Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9651) Alg válasza Alg (#9650) üzenetére


Alg
veterán

minden negyedik héten (ha jól informálódtam, bár nem biztos...)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#9652) gombi01 válasza tomcica (#9649) üzenetére


gombi01
tag

(#9649) tomcica:
Nem jössz? Kicsit expertebb fokozat:
Táv: 52 km
Szintidő: 8 óra
Útvonal: Balatonszőlős - Pécsely - Vászoly - Dörgicse - Balatonakali - Fövenyes - Balatonudvari - Örvényes - Aszófő - Tihany félsziget - Aszófő - Pécsely - Balatonszőlős

A vidék már ismerős lenne számodra, emlékszel azokra a dombokra :D
Szőlős Kör

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#9653) tomcica válasza gombi01 (#9652) üzenetére


tomcica
Topikgazda

valoban ismeros a videk :D

az iden mar semmi mozgolodas,kilottem a penzkeretet elore :DDD te mesz?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9654) Aristeus válasza tomcica (#9649) üzenetére


Aristeus
tag

Szép! :R A földes útról jut eszembe, sikerült már felavatnod a ROCLITE™ 243-at? Írhatnál majd róla pár sor személyes tapasztalatot.

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#9655) tomcica válasza Aristeus (#9654) üzenetére


tomcica
Topikgazda

sikerult,egy laza hosszura vittem ki eloszor,passzent,konnyu,rugalmas pont amit vartam...barmilyen tempot lehet benne futni,a cipo nem lesz akadaly

utana esoben kivittem 2x is rovid gyors munkara a fuvon,nagyon jol szerepelt,100m-es sprinteket siman lehet benne futni esoben is,mondjuk ezert is vettem

betonon futottam benne annyit csak h leerjek a foldes/fuves szakaszig,na arra nem jo,nagyok a "fogai"

meretileg egy hajszallal hosszabb mint az X233 meg is lepodtem UK6 mindketto,de persze nem zavaro a meretkulonbseg,valszeg mas kaptafa..saroknal es a lab felso reszen okes

oszi/teli mocskos futasra vettem,foleg gyors munkara (tempok es emelkedok) egyelore ugy tunik tokeletes lesz,persze majd megirom ha minden teli korulmenyt lattam mar benne :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9656) bandus


bandus
veterán

pihentettem egy hetet a labam, de ma mar muszaj leszek valamit mozogni. nezegettem youtubeon ilyen futoiskolas gyakorlatokat, amik segitik a helyes talajfogast. ezt fogom gyakorolgatni, aztan ha ugy erzem, akkor megismetlem a mult csutortoki edzest.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#9657) concret_hp válasza bandus (#9656) üzenetére


concret_hp
addikt

talajfogást gyakorolni nem feltétlen jó ötlet, ha fájt a lábad :U

(egyébként pont azért jó a bringa, mert kevésbé terheli az izületeidet)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9658) bandus válasza concret_hp (#9657) üzenetére


bandus
veterán

ha elmúlt, akkor miért nem jó ötlet? :F

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#9659) bandus válasza bandus (#9658) üzenetére


bandus
veterán

mondjuk mert nem múlt el :W

a mai edzésem kb. 50 m szerencsétlenkedésből állt. mennyit kell ennek vajon pihennie :F

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#9660) Alg


Alg
veterán

Futottam egy fartleket, lett belőle Cooper, 5k és 10k PB is... lulz :C

Ennek örömére rendelek egy pizzát ;]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#9661) deicide válasza Alg (#9660) üzenetére


deicide
veterán

Grat!

Mondhatni én is fartlekeztem, 1km-es sprintekkel ;]
Vagy ahogy az endosok mondják, várfal. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#9662) Newboy911 válasza deicide (#9661) üzenetére


Newboy911
tag

Szinte alapozó pulzussal, tudsz még hová fejlődni ? :)

