Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8701) Zoo123 válasza Apollo17hu (#8700) üzenetére


Zoo123
senior tag

"A szigetet viszont csak nem akarják elkezdeni felújítani, pedig azt ígérték, hogy júniusban hozzálátnak."

És úgy is lesz! ... Azt nem mondták melyik évben? :D

[ Szerkesztve ]

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#8702) Polacheck válasza Apollo17hu (#8700) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Nincs pénz a budikra, újratervezik, újrapályáztatják (volt róla cikk a zindexen). Szóval esélyes, hogy tavaszra sem lesz belőle semmi.

less qq more pewpew!

(#8703) raggg


raggg
senior tag

Nahát ez egy 2x6 perc tempónak indult, aztán úgy voltam vele, legyen kerek.. kicsit sajnálom, mert még jobb idő lehetett volna belőle, de így is PB.

[link]

ragklaatPS

(#8704) concret_hp


concret_hp
addikt

hm szombatin sprint triatlon versenyen 750m úszás 20km bringa után tudtam futni 25:08-as 5km-t, ezek után kíváncsi lennék hogy menne üresbe egy félmaraton :)

másnap félironmanene viszont katasztrófa volt, elb@sztam a frissítést, így azt hiszem életem leglassabb teljesített félmaratoniját csináltam meg :U (ami után szintén kíváncsi lennék :D)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8705) Newboy911 válasza concret_hp (#8704) üzenetére


Newboy911
tag

Mi volt az a katasztrófális idő ? :)

(#8706) szuszinho


szuszinho
őstag

Sziasztok,

Használ valaki ilyet: Vidonn X5 IP67 Bluetooth V4.0 Smart Wristband Bracelet?

Érdemes megvenni?

(#8707) deicide válasza Xabi78 (#8699) üzenetére


deicide
veterán

A délibáb amúgy nem 12-én lesz?
Kacérkodom a Pusztathlonnal, de jó volna tudni, hogy a bringapálya milyen, ki van-e jelölve, vagy el lehet tévedni? Mert ha figyelni kell az utat, akkor nem tudok menni, mint az állat. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8708) Xabi78 válasza deicide (#8707) üzenetére


Xabi78
aktív tag

De, az konkrétan jövő hét szombat. Én is pusztathlonra neveztem - ahogy kinéz, kissé formán kívül, de sebaj :)
Mivel lesz egy csomó bringás, ha az elejével mész, nem kell nézelődni, csak menni a többiek után, és nyomni neki. A BSI rendezvényeken nem jellemző a rossz kijelölés.

Cave canem!

(#8709) deicide válasza Xabi78 (#8708) üzenetére


deicide
veterán

Akkor ha befér az autóba a mounti, én is nekivágok :K

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8710) Xabi78 válasza deicide (#8709) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Befér az, max darabokban :)

Cave canem!

(#8711) deicide válasza Xabi78 (#8710) üzenetére


deicide
veterán

Csak a tárcsás első kereket nem feltétlen van kedvem kivenni és aztán visszaszenvedni verseny előtt, de lehet, hogy nincs más megoldás. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8712) Integra válasza Polacheck (#8702) üzenetére


Integra
titán

mégis lesznek budik, taps :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#8713) Xabi78 válasza deicide (#8711) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Nem tudom, nekem a tárcsás kereket ugyanúgy 2 mozdulat visszarakni, mint a régi v-fékeset... :)

[ Szerkesztve ]

Cave canem!

(#8714) deicide válasza Xabi78 (#8713) üzenetére


deicide
veterán

Én mindig szenvedek, hogy a gyorszárral ugyanoda állítsam vissza és ne érjen bele a tárcsa egyik oldalba se... :)

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8715) tomcica


tomcica
Topikgazda

ki hol tart,mire keszul,mit csinal,mennyit es miert ?! (legutolso kerdes csak poen) ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8716) deicide válasza tomcica (#8715) üzenetére


deicide
veterán

Mindenki biztos tele van energiával. Én nem annyira.

