Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8201) concret_hp válasza tomcica (#8200) üzenetére


concret_hp
addikt

ja én is pont ettől félek, hogy annyira megszalad, hogy még 30mp/km-vel gyorsabb leszek :DD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8202) Alg válasza concret_hp (#8201) üzenetére


Alg
veterán

:DDD

Egyébként ti toljátok ebben az ítéletidőben is? (hát hogyne ;] )
Kedden még jó volt, tegnap foci elmaradt, ma kéne legalább egy félórát este...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#8203) Aristeus válasza tomcica (#8200) üzenetére


Aristeus
tag

Hajjaj, de jó is lenne. :)
Apropó, akkor amint megvan az 1:30-as félmara, máris írok neked, hogy írj egy edzéstervet nekem 1:25-re. ;]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#8204) vaakuum válasza Djuree (#2142) üzenetére


vaakuum
addikt

félrement, sry

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#8205) concret_hp válasza Alg (#8202) üzenetére


concret_hp
addikt

kedden bringázni voltam, amikor a kora délutáni zuhi elkapott... nagoyn örültem neki, mert megtoldottuk a kört, mondván, hogy tiszta az ég... 20p múlva beborult, épp olyan 20-22km-re otthonról, hirtelen egy szolid 40-50es szembeszél... újabb 3p múlva elkezdett esni :C
jah utolsó 2km-n nem esett... amikor már teljesen mindegy :DDD

tegnap nem voltam futni, de ma tervezve van hogy megyek edzésre

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8206) tomcica válasza Alg (#8202) üzenetére


tomcica
Topikgazda

milyen iteletido? :D johogy toljuk :K (tegnap mindenem csurom vizes volt 14km kozepes,kisgatya-esokabat-terepcipo)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8207) raggg válasza Alg (#8202) üzenetére


raggg
senior tag

Azt szoktam erre mondani hogy tökéletes futóidő van. ;] (Előbb utóbb úgyis megszáradsz)

ragklaatPS

(#8208) Alg


Alg
veterán

Kérdés a kütyüsökhöz:

Jelenlegi Polar RS300X-ről ha esetleg szeretnék valami Ant+-os rendszerre átnyergelni mit ajánlanátok?

Suunto/Garmin ha jól tudom ami minőségibb és Ant+, ebből a Garmin kiesik mert nem kell bele a feleslegesen nagy/drága GPS (márpedig az mindegyik jelenlegi modellben van), elég ha tud footpod+HRM-et.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#8209) concret_hp válasza Alg (#8208) üzenetére


concret_hp
addikt

én néztem ezt a footpodot, ez miért jobb mint a gps? nyilván kevesebbet fogyaszt, de pont ugyanúgy sokba kerül nem? :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8210) Alg válasza concret_hp (#8209) üzenetére


Alg
veterán

Ha nem tudtam volna hardverapróról szerezni egy speedcellt töredék áron én is hagynám a francba, egyébként meg nem függ időjárási körülményektől/tömbházaktól/műholdállástól a pontossága. Csarébe tracket nem csinál.

Mondjuk nekem nem órába épített, hanem túragps van, de az övön borzalmasan pontatlan, karpántra téve már jó. Viszont így nem látom a távolságot realtime az órán.

Meg aztán az is érdekelne egy-egy focimeccsen mennyit futok, azt meg gps meg nem mondja, ellenben a speedcell a cipőtalpban észrevétlenül figyel :K

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#8211) raggg válasza Alg (#8210) üzenetére


raggg
senior tag

És egy focimeccsen honnan tudja mekkorákat lépsz? (Mert mondjuk futásnál ez lehet nagyjából konstant érték)

Bocsi, ha buta a kérdés, nem értek hozzá, de érdekel :)

[ Szerkesztve ]

ragklaatPS

(#8212) TheMarci válasza raggg (#8211) üzenetére


TheMarci
addikt

Asszem a polar footpodban van valamilyen profibb 3 irányú giroszkóp, ami az elmozdulás erejét, és idejét is méri, így azt is tudja, hogy felele, vagy lefele futsz -e például.

