Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9201) Newboy911 válasza deicide (#9196) üzenetére


Newboy911
tag

Gratula.
Mi volt a terved ?
Lehet hogy off,de egy pár mondatba a versenyről.
Frissítés ilyesmi.....

(#9202) deicide válasza Newboy911 (#9201) üzenetére


deicide
veterán

Thx!
Ha nincs az utolsó 2 órában a szakadó eső, akkor meglett volna a tervezett 55 kör, így 53 lett (az utolsót nem fejeztem be, amit 11:55:33-kor elkezdtem)

A taktika egyszerű volt, mivel csapatok is indultak (páros, 3-4 fős), ezért ameddig bírtam, mentem az élbollyal. Az első tervezett frissítés 3-4 óra környékére volt ütemezve, ezt kicsit meg is haladtam, csak akkor álltam ki, amikor elfogyott minden innivaló a 2 kulacsból. Az első 4 órában 1db sajtburgert ettem (38-40-es tempónál, igazi élvezet :DDD ), 3 decathlonos energiazselét, marék szőlőcukrot és 1 Mg ampullát. Aztán a frissítés után vártam egy nagyobb bolyt, mentem velük tovább, de nem voltak elég gyorsak, így mikor jött egy másik, elmentem velük, így meglett az első 6 órára tervezett 210km (35km/h átlag), ekkor megint kis pihenő, kóla, túró rudi, banán, sótabletta és még egy ampulla Mg. A kulacsba izó és Mg-s víz. A gyomrom viszont egy ideig nem akart működni, 1 órát szenvedtem a bringán, immár nagyrészt egyedül, mert besötétedett, csepergett is. Aztán elindult a bélműködés és találtam egy gyorsabb triót, így megint tudtam jó tempót menni. A szél és az eső nem volt partner egy full kopár kifutópályán ha fúj a szél, akkor nagyon fúj, de vica-versa kaptuk, hátszélben 43-44-es tempó, szembeszélben alig 30. Aztán a vége felé még 1 sótabletta, még Mg ampulla, banán, 1.5L kóla, sajtburger (ebből összesen 3-at ettem), nagyjából szumma 3000 kalóriát toltam be az elveszett 10000 helyére.
Az utolsó 2 órában pedig lányoknak segítettem szélárnyékkal, amikor már biztos voltam benne, hogy első nem leszek, a 3. pedig messze volt, így egy ismerősnek is segítettem megtartani a 2. helyet.
Összességében jó volt, az eső nélkül terv szerint meglett volna minden. Jövőre cél a 400km!

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#9203) bandus


bandus
veterán

sziasztok!

a hétvégén edzős cipőnek vásároltam egy nike lunar racer 3-at, egész pontosan ilyet: [link]. ha esetleg futnék is benne, akkor mire számítsak, milyen terepre való ez a cipő, ha való egyáltalán bármire is? gondolom félmaratont azért nem ebben szokás lefutni :D

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#9204) concret_hp válasza Newboy911 (#9199) üzenetére


concret_hp
addikt

on topicba bemásoltam 1-2 dolgot.

a többi részt nem teljesen értem, Kropkóék pályáztak a rendezés jogára, ő nyilván régóta szerette volna idehozni, itthon meg nyilván jó ha népszerűsödik.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9205) raggg válasza bandus (#9203) üzenetére


raggg
senior tag

Félmaratoni versenyre simán vinném, gondolom pehelykönnyű. Edzeni inkább gyorsra.

ragklaatPS

(#9206) bandus válasza raggg (#9205) üzenetére


bandus
veterán

hát valóban nem túl nehéz darab, 187 grammot írnak súlyra és nekem elég kényelmes is. ha edzeni nem ez az ideális, akkor mit ajánlanátok egy kezdőnek?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#9207) tomcica válasza bandus (#9206) üzenetére


tomcica
Topikgazda

en siman edzenek benne,tempokat es palyamunkat is egyarant,habar nem tudom a tartossag rovasara ment-e a sulykonnyites (200gr alatt azert eleg jol szethullanak a cipoim) hosszabb futasra azert egy jobban felepitett cipot vinnek,mar csak a tartossag miatt is.Most egy Saucony Ride5-ot nyuzok,de sokaig muzsikalt a konnyebb New Balance 890is,az nagyon jo cipo.
Ha Nike vonalon gondolkozol akkor a Pegasus 30-31 konnyu,parnazott atombiztos cipo :K es neha van 20ezer kornyeken (hervis learazas,sportdirect stb.)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9208) concret_hp válasza bandus (#9206) üzenetére


