Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8751) Crytek


Crytek
veterán

Ti hogy vagy mivel szoktátok mosni a futócipőt?

Next PC Upgrade: 2022

(#8752) raggg válasza Crytek (#8751) üzenetére


raggg
senior tag

A futócipőt kell mosni? :DDD

Viccet félretéve sima vízzel óvatosan, mert nagyon lassan szárad ki ha eláztatod.

ragklaatPS

(#8753) Alg válasza Crytek (#8751) üzenetére


Alg
veterán

Esőben ;]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#8754) Apollo17hu válasza Crytek (#8751) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Volt, hogy bedobtam a mosógépbe. Sajnos rászárad az izzadság, amikor futás után nyújtáskor ráfogok a lábamra. Egy idő után már a cipőfűzők kötése is kellemetlen, ha ragadnak. :D

(#8755) raggg válasza Alg (#8753) üzenetére


raggg
senior tag

Esőben, verseny előtti napon, vagy amikor már 3 köbméter töltősóder van felhalmozódva rá. :D

ragklaatPS

(#8756) Xabi78 válasza Crytek (#8751) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Tiszta vízzel átmosom.
Ha már nagyon koszos, és nem sajnálom annyira, akkor mosózsákban (párnahuzatban) be a mosógépbe egy kímélő programmal 30 fokon centrifuga nélkül.

Cave canem!

(#8757) tomcica válasza Xabi78 (#8756) üzenetére


tomcica
Topikgazda

en csak kezzel mosom oket(beaztatom egy napig),kiveve ha mar a veguket jarjak akkor gepben 30fokon

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8758) Perillustris válasza Xabi78 (#8724) üzenetére


Perillustris
senior tag

Fureden meg froccs lesz a frissites, legkesobb a vegen. Mondjuk aki ilyen idot fut 6 kilometeren, az meg is erdemli. :C

Perillustris

(#8759) Apollo17hu válasza Perillustris (#8758) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Mai dupla helyett csak egy jött össze. 32 fok volt, legközelebb kihagyom az ilyet, nagyon nem nekem való. :(

(#8761) tomcica válasza Perillustris (#8758) üzenetére


tomcica
Topikgazda

azt a leborult szivarveget :D az a 6km nagyon poroghetett :Y :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8762) ígyvanferi válasza Perillustris (#8758) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Az korrekt.
Csak 7 nő előzött volna meg a legutóbbi 6 km-es időm alapján. :) A 7. csak éppenhogy. Év végére az egyik cél ezt nullára redukálni.

tomcica: Pulzust nem sikerült mérnem közvetlenül a résztávozás után. Egyrészt nem is vagyok túl gyakorlott benne, másrészt nem tudtam megkülönböztetni az egyes dobbanásokat. De bő egy perccel később 150 volt nagyjából, kicsit még néha itt is nehéz volt számolni. A nyugalmi 48.

A következő tempófutásnál arra gondoltam, mérek egy Coopert. Toljak még hozzá mondjuk 2 km erőteljeset, vagy elég lesz? Gondolom ezen a szinten még nem igazán borítja fel az edzést, ha kicsit rövidebb a táv. :)

[ Szerkesztve ]

(#8763) Stauffenberg válasza ígyvanferi (#8762) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Miért, baj ha lenyom egy csaj? :D

(#8764) ígyvanferi válasza Stauffenberg (#8763) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Már esetben nem baj, de ne a futópályán tegye. Ott mondjuk azt még nem próbáltam. ;]

(#8765) Stauffenberg válasza ígyvanferi (#8764) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Bennem sosem voltak ilyen kényszerek, hogy mindenképpen erősebbnek, gyorsabbnak, jobbnak kell lennem minden nőnél. Egyszer egy kerékpáros hölgy barátommal versenyeztünk egy 30 km-es távon... hát jól le lettem nyomva. Én azzal vágtam vissza, hogy visszavágót követeltem a konyhában, ahol megalázó vereséget mértem rá. :D

Klasszikus nemi szerepek sucks.

(#8766) Crytek


Crytek
veterán

Ti mennyire nézitek,hogy milyen mérget visztek be a szervezetbe a kulacsaitokkal?
Vagy leszarjátok?

Ki mit visz magával inni milyen kulacsot,hátitáskát ,ivótasakot stb?

