Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9151) tomcica


tomcica
Topikgazda

a gyilkos emelkedo

igy nez ki a masik hegyrol:

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9152) tomcica


tomcica
Topikgazda

a csucson

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9153) tomcica


tomcica
Topikgazda

ott lent ketten picik mint a hangyak,azok mi vagyunk :)

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9154) tomcica


tomcica
Topikgazda

Nagyjabol a program -> reggel 6ebreszto nyujtas,joga,meditacio (ez nem volt kotelezo) 7re viszont mindenki futoszerelesben sorakozora volt koteles.1 ora edzes,elso par nap inkabb tobb tornaval,ahogy multak a napok egyre nagyobb hangsuly ment a futasra,harmadik naptol folyamatos 1ora futas kulonbozo iramok,alapos bemelegites utana emelkedok illetve gyors lejtok!

delutani edzes haladoknak szolt,a kepen a banyaban futunk,egy kobanya volt 4-500m emelkedes nagyon eles,lent az aljan 5-600m eros lejtofutas (vissza kocogassal)
volt 2nap rovid emelkedos sprintek azon a betonnyelven ami a kepen van (10ig jutottam fel darabszammal,a masik ket fiu 3ig,szoval ebbol erezheto mi is volt ez kb 170m)

kaja: fehercukor,tartositos kajak,hus NEM VOLT,egyetlen kivetel a tonhalas teszta ketten ehettek ilyet...net nem volt,mobil tiltva...fo kajak: rengeteg gyumolcs es csonthejasok,teszta,rizs (zoldseggel v. makos-mezes) lecso,gazdag zoldsegleves,egy pihenonap volt az utolso elotti ott szabadott barmit enni -> fagyi,kirantott csirkemell stb. en kirantott sajtot ettem sult krumplival + 3gomboc fagyi

volt egy forrasunk 150m-el a lakhelyunktol,szoval abbol a vizbol ittunk vegig

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9155) ígyvanferi válasza tomcica (#9154) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Bazz, ez de királyul hangzik. Biztos nem volt minden pillanat fenékig tejfel, de na. A környék is gyönyörűnek tűnik a pár kép alapján. Apropó kép, jöhetnek a lányokról is még munka közbeni fotók. Persze szigorúan szakmai szemmel nézem őket.

Mi volt egyébként a program, amikor nem futottatok? Még ha ez igazán minimális eltöltendő időt is jelentett. ;]

(#9156) tomcica


tomcica
Topikgazda

[link]

ez pedig egy lefutas a banyaban...volt mit fekezni :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9157) tomcica válasza ígyvanferi (#9155) üzenetére


tomcica
Topikgazda

delelott 10tol delutan5ig strandolas volt vegig,uszni lehetett,aki faradt volt az pihenhetett a napernyoje alatt,esetleg olvastak,mivel 40fok volt nem nagyon lehetett nap kozben setalgatni,kerestunk elhagyatott es kevesbe frekventalt strandokat (meg ha maszni is kellett odaig) nem nagoyn vegyultunk a tomegbe :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9158) Newboy911 válasza tomcica (#9157) üzenetére


Newboy911
tag

Egy ilyen edzőtábor után, a napi munka "gyerekjátéknak" tűnik.
És ebben ez a szép.
Mikor már azt hiszed nem bírsz többet, kiderül hogy igen :)

(#9159) imyourfriend válasza Newboy911 (#9158) üzenetére


imyourfriend
őstag

Kb így van ez a kerekezésnél is, sokan mondják hogy áh mi az a 3-4 óra intenzív tekerés, bárki megtudja csinálni a laikusok szerint. Aha, az első 20-30 percig kb. :) Ilyen a futótábor is, mikor már úgy érzed hogy kifulladnál akkor lendülsz bele igazán. :P

(#9160) ígyvanferi válasza imyourfriend (#9159) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ezt a végén belelendülést épp most tapasztaltam. (Illetve amikor hosszabb távot futok, ez rendre megtörténik). 19,3 km-t futottam 5 km/perces tempóban kb. hajszálra pontosan, ebből az utolsó 3-at 4:40-re. Nem mintha ez olyan őrült sebesség lenne, de szinte transzban nyomtam a végét. Ami kell is, hogy ne unjam halálra magam közben. ;]

[ Szerkesztve ]

