Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45451) inf3rno válasza tomcica (#45431) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem is jó a kettlebell. Csináltam egy rövid ideig, lehet, hogy nekem is a golyózás lesz a vége.

Buliban hasznos! =]

(#45452) Hi!King válasza inf3rno (#45449) üzenetére


Hi!King
őstag

Nekem ma volt az első olyan alkalmam a Ride-al, hogy egymás után 2 nap futottam vele, és nem fáj a vádlim. De amúgy nagyon jól jön, mert a Kiprun Long-al meg a magas sarka miatt nem tudok igazán előre érkezni, és hiába jobb a sarok csillapítása (ami ~1200 km után már veszíthetett), a heti hosszú után már érzem a sarkam. Lehet, egyszer majd megpróbálkozok egy Kinvara-val és lejtőket leszámítva le sem teszem a sarkam, nyilván csak heti 1 vagy 2 alkalommal futnék benne, máskor meg klasszikus magasított cipőt használok. Viszont a Ride-al az a célom, hogy októberben abban fussak maratont, amihez még erősödnie kell a vádlimnak.

(#45453) bajnokpityu válasza Hi!King (#45452) üzenetére


bajnokpityu
félisten

neked amúgy megy benne az átgördülés?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#45454) V.Stryker válasza dabgergo (#45433) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nekem ezt nem is hozza. :(

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#45455) ígyvanferi válasza danielsz (#45448) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ja, akkor nem szóltam.

(#45456) HKorn válasza inf3rno (#45449) üzenetére


HKorn
addikt

Pedig elvileg jó a csillapítása, teszteken is a jobb csillapításúak közé sorolják. Melyik cipőknek jobb, amit próbáltál?

Run&Ride

(#45457) bajnokpityu válasza V.Stryker (#45454) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ezek shieldesek, tehát gore textesek.
Ride iso2 nekem meg egy dolog miatt furi, de még nem vok biztos benne. Hogy nekem nem olyan ivesen gördülő vele a mozgás, mint a pegaval. Aztán lehet ti szakszerubben fogalmazzatok meg. Lehet valaki másképp mozog.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#45458) norby_42 válasza Chuck Norris (#45441) üzenetére


norby_42
aktív tag

Nem, a 11 éves fiamnak kellene, de úgy általában sem a széles vállunkról vagyunk híresek...

Eat pasta, run fasta

(#45459) inf3rno válasza HKorn (#45456) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Igazából mindegyik. A Mizuno Wave Rider-hez képest ilyen gumi szerű érzés az egész. Döcögős. Olyasmi, mint a Five Fingers csak jóval vastagabb talppal. :D

Buliban hasznos! =]

(#45460) danielsz válasza V.Stryker (#45454) üzenetére


danielsz
tag

Én délután 3-kor még tudtam rendelni "sima" Pega 36-ot, de aztán hamar eltűnt, gondolom elfogytak. Már elég nehéz Pega 36-ot találni a "normálisabb" méretekben jó áron.

Mondjuk a Pega 36 Trailekből, ahogy látom, van bőven, jöhetne belőlük valahol újra egy komolyabb akció.

[ Szerkesztve ]

(#45461) V.Stryker válasza danielsz (#45460) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Pedig kivételesen rendeltem volna belőle. Ugyanis tegnap rájöttem,hogy elbénáztam az előző vásárlást. 43-as a lábam, de felületes voltam és a Nike mérettáblázatot nem néztem meg. Most megnéztem, lemértem a lábam és aszerint 44-est kéne rendelnem a cipőikből. Ez magyarázat arra,hogy a 43-as Downshifter miért törte a lábam. Szerencsére a betét kivétele után jó lett a méret, a csillapítás rovására.... :W De ez az én hibám na.

Amúgy véletlenül épp most olvasom A Nike-sztori c. könyvet. Ajánlom mindenkinek, jó kis olvasmányos, nem unalmas.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#45462) Hi!King válasza bajnokpityu (#45453) üzenetére


Hi!King
őstag

Csak az elején, a sarok rész-középtalp között nem, mert ott lapos a talpa, Pegám még nem volt, úgyhogy ahhoz nem tudom hasonlítani (pedig ha most lett volna a méretemben, rendeltem volna azt is).

(#45463) bajnokpityu válasza V.Stryker (#45461) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nekem asics Es adidas igényel más méretet, Nike ugyanúgy 46,mint bármi más.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#45464) Studi válasza Hi!King (#45452) üzenetére


Studi
addikt

Ha már cipő, én is kipróbáltam ma reggel a Saucony Guide ISO 2-t. Benne van az is, hogy pénteken mozogtam legutóbb (93km bringa), tehát pihent volt a lábam, de szinte minden Margitszigeti szegmensen PB lett, pedig nem egyszer futottam már ott. Nem feltétlen a cipőnek tulajdonítom, de így elsőre jó benyomás. Az Asics GT-2000-rel azért volt némi lábtörés a betét szélénél.

