Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8451) tomcica válasza Aristeus (#8441) üzenetére


tomcica
Topikgazda

hervis megacount...nem tudom meretedben van-e?!

innen jut eszembe a vicc:

ket koma beszelget

"baxki en meg ujevkor ugy berugtam,hogy veletlen a sajat felesegemet dugtam meg" :P

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8452) Crytek


Crytek
veterán

Lehet hülyeségek kérdezek,de hát érdekel ki hogy van ezzel:

Amikor új kulacsot vesztek mivel szoktátok "előkezelni"? Vagy csak durr bele a folyadék és semmi mosás stb?

Next PC Upgrade: 2022

(#8453) tomcica válasza Crytek (#8452) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ecettel szoktam barmi muanyagot fertotleniteni...hasznalat utan is,esetleg lehet meg citromlevel is

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8454) DBAtti válasza szabop27 (#8438) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Nekem sima GT2000-em van, de eddig - és most direkt megnéztem - teljesen OK, 2013.08 havi, szóval van is benne km túlsúllyal (~90 kg).
Talán a zokni teszi a szakadást. :F
Összehasonlítani a 2-t simával esetleg nem tudod? Főleg ez érdekelne.

A garancia csak nagyon látványos esetben érvényesíthető szerintem, illetve ha belül vagy a 6 hónapon, de egy próbát megérhet. Ha Asics-nál maradnál, a GT sorozat inkább pronáló, a Cumulus hasonló kaliber lehet és szupináló / semleges.

Re: mezítláb, naturális
Bár ahogyan olvasgatom ezt az ultrabalaton mezítlábas írást, és visszagondolok a Kopaszi gáton milyen jó volt mezítláb pár km-t menni, egyre kevéssé kívánom a párnázott cipőket.

+ A Zaraca II láthatóan nem a legnívósabb az Asics palettán (18-20k; ennek nálam kiszakadt a sarka (szivacs is kicsit + a talp foszlik), de úgy érzem sokat javított a mozgásomon, ami erős csillapítás mellett talán soha nem változott volna.
DE - tegnapelőtt hosszabb idő után visszaszálltam a GT-be, és hirtelen úgy felgyorsult minden :) és a lábam is kevéssé fáradt el / ment tönkre ;) / egy számomra tempós kétkörösön a Margitszigeten. Szóval úgy érzem szívesen operálnék továbbra is két különböző stílusú cipővel a jövőben, és ajánlanám azoknak, akik még nem próbálkoztak hasonlóval.

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#8455) Alg válasza tomcica (#8428) üzenetére


Alg
veterán

Éééés meg is van az akció, valahol már csak méretet kellene próbálni :C

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#8456) tomcica válasza Alg (#8455) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ennyiert kar otthagyni.....40es is van,az pont az en meretem :B

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8457) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Tegnap irtó rosszul voltam futás után, mintha gyomorrontást kaptam volna. Futás előtt még semmi bajom nem volt. Nem tudom, hogy az ivókút vize miatt lehetett vagy a nagy meleg okozta. (A meleg miatt egyébként kb. fél perccel lassabb km-eket mentem.)

(#8458) Newboy911 válasza Alg (#8455) üzenetére


Newboy911
tag

A kiszállítás is ingyenes !
Bár ezt a márkát nem ismerem.

Most jövök a 4.Mercedes futásról 10Km.
Nem voltam még, de kellemesen csalódtam.
Chipes időmérés, full ingyenes, még letét sem kell.
Kis befutócsomag, és egy minőségi befutóérem.

A versenyről egy kicsit:
Nem terveztem semmi komoly időt, 5K -ig kényelmesen, utána fokozódó tempót.
Minden a terv szerint alakult 5k nál 24:56. A vége 49:4X.
Kellemesen elfáradtam, egy edzésnek jó volt, amúgy PB lett. :)

(#8459) ígyvanferi válasza Newboy911 (#8458) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ó, ha tudtam volna, hogy lesz, átugrottam volna Kecskemétre. Na majd jobban figyelem a futónaptárt.

(#8460) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

Én lementem ma egy hosszú hétvégi 15-ösre és a meleg miatt egy könnyű átmozgató 6-os lett belőle, egyszerűen minden bajom volt. Jövőhéten kell csinálni pár meleghez szoktató futást, vasárnap félmaraton.

less qq more pewpew!

