Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45551) norby_42 válasza tomcica (#45549) üzenetére


norby_42
aktív tag

Írom, írom...

Eat pasta, run fasta

(#45552) tomcica válasza LanyUs (#45550) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Elnyeli az az energiat a 80kg+ testesebb futoknal is :K Dolgozni kell mindenen, a rendszeres laza km gyujtesen (alapozasnal plane), a fokozo futasokon, amikbol kesobb tempo, majd versenytempo lesz. Az eron, emelkedokkel. A talajerintesen repulo sprintekkel (akar emelkedore is), rovid felkapasokkal, futoiskolaval stb.
A testsulyon a konyhaban.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#45553) ígyvanferi válasza tomcica (#45549) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Vagy Evoride. Ugyan ez már mindegy, de aboutyou-n az is volt a nagy akcióban.

(#45554) ígyvanferi válasza LanyUs (#45550) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Szombaton lesz a Margitszigeten Nyúlcipőboltos tesztnap, ha valakit érdekel. Asics, Salomon, Hoka, még nemtommik lesznek próbálhatók. Lehet kinézek és futok egy kört egy Cliftonban. Nem tudom mennyire várható most tömeg egy ilyen eseményen, arra azért nem vágyom.

[ Szerkesztve ]

(#45555) Studi válasza ígyvanferi (#45554) üzenetére


Studi
addikt

Nem tudom futnék-e egy kört olyan cipőben, amit 5 perce vett le más szintén egy kör után. :DDD Jó, tudom, a COVID-19 nem terjed lábszaggal, de akkor is... :DDD

(#45556) Corpuscle válasza HKorn (#45515) üzenetére


Corpuscle
őstag

Nálam ez az arány még rosszabb volt. Most kb. 80-90% a földút/rekortán. A hétvégi hosszúak néha kicsit rontanak az arányokon. Pár hét alatt már éreztem a javulást. Teszt jelleggel csinálnál egy minimális aszfalt/beton hónapot, és meglátod mi a helyzet. Én így csináltam, nem gondoltam volna, hogy ennyit számít. Az ízületvédőket el is hagytam, a kollagén maradt.

(#45557) ígyvanferi válasza Studi (#45555) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Mondjuk ez jogos, valamiért ez eszembe se jutott. :DDD Valami sprét szoktak ilyenkor befűjni a cipőbe szerintem, de mondjuk az izzadtság nem párolog el pár perc alatt.
Volt már valaki közületek ilyesmi cipőteszten? Mi a tapasztalat ezzel kapcsolatban?
Még ugye az is kérdés, mennyit visznek ilyenkor egy-egy méretből? Feltételezem azért nincs minden típusból és minden méretből több darab, szóval még arra is lehet várni esetleg.

(#45558) HKorn válasza Corpuscle (#45556) üzenetére


HKorn
addikt

Most találtam egy közeli suli eldugott tornapályáját, salak van, ami azért puhább mint a beton/döngölt út. A probléma hogy csak 200m-es a kör, így körözni kell sokat. De remélem segít. Probálok futás közben jobban előre dőlni, hogy inkább talpközépre érkezzek. Meglátjuk.

Run&Ride

(#45559) stefyY


stefyY
őstag


:)) :)) :))

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#45560) LanyUs válasza tomcica (#45552) üzenetére


LanyUs
senior tag

Természetesen! De remélem érzed miért erőlködök :) Én is szeretném ha minél többen futnának, akár a tempó rovására is. A lényeg, hogy mozogjanak és ha ennek a gyorsaság látja a kárát, akkor az se gond. Legyen 1000 km felett fájdalom nélkül 06:00 körül, mint 300 km 05:00 túl erőltetéssel, aztán off fél év. Ha ebben segít a cipő, akkor hajrá! Én a Te eredményeidet "külön" kezelem :D a tanácsaidat meg betartom :R

[ Szerkesztve ]

(#45561) norby_42 válasza stefyY (#45559) üzenetére


norby_42
aktív tag

Kuldd vissza, nem egyforma színű!😜

Eat pasta, run fasta

(#45562) hdanesz


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok,

Idén július közepén kezdtem el futni. Akkor a nagy lendület elvitt egy jóféle térdfájás irányába...amit másfél heti pihenéssel sikerült likvidálni. Egy hete ismét futok. Bemelegítés után 1km-t egyben, majd séta 2-300méteren át majd újabb 4-500méter futás. Ezt 3km-ig ismételgetem. Ami nem sok.

