Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9401) Polacheck válasza concret_hp (#9400) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

+ szerintem nem létezik egészségpénztáras pegazus. 1-2 overpronáló cipőt láttam már így, de sima futócipőt még egyáltalán nem. Ettől lehet, hogy valami kisboltban le lehet dumálni mondjuk.

less qq more pewpew!

(#9402) bandus válasza imyourfriend (#9399) üzenetére


bandus
veterán

eh, bár ahogyan látom győri vagy, de ha az m3 outlet felé jársz, ott múltkor 11k pénzért voltak air pegasus meg air pegasus shield cipők.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#9403) imyourfriend


imyourfriend
őstag

Koszonom, utananezek a dolgoknak akkor. Csak ideje lenne mar beszerezni egy kenyelmes es egeszseges darabot, lehet akar inov is.:)

(#9404) kuntics


kuntics
aktív tag

sziasztok
Én is futócipőt szeretnék vennni mostanában,abban kellene egy kis segítség.Mivel nike sportbanddal futok ezért a nike+kompatibilis cipők érdekelnének elsősorban.A lábfejem külső felén futok,ahogy olvastam ez a szupináló lábtípus.Sajnos nincs felénk nagy választék,a Hervisben is csak lunarglide 5+ volt.Az mennyire felelhetne meg nekem?Nem szoktam sokat futni,általában 6-10 km között futok.

(#9405) bandus válasza kuntics (#9404) üzenetére


bandus
veterán

elsősorban én is szupináló futóknak való nike cipőket nézegetek. amennyire a neten ki tudtam keresgélni ilyen cipők az air pegasus, a vomero és a lunarglide sorozat. a kompatibilitást nem figyeltem. szóval ha egyéb szempontból megfelel, akkor szerintem választhatod a lunarglide-ot.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#9406) tomcica válasza imyourfriend (#9403) üzenetére


tomcica
Topikgazda

azert ovatosan az inov8-al,mert nem egy pihe/lagy puhasag mint a pega,eddig 4-5 modell volt a labamon,ezek pengeeles cipok,vagy versenyre vagy komolyabb tempo munkara...egyikben se futnek laza hosszut :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9407) imyourfriend válasza tomcica (#9406) üzenetére


imyourfriend
őstag

Akkor marad a pega. Felhivtam futaneteseket es ok mondtak hogy vissza lehet igenyelni egeszsegpenztarnal a dolgot mert kiallitjak a "tamogatott" cipohoz a szamlat. Igy a pega az eselyes. ;]

(#9408) raggg válasza kuntics (#9404) üzenetére


raggg
senior tag

A lunarglide stabil cipő, enyhén pronáló lábra, de még szerintem épp belefér a neutrális lábra is. Egyébként jó kis cipő, de a pegasust vadásznám a helyedben, jóárasítva. :) Szokott lenni a hervisben is.

ragklaatPS

(#9409) concret_hp válasza bandus (#9405) üzenetére


concret_hp
addikt

nekem is enyhe szupináló köll, szóval ha találsz vmi jó vételt, ne tartsd magadban :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9410) Alg


Alg
veterán

Hmm tegnapi után úgy gondoltam ma pihenőnap lesz, de most úgy jól esne egy könnyed aerob 10-15km...

Holnap úgyis csak egy focim lesz...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#9411) Ityu


Ityu
csendes tag

Az Asics Gel Kayano 20-asról van valakinek tapasztalata?

Én nagy hirtelen vettem belőle egy párat a Hervisben, de utóbb kiderült, hogy nekem neutrális cipő való.

Ha nem gond, akkor itt tenném közzé, hogy eladnám a cipőt, kb. 60 km van benne, 45-ös méret, piros színű, még két hónap szavatossági idő van rá.

Üdv: I

(#9412) tomcica válasza Alg (#9410) üzenetére


tomcica
Topikgazda

inkabb mennel egy bemelegites 2-4km + 10x100m repulo (vissza kocogas v. seta) + 2-4km laza kifutast...amikor nincs konkret programom es at akarom magam razni (vagy bemelegiteni egy kesobbi edzesre) akkor ez a rutin jellegu kisedzes...epp csak erinted,jolesoen :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9413) Alg válasza tomcica (#9412) üzenetére


Alg
veterán

Még akár az is lehet (a Városligetben furán néznek majd rám a kocogók ;] ) bár mivel itt nem nagyon tudok távokat mérni, inkább valami 4*2 vagy 4*3 perc interval lenne a kézenfekvő. Rövidtávosnak ott lesz a holnap-holnaputáni foci ;)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#9414) tomcica válasza Alg (#9413) üzenetére


tomcica
Topikgazda

na az se rossz ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9415) Alg


Alg
veterán

Ehh sztornó, minden futócuccom mosásban (tervezett pihenőnap ugyebár) - marad a "szobabicikli", hegymászás és társai.
Viszont most nagyon fűznek hogy menjek én is wizzair-re futni, ma még 13 lenne a nevezés, nem tudja valaki mi van a befutócsomagban?

