Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9701) Mukorka


Mukorka
addikt

Hello!

Szerintetek egy két hónapos Fr220-at mennyiért lehet eladni? Pulzusmérővel együtt. Illetve van-e olyan óra ami tud rezegni és teszem azt triatlonra is jó?

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#9702) bandus válasza Mukorka (#9701) üzenetére


bandus
veterán

Miert fontos annyira ez a rezges funkcio?

Gyonyoru ido van egyebkent. Fajdalom ide vagy oda, lehet nem fogok tudni a seggemen maradni, muszaj lesz futnom egy kevesket.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#9703) Alg válasza bandus (#9702) üzenetére


Alg
veterán

Nekem pl. azért, hogy ha zenét hallgatok akkor is le tudja nekem vezetni az edzést/figyelni a pulzust/tempót.(csipogást nem hallanám).

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#9704) imyourfriend válasza Alg (#9703) üzenetére


imyourfriend
őstag

Én ezért szeretem endomondo-t, bár most Győrben hagytam a fülhallgatómat így érzésre kell futni ma délután. De ahogy nézem nem lesz vele gond, jóidő van a pega meg alig várja hogy menjünk futni. ;)

(#9705) deicide


deicide
veterán

Megvolt a buli tókör, ami nem lett annyira buli, mert átértékeltem az edzést és inkább félversennyé léptettem elő.
33km - 2:25:05, 4:25/km
Mindössze 4 perccel a 3:00:00-s maratoni részidőn kívül 33-nál edzésen, ez versenyen már egész közel lehet a bűvös kerek számhoz. Ráadásul tegnap 20 éves érettségi találkozó volt, éjjel 2 körül értem haza, sikerült 4 órát aludni. Úgyhogy borzasztóan elfáradtam a végére, de elégedett vagyok.

gombi01: elnézést kérek, itthon hagytam a telefonomat, nem fért bele az övtáskába, láttam, hogy valószínűleg Te kerestél a rajt előtt. Milyen tempót futottál?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#9706) forrest85


forrest85
senior tag

Sziasztok,

Én új Kinvara beszerzésén gondolkodom. Vagy 4 vagy az új 5-t. Kettő között csak 2-3 ezer Ft differencia van. Amazon-on írták ,hogy edzésre is használják, ill. versenyeznek is benne. Szerintetek hány km-t lehet belőle kisajtolni? 800km -esetleg?

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#9707) tomcica válasza forrest85 (#9706) üzenetére


tomcica
Topikgazda

1000+ siman,ha normalisan futsz es nem vagy tonna-donna

amugy innen gratulalunk Dennis Kimettonak az uj maratoni vilagcsucsert 2.02.57 Berlin (ADTA neki :R )

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9708) Alg válasza tomcica (#9707) üzenetére


Alg
veterán

És a két magyar lánynak a Spartathlon 1-2 helyezésért :Y :R

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#9709) bandus válasza tomcica (#9707) üzenetére


bandus
veterán

egyébként miért annyira jó berlin, hogy az elmúlt 4-5 maratoni világcsúcs ott született?

én megálltam, hogy nem megyek futni, jobb, ha kicsit tovább pihen a tért. jövő héten beiktatok egykét szobabicózást, jó lesz az átmozgatni :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#9710) Alg


Alg
veterán

Ma csak amit a láb kért... 15k 1:24 alatt, bolyongva a városban itthon, 150-160 pulzus között, egyszer pár korty frissítéssel. Nem rossz, tekintve hogy éjjel 4 körül aludtam el, és 10 előtt ébredtem. Ez a tempó gond nélkül menne félmaratonon is :K

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#9711) nyugis777 válasza Alg (#9708) üzenetére


nyugis777
csendes tag

Igen, gratulálok az összes spártai hóősnek! :C

Lőw András tizenhétszeres spártai hős, láncban 15 teljesítés (31. hely, 30:14:44)

:Y :R

(#9712) bandus válasza Alg (#9710) üzenetére


bandus
veterán

respekt, nagyon jól haladsz én is várom már, hogy hasonló jó eredményekről számolhassak be :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#9713) Alg válasza bandus (#9712) üzenetére


