Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6651) rankesz válasza evone (#6649) üzenetére


rankesz
veterán

nem biztos, az sl500 nem tp széria

(#6652) bwoay válasza rankesz (#6651) üzenetére


bwoay
nagyúr

hanem?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#6653) yanna válasza bwoay (#6652) üzenetére


yanna
őstag

Thinkpad SL.

(#6654) bwoay válasza yanna (#6653) üzenetére


bwoay
nagyúr

így van. tehát miért is nem tp széria?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#6655) tomi.tomi válasza bwoay (#6654) üzenetére


tomi.tomi
tag

Nekem SL500-am volt a T400 előtt, és azon bizony nem csinált semmit a tpfancontrol, akármit állítottam rajta.

(#6656) bwoay válasza tomi.tomi (#6655) üzenetére


bwoay
nagyúr

elhiszem, de ebből nem az következik, hogy nem tp széria, hiszen az a neve

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#6657) Daffni2 válasza rankesz (#6651) üzenetére


Daffni2
addikt

Akkor biztos tréfából hívják ThinkPad-nak.
A felirat-emléma is csak tréfának van rajta. :F

"Aki ad,az nyer"

(#6658) #95561216


#95561216
törölt tag

Van egy lassan négy éves ThinkPad r51-em, és az előbb háromszor is nekiállt sípolni, csak kikapcsolásra hagyta abba. Rákerestem a hibakódokra, és vagy a memóriahiba (arra majd futtatok egy memtestet), vagy low battery voltage. Majd ha legközelebb előjön megfigyelem pontosabban, de addig is, mit okozhat ez a hiba? Simán csak túl öreg az akksi (azért 1,5-2 órát még hozza), és az utolsókat rúgja, vagy olyan hibája van, ami a hardvert is károsíthatja?

(#6659) mv válasza NovaBlue (#6648) üzenetére


mv
aktív tag

Notebook Hardware Control-t próbáltad? Alulfeszelés mellett tud szabályozni is.

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#6660) Tim82 válasza bwoay (#6656) üzenetére


Tim82
nagyúr

Valóban, a Thinkpad Edge is Thinkpad. Hiszen ez a neve, még ha minőségileg messze is áll a "klasszikus" Thinkpad-októl. :K

Egyes cégek egyébként a Lenovo 3000 széria modelljeit is szeretik Thinkpad-ként megnevezni. Azok is Thinkpad-ok, ugye. :K

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#6661) SNor válasza brd (#6434) üzenetére


SNor
tag

Hlai!
Ezek után elgondolkoztam, hogy én is cserélem a T2300-ast. Gondolom a T7200-as is 677fsb-s. Tényleg tapasztalatok, gyorsulás, melegedés, stb...?

(#6662) rankesz válasza Daffni2 (#6657) üzenetére


rankesz
veterán

Hirtelen kevertem a g550-el, ezennel nyilvánosan megkövetlek itt a fórumon.
De ha ez sem elég önként dugom a fejem a guillotin alá hogy hóhér bosszúálló kezed lesújthasson rám. :((( :(((
Front van emberek vagy mért ilyen .... ma mindenki ? :F :W

(#6663) Daffni2 válasza rankesz (#6662) üzenetére


Daffni2
addikt

Nem akart itt senki lefejezni,csak kiigazítás volt,részemről legalább is. :R
Különben is az enyém SL510-es :D
A megkövetést elfogadom. ;] :DD

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#6664) brd válasza SNor (#6661) üzenetére


brd
nagyúr

Hello!

