Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6401) Parci válasza buherka (#6399) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

pofára jónak tűnik, köszi!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6402) TOZ válasza buherka (#6387) üzenetére


TOZ
addikt

Naja, nalam pl nem aludt anno. Tobbezer deallel rendelkezo 99%os usertol jott a hibas keret.

(#6403) Parci válasza TOZ (#6402) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

99,6%-os rating alatt szóba sem szabad állni senkivel az ebay-en. a 99% jól hangzik a tapasztalatlan embernek, de az igazság az, hogy aki tényleg odafigyel, h mit ad el, az többnyire 100%.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6404) BobMaster válasza buherka (#6289) üzenetére


BobMaster
senior tag

"Csak még mindig dilemmában vagyok, hogy fog e működni a Hibrid VGA."

Menni fog

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#6405) buherka válasza TOZ (#6402) üzenetére


buherka
addikt

Hmmm...simán előfordulhat, nem csak az ebay-en, hanem akár a boltban is. Persze azért a gari sem mindegy. De hát valamit valamiért. :U
Normálisabb seller élből küld helyette egy másikat. :U

(#6404) BobMaster...köszi, lehet hogy megpróbálkozom vele...nagy kár, hogy nem frissíti a lenovo ezeket a Switchable™ Graphics drivereket . Az lenne a tuti ha lenne egy kis progi, ami drivertől független lenne és külön épülne be a PM-be.

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#6406) TOZ válasza buherka (#6405) üzenetére


TOZ
addikt

A panaszkezeles nagyjabol rendben volt. Nem kuldtem vissza a hibasat, de kaptam 50% refund-ot. A masik opcio az lett volna, hogy visszakuldom es kuld masikat vagy visszateriti a teljes arat. Ez mar nem lett volna koltseghatekony, mert Mo-rol nem ingyenes a reklamajandekkent megjelolt csomag kezbesítesi dija... (Hongkongbol azert ingyenes a legtobb posta kisebb ertekeknel, mert reklamajandekkent adjak fel - tudomasom szerint.)

(#6407) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

no, megálmodtam, megválok a 250 gb-os 1,8"-as hdd-mtől. ha valakit érdekelne, részletek itt

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6408) Napfénysüti válasza buherka (#6392) üzenetére

Köszi az infót. Esetleg priviben tudnál ajánlani T400-hoz keretet? Kellene valami megbízható eladó aki nem kamu olgokat árul. :)

Més que un club!

(#6409) tomi.tomi válasza Napfénysüti (#6408) üzenetére


tomi.tomi
tag

Azt hiszem, én is beruházok egyre. Egyébként írt linket buherka itt, ezt.

(#6410) Szaszati


Szaszati
tag

Üdv minden TP-fannak és nemcsak!

Van egy T61 amit nyúzok egy fél éve és egyszerűen imádom. Szolgálati laptop és most felajánlották, hogy kérhetek újat én meg semmiképp nem tágítok lenovo/thinkpad famíliától. A kérdésem az lenne, hogy mi lenne a jó választás?

Ezen a vonalon mozognék továbbra is, tehát a lényeg a stabilitás, masszivitás, minnél hosszabb uptime, jó wifi és persze a teljesítmény. Videókártya nem elsődleges szempont, munkára fogom használni a notit. Maximum árat egyelőre nem szabtak meg, gondolom, hogy kb. 200K HUF még belefér, de ebbe még beleszólnak amint kiválasztok egy modellt.

Köszi a segítséget előre is!

MobileArsenal - World domination temporarily suspended...

(#6411) TOZ válasza Szaszati (#6410) üzenetére


TOZ
addikt

Hmm. Szolgalati jelleggel szamla is kell es uj is legyen? Ha igen, akkor a 200 brutto sovanka (szerintem).

(#6412) Napfénysüti válasza tomi.tomi (#6409) üzenetére

Ha egyszerre rendelnénk nem olcsóbb a posta?

Amúgy ma hatalmas élményben volt részem: Mainframe oktatásunk volt és az egyik oktató srác T400-as gépén egy fehér Apple logó virított a fedlapon. Majdnem beszartam a röhögéstől. :DD

Més que un club!

(#6413) taltos válasza Napfénysüti (#6412) üzenetére


taltos
senior tag

Ki tudja? Lehet, hogy az biza egy macbook volt, Thinkpadre moddolva. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6414) Anklar


Anklar
csendes tag

Honnan tudnék R400-ashoz dokkolót/port replikátort szerezni értelmes áron?