(#9161) Alg


Alg
veterán

Jah, nekem is ADTA tegnap, 15km-nél még úgy éreztem magam mintha akkor indultam volna, a célban is teljesen friss voltam a sok alkalmi kirándulós zombi között :D

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#9162) deicide válasza imyourfriend (#9159) üzenetére


deicide
veterán

És akkor hol van ez még attól a 12 órától, ami szombaton vár sokunkra két keréken Lacházán? Jó volna valahogy 360km fölé keveredni, de nem lesz könnyű.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#9163) imyourfriend válasza deicide (#9162) üzenetére


imyourfriend
őstag

Oda már csak az elvetemültek mennek. Nem sok ember tud annyit ülni a bringán, csak eső ne legyen. ;] Tavaly Tamás 749km-t tekert 24 óra alatt. :C off.

(#9164) Apollo17hu válasza tomcica (#9151) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Ezekről a képekről nekem az jutott eszembe, amikor a Kill Bill-ben a főszereplő Beatrix Kiddo megmássza a fél hegyet, hogy eljusson Pai Mei mesterhez, hogy kung fut tanuljon nála. :)

(#9165) concret_hp válasza tomcica (#9154) üzenetére


concret_hp
addikt

mákos-mézes rizs?
hol voltatok amúgy? :)

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9166) Newboy911 válasza concret_hp (#9165) üzenetére


Newboy911
tag

Miért nem volt hús ?
Mindenki vega volt ?

(#9167) tomcica válasza Newboy911 (#9166) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Montenegro-ban voltunk Sutomore felett a hegyen (Djurmani faluban) makos-mezes teszta teee :D rizs zoldseggel volt :DDD
volt par husevo,de le volt korlatozva a husfogyasztasuk erre a hetre,igy lett megbeszelve,mintegy meregtelenitve is egyben (karoltve a finomitott cukor es a tartositoszeres kaja megvonasaval) a vegaknak nem volt komolyabb kihivas,csak egy kis finomhangolas,ugy lattam eleve nem reszesitik elonyben a bolti kesz kajakat :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9168) Matykoh


Matykoh
tag

Hello!
Egy barátom pulzusmérő órát szeretne venni, de igazából a lehető legjobb ár/érték arányban keresne, nem túl sokat áldozva rá.
Mivel szerintem a sima, csuklóra erősíthető mérők nem érnek semmit, így pántosat keresnénk. Rendelt már valaki
ebayről például?
Vagy akkor már inkább a Decathlonban kapható Geonautejobb , vagy esetleg van valami más alternatíva, amit tudtok ajánlani?

Előre is köszönöm :)

(#9169) Alg


Alg
veterán

Van itt a szomszédban egy rekortán pálya... nem nagy. kb. 100m egyenes, de tényleg a szomszéd, 20m az ajtótól :D

Holnap szerintem tolok valami 200-akat vagy 400-akat reggel, este meg mehet egy könnyű hosszú :K

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#9170) imyourfriend válasza Matykoh (#9168) üzenetére


imyourfriend
őstag

Ennyi pénzért jó kérdés, csodát nem várnék de azt sem várnám el hogy helyesen mérjen adott esetben az óra. Persze egy próbát megérhet, hisz egy óra kerül 5000 környékén. De lehet jobban járna a barátod ha egy pulzuspántot venne aztán telefonhoz hozzácsatlakoztatná. :)

(#9171) raggg válasza Matykoh (#9168) üzenetére


raggg
senior tag

Ha tényleg nagyon szeretné mérni a pulzusát, akkor érdemes összespórolni egy Garmin FR210-re , az óra is nagyon jó és a garmin legjobb övét adják hozzá (ugyanazt mint a 100 ezres órákhoz). Igaz amit linkeltél csak 5000 ft, de ha kidobott pénz, akkor nem érdemes ennyit sem kiadni érte (szerintem). Az Fr210-ben meg van GPS is :)

ragklaatPS

(#9172) Matykoh válasza imyourfriend (#9170) üzenetére


Matykoh
tag

Egy ilyen pulzuspántot tudnátok nekem mutatni? Ezek univerzálisak? Gondolom BT-n működnek. Bocsánat a hülye kérdésekért.

GPS igazából nem kell, activity-tracker van telefonra is, az nekünk elegendő(endomondo, runkeeper, stb.). Én jelenleg egy kölcsön-Timexet használok, de igazából meg vagyok vele elégedve, ugyanannyit mér mindig, mint a pulzoximéterem (és az állítólag nem téved).