Igen, az is az (800 MHz-es FSB-t sajna nem támogat a chipset). A gyorsulás kb. annyi, amennyire számítani lehetett a +2 MB cache, és a +166 MHz miatt, 32 bit-es WinRAR-ban pl. kb. 130 KB/s a különbség, ha jól emlékszem, és így a benchmark majdnem eléri az 1 MB/s-t (ha ismered a WinRAR-t, és tudod, hogy mennyire érzékeny a memória sebességére, akkor tudod, hogy ezek az értékek mit jelentenek - mert ugye a memória maradt a régi, ennek ellenére ennyit gyorsult). A melegedés brutális(an jó), ugyanis 0.975 V-on képes 2 GHz-en futni, így Prime95 használatával (középső teszt) sem tudtam 70 C° fölé tornázni a CPU-t (persze hűtés a maximumon megy ilyenkor, de ugye normál használat közben majdnem elképzelhetetlen ekkora hőfok). A minimum feszültség sajna ezzel is 0.95 V (RMClock-kal), lejjebb nem lehet állítani az Intel butus elképzelései miatt, pedig úgy 0.8 V-on szerintem könnyedén működne 1 GHz-en). A fogyasztás így teljes terhelés alatt jobb lett (bár akku'ról használva nem így van beállítva, hanem ott max. 7-es a szorzó), akku'ról használva még nem néztem meg tüzetesebben, de a Power Manager fogyasztásmérője szerint kb. ugyanannyit fogyaszt a gép közepes fényerővel, nyugalomban (11-12 W körül), mint a T2400-assal. Reális is szerintem, mert igaz ugyan, hogy 2 MB-tal több cache van benne, viszont újabb konstrukció is, ezért kevesebbet kell(ene) fogyasztania.
Összegezve: ha még a VGA-t is ki lehetne cserélni a gépben egy "mai" darabra (pl. Mobility Radeon HD3850, vagy HD4650, 512 MB (saját) RAM-mal, ezekkel már ki tudnék békülni :D ), már adnám is el az asztali gépemet, mert kész lenne a tökéletes gép számomra. Mondjuk játszani így is lehet rajta, de sok játéknak a csak 64 MB dedikált RAM nagyon lehúzza a sebességét.
Úgy mellékesen megjegyzem, a gép nagyon jól szerelhető, nem csalódtam az IBM/ Lenovo-ban. Sosem szedtem még szét ennyire notebook-ot, de minden logikusan volt rögzítve, és könnyű volt megtalálni, hogy mit, hol rögzít egy-egy csavar.

The only real valuable thing is intuition.

(#6665) Shadowfax válasza NovaBlue (#6648) üzenetére


Shadowfax
addikt

SL sorozat ventiszabályozására itt a megoldás, amit magyarra fordítottam itt.

(#6666) bwoay válasza Tim82 (#6660) üzenetére


bwoay
nagyúr

vagy akár mondhatjuk azt is, hogy ami Lenovo, az már nem Thinkpad!

a helyzet az, hogy akár tetszik, akár nem, a Lenovo dönti el, hogy melyik típus thinkpad, nem mi. más kérdés, hogy az Edge tényleg annyira kilóg, mint az X100, de ezek vadúj típusok, AMD-vel, meg minden "jóval", érdekesen pozícionálva. szóval lehet a kettő kakukktojás, de az SL miért? mert olcsóbb a T-knél és nem megy rajta a tpfancontrol?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#6667) evone


evone
őstag

En azt nem ertem hogy az R meg az SL szeria miert olyan vastag, egyik gyartonak sincsenek ilyen vastag gepei, oke hogy a ThinkPad az szogletes meg robosztus, de ez mar talan kicsit tulzas. :) Ha meg csak ezzel tudjak megkulonboztetni a T-ktol oket, akkor tuntessek el ezt a ket tipust es a T-kbol legyen celeronos valtozat, vagy valami. Milyen jo is lenne ha csak T meg X szeria lenne. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6668) NovaBlue válasza evone (#6649) üzenetére


NovaBlue
aktív tag

azzal sajnod nem megy.
Nem lehet valahonnan bios-t szerezni a thinkpadekhez? vagy valami más megoldás mert a venti folyamat 2700rpm-el megy ha kell ha nem. :F

(#6669) NovaBlue válasza mv (#6659) üzenetére


NovaBlue
aktív tag

sajnos az sem működik,eddig kb 5 verziót próbáltam de a legtöbb win7 alatt meg sem nyikkant :O

(#6670) Tim82 válasza bwoay (#6666) üzenetére


Tim82
nagyúr

Azt viszont a fogyasztó dönti el, hogy a klasszikus Thinkpad-brand-hez (a már mitikus homályba s nosztalgiába vesző IBM-logós aranykor Thinkpad-jei, nem mintha ott nem lettek volna érdekes modellek) méltó-e egy termék, vagy a Thinkpad-megnevezés csak egy ráaggatott címke. Jú nó vat áj mín. ;)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#6671) Shadowfax válasza NovaBlue (#6668) üzenetére


