Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9051) tomcica


tomcica
Topikgazda

nem tudom hogy vagytok vele,de a palyamunkat nem szabad elhanyagolni :P

[link]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9052) Perillustris válasza tomcica (#9043) üzenetére


Perillustris
senior tag

pentektol Montenegro hegyi edzotabor

Jövőre beneveznék. :R

Perillustris

(#9053) Apollo17hu válasza tomcica (#9051) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Előző két videód melletti ajánlóban nekem is meg akadt a szemem ezen. :)

(#9054) Perillustris válasza Apollo17hu (#9053) üzenetére


Perillustris
senior tag

Ez pedig amellett. :Y

Perillustris

(#9055) ígyvanferi válasza Perillustris (#9054) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Az a póz adott egy ötletet estére. ;]

Egyébként Michelle Jennekenek nem ér a nyomába senki a futópályán. Még ha szó szerint esetleg igen, dögösségben aligha.

(#9056) deicide válasza ígyvanferi (#9055) üzenetére


deicide
veterán

Csak ne neked kelljen a lábaidat a fejed mögé dobni :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#9057) Apollo17hu válasza Perillustris (#9054) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Jól becsomagolta magát! :D

ígyvanferi: Ez a videó megvan Jennekétől?

(#9058) ígyvanferi válasza deicide (#9056) üzenetére


ígyvanferi
addikt

:D Pedig ez volt az eredeti terv. De még átgondolom.

(#9057) Apollo17hu: nem, de kösz! :) Nagyon beteg, bár nem is tudom mi ez.

(#9059) swoody válasza tomcica (#9049) üzenetére


swoody
senior tag

Köszi szépen,

Amikor próbáltam a "helyes" technikával futni olyan mértékű terhelést kapott a vádlim, hogy azt hittem sz@rul csinálok valamit ezért nem is erőltettem annyira de a kövi edzésen hagyom hadd fájjon. :)

[ Szerkesztve ]

(#9060) Szakbarbár válasza Perillustris (#9054) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Nem semmi... :Y Simán masnit köthetsz belőle. :DDD Én még a bokámat sem tudom megfogni nyújtott lábbal. :B

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#9061) imyourfriend válasza deicide (#9056) üzenetére


imyourfriend
őstag

:DDD :C

(#9062) tomcica válasza swoody (#9059) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Be kell hozza szepen erositeni minden alkatreszt,erre vannak a plyometrikus gyakorlatok es futotechnikak,de mar egy napi 2-3x 5perc ugralokotel is sokat segithet,az az igazsag hogy a modern nyugati atlagember nagyon gyenge allapotban van ilyen teren.Kepes meg fellelkesedni (ez mondjuk jo) szezononkent,hogy "akkor en most megmutatom es igenis eletmodot valtoztatok....veszek egy jo cipot es beallok futni,lefaragom a testzsiromat elfogadhato tartomanyba" stb...stb....utana meg elnyilik,mint a pipacs viraga :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9063) tomcica


tomcica
Topikgazda

nem-e tudom mondtam-e valaha,hogy vannak olyan napok amikor ADJA :P
ma adta...delelott konnyu 13km benne 500m havernak huztam iramot (71es 400 + full 100mra) 400piheno majd 300m eles 47.47 hosszu kifutas,szokdelesek

este 6tol pedig a minosegibb 14km benne mezitlab 2000m (5K tempoja) 400piheno - 1200m (5Krol3K iramra fokozva) 400p - 800m (3K-1500as iramra masodik 400m 70ala) 400p es 400m palyan cipoben 57.26

hosszu konnyu

hasizom + mini Murph (41 huzodkodas,71fekvo,110guggolas minden egy probabol,tehat egyszer fogod meg a nyujtot,egyszer mesz le fekvobe,megallas nelkul)

hosszu konnyu a fuvon

400m kuszas (ez fajt mar 100utan!)