(#9663) tomcica válasza Alg (#9660) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ki kellene elezned a formad sorban mindre,eloszor 3K (azaz Cooper kornyeke) kimaxolni az idei evre (ehhez azon a sebessegen es rovidebb de gyorsabb resztavokon kell rahangolodni - a hosszabb tempokat es hosszu klasszikus futast egy kicsit hanyagolni) utana az egyik gyors munkat specifikus 5K edzesre cserelni,kifutni azt is,es vegul kulminalodaskent a 10K-t :K

mert ha egy futasbol kijon mind3 rekord,akkor a rovidebb tavokon levo rekordjaid nagyon gyengek,vagy nincsenek megfeleloen kifutva

ez volt a fejmosas,kozben meg massziv gratula a szep eredmenyert :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9664) tomcica válasza deicide (#9661) üzenetére


tomcica
Topikgazda

jol nez ki,emberes munka (minosegi ezrekkel) :K
mennyi a max 1000m-es kulon? egy darab pihenten es rendesen ramelegitve?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9665) deicide válasza tomcica (#9664) üzenetére


deicide
veterán

Azt még nem próbáltam, jövő héten rámérek, de szerintem valahol 3:15 körül lehet jelenleg a vége.

Newboy911: van még hová szerintem, a lábam bírja, tüdőmmel kell fejlődnöm, hogy jobb legyen, mert a ketyegő is bírja, hisz ezt az edzést is 148-as átlagpulzussal toltam, ott van még tartalék.
Jövőre cél egy 2:59:59-es maraton, illetve rövidebb távokon tovább gyorsulni.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#9666) Alg válasza tomcica (#9663) üzenetére


Alg
veterán

Köszi :R

akkor a rovidebb tavokon levo rekordjaid nagyon gyengek,vagy nincsenek megfeleloen kifutva

Az utóbbi, meg főleg régiek (az 5k szerintem még tavaszi lehetett). Egyedül nem nagyon van lelkierőm 100%-osan kifutni ezeket sajnos, most is a 4:35 körüli tempót amivel mentem 10 percet, szerintem bírtam volna 5K-t végig vele ha éles helyzet van...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#9667) tomcica válasza deicide (#9665) üzenetére


tomcica
Topikgazda

na nalam meg most epp forditva van,a jelenlegi edzesciklusban hatarozottan birom tudovel es pulzussal,a labam a gyengebb pont (volt ez mar pont forditva is) hat nem tudom melyik a konnyebb,most azt erzem mintha maximumon porogne a labam,amikor meg forditva van,akkor azt hogy most pusztulok meg de azonnal :U

ha 3.15 a max ezred,akkor becsuletesen bekezdtel azzal a 3.26-os elso ezerrel :)

a futoskollegam 2.53-at tudott utoljara es O szokott igy iramjatekozni (a sima ezres resztavozast meg 3.15-17-re atlagban) okt 18-an futja elete elso felmaratonjat (sajnos nem tudok vele menni) a terv 1.20-23 kornyeke (szeltol,esotol fuggoen persze)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9668) deicide válasza tomcica (#9667) üzenetére


deicide
veterán

Az első gyorsat elfutottam, igen, 3:40 környékieket akartam, de így sikerült. :DDD
A futóskollégád meg egy szinttel feljebb van akkor, a 3:17-es ezrek és az 1:20 körüli FM az nekem 90 kilóval egyelőre álom. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#9669) imyourfriend válasza Alg (#9666) üzenetére


imyourfriend
őstag

Nem rossz az a 4:35, 3-4 hete még olyan tempónál beszorult a levegő az oldalamba, meg minden bajom volt. Most meg mikor 4:24-es átlaggal futottam az 5,50-et semmi bajom se volt. Még tudtam is javítani a végén, gondolom én lesz ez még jobb is csak edzeni kell meg résztávozni amit jövő héttől kezdek is. :)

[ Szerkesztve ]

(#9670) tomcica válasza deicide (#9668) üzenetére


tomcica
Topikgazda

hat igen 90kg az sok igy elso hallasra,de ha meg lecsoffasztanad magad 75-re akkor meg lehet nem lenne elsore erod,szoval ha valamikor is le akarod szedni akkor az nagyon lassan kellene,hogy allandoan hozza tudjon igazodni az eronlet

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9671) deicide válasza tomcica (#9670) üzenetére


deicide
veterán

Nem is tervezem nagyon lejjebb menni, mert felesleg látszólag nincs rajtam (187cm) és az izom nagy része a lábamon van, arra meg szükség van. :K

