Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106301) GoTReX válasza HussarF (#106265) üzenetére


GoTReX
őstag

Gondolom Zolibácsi nemkicsi.

XBOX ID: GoTReX #4839

(#106302) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Emelném a társalgási színvonalat. Bico-trinyo vót,atta.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#106303) kk831228 válasza FIREBLADE78 (#106302) üzenetére


kk831228
addikt

[link] ;]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#106304) szőröscica válasza FIREBLADE78 (#106302) üzenetére


szőröscica
addikt

38.5 a lázam, ez nem agggya. Persze pont mikor asszony elutazik Barcelonaba, hogy legalább egyedül szenvedjek itthon. :DDD Pedig ma este hát-bicepszet terveztem. Olvasás lesz helyette.

(#106305) GoTReX válasza FIREBLADE78 (#106302) üzenetére


GoTReX
őstag

Ja ,biztos mindenki a buggyos gatyáját vasalja az esti dizsire.

joamilestoné: Azért az úgy nem rossz ,ha csak úgy "kiugrik" oda.

[ Szerkesztve ]

XBOX ID: GoTReX #4839

(#106306) kolosanyi válasza GoTReX (#106305) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én épp edzeni jöttem.

(#106307) FIREBLADE78 válasza GoTReX (#106305) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Holnap kubikolás. Nincs vasalás.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#106308) GoTReX válasza kolosanyi (#106306) üzenetére


GoTReX
őstag

XBOX ID: GoTReX #4839

(#106309) Zola007 válasza kolosanyi (#106306) üzenetére


Zola007
veterán

mi meg költözünk, közben meg vagyok fázva és nem tudtam ma sem menni

Utálok költözni. Krva sok cuccolás, 2x annyi idő és munka mint tervezed, mindig sérül valami bútor, másik helyen jössz rá, hogy oda rohadtul nem passzol valami vagy be kell beszerezni jó drágán valami fődarabot.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#106310) kk831228 válasza FIREBLADE78 (#106307) üzenetére


kk831228
addikt

Pedig soha nem árt... :

Új medencét ástok?? ;]

Kubikolás = fogod a liebherr joystick-ot...

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#106311) FIREBLADE78 válasza Zola007 (#106309) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Maradj a picsàdon :D

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#106312) Woodslave válasza Zola007 (#106309) üzenetére


Woodslave
nagyúr

A megfázás nálam is bejatszik a héten szerencsére edzésben nem akadályoz...

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#106313) LanyUs válasza jookomak (#106293) üzenetére


LanyUs
senior tag

Neten olvastam ezt éppen amiről írsz: "A vázizom rendszert érő trauma, megbetegedés, fokozott izommunka hatására is mérhetünk magasabb értéket, azonban egy kiegészítő enzim az ún. kreatin-kináz (CK) vizsgálatával, elkülöníthető az emelkedés oka: máj- vagy egyéb izomrendszert érintő károsodás."

A kemény kondinak, az 5:00/km-es futásnak vagy akármilyen zúzdának az izomlebontó hatásának tulajdonítottam részben, másik részben a májat terhelő cuccoknak. Ha elfogy a kreatin várok míg helyreáll a normál kreatinin szint aztán újra vér tábla :)

TeeJay: köszi a tesztet előre is!!!

(#106314) celf válasza jookomak (#106293) üzenetére


celf
őstag

ennyi.

az oldalemelos kerdes meg mindig all:
Iscariah: ez nem tapadas kerdese, amugy jo h mondod, kozben rajottem, h ez "a bicepszed mashol tapad ezert mas alaku a karod, ha beflexeled" duma teljesen hibas...

de nem ez a kerdes, hanem, hogy hol kene mozogjon a karnak oldalemelesnel?

velemenyeket! Zola te vagy a biomechanikus! :) woodslavemeg tuti 20 tanulmanyt meg cikket olvasott a temaban. :D

azert kerdem, mert en folyton kuzdok ezzel, probalom javitani a technikam, de ha jol is csinalom, nem vagyok biztos h ugy kene.

arra szoktam torekedni, hogy a konyokom vigye a mazgast oldalra es felfele, nagyjabol,vizszintig vagy az alatt megallok, sulyzok eleje kicsit lefele billen fent.
de szigoruan oldalt kene felemelni? szerintem a lapocka sikjaban. ami 30° elore.

