Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9301) deicide válasza venember83 (#9293) üzenetére


deicide
veterán

Annál remélem több jön össze, ez egy 4 órás verseny, győz, aki ezen idő alatt a legtöbbet futja a Puskás Ferenc stadion körül. Én reményeim szerint valahol 48km környékén végzek időjárástól függően.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#9302) ígyvanferi válasza deicide (#9301) üzenetére


ígyvanferi
addikt

48 km-t futni, te jó ég! :Y Még rágondolni is sok. Sőt, még biciklivel is sok. Sőt, autóval is sok. :)

(#9303) concret_hp válasza bandus (#9300) üzenetére


concret_hp
addikt

más dolog ám bringázni, meg a bringáról úgy leszállni, hoyg el tudsz kezdeni futni :D

nem tudnék éles határvonalat mondani, okt elején volt az első 10km-s futó esemény , de főleg bringáztam

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9304) bandus válasza concret_hp (#9303) üzenetére


bandus
veterán

meglátjuk, én egyelőre hiszek benne, hogy jövőre le tudok tolni egy 70.3-at (nem feltétlenül a budapestit) :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#9305) Polacheck válasza concret_hp (#9303) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Én az úszástól félnék a legjobban szerintem, azt nagyon gyakorolni kellene.

Egyébként már akartam kérdezni, hogy bringázni hol szoktak az emberek edzésnek? Mi a bringások szigetköre?

less qq more pewpew!

(#9306) deicide válasza ígyvanferi (#9302) üzenetére


deicide
veterán

Kicsit én is félek, ez lesz az első "ultra" versenyem, de legfeljebb belesétálok a végén, nem szégyen az, fel kell mérni, hol tartok jelenleg.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#9307) concret_hp válasza Polacheck (#9305) üzenetére


concret_hp
addikt

sosem futottam még szigetkört, szóval dunno :D
zuglóból az isaszeg kör a std köröm
Örs - Nagytarcsa - Isaszeg aztán vagy át Gödöllőre vagy nem és vagy ugyanarra vissza, vagy Pécel - Naplás-tó pl.
városligetben is lehet tolni, de az csak ha rövidebbet tolok (sok a hülye + túl gyakran van fordító :D)

Bandus: nem impossible :)

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9308) imyourfriend válasza bandus (#9304) üzenetére


imyourfriend
őstag

Majd 3 éve kerekezem aktívan, idén álltam neki futni viszont a 70.3-ból talán a futás a legnehezebb.. futottam már 17-18 km környékén, viszont azt megszokni nameg előtte lekerekezni tempósan a távot hát nem tudom, 1 év alatt biztos fel lehet rá készülni amúgy ha akarja az ember.

(#9309) bandus válasza imyourfriend (#9308) üzenetére


bandus
veterán

igen, én is így gondolom. úszás nem gond. a futástól félek én is a legjobban, ezért kezdem azt a leghamarabb. meglátjuk, egy év múlva majd visszakeresem a hsz-eket, aztán reagálok :D vagy fületfarkat behúzva sunnyogok :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#9310) deicide válasza bandus (#9309) üzenetére


deicide
veterán

A távokkal önmagában nincs probléma, a gond ott kezdődik, ha jó időt akarsz elérni. Én kb 2 év alatt építettem fel egy olyan állóképességet, hogy menne az ironman, ha szeretnék úszni, de jó időről nem biztos, hogy beszélhetnék. Viszont ehhez napi átlag 2 órát edzek. Idén júniusban már ment egy szombat 280km tekerés és másnap egy maraton, mindez 35 fokban, tűző napon. Szóval 1 év alatt sem lehetetlen eljutni a 70.3-ig, de sokat kell dolgozni rajta. :K

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#9311) Polacheck válasza deicide (#9310) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Szerintem edzésidő mellett anyagilag is elég durva. Ha csak egy alap bicajt nézek, akkor is ~250k plusz ez a 230 ojrós nevezési díj is eléggé durva.
+ bicajos fogyóeszközök, zselék, edző (úszáshoz tuti kéne), bérletek, stb

Ahogy számoltam valahol fél milla körül állna meg az, ha ma kitalálnám, hogy jövőre indulok.

less qq more pewpew!

