Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8851) Apollo17hu válasza raggg (#8849) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Ma kora délután végig szabad volt a pálya. :)

(#8852) troland26


troland26
őstag

Szerintetek ez ennyiért megéri ? [link] főleg földúton/aszfalton lenne használva .

(#8853) Apollo17hu válasza concret_hp (#8830) üzenetére


Apollo17hu
őstag

(#8854) imyourfriend válasza raggg (#8845) üzenetére


imyourfriend
őstag

Köszönöm, igazából annyit nem sikerült futni még hogy meglátszódjon rajta bármilyen kopás (mi ez a 30-35km egy futócipőnek), de nemrég elhatároztam hogy edző lesz a dologból így gondolom majd ő megnézi hogy mi a helyzet ilyen téren. :)

(#8855) Aristeus válasza SirKero (#8850) üzenetére


Aristeus
tag

SIGMA PC 15.11 -est használtam tavaly augusztus óta, (pár hete lett lecserélve egy Garmin FR210-re) heti 3-4 edzés alkalmával, eddig még elemet sem kellett benne cserélni.
Egy kisebb hátrányt tudok neki felróni: a jelkódolás nem digitális, így ha csapatban futok, ahol van más pulzusmérő is, néha összeakad és így nem pontos.
Erre a megoldás a SIGMA PC 25.10-es, mert itt már digitálisan kódolt a jel és mostmár csak 2000 forint a 2 között a különbség.

Sigma 15.11
Sigma 25.10
A webshop korrekt, rendelés után 3 nap múlva itt is volt az óra.

Itt tudod összehasonlítani, hogy melyik sigma mit tud:
http://sigmasport.com/en/produkte/pulscomputer/?flash=1
http://sigmasport.com/en/produkte/pulscomputer/topline/vergleichstabelle/

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#8856) tomcica válasza troland26 (#8852) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ez a Salomon cipo NEM aszfaltcipo,komolyabb oszi/teli havas/saras terepre valo,nyaron a GTX cipokben belefol a labad,kemeny a talpuk,ez terepre valo (es szerintem felenk nem is sok olyan terep van amelyre terveztek) ha mar Salomon es aszfalt reszben akkor keress valami hibridet toluk (vegyes terepre) a Mission,Sense Mantra stb.

na de mas...ma 600m felmero volt reszidok 27.xx @200 56.xx @400 71s @500 es 1.27.90 lett a vege,egy jo masodperc van ebben meg,ra kell pihenni rendesen,majd meg raprobalok a nyaron parszor ;)

idei SB azert igy is osszejott (tavaly 1.28.xx volt a legjobb igaz csak 2x probaltam)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8857) gombi01


gombi01
tag

[ilovebalaton]
nah ez is megvolt...
3kör, 21:00-as rajt tekergős futás a kuka sötét erdőben :) ez jellemezte a Balatonfüreden megrendezett tegnapi félmarcsit.
Nem rossz kis hagyományteremtő verseny. Annak ellenére, hogy szétcsaptam a gyomrom valamivel és már a versenytáv felénél rámjött a szapora (bár lehet ez motivált :DD ) végre futottam egy 1:30:49-es időt.
Nekem mondjuk az órám szerint nem volt meg a 21km, de mindegy örülök! Kategóriámban a 7. helyre azért elég volt . Fiúknál és a csajoknál is a Kenyaiak lettek az elsők bár jól megszorongatták őket kb 3:18 körüli átlaggal nyert a srác és csak 9mp-et vert a másodikra. Szép eredmény.

Hajrá minden sporinak !!!

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#8858) ígyvanferi válasza tomcica (#8856) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Na, amilyen tempóval én 60 m-es sprinteket nyomok, te azzal futsz 600 m-t. :Y Persze nyilván felesleges kocafutóként hozzád hasonlítanom a sebességem, inkább csak érdekességként írtam.

(#8859) SirKero válasza Aristeus (#8855) üzenetére


SirKero
őstag

Köszönöm szépen a segítséged :R Még annyit szeretnék kérdezni,hogy a Beurer mennyire elfogadott márka. Az általad ajánlott oldalon is van az ő termékükből. Itt három év garanciával adják

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#8860) troland26 válasza tomcica (#8856) üzenetére


troland26
őstag

Köszi , megfogadom a tanácsodat :R

(#8861) tomcica válasza SirKero (#8859) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nekem egy masszirozom van toluk,nagyon jol mukodik,a muanyag is minosegibb tapintasu,reszemrol eddig ok

@igyvanferi: ha jo az alapsebesseg akkor ez igy nem nagy kunszt,megtartani meg 2evig amikor a 40et toltom,na az mar megfelelo eletmodot igenyel :K

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8862) Aristeus válasza SirKero (#8859) üzenetére


Aristeus
tag

Nekem nincs személyes tapasztalatom a Beurer termékekkel kapcsolatban. Egyik munkatársam használ tőlük pulzusmérős/magasságmérős órát (Beurer PM90), de magasabb árkategóriában. Ő teljesen elégedett vele.