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#9672) concret_hp válasza bandus (#9659) üzenetére


concret_hp
addikt

óvatosan, kevésbé kell terhelni

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9673) bandus


bandus
veterán

ti alkalmaztatok kulon erosito gyaksikat terdre? Melyek valtak be a legjobban? Vegigbongesztem a netet, de annyi fele van, hogy nem tudom melyekkel kellene probalkozni es csinalni hosszabb tavon. Mindenesetre idegesit, hogy az elso ket hetbeb semmi bajom nem volt, aztan igy bekrepalt.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#9674) imyourfriend válasza bandus (#9673) üzenetére


imyourfriend
őstag

2,5 év kerekezés után álltam neki futni és még most is fájt. Mármint amikor nekiálltam futni. Mondták már itt, hogy a kerékpározás nem teszi ki olyan nagy igénybevételnek a térdedet, próbáld előbb ott erősíteni a térdeidet és a környékén az izmokat. :)

(#9675) bandus válasza imyourfriend (#9674) üzenetére


bandus
veterán

valahogy nem tudom elkepzelni, hogy ket evet kelljen bicozni azert, hogy futhassak, mikor annyi, nalam szazszor rosszabb fizikai allapotban levo ember futkarozik.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#9676) imyourfriend válasza bandus (#9675) üzenetére


imyourfriend
őstag

Nem kell annyit kerekezni, csak valahogy fel kell erősítsd a lábaidat hogy bírják a futást. (szerintem) Aztán hogy ez kinél miben nyilvánul meg az már más kérdés. Írtad régebben hogy 70.3-at szeretnél teljesíteni idővel, ezért gondoltam hogy a bringa jót tenne. Persze lehet hogy valami egyszerű dolgon kell változtatni, mindenesetre meg kell erősödj fizikailag a lábaidban.

(#9677) Alg válasza bandus (#9675) üzenetére


Alg
veterán

Egyébként mi/hol fáj?

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#9678) bandus válasza Alg (#9677) üzenetére


bandus
veterán

a terdkalacsom, mindketto. na mindegy, adok neki meg ket hetet, tornaztatom, szobabicikli, aztan meglatjuk. Iden meg akarok 10k-t futni :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#9679) Alg válasza Alg (#9666) üzenetére


Alg
veterán

Most látom, ma volt 5vös5km, és a szombati kerületi 5007m-ről is lemaradok családi program miatt... ehh...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#9680) Aristeus válasza tomcica (#9655) üzenetére


Aristeus
tag

Köszönöm a választ! Mekkora maximum távolságra megfelelő ez a cipő? Írtad, hogy elvitted hosszú, laza futásra is.
Ha terepre keresek cipőt max 20-30 kilométerig, akkor ez még jó választás lehet, vagy inkább a TRAILROC™ 255 lenne a megfelelőbb?

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#9681) tomcica válasza Aristeus (#9680) üzenetére


tomcica
Topikgazda

egy 18asra vittem el,szinte nincs benne csillapitas,ez mellett nem is lephetsz benne a sarkadra,szoval 20-30km-es hosszura rendszeresen csak ugy mernem ajanlani,ha nagyon jol be van edzetve a labad,addig viszont
jobban jarnal egy parnazottabb modellel

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9682) tomcica válasza bandus (#9678) üzenetére


tomcica
Topikgazda

en nem tudom mit csinalsz es mennyit (futoedzes) milyen terepen csinalod,de nem kellene h ilyen koran problemak legyenek,ha lehetoseged van jarj el szervezett futoedzesre (vagy par alkalom erejeig fizess ki egy futoedzot) hogy kideruljon biomechanikai hiba van-e mindez mogott

ez mellett nem csak neked,de mindenki masnak ajanlott a lab eltero modon valo erositese (akar szobaban) irtam mar ide egy kilepes-plyometrics sorozatot vissza kell keresni (ilyenekkel hogy kitores,3iranu kitores,lepcson sarok leengedes,guggolas,egylabas guggolas,bolgar guggolas stb.)

a masik dolog,meg ha gyulladas miatt jon elo allandoan a terdfajas,akkor erdemes utanajarni mi miatt van gyulladas a szervezetedben,lehet ez rossz fog,helytelen etrend,tulterheles (es melle elegtelen regeneracio)
ha ilyen a ludas,akkor hiaba erosited a terd koruli izmokat,vissza fog jonni allandoan

