Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45501) tomcica válasza LanyUs (#45497) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Kereken 40 :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#45502) HKorn válasza LanyUs (#45499) üzenetére


HKorn
addikt

Köszi a tippeket, utánajárok. Jó lenne valami megoldás, most ősszel lenne helyi 14km és fm futás verseny, amire már régóta gyúrok, de jelenleg lehet egyiket sem tudom bevállalni. :(((

Run&Ride

(#45503) Corpuscle válasza HKorn (#45498) üzenetére


Corpuscle
őstag

Nem tudom milyen terepen futsz, nekem az segített a legtöbbet, hogy minimalizáltam az aszfalton futást.

(#45504) tomcica válasza Corpuscle (#45503) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Na ezt en is alairom. Beton, aszfalt kerulendo

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#45505) Never79 válasza Mercutio_ (#45486) üzenetére


Never79
tag

Köszi!

Kicsit a garmin 945 üzemidejéről: a start idején 100%-on volt természetesen. BT be volt kapcsolva, háttérvilágítás is 5%-on, ami este 11-től reggel 5-ig ment. A track-et 50 km környékén bekapcsoltam, mert kóvályogtam egy faluban, ahol nem volt számomra teljesen világos merre. Csak a GPS-t használtam, normál energiatakarékos módban. Így merült az óra 40%-ot a 9 és negyed óra alatt. Szóval 22-24 órát szerintem kibír ilyen beállítások mellett. Persze lehet még fokozni pár dolog kikapcsolásával, de a gyári 36 óra picit túlzás szerintem.

(#45506) LanyUs válasza HKorn (#45502) üzenetére


LanyUs
senior tag

Persze megértem! Vannak helyzetek, amikor nem engednek fel a pályára, mert iskolához tartozik vagy körülményes oda jutni. Babakocsival sem mehetek fel, szóval örülök, hogy nem is tudom már mikor kb. 5-6 éve újra tanultam futni és a sarkazást felváltotta a linkelt technika. Pár hónapig izomlázam volt, mire felerősödött a combizom a feladathoz. Ez önmagában is elég lett volna, de inkább megfejeltem egy direkt aszfaltra szánt cipővel is. Nem árt a dupla biztosíték. Csak aszfalton nyomjuk már. Ha esetleg ITB, akkor youtube és nyújts rá, sokat segít.
Viszont a tempó az gyilkos az ízületekre ( próbálj meg csak laza 120-130 rpm futásokat ), amikor tomcicát játszok és sprintelek 04:00 alatt, akkor még recseg-ropog a testem. Nem is csoda, nagy a súly még és el is vagyok f.stosodva :) de dolgozom az ügyön :) Neked kitartást!

[ Szerkesztve ]

(#45507) Mercutio_ válasza tomcica (#45501) üzenetére


Mercutio_
félisten

És kerekek nélkül? :DDD *éke!:R *

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#45508) Hi!King


Hi!King
őstag

Szerintem az aszfaltnak csak az egyik hátránya, hogy kemény, a másik a tereppel szemben, hogy a viszonylagos egyenletessége miatt minden lépés ugyanolyan. Ez viszont a futópályának is hátránya.

(#45509) szkorhetz


szkorhetz
őstag

Sziasztok,

Tegnap kirpóbáltam az emag rendelt Saucony Ride Iso 2-öt, előtte egy Decathlon Kiprun KD Plus-om volt és nagy csodát vártam a papíron drágább Saucony-tól, de sokkal kevésbé éreztem komfortosnak, valahogy olyan, mintha nem is tartana annyira, nem könnyebb, nem érzem semmivel sem jobbnak. :) Valahogy a Kiprun magasabb sarka miatt lényegesen komfrotosabb a futás abban, pedig abba is csak egy 80 km-t raktam eddig.