(#9173) Cathfaern válasza Matykoh (#9168) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Decathlonosból a 310-es a legkisebb amit meg szabad venni. A többi kódolatlan jelet használ, ami azt jelenti, hogy ha pl. együtt szeretnétek futni, akkor a te pulzusmérőd be fog zavarni az ő órájának, és így az nem fog működni. Illetve javasolt a 410-es, mert annak meg sokkal kényelmesebb pántja van (bár testalkat kérdése kit mennyire zavar a műanyag pánt, én teljesen jól el vagyok vele).

(#9174) Alg válasza Alg (#9169) üzenetére


Alg
veterán

Meg is volt, bemelegites, 3*400 1:35-1:40, kozte 400 kocogas. Most ennyi, delutan futas a strandra, uszas, thermal, futas haza.
Jo ez a szabi :-)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#9175) tomcica válasza Alg (#9174) üzenetére


tomcica
Topikgazda

o,igen a jo kis dupla/tripla kisedzesek...ha huzamosabb ideig csinalod akkor nagyon figyelj oda a regeneraciora (ha kell nap kozben is dolj le sziesztazni 1-2orat is akar) ejjel pedig minoseges 22.00-tol legqalabb reggel 6-7ig torteno alvas kulonben kieg a szervezet,kepes egy het alatt is (napi duplakkal)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9176) Alg válasza tomcica (#9175) üzenetére


Alg
veterán

Hajaj :D

Alvás az van, igaz nem 10-től 7-ig hanem éjféltől 9-10-ig :)
Délutáni programként volt még futás a 3km-re lévő strandra (erős közepes tempóval, 5:30 körül), fél óra úszás :) mondhatni nem hajtottam ki magam ma sem.
Egyébként most nagyon megy, mondhatni ADJA - erősnek érzem magam :K

Itthon frissítés limonádéval, kert végéből szedett mentával bolondítva (ebéd nagyanyám csülkös bablöttye :K )

Nem lesz ez sokáig így, hétfőn megyünk Wroclaw-ba 3 napra, (céges teambuilding), jövő csütörtökön meg Zamárdiba hosszú hétvégézni még egyet.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#9177) Matykoh válasza Alg (#9176) üzenetére


Matykoh
tag

Tudtok olyan weboldalt/áruházláncot ajánlani, ahol szakértő segítségével tudok futócipőt választani? Az se érdekel, ha csak Bp-n van, majd maximum felmegyek csak azért. Itt Szegeden én még csak hozzá-nem-értő eladni-kell eladókkal találkoztam, de lehet, hogy rossz helyen jártam eddig.

Többnyire aszfalton futok (illetve gáton is, de annak a teteje is betonozva van), egyelőre jellemzően rövid távokat (4-5 km), de 2 év távlatában hosszabb távra is fel szeretnék készülni (15 km, illetve félmaraton). A szervezet alacsony oxigénszinten való takarékos oxigénfelhasználásának a javítása az igazi célom (jólmegmondtam). :K

(#9178) tomcica válasza Matykoh (#9177) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Szegeden a Nyulcipoben nincs hozzaerto elado? Amugy Pesten a Spuri-t tudom ajanlani,megeri felmenni :K ha pedig terepcipo kinalatot szeretnel akkor a Multinavigator

milyen edzessel probalod a fenti celt elerni?

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9179) Matykoh válasza tomcica (#9178) üzenetére


Matykoh
tag

Köszönöm! A nyúlcipőt megnézem. Elkerülte a figyelmem, hogy nyílt boltjuk itt.

Lényegében mivel nekem sajnos minden mozgásnál - legalábbis általánosságban, ha most jelenleg a jobb állapotom miatt nem is - drasztikusan csökken az oxigénellátásom, a tartós, 130-150 körüli (160 alatti) pulzust igénylő mozgásokat ajánlják (szobakerékpár, intervallumfutás, stb.). Elméletileg, ha egy kicsivel kevesebb az oxigén, amit kap a szervezet, megtanul vele jobban takarékoskodni. - Habár én nem hiszek benne.
A légzőfelület (térfogat) növeléséhez, pedig mellkasnyújtó gyakorlatokat csinálok.

