Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5301) rankesz válasza #00784640 (#5300) üzenetére


rankesz
veterán

Nem tudom mi okozna kárt egy T-s gépben hordozás közben??

Vagy te esetleg 10 kilós kézisúlyzót hordasz a laptoptáskában a gép mellett és úgy dobálod?
Jaa, vagy még úgy is sérülhet ha teljesen szétnyitva teszed be zsúfolt tatyóba.. ez is roppant életszerű... :(((
Majd akkor fikázd a tipust ha láttál is élőben, netalán még használod is napi szinten

Nem tudom mit kell fikázni, lehet hogy mostanában vannak kevésbé jó fejlesztései is a Lenovo-s mérnököknek, de hasonlítsátok már össze a mostani TP-ket más márkákhoz! Azért még mindig van különbség.

(nagy del nekem kifejezetten tetszik, amire én használom a gépet annál jól jönnek a megnövelt gombok ha meg valakinek letörik az ujja mert shift insert-nél kicsit arrébb kell nyúlni... használj ctrl v-t

(#5302) Tin válasza rankesz (#5301) üzenetére


Tin
veterán

nem hinném, hogy az emberek nagy része a rollcage miatt vette eddig a thinkpadeket. hanem azért, mert egy megbízható gépet akart jó szervizháttérrel, jó használhatósággal, munkára.
csak tudod valahol érthető az, ha megjelenik valami új, valami továbbfejlesztett (t510-ről beszélek), akkor nemár h nagyobb és nehezebb, nemár h kimarad a rollcage fentről, nemár h nem váltható a grafikus kártya, és nemár hogy 16:9-es 1600x900-as a felbontás.
és nemár, hogy cserébe kapsz +1 powered usb portot, nagy del gombot, egy centralizált képernyőt, egy bika procit, amivel jobban megy a venti, és gyorsabban fogy el az aksid.

ezek közül melyik pozitív előrelépés valakinek, aki munkára akarja használni a gépet?

[ Szerkesztve ]

(#5303) evone válasza #00784640 (#5300) üzenetére


evone
őstag

Ha bemesz a lenovo.comra osszevalogatsz egy gepet, lathatod hogy alapbol az osszes gep 1 ev garanciaval van, a 3 ev garancia opcionalis. :) Usaban nem divat a 3 ev _alapbol_, lasd ezert nincsen alapbol itthon sem 3 ev gari a Mac-ekre.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5304) Shadowfax válasza evone (#5303) üzenetére


Shadowfax
addikt

Azért a CTO (custom-to-order) gépeket ne keverjük ide. Ezeknél pont az a lényeg, hogy a vevő egyénileg rakhatja össze a konfigját, nem kell a gyári konfighoz, sem az alap gyári 3 év garihoz ragaszkodnia. (Minek fizessen 1 évnél többet, ha nem akar 3 évet?)
A T és X sorozatra pedig az esetek 99%-ban alapból három év gari van, nézd csak meg a tabook-ot, ahol a gyári konfigokat sorolják fel. [link]

No, az év eleji siránkozás az új gépekkel kapcsolatban lefutott már, vagy még várható pár jajdeszarezalenovoelszarjaathinkpadszériát hsz? :D (Aztán jól visszasírjátok azt, amit a múlt évben még fikáztatok, hehe. ;] )

(#5305) taltos


taltos
senior tag

A Dell-es topicban álmodoztam kicsit a tökéletes gépről:

- 15.4" 1680x1050 WSXGA+ LED kijelző (szebb, környezetbarátabb, fejlesztésre alkalmasabb, még olvasható)
- valami hűvös, kis fogyasztású, gyors processzor, 6MB L2 cache-el: pl. SP9600 vagy SL9600
- 4, 6 vagy 8+ GB DDR3 memória
- Átkapcsolható VGA. Az egyik legyen egy kis fogyasztású (vagy egy fenti követelényeknek megfelelő processzorba integrált), alapelvárásoknak megfelelő (hd videó lejátszás, az OS képességeit külső, nagyobb monitorokon is támogató) videókártya, a másik egy OpenGL-re optimalizált kártya, ami belefér. Lehetőség szerint 2 külső monitort támogasson.
- SSD gyors háttértár.
- A DVD helyén (ahogy a ThinkPadeknél) behelyezhető legyen vagy nagyobb kapacitású háttértár, DVD meghajtó, vagy plusz akku.
- Strapabíró, nem nyekergő külső borítás
- ThinkPad, stabil billentyűzet, TrackPointtal, nagy TouchPaddal, ami támogatja a több ujjas bizergálást (pl. két ujjal vertikálisan: scrollozás, két ujjal: nagyítás/kicsinyítés, 3 ujjal horizontálisan: tabok között ugrás, stb), ujjlenyomatolvasó
- Számomra a kártyaolvasók nem fontosak, de legyen külső monitorokra kapcsolhatóság, dokkoló hozzá és akár dokkolóval, akár anélkül 2 monitor támogatottság.
- könnyű (a lehetőségekhez mérten, mondjuk < 3kg), sokáig bírja (ilyen kijelzővel, vid. kártyával, processzorral ez nem is feltétlen nehéz)
- minél több (min 3 év) jó minőségű garancia, helyszíni kiszállás opcióval (vagy alapból)
- jó szoftverellátottság
- végül de nem utolsó sorban (sőt, az egyik legfontosabb), legyen NAGYON halk és kis hőmérsékletű, még az átlagost egy kicsit meghaladó terhelés mellett is, de az alatt mindenképpen.

Remélem a következő ThinkPad majd már ilyen lesz. :K

(#5306) rankesz válasza taltos (#5305) üzenetére


rankesz
veterán

...de akkor ki venné meg a következő szériákat? :)
Na ezért nem lesz soha ilyen gép, még ha meg is tudnák csinálni.

(#5307) Rez_Grof válasza taltos (#5305) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Szerintem, ha irsz a mikulásnak akkor kapsz ilyet. :DDD;];]:U
No offense.

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#5308) Napfénysüti válasza evone (#5294) üzenetére

Pl Debian alatt VIM-ben kell. :D

Més que un club!

(#5309) Prom


Prom
tag

Nemtudom ti hogy vagytok vele de nemsok értelmét látom az érintö képernyös laptopnak, bár nekem is az van de az legalább tablet igy kényelmes, de pl: T400S érintöképernyövel normál használatnál teljesen kényelmetlen szerintem vállnak meg csuklónak..nem beszélve arról hogy hiába massziv a kijelzö zsanér igy is lesz 1-2mm kilengéses mozgás
Na persze ez csak akkor van igy ha az ember folyton a képernyön akarja irányítani a gépet..

(#5310) Napfénysüti válasza Prom (#5309) üzenetére

T410s-nél én se látom értelmét. Egy Tabletnél más mert az forgathatod variálhatod hogy kényelmes legyen. A fene se tudja... Biztos jó valakinek. :DDD

Més que un club!

(#5311) Prom válasza Napfénysüti (#5310) üzenetére


Prom
tag

Igen én is igy vagyok vele kb 1-2pecig kell ugytartani a kezed mintha kiejlzöröl irányitanád
sajátgép használat stb és máris zsibad az ember..
de van akinek megér pl több 10ezret ez a funkció :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5312) Napfénysüti válasza Prom (#5311) üzenetére

Most már nagyon kíváncsi vagyok a Tabletedre hogy milyen használni. Párom odavan az olyan gépekért. :D

Més que un club!

(#5314) rankesz válasza #00784640 (#5313) üzenetére


rankesz
veterán

Igen a Dell is nagyon jó ha nem a belépő kategóriát nézzük

Este (éjfél körül) feltettem a kis DELL XPS-em, reggel hívtak hogy jönnének érte (lehet túl olcsón adom?)

