Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45301) Chuck Norris válasza Hi!King (#45299) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Én mondjuk a pulzushoz sem értek viszont tegnap voltam bringázni és pont ezen gondolkodtam, fizikai megterhelésileg nem időtartamban hanem Km-ben lehet nagyjából 3-3.5 körül váltani a bringázást, hogy úgy elfáradjak mintha futottam volna.

(#45302) tomcica válasza Chuck Norris (#45301) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Igy-igy tavban en 2.5-3x szorzot hasznaltam es valszeg a 2.5-el tul visszafogott voltam.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#45303) bajnokpityu válasza Chuck Norris (#45301) üzenetére


bajnokpityu
félisten

azért nem mindegy, ki mihez szokott.
14 évesen megkerültem a mátrát bringával. az ilyen 80-90km lehetett, elég sok emelkedéssel. futni max 400m egyben, mert szúr az oldalam.

20-22km futás ma sima ügy, ha van folyadék, de múltkor 55km-t bringáztam, és teljesen meghaltam a végére. totálisan elfáradtam. még 5 km, és kb hordágyon visznek el.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#45304) HKorn válasza V.Stryker (#45298) üzenetére


HKorn
addikt

Akkor tényleg kevésnek tűnik a 33, én se vagyok hűde mennyire edzett, kb 1 éve sportolok rendszeresen és 40 felett vagyok, de nekem 45 a VO2Max.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#45305) Hi!King válasza Chuck Norris (#45301) üzenetére


Hi!King
őstag

Nálam hasonló pulzustartományban kb. 2-szeres a táv szorzó, de hogy fizikai megterhelésileg hogyan van, azt nem tudom megállapítani, mert más jellegű az elfáradás. Az is torzít szvsz, hogy bringázni nagyon alacsony intenzitással is lehetséges, és a gurulás miatt durván messze van a lineáristól a sebesség/erőfeszítés függvény, síkon van olyan sebesség, ami alig megterhelőbb, mint ha otthon ülnél, csak annyi hogy kényelmetlenebb.

(#45306) HKorn válasza Hi!King (#45305) üzenetére


HKorn
addikt

Ezért kell terepbringázni hegyen, az ki tud hozni hasonló pulzusértékeket, mint futás, és időben sem kell sokkal tovább csinálni, hogy hasonlóképp elfáradj. Bár tény, hogy más jellegű az elfáradás is, de keresztedzésnek kiváló sztem.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#45307) Hi!King válasza HKorn (#45306) üzenetére


Hi!King
őstag

Az megint más, mert inkább a váltott tempójú futásoknak lenne a még szélsőségesebb változata pulzusilag. Síkon nekem nem probléma a hosszú futásoknál alkalmazott 120-150 közötti pulzustartományban tekerni folyamatosan, de 80-as pulzussal is elérem az előbbi sebességének 50%-át a gördülés miatt.

(#45308) Hi!King válasza HKorn (#45304) üzenetére


Hi!King
őstag

Nem tudom, te méretted-e laborban, de ez a sportórás mérés kb. ugyanannyit ér, mint a Cooper tesztes képlet, nem sokat. Főleg úgy, hogy ha jól értem, az Apple és a Garmin a Polar-al szemben még csak nem is nyugalmi pulzusból becsül, hanem a futásból és az az alatt mért pulzusból. Így futóknál már eleve torzít, mivel a futó teste más szempontokból is alkalmazkodik a futáshoz, pl. a hatékonyabb technikával, futásban kevésbé funkcionális izmok relatív gyengülésével, stb. Egy ilyen mérés egy kezdő futónak, aki másféle sportot űzött már előtte, valószínűleg alábecsüli, míg egy régóta futónak felül.

Polar fitness tesztje meg azért vicc, mert a training background (ami igazából frequency akar lenni) befolyásolja, amit mikor "Frequent"-ről "Heavy"-re állítottam, onnantól 53-55-ről 67-70-re ugrott...

