Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8151) Polacheck válasza deicide (#8114) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Thx. Szerintem heti egy 7-8 kili körüli tempót be fogok iktatni kicsit magasabb pulzussal, hogy annyira ne amortizálja le a sebességet az újraalapozás.

less qq more pewpew!

(#8152) tomcica válasza Polacheck (#8151) üzenetére


tomcica
Topikgazda

epp akartam mondani,hogy ertem en az aerob alap epiteset,de eljon a pont amikor az anaerob szakaszt is be kell edzetni ;] (az meg sosem fog 150es pulzussal tortenni)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8153) concret_hp


concret_hp
addikt

nah beszerezetem a pulzusmérőt, ebben a <150 pulzusban lehet bejátszaht nálam, hogy bringánjellemzően alatta van a pulzus :)

mármint hogy futáson erősödtem tök sokat mstanában, pedig nem futottma olyan sokat

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8154) tomcica


tomcica
Topikgazda

skacok ki futotta mar az Ultrabalatont? van par szakasz amit a futotarsammal valtogatva futunk es erdekelne a terep,az ok hogy gmaps-on megnezem,de jobban orulnek egy szemelyes tapasztalatnak,a kovetkezo szakaszok:

Dörgicse Zánka ÚNK
Zánka ÚNK Zánka
Zánka Köveskál
Köveskál Nemesgulács
Nemesgulács Badacsonytördemic
Badacsonytördemic Balatongyörök

majd a vegere:

Balatonboglár Balatonlelle
Balatonlelle Balatonszemes
Balatonszemes Balatonföldvár
Balatonföldvár Zamárdi
Zamárdi Balatonszéplak
Balatonszéplak Siófok
Siófok Balatonvilágos
Balatonvilágos Club Aliga

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8155) Alg válasza tomcica (#8154) üzenetére


Alg
veterán

Áhh tavaly pont akkor volt az éves tavaszi szimpóziumunk Aligán mikor UB volt, idén egy héttel korábban megyünk... francba :(

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#8156) TheMarci válasza tomcica (#8154) üzenetére


TheMarci
addikt

Futni nem futottam, de autóval szoktam az északi parton járni, Zánka - Köveskál - Nemesgulács környéke átlagos Balaton-felvidéki út, kanyargós, sok kisebb felfele - lefele, egy hullámvasút az egész, de nagyon szép a táj. :)

Do You Dream?

(#8157) tomcica válasza Alg (#8155) üzenetére


tomcica
Topikgazda

mondjuk mire lehet szamitani lankas? ilyen 4.30as tempo agyoncsap vagy szepen csurgathato?

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8158) deicide válasza tomcica (#8154) üzenetére


deicide
veterán

A lista első fele dimbes-dombos, a másik fele lapos.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8159) concret_hp válasza tomcica (#8154) üzenetére


concret_hp
addikt

északi parton meg a "keleti kanyarban" vannak emelkedők rendesen, déli part teljesen sima, ennyit tudok hirtelen :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8160) tomcica válasza deicide (#8158) üzenetére


tomcica
Topikgazda

koszi-koszi ez nekunk eleg is,az elejet visszafogjuk tudatosan,a veget meg toljuk "ami marad harag" fazonban :C

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8161) Alg válasza tomcica (#8157) üzenetére


Alg
veterán

Passz, hallomásból meg józan paraszti ésszel kb. Tihany környéke húzós emelkedő szempontból, a többi nagyjából sík.

Index futóbolondok fórumon esetleg nézelődhetsz, oda járnak többszörös egyéni teljesítők is

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#8162) Dugos válasza tomcica (#8150) üzenetére


Dugos
tag

Oké, köszönöm a segítséget akkor ez lesz. :DD
Megrendelhetem erről az oldalról? Megbízható? Esetleg ismertek másikat, ami jó? :F

Köszönöm. :R

raggg: valóigaz :D

[ Szerkesztve ]