Viszont két napja úgy érzem, ez egyre megeröltetőbb. Ma pl. ránéztem a kis okosórámra...és 176-os pulzusom volt 750 méternél....ami meg is ijesztett kicsit. Leálltam rögtön és 10mp-en belül már csak 130 volt. 'Normál' esetben 140-145 körül van a pulzus ennél a távnál.

A tetejébe még a lábam is fáradékonyabb. Minden második nap biciklizek 2*25km-t kiegészítő mozgásként. Látszatra épül az izom a lábamra, főleg a combomon....mégis rosszabbul 'bírom' a terhelést. Vissza kellene vennem még ebből is? :O

[ Szerkesztve ]

(#45563) Agony válasza stefyY (#45559) üzenetére


Agony
aktív tag

Nagyon hasonlít a NB 1500v5-re... szerintem fájni fog! ;] ;)

Start with a whisper, end with a scream!

(#45564) inf3rno válasza HKorn (#45558) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Van ilyen nálunk is, de nincs karban tartva, nem túl jó az egész. Én résztávra próbálkoztam meg vele egyszer, de inkább hanyagolom. Kocogni elmegy, de érdemes irányt váltani néha, hogy ne csak az egyik lábad kapja a terhelést a kanyarban.

Buliban hasznos! =]

(#45565) inf3rno válasza Studi (#45555) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az nem, de pl a lábgomba igen. Gondolom fertőtlenítik minden ember után úgy ahogy. :D

Buliban hasznos! =]

(#45566) tomcica válasza hdanesz (#45562) üzenetére


tomcica
Topikgazda

176-re felmegy 500m futas utan? Alllitsd be azt az orat h 155-nel jelezzen...es csereld fel a seta/futas aranyat abstart...sot minden masodik nap legyen csak seta (inkabb hosszabb).
Bicaj is jo,ott is nezd a pulzust ott 145 fole ne menjen.

Vagy tul erosen csinalod,vagy tul vagy faradva (akar a napi stressz is radob am nem is keveset!)

Agony - varom a kepeket futas elott/utan es hogy mit sikerult guritani neki :DDD beijesztjuk itt,kozben lehet elete legjobb cipoje es futasa lesz :K en azt mondom bele kell kopni a ventillatorba,lesz ami lesz.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#45567) Studi válasza inf3rno (#45565) üzenetére


Studi
addikt

Erre gondoltam én is... :-) Meg az izzadtságra, azért ha egy kört lefutok a szigeten, az én cipőm biztos nem szárad ki egy órán belül...

(#45568) Agony válasza tomcica (#45566) üzenetére


Agony
aktív tag

Hát nem tudom, én is nézegettem már mondván kevés a stabil gyors cipő, de a NB 1500 után, nem vitt rá a lélek. :D Még mindig az Adidas Tempo 9 ami jól működött, kvázi egy kicsit nehezebb, stabil Adios, de ez a Tempo vonal teljesen eltűnt az Adidasnál.

Viszont most rendeltem egy New Balance Prism-et, amit sok helyen emlegetnek stabil Rebel-ként, úgyhogy kíváncsian várom, mert a Rebelt nagyon szerettem. :K

Start with a whisper, end with a scream!

(#45569) stefyY válasza norby_42 (#45561) üzenetére


stefyY
őstag

:DDD :DDD :DDD

(#45563) Agony: Kezdem elhinni, hogy tényleg... :U :U :U

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#45570) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Na megvettem a Kiprun KD Plus -t. A 43-as nagyon passzentos volt, így vettem a 44-est. Nagyon baba! Olyan jót futottam, mint még soha. Pedig ma nem is akartam futni.... az új cipőt akartam csak felavatni. Végre azt éreztem,hogy a cipő hozzátesz a futáshoz. Kényelmes, jól csillapít... szóval nagyon baba.