(#45309) HKorn válasza Hi!King (#45308) üzenetére


HKorn
addikt

Nyilván nem pontos, csak sportórás mérés, de én amúgy is úgy tudom, hogy ezt nem igazán lehet szignifikánsan növelni, max 1-2 értékkel, tehát ha nekem 45, akkor ha megfeszülök és heti 7 napot edzek éveken keresztül se lesz 70, mint Tom-nak, max 50 körül. Én amúgy ezt nem is igazán szoktam nézni.

Run&Ride

(#45310) Hi!King


Hi!King
őstag

Rendeltem egy mellkaspántot (Polar H9-et), kíváncsi leszek mennyivel lesz jobb az M430 csuklós mérésénél, illetve még arra is, hogy hosszabb lesz-e azt használva az óra aksi ideje, ha igen, mennyivel. Ha holnap megjön, akkor először nem is futással, hanem túrával próbálom ki először.

(#45311) stefyY válasza HKorn (#45304) üzenetére


stefyY
őstag

Az enyém is akörül indult annak idején...már ha hihetünk a Garminnak... :D


(#45248) tomcica: Berendeltem egy Fastwitch 9-et én is kiváncsiságból, az Arahimat még nem terveztem lecserélni, de ezeknek az emagos áraknak nem tudtam ellenállni, noha sosem rendeltem még cipőt sem. Kiváncsi leszek.

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#45312) tomcica válasza stefyY (#45311) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jol van,en szoltam elore...az egy szamuraj penge :K elsore nehany repulo gyorsito eleg is szokott benne lenni egy halandonak.Aki minimalista cipokon edzotott azok elvezni fogjak,mert ahhoz kepest meg relativ parnazott am. ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#45313) stefyY válasza tomcica (#45312) üzenetére


stefyY
őstag

Jó lesz maximum utcai cipőnek... :DDD Amennyiért rendeltem, annyiért nem fogok eret vágni, ha nem futok benne PB-ket pár hét után. Mindenesetre köszönöm. :R

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#45314) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Mit jelent a lentebb linkelt edzésterven a "keresztedzés"? Akkor mit kellene csinálni? :B

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#45315) parandroid válasza V.Stryker (#45314) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Bicikli, úszás, crossfit, yoga, bármi, ami nem futás.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#45316) tomcica


tomcica
Topikgazda

15 km felmero.Solo mode,palyan. 177 avg bpm (184-ig felment) nem faztam.

Vasarnap kezdodnek az UB specifikus edzesek van belole 7db (egyik 43km terepverseny )

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#45317) HKorn válasza tomcica (#45316) üzenetére


HKorn
addikt

Pont tegnap futottam én is 15km-t, hasonlóan, mint te, csak 3 perccel lassabban, mármint kilométerenként :DDD

Ez a heti lassú hosszú volt, az átlagpulzus 153 lett, viszont a vihar telibe kapott, rommá áztam, cipőmben tocsogott a víz, de megérte, emlékezetes marad.

Run&Ride

(#45318) HKorn


HKorn
addikt

Kompressziós zokni/szárról vélemény? Gondolkodom rajta, hogy ki kellene próbálni, hátha az időnként visszatérő vádlifájdalmak ellen jó lenne.

Run&Ride

(#45319) inf3rno válasza HKorn (#45318) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem van két Moose kompressziós zoknim, amit nem használok. Valahogy túl szűk, vagy nem tudom megszokni őket. Ha kell oda tudom adni. Van még Five Fingers, amitől szintén megválnék. Utcára való változat, és nekem inkább terepre való minimál cipő kellene. Ebben minden kavicsot érzek. Talán a Margit szigetre a gumiszőnyegre jó lenne valakinek. Most volt meszelés, találtam még egy csomó sport cuccot, amik csak a helyet foglalják, korcsolyát, stoplis csukát, labdát, meg még ki tudja mit.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#45320) HKorn válasza inf3rno (#45319) üzenetére


HKorn
addikt

Abban is vannak méretek, lehet túl kicsi neked a tied. Azt se tudom nekem mekkora kellene.