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#9416) Alg válasza Alg (#9415) üzenetére


Alg
veterán

Beneveztem, focikat lemondom, záróbusz bekaphatja :DDD

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#9417) Newboy911


Newboy911
tag

M3 outletben voltam szombaton. Én nem láttam pegát "csak" 20.000 körül.
Pega 28 17.xxx, pega +30 20.650. Az utóbbit nem volt szívem otthagyni. :)
De ment a szekrény tetejére a Ride7 mellé. :O

(#9418) deicide válasza Alg (#9416) üzenetére


deicide
veterán

A rajtcsomagban tudom mi van, azt ma átvettem. Befutóban gondolom kaja/pia, magazinok :)
Akkor hajrá vasárnapra. Én első zónás leszek, 1:38 körül fogok nyulazni, ha bírja az ember.
Ma a szombati 47.5km-re toltam 11-et változó intenzitással, eleje 4:30 környéke, közepe laza 4:55 körüli, a végére meg egy 3:55. Még azért van mit kipihenni, de jó lesz ez, érzem. :K

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#9419) bandus válasza Newboy911 (#9417) üzenetére


bandus
veterán

még sosem láttam ott 20k fölött cipőt :) most nincsen 30% rájuk? az elmúlt 5-6 alkalommal amikor ott voltam ez még érvényes volt, felváltotta valami más kedvezmény?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#9420) Alg válasza deicide (#9418) üzenetére


Alg
veterán

Múlt héten még nem is tudtam hogy most lesz, és ma reggel még nem gondoltam volna hogy én is futok :D

Focikat lemondtam, holnap tolok egy kicsit hosszabbat a tervezett tempóval (5:40), valami 6-7km, csütörtökön átmozgatok még kicsit talán a mára tervezett intervallal, pénteken Sárvárra megyünk a céggel welnessezni :P szombat rajszámátvétel, esetleg pár frissítő 100m aztán hajrá.

4. zóna eleje, megpróbálom a 2 órás iramfutó(tömege)t tartani, aztán meglátjuk mi lesz.

Valami 4700 körüli a rajtszámom egyébként, előtte vagy utána lehetne egy PH összeröffenést csinálni

U.I.: nem tudom merjem-e felvenni a bare access-t (valószínűleg merem, az ascend glove-ban mentem 23km-t már terepen)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#9421) tomcica válasza Newboy911 (#9417) üzenetére


tomcica
Topikgazda

tudom milyen erzes,amikor (nalam az agy alatt) a dobozban ott van mar az uj cipo(k) :D hujjjujj

apropo (el)keszules,ritkan csapom szet magam annyira h nagyon rosszul legyek,valahogy mar beleedzodtem az evek folyaman,de tegnap sikerult elfutnom magam: 25km terep 9.40kor indultam,odafele felkaptam egy 3-4km-t tempora,utana iramjatekoztam rovidebb gyorsabb szakaszokkal...feltavon ahova futottam 6x kb 400m emelkedo erosre,na ott elkapott a nap es mar nagyon kiszaradtam,hazafele meg egy 4km-t megtoltam erosre,a tobbinel viszont mar ugy kovalyogtam,hogy 4x bele kellett setalni mire nagy nehezen odaaertem a kuthoz

edzes utan mertem sulyt 2kg-al voltam konnyebb mint edzes elott,de ugy hogy akkor mar egy liter folyadekot megittam :F estere viszont visszaallt a sulyom,azert ma tartok egy pihenonapot :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9422) Newboy911 válasza bandus (#9419) üzenetére


Newboy911
tag

ha jobban belegondolok, én a nem is az M3 outletben voltam Polgáron.:)
Hanem ami Biatorbágyon van.

(#9423) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

Van valaki (vagy esetleg valakinek az ismerőse), aki indul a SALOMON HERVIS CITYTRAIL-en? A 20%-os suunto kupont kunyerálnám el a rajtcsomagból, én sajnos nem tudok menni :(

less qq more pewpew!

(#9424) tomcica válasza Polacheck (#9423) üzenetére


tomcica
Topikgazda

talan csak nem egy Ambit 3-as a terv? :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9425) Polacheck válasza tomcica (#9424) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Hosszútávon igen, első körben megveszem a pulzusmérő övet külön telefonhoz. Óra majd tavasz körül.

[ Szerkesztve ]

less qq more pewpew!