Alg
veterán

:R

Türelem, menni fog az, csak nem szabad erőltetni az eredményeket az elején, elérhető célokat kell kitűzni (nekem először volt 5k egyben bármennyi idő alatt, aztán 10k egyben, aztán 10k órán belül, most éppen a félmaraton 1:50 körül a cél, ez jövő tavasszal összejöhet ha télen tudok rendesen járni futni - utóbbitól kicsit tartok, mert reeeengeteg munka lesz kb. novembertől márciusig...)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#9714) bandus válasza Alg (#9713) üzenetére


bandus
veterán

én is hasonló ütemben szeretnék haladni, remélem a kezdeti nehézségek nem fognak sokáig hátráltatni. télen tényleg kicsit szívás, a sok meló nekem is bejátszik, kb. októbertől decemberig. na meg sötétben sem a legjobb futni, de ezt valahogy majd elviselem :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#9715) tomcica válasza bandus (#9709) üzenetére


tomcica
Topikgazda

mert nincs nagy szintkulonbseg (a rotterdami ilyen meg!) altalaban kora osszel van es jo az ido (nem tul meleg mint Dubaiban,nem tul hideg es szeles mint London/New York) a BMW szervezi,komoly penzt fizetnek eleve az elso 3 helyert + a vilagrekordokert (rotterdamival ellentetben)

gondolom ezert idozitik a berlinire a nagyok a formajukat :K a bostoni is gyors palya,de a sok lejto miatt nem fogadjak el hivatalos vilagcsucsnak (fuggetlenul attol h emelkedo is van benne)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9716) tomcica


tomcica
Topikgazda

van meg 2 nap a szeptemberbol azt mar nem szamolom,mert heti ciklusban rotalok,a negy het = 527km (megszaladt egy picit :) )

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9717) SirKero


SirKero
őstag

Ez sem semmi ( szintén a mostani Berlin maraton )

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#9718) gombi01 válasza deicide (#9705) üzenetére


gombi01
tag

(#9705) deicide:
Hai. Én kerestelek ahogy beszéltük, de majd legközelebb...
Nekem is nagyon feküdt ez a tókerülő, jó volt az idő meg a hangulat. Kicsit kalandos volt Pákozdon mert előbb lekanyarodtam mint kellett volna és egy volt TSZ félébe jutottam. Ott próbáltam megkérdezni a pasit hol a francban van az út de nem bírta értelmesen elmondani merre az arra :)
Keresztülvágtattam a szántóföldön a nádas mellett miközben 3 kutya kergetett, átugrottam egy patakot és egy családi ház hátsó kertjében szüretelők melle toppantam, de onnan már hamar visszajutottam a járdára.

Nekem 30,4km lett 2ó29p, kényelmes tempóban. Természetesen a végén ismét jól bezabáltam :)

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#9719) tomcica válasza SirKero (#9717) üzenetére


tomcica
Topikgazda

eskudj,na ez nem semmit :D

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9720) imyourfriend válasza SirKero (#9717) üzenetére


imyourfriend
őstag

Amilyen jó hangulat itt lehetett, ezért már megérné elindulnom egy félmaratonon leginkább. :) :K

(#9721) Alg válasza imyourfriend (#9720) üzenetére


Alg
veterán

Szurkolással is lehet élvezni (és fokozni) a hangulatot, ha nem lesz fontos dolgom a SPAR-on kint leszek drukkolni :K

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#9722) concret_hp válasza tomcica (#9716) üzenetére


concret_hp
addikt

nekem 531km az év :D 2 hét múlva maraton :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9723) forrest85


forrest85
senior tag

Saucony Cortana cipőt próbálta már valaki? Nagyon ki van párnázva.
A túlságosan párnázott cipő nem szokott a sebesség rovására menni? :F
A célom ezzel, eldönteni, hogy a Kinvara 5 vagy a Cortana lenne a jobb választás.
Jelenleg egy mizuno Wave Precision 13 és egy Wave Inspire 10-et használok felváltva.

Mi a véleményetek?

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#9724) tomcica válasza forrest85 (#9723) üzenetére


tomcica
Topikgazda

havernak volt Cortanaja,konnyu/porgos cipo,meglepoen parnazott (de nem nyeli a lepesedet) picit tobb anyag van benne,mint a Kinvaraban igy tartosabb is,az ara viszont nekem horror magas,akkor inkabb regebbi Kinvara learazva (3as v 4es) :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9725) forrest85 válasza tomcica (#9724) üzenetére


forrest85
senior tag

Szóval akkor inkább Kinvara. Ebben a listában benne sincs a Cortana: http://runblogger.com/2014/01/runblogger-reader-survey-results-top-road-running-shoes-of-2013.html

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#9726) gombi01 válasza forrest85 (#9723) üzenetére


gombi01
tag

(#9723) forrest85:
mi a baj a mizuno Wave Inspire 10-el? Nemrég vettem egyet én is. A 9-es modell után (amivel szintén meg voltam elégedve a majd ezer km alatt) kényelmesebbnek és könnyebbnek érzem.
Segítek : Vegyél Mizuno Sayonara-t :)