(#8163) raggg válasza Dugos (#8146) üzenetére


raggg
senior tag

Ha pontatlan is azt latni fogod hany kort futottal, legfeljebb beszorzod 400-zal :-)

ragklaatPS

(#8164) tomcica válasza Dugos (#8162) üzenetére


tomcica
Topikgazda

en egy Kinvarat rendeltem onnan es egy EpicRun dzekit,Szegedre,minden olajozottan mukodott,szamlat is kaptam,szoval reszemrol ajanlom oket :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8165) gombi01 válasza tomcica (#8154) üzenetére


gombi01
tag

(#8154) tomcica:

szia, ha nem is futottam vagy tekertem minden szakaszán az UB azon részein amiket megjelöltél de jól ismerem ezt a vidéket mert 15 évig dolgoztam arra felé. Gyönyörű vidék a Káli-medence!
Szerencsétekre a komolyabb szint az Aszófő-Pécsely-Vászoly-Dörgicse szakaszon van ami nem érint benneteket, onnan nem 4:30 hanem 3:30-as tempóval is tolhatod Zánkáig :)
Majd ott beállsz a 4:30-ra és Zánka-Köveskál-Nemesgulácsra rápihensz, ott lesznek még dombocskák.
Nemesgulácstól már kisimul a vidék újra lehet tolni amit a szervezet megenged!

szintrajz

[ Szerkesztve ]

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#8166) Alg


Alg
veterán

Ejj, de jó idő volt/van ma egy kis aerob 10k-re 6 perces tempóval, 59:54-re :K
Jó kis eső utáni tiszta levegő, kellemes hűvösben, alig volt valaki a Városligetben :K

Jól esett, bár kicsit már untam, az utolsó 3-400m-t fel is kaptam pörgősebbre :B

Nincs mese vinni kell zenét mert jövő hónaptól növelni kellene majd szépen lassan 15km-ig a távot.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#8167) tomcica válasza gombi01 (#8165) üzenetére


tomcica
Topikgazda

koszi,ez igy jo....amit a "gep" ad,toljuk

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8168) Polacheck válasza tomcica (#8154) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Nekem jellemzően északi part szokott jutni, a felvidék kemény, kicsit hullámos, nulla árnyék (két éve 35+ fok volt), de ott még együtt van a mezőny, tavaly a legkeményebb nekem a keszthely-berény szakasz volt (éjjel ködben, tökegyedül, mondjuk a terep legalább sík), azt hittem, eltévedtem, nem találkoztam emberrel egy órán keresztül kb.

Idén az első két szakaszt futom egyben, nem megyek körbe, kimarad az ub feeling. :(

less qq more pewpew!

(#8169) tomcica válasza Polacheck (#8168) üzenetére


tomcica
Topikgazda

a startnal valszeg mi is ott leszunk egy par szaz meter csoportos oromfutas kereteben,de utana csak kesobb futok,na de nem hiszem h akkor tomegben megtalalnank egymast :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8170) Dugos válasza tomcica (#8164) üzenetére


Dugos
tag

Rendben, köszönöm! :R

(#8171) Polacheck válasza tomcica (#8169) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Nincs tömeg, osztott rajt van, külön rajtolnak a csapatok (mi 10:10-kor).

less qq more pewpew!

(#8172) tomcica válasza Polacheck (#8171) üzenetére


tomcica
Topikgazda

na akkor hatha,mintha 9.45re emlekeznek,de megirom meg

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8173) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

Más topik: Tudom, hogy gáz, meg ilyenek, de mégiscsak sportsérülés, gyengébb idegzetűek lapozzanak :D

Az elhalt köröm mikorra nő vissza? Most jutottam el odáig, hogy majdnem a tövéig le tudtam vágni, mert teljesen elhalt (kifehéredett) és alatta a körömágy is full be van keményedve, szerintem az is halott. Valamikor novemberben egy hosszú futáson lett a köröm alatt vérhólyag, azóta jutott el idáig. Valami tanács? Menjek orvoshoz, vagy pedikűröshöz, vagy csak simán várjak és majd regenerálódik? Egyáltalán nem fáj, vagy bármi, de nyáron nem lesz túl sexy :C

less qq more pewpew!

(#8174) válasza Polacheck (#8173) üzenetére



addikt

Nekem nagyjából 1 teljes év volt az elhalástól, amire pont ugyanolyan lett mint régen.