(#106315) Zola007 válasza LanyUs (#106313) üzenetére


Zola007
veterán

az sem mindenható.
pl. nekem jóval határ alatti májenzimek, got, gpt, ggt mellett 3x limit fölötti CK értékeim szoktak lenni.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#106316) kk831228 válasza Zola007 (#106315) üzenetére


kk831228
addikt

Lenne egy kérdésem Te vágod ezeket... :R

Egyik rokonomnak van probléma az egyik májértékkel...
Nem tudom melyik de 50 körül kellene lennie és neki 500 volt. 45 körüli fickó kb. egy évbe 2-szer iszik alkoholt...
Vernyomasra szedett gyógyszert, majd most abbahagyta hogy valtozik-e majd. Lement 300-ra az ertek de tovább nem nagyon csokken... Egyelőre nem tudnak rájonni mitől van... :F

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#106317) Woodslave válasza celf (#106314) üzenetére


Woodslave
nagyúr

látatlanban azt mondom én úgy csinálom ahogy írtad. A kezem enyhén hajlított és kicsit test előttről indítva megy fel enyhén előre is amíg a vállam megfeszítem fent, ahogy írtad lefelé fordítva fent.

annyit olvastam a témában, hogy nem biztos hogy a vállnak jó ez a megoldás (mármint a "korsóürítés") hanem természetesebb lenne hogy a hüvelykujj van fenn

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#106318) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Tótam neki, atta. A pause squat és a lassított excentrikus binyó elég komoly.

(#106319) Peti78


Peti78
őstag

mit szóltok ehhez a kábeles evezéshez? [link]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#106320) GoTReX


GoTReX
őstag

Érdekes ,hogy amikor az ember sokat olvas akkor sok látszólag egymásnak ellentmondó dolgokra bukkan. Tömegelés időszakában hosszabb 1perc< pihenők , szálkásítás/diéta alatt 1 perc pörgetés ,míg máshol az egy perces intenzívebb edzést javasolják mert az stimulálja igazán a növekedést. A képletbe még bejön a vörös/ fehér izomarány. Ezt megspékeli még az egyéni tapasztalás is.

A pangó fórumot megszínezendő egy klasszikus Boris ;)

[ Szerkesztve ]

XBOX ID: GoTReX #4839

(#106321) Lecs@ válasza Woodslave (#106298) üzenetére


Lecs@
addikt

512 GB

(#106322) Zola007 válasza kk831228 (#106316) üzenetére


Zola007
veterán

nem ártana tudni melyik érték
sárgaságra utaló jel nincs?
súlya, hasa mekkora?
nem alkoholos steatosus (zsírmáj) szokott sokszor emögött lenni.
Piától totál független.
vérnyomás gyógyszer nem tudom van-e köze hozzá, de hagyja abba egyik napról másikra, mert májat kezelni egyszerűbb mint agyvérzést

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#106323) Zola007 válasza Woodslave (#106317) üzenetére


Zola007
veterán

A vállnak abszolút nem természetes.
Az úszáson, meg a kardnak a tokjából kiemelésen kívül nincs olyan értelmes funkcionális mozdulat, amikor a tenyér kifelé néz.

(#106319) Peti78: a gyakorlathoz semmit, jó mobilitással belefér. Ellenben Ronnie-ról néha még mindig nem tudom milyen nyelvet beszél

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#106324) Angel2014


Angel2014
addikt

Olvastam egy megosztást, a régi és a mai edzőtermek hangulatáról.
Néhány gondolat ezzel kapcsolatban, más megközelítésből.
Régen többet edzettek, és kevesebbet fényképeztek edzés közben.
A gépek is átalakultak, a régi hack guggoló gépek pl 75°-osak voltak, aztán 60°, majd 45°-osak lettek.
Ezzel egyenes arányban nőtt a használt súlyok használata.
Ugyan ez igaz a lábtoló gépekre, amelyek szöge 45°-ról 30°-ra csökkent.
Motivációs gépek, hallom.
Gyenge fizikumú testépítők 400 kg-mal lábtolóznak, a háttámla szinte 90°-os, a kocsi nagyjából 5 centit mozdul, harsány csata kiáltás közepette.
Lassan már vízszintbe kerül a dőlés szög, a nagyobb motiváció érdekében. smile hangulatjel csak gurítani kell majd a súlyokat, és az erőkifejtés a fel és a lepakolás lesz.
Elhitetni emberekkel, hogy nem átlagosak, rettenetesen erősek, ez sokszor a siker titka.
Valahol ez egy szemfényvesztés, de tény, sok embernek bejön.
Persze az alap gyakorlatok már nem mennek, vagy csak úgy, ha el van csalva a lényeg.
Nem túl rég egy hölgy bejelentkezett lábedzésre, és közölte, ő 300 kg-al lábtólózik, hű mondom magamban, most fel kell kötnöm a gatyám.
Végül szabályosan 70 kg-al tudott küszködve 6-ot tolni, de majd belehalt.
A használt súlyok nagyságával egyenes arányban nő az önbizalom is, nyomokban sincs semmi alázat, pár hónapos edzés után már a legtöbben edzőnek, táplálkozási tanácsadónak, versenyfelkészítő menedzsernek képzelik magukat.
Nem tudom, nevessek e vagy szomorkodjak ezen, de hogy nem jó az irány az biztos.
Az alázat, a helyes önértékelés, és a jellem a sikeres sportoló legfontosabb erényei.
Ezt most sajnos komoly veszélyben látom.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#106325) kolosanyi válasza Angel2014 (#106324) üzenetére