Mondjuk nekem a polar gps teljesen jól mér, erdőben is (csupán a Bükk/Mátra északi völgyeit nem szereti annyira), de egy 400-as pályán 1 kör alatt kb 3-4 métert téved, de legtöbbször kevesebbet. Plusz be tudod állítani, hogy hány mp-enként frissítsen, így növelve a pontosságot.

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#8213) Alg válasza raggg (#8211) üzenetére


Alg
veterán

Gyorsulásból, és időből már tud megtett távot számolni. Nyilván minden irányban, tehát elvileg ha megvan a 3 irányú gyorsulás, onnan lehet megtett távot számolni. (nyilván ha oda-vissza lóbálom a bal lábamat egyhelyben állva - vagy a kispadon ülve - azt is elmozdulásnak számolja, de ilyet ritkán csinál az ember :DDD)

Polar footpodon is gondolkodtam, de azzal nem lennék nagyon beljebb, és nem volt olcsón sehol. Ezt a párezer forintot meg még éppen megérte nekem a kis plusz. Órát is ha cserélném akkor mostani eladása+SZÉP kártyás megoldás lenne.

De majd most jóóól összehasonlítom a Dakota10 meg a Speedcell távolság-adatait és beszámolok

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#8214) raggg válasza Alg (#8213) üzenetére


raggg
senior tag

Aha így világos, nem tudtam hogy ilyen "okos" (amikkel én eddig találkoztam azok valszeg a butább vonalról jöttek :) ).

ragklaatPS

(#8215) tomcica válasza Alg (#8213) üzenetére


tomcica
Topikgazda

van par sima Garmin is ha jol remlik,amin nincs GPS (Forerunner 110 v 60)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8216) Alg válasza tomcica (#8215) üzenetére


Alg
veterán

60-as, ami már kivont, helyette van a 70-es.

Viszont hasonló árban, talán olcsóbban is van a Suunto M5, 1 helyett 2 év garival, cserélhető szíjjal és szerintem szebb is (az all black változat)...

Ha hazaértem túrok ebayt még, bár először el kellene passzolni a polart.
Aztán lehet nem lesz semmi az egészből

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#8217) tomcica válasza Alg (#8216) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ja,igaz,elnezest,70es

apropo miert kell neked ilyen NASA-s ketyere?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8218) Alg válasza tomcica (#8217) üzenetére


Alg
veterán

Mert attól biztos gyorsabb leszek ;] :DDD

Vonzódok a mindenféle statisztikák iránt (talán szakmai ártalom :B ), meg van bennem egy adag kíváncsisággal hajtott kütyübuziság is valószínűleg. (Fura módon viszont képes vagyok kora hajnaltól késő estig az erdőben barangolni úgy hogy rá sem nézek a telefonra sem, és annál jobban élvezem minél kevesebb a civilizáció a környéken)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#8219) tomcica válasza Alg (#8218) üzenetére


tomcica
Topikgazda

hallod en ahogy oregszem,egyre jobban zavar minden ilyen,lassan mar a ruha is :P de komolyan,egy sima regi stopperorat viszek ha kell,kulonben semmit es amennyit csak tudok mezitlab edzek,egy kisgatyaban,felsot is leteszem

gyanitom gyakran jobb is hogy nem tudom az iramot ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8220) Polacheck válasza Alg (#8218) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Én most egy iphonehoz kapcsolható pulzusmérős övön kattogok, hogy mennyire sexy kis graphokat lehetne előcsalni az endomondoból, ha pulzussal is tudnám párosítani. Biztos kiderülne csomó minden és gyorsulnék vagy 15 percet egy félmaratonon csak ettől :D

less qq more pewpew!