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#8863) SirKero válasza tomcica (#8861) üzenetére


SirKero
őstag

(#8862) Aristeus

Köszönöm mind a kettőtöknek akkor ez is vállalható kategória. :C

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#8864) DBAtti válasza raggg (#8835) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Én lassan Asics fanboy-ként szintén mondanám a Phoneix 5-öst, jó volt sokáig, aztán az "erősebbik" lábam boltozatában fájdalmat okozott, innen jöttem rá, hogy csereérett. A 6-os is volt a lábamon, de emlékeim szerint változtattak a fazonon, és keskenyebb az orra, ami nekem nem jó.
Utána jött a GT2000 (sima), ezt tudnám ajánlani, a Kayano alatt, a Phoenix felett. Kayano csak próbaképp volt a lábamon, azt csak tényleg nagyon hosszú távokra venném, most épp egy közvetlenebb irányba mozdultam/ mozdulok el, és soknak érzem a párnázást.
Ha erős a pronálás, akkor a Saucony Omni sorozatot nézném meg, az már szinte ortopédiás kategória, lecsúszik az ember róla jószerivel. Anno tetszett az Omni 11, de úgy éreztem nekem túlzás és nem erősödne benne kellőképp a lábam.
Vagy lehet még csináltatni sportbetétet, nem olcsó, de személyre szabott és jó megoldás.

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#8865) raggg válasza DBAtti (#8864) üzenetére


raggg
senior tag

Köszi az ötleteket tőled is!

Ahogy írtam omni 12 lett a vége, mert a kevésbé stabil cipők sajnos nem tartották meg a bokám.. remélem egy kicsit fog ez javulni, erősödni, bár most pillanatnyilag jó ez az omni 12 de egy kicsit megviselt, hogy most kellett megtudnom, hogy gáz van a lábfejemmel. :-$

ragklaatPS

(#8866) gombi01 válasza raggg (#8865) üzenetére


gombi01
tag

Asics ds trainer 19, igen jó cipő ezt is a figyelmedbe ajánlanám.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#8867) Crytek


Crytek
veterán

Vettem egy ivótasakos hátizsákot.

Szomomra értelmetlen jelzések vannak rajta.
Miért nem lehet bele tölteni gyümölcsös italt? (átt van húzva a piktogrammon)

A tejet még értem de ezt nem igazán.

Next PC Upgrade: 2022

(#8868) Cathfaern válasza Crytek (#8867) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Csak tippelek, de ha a táskába gyümölcslevet öntesz, majd kimész vele mondjuk 30 fokos napsütésbe, közvetlenül tűzi a nap, szóval a táska felmelegszik 40-45 fokra. Nem tartom kizártnak, hogy itt a gyümölcslé pillanatok alatt elkezd romlani meg erjedni.

(#8869) kemcso válasza Crytek (#8867) üzenetére


kemcso
Ármester

Sztem amiatt, hogy nagyon nehéz belőle kimosni úgy, hogy semmi se maradjon benne. És megpenészesedik, dobhatod ki az egészet.

(#8870) DopeBob válasza Crytek (#8867) üzenetére


DopeBob
addikt

Én is beszállok a tippjátékba: vannak egész savas gyümölcslevek is, ezek azért lehet hogy kioldanak ezt-azt a műanyagból. :U

MZ/X

(#8871) Crytek


Crytek
veterán

Nem konkrétan gyümölcslét akarok belerakni hanem kis citromot a vízbe.

Next PC Upgrade: 2022

(#8872) ígyvanferi válasza Crytek (#8871) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Én is csak tippelek, de szerintem ilyen szempontból a limonádé nem számít. Nyugodtan belefacsarhatsz a vízbe citromot, hacsak nem valami extrém arányban szoktad.

(#8873) Alg válasza Crytek (#8871) üzenetére


Alg
veterán

Kb ez mind benne van.