A mozgás nekem nagyon kellemesen jött benne, amit még megfigyeltem az Asicshoz képest, hogy a vádlim viszont jobban fáradt, mint szokott. Lehet, hogy pusztán a tempó, de az is lehet, hogy picit más benne a mozdulat. Tudományosan nem tudom megmagyarázni. :DDD

Méretet illetően 44,5-es jó belőle, ugyanúgy, mint Asicsból. Utcai cipőkból 43-ast hordok.

(#45465) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Mit jelent a stabil es neutralis a cipoknel? Ha a labfejem kifele dol, akkor nekem melyik kell?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#45466) Hi!King válasza Studi (#45464) üzenetére


Hi!King
őstag

Nekem az a sejtésem, hogy a 10 mm -> 8 mm drop váltás okozhatja az erősebb vádli fáradást nálad is meg nálam is, nem tudom te szoktál-e 10 mm-esnél alacsonyabb sarokemelésű cipőben futni, mert én 10 éve biztosan nem. Tegnap domboztam vele ott, ahol legutóbb a Kiprun Long-al domboztam, az emelkedő fokozatosan meredekebb a tetejéig, a Ride-al sokkal hamarabb jött el az a pont, amikor már egyáltalán nem érte a sarkam a talajt.

Nekem most már kezd bebizonyosodni, főleg lejtőkön érzem az lábujjaimon, hogy a 46 kicsit kicsi, legközelebb ha Saucony-t veszek, 46,5-est fogok venni, egyébként majdnem minden más cipőm 46-os, nagyon ritkán 45 vagy 45.5 jó, de 46-nál nagyob soha semmiből nem volt.

(#45467) Hi!King válasza V.Stryker (#45465) üzenetére


Hi!King
őstag

Neutrális az a semleges, tehát akinek nem dől (túlzottan) semerre, a stabil pedig a túlpronáló, vagyis túlzottan befelé dőlő lábakra van. Kifelé dőlő, vagyis szupináló lábra is vannak speciális cipők, de ez nem jelenti azt, hogy ha neked kifelé dől, akkor biztosan az kell neked, vizsgálat nélkül legalábbis biztosan nem próbálkoznék ilyesmivel.
Szerk.:
Itt egy link:
https://www.futobolt.hu/milyen-a-laballasod

[ Szerkesztve ]

(#45468) Studi válasza Hi!King (#45467) üzenetére


Studi
addikt

És fontos megjegyezni, hogy az számít, hogy a talajfogás/gördülés fázisában hogy mozog a boka.

"Szabadidősport jelleggel futó, kocogó férfiaknál 85 kg, nőknél 75 kg felett, lúdtalp, laza bokaizületek, bokasüllyedés esetén, illetve hosszabb távú futásokhoz (8 km+) stabil cipőt célszerű választani." - ez viszont érdekes tanács, nem találkoztam még máshol vele. Én nem vizsgáltattam, a régi cipőmet vizsgálva saját szakállamra választottam stabil cipőt, de be is vált.

(#45469) LanyUs válasza Hi!King (#45466) üzenetére


LanyUs
senior tag

Én már ott tartok, hogy nem értem :) . Nálam pont, hogy emelkedett a drop, mert a Hokáim 5 mm-esek a 47-es ISO 2 pedig 11 mm. A vádlim se gyenge pedig, de a sarkam kegyetlenül megfájdult benne :F De olvasom többeknél előfordul, akkor itt valami sz.r van a palacsintában :D

(#45470) Hi!King válasza LanyUs (#45469) üzenetére


Hi!King
őstag

Hát de neked a sarkad fájdult meg, nem a vádlid, ha emelkedik a drop, te meg ugyanúgy futsz/futnál akkor arányaiban erősebb ütés éri a sarkat, és kisebb a lábad elejét. Nekem meg fordítva, így egyébként sokkal jobban kíméli a sarkamat, mint a másik cipőm, az amúgy gyengébb csillapítást lejtőn érzékelem csak.

Szerk.:
A 11-et honnan számoltad ki a 47-esre? Van valami táblázat, vagy a hossz aránnyal szoroztad a 44-eshez képest?