concret_hp
addikt

izé azt megnézetted, hogy pronáló/neutrál/szuplináló a lábad?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9209) bandus válasza concret_hp (#9208) üzenetére


bandus
veterán

őő, mi? :D

a vásárlás úgy nézett ki, hogy megtetszett a színe és 11k-ért nem hagytam ott a boltban :D ilyen vizsgálatot hol lehet nézetni? amúgy is tervben van egy járásvizsgálat, a kettő megegyezhet, vagy ez két külön dolog.

megguglizva: szerintem én szuplináló vagyok, legalábbis az utcai cipőim esetében mindig a sarok külső része kopik el, ebből következtetek erre.

tomcica:
köszönöm a tippeket, megnézem az említett cipőket is.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#9210) concret_hp válasza bandus (#9209) üzenetére


concret_hp
addikt

én annyira nme értek hozzá, hoyg normálisan el tudjam mondani, de ha elmész vmelyik futóboltba segítenek
[link] ennek a 2. felében le van írva viszonylag érthetően

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9211) raggg válasza bandus (#9209) üzenetére


raggg
senior tag

Spuri futóbolt, aranyosak és értenek hozzá. :) (Váci utcán voltam)

ragklaatPS

(#9212) gombi01 válasza deicide (#9202) üzenetére


gombi01
tag

(#9202) deicide: Jól nyomtad, gratula!!!
Nesokára lesz egy montis teljesítménytúra nem jöszz? http://gazlo.eu/
Jó lenne, ha valaki húzna :) kicsit szintes (1900m fel) kicsit hosszú (134km) de a miénk :DD

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#9213) tomcica válasza bandus (#9209) üzenetére


tomcica
Topikgazda

11-ert akkor is felvennem,ha csak ket balost adnanak,nagyon jol jartal vele...en meg 20alatt nem is lattam ezt a cipot,sokan az angol forumon ilyenbe versenyeznek 5K 10K felmaratonon,ami nagyjabol egy rangsorba teszi az Asics Ds Racerrel,MIzuno Hitogamival (vagy a regi Roninnal,Mushaval) Saucony Fastwitchel,Inov8 233al,Brooks Racerrel stb.

en vennek melle meg egy cipot es ezt csak a minosegi munkara valamint a felmerokre hasznalnam,a masikat meg surubben (ergo valami epitettebb strapabirobb az se baj ha nehezebb cipo kell hogy legyen)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9214) concret_hp válasza bandus (#9203) üzenetére


concret_hp
addikt

hol volt ez a bót' amúgy?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9215) deicide válasza gombi01 (#9212) üzenetére


deicide
veterán

THX!

Attól félek, hogy ütközni fog valamelyik futásommal, szeptember 6, 14, október 5,12 és november eleje sem jó :) Ezeken kívül elmehetek végül is, ha nem túl durva a terep.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#9216) tomcica válasza deicide (#9202) üzenetére


tomcica
Topikgazda

barvo,gratula...igaz a bringahoz nem ertek,de par ora komoly teljesitmeny az tiszteletet erdemel barmelyik sportban :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9217) concret_hp válasza deicide (#9215) üzenetére


concret_hp
addikt

grat innen is :)

nekem is kezd az lenni a baj, hoyg 1 csomó helyre szívesen mennék, de valamikor pihenni is kell + elég nehéz egyszerre 2 helyen lenni :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9218) Matykoh válasza tomcica (#9178) üzenetére


Matykoh
tag

Ma meg is vettem a cipőmet, egy Brooks Vapor10 személyében, 20 ropiért. :K Mit lehet róla tudni?