(#8221) raggg válasza Polacheck (#8220) üzenetére


raggg
senior tag

Én nagyon csípem a garmin órám de ha nem lett volna olcsó én is a sima stopper + ipod shuffle (ha épp zenéhez van kedvem, nem mindig) kombóra szavaztam. :D

ragklaatPS

(#8222) Alg


Alg
veterán

Nah végül, mikor már belenyugodtam hogy ma súlyzózás lesz futás helyett, és már a bicepszen túl is voltam, észrevettem hogy elállt az eső.

Időkép pipa, csapadéksáv elvonult
Óra pipa, gore terepcipő fel, fél 9 körül még éppen világosban elindultam egy közepes tempóra.

GPS nélkül most a footpoddal csak, gondoltam olyan 5:10 körüli tempóval, végül 168-as átlagpulzussal, 5K-t.

Erre hazaérek és a footpod azt mondja 4,68km, 5:44-es tempó :DDD

'nyád, ezt kimértem többször gps-el, pár m-el hosszabb a 2 kör mint 5000 szóval itt is szar van a palacsintában, nem jó ez sehogy csak pályán :DDD :DDD

Mondjuk a lépésszámom fasza, 161/min :K

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#8223) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Intersport saját márkás cipőjét hozták ki legjobb ár-értékarányú futócipőnek a Díványon. Van olyan harmincezres cipő, amit nagyon lehúznak. Mennyire kell komolyan venni a szerzőket?

(#8224) Alg válasza Apollo17hu (#8223) üzenetére


Alg
veterán

Szerinted ahol a cipő kinézete fontos szempont, meg hogy el tudjon benne menni buliba táncolni :W azt vajon mennyire kell komolyan venni? :DDD

Bulvárportál bulvárcikke, de dícséretes hogy legalább írnak rendszeresen a futásról és buzdítják rá a népet.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#8225) Apollo17hu válasza Alg (#8224) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Bevallom, a táncos sztorin átsiklottam, elsődlegesen csak az értékeléseket néztem. :B

(#8226) raggg válasza Alg (#8224) üzenetére


raggg
senior tag

Durva amúgy. Többször láttam eddig a város közepén nike freeben császkáló kislányokat, mint a futópályán. :-D biztos terepen tolják..

ragklaatPS

(#8227) concret_hp válasza Apollo17hu (#8223) üzenetére


concret_hp
addikt

az a baj ezekkel, hogy a stílusból ezek szerint nem tűnik fel mindenkinek, hoyg mennyire szakértők :(

más egyéb témában is volt, hoyg odakeveredtem, azok is hasonló színvonalat hoztak...

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8228) Alg válasza concret_hp (#8227) üzenetére


Alg
veterán

Jah ha jól emlékszem volt valmi gyúrós tápkieges téma is aminek az volt a lényege vegyél meg egy szájtek boltot...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#8229) nauro válasza raggg (#8226) üzenetére


nauro
aktív tag

Ettől függetlenül szerintem nem baj, hogy legalább egy free-ben sétálnak és nem abban a 3 milliméteres talpú topánkában, ami még a lábfejüket is elszorítja és deformációt okoz.. Nézzük pozitívan, legalább a lábuknak jobb ;)

(#8230) concret_hp válasza nauro (#8229) üzenetére


concret_hp
addikt

szerintem meg elég nagy baj, ha hülyeségeket írkálnak, bármilyen témában olyan oldalon amit sokan olvasnak

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8231) nauro válasza concret_hp (#8230) üzenetére


nauro
aktív tag

Nem a cikkre írtam, kolléga írta, hogy több free-ben sétáló kislányt lát, mint futót. Itt mint divatcikkre reagáltam.
Egyértelmű, hogy nem jó, ha hülyeségeket terjesztenek, ezt nem is vitatom

[ Szerkesztve ]

(#8232) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Egyébként ismerősöm mutatta a cikket, mert a futás gondolatával kacérkodik. Nem tudja, milyen cipőt vegyen. Neki valószínűleg inkább hátrány a cikk megjelenése.