Próbáltam a KS Light-ot is, de a saroknál gyengébb a párnázottsága és úgy nem éreztem komfortosnak. A KD plus viszont olyan mikor felveszem, mintha úgy körülölelné a lábam, rendesen kellemes.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#45571) norby_42 válasza V.Stryker (#45570) üzenetére


norby_42
aktív tag

Tegnap is terepen futottam, oda a Kiprunt viszem, de most is meglepődtem, milyen kényelmes

Eat pasta, run fasta

(#45572) stefyY


stefyY
őstag


Cipellő felavatva, a vártnál is kellemesebben muzsikál. :B

[ Szerkesztve ]

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#45573) hdanesz válasza tomcica (#45566) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Csak most, a tegnapi alkalommal ment fel ennyire. Amúgy 140-145 között marad végig. Lehet valami közeledő front...vagy a parlagfű allergiám miatt zihálok jobban. Köszi a tippeket! Kipróbálom. :)

(#45574) ígyvanferi válasza hdanesz (#45573) üzenetére


ígyvanferi
addikt

És az kizárható, hogy a kiugró tüske a pulzusban csak egy hibás érték volt? 10 mp alatt szerintem még Tomnak se esik le 176-ról 130-ra, ha a valós értékeket nézzük.

[ Szerkesztve ]

(#45575) Kimmuriel


Kimmuriel
aktív tag

Sziasztok! Csinál valaki itt a csoportban watt alapú edzést? Érdekelnének a tapasztalatok.

(#45576) Khelben


Khelben
nagyúr

Sziasztok! Futóóra vásárlásban szeretnék tanácsot kérni. 14 éves lánynak lenne, tehát nem a 150k-s kategóriában nézelődik, hanem mondjuk 30k körül. Olyat szeretne, amihez nem kell telefont vinni (tehát gps-es) és automatikusan megáll, ha ő is megáll. A futást pedig utána fel lehessen tölteni stravára. Kb. ennyi a feltétel. Van erre ötlet?

(#45577) 96024 válasza Khelben (#45576) üzenetére


96024
lelkes újonc

A keretbe csak valamilyen kínai márka, esetleg sport márka korábbi modellje fér bele, Strava miatt huawei kilőve.
Szerintem egy amazfit bip/bip s/pace-szél járna a legjobban.
Esetleg ha komolyabban gondolja a sportolást polar m200 (később márkán belül feljebb tud lépni).

(#45578) Studi válasza Khelben (#45576) üzenetére


Studi
addikt

Amazfit GTS, picit a keret felett van, de szerintem sportórának elég jól használható. Az okosora funkciók nem túl acélosak cserébe.

(#45579) Agony válasza Kimmuriel (#45575) üzenetére


Agony
aktív tag

Én használok watt mérőt (Stryd) kb 1,5 éve, de egyelőre csak érdekességként követem a számait, meg verseny után megnézem, hogy "mi lett volna ha" watt alapon megyek. Főként pontos távolság és tempó miatt használom, de épp beszéltük Tommal, hogy jövőre lehet rápróbálunk egy watt alapú felkészülésre.

Start with a whisper, end with a scream!

(#45580) hdanesz válasza ígyvanferi (#45574) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Egy Huawei Band 4 Pro-m van.....bőven elképzelhető a tévedés. De eddig még ilyet nem láttam. Általában 'késik' ....kb. 10mp-vel később mutatja ha pl. megállok meg hasonlók.

[ Szerkesztve ]

(#45581) bajnokpityu válasza LanyUs (#45560) üzenetére


bajnokpityu
félisten

A ride isonal egyértelműen puhább a tegnap említett asics rr ff aszfalton. Sztem ha ez ennyire fontos, kezd el nézegetni.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#45582) Kimmuriel válasza Agony (#45579) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

Pont a Stryddel szemezek, és én is elsősorban a távolság és a tempó pontosítása miatt használnám, de minél többet olvasgatok a watt alapú edzésről, annál jobban izgat ez a téma is.
Azt esetleg nem tudod véletlenül, hogy a távolság mérés mellett a szintemelkedést is pontosabban lehet vele mérni? Egyébként mennyire vagy elégedett a Stryddel? Hogy látod, megéri beruházni rá? Igencsak borsos ára van, sajnos.