(#9219) bandus válasza tomcica (#9213) üzenetére


bandus
veterán

köszi az ötletet, lehet, hogy beruházok még egy futócipőre majd, általánosabb használatra. minden attól függ, hogy mennyire leszek kitartó a sportban, ez sajnos nem túl jellemző rám.

kezdő edzésterveket hol érdemes nézegetni, amikkel fel tudom magam fejleszteni egy év alatt (amiből ugye a tél kiesik) egy ilyen félmaratoni szintre? jelenlegi paramétereim: 183 cm/81 kg környéke, azon belül mindig is sportoltam, de ez az utóbbi 8 évben gyakorlatilag csak a konditeremre korlátozódik, meg néha egy kis úszásra. tehát nem ismeretlen a sport és az állóképesség, de ez utóbbinak azért híján vagyok mostanában :)

hp:
a lunar racert az m3 outletben vettem polgáron, de ott is eseti vételnek számít. aki arra jár nézzen be, sokszor nagyon jó áron lehet kifogni dolgokat (pl. nike running hosszú ujjú felsőt vettem 2k-ért), valamikor viszont nincs semmi használható, tehát mondjuk bp-ről elindulni elég lutri, annak éri meg aki közel lakik és sokszor ki tud oda látogatni.
de mostanában pl. női flyknitek vannak sokszor 14-15k pénzért, vagy még olcsóbban.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#9220) deicide


deicide
veterán

Köszi Nektek is!

Hát igen, az a gond, hogy sok versenyre mennék, de azért majd' minden hétvégén képtelenség csúcsformában lenni, főleg egyszerre 2 sportágban... :N

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#9221) tomcica válasza Matykoh (#9218) üzenetére


tomcica
Topikgazda

stabil cipo,eleg nehez 300gr+ de mivel kemeny igy igen porgos/pattogos a sulyahoz kepest...nagyobb tesu embereknek altalanos ciponek tokeletes

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9222) concret_hp válasza bandus (#9219) üzenetére


concret_hp
addikt

én most vagyok 81 kiló, szóval nem az számít :D és nagyon sokat nem is fogok fogyni már szerintem :D
edzesonline.hu-n van sok minden, esetleg peterkropko.com

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9223) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

30-án jöttök Brutálfutásra? :DDD

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#9224) raggg válasza haromegesz14 (#9223) üzenetére


raggg
senior tag

Hajrá, nekem az őrült futás elég volt egy szezonra. :DDD

ragklaatPS

(#9225) tomcica válasza haromegesz14 (#9223) üzenetére


tomcica
Topikgazda

tervezek egy ilyet,ugy hivjak 10 x 200m (piheno 90m kocogas) 27-28ra mind

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9226) imyourfriend


imyourfriend
őstag

Vasárnap Győrben rendezik a püspökerdei futást (5,6km) ma tudtam meg, elég lehet ha futok pénteken 5-öt és szombaton egy laza 3-4km-t? Nem lesz gond a távval csak szeretnék valami jóféle eredményt kihozni és akarok melegíteni rá cseppet. :R

(#9227) deicide válasza imyourfriend (#9226) üzenetére


deicide
veterán

Közvetlenül előtte (szombaton) magadhoz képest gyors tempót fuss, nem kell sok, 2km mondjuk, hogy az maradjon a lábadban a versenyre és próbálj minél többet pihenni.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#9228) imyourfriend válasza deicide (#9227) üzenetére


imyourfriend
őstag

Köszönöm, most hogy hazajöttem gólyatáborból mint volt parti senior ki is feküdtem a sok józan perctől. ;] Lesz egy hasonló rendezvény 15.-ei héten is, arra igyekszem jobban felkészülni. Jó lenne akkor egy 25-26 percet megcsípni 5600m-en.

(#9229) gombi01 válasza tomcica (#9225) üzenetére


gombi01
tag

Remek nekem ha 40mp körülire mennek a 200ak ;) màr boldog vagyok.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#9230) tomcica válasza gombi01 (#9229) üzenetére


tomcica
Topikgazda

sikerult ma osszehoznom eletem eddigi legosszetettebb hybrid edzeset...ugy elkeszultem,hogy hazafele kezdett osszecsuklani a labam (ilyen nem surun van felem :DDD )

szoval ehhez a mai vicc:
-Edesapam,csuklik a tehen!
-Adjal neki vizet.
-De nem uuugy,hanem ossze

:P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9231) ígyvanferi válasza imyourfriend (#9226) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ne már, pont most vasárnap? Nem leszek ott. Na de majd szeptemberben.

