancia kiterjesztéssel 2011. szeptemberig nyugodt vagyok. Hangszórók...?...hmm...ez nem HIFI, speakrnek meg 100 %-os.

(#5093) Rez_Grof válasza metal01 (#5091) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Hát annyira azért nem kellene, hogy gázos legyen. :F
Lehet megér egy próbát esetleg meghallgatni másikat is.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#5094) metal01 válasza Rez_Grof (#5093) üzenetére


metal01
őstag

Ha van valakinek megtenné, hogy megnézi/meghallgatja? Bár sztem az feltűnt volna már neki...

Az EQ-n állítgatva kissé jobb, de simán hallani így is, hogy a magas hangoknál rezonál nagyon :(

M.

[ Szerkesztve ]

(#5095) guppy válasza metal01 (#5094) üzenetére


guppy
őstag

én teljesen meg vagyok elégedve velük, sztem egy laptopba nem is kell több meg hely sincs neki, nézd meg h ha kiveszed az ultrabayt milyen vékonyka helyre rakták be. dobozhangja meg szerencsére nincsen

(#5096) metal01 válasza guppy (#5095) üzenetére


metal01
őstag

Akkor csak az enyém ilyen?! :(

(#5097) evone


evone
őstag

LOL
T510 keyboard flex1
2

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5098) Napfénysüti válasza evone (#5097) üzenetére

Ejha. Remélem ez csak valami egyedi hiba... :U

Més que un club!

(#5099) Tin válasza evone (#5097) üzenetére


Tin
veterán

ez nagyon ciki... de ez valami iszonyatosan mozog. az én előző billentyűzetem is mozgott, a bal felső sarokban, de csak picit. most csere óta nulla. de ez rohadtul mozog....

más: jól látom, hogy az oldalsó hangszórókon ilyen apró lyukak vannak végig? remek. ezt gyűlöltem a dell-ben. pár hónap után az összes dzsuva bele volt ragadva, és mivel fém volt, melegedett, nem tudtam rajta tartani a kezem.

megint más: láttad, hogy a t410/t510-nél mégsincs switchable graphics? javították a drivert, a korábban linkelt képben csak véletlenül maradt a menüben az opció, a következőben törölték.

de nem csak ez, olvasgatom én is azokat a threadeket amiket te, hááát... magas hőmérséklet, folyton járó venti, bugos driverek. én azt mondom, aki ilyet akar, várjon vele... pár hónapot minimum...

(#5100) evone válasza Tin (#5099) üzenetére


evone
őstag

De akkor minek van benne ket VGA? Nem ertem. Komolyan.

Hol olvastal egyebkent magas homersekletet? En alacsonyakat olvastam, legalabbis nagyon ugy remlik hogy 40 fok alatti homersekleteket irtak a T410nel.

A hangszororacs valoban jol fog koszolodni.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.