[ Szerkesztve ]

(#45471) LanyUs válasza Hi!King (#45470) üzenetére


LanyUs
senior tag

Végül is lehet benne logika. Drop 6-12 a 42-48 méretig, gondoltam a max. -1 :), mert az enyém 47-es. Kereken 80 km-t kellett futnom a Hoka Clifton 2-ben mire "kiszedte" a bokám hátsó szalagjából azt az éles fájdalmat. Egyre kevésbé éreztem, majd jelenleg tünetmentes ismét. Maradok a bevált márkánál, nem kísérletezek.

A Clifton 1-es kapott ágat, avart, követ, vizet, port. Csak úgy csattogott a talp az éleken terepen és kibírta a súlyomat 1200 km felett, akkor is 100 kg körül mozogtam.

Ui.: a palacsinta a cipőre vonatkozott nem a hozzászólásod tartalmára :DDD

[ Szerkesztve ]

(#45472) ígyvanferi válasza LanyUs (#45471) üzenetére


ígyvanferi
addikt

8 mm a dropja a Ride ISO 2-nek hivatalosan.

(#45473) Hi!King válasza ígyvanferi (#45472) üzenetére


Hi!King
őstag

De az nem változik a mérettel arányosan? Én úgy tudtam, hogy valamelyik közepes méretnél, pl. férfi 43-as vagy 44-esnél annyi, a többinél arányosan eltér. A cipő tömeg is valamelyik méretre van megadva, Saucony-nál a férfi cipőknél 44-es, máshol van ahol 43-as.

(#45474) ígyvanferi válasza Hi!King (#45473) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Miért változna? Ez egy igen lényeges paraméter, ami meghatározza az adott modellt (néha még az egész márkát is, lásd pl.: Altra).

(#45475) Hi!King válasza ígyvanferi (#45474) üzenetére


Hi!King
őstag

Azért gondolnám, hogy változnia kellene, mert egy 37-es és egy 47-es cipő viselőjének nagyon más a lábmérete, így lábmozgás szempontból teljesen mást jelent számukra a 8 mm-es drop, azaz egy konkrét modell teljesen más jellegzetességgel bír számukra lábmérettől függően. Vagy más megközelítésből nézve, egy 6 mm-es drop egy kisebb méret esetében ugyanolyan szöget jelenthet, mint egy 8 mm-es drop nagyobb méret esetében.

(#45476) Hi!King


Hi!King
őstag

Már nem tudom szerkeszteni az előzőt, megkérdeztem chaten a Saucony supportját, és azt a választ kaptam, hogy mindig ugyanaz a drop, lábmérettől függően.

Ez viszont számomra azt jelenti, hogy nem ugyanazt adja egy modell a kicsi és nagy lábúaknak. Csináltam egy becslést, 25 centis lábbal (Saucony 40-es) 1.834 fokos a talp lejtése, 31 centissel (48-as méret) 1.479 fok. Ha 1.834 fokos lejtést akarnánk 48-as méretű lábhoz is, akkor 9.9212, gyakorlatilag 10 mm-es drop kellene.

(#45477) ígyvanferi válasza Hi!King (#45476) üzenetére


ígyvanferi
addikt

De, pontosan ugyanazt fogja adni, mert még az általad összevetett, az átlagnál kisebb és nagyobb méret esetében is elhanyagolható 0,355 fokos a különbség. Illetve ha már ennyire belemegyünk a legapróbb részletekbe, akkor miért nem vizsgáljuk, hogy milyen egyéb változásokat jelent a lábméret növelése? Vastagabb csont, vastagabb bőr, totál más biomechanika a lábfejben, mittomén. Előbb lesz jelentősége, hogy lereszelem-e a bőrkeményedést a bötykömről, minthogy a Saucony Ride Isoban egy 40-es láb nem azonos szögben fog állni, mint egy 48-as.

(#45478) tomcica válasza ígyvanferi (#45477) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Baxod,elvagytok azert rendesen :DDD na de mi van,ha en a 40-es labamra felveszek egy 48-as Saucony Ride ISO-t? Mennyi akkor az annyi? ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#45479) norby_42 válasza tomcica (#45478) üzenetére


norby_42
aktív tag

Az olyan lesz, mintha tűsarkúban futnál. Vagy csipkés kombinében 😁

Eat pasta, run fasta

(#45480) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Adnátok tanácsot légzéssel kapcsolatban?

Eddig az én 7 perces tempómban az volt a megszokott,hogy két lépésre két kis belégzés, köv két lépésre két kifújás. Szó szerint kettő.. pfu-pfu... Viszont azt vettem észre, hogy ha kicsit növelném már a tempót és egyben a lépések is nagyobbak lesznek, akkor ez a levegőmmennyiség és légzési mód kevés. Ma 6:10 -es tempót sikerült már viszonylag könnyen futni, de a levegővétellel szenvedtem.