(#9312) bandus válasza Polacheck (#9311) üzenetére


bandus
veterán

ugyan ezt a költségvetést tettem össze én is. hát nem olcsó, de ez már csak egyéni pénztárca kérdése. úszásra nem kell sokat költenem, cipőt 10k-ért veszek, a nevezési díjban meg fogadtunk az asszonnyal, ha megcsinálom akkor kifizeti :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#9313) deicide válasza Polacheck (#9311) üzenetére


deicide
veterán

Abba bele sem mertem merülni, igen, egy jó bringa, kaják. Pl csak a szombati versenyre a nevezés 7k, zselék, Mg ampulla, egyebek, utazás, 10-12k környéke. És ebből lesz még 5 idén. Nyilván nem kötelező, de elkapott a gépszíj és szerencsére megtehetem.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#9314) tomcica válasza bandus (#9312) üzenetére


tomcica
Topikgazda

meglasd egy cipo messze nem lesz eleg...gyorsan meg fogod enni,fogyoeszkoz :)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9315) bandus válasza tomcica (#9314) üzenetére


bandus
veterán

remélem így is lesz :) ahogyan olvasgattam kb. 800 km-t bírnak ezek, szerencsés esetben egy ezrest. a masszívabb cipőktől lehet többre számítani, így mindenképp kelleni fog majd egy. a pegazusok jók a szuplináló futóknak is?

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#9316) Polacheck válasza bandus (#9315) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Relatív ez a 800, érezni fogod, súlytól és cipőtől függ.

A lunarglide 2-met én 900 körül cseréltem le, mert elkopott az alja teljesen (és akkoriban 95-100 kg között mozogtam).
A puma faas500 az 1100 körül bírt (itt 90-93 közötti súllyal). A lunarhab egyébként talán kicsit jobban fárad, legalábbis úgy rémlik, hogy ezt olvastam valahol.

A pega elvileg neutrális cipő.

[ Szerkesztve ]

less qq more pewpew!

(#9317) bandus válasza Polacheck (#9316) üzenetére


bandus
veterán

Akkor az nekem jo is lesz, elvileg semlges/naturalis cipo kell. Legalabbis ezt olvastam a szupinalas alatt.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#9318) Polacheck válasza bandus (#9317) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

19k-ért adják őket most a nike outletben Biatorbágyon.

less qq more pewpew!

(#9319) concret_hp válasza Polacheck (#9311) üzenetére


concret_hp
addikt

van ám olcsóbb verseny is :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9320) venember83 válasza concret_hp (#9319) üzenetére


venember83
nagyúr

Van bizony: pl. Nagyváradon. :)

(#9321) bandus válasza Polacheck (#9318) üzenetére


bandus
veterán

az mondjuk nem rossz ár, de én maradnék a 11k-nál :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#9322) concret_hp válasza venember83 (#9320) üzenetére


concret_hp
addikt

kváron is vna azon a hétvégén féltáv, 13K asszem, ha még most nevez az ember
de van balatonman is jun közepe meg vmikor szept közepe

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9323) tomcica válasza bandus (#9315) üzenetére


tomcica
Topikgazda

a pega neutralis...szerintem a szupinalok is tudjak hasznalni,de okvetelen probalja fel aki veszi

en azt vallom be kell erositeni a labfejben mindent,mezitlab setalni,futni,homokban futni,fuvon mezitlab....telen pedig ugralokotel labujjhegyen (lattam mar telitalpasat is rossz volt hallani ahogy odacsattan) valamint a heel drops nevu gyakorlat lepcson (pipiskedes es negativba leengedes)

amikor eleg eros a labad futhatsz amiben csak akarsz,sot mezitlab is (en szoktam mezitlab rekontanon is akar 200as resztavokat porgetni,na nem minden heten,de be-bedobom a rotacioba)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9324) bandus válasza tomcica (#9323) üzenetére


bandus
veterán

köszi a tippeket, valahogy belerakom ezeket az edzéstervbe :K

jó lesz majd eljutni egy ilyen szintre egyszer, amikor nem kell már edzésterveket bújnom, hanem így, zsigerből jön, hogy mit csináljak.