(#5315) Gondwana válasza Retr0 (#5291) üzenetére


Gondwana
addikt

notebookokhoz már fejlesztik a külső , esetleg expresscardba illeszthető grafikus kártyákat
Nem tudok semmi konkrétat a dologról, de az alapján, hogy a PCI helyett azért tették át AGP slotba a videokártyát, mert kevés volt a 133MByte/s, majd amikor már az AGP 8x is lassú volt, a PCIe-ket párhuzamosították orrba-szájba. Ez alapján az USB elméleti 60MByte/s sávszélessége nem tudom, hogy mire lehet elég. Az Expresscardba bele van drótozva egy PCIe 1x is, de az is csak 300MByte/s...

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#5317) Gondwana válasza Prom (#5309) üzenetére


Gondwana
addikt

T400S érintöképernyövel normál használatnál teljesen kényelmetlen szerintem vállnak meg csuklónak..nem beszélve arról hogy hiába massziv a kijelzö zsanér igy is lesz 1-2mm kilengéses mozgás
Sokan nem tudják megszokni a pöcökegeret, a touchpad kapargatástól pedig szerintem is hatékonyabb egyszerűen odanyúlni valamelyik funkcióért.
Az egész tapi alapötlete ez a telefon-menü volt.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#5318) Prom válasza Gondwana (#5317) üzenetére


Prom
tag

én csak trackpointot használok igazábol nem értem miért nemtudják megszokni :)) én pl: 7végén egy régi Fushi gépel szarakodtam kivoltam borulva hogy csak touchpad van..
Igen tudom én hogy mi volt az elképzelés de tabletnél meg pl:telefonál szinte vizszintbe van használatnál .. igazad van amugy csak ez akkor lesz igazi amikor már szinte minden érintöképernyös lesz..és nem kérnek érte plussz lóvét
Amugymeg nagyon jóó a T400S szerintem...

(#5319) bwoay válasza Prom (#5318) üzenetére


bwoay
nagyúr

a T400s szerintem is kiváló, de a multitouch verzió létjogosultságát én is úgy alapjaiban kérdőjelezem meg. asszem abszurd módon pont SimpleTap az alkalmazás neve, amivel mindig demonstrálják, hogy milyen szuperegyszerű beállítani az érintőkijelzőn a fény-/hangerőt, stb-t, amikre mellesleg rendelkezésre állnak a hotkey-k. szóval akinek a billentyűzet felett átnyúlni a kijelzőhöz, és azt taperolni egyszerűbb, mint egy apró mozdulattal megnyomni a szükséges hotkey-t, annak tényleg ez való, és nyugodtan fizesse ki érte a többletet, ráadásul kap egy gyengébb képminőségű LCD-t (mert ugye a kapacitív réteg nem segít a láthatóságon). Nem állítom, hogy nincs értelme az ilyen gépeknek (T400s & x200s multitouch), de a Lenovo még nem tudott meggyőzni arról, hogy ez egy számomra hasznos feature. Lehet, hogy csak azért, mert ezidáig nem tudták jól implementálni a multitouch készséget. Az x200t multitouch viszont egy egész más történet, abban látom a potenciált (nem tudom, hogy ezt, vagy a sima változatát használod).

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#5320) Prom válasza bwoay (#5319) üzenetére


Prom
tag

Igen, teljesen jól látod amit én is gondolok.. :D szóval SimpleTap igen hasznos meg széép de tényleg 1szerübb a billentyün megnyomni a gombot.. igen az X200T ujjal is irányitható nem szükséges a toll. lyen multitouch dolgokat meg nem használok rájöttem hogy gyorsabb ha nem a kijelzöt babrálom, de pl: rajzolás közben összemaszatolom a kiejelzöt ahogy fogom a tollat elég idegesitö.. de jó mert legtöbbször adnak hozzá gyári széép kék törlöt amivel le lehet pucolni

(#5321) rankesz válasza Prom (#5320) üzenetére


rankesz
veterán

Multitaccsos x200T-d van? óóó de sajnállak... :D

(#5322) bwoay válasza rankesz (#5321) üzenetére


bwoay
nagyúr

számomra ez nem derült ki egyértelműen, tudtommal a sima x200t is nyomkodható, csak nem olyan érzékeny, mint a kapacitív, és nyilván egyszerre csak egy érintést érzékel

