Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54301) Ijk válasza brownus (#54290) üzenetére


Ijk
nagyúr

Bezzeg az 50 kilós ropi srác meg sem izzad.
Az a jó hogy a nagyobb darab testépítőket mindig lehet önigazolással baszogatni hogy a fizikai igénybevételek végetlen széles skáláján szinte mindenhol gyengébben szerepelnek mint akinek a teste az adott terheléshez alkalmazkodott.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#54302) margithid válasza KoVee84 (#54298) üzenetére


margithid
veterán

Nekem 1 perc is odavert, de baromira tetszik!

(#54303) God Vazzeg válasza Ijk (#54301) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Ez amúgy engem is bosszant :K :U

(#54304) Zoo123


Zoo123
senior tag

Testépítő Berkinek nem megy a plank, hátaztán...
Aki nem edz direkt törzstartó izmokra mellső hátsó és oldalsó plankkal, az nem is fogja bírni, mert nem szokta meg azt a terhelést. Amúgy ha valaki rendszeresen csinálja hamar beleerősödik, bár az inkább állóképesség, kivéve ha valaki rááll a derekadra miközben csinálod. :D
Majd Kolosanyi jön és jólmegmondja. :)

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#54305) zsolt1225


zsolt1225
aktív tag

Hali!
Nos most fogyott el a 120 kapszulás scitec daily mega one plus vitamin. Igazából meg vagyok vele elégedve, ha beteg is vagyok nem tart annyi ideig. És kérdeznélek titeket, hogy ti mit szedtek, mit ajánlotok?

Szerk: Jaigen, és aszkorbinsavat is tolok mellé.

[ Szerkesztve ]

(#54306) PowerBuldog válasza zsolt1225 (#54305) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Költséghatékonyságból én is most azt szedek, a második dobozt kezdtem. +Omega3+Cvitamin+Nem forte

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#54307) bandus válasza PowerBuldog (#54306) üzenetére


bandus
veterán

megnéztem mi ez a forte: [link]
én nagy toldi zsuzsi fan vagyok, mindig tolnám, de itt azért már durván néz ki. mintha valami férfire oda photoshoppolták volna a mellét meg a fejét.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#54308) PowerBuldog válasza bandus (#54307) üzenetére


PowerBuldog
veterán

lehet az évak során több tesztoszteront látott a szervezete mint az enyém :))

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#54309) Shadowbull válasza bandus (#54307) üzenetére


Shadowbull
addikt

ugy is tortent csak nem fotosoppal. A melleben szilikon van a fejeben meg botox.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#54310) brownus válasza Shadowbull (#54309) üzenetére


brownus
veterán

a mellében lévő szilikon még ok, de a botox minek, és hova?

(#54311) kolosanyi válasza Ijk (#54301) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én se bírtam fél percnél tovább, mikor elkezdtem, most meg két percig simán kitartom. Ha csinálná, menne neki. Mondjuk ezért mondom mindig, hogy a változatos terhelés nagyon fontos, valamint azt, hogy nem lehet eleget edzeni törzsre. Nincs elhibázottabb dolog annál, hogy "nem hasazok, mert öv nélkül guggolok meg húzok fel". Nem látványos, mint a mellbicepsz, de nem is ez a funkciója az erős törzsnek. Az a test központja, mindennek az alapja. Hiába erősek a végtagok, ha az alap gyenge, sérüléshez vezet hosszú távon. Remélem ez ráébresztette őt is, hogy milyen fontos dologról van szó és beveszi az edzésébe legalább a hídtartást.

(#54297) brownus
Nem rossz. Én olyat szoktam, hogy egy perc elülső hídtartás, fél perd pihi, egy perc oldalsó mindkét oldalra, fél perc pihi és fél perc elülső hídtartásból ellentétes kar-láb nyújtás. Ebből a második körnél már vonyítok rendesen, nem is mindig megy. Persze nem mindig ezt csinálom, váltogatom a gyakorlatokat, variációkat. :)

(#54304) Zoo123
:DDD

[ Szerkesztve ]

(#54312) bandus válasza kolosanyi (#54311) üzenetére


bandus
veterán

ez elgondolkodtató, lehet erre is oda kellene figyelnem.

melyik az az elülső hídtartás? ez a plank magyar megfelelője?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#54313) Ijk válasza kolosanyi (#54311) üzenetére