Rostos gyümölcslétől eltömődik, cukortartalomtól beragad, megromlik, beposhad stb... Pici szűrt citromlé szerintem simán mehet bele, csak hogy legyen valami íze.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#8874) deicide


deicide
veterán

Én simán beleöntöm a zsákba a Vitalade sportitalt, semmi baja nincs tőle, pedig a cucc fele cukorból van. ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8875) concret_hp


concret_hp
addikt

lehet volt már szó itt is róla, gyógyszertárból beszerezhető sótablettát (sótabletta port?) tudtok? olvastam, hogy kb. mindent be lehet szerezni hozzá patikában, csak nem tudom mi minden kell, meg milyen arányban...

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8876) Alg válasza concret_hp (#8875) üzenetére


Alg
veterán

Komolyan sótabletta port szeretnél? Ezt gondold át szerintem még egyszer ;] :DDD

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#8877) concret_hp válasza Alg (#8876) üzenetére


concret_hp
addikt

jóvan, lényeget értjük remélem :) (ásványi anyag tabletta port akkor na)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8878) deicide válasza concret_hp (#8877) üzenetére


deicide
veterán

Én nemrég vettem webshopból Pencor sótablettát, 120db-os, elég lesz sokáig. Ki is próbáltam Pusztatlonon, meg a szombati 180km tekerésen, mellékhatása nincs, ellenben rendben voltam, bírtam a strapát.
Biztos olcsóbban kijön, ha Te kevered a cuccot, de lusta vagyok. :)

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8879) concret_hp válasza deicide (#8878) üzenetére


concret_hp
addikt

némileg mérnöki érdeklődésből is érdekel ez a téma, nem fillérb@szásból :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8880) deicide válasza concret_hp (#8879) üzenetére


deicide
veterán

Ha vegyész(mérnök) vagy, szívesen adok egy kapszulát analizálni. ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8881) Polacheck válasza gombi01 (#8857) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Én is voltam, szerintem szörnyen szar szervezés volt:

- fizetős wc a verseny előtt
- vaksötét szakaszok (közvilágítás lekapcsolava, erdőben eleve vaksötét)
- a fő úton szembeterelték egymással az embereket, mert a motorosrendőr jött a kenyaiakkal, akik már körözték a tömeget
- frissítőpont, ahol elfogyott a víz, csak sör van

Részemről, legközelebb ha esetleg mennék, fejlámpa és saját frissítés.

Bónusz: Kurvaanyázó autósok és gyalogosok amiért le van zárva a főutca. (volt aki a parkolóban ragadt laza három órára)

less qq more pewpew!

(#8882) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok

Hupp hupp, van ilyen topik. :C Csatlakoznék. Én 2-3 hónapja kezdtem el futni, eddig csak kerékpároztam, de az nem fárasztott ki annyira egységnyi idő alatt. Így váltottam futásra. Mivel egész életemben utáltam futni (kivéve a kosárlabdázást), ezért bizonyos izmok nem nagyon erősödtek. Most szokja az ökör a szántást.

Első körben eszetlenül nekiláttam futni. Persze fájt a lábam, levegőt se kaptam. Én idióta.

Aztán szereztem egy 5km-es edzésprogramot. Amikor láttam,hogy menni fog, nem fellángolás, akkor vettem egy alap Kalenji cipőt, polót, zoknit. Azóta elvagyok, mint a befőtt. Kicsit türelmetlen vagyok, de igyekszem. Jövő tavaszra a cél a félmaraton. Hálás lennék majd néhány tanácsért.

Egyébként ki hova jár futni?

Én BP. Kispesti vagyok, de útálok a házak között futni, megállni a kereszteződéseknél, ezért kiautózom általában hajnalonta a Népligetbe és ott tolom a kutyával. Valami közelebbi alternatívát tudtok?

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#8883) SirKero


SirKero
őstag

Ha esetleg érdekel valakit :U

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#8884) tomcica válasza V.Stryker (#8882) üzenetére


tomcica
Topikgazda

hat igy elsore talan azt tanacsolnam,ha a palyan futsz MINDIG KANYARODJ BALRA ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8885) V.Stryker válasza tomcica (#8884) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi. :D Igyekszem nem összevissza futni. :) Sőt, már egészen jól melegítek is. Mondjuk fehér foltok még vannak... pl tegnap reggel bemelegítettem, elkezdtem futni, de másfél km-er után a szívem majd kiugrott, pedig lassú tempóban kocogtam. Sétáltam egy percet nagy légzésekkel és utána már rendben volt minden, de azért befostam. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#8886) kemcso válasza V.Stryker (#8885) üzenetére