Shadowfax
addikt

Ezt nem olvastad? :F

(#6672) Napfénysüti válasza rankesz (#6662) üzenetére

Semmi gond megeshet bárkivel. Az SL tényleg TP névre de elég light verzió. Csak van benne egy-két TP feature. Én se tekintem igazi TP-nek. ;] Mondjuk lassan mindenre TP nevet ír a Lenovo. Hát igen ez egy bejáratott elismert brand valamivel meg el kell adni a népnek mindent. :))
Tim82-vel egyetértek. :K

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#6673) mv válasza evone (#6667) üzenetére


mv
aktív tag

Tudom miről beszélsz. Múlt héten vettem az egyik ismerősömnek egy R52-t, ami a T43-asom testvére, a beltartalom szinte megegyezik. Méretben viszont durva különbség van. Az R kijelzőkerete kb kétszer (!) vastagabb, mint az enyémen.

Az említett gép egyébként csúnyán kitolt velem, de ez már egy másik poszt témája. :)

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#6674) evone válasza Tim82 (#6670) üzenetére


evone
őstag

+1. :')

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6675) yanna


yanna
őstag

Hali!

Erről a teredo-ról mit illik tudnom? :F Kb. két hetente bekerül az eszközök közé, és szerintem lassít mindent a rendszeren a Vista-n :Y

(#6676) tototos


tototos
őstag

Sziasztok.

40 ezer forint környékén milyen tp modellt ajánlotok? Apróban találtam egy r50e-t nem tudom hogy azt megéri 40-ért megvenni?

(#6677) evone válasza yanna (#6675) üzenetére


evone
őstag

Virtualboxos hulyeseg, nem lehet vele mit kezdeni, fogadd el hogy ott van.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6678) Shadowfax válasza tototos (#6676) üzenetére


Shadowfax
addikt

Attól függ, milyen konfigról van szó. Az R50e elég fapados kiadás, de amúgy egy masszív gép.
40-45k körül van már X31, X40, T40-41 is.

(#6679) tototos válasza Shadowfax (#6678) üzenetére


tototos
őstag

(#6680) GodHeart


GodHeart
senior tag

Üdv!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy van nekem egy Lenovo 3000 N100-as gépem, és van ezen egy S-video kimenet. Hogyan lehet ezt az S-Videó kimenetet működésre bírni? Nem érzem magam analfabétának számítástechnika terén, de ezt nem tudom megoldani. Van ugye ez az alap integrált videókártya (Integrated GMA 950) Intel 945GM chipsettel. A hozzá lévő programba, ha kiakarom a jelet tenni TV-re, a tv akkor sem érzékeli.. A VGA kimenet az windows+p gombra azonnal reagál, a kép kimegy tv-re, projektorra szóval azzal semmi gond. De S-video-n meg se mozdul. :U

(#6681) SpeedR válasza tototos (#6679) üzenetére


SpeedR
őstag

Szerintem egy ilyennel jobban járnál.

(#6682) Tim82 válasza SpeedR (#6681) üzenetére


Tim82
nagyúr

Magában a konfigban nincs nagy különbség (az Extreme Graphics vs. Radeon 7500 különbség elhanyagolható office + net + filmnézésnél), a T40 jobb, de a dedikált VGA miatt lehet később BGA-hiba. USB-t azért mindkettőnél kell tesztelni.

Én a T40-et venném, könnyebb + több extra. Az R50e egyetlen előnye szvsz az integrált graf., a fent említett lehetséges BGA-hiba miatt. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#6683) Shadowfax válasza tototos (#6679) üzenetére


Shadowfax
addikt

Ez nem is rossz. Pentium M proci van benne, nem a lassú Celeron. Alapdolgokra (Word, Internet) teljesen oké, de nem hurcolászásra lett kitalálva. Az R50e egyébként nem dokkolható (ha ez szempont neked). Kicsit kevéske a 40GB-os vinyó, a 15"-os kijelzőn az 1024x768, de elmegy.