kolosanyi
veterán

Szerinted ki fog értelmesen reagálni ebben az önértékelési problémákkal rendelkező emberektől telített topikban? ;]

Én éppen ezért utálom a gépeket. Múltkor az egyik személyi edző dicsekedett, hogy ő 250-nel guggol, mondom magamban tyű a mindenit. Aztán látom legközelebb, hogy a V guggoló gépen csinálja, de mivel akkor még nem ismertem a gépet, elismerően pillantottam oda edzés közben. Aztán kipróbáltam, mutatom a 8 ismétléses súlyom:

Közben a stabilizáló izmok lófasz terhelést kapnak, egy nagy szar az egész. Aztán a normális, nagy súlyos alapgyakorlatokat meg senki nem csinálja rendesen, nehogy véletlenül kox nélkül képes legyen izmot pakolni magára, ne adj Isten erős is legyen.

_______________________

Más téma. Ma csináltam felhúzás meg pause squat után hátsó mérleget. Kicsit hülyén néztek rám, de a harmadik fogás után elkezdtek érdeklődő tekintettel nézni. :D

(#106326) Woodslave válasza Zola007 (#106323) üzenetére


Woodslave
nagyúr

most nem értettem hogy egyetértesz vagy pont nem :D

[link]

[link]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#106327) kk831228 válasza Zola007 (#106322) üzenetére


kk831228
addikt

Nem tudom majd rákérdezek... :R Az orvps azt mondta csoda hogy "itt van" ilyen rossz értékkel... :((( Sárgaság nincs, súlya nem sok, hasa kicsit nagyobb mostanában(utóbbi 2-3 évben)... Ezt a vérnyomást hogy érted...?? :F Inkább legyen magas vérnyomás? :F

KÖSZÖNÖM!! :R

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#106328) TeeJay válasza Angel2014 (#106324) üzenetére


TeeJay
félisten

nálunk 45fokos Hammer Strength leg press gép van a támla pedig nálam legalsó állásban tehát nem 90fokos

én 3hónap után 140kilóval párom szintén 3hónap után 70kilóval tolja
csalunk vagy jól csináljuk? :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#106329) kolosanyi


kolosanyi
veterán

(#106330) celf válasza kk831228 (#106327) üzenetére


celf
őstag

szerintem kimaradt egy 'nem' a mondatbol, tehat ne haģyja inkabb abba egyik naprol a masikra, mert veszelyes a magas vernyomas.

(#106331) Dicker válasza TeeJay (#106328) üzenetére


Dicker
őstag

Ha leengeditek a tartók alá a súlyt, akkor jól, ha nem, akkor nem.
Én ezt a gépet nem szeretem, lusta vagyok pakolni. 400 kg-nál kezd el hatni, addig bemelegítésre jó. Ezért csak, akkor csinálom, ha van, aki pakolja helyettem. Szerintem fél év edzés után sokan tudják ezt 2-250-el csinálni. Semmit nem jelent.

(#106332) celf válasza Zola007 (#106323) üzenetére


celf
őstag

az uszas az hol funkcionalis? amikor lemegyek a jozsef korutra es belecsobbanok a tengerbe, h landzsaval halat fogjak a vacsorara? :D uszas az egyik legelbaszottabb dolog amit a vallakkal muvelni lehet.
de a kardrantos pelda is jovolt :'D amugy a kardrantasnal az ij megfeszitese akkor mar jobb. hatso delta feszul, a trapesius also rostok meg stabilizaljak a lapockat.

woodslave: videokat nem tudtam megnezni hanggal mert asszonyt felebresztem, de kicancsi vagyok, holnap

Ronnies video: ugy csinalja a hashoz huzast mint Arnie. ami sztem nem ok.