Olyan típus érdekelne amelyiken van soros és párhuzamos port is (a töltő nem lényeg)

Lenovo Thinkpad R400

(#6415) Napfénysüti válasza taltos (#6413) üzenetére

Nálunk kizárt, olyannal be se engednek a kapun. :D

Més que un club!

(#6416) sghc_toma válasza Napfénysüti (#6412) üzenetére


sghc_toma
senior tag

1 dollarnal olcsobb postat akarsz a vilag masik felerol? :)
pont egy hete rendeltem en is egyet, cakk-pakk 4293 Ft-ot fizettem.. ma hivott edasanyam, hogy megjott a cucc, kicsit meglepodtem, ket-harom hetre szamitottam..

amugy en is hasonlo cellal vettem, mint Parci, csak en a keretbe nem SSD-t pakolok.. van egy 320-as Western Digitak vinyom, az megy bele..

in asm we trust

(#6417) Napfénysüti válasza sghc_toma (#6416) üzenetére

Jah bocs az 1$-t nem figyeltem azt hittem az is van vagy 25$. :B

Més que un club!

(#6418) rootmin


rootmin
tag

Sziasztok!

X61 tabletem van nyár óta, még itt vettem hardveraprón, imádom. A héten azonban egyik pillanatról a másikra megadta magát az akksi. Éjjel még minden rendben volt, akkuról használtam, úgy 30% körül volt, mikor felraktam töltődni, és lefeküdtem. Reggel villogó sárga led fogadott, és a következő hibajelzés: "A battery error has occured. The battery cannot be charged. Replace the battery." Azóta táp nélkül meg se mukkan.
Bár minden nap használom mobilan a gépet, még közel sincs elhasználva az akkumulátor. (248 ciklus, nem kevés, de ennél bőven többet kell tudnia, pláne teljes halálig)
Everest szerint 9% az elhasználódás (ez szerintem is kb. stimmel).

Rá Google-özve a témára az jött le, hogy az előző szériás gépeknél volt egy ilyen visszahívós para, de ez már nem aktuális. A szervizen kívül van valakinek ötlete?

(#6419) kraftxld válasza Szaszati (#6410) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Én kérnék 4gb ramot, egy ssd-t, meg win7-et a T61-be, aztán ennyi. :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6420) buherka válasza Napfénysüti (#6408) üzenetére


buherka
addikt

it-glasses volt még akitől jött cucc. Van is most neki T400-ba való kerete. De jó T400s-be is.

(#6406) TOZ...igen ajándékként szokták feladni többnyire és értékmegjelölés nélkül. Így meg is lehet úszni a vámot és az Áfa-t, amit ugye bizonyos érték felett szemrebbenés nélkül rátolnak. Kis csomagokat meg amúgy sem szoktak bontogatni.

(#6416) sghc_toma ...tavaly decemberben volt a fejlesztés a kínai postánál. Azóta igen hamar megjönnek cuccok. Ha valahol megreked az árú, akkor az már csak a kis hazánkban lesz. :B

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#6421) Napfénysüti válasza buherka (#6420) üzenetére

Elírtam sorry. :B

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#6422) bwoay válasza Parci (#6407) üzenetére


bwoay
nagyúr

ha értelmes ajánlatokat vársz, akkor miért 38 Ft-ért hirdetted meg? :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#6423) N4nI


N4nI
tag

üdv urak

ha vkit érdekelne esetleg,barátom gépe [link]

(#6424) tomi.tomi válasza Napfénysüti (#6412) üzenetére


tomi.tomi
tag

Rendelhetjük egyszerre, ha van értelme. Kérdés, hogy van-e? Egyébként én csak Winner_hun fórumtárs segítségével tudnám, mert lövésem sincs az e-bay-hez.

[ Szerkesztve ]

(#6425) szabage


szabage
tag

Sziasztok!

Megtudnátok mondani, hogy mi a nickneve a srácnak aki a t500.at.hu-ra pakolgat néha fel cuccokat?(valahol olvastam de elfelejtettem)
Illetve nem tudjátok, hogy ide csak random kerülnek fel dolgok , vagy esetleg kifejezett kérésre is vannak?

(#6426) i400 válasza szabage (#6425) üzenetére


i400
senior tag

NeverHood1 a nickneve ;)

(#6427) szabage válasza i400 (#6426) üzenetére


szabage
tag

óóó egy 1es lol :D
köszi

(#6428) lamazonia


lamazonia
tag

kérdés:
-honnan, hogyan, mennyiért tudnék legolcsóbban szerezni a t410 es gépemhez egy ultrabayes winchester keretet ?