(#9426) Alg válasza tomcica (#9424) üzenetére


Alg
veterán

Lehet én is Suunto felé fogok kacsintgatni... ez a Polar most nem nagyon jön be a zárt rendszerével, a Garminokból a 110-210 unibody miatt nem tetszik (ha törik a szíj, kuka az egész :((( ) a 405-410-610 sornál pedig egyrészt az ár (bár ebayről annyira nem veszélyes, mint itthonról), másrészt a touch ami kicsit riasztó tényező (bár a 610 tesztek alapján egész jól kezelhető). 310XT meg baromi nagy/csúnya, akkor már a Dakotát is a csuklómra szíjazhatnám.

Még azt kell kideríteni, hogy hogyan tárolja a HR adatokat a Suunto, ha be van építve a gpx-be és az endo is felismeri akkor királyság

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#9427) concret_hp válasza Alg (#9426) üzenetére


concret_hp
addikt

310xt erősíti a karodat ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9428) tomcica


tomcica
Topikgazda

nem kell itt tulkomplikalni...egy ilyen kell + eleg elszantsag ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9429) Alg válasza tomcica (#9428) üzenetére


Alg
veterán

Pont ugyanilyenem volt általános iskolás koromban :P

Aztán beesett a szekrény mőgé és még 3 évig csipogott minden reggel onnan az ébresztője :DDD

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#9430) bandus válasza tomcica (#9428) üzenetére


bandus
veterán

én megvettem végül a decathlonos, legegyszerűbb 2,5k-s órát. stopper funkciója van, meg egy részidő :) ha megmarad a futókedvem akkor veszek egy 2 visszaszámlálósat a résztávozásokhoz, ami kb. 6k. ha meg tényleg nem tudok megszabadulni ettől a hobbiótl, akkor biztosan beruházok valami hasonlóra, az ismert márkák közül nekem is a suunto a legszimpatikusabb.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#9431) tomcica válasza Alg (#9429) üzenetére


tomcica
Topikgazda

az enyem meg mukodik,ez a tartalek oram,ha esetleg gaz lenne,amugy meg egy szulinapi "csuda" Nike oram van,szeretem h nagy a kijelzoje es jok a gombjai (decathlonos olcsonak a havernak ez a gondja,ha nem figyel oda az elindito gombbal duplat nyom - egyet pittyen - es le is allitja a merest,jart mar igy tobbszor is resztavoknal)
mondjuk a nike ora nem tud resztavozast,de nem banom,van rajta split(reszido) lap (kor) vagy split (idore) 27db amit kesobb vissza lehet nezni es kesz,ennyi...ezzel boven el is vagyok

persze volt anno ebbol is komolyabb,pulzusmeros stb. de nagyon jol elvagyok ezzel is :K tudom en a pulzusom,erzem nem kell h kijelezze valami,a tempot is tudom...csak a 200/400as masodpercek (vagy inkabb gyakran tizedek) azok amik kellenek,meg neha 1-1 hosszabb tavnal az atlag es az osszido,ennyi

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9432) Alg válasza tomcica (#9431) üzenetére


Alg
veterán

Egy bizonyos idő után biztos hogy már tudja az ember tapasztalatból :K

Nekem viszont szerintem igen hasznos lesz pl. Vasárnap, hogy ne fussam el az elejét (főleg hogy nincs félmaratoni időm sem, amihez tudnék viszonyítani, így marad az óvatos pulzuszónás módszer)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#9433) concret_hp


concret_hp
addikt

remélem vasárnap azért nem lesz szakadó eső :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9434) tomcica


tomcica
Topikgazda

jol ment ma ismet a tanitvanynak: 5x1000m (R500) 4.32..4.34..4.30..4.24..4.13 alakul :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9435) concret_hp válasza tomcica (#9434) üzenetére


concret_hp
addikt

kb velem van 1 szinten akkor ahogy nézem :D bár az 5. nél lehet h gondok lettek volna :D

mondjuk BP 70.3 óta kemény 2x voltam futni, szóval lassan el kéne kezdeni maratonra készülni, hoyg meglegyen a 4 óra :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9436) Polacheck válasza concret_hp (#9435) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Neked is az első lesz?

(én 5 órára hajtok :D )

less qq more pewpew!