Run&Ride

(#45321) inf3rno válasza HKorn (#45320) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Elvileg méretre jó, és ilyesmit kellene hordanom visszér miatt, de képtelen lennék megszokni.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#45322) Never79 válasza HKorn (#45318) üzenetére


Never79
tag

Szár: nagyon meleg. Pulzussal futok, ha rajtam van, nyáron 2-3 ütés pluszt jelent. Futás közben nem tudtam rájönni, hogy ez most jó nekem, vagy sem, ezért a fentiek miatt alapvetően nem használom. Viszont késő ősszel, kora tavasszal rövidgatya + szár kombóban futok. Plusz néha felveszem napközben (egész napra gatya alá) s jót tesz.

Mai nap az utolsó edzés. 33 perc laza. Kicsit más lett a taktika is versenyre, 5:30-5:40 kezdés, de max 150es pulzus (Lt 175 viszonyításnak). 4-5 óráig menni fog edző szerint, majd lassan kezdek belassulni, s egy idő után lehet be is zuhan a pulzus. Akkor már érzsre kell futni, kb. azt az intenzitást kell tartani, amit addig vittem.

(#45323) tomcica válasza Never79 (#45322) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Egy kalappal :C :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#45324) norby_42


norby_42
aktív tag

Gratulálok mindenkinek, aki versenyzett, PBt futott, vagy csak egyszerűen elindult funi! Én pihiztem, egy reggeli 6 km fért bele, de úgy nézem, ez a hónap is 200+os lesz.
Van is látszatja, pár napja egy kocogós FM 2:04re jött ki. Ha lenne verseny, egy hónap alatt szerintem be lehetne tolni 1:50 alá. De nincs.
Tegnap meg kertek alatt futottam, volt ott 5:15 is. Meg szeder, szőlő, szilva :)

Eat pasta, run fasta

(#45325) Never79 válasza tomcica (#45323) üzenetére


Never79
tag

Köszi!

UB speckó edzések mit takarnak? Mi a csapat nevetek, majd szurkolok, ha esetleg találkozunk (meg amúgy is). Dobogóért mentek? Idén csak egy 13 fősbe "csöppentem bele", 30-at vállaltam, de nagyon nyögvenyelős az összeszervezés, már bánom is kicsit.

A 3:31-es átlag egy Ufo-nak már kötelező, szóval ne vagizz vele :D . Szép és egyben durva.

(#45326) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Na jó!

Most már valaki fordítsa le a PB, FM, UB roviditeseket! :B

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#45327) parandroid válasza V.Stryker (#45326) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Personal Best
félmaraton
UltraBalaton

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#45328) tomcica válasza Never79 (#45325) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Altalaban 20-24km kulonbozo kombinaciokban...a lenyeg h kenyelmetlen valtasok legyenek benne,illetve faradt labra tortenjenek a tempok.
Ha jol remlik ULTRAN neven futunk,a klub neve alatt eloszor.(7 tagu ferfi) Sofor es egyeb szervezkedes meg nalunk sincs lezarva,meg ugye at is kell majd innen jutni es karanten nelkul vissza :U

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#45329) V.Stryker válasza parandroid (#45327) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszönöm. :B

Kezdőként érdemes előfizetni a Strava-ra? (jó az apple watch, de lószar statisztikákat ad, vagyis nagyjából semmit.)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#45330) Hi!King válasza V.Stryker (#45329) üzenetére


Hi!King
őstag

A Strava-n ha a statisztika érdekel, szerintem nem érdemes, nem sokra mész vele, mondom úgy, hogy van előfizetésem, de nem a statisztika miatt (bár azt is nézegetem azért néha :-)). Nekem itt a Runalyze-t javasolták, azóta használom, ingyenes és jó. Polar órám van, és annak a rendszere amúgy nem rossz statisztika szempontból, de a Runalyze annál jóval többet tud.