(#45510) tomcica válasza Mercutio_ (#45507) üzenetére


tomcica
Topikgazda

officaially tulpihented magad...kezdheted a terhelest novelni :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#45511) Hi!King válasza szkorhetz (#45509) üzenetére


Hi!King
őstag

Ha a Kiprun Longból indulok ki, és próbálom objektíven megközelíteni, tehát az, hogy most nekem nem kényelmes, akkor:
- A Ride csillapítása gyengébb
- A talp felülete gagyibb, kevésbé tapad pl. vizes úton
- A felső gagyibb anyagminőségű
- A Kiprun sokkal párnázottabb belülről
- Viszont a Ride könnyebb. Nyilván a Kiprun KD Plus-hoz képest nem, csak a Longhoz képest

A saroknak mondjuk ugyanolyan magasnak kellene lennie az orrhoz képest a KD Plus-hoz hasonlítva, a Longnak meg magasabb. Legalábbis a gyártói adatok alapján.

A lényeg, hogy nálam is olcsóbb cipő benyomását kelti, kb. az olcsó Kalenji (korábban ilyenjeim voltak) és a Kiprun sorozat közé helyezném. Pedig drágább, legalábbis akció nélkül. Viszont nem hinném, hogy valaha ennyire le lennének árazva a Kiprun cipők, mint amennyiért a Ride-ot vettem (13k - Aboutyou-ról), ott van egy közepes 20-25 ezres ár típustól függően, max. modellváltáskor lesz kiárusítva 16-20 ezerért (17-ért vettem a Kiprun Long-ot, akkor kifutott, most a II-t lehet kapni 20-ért), de ilyen akciók nem lesznek.

Szerintem a tanulság, hogy márkás cipőt akciósan érdemes venni, Decathlonost meg amikor épp kell, veszel egyet.

[ Szerkesztve ]

(#45512) tomcica válasza Hi!King (#45511) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nalam jol muzsikalnak a Saucony-k:
A legutolso valtogato (az a 20km amit feltettem) Saucony Type A6-ban ment palyan.
16:50-es 5K ment Kinvara 5-ben.
Regi Ride-ban fokozo tempok 4:30-3:50-ig siman,tobbszor is es mennyiseg is 12-16km/futas.Terepen,foldesuton,barhol.
Fastwich 5-ben 10 x 200m 27-28mp/ismetles...igaz ez nem most volt meg 2014-2015-ben.
Freedom 6oras OB valto 1/3-a abban ment 3:15-os iram.Freedom volt velem UB-n hajnalban szetcincalt labra 3:40-3:45 aszfalton,ugy ereztem pihe-puha lagysag :DDD (mar amit erez az ember 25-30km eros tempo utan)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#45513) szkorhetz válasza Hi!King (#45511) üzenetére


szkorhetz
őstag

Igen, a Ride-ot 14 ezerért vettem, a KD-t 25-ért, de akció nélkül.
Rendes áron másfél-kétszer drágább a Saucony, de mégis úgy érzem, hogy ezt a mostani 11 ezres felárat is megéri a KD, nem ám a rendes árához mérve..

(#45514) stefyY válasza tomcica (#45512) üzenetére


stefyY
őstag

...holnap fogom tudni átvenni a Fastwitchet még csak, szombat reggel egy 17-18 kilire el is viszem. :))

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#45515) HKorn válasza Corpuscle (#45503) üzenetére


HKorn
addikt

80%-ban sajnos betonon, vagy betonkeménységű földúton, sajnos ritkán van lehetőségem rekortánra tévedni, nincs a közelünkben.

Run&Ride

(#45516) Chuck Norris válasza tomcica (#45512) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Kipróbáltam én meg a Guide13-at, csak a GT2000-hez tudom hasonlítani mert előtte pár évig csak ez volt aszfaltra, szóval ahhoz képest egy pihe-puha cipő, egyáltalán nem tűnik annyira műanyagnak, sokkal jobb a csillapítása, főleg a saroknál egészen ruganyos. Méretezésileg ugyan az a kettő, stabilitásban egy kicsivel a asics alatt van.
Sebességileg, ahogy én futok, a 4:30-as Km felett szerintem nem oszt nem szoroz semmit a cipő a lényeg az, hogy kényelmes legyen, sőt még gyorsabban is mentem ebben mint az asics-al szoktam.[link]

(#45517) tomcica válasza stefyY (#45514) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nem-e mondtam-e en neked,hogy samuraj penge?! MONDTAM :K melegits be es fuss benne inkabb egy 3km kis felmero tempot,jobban jarsz. Utana majd szepen el lehet kezdeni hosszabbakat is tolni benne.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#45518) Hi!King válasza tomcica (#45517) üzenetére


Hi!King
őstag

A Kinvara is szamuráj penge egyébként? Azért kérdezem, mert ha legközelebb lesz akció, akkor tervezek egyet venni.