kemcso
Ármester

akkor barna foltok is voltak :U Bocs :DDD

(#8887) V.Stryker válasza kemcso (#8886) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem volt. :DDD Csak kicsit megijedtem,hogy majd kinyomta a bordáimat úgy kalapált. :) Bár lehet a meleg volt a gond, mert reggel 8-kor már egész meleg volt.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#8888) tomcica válasza V.Stryker (#8885) üzenetére


tomcica
Topikgazda

trefaltam csak,az egyik tanacsom az elejere (elso 3-6honap) A KEVESEBB = TOBB :K
amennyiben nincs edzo a kozelben v. klub es magad csinalod akkor figyelj oda,hogy inkabb kevesebbet csinalj de HELYES formaval,mert ha rosszul idegzodik be akkor kesobb nagy munka atjavitani :N
a masik,hogy a jelenlegi testkompoziciodnak megfelelo edzest es terhelest csinalj,gondolok itt arra,hogy ha 185cm piszkafa vagy es a hosszabb lazak mennek jol alapbol akkor azt a felet kezd el,azon lepkedj fel,kesobb majd hozzateszed a gyorsasagot es a gyorsasagi allokepessegt,ha viszont robbanekonyabb vagy akkor rovidebb es intezivebb futasok mennek majd jol,akkor kezdj azzal

harmadik megfelelo cipo,ezt rad bizom,de torjon sehol,ne fajjon benne a talpad/bokad/vadlid/terded NE LEGYEN BORCIPO! ergo rugalmas legyen,futasra alkalmas

nyar van eleg meleg is,ezt mindenki maskepp viseli,aki ilyenkor is rendszeresen edzesben van az talan jobban,masok elpillednek es konnyen dehidratalodnak,legyen a kozelben viz,es ne aggodj megallni es frissiteni,NEM KELL AZ EGESZ EDZEST futasban vegigcsinalni,legyen benne torna,erositesek,gyorsitok,tempo epp amilyen napod van (az edzesterved szerint)

javaslom hogy az elso nehany heten csak heti 3x fuss,ha nem birsz magaddal ilyenkor nyaron egeszitsd ki 1-1 uszassal (nem baj ha nem megy,a tudod fejleszti) esetleg bringaval vagy barmi massal,kesobb meg raersz hozzatenni h minden nap futhass,de ha hirtelen esel neki konnyen megfajdulhat a vadlid,sipcsont sajoghat stb..stb.. akkor meg kenyszerpihenon leszel es csak itt hallgatjuk hogy ez faj,az serult meg esatobbiesatobbi :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8889) concret_hp válasza concret_hp (#8875) üzenetére


concret_hp
addikt

no ezt írják jópár helyen:

Acydum Ascorbicum 30 g
Natrium Chloratum 54 g
Kalium Chloratum 45 g
Trinátrium citricum 78 g
Magnézium citricum 30 g
Glucosum anhydricum 1800 g

Adagolása: fél liter folyadékba 1-2 púpos evőkanálnyi, ha cukor nélkül kevertetjük ki, 1-2 kiskanálnyi.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8890) Alg válasza concret_hp (#8889) üzenetére


Alg
veterán

Kalium Chloratum 45 g

Ez nem erősen mérgező? :Y

Szerk: Kálim-klorát jól emlékeztem mérgező, ez a kálium-klorid lesz, az nem

Ja és OFF

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#8891) concret_hp válasza Alg (#8890) üzenetére


concret_hp
addikt

valahol írták, hogy a káliummal van valami, de gondolom elég sokat kéne betolni belőle, ill. rendesen összekeverik a cuccot

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8892) V.Stryker válasza tomcica (#8888) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi a tanácsokat. :R
A cipőm jó, légáteresztő, könnyű, nagyon szeretem, pedig olcsó darab.

Ma voltam véradáson és az orvos kicsit elkeserített. Azt mondja, hogy nem jó nekem a futás, mert szét fog menni a térdem. :O Merthogy nem vagyok kis darab... 186cm/95kg vagyok per pill. Ezt 85-86kg-ra le akarom nyomni, mert az a normális súlyom. Ez megy is, mert 102kg voltam. :DDD
Na de ezzel kicsit felbosszantott, mert élvezem a futást, jól esik. A bringa nem fáraszt úgy ki. Mit gondolsz erről?