egyes helyeken a szupináló futóknak párnázott és semleges, máshol csak párnázottat ajánlanak, ezt is ki kell még tapasztalni.

egyébként van különbség a naturális és a neutrális cipők között? mert itt pl külön kategóriában vannak: [link]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#9325) raggg válasza bandus (#9324) üzenetére


raggg
senior tag

Konyhanyelven:

- neutrális: nem támasztja a lábad, nem stabil
- naturális: érzed a kavicsot a lábad alatt :)

ragklaatPS

(#9326) tomcica válasza raggg (#9325) üzenetére


tomcica
Topikgazda

jol mondja raggg..a ket cipo sokszor nem is hasonlit,habar ha belegondolunk papirforma szerint minden naturalis cipo neutralis :D mert nincs benne tamasztek,a labadra bizza a mozgast

nalam a naturalis cipo kriteriumai: rugalmas legyen (foleg elol) alacsony epites,vekonyabb legyen a talpa vagy ne is legyen benne csillapitas,ergo erzel mindent a talajon valamint konnyu legyen de nagyon :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9327) Aristeus válasza tomcica (#9323) üzenetére


Aristeus
tag

Az én lábam is enyhén szupinál. A 29-es Pegába 1700+ km ment bele minden gond nélkül, bár 1200-1300km fölött eléggé odalett a csillapítása.

Most egy 30-ast nyüstölök (Július utolsó hetében vettem.), eddig 225km került bele, csak az előnyére változott a 29-essel szemben. Jobb szellőzés, viszont ugyanaz a pihepuha-lágyság. A múlt hétvégi 33 kilométerem alatt egy vízhólyagot sem csinált. A 29-esben meg 15-20km fölött mindig volt 1-2, rosszabb esetben 3-4. :)

Ráadásul, ha neveztél a 29. Wizz Air Budapest Félmaraton-ra, vagy a SPAR Budapest Maraton-ra, akkor a spuri futóboltban 21% kedvezményt kapsz a futócipőkre. Nem mindre, csak a kifutó modellekre. Pl.: Nike Pegasus 30.

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#9328) Polacheck válasza bandus (#9321) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Legközelebb nyíregyházára menet mindenképpen megállok az outletben. :)

Eddig egyszer voltam, akkor vettem két nike polar plucsit + egy freet summa 16k-ért (amiből az egyik pulcsit elpasszoltam 6000-ért :C )

less qq more pewpew!

(#9329) Alg


Alg
veterán

Érzem hogy ma adni fogja :K

6-tól egy óra foci, utána át a másik pályára, 9től megint másfél óra foci, a kettő között meg a rekortánon valami lazulást majd kitalálok ;]

Tom: láttam merrell outletben road glove-ot is (excursion glove-ot kerestem tegnap utcára, de nem volt :( ) na az már tényleg nagyon durva, tényleg csak egy gumitalpú zokni. Ha nagy leszek, valami hasonlót majd bepróbálnék pár év múlva :U

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#9330) tomcica válasza Alg (#9329) üzenetére


tomcica
Topikgazda

irtam nekik,csak a noi Alloutfuse-bol van 39 v. 40es...de mivel lila szinu nekem meg belefer...majd felprobalom,mert ugy akarom h vegigejren a labam lehet 39es lesz a megfelelo...egy nyeletnyivel nehezebb mint a Bare Access es Vapor Glove,de igy is 200gr koruli,ami nagyon konnyu...hybrid aszfalt/terep...jokat irnak rola,kiveve azok akiknek szuk elol,de nekem eleg vekony a labfejem

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9331) bandus válasza Polacheck (#9328) üzenetére


bandus
veterán

nekünk kb. minden sportcuccunk onnan van, elég sokat is járunk. hátrány, hogy mivel rohadt jó áron vannak dolgok, csomó mindent megveszünk, amire szükségünk sincsen :D legközelebb jövő héten megyünk, kíváncsi vagyok mennyit hagyunk ott.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#9332) Alg válasza Alg (#9329) üzenetére