(#45519) tomcica válasza Hi!King (#45518) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nem,a a sulyahoz kepest nagyon is parnazott cipo.Siman lehet benne 20-30km-et futni,ha nem dol semerre a labad,mert oldaltartas az nincs :N
En abban szoktam cikk-cakk emelkedos felfutasokat tolni (20-23km) a gatra (9m magas) a Tisza menten.Konnyu,de jol parnazott.Bokad ha meg is bicsaklik benne,engedi nem fogja.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#45520) stefyY válasza tomcica (#45517) üzenetére


stefyY
őstag

Szeretek a tűzzel játszani. :B :DDD

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#45521) justgiveup


justgiveup
tag

Sziasztok!
Futáshoz keresek BT fülest. Agybadugósat preferálom és fontos lenne, hogy stabilan illeszkedjen és ne azon kelljen aggódni minden lépésnél, hogy mikor esik ki. Nem ártana, ha tudnék rajta számotléptetni, esetleg hangerőt állítani.
Keret nagyjából 10k környékén lenne rá, ha nagyon érdemes elmehet 20-ig is.
Mit tudnátok ajánlani? Köszi.

(#45522) HKorn válasza justgiveup (#45521) üzenetére


HKorn
addikt

Én egy Haylou GT1 Plus-szal futok, nagyon tudom ajánlani. Stabilan a fülben van, dupla érintéssel tudsz számot léptetni, viszont hangerőt kevés TWS fülesen lehet állítani, ezen sem, de én azt óráról megoldom. 4 órát elmegy egy töltéssel, kicsi a töltőbölcsője, így a futóövtáskámba is simán belefér. 9 ezerért vettem Geekbuyingról német raktárból, 2 nap alatt itt volt.

Run&Ride

(#45523) szkorhetz válasza justgiveup (#45521) üzenetére


szkorhetz
őstag

Mpow Flame-et használok, sok fülest kirpbóáltam már, de messze ezt érzem futáshoz a legjobbnak.

(#45524) tomcica válasza stefyY (#45520) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ezt mondta Nero csaszar is,aztan latod mi lett belole :DD jol van,nem vagyok en semmi moka elrontoja (sot!) csapd neki a tokeidet a falnak batran ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#45525) stefyY válasza tomcica (#45524) üzenetére


stefyY
őstag

Jövő vasárnap úgyis az Arahiban fogok futni. Egyébiránt köszönöm a tanácsot, de rettenetesen kiváncsi szerzet vagyok. :U

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#45526) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Ha már cipő. Érdemes egy számmal tényleg nagyobbat venni, mert hogy futás közben megdagad a lábfej? :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#45527) stefyY válasza V.Stryker (#45526) üzenetére


stefyY
őstag

Mindenképpen nagyobb kell, mint egy szimpla utcai cipőből. :)

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#45528) bajnokpityu válasza szkorhetz (#45509) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ez hogy lehet?
a ride iso2-vel pont a za bajom, h nagy agyonpárnázott sarka van.

egyébként megjött a triumph iso 4,freedom iso2 és a peregrine8. nyilván nem marad meg mind. megmondom őszintén mind jónak tünt elsőre felvéve, de csak állva. a freedom olyan mintha lökne előlre, mert a lábujj alatt mintha nem lenne talp, de egyéb furit nem vettem észre.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#45529) V.Stryker válasza stefyY (#45527) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Tehát ha azt érzem a 43asnál, hogy pont jó, akkor kerjek 44est?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#45530) stefyY válasza V.Stryker (#45529) üzenetére


stefyY
őstag

Hasonló a méretem, az Arahiból pl. a 43 és 2/3-ados pont tökéletes, szóval valahogy így kell gondolkodni, igen.