Most szombaton Budapest Night Run félmaraton, de ez csak buli lesz. Aztán 12-én Pusztatlon a Hortobágyon, úgy döntöttem, elmegyek és próbálok egy jó eredményt elérni (42km mountain bike és utána 21km futás).
Erre nagyon nem kell készülni, inkább csak pihenek mostanság, max 1 óra/nap, hétvégén is csak 2 óra/nap.
Jó volna 1:35:00-ös 42km bringa (27-es átlag kb) és szintén 1:35:00-ös félmaraton.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8717) Xabi78 válasza tomcica (#8715) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Én jelenleg gyógyulok, valószínű szombaton belecsapok egy laza 6-8km-be, vasárnap egy 12-14-be. Jövő hét délibáb, cél a túlélés a mostani formám alapján egyébként az összesítésben a minimum elvárás a 4 óra, ez alatt már jó, a 3:30 meg a majomafarkának boldogság lenne :)
Sajnos most ki kellett hagyni 10 napot, meglátjuk, mennyire dobtam el a formám...

Cave canem!

(#8718) deicide válasza Xabi78 (#8717) üzenetére


deicide
veterán

Húzok neked szívesen egy 1:35-ös félmarcsit 12-én ;]
Mázli egyébként, befér a bringa, ha kiveszem a nyeregcsövet és akkor bent maradhat mindkét kerék :)

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8719) Apollo17hu válasza tomcica (#8715) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Én pedig magamhoz képest több hosszabbat futok (1 helyett 2 szigetkör :D), hogy ne legyen gumicukorból a lábam. Hétfő és péntek dupla, szerda 1 gyorsabb. A gyorsabb kört a Kinvarában tolom - még bírja szerencsére - a lassabbaknál a 3-as Free-ben kocogok. Nagyon függ a hőmérséklettől az időm, de azért látszik, hogy szépen lassan csökken. (A dupla köröket 54 perc körül kezdtem, most 50 körül vagyok, szerintem 48-ig le tudok menni.)

(#8720) deicide válasza Apollo17hu (#8719) üzenetére


deicide
veterán

A 48 perc már 46 perces 10km, az nem rossz idő, 4:36/km.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8721) Apollo17hu válasza deicide (#8720) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Igazából ha jó idő van, 1 kör megy 23 percen belül, kettőre viszont nagyon elfogy a lábam. Főleg a vádlimat és a lábfejemet szoktam érezni, de már egyre kevésbé. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy tomcicának nagyon igaza van (meg neked is, amikor a hosszú gyaloglásokról írsz), hogy muszáj néha hosszabb távokat beiktatni, mert anélkül nem fejlődik az izomzat. Érdemes fórumozni, na. :)

(#8722) concret_hp válasza Newboy911 (#8705) üzenetére


concret_hp
addikt

2:53 asszem... kb. 2/3-át sétáltam, ami tényleg uncsi, ha amúgy nem fáj semmid... :U
jobban köll figyelni a frissítésre :U 2:10-2:15 közt tudtam volna szerintem, ha nem fordul fel a gyomrom :U

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8723) gombi01 válasza tomcica (#8715) üzenetére


gombi01
tag

Èn az olasz tengerparton gyakorlom a mezìtlàbas futàst ;) A hortobàgyira èn is elmennèk ha nem lenne olyan messze. Pètfürdô fèlmaraton lesz a jövô hèten majd azt lekocogom...

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#8724) Xabi78 válasza gombi01 (#8723) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Hehe, ott még a frissítőpontokon is pizza van? :D
Jó pihenést ;)

[ Szerkesztve ]

Cave canem!

(#8725) tomcica válasza gombi01 (#8723) üzenetére


tomcica
Topikgazda

jol hangzik :) pizza-pizza-pizza es lemoncello :K

mindenkinek jo kis nyari versenyzest illetve/vagy pihenest :C

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8726) szőröscica


szőröscica
addikt

Jobb minőségű futócipőben kevésbé fájna a térdem? A múltkori nyújtós tippeteket megfogadva már komolyan lenyújtottam a vádlimat is, de a térdfájdalmam megmaradt. Igaz kevésbé a térdhajlatban jelentkezik, és főleg akkor ha terhelés éri.