(#106333) celf válasza kolosanyi (#106329) üzenetére


celf
őstag

nem latszik a combja, ami itt a lenyeg lenne. polofelirat alapjan legalabb is :)

(#106334) TeeJay válasza Dicker (#106331) üzenetére


TeeJay
félisten

na de én 198 magas vagyok, kinyújtani nem is tudom a lábam a gépen ami mondjuk számomra jó mert nem tudom kiakasztani a térd izületet és nem k*rom el vele mint a sok csaj aki minden kinyomáskor kifeszíti a lábát...
leengedni persze hogy nem tudom annyira csak a két tartó közé max mivel akkor már lefejelném a térdem :D
140kilóval szerintem elég príma, és lábnap utáni 2. napon menni nem tudok olyan finom.
guggolok mellette rúddal de ott még csak 70kilóval megy igaz jövőhéten már meg akarom nézni 80 mit ad


meg van hack guggoló is ott mivel batár nehéz maga a keret (kb. 30kiló azt mondták) csak 2x20kilót raktam rá és úgy is kellemes :D

mellé ülő vádli gépen 70kiló plusz a saját 115kilómból is megy rá valamennyi
hason fekvő combhajlító gépen 35-40kilóval toltam
lábnyújtón meg 80kilóval de azt 90-re akarom emelni jövőhéten biztos ami biztos
így 3hónap után amiből inkább 2hónap 2hét komolyabb edzés egész jól haladok és párom is
nálam a mell ami nagyon fika, akárhogy akarom 50kiló fölé nem tudok menni még fekve nyomásban
és inkább csinálok 4x10-et 40kilóval

bicepsz és váll is nagyon megy illetve a hát is szépen fejlődik
széles húzódszkodásnál 108kilós ellensúllyal kezdtem még januárban most meg már csak 58kiló kell úgyhogy szépen megy az :R

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#106335) kolosanyi válasza celf (#106333) üzenetére


kolosanyi
veterán

Szerintem amúgy aranyos kiscsaj. :)

Az úszás meg... Én versenyeztem két évig, előtte meg jártam edzésre nem tudom meddig, de semmi baja a vállamnak. Legalább jó mobilis, nem akar szétrepedni egy fej fölé nyomástól.

(#106334) TeeJay
Semmi baja nem lesz a térdednek ha kiakasztod, ez baromság. Ahogy fekvenyomásnál se az bassza el a könyököd, hogy kiakasztod, sokkal inkább a szar technika és/vagy a túl nagy volumen.

(#106336) Zola007 válasza kk831228 (#106327) üzenetére


Zola007
veterán

Kimaradt a "ne" szó
..., de ne hagyja abba...

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#106337) Zola007 válasza celf (#106332) üzenetére


Zola007
veterán

az úszás az igenis funkcionális, attól hogy Pestországban élsz és az utóbbi pár száz évben nem működik a Darwin-féle természetes szelekció.

Régen a települések víz közelébe épültek ivóvíz, mezögazdasági, élelembeszerzési és szállítási céllal.
Talán a Duna és Aquincum szavak mondanak valamit.
Ha régen egy vízmenti településen élve nem tudtál úszni, adódhattak problémáid az életed során.

Az úszást az alkarpozíció miatt írtam,de íjnak mi köze az oldalemeléshez?
Azt hátrafelé húzzák, felfelé maximum akkor, ha lábon akarod lőni magad.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#106338) Zola007 válasza kolosanyi (#106335) üzenetére


Zola007
veterán

ez úgy szimplán hülyeség.
Attól függ kinek milyen mozgástartományú a térde, van -e O vagy X-lába, tud-e hiperextenziót, mert faja kis elülső keresztszalag szakadást lehet vele okozni, ugyanis a térd minimális 0/-5 fokos hiperextenzióra van kitalálva.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#106339) kolosanyi válasza Zola007 (#106338) üzenetére


kolosanyi
veterán

Hát én még nem láttam olyan embert, aki kiakasztott térddel nagy hiperextenziót produkálna, de végülis biztos van ilyen.

(#106340) Zola007 válasza kolosanyi (#106339) üzenetére


Zola007
veterán

Valószínűleg más a fogalmunk a kiakasztásról.
nézz meg egy női lábtolót vagy tolódzkodást.
Nők nagy része hajlamos a hiperextenziós térdre és könyökre, -10 fok simán szokott lenni egy női térdben.
Az én bal térdem is -10 fokig megy.
A jobb csak -5. Lábtolónál figyelnem kell, hogy ne toljam túl.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#106341) celf válasza kolosanyi (#106335) üzenetére


celf
őstag

mi volt az úszásnemed, gondolom nem hát? ez csak tipp, lehetett hát, fájdalom nélkül, viszont az a legrosszabb a vállaknak elvileg, mert amikor fejed mellettm oldalt és a tested mellett lefelé húzod a karod, kirotációban van az ízület.