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#5323) rankesz válasza bwoay (#5322) üzenetére


rankesz
veterán

Gondolom a kolléga az ő helyzetében azért csak nem #@rral gurít... :))

(#5324) bwoay válasza rankesz (#5323) üzenetére


bwoay
nagyúr

:D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#5325) Bögre


Bögre
aktív tag

A dedikált ati vga -val rendelkező T400/T500 tulajok közül, lenne oly kedves valaki, és megnézné hogy fut a trackmania nations nevű (ingyenes) játék a gépen? :U Tudom, Thinkpaden nem játszunk, de havonta kétszer megesik, hogy kedvem volna hozzá, viszont az asztali gépek olyankor rendszerint foglaltak. Ilyenkor jól jönne, ha ezt is tudná.
A mostani 6910p notim szervizben tölti az elkövetkezendő néhány napot/hetet, amiért igencsak bosszús vagyok, s valószínűleg megy a háztól ha visszakapom... :((( A thinkpadekkel már volt kapcsolatom egy T41 -nek köszönhetően, így nem is kérdéses, hogy utódnak csak TP jöhet szóba. :)
Előre is köszönöm.

(#5326) Prom válasza rankesz (#5323) üzenetére


Prom
tag

na megnéztem mert én magas se voltam tisztába hogy milyen kijelzöm van :DDD
szóval Touchscreen ami érzikeli az ujjat de nem multis bár arra nincs is szükségem mivel nem matadom a KIJELZÖT.. de van olyan is ami nem érzékeli az ujjat..
Ettöl függetlenül használtam próba képpen multis gépet..

(#5327) HarryPotter


HarryPotter
őstag

Üdvözlet Mindenkinek, kicseréltem SSD-re az x40-em vinyóját. Hát....hasít mint állat, megtáltosodott. Iszonyú komoly a különbség. mindenkinek ajánlani tudom az ilyen upgrade-et.

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#5328) bwoay válasza Prom (#5326) üzenetére


bwoay
nagyúr

na ugye, rankesz :D

tényleg van olyan, ami érzéketlen a taperolásra? monjduk logikus, mert a tollat egész már elven érzékeli, az valami mágneses rezonancia...

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#5329) Tim82 válasza HarryPotter (#5327) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mihelyt végre megjön az SSD-m a mesés és egzotikus Hong Kong-ból a Portege R100-ba, majd alátámasztom. :)) (Egyszer már megjött, de vissza lett küldve, mert DOA-nak bizonyult.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#5330) TOZ válasza HarryPotter (#5327) üzenetére


TOZ
addikt

Megmondtuk elore, hogy ez lesz 8-)

(#5331) Tin válasza Bögre (#5325) üzenetére


Tin
veterán

trackmania az ilyen alap videókártyákon is elfut, nem?

azért a radeon 3650 mai középkategóriás kártya, nem egy erőmű, de a mai modern játékok sem okozhatnak gondot neki (igaz, nem minden high-on).

amúgy meg van végre normális review!!! notebookcheck review t410 (német)

ugyanaz angolra fordítva

(#5332) Napfénysüti válasza Bögre (#5325) üzenetére

Emlékeim szerint én anno próbáltam és ment rendesen. De az még a Fu-Si-mon is elfutott amihez képest a T400-am egy valóságos erőmű. :D
Mellesleg bár én se játékra vettem esténként néha kis PT befigyel ha már ott van az ATI kártya. :B Csak ezt a fránya OS-en belüli videokártya váltást kellene már életre keltenem. :(

Més que un club!

(#5333) _ak_


_ak_
addikt

Valaki Pest közelinek nincs véletlenül T500-hoz (Vagy T400 vagy W500) angol 64bites windows 7 pro factory recovery lemeze? Csak egy image készítés erejére kéne. :U
Bár ahogy olvastam nem igazán jött össze az Enhanced Experience for Windows 7
, de ettől még kíváncsi vagyok egy gyári recovery-re. Vista esetében jobban kedveltem azt.