1000m eles versenyiram (direkt nem mertem,bicajosokkal versenyeztem az aszfalton,hat melo volt velem hogy utolerjenek :P )

kifutas ...az egesz egy nagy eksztazis volt vegig,regen ereztem igy magam,ideje volt "hazaterni" :C

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9064) DBAtti válasza Apollo17hu (#9057) üzenetére


DBAtti
aktív tag

:DDD kösziii, ez jó volt. Megyek is futni egy kicsit

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#9065) Alg válasza DBAtti (#9064) üzenetére


Alg
veterán

Én is voltam... annyira nem adta, bár alakul :)
Szépen kidolgoztam a lábszárból a fájdalmat (csonthártya... szombaton szétvertem valszeg a sok meredek lefelén, most 1500m után már nem fájt)

Kifejezetten sokan voltak Ligetben... volt látnivaló ;)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#9066) asuspc96


asuspc96
senior tag

Helló!

Valaki használ futáshoz ilyet ?
Vagy hogyan oldjátok meg a zene + távmérést ?

Melyik fajtát ajánljátok, kinek melyik vált be ? (iPhone 3Gs)

(#9067) imyourfriend válasza asuspc96 (#9066) üzenetére


imyourfriend
őstag

Kézben fogom, nem zavaró ott a telefon. Aztán kerítettem egy endomondo pro accountot meg mellé zenét. Az endo mondja km-enként a dolgot, így meg van oldva. :)

(#9068) asuspc96 válasza imyourfriend (#9067) üzenetére


asuspc96
senior tag

Én ezt használom....zene meg megy alatta de engem zavar kézben...meg zsebben is :DDD
Kíváncsi leszek a karra, ha ott is zavar akkor földhöz baszom a telefont és meg van oldva :DDD

Szóval emiatt kellene, így már van ötlet ?

(#9069) Apollo17hu válasza tomcica (#9063) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Az a mini Murph nagyon brutál! :Y A többit már megszoktuk. :P

asuspc96: Nekem ilyen időben a karom is rendesen izzad, ezért zavaró (lenne) a telefont hordani rajta. Zsebre szoktam vágni: egyikbe a teló kerül, másikba a kulcsok.
Nézegetem is mostanában a kínálatot shortokból, de nincs olyan, ami futáshoz alkalmas lenne zsebekkel (10k alatt).

(#9070) teppik_amon válasza asuspc96 (#9066) üzenetére


teppik_amon
tag

Szia

Én ilyennel futkározok már jóideje. Engem nem zavar. Valami dekatlonos cuccom van, meg van egy kínából is. Mindkettő jó.
Futó programnak meg a zombiesrungame megy :D Jó a történet, mondja a résztávokat, közben meg zene is szól. És van motiváció :)

(#9071) gombi01


gombi01
tag

Kövezzetek meg
, de engem idegesít a zene(próbáltam minden féle zenestílust) meg nem hallom a külvilágot + minden amit magamra aggatok. Lehet, hogy megöregedtem?
10 napot vártam a bokaficamom után ès vègre tudtam futni. Eltűnt a duzzanat meg a véraláfutás.... 8x200at mentem 3:10 es tempora. Hát a sok eső hiába mosta a pályát nem ment össze, ugyanolyan nehéz volt lefutni mint a sérülésem előtt ;)

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#9072) tomcica válasza Apollo17hu (#9069) üzenetére


tomcica
Topikgazda

a rendes Murph a brutal: 1500m futas - 100 huzodzkodas - 200 fekvo - 300 guggolas - 1500m futas,utoljara 28percre sikerult,de masodik edzesnek,szoval egyszer meg kell majd csinalni teljesen rapihenve,gyanitom 24kornyeke menne

gombi jo hallani h elsz meg,jo az a 8 x 200m,lesz meg konnyebb ez csak csinalni-csinalni-csinalni kell :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9073) raggg válasza asuspc96 (#9066) üzenetére


raggg
senior tag

Otthon garmin karóra + ipod shuffle, pesten viszont már én is felcsatolom a karomra a telefont még ezek mellé, ha baj lenne, vagy ilyesmi - de ugyanúgy óra + ipod shuffle kombóval futok.

Kivéve most, hétvégén egy fesztiválon elkapott minket egy vihar, tüdőgyulladás. 2 hét múlva félmaraton. :-(

ragklaatPS

(#9074) DopeBob


DopeBob
addikt

Sziasztok,

ahogy visszaolvasgattam, elég sok embernél jött elő izomfájdalom a sípcsont belső részénél. Mi lett a megoldás? Kis pihi? Vagy célszerű lenne orvost is felkeresni? Eddig csak éreztem picit futás közben, tegnap viszont annyira fájt 3km után, hogy abba is kellett hagynom az edzést.