Ijk
nagyúr

Én nem vagyok olyan lelkes mint te. Heti 3-szor lenyomom az edzést, néha próbálom felhozni az elmaradt részeket de amúgy nem kattogok ezeken annyit, hogy legyen változatos meg mit nem lehet eleget edzeni. És nem akarok 100 kilósan Csollány Szilveszter és Ronnie Coleman sem egyszerre lenni. :DDD

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#54314) kolosanyi válasza kolosanyi (#54311) üzenetére


kolosanyi
veterán

Egyébként pontosan ezért vélem úgy, hogy a fekvő kiütéssel győz a fekvenyomással szemben. Miközben fekvőzöl, pontosan ugyanazokat a tartóizmokat is megdolgoztatod, amiről most szó van. Ha túl könnyű a testsúlyod kb 60%-ával nyomni, tegyél súlytárcsát a hátadra, majd nem lesz az (vegyél fel egy súlymellényt, de a gumiszalag is frankó). Ugyanazt a terhelést tudod elérni így is, mint fekvenyomással, azért ha már a veled egy súlycsoportú edzőtársad áll a hátadon és úgy nyomod, valószínűleg elég erős nyomásod van és van is rajtad izom.

(#54312) bandus
Igen. :K

(#54313) Ijk
Én se akarok irreális dolgokat, csak erős akarok lenni és nem szétkúrni magam a sporttal, hanem formában mararni. Persze, érthető a te nézőpontod is, de azért egy kis plankelés nem igényel olyan nagy odafigyelést. :)

[ Szerkesztve ]

(#54315) Zoo123 válasza kolosanyi (#54314) üzenetére


Zoo123
senior tag

"Ha túl könnyű a testsúlyod kb 60%-ával nyomni"

Lehet ez is testalkatfüggő, de én 86 kilósan 60 kilót mértem a szobamérlegen fekvőtámasz közben, az kb 70%.

Meg persze nem mindegy hova teszed a kezed, váll alá, vagy derékhoz közelebb...

[ Szerkesztve ]

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#54316) kolosanyi válasza Zoo123 (#54315) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ez egy általánosítás csak. A fekvő könnyebb, mint a fekvenyomás, mert az egész test egyszerre dolgozik, több izom segíti a munkát, a padon azért kevesebb szerepet kap a törzs meg a láb. Persze ha power stílusban nyomsz, hasonló lesz, de a fekvő akkor is könnyebb marad ha nem nehezíted. Például legutóbb 37-et nyomtam a 60 kilóba felmérésen, fekvőből meg 55-60 megy, márpedig az ~70 kiló, tehát kevesebbnek kellene mennie ha csak a súly számítana. De semmi gond, tedd fel a lábad egy térdmagasságú emelvényre, vegyél magadra egy súlyt és máris a tömeged 100%-ával nyomhatod, úgy, hogy közben megmarad az izomérzet, nem úgy, mint az egykezes fekvőknél.

Szerk.: Például legutóbb gimnasztikai labdára tett lábbal nyomtam 40-80 fontos gumikötéllel a hátamon (nagy előfeszítettséggel, közel a maxhoz). 10*5-öt nyomtam fél perces pihenőkkel és kurvára végem lett. A nyomóizmok totál beégtek, de a labda miatt a törzs is durván kapott. Na pontosan ez a lényege ennek. Persze ha lenne elegendő súlyom, nyomnék fekve is, de minimum hetente váltogatva a fekvővel.

[ Szerkesztve ]

(#54317) Ijk válasza kolosanyi (#54314) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem tudom mi a plankelés, de nem is érdekel. ;]

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#54318) Shadowbull válasza brownus (#54310) üzenetére


Shadowbull
addikt

az arca van vele beinjekciozva, hogy kisimitsa a rancokat. Ebben a korban egy ilyen eros fogyasztas utan kemenyen berancosodik az arc, a botox pedig egyfajta idegmereg, amit az arc adott izmaiba adnak, azok lebenulnak es kisimulnak a rancok. Persze csak ideiglenesen.

A mellekhatasa az un. larvaarc, a lebenult mimikai izmok miatt az arc muvinek, halottnak tunik, peldaul mosolygas kozben a szem koruli izmok nem mozognak, kifejezestelennek tunik.