Next PC Upgrade: 2022

(#8767) deicide válasza Crytek (#8766) üzenetére


deicide
veterán

30km-ig egy vitalade palackkal futok, az 7dl, bár nyilván azon is van kosz, amit a boltban megveszel, de csak egyszer használom, aztán kidobom. Maratonra pedig kulacsot viszek, de azt minden alkalommal mosogatógépben kimosom.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8768) Crytek válasza deicide (#8767) üzenetére


Crytek
veterán

De nem mindegy milyen kulacs mert a víz/folyadék kiold a műanyagból mindenféle mérget.

Next PC Upgrade: 2022

(#8769) deicide válasza Crytek (#8768) üzenetére


deicide
veterán

Jaa, én azt hittem a koszra gondolsz, ami a palackon megtapad. A kulacsom egy decathlonos derékövhöz való, de nem tudom, milyen anyagból van, nem foglalkoztam vele...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8770) Crytek válasza deicide (#8769) üzenetére


Crytek
veterán

Szinte alig foglalkoznak vele pedig elvileg kéne.

Next PC Upgrade: 2022

(#8771) ígyvanferi válasza Stauffenberg (#8765) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Én sem akarok minden nőnél minden áron jobb lenni, nyilván. Millió számra vannak sokkal gyorsabbak, nem is lehetne. Itt inkább az idő volt a lényeges pont, mert 3 percet kéne faragnom a múltkori időmön, akkor beérném az első helyezett hölgyet. Viszont 9 percet ilyen rövid távon szinte biztos, hogy sosem fogok javulni, amivel megnyerhettem volna azt a versenyt.

(#8772) tomcica válasza ígyvanferi (#8762) üzenetére


tomcica
Topikgazda

egy jo kis Cooper lefutasa boven eleg tempos edzesnek (sot :K ) viszont javaslom,hogy rendesen melegits be,2-3km lassu,gyorsitok,2x200m fokozo,a pulzust vidd fel nehanyszor,majd utana engedd hogy lejjebb essen es kezdhetsz is neki.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8773) deicide válasza tomcica (#8772) üzenetére


deicide
veterán

Kérdem a profit. A múlt hétvégén 18km 5p/km kocogás után toltam egy 3:58/4:03/4:04-es 3.01km-es coopert, akkor most szombaton vajon bennem van egy 4:20/km-es félmaraton síkon, de földúton.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8774) tomcica válasza deicide (#8773) üzenetére


tomcica
Topikgazda

jo a kerdes,a Cooper ennek pontos felmeresere eleg keveske,igazabol az 5perces kilik joooval a laktatkuszobod alatt vannak,tehat farasztanak de nem cincalnak szet,igy ra tudsz futni 3-5km olyat ami mar elsavasit...ha ugy mentel volna hogy 10-12km 4.15-20as tempoban es arra huztad volna ra a 3x 4percest akkor azt valaszolnam IGEN,igy viszont,marad a felenk: TALAN :B

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8775) deicide válasza tomcica (#8774) üzenetére


deicide
veterán

Akkor majd szombaton élesben kiderül. Bemelegítésnek jó lesz a 42km MTB futam ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8776) tomcica válasza deicide (#8775) üzenetére


tomcica
Topikgazda

jojo,beszamolot kerjuk :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8777) deicide válasza tomcica (#8776) üzenetére


deicide
veterán

Természetesen. Ahogy az idő jelenleg kinéz, akár még sár is lehet, váltás ruha kelleni fog :)

Aztán gombi01 meghívására szerintem vasárnap lenézek a pétfürdői félmaratonra is. ;]
Ez a szabadtéri büfé merre van amúgy Péten?

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8778) gombi01 válasza deicide (#8777) üzenetére


gombi01
tag

(#8777) deicide:
ha jól emlékszem a csónakázó-tó mellett (környékén) volt a rajt, azt megtalálod a google maps-al.
Volt pár tábla is kirakva itt-ott az út mentén Péten belül. Nagyon jó kaját főztek a helyiek amiből mindenkit megkináltak a verseny után és jéggel teli vödörben szeletelt dinnye is volt némelyik frissítőponton, szóval 5*-os ellátás :)

