Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8551) deicide válasza raggg (#8544) üzenetére


deicide
veterán

1-2 korty óránként? :Y
Az első órában ez igaz lehet, de afelett azért ennél okosabban kell szerintem. Egy maratonon simán beöntök magamba 1-2 liter vizet, mert anélkül szétcsúsznék. Mondjuk én nagy darab vagyok 90kg, de a vízvesztést hosszú távon megérzi azért az ember.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8552)



addikt

Szeptembertől májusig nem szoktam semmit. Nyáron, melegben 10km fölötti futásokhoz a kezemben viszek egy 0.5-ös palackot vagy 0.7-es biciklis kulacsot. 5-10 percenként váltogatom a kezeimet, hogy ne legyek nagyon féloldalas. Picit zavaró, de meg lehet szokni. Ha kiszáradok az rosszabb én elég érzékeny vagyok erre.
övtáska nem jó nekem, vagy nagyon szorosra kell kötni, vagy nagyon lötyög az oldalamon.

Egyszer futottam félmaratont egy 1.5L-es palackkal, azt már két kézre fogtam picit ferdén, kb úgy mint a katonák a kalasnyikovot. :) Ebből azért már rendszert nem csinálnék, de igazából annyira ez sem volt vészes lötyögős - beszélgetős tempó mellé.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#8553) Zoo123 válasza Stauffenberg (#8550) üzenetére


Zoo123
senior tag

"Margit szigetre is, nem tudom ott használhatók-e a kutak, de elvileg vannak."

Igen vannak, (a futópályán 3 db) és Májustól-Októberig biztosan használhatóak, én is onnan szoktam vizet vételezni. :K

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#8554) deicide


deicide
veterán

Ma laktát toló edzés volt, hát, még nem hevertem ki az előző hetek szenvedéseit... :)
1km bemelegítő (5:25)
2km toló (3:56 ; 3:55)
2km gyorsuló (4:37 ; 4:17)
2km lazító (5:09 ; 4:50)
1km séta (8:00)
4km gyorsuló fáradt lábra, oxigénhiányosan (4:58 ; 4:37 ; 4:26 ; 4:10)
1km séta (8:00)
Összességében nem volt rossz, de fáradt vagyok, ez érződött, ebben a hónapban annyit futottam már, mint áprilisban és májusban összesen, a többi edzésről nem is beszélve.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8555) raggg válasza deicide (#8551) üzenetére


raggg
senior tag

Sajnos a kontextus nem jött le, de 1-2 órás edzésre gondoltam, nálam most 2 óránál több nem nagyon van, félmaratonra készülök. Persze ezt más nem tudhatja, bocsi :) Maratoni edzéstervben a hosszú futások között gondolom van hosszabb is, nameg hát a túra megint más tészta. Én a hosszú futásra nem viszek semmit, itthon szoktam izót, vizet inni utána, de egyébként ismerek olyat, aki a rövidebb futásra is felfegyverkezve megy, izóval. Mondjuk én most fogok Budapestre költözni, ott lehet már én is fogok vinni magammal vizet és/vagy izót, ha nem 5 percre lesz a futópálya..

... plusz szerintem nem árt egy kis pénzt begyűrni a futónadrágba, ha nagy gáz van egy gömb fagyit el lehet nyalni. Mondjuk a nagy melegben.. igazából még sose költöttem el a pénzt ami nálam volt (lehet egyébként folyamatosan futnom kéne?).

Ja és még valami én rettentően izzadós vagyok (az a típus, aki ha meglátja a Nike logót már izzad), de nem szokott gondom lenni a szomjúsággal nyári edzésen se. Persze az más tészta hogy a szervezet ugyanúgy igényli, meg kell, hogy ne legyek rosszul.

ragklaatPS

(#8556) tomcica válasza deicide (#8554) üzenetére


tomcica
Topikgazda

alakul ez :D nem tudom mire keszulsz,de a kitartas resszel nem lesz baj

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8557) deicide válasza tomcica (#8556) üzenetére


deicide
veterán

Október 12. SPAR Budapest Maraton, 3:15:00 alá szeretnék beférni :) , ehhez kellene tartósan 4:20 körül futnom. Félmaratonon már megy 4:10, de elfogy a levegő hosszabb távon.