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#9727) forrest85 válasza gombi01 (#9726) üzenetére


forrest85
senior tag

Azon is gondolkodtam, az is nagyon jó cipő, ahogy leírják.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#9728) tomcica válasza forrest85 (#9727) üzenetére


tomcica
Topikgazda

a Sayonara es Hitogami modeleket nagyon dicserik (foleg az utobbit,igaz az mar versenycipo,de meg gyorsabb edzesekre boven jo) egyetlen kifogas volt a Sayonaraval,bizonyos labboltozatu embereknek torte a labfejet,szoval ajanlott az intenziv proba mielott megveszed

a Saucony-k kozul en a kinvarat vennem,most akar a 3ast meg van learazva sportshoes-ban meg mas hasonlo helyeken (igaz mar merethianyos) a masik nagy kedvencem a Fastwitch,de az is mint a Hitogami mar versenycipo (mondjuk en csak edzesre hasznaltam es jol mukodott,picit kemeny ugyhogy porog/pattog hosszabb futasra nem ajanlott)

Ride-om is van,de egyre kevesebbet hasznalom,nekem az mar majdenm tulepitett :DDD

nem tudom mi a fo szempont nalad,ha a parnazottsag lenyeges,akkor a Kinvara nagyon jo kis cipo am,konnyu,parnazott

most nezem a listadat,na az a NB 890-es egy nagyon eltalat cipo meg a tobbi mellett (egyet szetfutottam,birta es nagyon konnyen jott a tempo benne meg faradt labra is)

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9729) imyourfriend


imyourfriend
őstag

Nosza, kivártam a jó időt majd futottam egy kört, egyetlen gond volt benne hogy az elejét túl fürgére vettem és a végére "fogytam" el. De ettől független 6 serleg van a futás mellett, jól is esett ennek örömére. :) [link]

(#9730) Newboy911 válasza imyourfriend (#9729) üzenetére


Newboy911
tag

Én vért izzadok egy ilyen körért.
Az is csak 1x sikerült.(5K 20:32)
A hét végén is erőlködtem, de épp hogy összejött a 4:30/km I. II.

(#9731) tomcica válasza imyourfriend (#9729) üzenetére


tomcica
Topikgazda

na,ez mar hasonlit valamire :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9732) imyourfriend válasza Newboy911 (#9730) üzenetére


imyourfriend
őstag

Én még elugrottam este 8-kor 1 óra TRX-re a rend kedvéért, szerdán igyekszem egy 4:30 környékét futni majd felépíteni valami izomzatot a lábaimra mert eléggé elkél. :)

(#9731) tomcica: ~100km-nél járok, és jövő tavaszi célom hogy 20:00 környékén vagy még alatta fussam, most már sikerült benézem 1km-en a 4 perces határ alá. ;]

(#9733) tomcica válasza imyourfriend (#9732) üzenetére


tomcica
Topikgazda

siman tudsz meg minosegi munkat vegezni,amig el nem romlik az ido...utana johet a rendes alapozas,majd ahogy javul kigyorsitod a tempokat es meg is lesz az ;)

en az iden szakitok a hagyomannyal es nem epitek megszokott alapot,hanem megnovelt heti kilometer melle bent hagyok ket resztavot is(egyik emelkedos) + egy kopkodos tempot,ahogy javul az ido marcius kornyeken AZONNAL indulnak a minosegi 200-ak,nem lesz finom atmenet :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9734) Alg


Alg
veterán

Szeptember eddig a Wizzair-el együtt 107 km, holnap még lesz egy kör, aztán remélhetőleg sikerül tartani a későbbiekben a havi 150km körüli adagot. :K

Rájöttem hogy a BSI rendezvényekre SZÉP kártyáról is lehet nevezési díjat fizetni, ez jól fog jönni jövőre :) Idén a Normafa futónappal szemezek, nem akar jönni valaki? Mindjárt összerakom a szintprofilt az útvonalhoz, ha már a honlapon nincs fent...

Intersport kimarad, tavaly elég volt, nem olyan szép helyeken megy hogy megérné a tömeget :(

Szerk: Szerintetek b*zis a fehér-narancs FR620? Jó áron tudnék venni... Nekem mondjuk még tetszik is...

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#9735) Matykoh


Matykoh
tag

Egy hónapos teljes kihagyás (még szobabicózni sem tudtam, csak két napot) után elmentem "futni" ennek a szép időnek örömére.
Mivel még mindig benne vagyok a náthában egy picit, csak egy laza 1perc séta 1perc futás arányú "edzést" tartottam. 2.73 km lett a vége, 7:13 perc/km tempóval, végig 160 körüli pulzussal.
Egyébként jó futni a Vapor 10-ben, nagyon jól tompít.