Alg
veterán

Nah ha ez minden héten összejön az faszás lesz :DDD

Kár hogy a második focira annyira álmos lettem hogy kb. azt sem tudtam hol vagyok :(

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#9333) tomcica


tomcica
Topikgazda

ma igen ADTA a tanitvanynak,mondtam is neki hogy ilyenkor tolni kell ami a csovon kifer :DD
5x1000m volt a terv,vegul 4db lett,mert annyira betolta hogy az utolsot max 400m-re alakitottam
4.31..4.23..4.22..4.21 es 75mp a 400m

azert jo latni,hogy masnak is vannak jo napjai :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9334) bandus válasza tomcica (#9333) üzenetére


bandus
veterán

remélem másra is átragad ez a jó forma :)

ma jöhet a második edzés. (1p futás, 1p séta)x12, meglátjuk. még azért érzem a lábamban a keddit, de nincs mese, csinálni kell, amíg ilyen kegyes hozzánk az idő.

a karmunkáról esetleg tud valaki ajánlani egy jó cikket/videót?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#9335) concret_hp válasza bandus (#9334) üzenetére


concret_hp
addikt

test mellett, nem keresztben: minden oldalirányú mozgás veszteség :)
egyéb kérdés? :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9336) gombi01 válasza tomcica (#9333) üzenetére


gombi01
tag

Kedden nekem is ment a nem 100%-os bokámmal, ugyan rövidebb távok voltak de legalább megvolt terv szerint. 4x400m 80mp-re 4 perc pihi aztán 6x200 40mp-re.
Néztem a VEDAC-os futókat úgy tolták rekortánon a 400m ket 75mp-re folyamatosan mintha csak bemelegítenének, szerintem Ők gépek :)

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#9337) tomcica válasza gombi01 (#9336) üzenetére


tomcica
Topikgazda

alakulsz,ez mar rendes strukturalt edzes...szoval 75os 400ak ?! :D tudod van akinek az az 5K ritmusa,johogy nem keszul ki toluk,ha szet vannak bontva 10darabra es van koztuk akar 200m piheno ;)

tegnap nekem is 400-ak voltak,masodik edzes 10db,68-72koze azzal,hogy hosszabb pihenom volt 400m kozepes (nem kocogas!) azert 7utan mar ereztem mit csinalok,de nagyon :K

ez a het megint nagyon minosegi lett,sehol meg a vasarnap es mar 80km-nel vagyok (mindjart megy meg bele 10-12 a masodik edzessel) meg egy eros het,es mehet egy lazabb :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9338) tomcica válasza tomcica (#9337) üzenetére


tomcica
Topikgazda

na de majd holnap kompenzalom a faradtsagot nehany jo kis futocipovel :) inov8 here I come ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9339) bandus válasza tomcica (#9338) üzenetére


bandus
veterán

ez ennyire jo marka? Meg sosem hallottam rola (ami persze semmit se jelent).

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#9340) venember83


venember83
nagyúr

Jól gondolom, hogyha a cipőim talpának a külső része kopik általában leghamarabb (leginkább sarokrész külső szegélye, kicsit hátrafelé), akkor szupináló a lábam?

(#9341) tomcica válasza bandus (#9339) üzenetére


tomcica
Topikgazda

a cipovalasztasz nagyoooon egyeni dolog,lesz akinek egy inov8 cipo tul kemeny,tul minimal...masoknak pont jo,nekem nagyon bejott,rengeteg markat probaltam ki,vannak is kedvenceim,de mivel limitalt a penzkeretem igy nem engedhetem meg magamnak,hogy mondjuk egy csodalatos Saucony Fastwitchet vegyek,aztan meg szetfussam 3-4honap alatt...ha lenne ra keret akkor par dolgot mashogy vasarolnek,de igy muszaj tartosat venni,meg ha mashol kompromisszumot is kell kotni(ar,kemenyseg),belefer..

ha vegtelen lenne a keret a listan lenne meg: Nike Free 3.0 a Flyknit verzio (az uj,mint egy zokni) Nike Flyknit Racer, Salomon Sense 3...Newton Racer,Altra par modell...NB minimus...Mizuno Hitogami,Sayonara,Ekiden,Universe
Adidas Adizero Adios Boos,Adidas Boston Boost...Adidas Takumi Sen,Saucony Type A5

meg a szoges Nike Victory 2-t de nem pebax alapu muanyaggal (amibe a szogek csavarodnak) hanem az Elite verzio ami carbon (180 euro)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9342) DBAtti


DBAtti
aktív tag

Sziasztok!