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#45531) szkorhetz válasza V.Stryker (#45529) üzenetére


szkorhetz
őstag

Nekem pl minden cipőm 46-os, Decas Kiprunból a 46 jó, Sauconyból 46,5, nike futósból 47 1/3,Jordan kosaras 47 alatt nem jön a lábamra. Szóval nehéz törvényszerűséget hozni.

(#45532) norby_42 válasza justgiveup (#45521) üzenetére


norby_42
aktív tag

Nekem a QCY T5 bejött. 7000 alatt van.

Eat pasta, run fasta

(#45533) LanyUs válasza bajnokpityu (#45528) üzenetére


LanyUs
senior tag

Vártam már! A triumph iso 4 a legpárnázottabb saucony. Sokkal komolyabban csillapít, mint a ride iso 2? Köszi előre is!

(#45534) Chuck Norris válasza V.Stryker (#45526) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Nekem az a tapasztalatom, hogy az a méreted amikor a nagy lábujjad vége és a cipő orra közé be fér a hüvelykujjad keresztben úgy, hogy a sarkad nem klattyog ki. Nem szabad, hogy bárhol is nyomjon kicsit sem, nálam a kisujjnál vagy a nagy lábujj körménél szokott, ezeket nem szabad megvenni és fel kell próbálni mindkét cipőt mert általában nem egyforma a két láb.

(#45535) bajnokpityu válasza Chuck Norris (#45534) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nekem kevés gondom szokott lenni a cipőkkel, de én általában úgy választok, hogy alapban kitoltse a belső teret a lábam. Nem hagyok helyet az orránál. Lehet h duzzad 20k után a láb, de esetemben enged ennyit a textil.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#45536) tomcica válasza V.Stryker (#45526) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Embere valogatja, nekem fel szam eleg (39.5 a labam es 40es cipot veszek minden markabol).
Vannak modellek, amelyek rovidebb tavra vannak szanva, versenyre, nem edzesre. Azoknal szuk kell, h legyen. Szogesnel mezitlab veszem fel legtobbszor.
Normal ciponel, ha a felso anyag flyknit v mas kotott es enged akkor vegigerhet a labad.
Hosszu edzesekre es tavokra mehet az egy szammal nagyobb, de a sarkadnal ne mozogjon benne a labad! Ha kell a legfelsobb fuzolyukkal operalj es kosd meg sarok fixalos modszerrel.
Mindket cipot probald fel es allj fel benne, mozogj kicsit.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#45537) V.Stryker válasza tomcica (#45536) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszönöm mindenkinek az építő hozzászólást. :R

Eldöntöttem, veszek egy új cipőt, de utazás miatt webshop kizárt, a keret 25k.

Kiprunk KD Plus -t nézem ki, mivel elvileg minden lábtipusra jó. Van valami amivel lebeszélnétek erről a típusról? ;)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#45538) Hi!King


Hi!King
őstag

Nekem az Ride a lábujjaknál kicsit szűk, de inkább csak lejtőn zavaró, ott viszont nagyon. Csak mondjuk lakhelyem miatt ritkán futok olyan helyen, ami nem sík, dombozáskor meg lefelé kocogásnál elmegy. Nekem majdnem minden cipőm 46-os, ez is, de legközelebb Saucony-ból 46.5-öst veszek, ezt nyilván már elkoptatom így. Kalenjiből a 46-os nem nyomja a lábujjamat, lejtőn sem.

@V.Stryker:
Kicsit feljebb szkorhetz dícsérte.

(#45539) szkorhetz válasza V.Stryker (#45537) üzenetére


szkorhetz
őstag

Pont írtam pár bejegyzéssel lejjebb, hogy mennyivel jobb cipőnek érződik, mint a mindenhol agyon imádott Ride Iso 2. :)

Elég nagy méret, először 47et próbáltam, de a 46-os, ami a rendes méretem bőven elég.