Tény, hogy amióta komolyabban edzek, azóta sokkal jobban érzem magam - és ez látható is. És ez a fontos. :K

(#9180) tomcica válasza Matykoh (#9179) üzenetére


tomcica
Topikgazda

valoban csodalatos a szervezet adaptalo kepessege,vonatkozik ez a futasra is...de a 130-160koze korlatozott aerob (habar 160nal mar karcolja a felso hatart egyeseknel rendesen) edzes nem tudja a teljes kepessegedet kibontakoztatni,muszaj melle egy kis 160-180koze torteno anaerob munka is (akar tabatta,de rovid pihenokkel torteno gyors interval is okes) ha nem mas heti 1x

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9181) swoody


swoody
senior tag

Most úgy állok, hogy 3,5-4km megy olyan 17,5 perc alatt így 10 futás után, ezután mit lenne érdemes csinálni?

Növelni a tempót vagy pedig maradjak ezen a sebességen és nagyobb távot megtenni? A cél az lenne, hogy késöbb minnél kisebb pulzuson tudjak futni elkerülve az izomvesztést.

(#9182) swoody válasza swoody (#9181) üzenetére


swoody
senior tag

Hmm igy elég butaság a kérdés. :)

Nah akkor szerintem azonos tempón jobb megoldás a nagyobb táv, ahhoz hogy késöbb kevésbé emelkedjem a pulzus illetve kevésbé fáradjak el.

De azért megerősíthettek. :D

(#9183) tomcica válasza swoody (#9182) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ezt igy latatlanba nagyon nehez megmondani,nem is tudjuk milyen testfelepitesed,milyen izomzatod van,a rovidebb vagy a hosszabb tavok fekszenek-e jobban...persze ettol meg lehet kijelolt cel,en azt mondom amig az ember fiatal (50ev alatt van) addig gyorsuljon-gyorsuljon-gyorsuljon,nem muszaj sprinter munkat vegezni (habar hetente nem art 1x erinteni) de akkor az adott tavon amit fut azon gyorsuljon ergo 4km ha most 4perc 15-os akkor szepen dolgozni azon,hogy mondjuk lemenjen 4percre (vagy 3.55-re akar,ami mar milyen jol hangzik :K )
ez melett beerositeni minden "alkatreszt",ertem ez alatt a torzset,labat,hatat egyarant,kijavitani a futotechnikai hibakat (felesleges mozgasok a tempoban)

nagy kaland lehet egy 400-as rekontan palyan torteno vegigmeres is (nem egy nap!) 200m 400m 600m 800m 1000m es 3000m (vagy Cooper) az idokbol rogton latszana hol vagy aranytalanul jo es hol gyenge,aztan akar azon is lehetne dolgozni

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9184) concret_hp


concret_hp
addikt

azt hiszem megvan mi lesz a problémás pontom a hosszabb futásokon. a kislábujjam mindig felhólyagosodik a szomszéd ujj irányából mind2 lábamon, mit lehet azzal csinálni előre? leragasztom / közéjük teszek valamit?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9185) gombi01 válasza concret_hp (#9184) üzenetére


gombi01
tag

Körömvirágrémmel nagyon vékonyan bekenyeted :) ez a legegyszerűbb.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#9186) swoody válasza tomcica (#9183) üzenetére


swoody
senior tag

Fuuu ne nézz hülyének de ez mit takar: 200m 400m 600m 800m 1000m?

Teljes bealeadással végig futni ezeket a távokat (mini cooperek? :) )
Alg: De imádok elküldeni egy postot és szerkesztés közben bővíteni. :DDD

Viszont most volt a 2. alkalom, hogy végig úgy próbáltam futni, hogy a talpam elejére érkezzek és elmúlt a térd fájásom illetve a sipcsontom se érzem.

[ Szerkesztve ]

(#9187) Alg válasza swoody (#9186) üzenetére


Alg
veterán

Felmérő teszt, azaz ami a csövön kifér (ezért nyilván nem mindet egy nap)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#9188) concret_hp válasza gombi01 (#9185) üzenetére


concret_hp
addikt

hát az a baj, hoyg most is ironman 70.3-on jött ki, az úszáson kapásból leázna :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9189) tomcica válasza swoody (#9186) üzenetére


tomcica
Topikgazda

maxok a kulonbozo tavokon,200/400 mehet egymast koveto nap siman,a tobbit kulon napokon

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9190) Polacheck válasza concret_hp (#9188) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Grat hozzá egyébként. Kimentünk megnézni a befutókat tegnap egyébként és ahogy láttam, elég jó hangulatú volt a verseny. Kicsit elkapott a hév is, hogy egyszer egy ilyet is meg kéne csinálni, de aztán rájöttem, hogy ehhez nem embernek való mennyiségű edzésmunka kell.

less qq more pewpew!