MZ/X

(#9075) raggg válasza DopeBob (#9074) üzenetére


raggg
senior tag

Nálam a pronáció hozta elő (utólag belátva).

Rugalmasabb talajon (föld, salak, rekortán) nálam nem jött elő de én mindenképp elnéznék a helyedben hozzáértőkhöz (pl. Spuri futóbolt), aztán ha ott nem tudnak mit mondani, sportorvos. Ha hirtelen emelted meg a távot, attól is előjöhet.

ragklaatPS

(#9076) DopeBob válasza raggg (#9075) üzenetére


DopeBob
addikt

Köszönöm.

Tatabányán, vagy a környékén tud esetleg valaki olyan boltot, ahol csinálnak ilyen vizsgálatot? Vagy csak Pesten van ilyen?

MZ/X

(#9077) raggg válasza DopeBob (#9076) üzenetére


raggg
senior tag

Ha esetleg nem elérhető Budapest, akkor én "hivatásos" atlétákat kérdeznék meg, vagy sportorvost.

Egyébként alaposan bemelegítettél előtte?

ragklaatPS

(#9078) imyourfriend válasza raggg (#9077) üzenetére


imyourfriend
őstag

Érdekes amúgy a jelenség. Én van hogy bemelegítés nélkül állok neki futni betonon és nincsenek ilyen gondjaim. Legutóbb mondjuk17km-t futottam, de azt beláttam hogy sok volt és azóta nem is voltam már 4 napja. Érdekes amúgy ez a sípcsont környéki fájdalom, remélem nálam nem jelentkezik.

(#9079) exlepra


exlepra
tag

Talán közte van ami neked okozza.
Nálam egyértelműen a rossz technika miatt volt ilyen amikor elkezdtem, azóta leszoktam arról, hogy a sarkammal előre érkezzek.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#9080) DopeBob válasza raggg (#9077) üzenetére


DopeBob
addikt

Kb 10 perc torna a bemelegites, youtube futas elotti bemelegites bideokbol :) Elso km pedig mindig lassu futas. Neztem a spuri honlapjat de nam talaltam semmit lab vizsgalatrol. Rossz helyen keresgelek? :U

MZ/X

(#9081) raggg válasza DopeBob (#9080) üzenetére


raggg
senior tag

Itt csak hozzáértő futók vannak, megnézik, hogy szeded a lábad. :-)

ragklaatPS

(#9082) swoody válasza DopeBob (#9074) üzenetére


swoody
senior tag

Szia,

Nekem 1 hét kell hogy elmúljon a fájdalom a csonthártyámban a kövi futáskor már nem szokott fájni, ha utánna megint fáj akkor ismét pihi. :)

Milyen cipőd van?

[ Szerkesztve ]

(#9083) DopeBob válasza swoody (#9082) üzenetére


DopeBob
addikt

Ilyen cipőm van. Ezt itt vettem, mikor még volt itt egy nagy sportbolt. Sajnos csak betonon tudok futni, este. (kb 17h-ig munka, utána haza, estig babazás :) 21h felé csendesedik el a lakás, utána tudok menni)

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#9084) Perillustris válasza DopeBob (#9074) üzenetére


Perillustris
senior tag

A véleményem, hogy nagyjából helyes futótechnika mellett csaknem minden esetben a nem megfelelő cipő okozza a sípcsont fájdalmát. Az Omni 12 előtt egy Saucony ProGrid Phoenix 5-ben futottam, az - bár roppant kényelmes volt - sajnos nem óvott meg a csonthártyagyulladástól (egy hónap kényszerpihenő). Nyilván nem a cipő rossz, hanem a lábam (lúdtalp, bokasüllyedés = erősen pronáló lábfej), de az Omni 12 megvásárlása óta nem tudom úgy terhelni magam, hogy fájjon a lábam, és ennek nem az az oka, hogy visszavettem a temóból vagy a távokból. Sőt.