[ Szerkesztve ]

(#45331) Agony válasza V.Stryker (#45329) üzenetére


Agony
aktív tag

Én is Runalyze -ot mondanám, de az nem szinkronizál Apple-el.

Próbáld ki a Finalsurge -t. Ez is alapból ingyenes és bár ez se tud szinkronizálni Apple -el, de ha már az Apple -t összekötöd Strava -val, akkor Strava-ról át tud venni mindent.

Itt amúgy lehet nézni és venni elég korrekt edzésterveket is ~10-15eFt-ért, szóval gyakorlagilat ebből élnek. Maga a Finalsurge atlétáknak ingyenes, edzőknek fizetős, az atléták pedig vehetnek edzésterveket (pl. 1:08-as félmaraton ;] :P ).

Start with a whisper, end with a scream!

(#45332) parandroid válasza V.Stryker (#45329) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Inkább egy rendes órát vegyél. Egy pár éves garminnel jobban jársz, adatot elemezni meg ott a connect. De mondhattam volna polart is, csak azt nem ismerem. Az iwatch nem sportóra.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#45333) tomcica válasza parandroid (#45332) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nem kell elemezni semmit az elso periodusban...ne hajtsa tul a pulzust,meg egy mezei stopperora eleg neha felmerot menni 2havonta,hogy lassa mennyi is az annyi.

1:08-as edzestervet majd irok neki...elott a vizsga az lesz,hogy egy barmelyik vasarnapi kozos edzest abszolval,mondjuk a kozepmezonyben ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#45334) V.Stryker válasza Hi!King (#45330) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszönöm, a Runalyze mindent ad, amit szeretnék! :R És Apple-el is szinkronizál. Kellett hozzá a HealthFit app, ami már önmagában is csinál jobb statisztikát és egyidejüleg kompatibilis és feltolja a Runalyze-re. :C

peterkeT - A nevében is benne van... Apple Watch Sport. ;) Tűpontos cucc összehasonlítva akár egy vérnyomásmérővel, akár mással. Ami fontos, ha folyik rólam a víz, akkor is jól mér. Ennyiért mondjuk mérjen is... :(((

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#45335) Hi!King válasza parandroid (#45332) üzenetére


Hi!King
őstag

Miért kellene sportórát vennie, ha az Apple Watch is képes trackelni azt amit fut? Csak a statisztika miatt nem érdemes órát venni, mert van egy csomó third party alternatíva statisztikára. Nyilván van amiért érdemes, de másba nem futott egyelőre bele.

(#45336) parandroid válasza V.Stryker (#45334) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, ha a neve az, akkor ok.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#45337) HKorn válasza Hi!King (#45335) üzenetére


HKorn
addikt

Szerintem is felesleges, én egy Honor MagicWatch 2-vel futok, ami szintén nem kimondottam sportóra, igaz nem is okosóra, de minden adatot megad - ráadásul elég pontosan a tesztek alapján - ami kellhet. Pluszban tud pár olyan funkciót, amit a Garmin nem, vagy csak nagyon drágán tud és nekem fontos. (ilyen pl a BT telefonkihangosítás, zenelejátszás)

Run&Ride

(#45338) sharp4 válasza HKorn (#45337) üzenetére


sharp4
őstag

+1 Huawei watcht gt-vél futok. Novemberben lesz 2 éve, hogy használom. A célnak tökéletesen megfelel. Nem a számokat kell nézegetni, hanem felvenni a cipőt és menni.

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#45339) Agony válasza Hi!King (#45335) üzenetére


Agony
aktív tag

Apple Watch-nál én az optikai pulzusmérés pontosságára lennék kíváncsi.

