Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5151) Napfénysüti válasza evone (#5149) üzenetére

Még mindig T410-et akarsz venni?

Més que un club!

(#5152) mv válasza HarryPotter (#5150) üzenetére


mv
aktív tag

Üdv!

Mint már többen ajánlották, szerintem is cseréld a hdd-t ssd-re. A Kingspec gyárt olyan ssd-t, ami passzol az X40-be, az ára kb 100 euro.

Üzemidőt nem nagyon fogsz vele nyerni, mert az 1,8"-os hdd-k is elég keveset fogyasztanak. Teljesítményben viszont ég és föld. :)

A Jútúb tele van összehasonlító videókkal, érdemes nézegetni. Pl.: [link], [link].

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#5153) evone válasza Napfénysüti (#5151) üzenetére


evone
őstag

Most inkabb visszafogok a fanatikussagbol, aztan kivarom h milesz. Ha tenyleg ilyen szar a helyzet, akkor lehet h nem.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5154) rankesz válasza evone (#5153) üzenetére


rankesz
veterán

Én is kivártam amikor a t400s megjelent, szerencsére ott semmi gagyiskodásra nem derült fény.
Amikor aztán lecseréltem a T400-at éreztem egy kis megbánás-félét, de az aztán elmúlt, csak az miatt volt hogy nagyon a szivemhez nőtt a T400.

(#5155) Tin válasza evone (#5153) üzenetére


Tin
veterán

Lenovo T410/s/T510 képek

egeret a kiválasztott kép fölé húzni, a megjelenő menüből az Original size-ot kiválasztani. nagy felbontású fotók, sokminden látszik belőle.

(#5156) mv válasza Tin (#5155) üzenetére


mv
aktív tag

A T410s-nél előre került az akksi? :F Ezen a képen látszik, hogy hátul csatlakozók vannak.

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#5157) rankesz válasza mv (#5156) üzenetére


rankesz
veterán

Már a t400s-ben is elől van.

(#5158) taltos válasza i400 (#5137) üzenetére


taltos
senior tag

Erre én is gondoltam, de máshol más operációs rendszerrel volt (amii itt XP, ott Vista, és a kód ugyanaz maradt). Már mindent feltúrtam, de semmi.

(#5159) TOZ válasza ^Clown (#5148) üzenetére


TOZ
addikt

A korrektseg okan annyit hozzatennek, hogy cartman Lenovo(Samsung) ssd-i nem dragak, hiszen nem MLC chipesek es ha azt nezzuk, hogy egy 64 gigas Kingspec (MLC)180 EUR korul van szinte azzal azonos aron adja...

(#5160) TOZ válasza HarryPotter (#5150) üzenetére


TOZ
addikt

Egy terebejes gyari kernellel szaladgalo Ubuntu alig fel perc alatt fullra bebootol egy Kingspeccel megpeckelt X40en. Bitang!

(#5161) Napfénysüti válasza Tin (#5155) üzenetére

Egész sok változás történt. Rögtön az új kijelző retesz tűnt fel például.

Més que un club!

(#5162) Thom!


Thom!
veterán

Lenovo Thinkpad SL van spdif out?

(#5163) Mészike


Mészike
aktív tag

Kicsit elb***ott egy billentyűzete lett :)
Vajon kompatibilis lehet a mostani T400-assal?

(#5164) Rez_Grof válasza Thom! (#5162) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Nincs.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#5165) Rez_Grof válasza Tin (#5155) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Csak nekem fura hogy a csavarok nincsenek megjelölve, hogy melyiket kell az adott alaktrész cseréhez kilazítani? Illetve, hogy jelentős mértékben kevesebb van benne mint pl T500-ban?

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#5166) i400 válasza taltos (#5158) üzenetére


i400
senior tag

esetleg ahonnan vennéd boltot megkérdezni hogy náluk mi a helyzet?

(#5167) mdk01 válasza Rez_Grof (#5106) üzenetére


mdk01
addikt

Ehhez annyit tennék még hozzá hogy tudtommal a WWAN modul nem FRU tehát ha nem akarunk garit veszíteni akkor a szervíznek kell beszereleni. Ez még tán nem is lenne nagy gond de a modemet is nekik kell adni és náluk nem 20k.
Lehet nem igaz de én ezt így tudom.

Más:
Nekem is ugyan úgy hibog a T500 billje mint a videón a T510-é és mint sztem buherka-é.
Amint lesz időm viszem fel a szervízbe hátha nekem is kicserélik mint Tin-ét.:U

Nem értem hogy már a 3. szériát adják ki ilyen gagyi hibával és még mindig nem tanultak belőle. Az egyik legfontosabb alkatrészen spórolnak.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#5168) TOZ válasza mdk01 (#5167) üzenetére


TOZ
addikt

Gondolom "nem CRU"-t akartal irni.

(#5169) Tin válasza mdk01 (#5167) üzenetére


Tin
veterán

beszélj előtte velük szerintem. lehet hogy nem is kell cserélni, csak rendesen a helyére rakni. lehet, hogy hiányzik belőle egy csavar (gyors összeszerelés), vagy a felfekvő részeken nem okés valami. de lehet hogy azt mondja a szerviz, hogy inkább kicserélik. egy telefont simán megér.

