Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8101) tomcica válasza Alg (#8099) üzenetére


tomcica
Topikgazda

amugy ott nalatok a szenior 40+?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8102) Alg válasza tomcica (#8101) üzenetére


Alg
veterán

Szerintem igen

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#8103) Alg


Alg
veterán

Pert nyertek a Vibram ellen a FF miatt

Mondjuk hülye volt a reklámszöveg, mert nem a cipő ami pozitív hatással van, hanem a futóstílus amihez való...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#8104) raggg válasza Alg (#8103) üzenetére


raggg
senior tag

Szerintem ez nem off úgyhogy én nem offban írok. :-)

Szerintem nem csak a reklámszöveggel van a baj, hanem az emberekkel, akik elhiszik, hogy ha ebben futsz soha semmilyen bajod nem lesz. Azért aki futott vagy sportolt már életében, az tudja, hogy ez azért nem ilyen egyszerű; ehhez nem is kell óriási sporttudomány.

Amúgy érdemes azért elolvasni a runners world cikket is, az egy kicsit "alaposabb" és egyértelműbb (nyilván), na meg itt már azért torzult kicsit az információ.

Index:

"...bizony a vásárlók megtévesztése volt azt állítani a reklámokban, hogy a FiveFingers cipő csökkenti a lábsérülések esélyét, és serkenti a lábizmok gyarapodását."

RW:
"Bezdek alleged that Vibram deceived consumers by advertising that the footwear could reduce foot injuries and strengthen foot muscles, without basing those assertions on any scientific merit."

Tehát Bezdek azt állította, hogy a Vibram megvezette a vásárlókat azzal, hogy azt állította, hogy a cipő csökkenti a sérülések esélyét, anélkül, hogy bármilyen tudományos alapon ezt igazolni tudták volna.

ragklaatPS

(#8105) tomcica válasza raggg (#8104) üzenetére


tomcica
Topikgazda

en ezzel ugy vagyok mint barmi mas profitelt termelt/gyartott cuccal,gondolom a Salomon is tudna olyan cipot gyartani ami nem megy 10evig tonkre,de akkor nem termelne megfelelo profitot,igy nem csinal ilyen jot,csak egy kozepeset (es azt se olcson :P )
Minden trukkot bevetnek a reklamban is,az emberek a naivak hogy elhiszik Heile Adidas Adiossaban vagy Meb Skechers GoRun-jaban majd jobb tempot futnak,hat megsugom NEM FOGNAK :P

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8106) tomcica


tomcica
Topikgazda

jo kis szetcsapoooos...tegnap teljes piheno es ma ra egy 400m felmero palyan (de nem szogesben,csak inov8-ban) ugyanaz a torna es melegites,gyorsitok mintha verseny lenne

kis szel is volt,szembeszellel kezdtem,de nem veszes 55.30 idei rekord (van ebben meg egy fel mp az biztos,majd szepen kicsaljuk belole a szezon vegere!)

200m seta es hulla allapotra 4km progressziv tempo,utolso 2k felkapva

a tobbi miszmasz,tanitvannyal azert mentunk 2x1500m-t 6.20 es 6.38,orultem a mai napnak jol ment minden :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8107) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

lecsaptam ma egy puma faas600-ra olyan áron, amiért nem lehetett otthagyni (éppenhogy 5000 felett). Futottam benne egy 10-est, kicsit talán keményebb, mint az 500-as, de lehet, pár futás alatt majd bepuhul és magasabbnak is érzem egy kicsit. Mondjuk egy számmal kisebb, mint az eddigi cipőim, meglátjuk, hogy mennyire fog beválni, max eladom 30-40 kili után, ha nem jön be. Egyébként érzésre nem volt rossz benne futni, az 500-asba már belepakoltam 800 kilit, úgy érzem annak lassan végez az én 90 kilómmal.