Most egy decathlonos egyszerűbb cipőm van, 6 ezerbe került. Féltem 25 ezerért venni jobbat, mert nem tudtam, hogy meddig tart a lelkesedésem. Viszont nem akarom, hogy 40 éves koromra szétmenjen a térdem.

(#8727) deicide válasza tomcica (#8725) üzenetére


deicide
veterán

Pihenés nincs, majd a sírban lesz rá idő. ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8728) Xabi78 válasza szőröscica (#8726) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Szerintem mindenképpen nézzél új cipő után, hogyha félted az ízületeid állapotát. Lehetőség szerint szakkereskedésben, ahol megnézik a lábad, mert az is lehet, hogy valamilyen talpboltozati rendellenesség vagy izületi instabilitás okozza a fájdalmaidat, ami egy jó cipővel korrigálható
A cipő nagyon sokat számít, ha hosszúakat futsz, akkor egyre többet, pláne ha aszfalton.
Ha elfogadsz egy jótanácsot: futáskor szinte mindenen lehet spórolni (póló, sapka, nadrág (bár ez már kérdőjeles az olyan típusúaknál, mint én, akinek a belső combja összeér, mert futáskod kidörzsölődik egymáson a comb,. és az hosszú távon nagyon kellemetlen...)), de a cipőn szerintem nem érdemes.

Cave canem!

(#8729) raggg


raggg
senior tag

Budapesti futótársaktól kérdezném, hogy pályán futni van lehetőség valahol? Gondolom persze van, de arra kíváncsi lennék mennyibe kerülne, mikor van rá lehetőség és hol... vagy érdemesebb csak a szigetre járni?

ragklaatPS

(#8730) szőröscica válasza Xabi78 (#8728) üzenetére


szőröscica
addikt

Van egy enyhe lúdtalpam és befelé álló bokám. Sajnos itt Miskolcon nincs kifejezetten futóknak szánt bolt, de szétnézek, hátha értenek hozzá valahol.

(#8731) raggg válasza szőröscica (#8730) üzenetére


raggg
senior tag

Versenyeken is szoktak lenni kinn Niketól, Adidastól kamionnal, olyanok akik értenek hozzá, ha ilyen van, akkor érdemes elmenni, még ha esetleg nem is versenyzel, segítenek, ki lehet próbálni a cipőket. Nem tudom Miskolcon mennyire van ilyen de pl. nálunk Debrecenben szokott lenni.

ragklaatPS

(#8732) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Remélem nem fog sokáig tartani a csonthártya gyulladásom. Holnap lesz egy hete, hogy futás közben éreztem a fájdalmat és a végén már csak hazagyalogolni tudtam. Az utána következő 2 napban csak erősödött, azóta fokozatosan múlik.

Most gyalog járok dolgozni (összesen 6 km), mert ez nagyon jól esik a lábamnak. Nem túl mozgalmas munkát végzek, akkor fokozódik a fájdalom ha sokáig nem mozgatom a lábam, de a gyaloglás kifejezetten jól esik, közben elmúlik.

Azért remélem még egy hét és elmúlik teljesen. Olvastam olyanokat, hogy szélsőségesebb esetben hónapokig is tarthat. Nekem azért annyira nem fáj, sőt alapesetben nem is érzem már, csak amikor kicsit szerencsétlenül lépek vagy fordítom a lábfejem.

(#8733) raggg válasza Stauffenberg (#8732) üzenetére


raggg
senior tag

Jegelni, felpolcolni próbáltad?

ragklaatPS

(#8734) Stauffenberg válasza raggg (#8733) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Igen mindkettőt. Javulni javul, de csak lassan (már ha a 6 nap alatt elért eredmény lassú, most már nem fáj csak ha rosszul fordítom a lábfejem, eddig minden lépésnél éreztem a gyulladást). Most csinálgatom ezt a vizesvödör edzést, de nem tudom mikor lesz érdemes megint elkezdeni futni, nem szeretném ha kiújulna.