Nem vitatom, hogy a hatalmas választékból nehéz megtalálni az ideálisat, de ha az irány megvan, akkor, mint a példa mutatja, nem lehetetlen. :C

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#9085) Apollo17hu válasza DopeBob (#9074) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Nekem akkor volt ilyen, amikor rendszeresen kezdtem futni. Az első 3-4 alkalommal, utána elmúlt. Akkor jött föl némi izom is a lábamra, szerintem nem kéne ennek hosszan tartó dolognak lenni.

Ja, meg abban is van valami, amit még korábban tomcica írt, hogyha 0 bemelegítéssel kemény talajon kezdesz futni, esélyes, hogy előjön.

(#9086) tomcica


tomcica
Topikgazda

spartaban lebaxxxtak volna minket a sziklarol abstart....tessek beerositeni azt a labat es fokozatosan terhelni :K

epp az iment fejeztem a kovetkezo szettet: 10x 1perc mountain climber (30mp piheno) 3x20db 3iranyu kilepes,1perc plank,100db guggolasbol felugras,1perc oldalt plank,3x20db egylabas guggolas,1perc oldalt plank,3x100db bulgar kilepes szekrol (elugorva lentrol) 3perc egylabas szekallas,100db kilepes elore (ketto lab szamit egynek) 60db fekvotamasz,100db mely guggolas,2perc superman (hatizom erosites)

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9087) tomcica válasza tomcica (#9086) üzenetére


tomcica
Topikgazda

es ezt nem szamolom edzesnek,delelott edzettem hosszu futas benne 2x kozepes tempoval...ez mar csak finomhangolas

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9088) Perillustris


Perillustris
senior tag

Nem mellesleg óriási taps Erdélyi Zsófinak a vasárnapi 5000 méteres győzelemért (16:28,95). Szerdán, a Futóklubban mondta, hogy harc lesz Papp Krisztinával (16:36,36), az is lett. Itt persze a taktikának óriási szerepe van. Az is sokatmondó, a többiek mennyire le vannak maradva tőlük.

Ezt a képet érdekességképpen választottam, mert nagyon látványos a különbség a futótechnikában, talán szemlélteti is, hogy miért nyerhette meg ő (Kazi Tamás) a 800 és az 1500 métert is.

:R

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#9089) DopeBob válasza tomcica (#9086) üzenetére


DopeBob
addikt

Lehet, hogy előtte nap túlterheltem, és ezt nem vettem figyelembe...

Bár ez kicsit vicces (szánalmas :F ) lesz: szóval előtte nap lenyírtam a füvet a telkünkön. Eléggé lejt, viszonylag nagy is. Kíváncsiságból elindítottam az endo-t. Majdnem 8km úgy, hogy egy 45kg-os fűnyírót tolok magam előtt, ebből 4km ugye emelkedő. Lehet ez volt sok a futással együtt.

Szóval igazad van, engem dobtak volna először :B

Most akkor pár nap pihi, aztán kicsit rövidebb távval újra.

MZ/X

(#9090) Cathfaern válasza tomcica (#9086) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

+1

Ezt akartam már én is, hogy azt egyáltalán nem szabad normálisnak tekinteni, hogy az embernek begyullad valamije (!) a futástól. Nyilván egy kis izomláz befigyelhet, vagy kezdőként hosszabb táv után az ember talpa sajog egy kicsit. De ezek hamar elmúlnak. De semmilyen több napig tartó fájdalmat nem szabadna érezni... Teljesen kezdőként sem! Ha mégis érzel, akkor túl sokat vállalsz be. És vagy egyszerűen kevesebbet kell, vagy neki kell állni erősíteni, lásd amiket tomcica írt. Az ilyen "időnként begyullad, akkor pihentetem egy hetet aztán jó lesz" dolgoknak nagyon csúnya vége lehet. Nem feltétlenül úgy, hogy egyszer csak futás után le kell vágni a lábát, hanem pl. nagyon sérülékeny lesz a csont, és egyszer megbotlik az illető és eltörik / elreped. És ráfogja, hogy szerencsétlenül esett... pedig nem az volt az oka.
Mégegyszer: nem normális és nem elfogadható ha bármi hosszú távú fájdalma van valakinek sportolástól!