Próbálgatom ezt a pulzuskontrollt, hát elég siralmas látni, ahogy a kocafutók is megelőznek 150-es pulzusnál. Cserébe a világ végéig el tudok így futni, azt érzem. Még adok neki időt, de nem tudom meddig tart ki a lelkesedés, egyelőre eléggé frusztrál, hogy csak a nyuggerek nem hagynak le.

less qq more pewpew!

(#8108) deicide válasza Polacheck (#8107) üzenetére


deicide
veterán

Ahogy endo-n is írtam, kell az aerob alap, mielőtt nekiállhatsz gyorsulni. Csak érzékeltetésképpen ez nálam közel 3000km gyaloglás képében valósult meg, kell hozzá türelem, de megéri, mert stabil alapra könnyebb építkezni.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8109) Aristeus válasza Alg (#8099) üzenetére


Aristeus
tag

Ha már verseny, múlt héten, hétvégén volt "Magyarország 2014. évi 10 000 méteres Országos Bajnoksága", ahol több dombóvári ifjú titán is indult. Igaz nem 10000 méteren, hanem rövidebb távokon, de többen egész előkelő helyen végeztek.

800 m leány junior
1. Tóth Virág 1996 Dombóvári VASE 2:17,47

800 m női felnőtt
1. Tóth Lili Anna 1998 Dombóvári VASE 2:13,42
2. Pernesz Zsófia 1990 BEAC 2:14,20
3. Beke Zsanett 1994 Dombóvári VASE 2:15,71

1000 m fiú gyermek
1. Vágvölgyi Pál 2002 Budaörsi DSE 3:07,00
2. Hegedűs Kristóf 2003 TSC-Geotech 3:12,30
3. Strijk Barnabás 2003 Dombóvári VASE 3:16,48

(Teljes eredménylista)

Utánuk lehetne futni, azt hiszem! 4-5 db 400-as kört már nem nagyon lehetne ellenük vállalni, mert leköröznének. (Legalábbis engem biztos) :DDD

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#8110) Aristeus válasza deicide (#8108) üzenetére


Aristeus
tag

Csak megerősíteni tudom. Muszáj aerob alapot lefektetni. Kell pár hónap, szenvedni fogsz, igen. No, nem az őrült tempótól, hanem mert az öreg nénik bottal is le fognak hagyni. Pedig te mennél, futnál, de a pulzus nem hagy. Frusztráló igen, de túl kell esni rajta. De meglátod, pár hónap és meglesz a pozitív eredménye.
Én is így döcögtem, sőt: az elején közel 8:00 perces kilométerekkel >>száguldottam<< :DD

Fel a fejjel! Kitartás!

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#8111) Polacheck válasza Aristeus (#8110) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

igazából attól félek, hogy nagyon be fogok lassulni ettől, hogy csak ilyen alacsony pulzusos futások vannak. Nem lenne jobb mondjuk 2 lassú 150-es pulzusos futás mellé berakni egy gyorsabb-rövidebbet?

less qq more pewpew!

(#8112) Aristeus válasza Polacheck (#8111) üzenetére


Aristeus
tag

Ha az aerob zónában maradsz, szerintem nem lesz belőle gond. A futás eleje legyen lassú, (minimum fél óra) mint a megszokott, aztán a végén tegyél bele 15-20-25 perc tempót, ami fokozatosan emelkedjen és közelítse alulról a maratoni tempódat.

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#8113) szabop27


szabop27
csendes tag

Sziasztok!

Ha már szóba került a pulzus alapú edzés: ti milyen képletek alapján határozzátok meg a pulzuszónákat? Próbáltam most kicsit utána járni, de némi túlzással ahány forrás, annyi féle eredményt kapok.