Meg kell nezni nehany Zsuszi kepet es videot, tipikus peldaja a mellekhatasoknak. Hozza jon meg a koxolas miatt erosebb arccsont, a hang melyulese, az az arc fogyasa, es maris egy tok ijeszto banya valik az eredetileg egyebkent tenyleg jo nobol.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#54319) BÁ Nutrition válasza kolosanyi (#54311) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

én se bírtam qrvára mikor kiképzésen kellett csinálni.. de ez abból is fakad hogy jóval nehezebbek a gyúrósok mint a sima átlag ember. és nehezebb egy olyan saját testúlyos gyakszit csinálni amihez nincs hozzászokva az izomzata, fekvőt nyilván lehet hogy csinál 50 ismétléssel többet is, csak azt itt épp nem mérték..
valahol nem is csoda hogy mindenben sz@rok vagyunk legyen az mondjuk betonlapátolás vagy túrázás a hegyekben. rengeteg mindenben gátol a felesleges tömeg.. erről is szól ugye a Nagy Ferenc Gábor vagy ki könyve, csak ő még pluszba belevette azt is hogy a testépítéstől boozynak nézték, pedig alapból az ;]

miből is áll egy gyúrós edzés. csinálsz valamit nagy súllyal max fél percig de inkább kevesebb, aztán pihensz 3-5 percet is akár.(nyilván nem oldalemelésekről beszélek, mielőtt vmi okostojás pateszkodna)
aztán ezt gyakorlod mondjuk 10-15 évig, és van aki csodálkozik rajta hogy mért szokik hozzá ehhez az izomzat :U :F :C

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#54320) Jorus válasza Zoo123 (#54315) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én 118 kg vagyok, és lenyomom egyben a 100 fekvőt, de mondjuk 75 kilóval tuti nem tudnék 100 repet nyomni. 50-nel esetleg, de még sosem próbáltam.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#54321) Ijk válasza Shadowbull (#54318) üzenetére


Ijk
nagyúr

Most vannak kint BB-n régebbi képek Zsuzsiról. Nem tudom mit erőltetik nőknél ezt az alacsony tzs-t, borzasztóan nézett ki.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#54322) kolosanyi válasza Ijk (#54317) üzenetére


kolosanyi
veterán

Dehogynem, eddig erről volt szó, elülső hídtartás (alkartámasz). :D

(#54319) BÁ Nutrition
De ha rendszeresen csinálnád, bírnád. Ahogy Kali Muscle is abcúgozik, kézen áll, meg kitartja a zászlót, ezek mind tanulható dolgok. Az más kérdés, hogy nem szereted és ezért nem is csinálod.

(#54323) PowerBuldog válasza Ijk (#54321) üzenetére


PowerBuldog
veterán

azért már itt is tuti nő volt pedig

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#54324) kolosanyi válasza PowerBuldog (#54323) üzenetére


kolosanyi
veterán

Sokkal szebb ezen a képen szerintem.

(#54325) Ijk válasza PowerBuldog (#54323) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szerintem szarul néz ki, 20% testzsírral lenne jó, nőknél annyi az ideális.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#54326) Dicker válasza Ijk (#54325) üzenetére


Dicker
őstag

Abból 99% legyen a mellébe.

(#54327) BÁ Nutrition válasza kolosanyi (#54322) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

nem erről beszéltem?
mikor kosaraztam akkor lazán lefutottam 10 km-t úgy hogy meg se izzadtam, meg átúsztam mindenféle készülés nélkül a balatont 16 fokos vízben.
de nem nyomtam 180at fekve.. meg majdnem elfújt a szél olyan vékony voltam. volt kb 38as karom most meg 53. el kéne érnem a célom aztán utánna könnyebben váltanék át másra. de ki tudja ez mikor lesz. messze nem voltam tőle február elején, csak 10 kiló hiányzott

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#54328) BÁ Nutrition


BÁ Nutrition
addikt

vmi ilyesmit fogok csinálni majd, már elkezdtem gyakorolni
[link]

vagy ha lesz kosárlabdapálya a közelben akkor dobálok

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#54329) Ijk válasza BÁ Nutrition (#54319) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ezért pörgetem a guggolást leszámítva az edzéseket 1 perces pihenőkkel. Így van valami állóképesség is.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#54330) BÁ Nutrition válasza Ijk (#54329) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

erő meg semmi

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#54331) kolosanyi válasza BÁ Nutrition (#54327) üzenetére


kolosanyi
veterán

De nem zárja ki a 200-as fekvenyomás azt, hogy elbírja a törzsed a tested. Nyilván a jelenlegi formáddal nem fogsz fecskét kitartani, de nem is az a cél. Ha van egy egészséges átmenet, az csak előnyére válik az embernek. Nem lehet mindenben bajnok valaki, de lehet sokoldalú.