(#45583) LanyUs válasza bajnokpityu (#45581) üzenetére


LanyUs
senior tag

Köszönöm! Igen fontos, mert a mai 130 rpm-es 10k is 90% aszfalt és 10% murva :( Utolsó 2 km 05:00-ra felkapva.
Tomcica jó edzésmódszerének hála egyre kényelmesebb a végén tartani a 170-es pulzust is, ami annyit jelent, hogy pár hónap alatt közel kerültem az eddigi PB tempómhoz :) Tudnék még tekerni rajta, de ott már nem kényelmes :D

Találtam egy jó bemelegítést, nekem bevált ("Futás előtti bemelegítés – Nyújtással már futás előtt hazavágod az edzésed") [link]

[ Szerkesztve ]

(#45584) ígyvanferi válasza LanyUs (#45583) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Mik azok az utánmozgásos (ballisztikus) nyújtások, amiket említ, hogy még rosszabbak a statikus nyújtásnál is? Ja, asszem megvan, amikor a statikusan nyújtott részt még meg is rángatom ütemesen.

[ Szerkesztve ]

(#45585) danielsz válasza Khelben (#45576) üzenetére


danielsz
tag

Hogyha használt is szóba jöhet, akkor szerintem érdemes Garmin Forerunner 35-ön (25 ezerért van használt), vagy 235-ön gondolkozni (30-35 ezerért lehet szerezni). Utóbbi elvileg jóval komolyabb.

(#45586) norby_42 válasza danielsz (#45585) üzenetére


norby_42
aktív tag

30ezer-ért én is vennék 235-öt, de kicsit többért látok csak

Eat pasta, run fasta

(#45587) 96024 válasza Khelben (#45576) üzenetére


96024
lelkes újonc

Esetleg még Garmin vivosport.
Ezeknél a belépő óráknál a funkciók kb. azonosak, de a garmin/polar órával meg van a belépő a komolyabb statisztikákhoz. Ha nincs tervben a későbbiekben komolyabban futni (úgy is lesz, mert könnyű rákapni :) ), akkor lehet kinézet alapján dönteni.
Annyi kiegészítés még, hogy az amazfit Bip nem tud intervallum edzést, ez fontos lehet amatőr szinten is.
Illetve, ha a stravát el tudja engedni a huawei termékei sem rosszak, mert jellemzően van valamilyen firstbeat liszensz, úgyhogy van vo2 becslés, és pihenő időre javaslat.

(#45588) Agony válasza Kimmuriel (#45582) üzenetére


Agony
aktív tag

Azt esetleg nem tudod véletlenül, hogy a távolság mérés mellett a szintemelkedést is pontosabban lehet vele mérni?

A Strydban (meg asszem más footpodban) sincs barométer, szóval a szintrajzot minden esetben az óra készíti, ha barométeres akkor az alapján, ha az sincs akkor GPS alapon.
Ellenben a watt számokon igencsak meglátszik a szint épp ezért korrekt. Ha csinálod a felmérőket és tudod hogy 300W-ot tudsz teljesíteni 1 órás időtartam alatt, akkor az 300W minden körülmények között, aztán ez hegyre felfelé lehet hogy csak 6:00-ás tempó, pedig síkon 4:00-val mész. Van is valami ilyesmi szlogenjük, most nem tudom pontosan idézni, de a lényege, hogy a PB meg a tempó majd adja magát, neked csak az adott távra számolt maximális teljesítményedet kell adni.

Egyébként mennyire vagy elégedett a Stryddel?

Maximálisan. Őszintén szólva ha valakinek nem kell óra, csak rögzíteni akarja a futásait és nem érdekli GPS track, meg pulzus... szerintem még jobban is jár vele mint egy órával. Napi edzés mellett 30 napot simán elvan. Ha önmagában felrakod a cipőre, úgy is rögzíti offline az egész edzést, aztán ha hazaértél beszinkronizál bluetooth-on a telefonra.