Az elmúlt 20 év legjobb Tankcsapda refrénjét a Krúbi írta.

(#6429) rankesz válasza lamazonia (#6428) üzenetére


rankesz
veterán

kb 20at kell visszaolvasni.

(#6430) evone


evone
őstag

Na ezt mar X41rol irom. :) Hat ez egy kurvajo gep. :D;D

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6431) taltos válasza evone (#6430) üzenetére


taltos
senior tag

Gratula hozzá! :)

(#6432) Napfénysüti válasza tomi.tomi (#6424) üzenetére

Sajnos én sem értek az ebayes rendeléshez. Majd megbeszélhetjük. :K

Ma megláttuk mi a különbség egy jól szerelhető és egy szar között.
Áldozatok:
- párom R61e-je,
-saját T400-am,
-öcsém MSI EX600-a.
Nah mi a 2 fölsőt könnyen szétkaptuk némi belső tisztításra míg tesóm MSI-je egy katasztrófa volt. Úgy van megtervezve alul a fedél hogy pöcökletörés nélkül véletlenül se tudd leszedni. Fel is idegelte magát aztán hagytuk is a fenébe... :(((

Mondtam is neki hogy legközelebb Lenovo gépet vegyen. :D

Més que un club!

(#6433) rankesz válasza evone (#6430) üzenetére


rankesz
veterán

Jobb mint a T61-ed? ;] :))

(#6434) brd válasza brd (#3967) üzenetére


brd
nagyúr

Ha valakit esetleg érdekel, válaszolok magamnak: működik. Kicseréltem egy T7200-asra az eredetileg benne lévő T2400-ast, működik a Hyper-V is, ahogy kell.

The only real valuable thing is intuition.

(#6435) hcpeter


hcpeter
tag

Sziasztok!

Akinek esetleg opensusét használ, nem találkozott valami videó driverrel hozzá? Vagy howtoval? Néztem thinkwikin, de nem leltem megoldást. Amúgy kubuntu alatt ment rendesen, most az a baj, hogy nem tudok rátenni másik monitort, azt írja nem támogatja.
Intel kártya T400-ban, nincs Ati.

#include <sör>

(#6436) fjo


fjo
csendes tag

Üdv!

A segítségeteket szeretném kérni: van ötletetek, hol lehet IBM t43-hoz magyar nyelvű billentyűzetet kapni? (ill. kb. mennyibe kerül?)
Úgy tudom, a 14,1 ill. 15 zollos kijelzőjű gépekhez más-más billentyűzet van. Az én gépemnek 15 zollos a kijelzője. Valóban van különbség?

Köszönöm a válaszokat, előre is!

fjo

(#6437) hcpeter válasza hcpeter (#6435) üzenetére


hcpeter
tag

Na, ez nem az én napom. A kérdés felvetése után megtaláltam:
sax2 -r, és ott kell bepipálni hogy engedélyezve legyen a két monitor. Előtte init 3, majd init 5-el újra be kell jelentkezni.

Király amúgy az opensuse, majdnem minden out-of-the-box, és gyors. Ráadásul a kde 4.4 is hasít rajta, tetszik. Ha valaki linuxban gondolkodik, ajánlani tudom.

#include <sör>

(#6438) buherka


buherka
addikt

Volt már?

W510-es teszt
Rendesen melegszik a kicsike terhelésnél. Az a közel 50 fokos burkolat azért, kicsit sok :U
Az a két oldalsó hangszóróborítás meg úgy néz ki mint egy bazi nagy körömreszelő :D
Úgy ahogy van...nem tetszik az egész.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#6439) ragereza


ragereza
csendes tag

Hali!

A véleményeiteket szeretném kikérni, hogy a képen látható ([link]) hőmérsékletek nem túl magasak-e. Mostanában szinte állandóan megy a ventilátor (majd hogy nem felszáll a gép az ölemből:) ). Eddig nem használtam TPF-t, de felrakva sem lett sokkal jobb a helyzet, annyit értem el vele, hogy nem megy folyamatosan hanem kb 1-2 percenként pörög 3000 rpm-el aztán leáll.
A másik dolog ami nem világos számomra, hogy az everest a gpu diódára 70-72 °C-ot ír addig a TPF miért csak 60-62 °C-ot.