(#8233) raggg válasza nauro (#8229) üzenetére


raggg
senior tag

Ez igaz. :)

ragklaatPS

(#8234) tomcica válasza Apollo17hu (#8223) üzenetére


tomcica
Topikgazda

mivel nem futottam az intersport cipoben igy nem alkotnek rola velemeny igy latatlanban...ami nekem fontos egy ciponel,hogy ne legyen tulepitett (nagyon stabil) es nagyon rugalmas legyen,ez mellett ha palyara lesz akkor kemeny legyen a labkozep hid es ne legyen tul sok csillapitas a talp elso reszen,a tobbi edzesre (foleg tempo) picit puhabb cipot igenylek,rugalmasabb labkozeppel (pl Kinvara,Gorun,Free)

ezen kategoriakba talaltam mar 12ezer ft-tol (ez extran learzava 19rol) fel 28ig kulonbozo markakat,nalam a lelektani hatar 30ezer,ott mar le kell hogy borotvaljon es szarmat is kell hogy fozzon nekem :B

a masik veglet,lent az alja 12-15ezres beugro cipok,az Adidas Duramo kellemes meglepetes volt,de a havernak az olcso Asics modellje nagy csalodas,szoval ra kell szaladni ott is

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8235) concret_hp válasza tomcica (#8234) üzenetére


concret_hp
addikt

nem arról van szó, hogy a cipő jó-e hanem hogy qrvára fogalmuk nincs a futásról azoknak akik írták...

elállt az eső, úgyhogy ki is mentem egy szolíd 6km-s körre :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8236) Apollo17hu válasza concret_hp (#8235) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Engem a cipők is érdekelnek, most legalább tudok némi plusz infót mondani ismerősömnek.

(#8237) concret_hp válasza Apollo17hu (#8236) üzenetére


concret_hp
addikt

azokat amiket ott írtak, inkább ne mondd :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8238) tomcica válasza concret_hp (#8235) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ertem-ertem,hat ey van ha ujsagiro az ember,nem sportolo :P

mai letudva 16km: 2km bemelegito,12km fartlek tempo (5 szett a kovetkezobol 800m laktatkuszobos 800m konnyu iram 400m eros oxigen nelkuli 400m lassu)

kuszas + hasizom + huzodzkodas

kifutas

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8239) Polacheck válasza concret_hp (#8235) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Este én is készülök este végre, péntek óta nem futottam (3 nap utazás + egyéb edzés + szar idő kombó).

less qq more pewpew!

(#8240) Alg válasza Polacheck (#8239) üzenetére


Alg
veterán

Hétvégén nekem elvileg hosszút kellene, csak otthon nem tudom hogy fogom megoldani anélkül hogy halálra unnám magam az Alföld közepén :DDD főleg hogy most a Tisza-gát is bokáig sár szerintem.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#8241) Polacheck válasza Alg (#8240) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

9,5 sikerült ma teremben, futópadon (esett kint megint), de vasárnapra elvileg jó idő lesz, úgyhogy megyek kifelé egy 15-ösre a tervek szerint :)

less qq more pewpew!

(#8242) tomcica


tomcica
Topikgazda

[link]

epp most indul 10K Bekele Manchester utcai

(a reklam lemegy es nezheto)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8243) Alg válasza Alg (#8240) üzenetére


Alg
veterán

No csak kimentem egy órácskára, fura kör volt, érzésre sokkal lazább mint pulzus alapján...