(#45540) norby_42


norby_42
aktív tag

Ha már cipőzünk: alapvetően elégedett vagyok a Pegákkal, de ha vennék mellé egy 'agyonpárnázottat', mit mondanátok? Hokát nem láttam még akcióban. 20 alatt jó lenne

Eat pasta, run fasta

(#45541) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Nekem van egy csomó agybadugós fülesem (Haylou GT, Xiaomi... stb), mindegyik elkezd mozgolódni tizenpár km. után...

Aztán meg km-enként igazgathatom, ráadásul a legtöbb már ujjlenyomatosan vezérelhető, így amint odanyúlok, hogy megigazítsam, vagy számot léptetek, vagy más dolgot csinálok...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#45542) Vertigo18 válasza norby_42 (#45540) üzenetére


Vertigo18
addikt

Vomero 14... :)

Imádom, nagy kényelempárti vagyok! :)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#45543) norby_42 válasza Vertigo18 (#45542) üzenetére


norby_42
aktív tag

Felírtam ,köszi

Eat pasta, run fasta

(#45544) tomcica válasza norby_42 (#45540) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Clifton 6 volt jo aron 25korul akciosan.
Amugy NB Propel szinten akcioban, esetleg NB 1080 V10 (de ezt meg nem lattam akcioban) ez utobbi parnazottabb.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#45545) LanyUs válasza tomcica (#45544) üzenetére


LanyUs
senior tag

Én mindig vevő vagyok 25e körül Cliftonra! Hol láttad? Ha olyanban futna mindenki, senkinek nem fájna semmi :)

(#45546) danielsz válasza LanyUs (#45545) üzenetére


danielsz
tag

Nem tom, nekem a Hokák valahogy eléggé túlépítettnek tűnnek, persze attól lehetnek jók.

Amúgy megjött a hétfőn rendelt Pega 36-om, pedig csak jövő hétre ígérték :D

(#45547) bajnokpityu válasza LanyUs (#45545) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Asics roadrunner FF volt rajtam ma reggel, ez nem lenne elég? Puhább mint pega. De még nem annyival, hogy engem zavarjon. És kemény az achilesznel, nem úgy, mint a ride.
A többi próbára várnod kell, elég ritkán szoktam aszfalton futni, terepen meg a csillapítást én nem tudom igazán jól megkülönböztetni. Aszfalton inkább a balcsin szoktam, ott meg fixaltam a ridet. Franc se fogja ide oda hurcolni, amikor felvaltva vagyok itt meg ott..

Viszont soha többé full fekete ruha erdőben. Úgy megharapott egy lodarazs, feluvoltottem. Es azóta is majd leesik a vállam, karom.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#45548) tomcica válasza LanyUs (#45545) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Intersport v sportvision mar nem tudom, de a szerb. Lehet van horvat is, akkor az EU-s, talan lepostazzak hozzatok is.
Amugy csak magas heti km-es idoszakban tudom hasznalni, akkor is csak a reggeli <130 bpm totyogesekre. Nekem tulepitett, instabil, holdjaro. Cserebe a faradt lab semmit nem erez a talajbol (nekem ez inkabb hatrany, mint elony) foldes-fuves utakon hasznalom 2x 1.5km megy aszfalt v betin amig kierek es vissza a varosbol.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#45549) tomcica válasza norby_42 (#45543) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ja Asics Novablast is jo.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#45550) LanyUs válasza tomcica (#45548) üzenetére


LanyUs
senior tag

Köszönöm az infót! Igen, de Neked a technikád tökéletes, a futók 90%-a nem helyesen fut és azt is túl gyorsan. Ezért lesz belőle előbb-utóbb fájdalom és izomvesztés. A végeredmény, hogy a futás abbamarad és a zsír megmarad. A gyors reggeli tempó mellé aminosav kell vagy tökéletes 2g fehérje / testsúly kg étkezés. Ezzel sem foglalkoznak eleget.

04:00-es tempóig és 90 kg felett mindenképpen ajánlom, akivel csak beszélek a Cliftont ( többit nem max. Bondi ). Igazad van túlépített, de éppen ez a lényege. Nekem viszont nem instabil, mert a köves, erdei utakon soha nem bicsaklott meg a bokám benne. Nálad való igaz energiát nyel el. Biztosan a cipő miatt nem érünk csak utol :P :D :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.