[ Szerkesztve ]

(#9736) tomcica válasza Alg (#9734) üzenetére


tomcica
Topikgazda

en siman bevallalnam a feher-narancs 620ast,de be am :K mennyi az a jo ar? (csak az ora v. pulzusmro ov is?)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9737) Alg válasza tomcica (#9736) üzenetére


Alg
veterán

90et mondtak ora+öv+fél év gari

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#9738) Mukorka válasza Alg (#9734) üzenetére


Mukorka
addikt

Én mennék szívesen, hetente kétszer futok ott reggel. :)

(Én 220-at vettem annyiért 1 év garival, sztem jó vétel)

[ Szerkesztve ]

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#9739) Alg válasza Mukorka (#9738) üzenetére


Alg
veterán

Mondjuk ahogy nézem aznap lesz a Hősök Vére túra is, ami tavaly nagyon tetszett, és szeretném most az 50-es távot megnézni, szóval választani kell... :O

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#9740) Mukorka válasza Alg (#9739) üzenetére


Mukorka
addikt

Én már a pirosra készülök ;]. Van még egy félmaraton 23-án Budakeszin. Ha erre nem akkor arra mennék.

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#9741) tomcica válasza Alg (#9737) üzenetére


tomcica
Topikgazda

annyiert az egyetlen kerdes az,hogy miert nem vetted mar meg?! :D

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9742) Perillustris


Perillustris
senior tag

New Balance cipőt tervez valaki venni mostanában (Budapesten)? :C

Perillustris

(#9743) Polacheck válasza concret_hp (#9635) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Holnap megyek erre a freerunos edzésre (csak találjak és érjek oda), majd megosztom milyen volt.

Már csak a maratonra kell vadásznom egy nevezést normális áron, az ingyenes nevezésem befuccsolt és ez csak tegnap derült ki, ~15k-t meg nem érzek túl arányosnak egy BSI által szervezett maratonért.

less qq more pewpew!

(#9744) Alg válasza Polacheck (#9743) üzenetére


Alg
veterán

SZÉP kártya?

Én jövőre azzal fogom megoldani a BSI nevezéseket, egyetlen gond hogy neten nem működik, el kell miatta zarándokolni a Vácira...

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#9745) Polacheck válasza Alg (#9744) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Az is pénz, bármi másra el tudom költeni. Kicsit még várok, úgyis jövő hétig van az aktuális nevezési sávos határidő, a futótársak meg a wizzair előtt is televolt átadandó nevezésekkel.

Egyébként melyik zsebből lehet fizetni?

less qq more pewpew!

(#9746) bandus válasza Polacheck (#9743) üzenetére


bandus
veterán

kíváncsi leszek rá, érdekelne egy beszámoló, bár nekem a hétfői edzés tűnik jobbnak. ha csütörtökön jó a térdem, akkor hétfőn már megyek is :K

amúgy csak elutalom nekik a 3k-t és viszek egy nyomtatott utalási bizonylatot?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#9747) Alg válasza Polacheck (#9745) üzenetére


Alg
veterán

Szerintem szabadidő.

Khm izé... alig használt (kb. 50 futás), Multinavnál garis (alig 1 éve vásárolt) Polar RS300X+öv érdekel valakit? :B

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#9748) Polacheck válasza bandus (#9746) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Beszéltem velük, elég kp-ban vinni, nem kell utalgatni.

Hétfőn nekem most crosstraining volt (spartan training),majd meghalok. Igazából ki kellene találni az idei téli edzéseket. Azt már tudom, hogy a konditermet hanyagolom és helyette ez a futás/crosstraining lesz a fő vonal. Hétfő szerdán van a crosstraining is és a futóiskola is, úgyhogy a kettő üti egymást. Valami ilyesmire gondoltam, hogy:

- Hétfő futóiskola/crosstraining
- Kedd laza 10km kocogás
- Szerda crosstraining/futóiskola
- Csütörtök futás (valami dombos/résztávos akármilyen speckóbb edzés)
- Péntek pihenőnap
- Szombat/Vasárnap hegyi futás a hármashatárhegyen 10-15km

De még alakítgatom, meg nem biztos, hogy ennyire görcsösen napokhoz kötöm majd az egészet. A csütörtök esti futás például problémás óraállítástól, vagy futópad lesz belőle vagy tényleg vennem kell egy fejlámpát.

A cél jövőre egy-két hosszabb terepfutóverseny (Terep50, UTH 52 és Gerecse50 futva a fő cél igazából, de ezekből az első kettő eléggé álomnak tűnik), meg illene már valami 2 óra alatti félmaratont is kocogni.

less qq more pewpew!

(#9749) deicide válasza Polacheck (#9748) üzenetére


deicide
veterán

Ha ilyen terveid vannak, akkor a télen kellene hosszabb távokat gyalogolni/kocogni, mint a 10-15km. 30akat kocogni, 40-50-et sétálni.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#9750) Polacheck válasza deicide (#9749) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Ebben mondjuk van igazság. Három hét múlva van a következő túra beütemezve, de az 30 és gyaloglás. Igazából túrázni csak tavasszal-ősszel szoktunk és akkor is 20-30 körülieket (a leghosszabb idén a gerecse 50 volt)

less qq more pewpew!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.