Az akarattal nincs gond és most már a tudatossággal sem lesz, a bringázást minimálisra csökkentem, mert nagyon bezavar.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8558) tomcica válasza deicide (#8557) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nem kellene a testsuly/zsir kompozicion igazitani?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8559) deicide válasza tomcica (#8558) üzenetére


deicide
veterán

De, hasból kellene fogyni, mert 90kg-t cipelni elég nagy hendikep egy versenyen.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8560) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

hát, nekem nem tudom mi lesz az edzésekkel. tegnap elcsaptak bicajozás közben, addig futni nem nagyon tudok, amíg a sebek be nem gyógyulnak és július elején két hét nyaralás lesz. ez a négy hét pihenő nem volt tervezve, de így kénytelen leszek futócipőt vinni nyaralni és ott futni, csak a meleg eléggé ellenségem. :(

less qq more pewpew!

(#8561) deicide válasza Polacheck (#8560) üzenetére


deicide
veterán

Uhh basszus, jobbulást, remélem azért nagyon nem komoly, mi történt?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8562) raggg válasza Polacheck (#8560) üzenetére


raggg
senior tag

Ehh jobbulást!

ragklaatPS

(#8563) Cathfaern válasza deicide (#8561) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

(#8564) tomcica válasza Polacheck (#8560) üzenetére


tomcica
Topikgazda

uhh,rohamos gyogyulast....

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8565) Polacheck válasza deicide (#8561) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

köszi. komoly bajom szerencsére nincs, pár seb lábon könyökön, felrepedt a szám meg a homlokom. ami gáz, hogy a csuklóm marhára fáj, nem tudok fogni sem vele, illetve az első fogamból letört egy nagyon kis darab. röntgen minden volt, semmi törés nincs csak zúzódások, úgyhogy saját felelősségre hazaengedtek.

a story annyi, hogy a nádor utcán mentem a parlament felől és az első keresztutcából jobbról egy kisbusz elfelejtett balra nézni az elsőbbségadás kötelező táblánál (amit nem is értek, hogy miért jobbra nézett, mikor jobbra kis ívben kanyarodásnál onnan nem jöhet semmi) és felkenődtem a motorháztetőre, majd az aszfalttól kaptam egyet.

kondizás biztos nem lesz hetekig a kezem miatt, a futás remélem menni fog jövő héten, ha a sebek begyógyulnak.

less qq more pewpew!

(#8566) Zoo123 válasza Polacheck (#8565) üzenetére


Zoo123
senior tag

Olvasom mi történt, mielőbbi jobbulást!

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#8567) tomcica


tomcica
Topikgazda

megerkezett az uj palyacipo...Saucony Endorphin MD...90gramot mertem a konyhamerlegen

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8568) concret_hp válasza Polacheck (#8565) üzenetére


concret_hp
addikt

jobbulást :)

én is nézem mostanában, hazafele kb. minden nap látok telefonáló autóst a forgalomban, pedig 7km nem egy nagy táv és nem is folyton azt nézem telefonálnak-e épp :U
az meg hogy simán csak nem néznek a tükörbe, az elég std :(

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8569) Apollo17hu válasza tomcica (#8567) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Ne szépítsd, vettél egy masszívabb zoknit! :D

(#8570) gombi01 válasza Polacheck (#8560) üzenetére


gombi01
tag

Jobbulàst!!! Remèlem hamar rendbe jössz!

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#8571) tomcica válasza Apollo17hu (#8569) üzenetére


tomcica
Topikgazda

egy "nilon" zacsi az egesz :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8572) Newboy911 válasza Polacheck (#8565) üzenetére


Newboy911
tag

Gyors gyógyulást neked, szerintem a busz biztosítója elméletileg fizet.
Írd már meg hogy mi lett.

(#8573) Polacheck válasza Newboy911 (#8572) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Köszi mindenkinek.

Megírom majd, hogy mi lett a story vége.

less qq more pewpew!

(#8574) deicide


deicide
veterán

Mára lazulós hosszú volt a műsorterv, adta magát a velencei-tó kör :)
Kényelmes, egyenletes, 4:50 körül szóródó kilométerek, jól esett.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8575) tomcica


tomcica
Topikgazda

[link]

a mai crossfit felmero:
MURPH

1600m futas
100 huzodzkodas
200 fekvotamasz
300 guggolas
1600m futas

28perc 38mp (uj rekord)

eleg is volt

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8576) DBAtti


DBAtti
aktív tag

Sziasztok!