Tök gáz, hogy csak alig egy hónapja futok (eddig ugye főleg kerékpározás jelentette nálam a mozgást) és máris lesérültem. De hát gondolom ilyen a kezdők élete, bénáznak míg ki nem ismerik a helyes futótechnikát. Ilyen szempontból a bringázás sokkal szelídebb, ott nem kapja minden egyes "lépésnél" a lábam a 82 kilómat terhelésnek (cserébe nagyon fontos a felszerelés helyes megválasztása és beállítása). Azért azt már felfedeztem egy hónap alatt, hogy a lábfejem, térdem, ízületeim előbb elfáradnak, mint az izmaim és olyankor pihentetnem kell, mert elkezd szétesni a mozgásom és akkor csak csapkodom a földhöz a talpaimat.

A hétvégi futásnál az volt a baj, hogy az új terep (aszfalt, azon is erős emelkedők, főleg lefelé volt nagyon rossz) meg a kitűzött cél túl korai volt még. Be akartam vinni a km átlagomat 6 perc alá, de egyelőre ezt még hanyagolni kellene, hogy a lábam szokni tudja, hogy kap ilyen másféle terhelést is.

(#8735) raggg válasza Stauffenberg (#8734) üzenetére


raggg
senior tag

Elsőre azt mondanám, hogy neked azért jött ilyen hamar egy ilyen sérülés, mert mivel bringáztál előtte, keringéssel, szívvel, tüdővel bírod tartani a nehezebb edzéseket, viszont az izomzatod még nincs készen erre a fajta mozgásra. Aki elkezd futni előbb-utóbb túlterheli magát szerintem (nem hiszem hogy bárki örökké el tudja kerülni), viszont nekem pl. egész későn jött be, mivel kezdetben nem csak "izomzattal", szusszal sem bírtam a nehéz edzéseket. :-)

Egyébként amit én észrevettem, hogy jellemzően akkor futnak bele az emberek az első sérülésekbe, mikor már bírják levegővel a hosszabb futást, az izmaik viszont még nem (na meg persze a technikát is finomítani kell).

Nekem (is?) a lépcsőzés, dombozás terheli a lábamat leginkább, a vádlim/lábszáram belső oldala fájdult meg egyszer komolyabban, azóta nagyon vigyázok vele: nekem 3 hét pihenő lett a vége. Igaz először ráfutottam mert ugyebár csalóka, bemelegítés után elmúlik a fájdalom..

Ja és én a pihenő alatt jógáztam, erősítettem, így legalább nem éreztem szarul magam a mozgás hiánya miatt, a core izmokat meg amúgyis erősíteni kell hogy gyorsabb legyél! :) Szóval szerintem ilyesmit csinálhatsz. Próbáltam bringázni is futás helyett, de fájt akkor is a vádlim így inkább nem erőltettem.

ragklaatPS

(#8736) tomcica válasza deicide (#8727) üzenetére


tomcica
Topikgazda

aaa en ot tis futok :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8737) tomcica válasza Stauffenberg (#8734) üzenetére


tomcica
Topikgazda

hirtelen sok volt neki a terheles,azert mehet az edzes igy is tovabb,csak ne futast...uszas,felso test erosites...akar heti 2x megcsinalhatod amit en is szoktam 10 x 100db (ketto szamit egynek,ergo dupla) mountain climber -> 1perc alatt,ha nem megy akkor eleg 80dupla...piheno 30mp onnan szamolva ahol abbahagytad,annyi db amennyi eros 200m-t tudsz csinalni,need 4x minimum! Ez ugyanaz mint a resztavozas,pulzus,vernyomas,tudo szinte azt kapja,a lab meg minimalisat,combtonel azert erezni fogod,meg lehet a fenekednel is,de azok epp nem fajnak (meg :F )

[link]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8738) DBAtti


DBAtti
aktív tag

Sziasztok!