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9683) Alg


Alg
veterán

Na jó, azért ezt a tegnapit (+keddit, + tegnapelőtti focit) most érzem a combomban egy kicsit :B

Nem baj, ma pihenőnap, holnap is, vasárnap még lesz egy lazább(ra tervezett, aztán majd meglátjuk milyen lesz a kedv)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#9684) bandus válasza tomcica (#9682) üzenetére


bandus
veterán

hát én is így vagyok ezzel, hogy nem kellene :) rekortánon futok egyébként, tök kezdőként. monduk egy napnagyon eláztem futás közben és a következő két edzésen ment gallyra a tértem. lehet, hogy "megfázott" volna? :D a futóedzés tervben van, amit tudok rendesen mozogni.

azt nem mondanám, hogy állandóan, eddig egyszer volt ilyen életem során, pedig mindig is sportoltam valamit, hol versenyszerűen, hol nem. ez a gyulladás érdekes dolog. fogak egészen biztosan rendben, ennei ehetnék változatosabban, de vitamin oldalról rendben vagyok. próbálok keresni egy sportdokit jövőhétre aki megnézi a lábam, remélem sikerül időpontot egyeztetnem valahol.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#9685) Alg


Alg
veterán

Polar M400 - ha valaki most szeretne FR220-at, megéri szerintem erre várni novemberig.

Nekem sajnos 2 dolgon elbukik - nincs rezgés, és csak a polar weboldalra képes feltölteni, onnan kézzel kell exportálni hogy endora pakolhassam...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#9686) concret_hp


concret_hp
addikt

[link] kár hogy női :(

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9687) tomcica válasza Alg (#9685) üzenetére


tomcica
Topikgazda

a Polar hala az egnek megint kezd magara talalni,a Loop is igen jo lett,az uj V800-as is szinten

kell is a Suunto,Garmin paros melle meg egy,hogy nyirjak egymast es egyre jobb termekek jojjenek

nekem az alomgep a kovetkezoket tudna: edzesileg kb mint a Garmin 620-as (elore toltott edzestervek stb.)
melle egy komplett aktivitasmero (ejjeli alvast is!) rezges is legyen,melle pulzusmeres mindket modon (mellpant es az uj MIO szenzoros csuklon torteno meressel) magassagmeres es szamitas,vrtualis edzopartner (beallithato idokkel/tempokkal) virtualis verseny (elozo sajat idovel)

ha meg MP3 zenekkel is megpakolhatom na akkor perfekt :K ja es 300euroba beleferjen :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9688) Alg válasza tomcica (#9687) üzenetére


Alg
veterán

Egyébként a 620-ban a running dynamics szenzoroknak látod valami értelmét? (ground contact, vertical oscillation...)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#9689) tomcica válasza Alg (#9688) üzenetére


tomcica
Topikgazda

en annak allando szukseget nem igenyelnem,persze lemerni egy jo 1000m v. 5K ground contoactjat es vertikalis oszcillaciojat biztos erdekes,de hiaba ir ki jo v. rossz erteket (egyentol fuggoen,ugy ertem h peladul a tav tulso felen romlik az egyenletes iram es ez latszik ezeken az ertekeken) akkor se fogom tudni kijavitani....szezononkenti felmeresnek jo otlet,de csak h ezert vegyek 620-at mondjuk a 220 helyett az nekem teljesen felesleges lenne

tobb ertelmet latom szezon elejen,kozepen es vegen lemeretni a Vo2max-ot es a savkuszobot

(tudom amatorkent egy jo 3K verseny megmutatja a Vo2maxot...a savkuszobot is eleg jol erzi az ember,de ugy erdekessegkent ezek jobban erdekelnenek)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9690) Polacheck válasza tomcica (#9687) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Én most átmeneti megoldásnak a régi Polar FT7 mellé beszereztem egy Bluetooth kompatibilis HRM-et, így egyszerre fogja az endomondo a telefonon és az óra a kezemen a jeleket.

Nézegettem az órákat már, de nem tudom, hogy milyen irányba lenne jó elmozdulni. Kacérkodok egy Suuntoval, de 100+ ezer forint állna benne és szerintem nem használnám ki. Alatta pedig még nem találtam olyat, ami tetszene. Igazából ami hiányzik most leginkább, az egyedül a virtuális edzőpartner funkció meg a beépített gps, hogy ne kelljen telefont vinni/használni.

less qq more pewpew!