neked jó ízületi adottságaid vannak, nem vagy hypermobil, nincs
túlmozgás. örüljé' :) bár a 150 kg-os felhúzásaidat nézve, a derekadat
hamarosan leselejtezed majd ;]
ettől még az átlag ember mind panaszkodik, ha "rendesen" úszik, és csak nem a nyugdíjjas style-ban kalimpálgat. nekem a könyököm térdem nyilal a mellúszástól, de nem csak nekem, a gyógytornász társaimnak kb 70%-a panaszkodik valamire. pedig fiatalok, vannak élsportolók is köztük. előző félévben volt hátúszás kötelező jelleggel, akkor meg mindenki a vállát fájtatta. a fentiek miatt is, nem véletlenül.

[ Szerkesztve ]

(#106342) Woodslave válasza celf (#106341) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ezzel én is így vagyok. Qrávra nem azt érzem, hogy a mellúszás pl annyira jót tenne. Könyököm nekem is fáj tőle. Persze mindig benne van hogy xar a technika

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#106343) Zola007 válasza Woodslave (#106342) üzenetére


Zola007
veterán

A mellúszás elég elba....ltázott mozgásforma. Nem jó a könyöknek, nem jó a térdnek.
Erről egyik ex úszóversenyző barátom is írt korábban: [link]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#106344) Woodslave


Woodslave
nagyúr

ma reggel pull day. Magasabb ismétlés, gépek, szuperszett. Atta bár a durranás nem volt az igazi. Tegnap reggel két nap elég alacsony ch után 77.2 kg-val mérlegeltem. Tegnap este viszont elgurult kicsit a gyógyszer. A tervezett töltés 150gr rizs meg 100 gramm zab mellé sajnos csúszott még pár csokika, gumicukor és nápolyi meg sajt meg mittomén.. Kómába estem 18-kor aludtam 20-ig :D (a zabot ez után ettem)

Ma reggel +1,3 kg... Azt hittem ezek után az edzés adni fogja, de kicsit hiányérzetem van.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#106345) Woodslave válasza Zola007 (#106343) üzenetére


Woodslave
nagyúr

csak sajnos gyorsban 25 méter a rekordom ;] :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#106346) celf válasza Zola007 (#106337) üzenetére


celf
őstag

én az alkarpozíciót nem értem, melyik úszásnemnél, melyik részmozdulatnál néz felfelé a nagyujj? vagy amikor a "tenyér kifelé néz"? :F max pillangónál, de ott sem mondanám igazán, hogy a nagyujjak felfelé tekintenek. mindíg berotációban van a váll, különben nem létezne az úszásnem, a tönkrement vállú úszók miatt :)

igazad van az íjjat hátrahúzzák, nem fel. de ezért írtam hogy hátsó delta, viszont tökmindegy az oldalemelés szempontjából ugyanúgy szar példa mint az úszás. legalábbis szerintem :D

(#106347) celf válasza celf (#106346) üzenetére


celf
őstag

erre gondoltam. de töklényegtelen. az oldalemelés (eleváció), viszont mindenképp funkcionális, az nem tagadható el.

(#106348) Zola007 válasza celf (#106346) üzenetére


Zola007
veterán

MOBILOSOK! NAGY KÉPEK
akkor olvasd el mégegyszer. Tessék:
"Az úszáson, meg a kardnak a tokjából kiemelésen kívül nincs olyan értelmes funkcionális mozdulat, amikor a tenyér kifelé néz"

lefelé tartó hüvelykujjról és kifelé kis szögben néző tenyérről volt szó. pl. mellúszás, pillangó, de még gyorsúszáskor is a mozdulat egy szakaszán.


[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#106349) BÁ Nutrition válasza Woodslave (#106344) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

reggel 109,5 kilóval mérlegeltem, lassan alakul a mensbuziqe forma. rájöttem h nagyjából tök mindegy hogy edzek nem számít sokat, a kaja viszont qrvára.
még szerintem egy 3-4 hónap a versenyformáig és utána ugyanilyen tempóban szeretnék "tömegelni", majd akkor derül ki igazán mennyire lehet izmot is építeni hasonló móccerrel, veszíteni eddig nem sokat vesztettem szerintem.
meg annyi a változás h most már csak 200-220 órákat dolgozok és előfordulgat hétvégén 12 órás alvás is :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#106350) Zola007 válasza BÁ Nutrition (#106349) üzenetére


Zola007
veterán

lesz időd egyszer elkölteni is amit keresel? :)

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.