Bár nem tudom neked pontosan milyen lehet. Nálam nem kellett vagdosni, hanem leesett magától, ahogy elkezdett alatta nőni az új. Előtte meg teljesen fekete volt.

szerk: jah nyáron nem volt annyira sexy, én általában leragasztottam leukoplaszttal, de vigyázz csak addig hagyd rajta amíg feltétlenül muszáj, főleg strand / fürdés után, mert beposhad.

[ Szerkesztve ]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#8175) gombi01 válasza tomcica (#8172) üzenetére


gombi01
tag

(#8172) tomcica
Az UB-n ha engedi a szabadidőm és nincs ellenetekre lemegyek bicajjal és kisérlek benneteket egy szakaszon.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#8176) Aristeus válasza Polacheck (#8168) üzenetére


Aristeus
tag

Változott az UB-s terv nálunk is, (mondjuk lehet ez sem még a végleges) szóval elméletileg az első 2 vagy 3 szakasz lesz az enyém. 9:40-kor indul a csapat. :)
Nekem ez lesz az első UB. Remélem jó lesz a hangulat. :))

Kinek mi a csapatneve? Kiket keressek a rajtnál?

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#8177) tomcica válasza gombi01 (#8175) üzenetére


tomcica
Topikgazda

jooo,szerintem mi is valtogatjuk egymast bicajjal,szoval amikor epp tekerek beszelgetni is tudunk

mi a Runpunch vagyunk :D 7en vegyesen,ebbol 2en nemis edzenek,szoval csak mokazni megyunk

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8178) Alg


Alg
veterán

Mindenki UB-ra megy? :))

Na akkor majd jönnek remélem a beszámolók! :K

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#8179) raggg


raggg
senior tag

Na csak nem sikerült elsőre elküldeni...

Hajrá az UB-n mindenkinek, remélem jövőre én is ott leszek. :) A beszámolókat szórjátok :R

ragklaatPS

(#8180) tomcica válasza Alg (#8178) üzenetére


tomcica
Topikgazda

lesz beszamolo,nehany kep is keszul majd...egy etapot megtolok de nagyon,valahol a deli reszen az utolsok kozul,csak hogy erezzem futok is valamit :P a tobbit csurgatva tervezzuk,direkt visszafogva

ha megtetszik akkor esetleg egyszer megszervezunk egy forum csapatot,ahol mindenki tud 5percen aluli km-et futni stabilan (sot jobbakat is rovidebb tavon) tehat a beugro lenne egy 1.30koruli (gombi miatt legyen 1.33 :P ) felmaraton es akkor kihozhatunk egy komolyabb futast is ebbol :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8181) deicide válasza tomcica (#8180) üzenetére


deicide
veterán

Jelentkezem a jövő évi csapatba ;]
Félmaratonig jó vagyok 4:10/km-re, maratonig 4:30/km környékére.
Lehetne a név PH!UBertás, csak hogy jelezzük, azért öregfiúk is lesznek. ;]

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8182) tomcica válasza deicide (#8181) üzenetére


tomcica
Topikgazda

vagy hollandul csengo neven: "Van De Log" :P ja a Te terepteljesitmenyed tokeletes,meg 8ember kell :D habar nekem a futotarsam is kitesz egyet,akivel most is egyutt valtogatunk majd,szoval 7ember

esetleg a PHuss! nev?!

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8183) tomcica válasza tomcica (#8182) üzenetére


tomcica
Topikgazda

akar itt a forumon irogathatnank a felkeszulest,ki mit ment,mikor es hogyan...az idelatogato olvasok szemezgethetnenek belole,hogy mennyi modon lehet felkeszulni egy komoly ultrara

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8184) deicide válasza tomcica (#8182) üzenetére


deicide
veterán

PH!uss az nagyon jó :C

Na, 7 ember csak lesz, addigra a jelenlevők simán lenyomnak minket, annyit fejlődnek. :)

Én neki is ugrok az ultrának, Június 7-én 10 velencei tó kör bringán, 280km, másnap Keszthely maraton :Y

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8185) tomcica válasza deicide (#8184) üzenetére


tomcica
Topikgazda

szerkesztunk egy ilyen tavolbol aktivizalhato eletromos kutyaporazt,ha latjuk hogy esik a tempoja akkor kap egy kis sokkolast :) szoval minden human modszert bevetnenk :C

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8186) tomcica válasza deicide (#8184) üzenetére


tomcica
Topikgazda

a bringa elotti nap tolj le valahol egy 3-4km uszast es meg is van boven az Ironman :D