Let's begin, de gozaimasu!

(#5334) bwoay válasza Tin (#5331) üzenetére


bwoay
nagyúr

és jól értem, hogy itt végül kiderül: no switchable graphics?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#5335) Rez_Grof válasza _ak_ (#5333) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Szerintem 64bit-et nem fogsz találni, mert nincs a TopSeller notik között az emlitett tipusokból, amit ilyennel adtak volna. Pü ment.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#5336) Bögre válasza Tin (#5331) üzenetére


Bögre
aktív tag

Elfut az intel csoda integrált izén is, csak a kockakerék elég hippi és bántja a szememet. ;]
(legalacsonyabb részletesség mellett persze)
De elvileg valóban nem szükséges alá géming videokártya.

(#5332) Napfénysüti
Látom a tiedben 3470 van, akkor nagyon vadásznom sem kell a nagyobbra. :) Az OS -en belüli váltás milyen oprendszer alatt nem megy? És melyiken kéne mennie?

(#5337) Napfénysüti válasza Bögre (#5336) üzenetére

Igen 3470-es van benne. Nem is tudnál nagyobbat beletenni. :)

Win 7 64 bites OS van fent. Tegnap gondoltam frissítgetek drivereket és kerestem direkt WIn 7-hez valókat a Lenovo oldalán. Volt ATI(switchable graphics) driver is azt feltettem plusz a BIOSban is belőttem ahogy szerintem kell de nem megy a váltás. még csak azt se találom hol kellene.
Van ezzel valakinek tapasztalata?

Més que un club!

(#5338) Rez_Grof válasza Bögre (#5336) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Windos 7 alatt megy a switchable graphic.

Süti: jobb klikk a lenovos power gauge ikonon a tálcán és ott van a menü pont.
High performance/ati/ / energy saving /intel/

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#5339) Napfénysüti válasza Rez_Grof (#5338) üzenetére

Megtennéd hogy privátban leírod hogy kell belőni hogy menjen? :R

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#5340) Rez_Grof válasza Napfénysüti (#5339) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Jó a gondolatolvasokám?

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#5341) Napfénysüti válasza Rez_Grof (#5340) üzenetére

Nem semmi. :C
Uri Geller személyesen? :D

Épp melóban vagyok de ha hazértem azonnal kipróbálom. :K

Més que un club!

(#5342) spyduck válasza Napfénysüti (#5337) üzenetére


spyduck
nagyúr

ezesetben az integrált Intel X4500 mellé kapunk egy Radeon HD3470-et (a gyártó honlapja szerint HD3670-ig lenne elérhető a választék), így az erősebb GPU-t igénylő alkalmazásokhoz egy gombnyomásra átválthatunk a dedikált magra.
forrás: [link]

Most akkor ki tudja rosszul?

MÁS:

Gondolkodóba estem a Thinkpad kapcsán, lehetséges, h benevezek egyre. Olyan kérdésem volna, hogy ha olyan helyről veszem ahonnan nem kapok számlát vagy garanciajegyet az esetleges szervizelés mindig problémamentes lesz? Természetesen széria és termékszám alapján garanciális gépről beszélek.
Vagy olyan mint a HP, hogy hol csak számlát, hol csak garijegyet vagy legtöbb helyen semmit nem kérnek a széria és termékszámon kívül?

[ Szerkesztve ]

(#5343) Napfénysüti válasza spyduck (#5342) üzenetére

T500-ba van 3650. Mellesleg lehet igazad van de azért az Ipon-t mint forrást nem venném készpénznek. :)
Inkább a Lenovo oldalán kellene körbenézni.

Més que un club!

(#5344) Rez_Grof válasza spyduck (#5342) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Nem lesz gondod a garival, amig a laptop gyári garija él/az aljára van matricázva/, ha nagy külöbség van közte akkor érdemes számlát és garijegyet is kérni mellé.

A garanciát a lenovo honlapján lehet ellenőrzni tipus és széria szám kell hozzá.