(#9691) Alg válasza Polacheck (#9690) üzenetére


Alg
veterán

Én már vagy 1 hónapja nézegetem, kb. amire jutottam:

Garmin: Az újakba belenyomtak egy csomó számomra felesleges opciót, cserébe drágák és a garanciális feltételek bicskanyitogatók (1 év egy 150 ezres 620-ra is, utána nincs javítás csak fix díjas csere felújítottra... mondjuk a Decathlon legalább 3 évet ad, és az árak is ott a legjobbak). A régi 610 csak külföldről beszerezhető emberi áron (azaz nincs gari).

Polar:A régek őskövületek, az új V800 baromi drága és kiforratlan, az M400 (200EUR lesz, azaz FR220 alá jön jóval) jó lenne ha tudna rezegni, ellenben csak a Polar weboldalra hajlandó feltölteni ahonnan a GPX export csak valamikor év végén fog működni...

Suunto: Csak a drága Ambitokban van GPS, általában navigációban jobb, futás-featureben gyengébb mint a fenti kettő (bár utóbbin sokat lehet javítani app-okkal). Elvileg ő is csak saját oldalra tud feltölteni, bár ez lehet változott. Ja igen, ez sem rezeg (Ambit2).

Most azon filózok mit adjak fel. Tudásban és ár/értékben egy FR610 lenne a legjobb, de kicsit orosz rulett gari nélkül... Polar M400-ra megérné várni, de a rezgés nagyon hiányozna, még a saját weboldalas tökölést elviselném. Ambit2R? Hmm ez már árban nagyon határeset, 90k. De talán tudás-megbízhatóság-használhatóságban nekem a legjobb kompromisszum lenne (és a 3 közül ez a legszebb :B ).

Egyszer be kéne mennem Zergéhez...

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#9692) gombi01 válasza Alg (#9691) üzenetére


gombi01
tag

Én is mindig variálok az órákkal.
saját tapasztalat:
Polar: nem valószínű, hogy veszek többé hacsak nem lesz valami alkalmi vétel. 2db Rx800-as is tönkrement nálam anélkül, hogy kínoztam volna. Megutáltam.
Suunto: Ambit2-t nyüstöltem egy darabig, de bumszli és nem rezeg + elég szegényes az órán a beállítási lehetőség, nekem nem kellett. Ami nagy előnye, hogy fejlesztenek még rá.
Garmin: 305 a múlt, elküldtem tomcicának talán csuklósúlynak használja :)
-fr60 tök jó kis óra csak elszállt a kijelzője, elküldtem a garmin-hoz de elhajtottak! 0 garancia és amatőr szervíz!!
-310XT bumszli, jó volt de meguntam (hamar lemerül)
-405 simogatós perem, nehézkes kezelés emiatt nem jött be ment a levesbe (lassu GPS jel)
-610 ez olyan határeset, egy fokkal jobb a simogatós peremnél, és tud sima óraként is működni 2 hétig, de nem az igazi, bár szeretem hordani.
-910XT ezt használom most, nagy és osztható kijelző szinte mindent tud viszont a sima óra funkciót nem rakták bele és nem lesz rá már több firmware :(

Szerintem sose lesz olyan óra ami mindent tud mert akkor nem lenne értelme másikat venni :DD

[ Szerkesztve ]

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#9693) imyourfriend válasza gombi01 (#9692) üzenetére


imyourfriend
őstag

Már elnézést hogy kerékpáros témával jövök, de alá tudom támasztani hogy nincs olyan óra ami minden hasznosat egyszerre mutatna: van egy polar cs500-am, és mellé egy bontrager trip 2w madzagos óra, hogy egyszerre lássam a pulzus, pedálfordulat, átlag, valós sebesség, hőmérséklet és idő adatokat. De nem, ezt polarnál 3 kattintással tudom elérni, így a még régebben megvett bontrager órát rajtahagytam az országútin és mutat mindent. :)

(#9694) Alg


Alg
veterán

Új 46,5-es Inov8 Trailroc 245 16-ért

Valaki tudja milyen a számozása mondjuk egy merrell-hez képest? Mert nekem határeset hogy jó lenne, Merrell-ből 45-ös a jó...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#9695) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

Voltam ma a mozgásvilág tesztnapon és futottam két kilit egy Hoka One One Stinson ATR-ben. Mi ezekről a vélemény? Iszonyat kényelmes volt benne futni, nagyon puha, mintha felhőkön járnék. Pont emiatt mondjuk attól tartok, hogy hosszútávon teljesen elgyengülnek a lábfejben az izmok, mert nem kényszerít normálisabb futótechnikára. Viszont ennek ellenére elég nagy nevek használják a terep verziókat, úgyhogy mégsem lehet egy rossz dolog.