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8187) deicide válasza tomcica (#8186) üzenetére


deicide
veterán

Végül is úszhatok pénteken a tóban :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8188) tomcica válasza deicide (#8187) üzenetére


tomcica
Topikgazda

mennyit szoktal es hogyan visszavenni/atmozgatni/pihenni mondjuk egy ilyen ket nap utan?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8189) deicide válasza tomcica (#8188) üzenetére


deicide
veterán

Ha rendesen nyújtok utánuk, akkor nem nagyon van pihenőnap/hét, annyi, hogy utána hétfőn csak 1 óra céges foci van, meg még kedden csak light-os bringázás. Aztán hét közepén már újra szántom az aszfaltot.
De ilyen durva terhelést csak nagyon ritkán adok magamnak, általában csak heti egy durva szokott lenni.
Viszont a Keszthely maraton csak kocogós 5 perc körüli tempós lesz, egy Endomondo-s ismerőssel megyek, aki ilyen iramot tervez.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8190) nauro


nauro
aktív tag

De jo lenne egy PH-s csapat :) regota akarok menni, de nincs annyi futo ismeros, aki bevallalna :)

(#8191) Polacheck válasza tomcica (#8180) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

1:30-as félmaraton a belépő? 3-4 év múlva talán jövök :))

less qq more pewpew!

(#8192) Alg válasza tomcica (#8180) üzenetére


Alg
veterán

Azért az 5 percen aluli km-ek és az 1:30 félmarcsi között van olyan 30-40mp/km :DDD

De legalább megvan a cél a következő 1 évre :P

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#8193) Newboy911


Newboy911
tag

Jövőre én is.mennék !

(#8194) gombi01 válasza tomcica (#8180) üzenetére


gombi01
tag

(#8180) tomcica:
igyekszem javítani az időmön, hogy a plusz 3 perc miatt ne kelljen már égnetek miattam :)

Egyébként a BSI Balaton Szupermaraton is buli ami márciusban van ott is, lehetne 4 fős váltóban tolni, akár több csapattal is - mondjuk nem árt időben nevezni mert elég borsos árak vannak -

(#8189) deicide:
elképzelhető, hogy a keszthelyi maratonon indulok váltóban, majd megbeszélhetünk egy meetinget hamár a múltkor nem jött össze...

[ Szerkesztve ]

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#8195) deicide válasza gombi01 (#8194) üzenetére


deicide
veterán

Oké, ha már látod, hogy jössz-e, cserélünk számot.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8196) tomcica válasza Alg (#8192) üzenetére


tomcica
Topikgazda

jo,de illik azert 1.30as felmarcsit tolni,hogy az ember stabil legyen hosszabb tavon is (esetleg kellemetlen terepen v. idoben)

nem sok versenyt vallaltam be,ezt is csak mert mindent fizettek,amugy nekem nagoyn draga lett volna,na de a jovo ev meg messze van ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#8197) Alg válasza deicide (#8195) üzenetére


Alg
veterán

Velence35-re nem akarsz majd menni? Összefuthatnánk, olyan távon talán tudok egy számodra kevésbé megalázó tempót tartani :DDD

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#8198) deicide válasza Alg (#8197) üzenetére


deicide
veterán

De, akarnék, csak aznap van a Velence 10X bringás rendezvény is, arra kell mennem... :(
Tempóval amúgy gond nem lenne, mert ugye másnap maraton, nem akarom totál szétcsapni magam. :DDD

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8199) Aristeus válasza tomcica (#8177) üzenetére


Aristeus
tag

Okés, akkor lehet összefutunk a rajtnál. Mi pedig a marciPÁN Team vagyunk. Hajrá mindenkinek!
Tőlem egy beszámoló biztos, hogy lesz.

A jövő évi 1:30-as limit helyett nem lehetne mondjuk inkább 1:40?
Az talán meglenne nekem is jövőre. :))

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#8200) tomcica válasza Aristeus (#8199) üzenetére


tomcica
Topikgazda

okes,majd megjegyzem

hova korlatoznad magad 1.40-el? foleg igy elore,mi van ha nagyon megindul es hirtelen 1.30 kornyeken talalod magad? :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.