(#8114) deicide válasza Polacheck (#8111) üzenetére


deicide
veterán

Be fogsz, átmenetileg, ezt nem lehet kikerülni. Egy másik endo-s kolléga is az elmúlt 2-3 hónapban esett/esik át ezen. Úgy járt, hogy jó gyors volt, szépen tolta a tempót, de hosszabb távokon kiütközött az állóképesség hiánya. De ahogy Aristeus is írta, lehet bele tenni tempót heti 1-2x az íze kedvéért, hogy felfrissítsd a lábad "memóriáját".

szabop27: Amikor elkezdtem, nem volt pulzusmérőm, érzésre csináltam, egy idő után ki tudod tapasztalni, hogy milyen intenzitás milyen pulzussal jár. Elnagyolva kb azt lehet mondani, hogy a "beszélgetős" tempó az aerob zóna, ahol már zihálsz, az az anaerob eleje és ahol már a füleden is levegőt vennél, az a maximum. Számokban ezt nehéz meghatározni, mert sok mindentől függ, életkortól, edzettségtől, egyéni adottságoktól és viszonylag tág határok között tud változni is, ahogy fejlődsz. A nyugalmi pulzusom 2 év alatt 52-ről 38-ra csökkent pl :K és persze ezzel együtt az adott tempóhoz tartozó pulzusérték is folyamatosan csökken.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8115) concret_hp válasza deicide (#8114) üzenetére


concret_hp
addikt

38as pulzus az már elég jó azért :D

ez a max 150es pulzus elgondolkodtatott picit, bringán általában alatta van és mondjuk tekertem pár km-t mostanában :D idén még csak 240km-t futottam, és közben rendesen érezhető a javulás minden tekintetben (nyilván sokat számít más edzés is), úgy, hogy közben nem fogytam vagy ilyesmi ami önmagában indokolná, mostanában mégis futáson érzem hogy a legtöbbet erősödtem.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8116) tomcica válasza szabop27 (#8113) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nekem edzesen nagyjabol a kovetkezo zonak vannak meghatarozva: 80-120 melegites 120-150 konnyu-kozepes tempo 150-180 eros tempo 180+ max terheles

a resztavos edzesen 180 kornyekere ugrik fel a gyors vegere,a pihenessel 160kornyekere esik vissza (nem engedem 150ig visszaeseni,de ha tobb es lassabb resztavot akarnek csinalni akkor ugy pihennek hogy 150-re lemenjen!)

mivel nincs pulzesmerom,igy futas/pihenes utan szoktam neha megmgerni 10mp-ig szamolom es beszorzom 6-al,nem orvosi precizitas,de mivel mindig igy csinalom viszonyitasnak tokeletes

150-en meg vigan beszelgetek,160-nal szokott szaggatottan jonni es az felett rohamosan fogy a levego

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8117) Perillustris válasza tomcica (#8100) üzenetére


Perillustris
senior tag

aszfalton 15perc ala az nagyon komoly am

Én úgy hívom, hogy lehetetlen. :DDD

Perillustris

(#8118) raggg


raggg
senior tag

Könnyű terep (döngölt föld, de itt ott azért óvatosan kellett mennem nehogy a traktornyom elvigye a bokám :D), aszfalt (olyan 50-50%-ban) meg egy kis domb a végén, mindezt most az x255-nel - simán jó volt mindenhová, de azért sikerült felfedezni néhány új izmot a lábfejemben. :D

ragklaatPS

(#8119) tomcica válasza raggg (#8118) üzenetére


tomcica
Topikgazda

jo,apropo akartam kerdezni,hogy mezitlab probaltad-e mar? vagy csak zokniban?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8120) Aristeus válasza szabop27 (#8113) üzenetére


Aristeus
tag

A pulzus zónák meghatározása többféleképpen is történhet. Mivel mindenki egyedi, ezért nem lehet egy sémát ráhúzni mindenkire, de azért az előttem szólóak nagyjából már felvázolták, hogy ők mi alapján határozzák meg. Én még hozzáteszek ehhez egy-két módot:

1) Egyéni teljesítménydiagnosztika: Lépcsőzetes teszt, futópadon, meg még ezer más vizsgálat. Ez adja a legpontosabb eredményt, de ez a legdrágább is, az biztos. Hol tudsz ilyet végeztetni? Sportlabor, Mozgásvilág
Aki ezeknél tud olcsóbbat, jelezze! :)

2) Daniel's tables Egy jó kis excel, amiben, ha megadod az adataidat akkor elég jól ki fog számolni mindent.