(#8461) Alg


Alg
veterán

Mai program: 35km-es túra 1300 szinttel, 6 óra alvás után, úgy hogy a héten többször éjfélkor értem csak haza.

25-ig jól ment, ott még bőven 6-os átlag felett, minden lejtőt megfutva, néhány síkot is...

Ott aztán úgy megütött a meleg hogy majdnem fejreálltam, pulzusmérőt is levettem hogy kapjak levegőt és ne hányjam el magam. EP-n egy giant bar, kis hűsölés a barlang szájánál meg ivás rendberakott, de ezután már nem volt kedvem futni, örültem hogy végigmentem.

Mire reggel megtaláltam a rajtot, meg most hazaértem, megvan az már egy bő 40 is :U

Most kólázom :DDD

Ja, és még a szerdai focin kicsit meghúzódott bal combhajlítóm is elkezdett fájni a végére (már az elején éreztem hogy feszül kicsit, de nem volt gáz még)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#8462) DBAtti válasza DBAtti (#8454) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Nemrég jöttem a Hervisből, felpróbáltam a GT 2k2-t (meg még pár dolgot).
Csak annyit fűznék hozzá, hogy más. Anyaghasználatban (felsőrész) és méretben(!) mindenképp. Nekem úgy tűnt kicsit alacsonyabb a lábfej és kicsit kerekebb a nagylábujjnál.
A 2-es beleillik a céges méretpalettába, ebből a 44-es kellene, míg a sima GT2000 a megszokottnál valamivel nagyobb ~ fél méret+.

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#8463) deicide válasza Alg (#8461) üzenetére


deicide
veterán

Ne is mondd, ma volt a Velence 10, 280km bringa, 10 óra a tűző napon. 100 feletti indulóból 30 körül lett, aki megcsinálta a 10 kört...
Embertelen volt a táv és az időjárás együtt, nagy grat Neked is a kitartásért!

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8464) troland26


troland26
őstag

Urak nem tudom jó helyen járok-e , de futáshoz /terepfutáshoz milyen cipőt ajánlanátok olyan 20k környékén ?

(#8465) tomcica válasza Apollo17hu (#8457) üzenetére


tomcica
Topikgazda

az biza a melegtol van,szokni kell....ha egyaltalan meg tudjuk rendesen szokni ma is mar 30fokon tul mutat,mondjuk 10.30tol edzek,de ha igy agyoncsapna attennem este 6-7re vagy koran reggelre (inkabb elobbi)

gratula az uj PB-hez,meg a hosszu futashoz is... :K

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8466) Apollo17hu válasza tomcica (#8465) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Mindig is rosszul bírtam a meleget, gimiben előfordult, hogy a foci után megivott liter vizet visszadobtam.
Átteszem este 8 körülre a futást ha ilyen meleg marad az idő.

Meg letolom a hajam géppel, hogy ne forrósodjon át a burám. :D

[ Szerkesztve ]

(#8467) raggg válasza troland26 (#8464) üzenetére


raggg
senior tag

Jo helyen, csak a terepen futok meg csendben vannak. :-)

ragklaatPS

(#8468) tomcica válasza troland26 (#8464) üzenetére


tomcica
Topikgazda

technikas terepen nem futok,csak konnyu foldes uton es kitaposott erdei osvenyeken (ez utobbi sajnos kevesebb) a ket terepcipo amit hasznalok es bevallt:

Skechers GoBionic Trail (19.900 altalaban)
Salomon Sense Mantra (25ert vettem multinavigator learazason)

ket teljesen eltero cipo,a skechers 0mm tehat minimalista es csak konnyu terepet bir el,de 190gr topanka,mintha mezitlab mennel egy extra talppal

a Salomon kemenyebb hagoymanyosabban epitett cipo,de 6mm ez is alacsony azert,hoban,jegen,sarban nagyon jol szolgalt teli terepciponek hasznalom azert 4perc alatti tempokat lehet benne futni,nincs vele semmi baj ha kuldeni akarod neki

amit okvetlen kerulj el Adidas Kanadia TR (havernak volt,fos)

ennyi,a tobbiek majd kiegeszitik

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8469) Crytek válasza Alg (#8455) üzenetére


Crytek
veterán

Van ilyen valakinek? Ránézésre nem igazán lehet puha a talpa..