Reggel tudtam meg hogy volt egy 10K pont a városunkban, 10kor volt a rajt, 9:30-kor, reggeli előtt került a kezembe a kiírás :( :O

Egyik kereszteződésnél egy srác le is szólított, hogy miért nem voltam, jó volt, és gulyást is adtak a végén. :DDD

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#8244) gombi01


gombi01
tag

kihasználtam a jó időt:
-tegnap a hajag-csúcs 8km fel 380m szintemelkedés, 8km le.
-ma Balatonfüred(Arács)-Tihany Rév 11km sima aszfal, Sajkod erdő,terep-5km 323m szintemelkedés, vissza Balatonfüred(Arács) 11km.
2 nap alatt befigyelt egy maraton :D

jövő szombat jöhet a Kékes-csúcs :DD

[ Szerkesztve ]

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#8245) Klemens


Klemens
őstag

Sziasztok!

Mostanában megint elkezdtem kijárni futni.
Viszont lehet nem ártana egy kicsit normálisabb futó cipő.
Ki mit ajánlana?

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#8246) Polacheck válasza Polacheck (#8241) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Nekem 15,5 volt ma. 6:10 körül lett az átlag 150-es pulzussal. Félúton betoltam egy zselét éreztem tőle a powert utána rendesen, úgy kellett visszafognom magam. A hétvégi hosszúknál el fogom kezdeni óránként enni ezeket, hogy szokja a szervezetem ezt a fajta kajálást, ha sikerül felkészülni a maratonra, akkor kelleni fog.

Nem lehet ilyeneket egyébként valahonnan olcsóbban rendelni a magyar áraknál? 600 feletti árakat kicsit sokkalom 1-1 zseléért.

less qq more pewpew!

(#8247) tomcica válasza Polacheck (#8246) üzenetére


tomcica
Topikgazda

decathlonban volt isostar zsele kb 300ft-ra volt learazva ha jol remlik,meg volt valami no-name is az meg olcsobb,amugy kulfoldi ultra forumokon van aki sajat maganak csinal muzliszeletet es zselet (ez utobbit mezzel,szolocukor stb.)

gombi ez jonak hangzik,tempo is volt benne?

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8248) concret_hp válasza tomcica (#8247) üzenetére


concret_hp
addikt

müzliszelet az nem egy nagy varázslat (bár azok nem is drágák), de a zseléknél azért számít a felszívódás is, leglaábbis amennyire tudom, az a nagy okosság, hogy azonnal elkezd felszívódni, ez pl a méznél nem tudom, hogy van...

bikediscount.de-ről rendeltem tavaly más cuccokkal együtt, de még úgy se ovlt olyan olcsó...

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8249) tomcica válasza concret_hp (#8248) üzenetére


tomcica
Topikgazda

latod ez igaz,a mez felszivodasa 3x lassabb a finomitott cukornal,lehet valami mas szenhidrattal is turbozzak,nem tudom

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8250) Alg válasza tomcica (#8247) üzenetére


Alg
veterán

Irányjelzősről:

Arra gondoltam, hogy ha szeretsz zselézni, legköltséghatékonyabb, ha magadnak készítessz. Ha elolvasod a cimkék összetevő listáját, láthatod, hogy nem egy gundel szakács recept. Szénhidrát, víz, valami íz, tartósítószer, egyéb marketingnek jót tevő adalékok, szevasz.

Vegyél valamelyik bodys boltban egy kilo maltorextrint és kezdhetsz kisérletezni ízekkel, állagokkal. Tehát maltohoz annyi víz (kevés elég szokott lenni) hogy zselésűrű legyen, hozzá pici szörp valamilyen ízzel (vagy izo ital por),egy csipet só (és akkor az Na bevitelnek is segítettél) és már kész is egy tökalap zselé. Már csak a tárolást kell megoldanod, amihez visszazárható tetejű 2dl-es műanyag palack teljesen oké. pár napra előre bekeverhetsz, hűtőben eláll.

Vagy amit én szoktam, hogy csak az összekevert port viszem magammal és futás közben rázom össze vízzel, zselét alakítva így ott, helyszínen.

Malto mellé ha teszel hozzá egy kis izomaltulozt, esetleg fruktózt (ha nem bántja a gyomrod) a vércukorszint emelkedést tudod nyújtani és laposabbá tenni.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.