3) A hagyományos százalékos zónák: link

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#8121) concret_hp


concret_hp
addikt

remélem nem mossa el a 10éves eu futást az eső teljesen :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8122) concret_hp válasza concret_hp (#8121) üzenetére


concret_hp
addikt

pont el fog állni :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8123) Alg válasza concret_hp (#8121) üzenetére


Alg
veterán

Meg lett tartva? Mi nem mentünk, reggel felhívott a barátom akivel mentünk volna hogy ne menjünk, nem lesz... szóval visszafeküdtem és most keltem :DDD

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#8124) concret_hp válasza Alg (#8123) üzenetére


concret_hp
addikt

persze mire kezdődött pont épphogy csöpögött az eső

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8125) raggg válasza tomcica (#8119) üzenetére


raggg
senior tag

Eddig csak zokniban, egyébként nem tudom mezítláb okés lenne-e de azon már nem múlik. :-) Kicsit tágasabb cipő azért belül mint a nike free szerintem , nem tudom hogy a 233 mennyire más.

ragklaatPS

(#8126) Alg válasza concret_hp (#8124) üzenetére


Alg
veterán

Na fasza... mondjuk egyedül úgysem nagyon lett volna kedvem hozzá :U

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#8127) tomcica válasza raggg (#8125) üzenetére


tomcica
Topikgazda

pont eleg tagas,ki lehet a betetet venni,akkor lejjebb megy 1mm-vel de en ugy hasznalom h benne van...

nem igazan sikerult a piheno hetem,107km osszecsurgott,mondjuk egyik nehez napot azert lecsokkentettem,de csak ennyi,szoknom kell meg ezt a csokkentos dolgot :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8128) concret_hp válasza Alg (#8126) üzenetére


concret_hp
addikt

az útvonal amúgy nem volt túl jó egy csomó helyen max 2-3 ember félt el egyszerre, votl ahol rendesen meg kellett állni... a frissítőnél meg kb. akkor próbálták tölteni a cuccot a poharakba...
viszont az utolsó 2 km 4:58 meg 4:53 lett , igaz 6.3km-ig elég kényelmes volt a tempó :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8129) concret_hp válasza tomcica (#8127) üzenetére


concret_hp
addikt

az évre mennyi a szumma terv? :D

nekem lehet (sőt sanszos) az 1000km se lesz meg :D de mondjuk van bringa + foci + másegyéb is azért :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8130) tomcica válasza concret_hp (#8129) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nem is tudom mennyi a terv :D az iden visszavettem kicsit (nincsenek 120-130as hetek) most vagyok 1010 merfoldnel (ahol vezetem a naplot ott merfoldben adjuk meg) az nagyjabol 1600km gondolom nagyjabol 4000 azert meglesz az iden is,nyaron picit lemegy,de oktobertol meg fel

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8131) concret_hp válasza tomcica (#8130) üzenetére


concret_hp
addikt

az végülis csak heti 2 maraton átlag :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8132) tomcica válasza concret_hp (#8131) üzenetére


tomcica
Topikgazda

o ha csak egyenletes tempo lenne az egesz,napi ket edzessel siman ki lehetne preselni 6x20+20 azaz heti 240km-t mondjuk 4.30-5perces konnyu csurgassal,de azzal max egy jo kis ultrara tud felkeszulni az ember,arra en meg egyelore nem keszulok

akkor erdekes a heti 90-100km amikor van benne 3x eros nap,amikor 10-12km alatt(sot igazabol nincs az osszesen 2km-tol tobb ami olyan eros) ugy szetcsapod magad,hogy masnap is nyikororgsz :K na olyankor mar egy konnyu atmozgato 20km is ugy indul,hogy nem oszinte az ember mosolya

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8133) concret_hp válasza tomcica (#8132) üzenetére


concret_hp
addikt

szoktam ám olvasni, amiket írsz, szóval érzékelem :D :R ;)

(4.30-5perces konnyu csurgassal --> kabbe amúgy ;] )