Próbálkoztam ma több félével, de a vége az lett,hogy szúrni kezdett a bal oldalon ágyék tájon. Az egész levegőzésről annyit tudok, hogy a kilégzés legyen hosszabb, mint a belégzés,hogy jól kiürüljön a tüdő.

+kérdés: Gyerekkorom edzéseiből megmaradt valami olyasmi, hogy futásnál érdemes az erősebb lábammal kicsit mindig lökni magamon. Ez még áll vagy hülyeség? A tempót növeli, de szerintem az erősebb lábam ezáltal méginkább erősebb lesz, mint a másik. :U

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#45481) tomcica válasza norby_42 (#45479) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#45482) Studi válasza V.Stryker (#45480) üzenetére


Studi
addikt

A futásnál aszimmetrikus mozgásnak szerintem semmi értelme. Persze kanyarodsz néha, de nem ugrás ez, ahol az egyik lábról elrugaszkodsz, a másikról nem...

(#45483) LanyUs válasza Hi!King (#45476) üzenetére


LanyUs
senior tag

Bocs, nem gondoltam, hogy egy futócipő oldalon ekkora tévedés van. Nézd a tulajdonságoknál: [link]

Megnéztem a cipőimet ( drop ), mert eddig ezt soha nem figyeltem.
Kayano 20: 10 mm
Skechers Go Run Ride 4: 4 mm
Puma ignite dual: 8 mm
Hoka Clifton 1,2: 5mm

Mindegyikben kényelmesen elvagyok, az más kérdés, hogy a csillapítás elegendő-e vagy sem. És akkor jön a Ride iso 2 és olyan robotot csinál belőlem, hogy cakk-pakk abba is hagynám a futást :DDD Nem lovagolok tovább a témán, de ha ennyi másik féle cipőm bevált ( akár a Sketchers akciósan 12e Ft-ért ), akkor itt a tervezésnél valami félrecsúszott...

V.Stryker: jobb lábnál szívd be mindig, akkor nem fog szúrni. Nagyon régen küzdöttem ilyennel szúrás dologgal és egy tanulmány valami levegő-szervek már nem emlékszem tudományosan magyarázta meg.
Tehát jobb beszív, ha lassú akkor bal is beszív, majd jobb-ball kifúj.
Ha kapkodós, akkor jobb beszív-bal kifúj, a lényeg, hogy a balon ne vegyél levegőt. Hülyén hangozhat, de nekem bevált a gyakorlatban is.

[ Szerkesztve ]

(#45484) V.Stryker válasza LanyUs (#45483) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszönöm. Érdekes tanács. MIndenképpen kipróbálom. :R

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#45485) parandroid válasza V.Stryker (#45484) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A szúrás attól van, hogy a belső szervek (máj, vese, lép, de akár az izmok) oxigénlátása romlik. Valószínű, hogy annyira kényszeresen egyenletesen, és szabályosan próbálsz lélegezni, hogy kevés lesz az oxigén. Hagyd a fenébe a tudományt, kapkodd a levegőt, ahogy jólesik. Ahogy javul az erőnléted, úgy javul az oxigénszállítási képesség is, akkor majd ráérsz ilyesmire figyelni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#45486) Mercutio_ válasza Never79 (#45414) üzenetére


Mercutio_
félisten

:Y :C és tomcica tényleg ufo :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#45487) danielsz válasza tomcica (#45478) üzenetére


danielsz
tag

Ilyenkor figyelni kell, hogy a cipőt megfelelően töltsd ki purhabbal, hogy ne lötyögjön. Mondjuk a levételnél adódhatnak problémák :D

(#45488) tomcica válasza danielsz (#45487) üzenetére


tomcica
Topikgazda

itt delen van az a piros "szilikon" ...az mindenre IS jo :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#45489) LanyUs


LanyUs
senior tag

Aptonia ( decathlon ) pulzusmérő mellkaspánt ( sima mezei egyszerű órával ) sok izzadság esetén dobja a jelet. Van amikor percekig nem talál magára. Valószínűleg nem azon fog múlni, de jó lenne tudni, hogy éppen csak lusta-e az ember fia vagy tényleg határértéken szapora a pulzusa :) Komolyabb órák pántjai is elveszítik a jelet ha sok a tócsa körülötte? :R

[ Szerkesztve ]

(#45490) Studi válasza LanyUs (#45489) üzenetére


Studi
addikt

Az jó... Nem is értem, hogy lehet tócsa nélkül futni. Jah, és az esetemben még némi Chewbacca-szerű mellkasszőrzet is van. Akkor felejtsem a mellkaspántot?