(#54332) Shadowbull válasza BÁ Nutrition (#54327) üzenetére


Shadowbull
addikt

mi a celod?

egyebkent ti csinaltok hagyomanyos felhuzast? ha igen melyik testreszhez csoportositjatok?

Yeffy DJ szeretne 10 kilo hajat a fejere? :)

[ Szerkesztve ]

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#54333) Yeffy válasza Shadowbull (#54332) üzenetére


Yeffy
veterán

nem látod a fején?

;]

szerk.: őt kérdezd :D

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#54334) Yeffy válasza BÁ Nutrition (#54330) üzenetére


Yeffy
veterán

koxolj, oszt' lesz erőd is, meg állóképességed is. oszt' meg van oldva a probléma

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#54335) Dicker válasza BÁ Nutrition (#54328) üzenetére


Dicker
őstag

Te leszel akkor a krisztiánó ronáldó? ;]

(#54336) Casanova* válasza Dicker (#54335) üzenetére


Casanova*
veterán

szerintem csak olyan izmos akar lenni,mint krisztiánó ronaldó :D

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#54337) Zoo123 válasza Casanova* (#54336) üzenetére


Zoo123
senior tag

Á, már sokan próbálták, de csak keveseknek adatik meg hogy olyan izmosak legyenek mint krisztiánó ronaldó :D

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#54338) kolosanyi válasza Zoo123 (#54337) üzenetére


kolosanyi
veterán

(#54339) Dexar007 válasza kolosanyi (#54338) üzenetére


Dexar007
veterán

Azert ezzel a formaval itt mar mindenki kiegyezne...es ehhez csak focizni kell. ;]

Jo nagy a zsakja,de biztos fotobolt.

Give me your cum,bull!

(#54340) kolosanyi válasza Dexar007 (#54339) üzenetére


kolosanyi
veterán

;]

(#54341) Dicker válasza kolosanyi (#54338) üzenetére


Dicker
őstag

Na csak ez hiányzott innen, crossfites beállítottságúak. :B Tegyünk be még pár ilyet. :D

GMayprotein reklám.

(#54342) kolosanyi válasza Dicker (#54341) üzenetére


kolosanyi
veterán

Bazz. :DDD

(#54343) rwin5
Nem értem a problémádat... :))

[ Szerkesztve ]

(#54343) rwin5


rwin5
őstag

Témánál vagytok megint :N

(#54344) Jorus válasza Shadowbull (#54332) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én románt és lábhoz.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#54345) Shadowbull válasza Jorus (#54344) üzenetére


Shadowbull
addikt

az odaig oke, csak azt nem ertem teljesen hogy a rendes felhuzas miert hatgyakorlat inkabb. De majd kiprobalom, aztan rajovok magamtol :)

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#54346) Woodslave válasza Shadowbull (#54345) üzenetére


Woodslave
nagyúr

én meg azt nem miért nem az. Mondjuk lehet én csinálom xarul, igaz alsótest napon, de mindenemet érzem kivéve az alsótestem :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#54347) kolosanyi válasza Shadowbull (#54345) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én mindig láb napon csináltam, nem hát gyakorlat, hanem egész testes. Egyes variációit néha előveszem, az egylábast bírja a derekam, szintén láb napon csinálom, de az meg megint más.

(#54346) Woodslave
A mozdulat megindítása lábból történik, sokkal inkább nyomó mozdulat, mint húzó.

[ Szerkesztve ]

(#54348) deniro2 válasza Dexar007 (#54339) üzenetére


deniro2
senior tag

szálkássággal esetleg, de izom még lehet rajtad is több van... ;]

(#54349) littlelion21 válasza Shadowbull (#54332) üzenetére


littlelion21
addikt

military press és húzódzkodás elé.

(#54350) Zoo123 válasza Shadowbull (#54345) üzenetére


Zoo123
senior tag

Én DeadLift után érzem a hátam alsó részét (deréktájon), valamint a combom.
Persze lehet hogy rossz a technikám. :)

[ Szerkesztve ]

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.