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8134) tomcica válasza concret_hp (#8133) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:D kepzelem ha egy elit futo nezne ra az en napi iramjaimra (4perctol feszitve le 3.45-3.30-ra) es azt mondana,hogy ez csurgas,hiszen 3.15-tol fesziti lefele 2.50re ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8135) tomcica


tomcica
Topikgazda

jo kis ket nap ment zsinorban,vasarnap palyan 10x200m (piheno 90m kocogas) hulla labra 4km fokozo tempo fuvon mezitlab,de csak kozepes iramig,ossz 15km

ma pedig ugy,hogy a tegnapit nem pihentem ki teljesen: bemelegites,4km tempo (benne a masodik es a negyedik erosre 3.15,a tobbi kozepes) utana hasizom+huzodzkodas nyujton (ez volt a pihenes) es 2km progressziv tempo = ez eddig mind mezitlab a fuvon

ekkor jott a tanitvany,vele konnyu melegites 4km,benne torna,technikak,szokdelles stb. majd 5 x (300m-es dombkor (9m-es meredek emelkedo) + 500 tempo + 500m kocogas) a masodik es az otodik kor megtolva erosre 1.55 es 1.53 a tobbi 2.05-15...konnyu futas 4 x 30m szokdelles hulla labra,kifutas haza,ossz mai 24km

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8136) concret_hp


concret_hp
addikt

garmin 310xt, felraktam az ant agentet, összepározódott, amit próbálgattam sikerült is feltölteni.
most viszont folyamatosan azt csinálja, hogy elkezdi feltölteni 47%-nál megakad kiírja hogy last transfer with device 310XT ekkormegekkor failed. aztán újrakezdi és ugyanez... ötlet valakinek, hogy mi lehet a gond? :S

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8137) tomcica válasza concret_hp (#8136) üzenetére


tomcica
Topikgazda

gombi-t kerdezd,neki volt nehany garmin-ja (a regi 305-je nalam van ;) )

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8138) concret_hp válasza concret_hp (#8136) üzenetére


concret_hp
addikt

ant agent helyett garmin express és problem solved úgy tűnik

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8139) Alg


Alg
veterán

Mai résztávos

Mint a múltkor 10p bemelegítő lötyögés, aztán 4*5perc, 5 perc pihenőkkel.

Elsőt kicsit elfutottam, odaszögeztem 176-ra a pulzust és valahol 4:20 körüli tempó lett (Endo 4:16-os legjobb km-t ír, és most nem mért nagyon félre a gps ). Többi kicsit óvatosan 5:00 körül, de inkább picit gyorsabbra.

Jóvót, mondjuk a pihenő csoszogás elég szánalmas lehetett, lehet nem kéne 6:30-ra lassítani ilyenkor :F Ennél a tempónál már a technika is kezd szétesni, éreztem is a vádlim rendesen. Szerintem feljebb viszem a pihenő tempót 6:00 körülire. Így lehet nem esik 150 alá vissza a pulzus, csak 155 köré, de legalább a babakocsis anyukákat meg tudom előzni :DDD

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#8140) gombi01 válasza concret_hp (#8138) üzenetére


gombi01
tag

concret_hp
ahogy írtad... nem az óra a hibás hanem pár hete lecserélt a garmin pár dolgot, köztük az ant agent is nyugdíjazva lett.

Vasárnap volt a IV. Tapolca félmaraton.
Jó kis verseny volt bár szénsavas vizet kirakni frissítőként nem volt a legjobb ötlet!
Sikerült végig egyenletesen tartanom a tervezett a tempót persze a kellemes 16C is segített.
Idei privi csúcsot mentem 93 perc lett (4:27-es avg).