(#9191) concret_hp válasza Polacheck (#9190) üzenetére


concret_hp
addikt

köszi :)
féltáv azért nem olyan überkemény :)
az 50 000 nézőnek amit írtak, azért volt 1 kis híjja (olyan 40 000 :D), de a versenyközpontnál valóban elég jó hangulat volt, ill. azért a pálya mellett is :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9192) Polacheck válasza concret_hp (#9191) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Több akadályt is érzek:
1. sosem tekertem egy kilométert sem országútin (mondjuk bicajozni szoktam, napi 20-at melóbajárás miatt)
2. nem tudok gyorsúszni (és évek óta egy métert sem úsztam).

Egyébként mennyi egy ilyenre felkészülni? Hány edzés/hét meg ilyenek?

less qq more pewpew!

(#9193) tomcica válasza Polacheck (#9192) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ugyan mar nem megnyerni mesz eloszor ugyse :P uszni tudsz,majd csak belefer a szintidobe

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9194) 0xmilan


0xmilan
addikt

Üdv!
Felismeri ezt valaki? Egy lépésszámlálóról van szó, ezen kívül annyit tudok róla, hogy made-in-china és CR2032 elemmel megy. Az a 3 kis "C" gondolom a márkája, de fogalmam sincs, hogy mi lehet.

[ Szerkesztve ]

(#9195) concret_hp válasza Polacheck (#9192) üzenetére


concret_hp
addikt

rendes gyorsúszást én is most tanulom :D
országútival pont úgy kell bringázni, mint a másikkal :U

attól függ milyen időt akarsz menni :D

telet elszarakodtam jan-ápr olyan havi 20 óra, május 34, junius 46, július 37 aug 26 óra edzés (ebben még a tegnapi verseny nincs benne) de van amit a tényleges időnél rövidebbnek írok be és a melóba járós tötymörgős bringa is bele van számolva. ill. ezek nettó edzésidők, jövőre az utolsó 3 hónapban ilyen heti nettó 12 óra körül jönne ki az átlag ahogy tervezem most :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9196) deicide válasza Polacheck (#9192) üzenetére


deicide
veterán

Nem nehéz, gyere el jövőre Kiskunlacházára, tegnap/ma volt a 12 órás versenyem a reptéren egy 7km-es körpályán, 364km-el 2. lettem, nem kell mást csinálni csak tekerni a pedált. ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#9197) Polacheck válasza concret_hp (#9195) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Ez mondjuk nem tűnik annyira kőkeménynek, majd egyszer személyesen kiffagatlak.

Melóba járás? Tényleg rég találkoztunk :Y

[ Szerkesztve ]

less qq more pewpew!

(#9198) DBAtti válasza tomcica (#9146) üzenetére


DBAtti
aktív tag

:)
Már sajnálom, hogy nem csináltam képeket, most jöttem Horvátországból, Omis szomszédságából (Split-től délre). Volt lightos hegymászás, rövidebb hegyfutások és egy 12-15km-s faluközi hegyi menet ~ 550m szinttel.
Ha időm engedi, kanyarítok egy maps útvonalat róla.
Jók azok a tengerparti hegyek, kellene pár itthonra is...

ps.: nekem integrált súlymellényem van :DDD

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#9199) Newboy911 válasza concret_hp (#9191) üzenetére


Newboy911
tag

És hogy sikerült a verseny ?
Mint ha régebben láttam volna egy riportot, ez a helyszín a triatlon népszerűsítése miatt lett kiválasztva.
Vagy tavaly is volt ?

(#9200) gombi01 válasza concret_hp (#9188) üzenetére


gombi01
tag

Akkor vazelin, az valamennyire vízálló. Gondolom szétázik a bőröd úszáskor. Nekem az egyik kedvencem mikor a futás közben a frissítőnél akaratlanul de pont leöntik a cipőm vízzel... Milyen jó lenne hártya mink a brekiknek megoldaná a problémát és még gyorsulna is tőle az ember :)

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.