Next PC Upgrade: 2022

(#8470) tomcica válasza Crytek (#8469) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ez minimalista cipo,0mm 120gr kornyeke...annak valo aki azon a terepen mezitlab is tudna futni,csak kell egy kis vedelem a tormelektol....mindeki mast agyonvag par edzesen belul (igazi ketelu kard :) ) :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8471) deicide


deicide
veterán

A tegnapi 280km bringára ma megvolt a Keszthely Maraton is, 4:03:17 ugyan, 33. hely, de nem ezért mentem, hanem hogy feszegessem a határokat. Ez a 34 fokos irgalmatlan hőségben sikerült is. Embertelen volt, 197 indulóból 144 ért célba.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8472) Aristeus válasza tomcica (#8465) üzenetére


Aristeus
tag

Mi hajnalban (5:02) indultunk 3-an, +1 bringás kísérő, akinél a frissítések voltak. 22,8K lett a vége, de mire befejeztük reggel 7 után már akkor meleg volt.

Ráadásul negatív kalóriás edzést csináltam. Reggel semmi kaja és útközben is csak víz. Mégis maradt erőm a tempóra a végén. A 17-18. kilométertől kezdett úgy rendesen korogni a gyomrom, de jól voltam utána is, ezek szerint volt még 5 kilométerre elég tartalék. A következő 5 már bajosabb lett volna azt hiszem.

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#8473) tomcica válasza deicide (#8471) üzenetére


tomcica
Topikgazda

szep-szep gratula

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8474) gombi01 válasza deicide (#8471) üzenetére


gombi01
tag

(#8471) deicide:
Hi, GRATULA !!! :R
Brutál meleg volt, én csak váltóban nyomtam egy kört (10,5km / 44 percre) de nagyon kemény volt!
Az 5.-ek lettünk :)

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#8475) deicide válasza gombi01 (#8474) üzenetére


deicide
veterán

Thx! Neked is gratula, a 44 perc durva idő! Te lehettél akkor az egyik speedy azok közül, akik elfutottak mellettünk vánszorgók mellett :DDD

tomcica: nem ez lesz életem versenye :) , de visszagondolva, nagyon-nagyon kevés híja volt, hogy elérjem a teljesítőképességem határát és ez volt a fő cél.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8476) gombi01 válasza deicide (#8475) üzenetére


gombi01
tag

Ugyan tegnap kimentem délután 1 kor kocogni 40-50 percet, hogy tudjam mi is lesz 30°C-ban este meg rámontiztam 45kilit némi szinttel, de ma tényleg irgalmatlan meleg volt :)).
Kell vennem egy országúti bicajt biztos attól futsz ilyen kitartóan :DD

Akik elől mentek azoknak volt egy kis nehezítés! lent a parti részen úgy 8 kili környékén napozott egy suna
és a szenyó direkt szétrakott lábakkal vigyorgott a szenvedő arcunkba. :Y
Páran előttem beszólogattak neki szerintem hamar szedte a lepedőjét :C

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#8477) deicide válasza gombi01 (#8476) üzenetére


deicide
veterán

Egy-két vállalhatót én is láttam a parton :DDD
Az tényleg nehezítés volt, mert legszívesebben megálltam volna még nézelődni :)

A kitartás meg inkább a durva alapozás miatt van, a tavalyi több, mint 2000km gyaloglás nem múlt el nyomtalanul.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8478) Newboy911 válasza deicide (#8477) üzenetére


Newboy911
tag

Ha majd pár év múlva le is tudnék nyomni 280Km-t, másnap nem egy maratonnal fujtanám le :)

(#8479) deicide válasza Newboy911 (#8478) üzenetére


deicide
veterán

Nem is nagyon ajánlanám az ellenségeimnek sem. Viszont nem a távokkal volt gond, hanem az időjárással, szívesebben próbáltam volna ezt meg mondjuk egy kellemes 25-26 fokban. :)
Viszont úgy érzem, hogy nem esélytelen pár év múlva a Balaton Szupermaraton.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8480) Newboy911 válasza deicide (#8479) üzenetére


Newboy911
tag

Ezek szerint forgatod a fejedben ?
Vagy már most tudatosan készülsz ?