Budapest Night Run.
http://futas.maratonman.hu/night-run-budapest/rendezvenyinfo/

Gondoltam bedobom, megkérdezem, menne-e még valaki, illetve voltatok-e már Maratonman-es versenyen?
Jó mókának ígérkezik egy esti félmaraton, bár az útvonal a térkép szerint eléggé unalmas a Budai Vár kivételével. Viszont a BSI-s rendezvények többségénél olcsóbb is valamivel.

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#8577) deicide válasza DBAtti (#8576) üzenetére


deicide
veterán

Én ott leszek egy ismerősömmel, futunk egy kellemeset.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8578) Alg válasza DBAtti (#8576) üzenetére


Alg
veterán

Huhh... hát nem tudom, az a baj Szombaton jövünk vissza Sopronból VOLT fesztiválról, szóval nem tudom mennyire lenne jó ötlet egy félmaraton rögtön :B

De egy 12-es szerintem mindenképpen bele kell, hogy férjen.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#8579) nauro válasza DBAtti (#8576) üzenetére


nauro
aktív tag

Mi is megyünk barátnőmmel, őt kísérem végig. Füredi maratoman rendezvényen voltam idén, az nekem tetszett, rendben volt minden.

(#8580) Kube


Kube
senior tag

Üdvözlet!

Mostanában szeretnék beruházni néhány új futócuccra. Cipőből nekem Asicsem van, nem tudom, hogy ruházatnál érdemes kiadnom 10 ezreket vagy teljesen megfelelő az olcsóbb Kalenji is?

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#8581) Newboy911 válasza Kube (#8580) üzenetére


Newboy911
tag

Szerintem nem érdemes kiadni 10 ezreket, de ez ízlés és pénztárca függő.
A drágább ruhába nem futsz gyorsabban.
De van egy szint ami alá nem érdemes menni szerintem.
Kalenji szerintem OK.

(#8582) raggg válasza Kube (#8580) üzenetére


raggg
senior tag

Egyetértek, szerintem a Kalenji bőven jó, a Nike/Saucony/Adidas/Asics stb. persze nagyon jó cuccokat gyárt, de én csak akkor szoktam olyat venni, ha le van árazva.

ragklaatPS

(#8583) Xabi78 válasza raggg (#8582) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Van pár kalenji cuccom, amatőr futáshoz teljesen jól megfelelnek. Sőt, szégyen-gyalázat, múltkor az aldiban vettem egy INOC 3/4-es nadrágot akcióban valami 5.000 forintért, jelenleg messze az a legjobb futónadrágom.

Ahogy nézegettem, a futóversenyeken az emberek többsége visel valamilyen kalenji cuccot, ha mást nem, baseball sapkát :)

X.

Cave canem!

(#8584) tomcica válasza Kube (#8580) üzenetére


tomcica
Topikgazda

szerintem is ok a kalenji,quechua stb. (kozepmarkak)

de ilyenkor pl teli asics,nike-t talalsz akar a hervisben sokszor felaron (en thermo alsot "cicanadra" vettem asics 13000rol 8500ert)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8585) raggg válasza tomcica (#8584) üzenetére


raggg
senior tag

Én is így szoktam vásárolni, emiatt főleg Nike cuccaim vannak, azokban nem csalódtam még, de egyébként nem ragaszkodom feltétlenül a nagy márkákhoz.. A pro combat kompressziós felső nagyon király pl. De mondjuk a múltkor vettem sportszárat, kalenjit vettem, 3 pár kijön egy Nike árából.. zokni dettó.

Én inkább azon szoktam megfőni mikor pamut pulcsiban nyomják még nyáron is páran. Meg farmer rövidnaciban a lányok. Hát úgy nehéz lesz megszeretni a futást. :DDD

ragklaatPS

(#8586) Xabi78 válasza raggg (#8585) üzenetére


Xabi78
aktív tag

A Kékes csúcsfutás előtt álldigáltunk a bátyámmal a rajtnál, állt előttünk egy 50 körüli csóka, nylon rövidnaci, kifordított pamutpóló, kinyúlt zokni, és kínai tornacipő. Az a klasszikus, vékonytalpú tornatermi dorkó típus. Megmosolyogtuk.
Na, Mátraháza előtt kicsivel lépett meg, aztán már nem is láttam. :))

Ok, nem mentem űridőt (1:15 körüli), de azért érdekes volt :DDD

X.

[ Szerkesztve ]

Cave canem!