A nagyobbal rendelni kell, úgy pedig nagyon-nagyon drága itthon.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#5345) Bögre válasza Rez_Grof (#5344) üzenetére


Bögre
aktív tag

Az aproban .:Vision:. hirdet T500 -at 3650 -nel szerelve. Vásárolt tőle már valaki a topiklakók közül? Vagy hol erdemes joarasított T400/T500 -at nézni?

(#5346) Napfénysüti válasza Rez_Grof (#5344) üzenetére

Sőt a garit ugye már a Lenovo ThinkVantage Toolbox is mutatja. :) Még napra pontosan is írja mennyi van hátra. :DDD

Bögre: Laptopinfo.hu egy korrekt és jól árasított forrás. ;) Laptopinfo

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#5347) mdk01 válasza Tin (#5302) üzenetére


mdk01
addikt

Kérdés hogy milyen munkára?

Én személy szerint CAD-el rajzolok rajta. Nem napi szinten de azért szoktam. Nekem a nagy DEL jól jött(kijelölés megszüntetése), mind1 ez 10ből 8embernél jó. Aztán szeretek 3D-be rajzolgatni ahhoz meg kicsi ez a vidkari idővel kiderült. Úgy hogy a következő gépem ami év végén lesz az egy T510-as lesz vmi izmosabb vidkarival.
Most lehet jönni azzal hogy vegyek asztalit de NEM, soha. Végre nem kell havi szinte szerelni a számítógépet mert vmi xar gecizik rajta. Végre van egy gép ami ha bekapcsolok és MEGY. Aztán szeretek ágyba gépezni. Ezek után nincs kedvem kiadni még 200k-t egy asztalira, és mivel egy asztal mellé szükségem van egy notira is amit ha bekapcsolok akkor megy, és ha gond van vele van hova vinni. Mindegy nem merülök bele sokan sokfélére használjuk a gépet és vki pl. nem érti mire jó egy 15,4"-os noti mivel a noti az "okosok" szerint arra való hogy könnyű és cipelhető legyen ezért teljesen hülyének néznek sokunkat. Ezekkel én nem is vitázok mert nem érdemes de pl. nekem meg a fenti okok miatt nem jó egy 12" gép.
Etc. etc.etc.

Amúgy nagyjából egyetértek veled és remélem nem lesz igazad.:)

Üdv.

shadow:
No, az év eleji siránkozás az új gépekkel kapcsolatban lefutott már, vagy még várható pár jajdeszarezalenovoelszarjaathinkpadszériát hsz? :D (Aztán jól visszasírjátok azt, amit a múlt évben még fikáztatok, hehe. ;] )

Hát igen igen, igazad van de ez így nincs rendben mert ha így haladunk 5év múlva ott tartunk hogy megyünk használt T42, meg T41-et venni mert azok még ennyi idő után is jobbak lesznek mint az jelentől számított 5évvel későbbi gépek.
Remélem itt meg nekem nem lesz igazam:)

[ Szerkesztve ]

(#5348) evone válasza Tin (#5331) üzenetére


evone
őstag

Pont ott nem nyujt semmit ahol szeretnem: aksi teren. Ugy hogy lehet megint elkezdek kacsingatni az X200s fele. Az uj szeriakon mar lesz touchpad es az nagyon nem tetszik nekem. :) Szoval abbol az ujat se akarom megvarni.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5349) evone válasza mdk01 (#5347) üzenetére


evone
őstag

Neked lesz igazad.

Azt nezem hogy a hp elitebookjai is egyre jobbak, kurvara hulye a lenovo ha onfejuen vezet be ujitasokat, elsonek kellene valami kerodivet rakni mindenki ele aztan az alapjan tovabb haladni. Az hogy az X szeriara is kerul touchpad ( 12" ) nagyon nem dijazom. Pont attol volt szep az a kategoria, hogy csak trackpoint volt, es ettol volt meg jobban thinkpades. :) Persze le lehet tiltani azt, de attol meg ott marad.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.