(#5170) mdk01 válasza Tin (#5155) üzenetére


mdk01
addikt

Köszönjük a linket.

Nekem is feltúnt a záró retesz megváltoztatása és remélem be fog válni mert a T500-on ez is kicsit gagyira sikerült.
Továbbá eltűntek a kijelző ledek. Nem látom sehol a hálozat jelzőt, a caps lockot és a többit se. Ennyire válság van van csak nekem jöttek jól ezek a kijelzők?
Na majd meglátjuk.:U

Üdv.

(#5171) buherka válasza Rez_Grof (#5130) üzenetére


buherka
addikt

Egyik kollégámnak van ilyen Pavilinon gépe...Neki is nagyon melegszik és állandóan beragad neki az érintésérzékeny hangerőpszabályzó. + mint egy karávsonyfa, az is igaz :B

(#5167) mdk01 ...neked melyik részén süpped a bill? Nekem csak akkor süppedt, ha nyagyon megnyomtam, de azért megtuningoltam :D
Azóta hozzá sem nyúltam.

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#5172) mdk01 válasza TOZ (#5168) üzenetére


mdk01
addikt

Bocsi igazad van, tehát nem CRU a WWAN modem.

Tin:
Az a gond hogy azért szedtem szét mert xar volt. Aztán alápakoltam távtartókat és vagy még 5x szétszedtem mire vmennyire elfogadható lett, de még így sem tetszik igazán, mert a T61 nem volt ilyen rossz.
Csavar nem maradt ki és elég nehéz rosszul összerakni.:)
Természetesen előtte felhívom őket, köszi.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#5173) bwoay válasza mdk01 (#5170) üzenetére


bwoay
nagyúr

a T400s-el bevezetett LED-ek váltak "szabványossá". Nincs már power LED a kijelző alatt, helyette maga a power gomb világít. CAPS lock hasonló: magán a billentyűzeten van a LED. A hálózat LED viszont megmaradt, nézd csak meg.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#5174) rankesz válasza mdk01 (#5170) üzenetére


rankesz
veterán

A T400s-en is már ilyen a záró retesz, és szerintem teljesen jó így hogy nem a fedlapon van mint a korábbi modelleknél.
A caps lock ledje lekerült magára a gombra, de tényleg van olyan amit összevontak pl. a bluetooth megváltozott.

a fránya modi rám vert fél percet :)

---

ha akarod, kitörlöm az egészet, és akkor olyan, mintha meg sem szólaltál volna ;]

[ Módosította: bwoay ]

(#5175) mdk01


mdk01
addikt

Köszönöm a válaszotok értek mindent.:)

Na jó éjt, vár a csicsika.

[ Szerkesztve ]

(#5176) zoll_T43


zoll_T43
csendes tag

Sziasztok!
Feltettem a gépemre T43/1872 a windows7-t. Stabilan működik minden hardvert felismert, de az AERO üvegszerű efektusait nem tudom bekapcsolni. a többi aero komponens működik. Valakinek van ezzel tapasztalata? A videokártya a lenovo szerint tudja a directx 9-et. akkor miért nem megy?

(#5177) Tim82 válasza zoll_T43 (#5176) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha Intel GMA 900 a videokártya, az bizony nem Aero-képes.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#5178) ^Clown válasza TOZ (#5159) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Itt én arra céloztam, hogy cartmannél csak 60 gigás verziót lehet kapni, amit 54K-ért ad. De ha nem kell neki 60 gigás SSD, elég a kisebb, akkor marad az ebay - ami olcsóbb :R

[ Szerkesztve ]

(#5179) Rez_Grof válasza zoll_T43 (#5176) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Ha X300 van benne akkor futni fog az aero.
Igy lehet rávenni a működésre:
http://www.mydigitallife.info/2009/01/13/how-to-turn-on-and-enable-aero-in-windows-7-enable-aero-peek/

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#5180) zoll_T43 válasza Tim82 (#5177) üzenetére


zoll_T43
csendes tag

Sajnos GMA 900. Ha gyenge a hardver pontszáma, akkor ezt is lehet tenni http://www.mydigitallife.info/2009/01/13/hack-to-force-enable-aero-in-windows-7/
de nekem így sem működik :( próbálta már valaki?

(#5181) Rez_Grof válasza zoll_T43 (#5180) üzenetére


Rez_Grof
őstag

X300al megy próbáltam ,de ott se erőltettem mert majdnem kevés hozzá a vas.
GMA900 meg igazoltan karcsú az aerohoz.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#5182) evone


evone
őstag

Ti mennyire szoktátok a gep aljan meghuzni a csavarokat? A billentyűzetre gondolok pl meg palmrestre. Hátha csak azert kattog mert nem huztam meg kellőképpen, vagy talán túlságosan is.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5183) mv válasza evone (#5182) üzenetére


mv
aktív tag

Nem szoktam megszorítani a csavarokat. (T43; T23) Érezni lehet azt a pontot, ahol már fog és tart. Felesleges tovább eröltetni.