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#8779) deicide válasza gombi01 (#8778) üzenetére


deicide
veterán

A tó megvan, thx, azért ha nem találok útba igazító táblát, megkérdem a helyieket, hátha. :)
Jártam régebben Pétre egyébként, voltak ott ismerőseim, de kb 20 éve :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8780) deicide válasza Xabi78 (#8756) üzenetére


deicide
veterán

3083-as a rajtszámom szombatra, ha esetleg látnál, kiálts rám nyugodtan.
Remek bokára köthető chipet adtak, csak éppen a bokámat nem éri át a cucc, megy a cipőfűzőre. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8781) tomcica


tomcica
Topikgazda

en meg elesitem amit elesiteni kell ;]

mai: 14km benne: 7km hosszu elnyult melegites....1000m felmero dongolt fuves/foldesuton 2.48 (500nal 1.20) utana 500m laza es 4km progressziv tempo (kozepesrol erosre) majd kifutas

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8782) deicide válasza tomcica (#8781) üzenetére


deicide
veterán

Pfheej, 2:48, olyat még álmomban sem tudnék. :Y

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8783) Zoo123 válasza deicide (#8782) üzenetére


Zoo123
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#8784) tomcica válasza deicide (#8782) üzenetére


tomcica
Topikgazda

pedig van ebben meg egy jo 5mp erzem :) na majd most nyaron elocsalogatom palyan

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8785) Xabi78 válasza deicide (#8780) üzenetére


Xabi78
aktív tag

No, fölvettem a szép piros 3058-as rajtszámomat tegnap (...azóta le sem vettem, hehe... :)) )
Szerintem valószínű összefutunk, majd figyelem a hórihorgas embert a Kelly's-el.
Nem mondom, hogy ízzé-porrá készítettem maga, a bringát ma fogom még működőképes állapotba hozni. Némi vívódás után a Merida 69 karbon fullyt viszem, (az edző Magellánom kicsit puritán lenne a merev villájával), hogy kímélje a derekamat a traktornyomokon.
Néztem a rajtlistán, eddig 32-en vagyunk pusztathlon nevezők, a bringázás is családias, leszünk vagy 120-150-en, a futás már kevésbé lesz szellős.
A ma reggeli futásomból kiindulva az elérhető reális eredmény 3:40-4:00 között, sokat kivett belőlem az a pár lázas nap. Mondjuk a futás most már jólesik, csak nagyon kúszik fölfelé a pulzusom. A bringát 2 óra körülire, a futást 1:50re tervezem, aztán majd meglátjuk. Mindenesetre nem egy kiélezett versenyt tervezek, inkább teszt jelleggel csinálom, meg buliból. Ha jól megy, jövőre lehet, belevágok az X-terrába is :)

[ Szerkesztve ]

Cave canem!

(#8786) deicide válasza Xabi78 (#8785) üzenetére


deicide
veterán

No, akkor majd én is figyelem a rajtszámod!
A tervem, hogy az első 5-ben szeretnék benne lenni. Ma reggel felfújtam a gumikat, kiderült, hogy aszfalton a 31-32-es átlagokat az MTB-vel 2 bar-os nyomással toltam :Y 3.8 bar-on talán kicsit könnyebb lesz a tervezett 27-es átlagot tartani (1:33:00 környéke). A futás az kakukktojás kicsit, de azt is 1:33:00 környékére volna jó betenni és akkor lenne egy 3:10:00-en belüli végeredmény, ami elég lehet az első 5-höz. Traktornyomos utaktól én is félek kicsit, mert csak első teleszkóp van, nem fully a bringa... :)
Azt olvastam, hogy a frissítökön nem szabad inni a vízből, mert akár hasmenést is okozhat, így viszek kulacstartó övet inkább magnéziumos vízzel.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8787) Xabi78 válasza deicide (#8786) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Én kb egy hónapja beszereztem egy ilyet:

Trail hátizsák

Jobb, mint a kulacstartó öv, belefér 2L ISO, ha nem lesz nagyon meleg, elég lesz bele 1 - 1,5 liter is, és akkor nem kell a frissítőpontokkal bajlódni, meg nem is öntöm nyakon magam isoitallal. A frissítőpontokon majd csak a tarkóm locsolom akkor a vízből.
Ez a zsák eddig az, ami futás közben is kényelmesen és könnyen használható, és simán elfér benne a telefon + gél + innivaló. A kulacstartó övvel nem kötöttem barátságot, kevés is nekem az a 1/2 liter, meg kényelmetlen is, igazából rövidebb távokhoz van kitalálva, nem 10 fölötthöz.

Cave canem!