Az instant halál pontos tempó és táv meg elképesztő a GPS-es órákhoz képest, pedig volt már pár. Ha ezzel csinálok pl. 100 méteres résztávokat, három lépés után már azt látom amit kell, míg a GPS akkor még csak vakarózik, hogy mi is legyen és talán a 100 méter végére kitalál valamit. Múltkor elfelejtettem magammal vinni, de csak egy laza kocogásra mentem, úgyhogy nem érdekelt, így használtam a GPS-t... hát látványos lett a különbség. :D

Mindkettő egy laza futás egyenletes 5 perc körüli tempóban kocogva, nincs benne semmi gyorsítás-lassítás. A GPS gyakorlatilag össze-vissza ugrál 4:45-5:15 között, ahogy éppen sikerül leszúrnia a trackben a pontot és persze a végén kiadja az ötös átlagot, míg a Stryd az gyakorlatilag egy egyenes vonal 0-5 mp kilengéssel.

Ha eltekintünk pontos táv és tempó méréstől, akkor még az is pozitívum, hogy az egy csomó érdekes metrikát, ami rávilágíthat a hibáidra. Én pl. nem futok túl hatékonyan, sok energia veszik kárba, ezért most kissé megrekedtem a gyorsulásban és ezen dolgozni kell. Pl. jelenleg 314W a critical power értékem, azaz amit egy óráig tudok tartani és ehhez tartozik átlagban 73W form power érték, ami pedig a futó mozgásra fordított teljesítmény. A form power elosztva a critical powerrel látszik, hogy 23%-a teljesítményemnek a "veszteség" és ez akkor lenne az ideáis ha 20% körül lenne, mert akkor nem erőből futnék 3:40-3:50 között, hanem ahogy Tom szokta mondani, utaznék azon a tempón. És akkor emellett van még egy rakás ilyen mutatószám amivel szórakoztathatod magad, pl a watt/kg és társai. Nekem pl. az 1:20 alatti félmaratonhoz 4,5W/kg értékre van szükségem. Jelenleg 314W a critical powerem és 71 kg vagyok, tehát 4,42W/kg, amihez van egy 1:20:36-os félmaratonom. Szóval a következő versenyemre vagy le kellene fogyni 69 kg-ra (4,55 W/kg), amellett hogy fenntartom a jelenlegi formám vagy növelni a teljesítményem ~320W -ra a jelenlegi súlyom mozgatásához. Mondjuk ezt más cikkben is olvastam, hogy 1 kg testsúlycsökkenés +3 másodperc tempót jelent, szóval nincs új a nap alatt. :)

Hogy látod, megéri beruházni rá?

Abszolút. Amikor megvettem 1,5 éve én is úgy voltam vele mintha a fogamat húznák... "nem olcsó", és cserébe kapsz egy kis pár cm-es fekete chipet amit a cipődre raksz aztán annyi... hát ez elég sovány, de aztán a használat közben meg teljesen hozzám nőtt és ahogy nézem nem vagyok ezzel egyedül. Tom-nak már kb. 1 éve nézegetek hátha sikerült behúzni egyet használtba, de senki se adja el. Egyszer láttam, hogy Holczer Péter hirdeti a sajátját Facebookon, mert vett egy újabb "windes" változatot. Egy óra alatt ráírtam és már elvitték.
Kérdezték a készítőket, hogy mikor lesz valami kedvezmény, leárazás, stb... aztán mondták, hogy igazából így se győzik gyártani és kiszolgálni a rendeléseket, ráadásul a használt piacot is látják, hogy senki nem adja, el úgyhogy ha ennyire minőségi terméket gyártanak, akkor miért akcióznák le? És valóban...
Az I-re a pontot ár ügyben végül az idei év tette fel. Nem tudom ki hogy van vele, de ha épp nem sikerül kifogni valami baromi jó akciót (mint pl most az EMAG-os Saucony), akkor azért elég szépen felkúsztak a cipő árak. Amikor elkezdtem futni 15-20k körül voltak normál áron a közepes cipők, de egy top cipőt tudtál venni 40k-ért. Most meg? Ha nincs akció, 30k alatt nem is nagyon kell nézelődni, ha meg mondjuk akarsz egy carbon lapos versenycipőt, vagy egy komolyabb edzőcipőt, akkor 50-60k alatt nem is kell gondolkozni és jó esetben bírnak 800-1000 km-t. Nike Vaporfly is 90-100eFt és 200-400 km-t bír...