(#8587) Alg válasza raggg (#8585) üzenetére


Alg
veterán

Nike esetében érdemes néha szétnézni a Premier outlet üzletben, ott jókat lehet kifogni (lásd hosszú ujjú technikai vékony polárfelső 5000ért a múltkor - Hervisben ugyanez 15 :K )

Adidas outlet is van a Boráros téren, ott ritkábban, de szintén vannak jó dolgok (érdemes a facebookon nézni őket, minden csütörtökön van valamire akció)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#8588) Xabi78 válasza Alg (#8587) üzenetére


Xabi78
aktív tag

A hervis oldalát is érdemes figyelgetni, meg feliratkozni hírlevélre, én tavasszal egy Asics Kayano 19-est lőttem 24.000 forintért, 20% kupon+készletkisöprés akcióval :)

Cave canem!

(#8589) raggg válasza Alg (#8587) üzenetére


raggg
senior tag

Az outletet ajánlotta más is már, de csak jövő hónaptól leszek a közelében. :-)

Szerk. adidas cuccom eddig nem volt, egyáltalán.. de megnézem majd. :-)

[ Szerkesztve ]

ragklaatPS

(#8590) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Hát én biztos rohadt igénytelen vagyok, mint a felettem említett úriember, ráadásul csóró is, de én is sima, 1-2 ezer forintos pólókban futok, azt se tudom, hogy ezek pamutok, vagy műanyagok. Van decatlonos domyos márkájú, mindenféle adidas hamisítvány, ezer éves gólyatáboros fehér póló, kétezer éves gimnáziumom címerével díszített, már szarrá fakult, és hasonlók. Na mondjuk ezt a kifakultat, meg egy kicsit kinyúlt kínai fehéret kivéve nincs velük kinézetre gond.
A nadrágomról meg csak félve merek írni, az egy hálós strandgatya. Az mondjuk egy drága, minőségi darab volt, de mivel strandra nyáron is ritkán járok, így legalább használatban van.
Persze nem is futok maratonokat, de még csak félmaratont sem. Ezekre a max. 17-18 km-ekre jó ez is egyelőre nekem.

Kis helyzetjelentés: a tempófutásom, ami fixen 6 km szokott lenni, már 4:30-as tempóval megy. Nem erőltetem túl, nem szoktam közben figyelni az időt, de mégis hétről hétre gyorsulok egy kicsit. A 200 m-es résztávokból 8-nál járok, 41-42 mp-re, a korábban említett utolsó 80-90 m-en enyhén emelkedő helyen. A sprintet nem mérem, már csak azért se, mert macerás, nem tudom pontosan magamnak, csak az első alkalommal kíváncsiságból néztem időt, 9 mp-ek mentek 60-on, inkább kicsivel felette. A hosszú távú edzés meg hosszú.
Egyébként roppant mód élvezem, hogy ennyire különböző terheléseknek van kitéve a szervezetem. Eddig csak simán elmentem minimum 5-6 km-t futni, semmi sprint vagy rövid, gyors futások. Meg is van az eredménye a rendes edzésnek. :K
Megint csak köszi tomcica! A többieknek meg az itt olvasottakból merített inspirációt! :R

(#8591) raggg válasza ígyvanferi (#8590) üzenetére


raggg
senior tag

Engem nem zavar egyáltalán, hogy más miben fut, csak pl. én azért eléggé tudok izzadni, egy pamut póló meg szépen megszívja magát vele, nehéz lesz, hideg, kényelmetlen. Ha fúj a szél még jól le is betegedhetek tőle. :-( A decathlonos technikai pólók szerintem teljesen korrektek.

szerk.:
Télen meg nem árt rétegesen öltözni, ha van egykét ilyen frankó cuccod mint amit pl. tomcica is emlegetett, óriási élmény a hidegben is futni (szerintem)! Én az első téli "szezon" után azt mondom, hogy már várom a következőt, imádtam.

[ Szerkesztve ]

ragklaatPS

(#8592) tomcica válasza Xabi78 (#8586) üzenetére


tomcica
Topikgazda

volt nekem egy esetem itt a noveremnel a boltban,a kisciganyok bedobtak egy kavicsot es elszaladtak....en meg kileptem papucsban utanuk,utolertem es visszavittem nekik a kavicsot :)

na ha lattal volna meg remult arcokat,azota joban vagyunk,eselyuk nem volt elfutni :P

apropo decathlonos domyos vagy hogy hivjak sima feher 790ert a KEDVENC polom,pedig van Nike dryfit-em is a balatonbrol,de nem szeretem