Egy ismerős fut vele és szoktam látni tőle képeket közösségi oldalán, ahol ilyen 4:30-as tempót fut 140-150-es pulzuson (~30 éves), teszi mindezt úgy hogy hetente/néhány heten fut 1-2 alkalommal 5-10K-t, szóval nem lehet túl nagy aerob alapja.

Szóval kíváncsi lennék egy Apple Watch vs mellkaspánt összehasonlításra, mert úgy általában kifejezetten dícsérni szokták az AW optikai szenzorát, hogy milyen pontos.

Garmin most egyébként a legutóbbi firmware frissítéssel -nálam- egész jól betalált. Minap próbáltam padon mellkaspánt vs csuklós optikai mérést lassan változó tempón és +/- 2 BPM pontossággal, szépen lekövette az óra a mellkaspántot. Nyilván ettől még alkalmatlan résztávos edzésekhez, de azért jó tudni, hogy egy egyenletes tempójú laza futást már magabiztosan le tud követni aki ezt használja.

Start with a whisper, end with a scream!

(#45340) Hi!King


Hi!King
őstag

Kipróbáltam ma hazafelé bringával a mellkasi pulzusmérőt (Polar H9). Nem csináltam most összehasonlító tesztet, de naponta megyek ugyanezen útvonalon, és tudom mikor hogyan reagált a csuklós, ez alapján nem 1-2 másodperceket reagál késve, hanem simán 10-20 másodpercet is, és sok esetben egyáltalan nem mér jól. A H9-el ahol sokat kellett várnom lámpánál, simán lement a pulzusom akár 90 alá is 110-ről, a csuklóssal ilyenkor 100 körül állt, a Rákóczi hídra fel a csuklóssal csak az emelkedő után ugrott fel, a mellkasival már az elején reagált, és fokozatosan már a felénél jó magasan volt.

Futásnál szerintem várhatóan kisebb lesz a különbség, mivel bringával eddig is fura volt, gondolom futásnál a mozgást érzékelve valamivel gyorsabban reagál az optikai mérés is a változásokra. Azért gyanús, hogy mikor dombozásnál már utána lefelé szokott a legmagasabb pulzusom lenni, meg repülőknél is utána, az a valóságban nincsen így, de majd kiderül.

(#45341) Hi!King válasza HKorn (#45337) üzenetére


Hi!King
őstag

Ha valaki azt kérdezné, hogy milyen órát vegyen futáshoz, én azt mondanám, kimondottan sportórát. Garmin, Polar, Suunto, stb. Nem Apple vagy Samsung. De ha van egy okosórája, amivel fut, és elégedett azzal, akkor felesleges váltania, amíg nem ütközik valamibe, amit egy másik óra megoldana.

(#45342) LanyUs válasza V.Stryker (#45334) üzenetére


LanyUs
senior tag

A 6-os már szinte all inclusive EKG lesz :) Vér oxigénszint mérést is tud majd :Y Hallottam már kollégáról, akit egy 4-es óra "beutalt" vizsgálatra és kiszűrtek valami kezdődő szív rendellenességet nála. Szóval nem rossz irány ez. Az adatgyűjtés viszont nem tetszik benne, de hol nem gyűjtik :)

(#45343) tomcica válasza Vertigo18 (#45284) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Regen a Glide Boost...most talan a Solarboost,de a mostani Adidas cipoket nem igazan ismerem.Kiveve a verseny es tempos cipoket (Adios,SL20,RC2,Boston) azokat hasznalom.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#45344) tomcica válasza LanyUs (#45342) üzenetére


tomcica
Topikgazda

En a non-invaziv laktat merest varom. Lattak kickstarter prijekten ilyen kompresszios szarba epitett kis muanyag kutyut, amelyik infra fennyel vilagitja meg az eret es abbol szamol. Hasonlo elven, mint az oxigen meros.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#45345) tomcica