Összegezve az ára ellenére, nekem eddig a legjobb és legtartósabb "futós kütyü", rendkívül jó a supportja és közössége is és egyre több a watt alapú edzésre vonatkozó infó, úgyhogy ennél már biztos csak jobb lesz. :K Most jelenleg pl. a Coros Pace 2 óra, ami már natívan támogatja a Strydot, szóval eleve tudsz watt alapú edzéseket tervezni rá, míg a Garmin esetében ez csak a Stryd connect iq appjával oldható meg.

Start with a whisper, end with a scream!

(#45589) tomcica válasza ígyvanferi (#45574) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Egyezem,176-rol 130-ra kb 2perc nalam is :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#45590) tomcica válasza Agony (#45588) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Szep osszefoglalo :C :K ha a pontossag vegett a barometeres magassag meres jobb,akkor aki nem siksagon lakik,annak erdemes egy Fenix-el parositani.Akar meg a regi 3-as modellel is.
A versenytemponal futott laktat uritest celzo futasokhoz vagy nagyon kell erezni a ritmust,vagy footpod kell,vagy egy ilyen Stryd :K mert meg palyan se eleg pontos a GPS meres.
Aki regi motoros es mp-re tudja a 200/400m-es reszidoket (regen mindent ugy futottunk a palyan,sima stopper funkcioval) az persze megoldja,de ugye ott figyelni kell a reszidokre,es sokszor van fejmatek.Pl Agony-nak rovid laktat urito edzes 3:40-en 400m es 3:50-en 400m,ha verseny elotti utolso finomhangolas,akkor 5 x 400/400 = 4km.A 3:40 az ugye 44mp/200m vagy 1:28/400m,a 3:50-es 46mp vagy 1:32.Ha van olyan oraja amelyik reszidoket mer,akkor az eleg ehhez az edzeshez.De ez old school :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#45591) stefyY válasza Agony (#45588) üzenetére


stefyY
őstag

Kiváncsi lennék, hogy én mennyire futok "hatékonyan", szerintem agyvérzést kapnék, ha tudnám... :U :D Hány centihez vagy amúgy 71 kili? Valamint azt a 3s/-kg/km-t kicsit keveslem, vagy az én tempómon az több? 75 körül mozgok most, de jó lenne még fogyni, csakhát szeretem a hasam... :U :DDD

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#45592) Kimmuriel válasza Agony (#45588) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

Hű, hálásan köszönöm a részletes választ, ezek nagyon értékes infók! :R
Azt látom, hogy óriási a hype körülötte, rengeteg tesztet olvastam már róla, és az általában szőrszálhasogatók is igen jó véleménnyel vannak róla. :K

Amitől viszont rettegek, hogy esetleg lepotyog a cipőről, és elhagyom... :Y

(#45593) Agony válasza Kimmuriel (#45592) üzenetére


Agony
aktív tag

@stefyY

180 cm-hez 71 kg, de közben meg is találtam a cikket, amiben olvastam. Szabó Gábor (Sashegyi Gepárdok edzője) írta a Futásról Nőknek blogra:

https://futasrolnoknek.hu/futas/testsuly-futotempo-anyagcseregyorsitas-1480

Itt le is írja, hogy ez nincs kőbe vésve, csak ez az edzői tapasztalata, de a watt/kg koncepció is hasonló. A watt alapon edzők is ezért számolgatják ezt a watt/kg mutatószámot, mert önmagában a watt nem sokat jelent. Például van akinek sokkal kisebb a critical power értéke mint nekem, mégis sokkal gyorsabb, egész egyszerűen, mert 50 kg (mint pl. Tom).