Már csak 3 percet kellene javulni, hogy becsússzak a fránya 90perc alá :)
Tolhatom a gyorsítókat egész nyáron :))

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#8141) tomcica válasza gombi01 (#8140) üzenetére


tomcica
Topikgazda

eskuszom eljossz ertem,felviszel egy felmaratonos sik terepen torteno versenyre es kipreseljuk beloled az 1.29.59-et ha kozben bele pusztulsz akkor is :P

amugy gratula,osszeerik ez,meglasd utana mar nem is tudsz lassabbat menni 1.30nal :D

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8142) gombi01 válasza tomcica (#8141) üzenetére


gombi01
tag

(#8141) tomcica
köszi :R
gondolom, hogy ostorral üldöznél...
csak megérek rá egyszer, de nem lesz egyszerű :K

szombaton voltam Bp-n haverokkal cipőt venni csak pont az én méretemben már nem volt.
első benyomások:
-mizuno sayonara: széles orrész kicsit furcsa ragasztós merevítéssel ami nem a legszebb, méretben egy számmal nagyobb az EU számozás olyan 250gramm a 43-as.
-asics ds racer 10: kesenyebb orrész, nagyon könnyű kb 200gramm alatt 44,5-es méretben, puha varrásmentes igazi tempót követelő
-asics ds trainer 18: a kettő előző cipő között van súlyban, talán a legkényelmesebb és csillapításra is ígéretes maratoni távig.

Amint elkopik a mostani cipőállományom lesz miből választani csak bírjam megfizetni !!

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#8143) tomcica válasza gombi01 (#8142) üzenetére


tomcica
Topikgazda

a mostani DS Racered hogy birja?

meg a Sayonara talparol kerdeznelek,kemeny v puha,rugalmas v. van neki valamekkora kozephidja?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8144) Dugos


Dugos
tag

Sziasztok!

Látom, ti eléggé képben vagytok a futós témában, kérlek segítsetek!
Nem áll távol tőlem a sportolás, úsztam hobbiszinten 5-6 évig, de kb 2 éve abba kellett hagynom. El szeretnék kezdeni rendszeresen futni. Salakpályán lenne lehetőségem, erre milyen típusú cipőt javasoltok? Mindenképpen újat szeretnék. Én ezt és ezt néztem. Max kb. 15 ezrest szánnék rá. Illetve tudnátok mondani valamilyen jó androidos appot, amivel tudnám magamnak mérni a távokat, és az időt?

Előre is köszönöm a segítségeteket! :R

Üdv: Zsombi.

[ Szerkesztve ]

(#8145) deicide válasza Dugos (#8144) üzenetére


deicide
veterán

Szia,

A cipőt a szakik megmondják, alkalmazásnak vagy Endomondo vagy Runtastic, körpályán a GPS-ed pontossága fog dönteni, olcsó androidos készülékek hajlamosak összevissza rajzolni a nyomvonalat a pontatlanság miatt, a jobb GPS-el ellátottak szép kört rajzolnak.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8146) Dugos válasza deicide (#8145) üzenetére


Dugos
tag

Köszönöm, megvárom a szakikat akkor. :)
Egy Xperia Arc S-em van, remélem nem lesz vele gond, nem mai jószág.. :))

(#8147) deicide válasza Dugos (#8146) üzenetére


deicide
veterán

Azzal nem lesz gond, egy kollégám is azzal fut.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8148) Dugos válasza deicide (#8147) üzenetére


Dugos
tag

Már le is töltöttem, elég profinak tűnik. Köszi! :C

(#8149) Alg


Alg
veterán

Srácok ha valaki felvesz endo-n, egy privit írna hogy tudjam ki-kicsoda? Köszi! :))

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#8150) tomcica válasza Dugos (#8144) üzenetére


tomcica
Topikgazda

a ket cipo kozotti kulonbseg,az elso magasabb (klasszikus) epitesu,ugy latom massziv talppal,a masodik alacsony epitesu,szinte minimalista cipo (4mm) a talpan sincs annyi gumi,csak a haromszogek,ez a sulyan is meglatszik a 250gr az naaaagyon konnyunek erzodik

elso ciponek az elsot valasztanam,kesobb ha megmarad a futas es megszokja a labad a terhelest,akkor a masodik cipo befigyelhetne kiegeszitesnek a gyorsitos napokra :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.