Apropo Inov8. Mibe bukkan az ember véletlenül:
10.000 HUF-os netes vásárlási akció a Multinavigátorban!!! :Y
Asics és Inov8 cipőkre.

Nagy a méret-, szín-, és típusválaszték!
Érik egy újabb pár, akartam egyet úgyis télvíz idejére. :R

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#9343) tomcica


tomcica
Topikgazda

vegul osszejott egy Inov8 roclite 243 valamint az outletbol egy merrell pace/dash glove (hirtelen nem tudom melyik,az aszfaltos verzio)

spuriban lattam adidas tekumi sen-t szep keket,de nagoyn kicsi 38as 45000rol van lekapva 29900ra,ami korrekt...az asics hyperspeed is volt a labamon,de a 39.5es szep sarga szuk/kicsi volt az is 29900volt,teljes aru,masfele a regebbi modell mar van 21K kornyeken
probalgattam az Adidas adizero adios boost-ot is,de nagy volt a 41es 29900ft az annyi masfele is.

nem is mondtatok,hogy a spuri atalakult,sokkal nagyobb lett...

decathlonban a kedvenc polom megint 790volt domyos soma feher,az teszi a dolgat,mukodik :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9344) deicide válasza tomcica (#9343) üzenetére


deicide
veterán

Nekem is összejött, csak másképp. :DDD

Optivita Ultrafutó Kupa - Budapest, 4 órás versenyszám.
46.741km, 2. hely. :B
2 óra kemény párás, felhős/napos időben, kiszítva minden energiánkat. (Egy endo-s ismerőssel mentünk, ő nyert 50.002km-el ;] )

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#9345) bandus válasza deicide (#9344) üzenetére


bandus
veterán

respekt, ez brutálisan jó eredmény, gratulálok! tom, neked is az új surranókhoz!

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#9346) gombi01 válasza deicide (#9344) üzenetére


gombi01
tag

(#9344) deicide:
Jól nyomtad, gratula!!! :R
Idén én már maratont nem terveztem, de lehet becsúszik egy (Garda-tó). Nem nagyon futottam mostanában 25km-nél hosszabb távot csak a tempós 400-ak amikkel kínzom magam...
ki is rázott a hideg ahogy a 46.741km re rágondoltam :N

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#9347) deicide válasza bandus (#9345) üzenetére


deicide
veterán

Köszönöm, elégedett vagyok én is!

gombi01: sok hosszút én sem futottam, gyakorlatilag inkább azt mondanám, alig futottam, mert augusztus 23-ig csak bringáztam, utána volt egy-két futóedzés. Év végéig lesz még egy SPAR maratonom, arra azért jobban fel akarok készülni. Hmm, Garda tónál maraton, az nem lehet rossz!

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#9348) concret_hp válasza deicide (#9344) üzenetére


concret_hp
addikt

:R

én wizzairen szeretnék legalább 5 percet javítani az eddigi pb-hez képest, maraton viszont érdekes lesz úgy, hogy ilyen tizenpár km-knél nem szoktam hosszabbakat futni...

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9349) Polacheck válasza deicide (#9347) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Egy hónap van még a SPAR-ig, oda hogy lehet még rendesen felkészülni? :D

Egyébként ha már SPAR: hogy a tökömbe lehet ott normálisan megoldani a frissítést? Kéne vagy 4 zselét meg egy magnéziumot magammal vinni, de a futógatya zsebébe max egy ampulla fér bele. Övtáskán gondolkodom, de attól félek, hogy kicsit késő most elkezdeni egy ilyet próbálgatni.

less qq more pewpew!

(#9350) concret_hp válasza Polacheck (#9349) üzenetére


concret_hp
addikt

ampullát viszed magaddal, azon kívül meg lesznek frissítőpontok :U

vagy fullba vagy sehogy :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.