(#8788) deicide válasza Xabi78 (#8787) üzenetére


deicide
veterán

Ilyenem is van, de ha ebből elkezdek zselét kotorászni, megtöri a tempót. Nekem bejött az öv, Keszthelyi maratonon is azzal futottam, egy baja van, ha tele van a kulacs, akkor kiugrik a helyéről, az első pár kilin kézben kell vinni, amíg le nem fogy belőle valamennyi :)
Nekem a fél liter bőven elég, ha nem lesz 30 fok felett. A 30km-es távokra is annyit szoktam vinni, mondjuk ott kicsit lassabb a tempó.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8789) tomcica válasza Xabi78 (#8787) üzenetére


tomcica
Topikgazda

en ilyet 2-3oras futasnal nem hasznalnek...hosszabb ultraknal okes

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8790) Xabi78 válasza tomcica (#8789) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Én nagyon izzadós-vízigényes vagyok, melegben 2 óra alatt simán elfogy 2l víz nálam... És nekem kényelmesebb, mint a kulacstartó öv, egyszerűbb használni.
Bár mondjuk kinek a pap, kinek a paplan... :)

Cave canem!

(#8791) tomcica válasza Xabi78 (#8790) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nem lesz sehol frissites? vagy edzesekre gondoltad?

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8792) Xabi78 válasza tomcica (#8791) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Edzéseken is ezzel futom a hosszúakat (vasárnapi 2 óra körüli/fölöttieket).
Most a bringára mindenképpen ez jön, így nem kell vacakolni a kulaccsal.
Frissítés lesz, de állandóan nyakon öntöm magam Isoval, utána meg ragadok, úgyhogy, mivel most nem "tétre" megy, így kipróbálom, hogy milyen zsákkal futni. A frissítőpontokon meg tolok banánt :)

Cave canem!

(#8793) deicide válasza tomcica (#8791) üzenetére


deicide
veterán

Lesz, csak azt mondták FB-on is, akik voltak tavaly, hogy jó páran rosszul lettek az ottani víztől.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8794) tomcica válasza Xabi78 (#8792) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ertek skacok mindent,ok :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8795) deicide válasza Xabi78 (#8792) üzenetére


deicide
veterán

Na, felfújtam ugye a gumit az MTB-n, aszfalton beélesítettem a technikát, P 150 mellett 34km/h, ez terepen is meglehet 27, amit várok magamtól. 2.1-es gumival annyira nem rossz tempó ;]
Holnap még a futótempó belövése van és azt hiszem, megtettem, amit tudtam.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8796) Xabi78 válasza deicide (#8795) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Nem akarlak elkeseríteni, de a túlfújt gumival lassabb leszel terepen, mert össze-vissza pattogsz, homokon meg mélyebbre fogsz süllyedni. A magasabb guminyomás csak és kizárólag aszfalton és döngölt földúton lesz előnyös. A súlyodhoz és a várható terepviszonyokhoz én valahol 2,8-3 barnál nem nagyon ajánlanék többet. Úgyhogy szerintem holnap keress egy szimpatikus földutat, és nézd meg, hogy viselkedik a technika ilyen magas nyomáson.

Cave canem!

(#8797) deicide válasza Xabi78 (#8796) üzenetére


deicide
veterán

Nem ismerem a terepet, de elmondás alapján sok lesz a döngölt földút, ott nem gond ugyanez a tempó, egyedül a laza homok, ahol ereszteni kellene belőle valamennyit. Próbálgattam már, hogy melyikkel vesztek több energiát, ha laposabb a kerék és a tapadást kell legyőzni, vagy ha keményebb és elpattog. Arra jutottam, hogy mivel leginkább alacsony fordulatszámmal tekerek, nagy nyomatékkal, a keményebb gumi kifizetődőbb hosszabb távon.
El nem keserítesz egyébként, mert ha az MTB nem sikerül úgy, ahogy tervezem, majd futásban javítok.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8798) deicide válasza deicide (#8797) üzenetére


deicide
veterán

De ja, valamivel lejjebb reálisabb lesz, olyan 3.2 környékén.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8799) deicide


deicide
veterán

No, futótempó élesítése is megvolt, 4:20/km körül még úgy tűnik, jó vagyok, persze sár esetén ez nyilván jóval lassabb lesz, majd kiderül, mennyi eső esett a pusztában.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8800) Xabi78 válasza deicide (#8799) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Érdekes lesz a holnap, sokat fogunk nevetni :))

Cave canem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.