@Kimmuriel

Érdemes Facebookon becsatlakozni a Stryd Community és a Palladino Power Project csoportba, ott sok érdekességet lehet olvasni (jellemzően angolul). Itt van még sok érdekes cikk, illetve a 5K Runner oldalán van egy nagyon részletes teszt róla. Én mostanában futás közben a Stryd Podcast -okat hallgatom, ami a legtöbb zene streaming platformon ingyen elérhető és elég jó előadásokat tartanak futás kapcsán, nem csak watt témában. Elit atlékákat hívnak meg, dietetikusokat, fizioterapeutákat, stb...

A cipőről való lepotyogás miatt kár aggódni. Két klipsz jár hozzá, abból én a másodikat még a dobozból se vettem ki és naponta pakolgatom cipőről cipőre, de full stabil. Nem tudom milyen órád van, de Garmin-nál én pl. a Stryd adatmezőt használom és ha elveszíti az ANT kapcsolatot az eszközzel, akkor folyamatosan rezeg az óra, szóval ha ESETLEG mégis leesne a cipődről, azt 5-10 méter után észreveszed. :K

Start with a whisper, end with a scream!

(#45594) ígyvanferi válasza tomcica (#45590) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Amikor még győri voltam és a töltésen futottam egy sima stopperral, ahol 200 m-enként volt egy szelvényjelző betontuskó, na ott ment a matek folyamatosan, hogy az épp két ilyen betonizé között eltelt idő pontosan milyen tempónak felel meg, mennyit kéne gyorsítani/lassítani a következő szakaszon, stb. De jó is volt. Az utólag endomondoban berajzolt útvonalam sosem tért el úgy, mint most, hogy az óra rajzolja meg. :(

(#45595) tomcica válasza stefyY (#45572) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jol nez ki :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#45596) norby_42


norby_42
aktív tag

Családi futás, level 11:
ma a fiam azt mondta, elkísér futni. Nyilván az motiválta, hogy kinőtte a bicaját, és az enyémet használja :) Szóval futottam egy 12es kört, ő meg tekert mellettem, és beszélgettünk. Jó volt.

Eat pasta, run fasta

(#45597) geleati


geleati
tag

Sziasztok, a sérülésem után már 2 hónapja kocogok ~150bpm alatt 5-6-7 km-eket (néha felmegy 155-re).
Azóta először próbáltam 10km-t, és hiába lassítok, megy feljebb a pulzusom: [kép] jelenleg ennyit bírok, és majd idővel alakul?
A másik, hogy reggel szinte éhgyomorra mentem (egy gyümölcsturmix volt előtte) és a 2/3-nál már éhes voltam. Mit lehet ilyenkor enni előtte max fél órával?

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#45598) inf3rno válasza geleati (#45597) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Javulni fog ez idővel, nincs még alapod annyit jelent. Ne egyél sokat előtte, max egy szelet kenyeret vagy ilyesmi.

Buliban hasznos! =]

(#45599) tomcica válasza geleati (#45597) üzenetére


tomcica
Topikgazda

1ora utan,ha csipegeti a glikogent a futasod,akkor konnyen elofordulhat h kezdesz leurulni es olyankor elkezd a pulzus szepen felmenni (mondjuk ez a kiugras pont nem olyan,akkor modszeresen elkezd emelkedni a pulzus). En nem ennek ilyen elott semmit,jo edzes az ugy,DE vinnek datolyat,banant vagy valami gyorsan felszivodos dolgot es feltav utan elkezdenem tolteni szepen.Idovel ezen is modositanak,egyre kesobb vennek magamhoz tapaplekot,probalnam kitolni az 1oras edzes vegeig,h otthon egyek.
Ha tempot futsz akkor viszont javaslom h egyel elotte 2-3 oraval rendesen (en ha reggel van tempo akkor hajnalban felkelek enni,mondjuk ez nem surun esik igy,de volt mar es versenynel is)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#45600) geleati válasza tomcica (#45599) üzenetére


geleati
tag

@inf3rno: köszi, akkor nem zavar annyira :) ilyenkor inkább akár gyalogoljak, csakhogy lent maradjon a pluzus, vagy ennyi belefér?

@tomcica: köszi szépen. A tempót úgy érted, hogy 160 és afeletti pulzus?

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.