(#9437) tomcica válasza concret_hp (#9435) üzenetére


tomcica
Topikgazda

37eves lany...korosztalyaba jol fog "muzsikalni" ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9438) concret_hp válasza Polacheck (#9436) üzenetére


concret_hp
addikt

ya :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9439) szabop27


szabop27
csendes tag

Én is első maratont fogok futni októberben, 3:45 a cél. Páran felvetettétek már a verseny előtti PH/Endo-s találkozót, szívesen társítanék én is a nevek mellé arcokat :)

Endos profilom: [link]

[ Szerkesztve ]

(#9440) bandus


bandus
veterán

a tegnapi edzésen már 3 perces folyamatos futásokat voltak a séták között és össztávban is elértem a 4 km-t :) (az első edzésen elszámoltam a köröket, így csak 3200 m-t futottam) igaz ez semmi, de az egyperces futásokhoz képest egészen jó. plusz hosszabb, fárasztóbb edzés végén 9 mp-cel futottam jobb időt a 800-as körön, mint a múlt keddi első edzésemen, és még simán bírtam volna tovább is azt a tempót. 4:28 -> 4:19 :K

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#9441) imyourfriend válasza bandus (#9440) üzenetére


imyourfriend
őstag

Ne órára hanem érzésre fusd a dolgot. Tapasztalatból mondom, hogy hobbi szinten szar érzés az óra rabja lenni. Ez kb olyan mint kerékpározom és nem állok meg egy szép tájnál hogy lefényképezzem, hanem tovább hajtok mert az idő rabjává váltam csak futásra lefordítva. :)

más: Jövő héten tervezem megvenni a pegát, lábméreten kívül mire kell odafigyeljek? Érdemes 1 számmal nagyobbat venni ha már nem nő a lábam? :R

(#9442) Cathfaern válasza imyourfriend (#9441) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Én biciklivel azért nem szoktam megállni, mert akkor rögtön leönt a víz :)

(#9443) -Mike- válasza imyourfriend (#9441) üzenetére


-Mike-
addikt

Ha egy alkalmazás segítségével próbál fejlődni és ez egy szépen felépített 6hetes sorozat és a 0-ról indult szerintem futhat órával, instrukciókkal, sőt. Később majd leteszi. :)

(#9444) bandus válasza -Mike- (#9443) üzenetére


bandus
veterán

köszönöm a tanácsot, de én is inkább maradnék az edzéstervnél, ahogyan te is mondod.

majd x év után biztosan én is tudni, érezni fogom hogyan kell futnom a fejlődéshez, egyelőre cél az első 5 km :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#9445) tomcica válasza imyourfriend (#9441) üzenetére


tomcica
Topikgazda

en nem vennek egy szammal nagyobbat...ne erjen vegig,mert kulonben lekapja a kormodet,de azert egy teljes szammal nem kell h nagyobb legyen (kiveve,ha valami extra hosszu tavokra tervezed,vagy nagyon dagad a labad)

temponal engem zavar ha nagyobb a cipo,erzodik :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9446) DBAtti


DBAtti
aktív tag

Sziasztok!

Ismételten szeretném felhívni a figyelmet erre a lehetőségre - Multinavban kedvezményes Inov8 és Asics vásárlás lehetséges, de holnap lejár.
Szerintem még ma bepattintok egy F-lite 195-öt valami baba színben a kosárba, aztán holnap meglátjuk.
A 155-öst egyre jobban megszeretem, rájöttem a számok titkára is :D, de a 195 talán kevéssé talajérzékeny, strapásabb.
Aztán már csak egy TrailRoc kellene télvíz idejére, de azt sajnos nem adják akcióban.

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#9447) ígyvanferi válasza tomcica (#9428) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Én konkrétan egy ilyen (kis eltérés van az előlap dizájnjában) óra stopperét használom futáskor. Mindkét szíjdarab letört már róla, így csak zsebre vágom vagy kézben szorongatom, ha résztávozok, sprintelek. Tényleg nem kell több. A részidőket meg az agyam tárolja, amíg haza nem érek, aztán feljegyzem egy füzetben.

(#9448) tomcica válasza ígyvanferi (#9447) üzenetére


tomcica
Topikgazda

detto,en is megjegyzem oket fejbol ;) egy kis memoria trening is

Db: en megvettem telre a roclite 243-at,ketszer volt is mar a labamon,konnyu,porgos,rugalmas....es tapad ahogy kell (igaz eddig csak sarban es fuvon teszteltem) sajnos teljes aron volt

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9449) deicide


deicide
veterán

No, én felkészültem Wizz-re holnapra, beélesítettem a tempót rendesen, annak ellenére, hogy csak nyulazni megyek, jó, ha benne van a lábban a bugi, ahogy tomcica mondaná. ;]
7km benne 1km bemelegítés (5:04), 3km versenytempó (4:36, 4:27, 4:25), 1km repülő (3:37), 2km levezetés szintén versenytempóban (4:22, 4:20).
A 4:20-as tempó 3/3-as normál légzéssel, érzésre könnyedén.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#9450) bandus


bandus
veterán

Sos kerdes. Vomero 8 tudom h jo szupinalo futoknak, es a nike flyknit one+? Ezek vannak most jo aron. Meg free 3.0, lunar forever

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.