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8593) tomcica válasza ígyvanferi (#8590) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ennyi db 200-nal mar valthatod is...legyenek 38-ak es annyi amennyi megy (ha 4-5 akkor annyi)
kethetente pedig kitolod 300-ra oket,az szigoruan fele annyi legyen amennyi 200-at mentel (jelen esetben 3-4db) a sebesseg pedig a 42es 200-as sebesseg,csak kitolod meg 100m-t...kethetente valtod ezt es a minosegesebb,de kevesebb 200-at...mehet a minosegi terheles ;)
ha kerdes van,jelezz!

ki tudod meg a nyarat hasznalni van meg 12-16het amely alatt minosegi gyors munkat lehet csinalni,utana majd ugyis valtani kell,foleg ha az oktober esos...ott majd irom mit cserelsz mire

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8594) concret_hp


concret_hp
addikt

az utóbbi 1 évben egész sok pénzt költöttem sportruházatra, azt kell mondjam 90%-nál több külföldről származik, leginkább sportsdirectről szoktam rendelni, ha nem csak 1-2 cucc kell, akkor egész jól elporlad a postaköltség is.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8595) concret_hp


concret_hp
addikt

ill adidas outlet a boráros téren is van, bár nem tudom futócuccok mennyire vannak, ill. az utóbbi években már kezdett drágulni, de 7-8 éve elég jó árakon lehetett venni dolgokat.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8596) Stauffenberg válasza ígyvanferi (#8590) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Szerintem sem kell nagy feneket keríteni a ruházatnak, de én például arról nagyon gyorsan leszoktam kerékpározásnál, hogy leharcolt utcai ruhában menjek "annak már úgyis mindegy" alapon. Megizzadok, rám tapad, fázom tőle, megfázom. Most a futásnál is kerülöm őket, ezek maximum kertészkedésre meg barkácsolásra jók.

De már az olcsó Decathlonos pólók is simán jók lehetnek. Sőt, múltkor a Lidl-ben vettem 990 Ft-ért tök jó futópólókat, jobban bejön mint a dupla ennyibe kerülő Kalenji. Puhább az anyaga és szellősebb.

Egyszer kaptam ajándékba drága, márkás kerékpáros mezt. Azon túl, hogy egy-két kényelmi extra volt rajta (köldökig lehúzható cipzár, deréknál zsebek) nem igazán adott hozzá semmi az olcsóbb, egyszínű, nem olyan pávás példányokhoz képest amik még a negyedébe is alig kerülnek. Legyen olyan anyaga ami nem dörzsöl ki, nem fázol meg benne, a többi már csak luxus amit vagy meg akar fizetni az ember vagy nem.

(#8597) Xabi78 válasza Stauffenberg (#8596) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Azért hozzáteszem, hogy a kerékpáros ruházatnál a nadrág kulcskérdés. Elég sok mindenféle nadrágom volt, de a decathlonos gélbetétes 12-14e körül kaphatóban (akcióban 6-8e) a balaton kör után még tudok ülni a konyhaszéken is, míg az Aldi-Lidl vonal olyan 80-120km-ig bírható.
Fölsőruházatban boldogan elvagyok a versenyeken kapott mezekkel, meg az innen-onnan összevásároltban is.
Jahh Lidlben vettem kompressziós zoknit, 1.200-ért. Tudom, placebohatás, de a minősége teljesen rendben van, és lehet benne majomkodni ugyanúgy, mint a márkásban :D

Cave canem!

(#8598) Stauffenberg válasza Xabi78 (#8597) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Na ja, olyan a nadrág a kerékpározásban, mint a futásban a cipő. Mondjuk szerencsére én 40-60 km-nél nagyobb köröket nem megyek, így nálam annyira nem kritikus ez, de persze meg kell válogatni a nadrágot (meg a nyerget), mert ha rossz, az már 20-30 km után is kényelmetlen

(#8599) tomcica válasza Xabi78 (#8597) üzenetére


tomcica
Topikgazda

igz van ez a futasban a cipovel es a zoknival...erre a kettore nem sajnalom a penzt (eddig a legjobb zokni amim van/volt Inov8 mudsocks 5200ft 2par a multinavigatorban,de mindent meger,a masik a Nike Dryfit elite a hervisben multkor 2400rol 2000re learazva,na az is jol teszi a dolgat)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8600) Xabi78 válasza tomcica (#8599) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Az én lában inkább a cipőre kényes, a zokniból a középkategóriás sportzoknik teljesen jók. Mondjuk nem futok ultrákat, lehet, ott már kijönne... :)

Cave canem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.