(#45491) Mercutio_ válasza Studi (#45490) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mellkaspánt :K ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#45492) parandroid válasza LanyUs (#45489) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nope. Garminnal soha nem volt gondom. Legolcsóbb pánt tőlük, nem volt 30 eur sem. Nem tudom, még kapható-e. Ez az elöl merev műanyag, hátul textil (utóbbi cserélhető).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#45493) stefyY válasza LanyUs (#45489) üzenetére


stefyY
őstag

Bőven szoktam izzadni, szerintem én is a szóban forgó pántot használom, de egy FR235-össel és nem igazán van vele probléma. :)

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#45494) V.Stryker válasza LanyUs (#45489) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Valamiért ez a fikázott almás óra ha tocsogok izzadtságban és még rá sincs szorítva, akkor is pontos.

Más:
Úgy megszivattam magam, mint még soha. Pár éve a járásom miatt írt fel a doki talpbetétet, amit megcsináltattam. Gondoltam nem lehet gond, ha beteszem kíváncsiságból a futócipőbe tegnap. :W Hááát, másfél km után olyan szinten kezdett fájni a lábam minden pontja a combtól a vádlin át a bokáig, mint még soha. Másfél km után haza kellett sétálnom, úgy hogy az út szélén kivettem a betétet, pedig a cipő egyáltalán nem sértett a betéttel sem, de a hazaséta is kihívás volt. Reggel is alig bírtam lejönni a lépcsőn... :W Nem tudom, ez hogy sikerült, de szerintem a köv pár napra minden edzés kilőve. :W :O

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#45495) tomcica válasza V.Stryker (#45494) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Cserelj orvost :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#45496) ígyvanferi válasza V.Stryker (#45494) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Olvastam már itt mástól, akinek van ilyen speckó talpbetéte, hogy nem megy egyik napról a másikra az azzal való futás. Apránként kell hozzászoktatni a lábad.

(#45497) LanyUs válasza stefyY (#45493) üzenetére


LanyUs
senior tag

peterkeT, stefyY: köszönöm! Akkor lassan be kell szereznem egy órát övvel. Eddig azért nem vettem, mert telefon mindig van nálam a biztonság kedvéért. Ha esetleg történik valami váratlan stb. Főleg most a kölykökkel megyünk/megyek. De tapasztalom, hogy a Strava gps-e is elromlik bizonyos frissítések után, majd javítják. A Sport tracker általában pontos, de az meg a szintet nem becsüli meg jól.

tomcica 40-es a méreted?

[ Szerkesztve ]

(#45498) HKorn


HKorn
addikt

Térdfájás lehet cipőtől, vagy inkább a rossz futótechnika eredménye? Egyre jobban szenvedek tőle, a 10km felüli futásoknál jön ki már futás közben is, illetve mostanában a rövid 5km-es futások után is érzem otthon. Nem szúró, vagy görcsös érzés, hanem izületi fájdalom.

Gyakorlatilag a legrövidebb futások után is 2-3 napos pihenő kellene neki, ami ugye tarthatatlan. :)
Eléggé elszomorít, nem szeretném abbahagyni a futást ez miatt. Nézessem meg reumatológussal?

Run&Ride

(#45499) LanyUs válasza HKorn (#45498) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ne csüggedj! Én is térdes voltam! 2017-ben írtam is róla pl. [link]
Fájdalom a térd alsó részében a helytelen technika és a kemény cipő miatt + térd külső széle ITB szalag fájdalom [link] , amire pántot [link] használtam.
De ezzel a technikával [link] és egy aszfaltra való Cliftonnal gyorsan megszűnt + normális nyújtással.
Esetleg segíthet még térderősítés: labda a térdeid között és szorítod össze, úgy csinálsz 90 fokig guggolásokat, fogj meg egy kötelet ha hátradőlnél. Hirtelen ennyi...
Tomcica szokta javasolni core izmok erősítése is fontos!

[ Szerkesztve ]

(#45500) bajnokpityu válasza LanyUs (#45499) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nekem olyanom volt, hogy ha nem lassan inditottam a futást, (nekem statikus nyújtás után lassú 2km kocogás a melegités, és ennyi) akkor 2-3-10-12km után fájt kb ugyanitt. de ha erőltettem tovább, akkor nekem abbamaradt. én ebből azt szűrtem le, hogy nem ilyen bajom van, hanem a szallag gyenge.

mostanában mindig lassú kocogással inditok, hopmokos talajon, azóta, és a hoka arahi kukázása óta nincs gondom.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.