(#9091) DopeBob válasza Cathfaern (#9090) üzenetére


DopeBob
addikt

Szerintem ez nem ilyen egyszerű... csak a saját példám alapján: nem vagyok abszolút túlsúlyos, se edzetlen így kezdtem el futni. 1,5-2 hónap után tartok ott, hogy heti 3x5km átlag max 145-ös pulzussal. Fokozatosan haladok előre, nem hiszem, hogy túlterhelés lenne. Sehol máshol nincs lehetőségem futni (mivel este fél10kor már nem fogok elmenni messzire, réten meg sötét van), csak a városban, végig betonon. Egy rossz cipő/rossz lábtartás simán okozhat ilyet.

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#9092) Cathfaern válasza DopeBob (#9091) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Egy rossz cipő/rossz lábtartás simán okozhat ilyet"
Jogos, ezt kihagytam. De a konklúzió ettől még ugyanaz: ha rendszeres fájdalom, vagy gyulladás van, azt nem elég kipihentetni, meg kell szüntetni az okokat. Hogy az ok a túledzés, a nem megfelelő tartóizomzat, rossz cipő, stb. az már részlet.

(#9093) asuspc96 válasza teppik_amon (#9070) üzenetére


asuspc96
senior tag

köszönöm mindenkinek a tippeket először is....

Másodszor is teppik_amon, megtudod mondani a pontos márkájukat meg a típust mellé ?
Az a baj, hogy nekem semmi más zenés kütyüm nincs mint a teló....ezzel meg még a távot is jól lehet mérni szóval mindenféleképpen ez a megoldás lenne a jó számomra.

(#9094) tomcica


tomcica
Topikgazda

40 x 100m emelkedo (gyorsak) 20-nal ugy ereztem ez mar annyira kellemetlen,hogy lehetne haza is menni,30nal mar nem ereztem semmit :DDD

keszulodes a hegyi edzotaborra,este induluuuuunk

[link]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9095) gombi01 válasza tomcica (#9094) üzenetére


gombi01
tag

Bele sem merek gondolni milyen lesz az edzôtàbor... Amiket szoktàl nap mint nap màr az elèg lenne, nemhogy mèg rà is gyùrtok egy vagy kèt hèten keresztül. Nekem tegnap a 8x400m se ment, hamar elfogytam, gondoltam akkor majd ma regeneràlom magam egy hosszabb laza kocogàssal, hàt 12km utàn be is fejeztem. Nagyon meleg volt. Sebaj majd holnap megint elkezdem ;) itt az egèsz hètvège

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#9096) Perillustris válasza gombi01 (#9095) üzenetére


Perillustris
senior tag

Jövőre megyünk, Prohardver edzőtábor tomcica vezetésével. :C

Perillustris

(#9097) Xabi78 válasza Perillustris (#9096) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Túlélőtábor lenne abból inkább, szerintem :)) :DD

Cave canem!

(#9098) concret_hp válasza Xabi78 (#9097) üzenetére


concret_hp
addikt

és elfutni se marad erőd ugyebár, szóval :U :D :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9099) White-Storm


White-Storm
újonc

Sziasztok
Szupináló talpra heti 4-5 alkalomra 10 km-es távra keresek futócipőt. Erre melyik cipő lenne az alkalmasabb a Karrimor Tempo 2 vagy az Ekiden 200?
Mindkét cipőről másolok be linket.
Ekiden 200: http://www.decathlon.co.hu/ekiden-200-kenyelmes-ferfi-futocipo-szurke-kek-id_8296890.html
Karrimor Tempo 2: http://sportmarkt.hu/ferfi_278/ferfi_cipo_53/futocipo_73/karrimor_tempo_2_ferfi_futocipo_14467
A válaszokat előre is köszönöm :)
19/F

(#9100) gombi01


gombi01
tag

Edzőtáboron már én is gondolkodtam... Ha nem is egy hétre hanem csak egy hosszú hétvégére mondjuk csütörtöktől vasárnapig valahol össze lehetne jönni. Azt még talán a családosok is meg tudnák szervezni. Ki kell találni mi van nagyjából mindenkinek ua távolságra és még futkosni is lehet ;) Biztos nem lesz könnyű megszervezni de hátha összejön. Szedjük össze ki merre lakik és hogy van-e rá igény.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.