(#6684) SpeedR válasza Tim82 (#6682) üzenetére


SpeedR
őstag

Én annyira nem félek a BGA hibától. Ésszel kell használni a gépet és akkor nincs gond. Ha meg van izzasztva a VGA, akkor nem kell csavargatni és kész.
Én mindenképp T40-et venném, sokkal szebb, kecsesebb, mint az R50. Dokkolóval, táskával, 1,5 órás akksival szerintem nem drága 44-ért.

(#6685) evone válasza Shadowfax (#6683) üzenetére


evone
őstag

Hehe, ugyanilyen proci van az X41embe is, csak enyem low voltage :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6686) Tim82 válasza SpeedR (#6684) üzenetére


Tim82
nagyúr

Egy T41p tulajdonosaként, amelyik fokozottabban ki van téve ennek, mégis a nálam lévő több mint két éve hibátlanul működik, én sem reszketek különösebben.

Csak... hogy is mondják ezt hivatalos megfogalmazásban?... a teljes körű tájékoztatáshoz a BGA-hiba lehetőségére való figyelmeztetés is hozzátartozik. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#6687) tototos válasza Shadowfax (#6683) üzenetére


tototos
őstag

(#6688) tototos válasza SpeedR (#6684) üzenetére


tototos
őstag

Hát a gép netezésre és dokok olvasására lenne használva, így nem tudom mennyire lenne terhelve a vga.

(#6689) NovaBlue válasza Shadowfax (#6671) üzenetére


NovaBlue
aktív tag

de-de most volt időm megpróbálni de a 3. pontnál már elakadtam mert az NHC nemigen akaródzik elindulni kiirja,hogfy can not load the nhc driver :F

(#6690) tototos


tototos
őstag

(#6691) Napfénysüti

R61e-n próbálom a hangot belőni de a Lenovo oldalán található driver nem működik hozzá. Conexant cucc van benne esetleg valaki nem tudja honnan szedhetnék hozzá működő drivert? :F

Més que un club!

(#6692) rankesz válasza tototos (#6690) üzenetére


rankesz
veterán

Elég alaplap hibának tűnik a néha nem kapcsol be dolog, csak gondolom a csip még nem vált le teljesen
Én nem venném meg, drága javítani (30<)

(#6693) Napfénysüti válasza Napfénysüti (#6691) üzenetére

Sorry én voltam a b*lf*sz. :W Probléma megoldva. :B

Més que un club!

(#6694) evone válasza Napfénysüti (#6693) üzenetére


evone
őstag

Én megbocsájtok neked. :P :D

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#6695) adnoctum18 válasza bwoay (#6040) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Opp na ezt a setup.exe-t valaki fel tudná nekem tölteni?

Win7-preloadoskhoz szól a kérés elsősorban.

Köszi! :)

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#6696) bwoay válasza Tim82 (#6670) üzenetére


bwoay
nagyúr

áj nó vaccsú mín, dont fak witmi :D

adnoctum:
miért, legutóbb nem vót benne?

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#6697) Tim82 válasza bwoay (#6696) üzenetére


Tim82
nagyúr

ájm not géj. end ívin if áj vuld, jú vuldnt bí máj tájp! ;]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#6698) adnoctum18 válasza bwoay (#6696) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Legutóbb elqrtam és most volt winreinstall és...

Picsogás off.

Valamelyik letöltött Thinkvantage cucc tartalmazta anno kb olyan 10 hónapja, mikor először nyomtam a gépre Win7-et, de azóta nem találom sehol.

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#6699) venember83


venember83
nagyúr

Azt az infót kaptam, hogy az R61-embe (773411U) jó lenne ez a proci. Két kérdésem lenne.

1. Mennyire reális ár a 120 euró a prociért?
2. Kell-e hűtést cserélni a notimban, vagy a jelenlegi T7100 után a hűtés megbirkózik a Penryn magos procival is?

A válaszokat köszönöm.

(#6700) bwoay válasza Tim82 (#6697) üzenetére


bwoay
nagyúr

ájm nát géj ídör, wat méx ju szink det ájm a gáj in dö förszt plész? :) ju nevör nó.

adnoctum:
vansz egen itsz on

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.