(#8481) concret_hp


concret_hp
addikt

peterkropko.com meg edzesonline.hu-n kívül szoktatok valamit olvasni?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8482) deicide válasza Newboy911 (#8480) üzenetére


deicide
veterán

Jövőre talán párosban nekivágok egy ismerősömmel, attól függ, mennyire lesz jó majd a téli alapozás. Egyéniben még nem, ahhoz még gyűjtöm az elszántságot és az információkat. Azért 4 maraton egymás után, az fejben is nagyon kemény kihívás, nem csak a testnek.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8483) tomcica


tomcica
Topikgazda

szetcsaaaaapos meleg :D ma egy dupla 10.30tol es 18tol hujjjjuj

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8484) Newboy911 válasza deicide (#8482) üzenetére


Newboy911
tag

nem csak 3 ?
Az sem kevés :D

(#8485) deicide válasza Newboy911 (#8484) üzenetére


deicide
veterán

A BSZM emlékeim szerint 4 napos, szegény Balaton körbe majd 200km, az 3 maratonból nem jön ki. ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8486) raggg válasza tomcica (#8483) üzenetére


raggg
senior tag

Egy kicsit félek a mától, résztávozás jönne, múlt héten a pihenőhét is elég frankó volt már ilyen melegben, lehet este a mentő visz haza. :DDD

ragklaatPS

(#8487) tomcica válasza raggg (#8486) üzenetére


tomcica
Topikgazda

mar pedig mi resztavoztunk 11tol 35fok es melegedett meg picit :D most csak nezek ki a fejembol 18tol meg megy a kozepes tempo

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8488) raggg válasza tomcica (#8487) üzenetére


raggg
senior tag

Hát igen erre kell (és szoktam) azt mondani hogy a spártaiak se nyavajogtak hogy meleg van. ;]

ragklaatPS

(#8489) tomcica válasza raggg (#8488) üzenetére


tomcica
Topikgazda

jujj de szetcsaptam magam,mar csak 29fok volt progressziv tempo bemelegitesnek,majd 8K atlag 3.58...1500m konnyebb iram 4.30-40 hogy eszhez terjek es 2K 3.50es atlaggal...kifutas es nezes ki a fejbol...ma 29km szaladt a labba,nem is akarmilyenek :K

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8490) Apollo17hu válasza tomcica (#8489) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Már a gondolatától is rosszul vagyok, hogy ilyen hőségben ezt nyomod. :Y

(#8491) tomcica válasza Apollo17hu (#8490) üzenetére


tomcica
Topikgazda

igy hirtelen nem tudom mennyiert csinalnam meg meg egyszer most azonnal ezt a temposat...biztos van az a penz :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8492) Apollo17hu válasza tomcica (#8491) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Persze, elképzelem, hogy beígérnek két gombóc fagyit, te pedig már ott sem vagy. :D

(#8493) Newboy911 válasza deicide (#8485) üzenetére


Newboy911
tag

BSZM igen ezt benéztem, igazad van.
Az neked egyéniben is menne.

(#8494) concret_hp válasza deicide (#8485) üzenetére


concret_hp
addikt

de 4ből sem ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8495) tomcica válasza Apollo17hu (#8492) üzenetére


tomcica
Topikgazda

esetleg egy ilyen fagyi :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8496) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Brutál futáson jártatok már? Tapasztalatok? :D

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#8497) gombi01 válasza haromegesz14 (#8496) üzenetére


gombi01
tag

(#8496) haromegesz14:

igen,tegnap a stadionban 31°C-ban :)) a 3:10-es ezrek elég brutálisak voltak számomra...

Szerintem jó buli lehet, de semmiképpen nem egy felkészülés közepén. Könnyen be lehet szerezni olyan sérülést amivel hazavágható az addigi munka. Nem is nagyon indulnak rajta a profi futók :)

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#8498) tomcica válasza gombi01 (#8497) üzenetére


tomcica
Topikgazda

szoooval 3.10-es?! nehogy elmenjek leellenorizni :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8499) Alg válasza tomcica (#8495) üzenetére


Alg
veterán

két gombóc... :C

ON: Combhajlítóra húzódtam focin :( :O végigtoltam, de max. kocogásra futotta, hazafelé erősen bicegtem már.
Mennyi a javallott pihenő?

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#8500) tomcica válasza Alg (#8499) üzenetére


tomcica
Topikgazda

elmeletileg amikor mar nem faj kihulve

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.