Aki jön még este Night Run-ra, vagy csak közlekedne ma a városban, annak szeretném felhívni a figyelmét a mai melegfronti hatásra a tömegközlekedésben.
Elvileg csak 19 óráig lesz változás, így a 21-es indulásra azért oda lehet érni normálisan. :U

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#8739) deicide válasza DBAtti (#8738) üzenetére


deicide
veterán

Szerencsére a velencei-tó felől jövök, nem kell átmennem Pestre, a Margit-híd környékén tervezek megállni valahol, onnan sétálva is pár perc csak a start.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8740) Newboy911 válasza tomcica (#8737) üzenetére


Newboy911
tag

Ez nekem is jól jön, most 1,5 -2- hónap alapozás szerűség, erősítés jön.
Utána 1 -1,5 hónap, és átfordul éles munkába.
Szeptember végén szeretnék futni egy 30 perc alatti 7Km-t.

(#8741) Xabi78


Xabi78
aktív tag

Jó futást ma estére :)
Gondolok majd rátok a ma esti 6km-en (10 nap után első futás, remélem, megúszom köhögőrohamok nélkül...)

Cave canem!

(#8742) deicide válasza Xabi78 (#8741) üzenetére


deicide
veterán

Neked is. Nekem ez csak bulifutás lesz, ismerősökkel, az ő tempójukhoz igazodva. Az igazi verseny az a pusztatlon lesz, már nagyon várom, ismeretlen terep, ismeretlen erőviszonyok. Lehet, hogy össze is futunk, mert nem lesz ezernyi induló. :)

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8743) Xabi78 válasza deicide (#8742) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Szerintem összefutunk :) Majd a bringánál megpróbálok szélárnyékot fogni, gondolom, egy ilyen szép nagy ember komplett hurrikánt húz maga után :D
6 kilcsi 37,5 perc, 6:09 tempó, 142 pulzus. A legkisebb emelkedőn is irgalmatlanul elkezdett mászni a pulzus fölfelé, nagyon vissza kellet vennem, hogy tartományban maradjak. De a fejem nem fájt, a tüdőm nem köptem ki, csak a fülem pattogott. No mindegy, jövő hétre csak felszívom annyira magam, hogy behúzzam a pusztathlont... :)

Cave canem!

(#8744) deicide válasza Xabi78 (#8743) üzenetére


deicide
veterán

Ezüst/kék Kelly's Quartz lesz, meg egy 90 kilós droid a nyeregben, eltéveszthetetlen. :DDD

Hazaértem a Night Run félmaratonról, jó buli volt, 18km-ig együtt a haverokkal 5/km tempóval, aztán az íze kedvéért az utolsó 3-at megnyomtam (3:58, 4:04, 4:03), ez utóbbi cooper PB-t ért. ;]
Mondanám, hogy elfáradtam, de nem, ez már kevés hozzá.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8745) gombi01 válasza deicide (#8744) üzenetére


gombi01
tag

Hali, jôvô vasàrnap Pètfürdôre nem jössz? Gazdagíthatnàd magad egy kupàval ;)

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#8746) deicide válasza gombi01 (#8745) üzenetére


deicide
veterán

Hát, az 1:30 körüli félmaratonom nem sok mindenre elég szerintem. :)
Meg ugye szombaton Pusztatlon, másnap nem biztos, hogy csúcsformában lennék. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8747) gombi01 válasza deicide (#8746) üzenetére


gombi01
tag

tavaly 100perc körülivel már vitték a 2. helyezést :)
nincs ám olyan nagy tömeg, miden épeszű a strandon van nem pedig terepen tolja a szőlőtőkék között a félmaratont :))
Szereted Te a kihívásokat!

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#8748) deicide válasza gombi01 (#8747) üzenetére


deicide
veterán

Küldesz róla valami linket? Csak a 2013-ast találtam meg. :B

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8749) ígyvanferi válasza deicide (#8748) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ezt találtam. Kár, hogy kicsit bonyolult a lejutás tömegközlekedéssel, ezt lenyomnám. A nevezési díj sem a szokásos sok ezer forint.

(#8750) deicide válasza ígyvanferi (#8749) üzenetére


deicide
veterán

Ezt én is megtaláltam, csak vak voltam és a kék írást nem néztem, csak a feketével írt dátumot, hogy 2014, június 6. :B Köszönöm.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.