Egyébként most 5km-ket futok ilyen 10 perc futás, 2 perc séta és hasonló modokban. Cél az egy huzamba 5 km.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#8893) Cathfaern válasza V.Stryker (#8892) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Szerintem akkor valamit rosszul csinálsz a biciklin :) Kerékpározás alapvetően alkalmasabb kalóriaégetésre, és így fogyásra, mint a futás.

(#8894) deicide válasza V.Stryker (#8892) üzenetére


deicide
veterán

187cm/90kg vagyok és 2 év alatt semmi baja a térdemnek (meg előtte 6 évet teljesítménytúráztam is régebben), megfelelő futótechnika és jó csillapítású cipő mellett nem lesz gond hosszabb távon sem a térdeddel. Azért évente egy 3 hónapos porcerősítő kúra javasolt (pl condrosulf)

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8895) V.Stryker válasza Cathfaern (#8893) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Bocsáss meg, nem fogyni akarok, hanem sportolni, állóképességet növelni és maratont futni. Nem vagyok ennyire hiú,hogy hajkurássza ma kilókat. Azt meghagyom a csajoknak. :)

Egész életemben kerékpároztam. Most épp a gyerekkori cangám felújjítottam, átalakítottam singlespeed-re és a lehető legkisebb fogaskerék van hátul, ami kapható az agyra, elől meg a legnagyobb gyári fogaskeréken... a múltkor áttekertem unokatesómhoz, 38km volt oda vissza...el se fáradtam. Nem dicsekvésképp, de ez az igazság. Ebben mondjuk benne van, hogy tavaly kerékpárral jártam dolgozni, napi oda -vissza összesen 20km volt... (inkább lefele kerekítek,mert lehet,hogy 28km) és az azért meghozta a gyümölcsét. :)

deicide: Köszi, ez bíztató. :R

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#8896) deicide válasza V.Stryker (#8895) üzenetére


deicide
veterán

A maratonhoz nem sok minden kell, ha nem az időre mész. Akkor csak az aerob kapacitásodat kell a végletekig növelni, azaz 3-4-5 órás bringázás (közepes pulzuson), vagy 2 óra futás, szintén aerob tartományban. Én is így jutottam el oda (pl hétvégéken akár 10-11 óra gyaloglással), hogy egy júniusi szombaton 280km-t tekertem 33 fokban és másnap maratont futottam 34 fokban. Nyilván brutál rossz idővel, de végigcsináltam. Ha a tempó is számít, akkor gyorsító edzések is kellenek, ez bringán 30km/h feletti átlagnak felel meg, futásban pedig szép lassan a 4:30-4:20 körüli tempót közelítve (a súlyodhoz kb ez passzol).

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8897) DBAtti


DBAtti
aktív tag

Sziasztok!

Nem rég volt szó pár pronálóknak való cipőről, még hozzá dobnám a Saucony Guide sorozatot, az Omninál kevésbé tartja a boltozatot, technológiában szerintem ugyanaz a szint.
Ma egy Guide 7-es volt rajtam, és nagyon tetszett kényelemben, párnázásban egyaránt - tehát szélesebb lábfejre, magas boltozatra is jó. Csábítónak hangzott a 8mm Heal to Toe drop is (GT2000 és Zaraca 2 is 11mm), de mégis sokkal magasabb a cipő (vastagabb talp), emiatt lassabb az Asicsaimnál, így végül csak próba lett belőle és tetszett plecsni.

Kaptam viszont ajánlást az elvárásaimra - Asics J33 - naturális és pronálókra szabva, 6mm h-t drop, vékony talp fluid bigyula technológiával. A Multinavigátorban 25.5k, mindenképp kipróbálom.
Személyesen van valakinek vele tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#8898) Cathfaern válasza V.Stryker (#8895) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Így már más a helyzet, félreértettelek :B Csak a kilók emlegetése miatt azt hittem, hogy a fogyás a cél, így nézve érthető, hogy a kerékpár miért fáraszt ki nehezen :)

(#8899) raggg válasza DBAtti (#8897) üzenetére


raggg
senior tag

Igen, ahogy írtam, nekem a guide kevés volt (sajnos), de amúgy vagány cipőnek tűnt. Egyébként az omni is 8mm!

ragklaatPS

(#8900) imyourfriend válasza deicide (#8894) üzenetére


imyourfriend
őstag

Miféle az a porcerősítő kúra? Ilyenről még nem hallottam, köszönöm a "felvilágosítást". :R

(#8901) concret_hp: Bizony, nem értem hogy az alap 44-16 vagy 44-18 miért nem jó az embereknek, miért akarják újraírni a szabályokat amiket a mérnökök kitaláltak. :C

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.