Próbáltam még Salomon XA Pro 3D-t, ez elég kemény volt nekem terepre és nagyon merev is volt. Salomonból Speedcrossok is voltak kint, azt viszont nem lehetett elvinni futni, pedig ez volt az egyik cél amiért mentem. Próbára puhább volt az XA Pro-nál és a lábamat is elég jól fogta.

Voltak még Salomon futó zsákok is, abból is kinéztem egy elég faszát, alsó hangon egy 100-ast ott tudtam volna hagyni zsákra, cipőre meg néhány ruhára :)

Suunto órákkal is kint voltak, meg lábállásmérés, Mizuno sátor, Innov8 cipők, minden finomság és még egy külön 2x ekkora bicajos szekció kipróbálható bringákkal. Jó buli volt.

less qq more pewpew!

(#9696) bandus válasza Polacheck (#9695) üzenetére


bandus
veterán

én is nagyon szívesen mentem volna, lecsekkoltatni a lábamat, de leginkább bringákat akartam kipróbálni. de inkább itthon pihentetem a térdem, a tegnapi focimeccsek betonon nem tettek túl jót nekik.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#9697) Newboy911 válasza Polacheck (#9695) üzenetére


Newboy911
tag

Egy helybéli ultrás lánynak van Hoka One One cipője.
Ő nagyon elégedett vele.

(#9698) gombi01 válasza Polacheck (#9695) üzenetére


gombi01
tag

Nekem is van egy Hoka terepcipôm. Szeretem mert nagyon jòl csillapìt.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#9699) imyourfriend


imyourfriend
őstag

Most már kezd kialakulni a véleményem a pegáról, így 3-4 futás után. :) Elején azt hittem kényelmetlen lesz, mert ugye nagyon puha az oldala meg az eleje is ráadásul beleér az orr részébe a nagylábujjam. De meglepődtem, mert semmi gond nincs vele avagy a cipő korrigálja. És igazából legutóbb is inkább a combom fájt, nem a vádli vagy a térd vagy a lábfej ami már jó jel számomra. :) Másrészt van hova fejlődni ezen cipőben mert egy kifejezett futócipő, nem mint az ami előtte volt. Azt inkább teremben használom más célokra. Már az elején elkönyveltem hogy megérte megvenni, mivel az elődje kezdett érdekesen viselkedni nagyobb tempó esetén, valahogy nem lehetett benne dinamikusan és fürgén futni. Vagy túl sok erő veszett el és haladtam/nem nagyon erőltettem de akkor nem is haladtam. Most kevesebb erőt kell befektessek és jobban megy a futás. :)

(#9700) tomcica válasza imyourfriend (#9699) üzenetére


tomcica
Topikgazda

beedzed magad es veszel egyszer egy porgos versenycipot,na AAAZ lesz csak az igazi :) (pl Asics DS Racer v Hyperseed,Inov8 X233,Nike Streak,Adidas Adios,Mizuno Hitogami v. Universe stb.)

ma nagyon ADTA,mint tudjuk vannak ilyen napok,csak most crossfitten voltam nem volt futoedzesem,a kovetkezot toltuk:
bemelegites (nekem 1000m evezes) 400m (2x le-fel az aluljaroig) futas MAX push up (piheno nelkul) 1perc piheno...400m futas MAX push press (nekem 20kg) 1perc piheno...400m futas MAX pull up 1perc piheno...400m futas MAX front squat (nekem 30kg) 1perc piheno....400m futas MAX KB swing (17kg-s feketevel) 1perc piheno...400m futas MAX burpee....vege levezettem 7perc porgos biciklivel
(a MAX ugye annyit takar,hogy egy fogasbol a maximum darabszam,piheno nelkul)

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.