(#9232) tomcica válasza imyourfriend (#9226) üzenetére


tomcica
Topikgazda

en ugy csinalnam hogy penteken mennek egy versenyspecifikus rahangolo 2-3x500m-t kozte 500m kocogassal,a tervezett versenyirammal (ne gyorsabban!) a harmadikat nem muszaj kipreselni,persze elotte egy 2km laza bemelegito es annyi kifutas (akar seta) amennyi kell

szombaton mar csak akkor mennek ki,ha "basz" az ideg...akkor is csak 5-8x 100m gyorsulot (vissza seta v. kocogas) az levezeti de nem faraszt el...elotte 2k bemelegito,kifutas nem kell ennyi

vasarnap RENDES bemelegites legyen a verseny elott,gyorsitok kb 30perc melegites tornaval,rahangolassal egyutt,aztan amit ad a gep :B

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9233) deicide válasza tomcica (#9232) üzenetére


deicide
veterán

Verseny előtt 30 perc melegítés?? :Y
Akkor a Keszthelyi maratonom, amihez a rajt előtt 15 perccel érkeztem meg, felvettem a rajtszámot és már indulni is kellett, az nem volt ideálisnak mondható? :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#9234) tomcica válasza deicide (#9233) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nem azt mondom,hogy nem rogtonoztem mar en is eletemben - az utolso Cooper is ugy sikerult,hogy nem szoltak idoben,hogy mikor is lesz en meg 30km-t toltam elotte nap :) - de azert idealisabb nyugasn es alaposan bemelegiteni

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9235) venember83


venember83
nagyúr

Visszakeresve látom, hogy többen is használnak kompressziós zoknit/szárat, legalábbis többen beírták első élményeiket. A kérdésem az lenne, hogy így hosszabb használat után is úgy látják-e, hogy van értelme ilyen kiegészítőre áldozni?

(#9236) raggg válasza venember83 (#9235) üzenetére


raggg
senior tag

Nekem decathlonos-féle van, olyan 1500 egységnyi értékálló magyar forintba került, ha jól emlékszem. Szerintem teljesen jó, főleg a hosszabb távokon érezni az előnyét. Hogy őszinte legyek, van, hogy napközben is rajtam van egy ilyen, a regenerálódást segíti.

ragklaatPS

(#9237) tomcica válasza venember83 (#9235) üzenetére


tomcica
Topikgazda

en azert meg mindig nem vagyok 100%-ban meggyozodve arrol,hogy gyorsabban regeneralodom tole,sokszor el is felejtem felvenni (ebbol is latszik,hogy meg nem melegedtunk teljesen ossze) de meg adok neki idot,mert artani nem art...olvastam mar pro/kontrat eleget

egy moose-t hasznalok spuribol,nem remlik az ara,de Nike-tol jooooval olcsobb :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9238) venember83 válasza raggg (#9236) üzenetére


venember83
nagyúr

Azért kérdezem, mert itt a környéken (nem Magyarország) legolcsóbban megközelítőleg 6500 forintért van decathlonos Kalenji, ami elég drágának tűnik, ezen kívül meg van Compressport R2 kb. 8k-ért.

Más kérdés: fájó sípcsonttal futni mennyire rossz ötlet? Mert jelenleg ezt csinálom, mivel október közepén Budapesten maratonozni akarok. Ahogy olvastam, általában elmúlt mindenkinek 1-1,5 hónap alatt, akár futott, akár nem. Krémekkel kenegettem, de nemigen éreztem komolyabb javulást, így futok vele, míg bírom a fájdalmat, s nem egy lábon ugrálva tudom le a távot. :)

(#9239) raggg válasza venember83 (#9238) üzenetére


raggg
senior tag

Fájó sípcsont... necces.

Nekem a belső oldalon fájt, kiderült, a nem elég stabil cipő miatt a belső oldal komolyabb terhelést kapott. Napokon belül nem is múlt a fájdalom, ráfutottam (egy idő után aszfalton már egyáltalán nem ment, csak füvön) és a végén majdnem 3 hét pihenő kellett.

Sajnos azonban elég sok oka lehet. Én személy szerint azt javasolnám, hogy ne terheld... Ha van olyan mozgásforma aminél nem érzed a fájdalmat, akkor azt szerintem lehet csinálni, de igazából csak orvos tudja megmondani mi lehet. (Pl a csonthártyagyulladással lehet futni, csak fáj, fáradásos törésnél már nem igazán... )

Nagyon jó ez a rice (rest, ice, compression, elevation) módszer egyébként - lejegeled, rákötsz szorosan egy fáslit (vagy valamit, szorítson) és felpolcolod a lábad (lehet fekve filmezni :)). Azt mondjuk tudni kell, hogy nem minden sérülésnél szabad/érdemes alkalmazni...