tomcica
Topikgazda

Agony, Never79 es mindenki aki combos versenyre frissit. Kitartaaaas, a fejjatek ilyenkor felerosodik. Teljes pozitiv mentalitasba tartsak magukat. Minden"de", "mi van, ha" stb. kezdetu gondolatokat elengedni. A test apro jeleitol (nyikorgas, faradtsag, barmi) nem bekakalni, ezek fele csak a verseny elotti lampalazes stressz, csak jatszik az ember elmeje sajat magaval.
15km+ tavoknal nekem mindig jobb, ha picit faradtabb a test, laposabb a hangulat. Par km utan, ahogy elment a rajt, beallt a tempo, elkezd mukodni a dolog. Elso harom "itt doglokmeg, nem megy ez ma nekem" gondolatot kapasbol tolom felre, barhol is jelentkezbek.

10km es alatta levo versenyeknel joval kozelebb fut az ember az anaerob tartomanyhoz (illetve tobbet nyal bele) ott fontos h pockos legyen a lab, h kirobbano energiaszintet erezz. Mas mufaj, emitt turelem, relax, gazdasagos es hatekony tempo kell.

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#45346) geleati válasza Hi!King (#45341) üzenetére


geleati
tag

Azért ezek már jellemzően 50k és afeletti kategória, még használtan is, ha valaki nem akar ennyit költeni órára, de valami feedback-et azért szeretne (mint én), akkor én tudom ajánlani az Amazfit Stratost, 30k-ért vettem használtan, és sztem ami egy kezdőnek kell, az minden benne van, talán még több is.

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#45347) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Runalyze felhasználókat kérdezném, hogy lehet-e olyat csinálni, hogy két kiválasztott futást összehasonlítok?

tomcica: a VO2 max-ot hogy tudom fejleszteni? valami olyasmi jött le nekem, ahogy utána olvastam, hogy hajtanom kell hozzá magam. Értem ezalatt, hogy pont nem a pulzus letolós edzésekre kéne ráfeküdni. Bár lehet rosszul értelmeztem. :U

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#45348) zaskar válasza Vertigo18 (#45262) üzenetére


zaskar
senior tag

Az tény, hogy sok cipő megfordult a lábamon, de hogy a véleményem számít-e...Már legalább 10 éve a jobb sarkamon levő csontkinövés jelzi, hogy barátja lesz-e egy új cipőnek vagy sem. Ez többnyire az első 10-20 km-en eldől, bár már volt rá példa, hogy az elején nem tetszett, aztán mégis megtartottam. Hogy mi ennek az oka, a mai napig csak találgatni tudok. Drop nem lehet, mert nullától 12 mm-ig használtam mindent. Inkább tippelek a különféle habanyagokra, ill. arra, hogy milyen érkezésre van optimalizálva a cipő (pl. sarokra vagy középtalpra). Sajnos ez utóbbit a mai napig kevés gyártó tünteti fel a honlapján. Ma már a túl puha cipőket sem kedvelem, de a Tomcica által használt kemény versenycipők sem jöhetnek szóba, amúgy is feleslegesek az én jelenlegi tempómhoz :) Valahol a kettő között van számomra az arany középút, de sajnos a legtöbb futó számára nem sokat érnek a tapasztalataim, mert nálam közkedvelt modellek is elvéreztek már, ha fájt bennük a sarkam, menniük kellett.

(#45349) sharp4 válasza V.Stryker (#45347) üzenetére


sharp4
őstag

Először alapot kell szerezni, majd mehetnek a fokozó edzések. Javaslom egyelőre az alacsony tartományban tartani a pulzust, majd később lehet durvulni.

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#45350) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Triumph iso4,
Freedom iso2,
Peregrine trail 8
Kozul melyik lehet jó a 98kilom alá? Nekem eddig a legjobban a pega 36 trail vált be, de a sima pega 36ot is imádom. És az asics ff2 is hasonlóan bevalni látszik. Általában nem jönnek be a széles cipők, a magasak, ugyanakkor a pegak nálam pont jónak tűnnek csillapitasra.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.