Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#163187) alphamooncam válasza Tamoo (#163186) üzenetére


alphamooncam
őstag

A Puff rezonátor, egy kifejezetten olcsó, gyorsan megvalósítható és könnyen integrálható kísérlet volt, hogy egyáltalán mérhető-e, bármilyen változás. Ekként is kezeltem,tervezéskor nem volt célom a hatékonyság, tekintettel a kis térfogatra, amit előre láttam, terveztem.

A szubod hangnyomásának válaszdiagramja figyelemre méltó !

Számításodhoz [link]

Úgy láttam olyan 50-55Hz környékét céloztad be.

Az egy dolog, hogy a 3 mm-es vastagság nem javasolt, mert nem lesz elég merev, de 500*1000mm-es ( fél négyzetméteres ) 220-as mélységű panelnál 8 db. 30mm-es lyuk már csak 1% perforáció, ami fogalmazzunk úgy hogy nem hatékony, és még csak 67,5 Hz-nél járunk, 12-17Hz feljebb a megcélzott értéknél.

A rezonátoromat 35Hz-re hangoltam.

Betontömbök között a "Lyukak" 70cm hosszú 0,18 cm széles és 20cm mély. Ebből 4db. van

Beton és fa merevítők között kb 67cm hosszú 0,1 cm széles és 7cm mély. Ebből 6.db. van

Beton és végzár között kb 67cm hosszú 0,1 cm széles és 20cm mély. Ebből 2.db. van.

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.