szerk.
A stabil cipő mellett a kompressziós szárral nekem többet nem durrant be a lábam belső oldala, na de azért a távlatok miatt vettem egy stabil cipőt. :)

[ Szerkesztve ]

ragklaatPS

(#9240) concret_hp válasza venember83 (#9235) üzenetére


concret_hp
addikt

bp70.3-on kint volt a moose mint kiállító 40%-al olcsóbbért lehetett venni, így 23xx volt / pár, vettem is 2t, érzem, hoyg jobb, de hosszú távú tapasztalatom nincs még.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9241) Polacheck válasza concret_hp (#9240) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Fakk, ha tudom ezt, egyre én is beruházok, kint voltunk, de nem láttam ilyen akciókat.

Te figyelj, tényleg ~220 EUR volt a nevezési díj erre a balhéra?

less qq more pewpew!

(#9242) venember83 válasza raggg (#9239) üzenetére


venember83
nagyúr

Nekem térd alatt fájdult meg, középső részen. A törést teljességgel kétlem, mert ma reggel pl. egyáltalán nem fájt, amikor kimásztam az ágyból, aztán rá negyed órára már nehezen jöttem le a lépcsőn.

Mi számít stabil cipőnek? Nike Air Icarus+ cipőt használok. Ezelőtt egy másik Nike-ban futottam bő másfél évig, azzal nem emlékszem, hogy ilyen probléma lett volna.

(#9243) Polacheck válasza venember83 (#9242) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Nekem ugyanott fájt tavaly télen, egy frankó csonthártyagyulladást sikerült összeszedni, majdnem két hónapig nem tudtam normálisan futni, úgyhogy szerintem megéri pihentetni. A fájdalom nem sok jót jelez, általában olyankor nem árt pihentetni.

Ránézésre az Icarus+ nem stabil, de nem ismerem ennyire. Én is most vettem elsőnek stabil cipőt (80 kg felett már azt ajánlanak, plusz egy kicsi lúdtalpam is van állítólag, bár én sosem láttam), egy Zoom Structure 17+ lett a választott (22 volt az outletben) és egyelőre nem bántam meg, nagyon fasza cipő, imádom. Óriási különbséget nem érzek egyébként, eddig Puma Faas 500-600-at használtam felváltva, de sikerült mindkettőt csutkára elkoptatni, már fájt bennük a lábam hosszú futásoknál.

less qq more pewpew!

(#9244) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Milyen cipőket ajánlanátok a rövidebb, gyorsabb távokra? Ami jobban támogatja a helyes futóstílust, mert amiben most futok adidas duramo, elég vastag sarokkal rendelkezik, és mostanában érzem, hogy talán ez is számíthat már. Na nem mellesleg jó pár kilométer benne van, mindenképp ideje újat keresnem. Bár a hosszabb távokra, szar időre egyelőre meg fogom a mostanit tartani.

(#9245) concret_hp válasza Polacheck (#9241) üzenetére


concret_hp
addikt

210 + 6% fee ja (viszonyítsd ahhoz, hoyg most 1 félmaraton mibe kerül)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9246) concret_hp válasza Polacheck (#9241) üzenetére


concret_hp
addikt

ja nem volt amúgy kurvanagy betűvel kiírva, viszont újságban volt kupon, meg vmi ingyenes kiadványban is

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9247) raggg válasza ígyvanferi (#9244) üzenetére


raggg
senior tag

Én a kinvarára mennék rá, bár az ára nem túl baráti. :)

ragklaatPS

(#9248) Polacheck válasza concret_hp (#9245) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

érzem én, hogy ez a tehetősek sportja :)

sírunk itt a 8000-es futóverseny nevezési díjakon egyébként, aztán itt lazán betelik a létszámkorlát ~70k-ért.

less qq more pewpew!

(#9249) ígyvanferi válasza raggg (#9247) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ja, azt elfelejtettem írni, hogy semmi drága cucc, maradjunk 20 ezer alatt. Minél jobban alatta leszünk, a Feri annál boldogabb lesz az új cipőjével. :B

(#9250) venember83 válasza Polacheck (#9243) üzenetére


venember83
nagyúr

Ha pihentetem, annyi a maratonomnak, s ezt néztem ki magamnak idei célnak, ha már a bringázás idén kb. teljesen kimaradt a decemberi sebészi beavatkozás és a pár hónapos felépülési időszak miatt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.