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#5184) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Alkatrészeket ilyen garival kicserélhetem?

This product has a three year limited warranty and is entitled to parts, labor and on-site repair service. Service is available Monday-Friday, except holidays, with a next business day response objective. Many parts can also be delivered to you using the Customer Replaceable Unit (CRU) method.

Konkrétan ejtettem egy winyó meg ramcserét, s az a kérdés, hogy most meg kéne tartanom a gyáriakat vagy eladhatom? :F

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#5185) buherka válasza evone (#5182) üzenetére


buherka
addikt

Nagyon megtépni felesleges...főleg azért mert akkor "elkened" a csavar fejében kereszthornyos bemarást. Esetleg át is ugrik a csavarhúzó is a bemaráson...akkor meg eldarálod a fejét.
Ezeket a gépeket a gyárban amúgy is nyomaték csavarhúzóval szerelik össze. Tehát ott sem tépik agyon a csavart.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#5186) i400 válasza buherka (#5185) üzenetére


i400
senior tag

plusz a szerelési útmutatóban ezredpontosan leírják melyik csavart hány NyúlMókussal kell meghúzni

(#5187) Prom


Prom
tag

Sziasztok!
Eladó 2 gép a gyüjteményemböl akit érdekel :
[T42]
[R61]

Állapotukról képeket raktam fel.. :)

(#5188) evone válasza i400 (#5186) üzenetére


evone
őstag

Hol? Melyik konyben? Nem lattam sehol ilyet.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5189) i400 válasza evone (#5188) üzenetére


i400
senior tag

amikor szereltem a t42p-m akkor meg volt adva a szerelési útmutatóban...
nem tudom t6x széria útmutatójában benne van e, nem tanulmányoztam még

[ Szerkesztve ]

(#5190) evone válasza i400 (#5189) üzenetére


evone
őstag

Na megneztem, azert ennyire pontosan nincsen benne. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5191) Thom!


Thom!
veterán

Lenovo Thinkpad SL 410/510 refresh arrandale procikkal mikor jön?

(#5192) Anklar


Anklar
csendes tag

EGy Thinkpad vásárlásán gondolkozom, az R400 és a T400 jött szóba, olvastam valahol(talán itt) hogy az első modelleknek problémás volt a billentyűzete, talán még valami külsőleg ismódosult rajtuk, honnan lehet tudni hogy a kinézett notebook melyik csoportba tartozik? Láttam rólla teszteket(bár csak a T400asról) de érdekelne mennyire bírja ez a noti az akumulátoros használatot (4,6,9 cellás akksival esetleg megéri e az ultabayes akksi?)

találam egy doksit a lenovo oldalán amiben le voltak irva a tipusok alapvető dolgai és az r400asnál 6cellás akksinál kevesebb időt írt a gyártó is, mi lehet ennek az oka?

Lenovo Thinkpad R400

(#5193) evone válasza Anklar (#5192) üzenetére


evone
őstag

http://t500.at.hu/

Ezt ajanlom neked.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#5194) FixY67


FixY67
senior tag

Van valakinek ötlete, hogy egy Lenovo T61-hez hol lehet tápegységet/töltőt venni?
(offline boltot keresek)
Tartok tőle, hogy a kábelszakadás (inkább törés) nem garanciális meghibásodás - bár úgy vettem, hogy egy teherautó is átmehet rajta állítólag. :)

...

(#5195) Prom válasza FixY67 (#5194) üzenetére


Prom
tag

Talán én tudok neked segiteni nézd meg itt :D
[töltö és egyéb]

(#5196) Tim82 válasza FixY67 (#5194) üzenetére


Tim82
nagyúr

Bocs, de töltőre szerintem nem vonatkozik a "teherautóval is át lehet menni rajta"-kitétel. :)

Evone előbbi linkelt boltjával kezdeném. Nem webáruház, valós bolt a II. kerületben.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#5197) FixY67 válasza Tim82 (#5196) üzenetére


FixY67
senior tag

Mit nem mondasz :DD

Csak az a valóban röhejes helyzet, hogy semmi sem ment át rajta. Amikor nem használom, berakom egy polcra úgy, hogy a kábel a dugónál derékszögben meghajlik. Szabályosan eltört a hajított résznél. :(

A boltot megnézem, köszi mindkettőtöknek.

...

(#5198) lezso6 válasza lezso6 (#5184) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nehéz a kérdés? :F

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#5199) buherka válasza lezso6 (#5198) üzenetére


buherka
addikt

Én eladtam... :D

Annyi, hogy a cserélt alkatrészt, ugye a lenovo nem szervizeli :U

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#5200) dabadab válasza lezso6 (#5198) üzenetére


dabadab
titán

A HDD meg a RAM (legalábbis a T41-emben, de a Lenovo fórumok szerint ez ügyben nem történt változás) felhasználó által cserélhető alkatrész (IBM-ül CRU), ezeknek a cseréje nem befolyásolja a gép garanciáját (persze ha az új HDD-d megdöglik, akkor azt nem a Lenovohoz kell vinni gariztatni, hanem ahhoz, akitől vetted, de ez gondolom magától értetődik :) ).

DRM is theft

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.