És a gépre (T61) Win7 prof van telepítve.

A válaszokat, és a segítőkész hozzászólásokat előre is köszönöm.

(#6440) taltos válasza buherka (#6438) üzenetére


taltos
senior tag

Nem volt még, de komolyan nem értem, hogy hogyan kaphat egy notebook ilyen jó értékelést úgy, hogy extrém módon melegszik, hangos, és az akku sem a legjobb. Hát nem ezek az egyik legfontosabb szempontok egy notebooknál?

Egyébként ha már szóba jött, akkor egy másik ThinkPad tesz: ThinkPad X100E.

(#6441) evone válasza rankesz (#6433) üzenetére


evone
őstag

Egyelore ugy tunik hogy jobb, de amugy az a fura hogy itt a trackpoint gombjai jobban nem halkak, hanem kattannak egy kicsit. Ez normalis? ( nem zavaro, csak erdekel :) )

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6442) evone válasza evone (#6441) üzenetére


evone
őstag

Vinyot nem nagyon erzem lassunak, lehet azert mert linux van most meg rajta. Szoval ezzel megvagyok elegedve. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6443) Prom válasza buherka (#6438) üzenetére


Prom
tag

képekröl nekem se nagyon tetszet de élöben már más szerintem nem roszabb mint az elödje..

(#6444) brd válasza SNor (#6400) üzenetére


brd
nagyúr

Közben megoldottam: ATT (Ati Tray Tools), Tweaks/Advanced Tweaks, a lenyíló sávban Advanced D3D Tweaks kiválaszt, aztán Tiling Settings/Local Texture Tiling, pipa ki (üres legyen a mező, a No Value nem jó, vagyis egyértelmű Disabled legyen).

The only real valuable thing is intuition.

(#6445) evone válasza evone (#6441) üzenetére


evone
őstag

Kozbe latom hogy hianyik egy csavar, pont a gombok alol. :) Prom:Van X41hez csavar utanpotlasod mint T61hez volt? :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6446) brd válasza brd (#6444) üzenetére


brd
nagyúr

Közben megnéztem, ez csökkenti a 3D-s teljesítményt, úgyhogy más, ennek a beállításnak az alapértelmezett módjával jól működő programokhoz vissza kell állítani az eredeti állapotot. Tehát mondjuk regkulcsot kell módosítani a játékot indító batch-ben, majd ha befejeződött a program, akkor vissza kell állíttatni ugyanilyen módon a default értéket.

The only real valuable thing is intuition.

(#6447) TOZ válasza evone (#6442) üzenetére


TOZ
addikt

Lassu az linuxxal is... No persze relativ, hogy mit tekintunk lassunak.

(#6448) buherka válasza ragereza (#6439) üzenetére


buherka
addikt

Mennyi idős a gép, és mennyit van használva?

Mert ha kb. így néz ki belül a lamella:

akkor tud is tud így melegedni. Képtelen a légkavaró elég levegőt juttatni a lamellák közé.

Lehet, hogy nem ártana neki egy kis takarítás :U

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#6449) buherka válasza taltos (#6440) üzenetére


buherka
addikt

Igen...nálam is ez az első szempont, hogy kussban legyen a noti. Az aksi idő annyira nem izgat, mert ahol használom a gépet, mindig van 220.
De ha egy noti hangos, az már nálam megbukott. Extrém erős prociknak ez a nagy hátrányuk a notinál, hogy képtelenség normális hűtést alájuk fabrikálni.

Ezért is szeretem a P-s procikat, mert csak 25W-os mindegyik.
Nálam az élményindex a Win7 alatt 5.8-as. A W510-ben egyedül a proci erősebb, a többi szinte tök ugyan az. Még a HD3650-es VGA-t is 6.3-ra értékeli az op. rendszer

(#6443) Prom ...rosszabbnak biztos nem rosszabb...csak ez a melegedés ne lenne :U

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#6450) taltos válasza buherka (#6449) üzenetére


taltos
senior tag

Már nem emlékszem, hogy milyen géped van, de az én T500-ammal is az élményindex jóval 5 fölött van (nem tudom pontosan mennyi), és ehhez olyan hang társul, hogy a barátnőm állandóan kérdezgeti, hogy "be van kapcsolva a gép?". Egy-egy huzamosabb géphasználat után azon élem ki perverz mivoltomat, hogy tapicskolom a billentyűzetet, hogy mennyire hideg. :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.