Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38051) bandus válasza Agony (#38049) üzenetére


bandus
veterán

brutál milyen egyenletes. és van egy olyan érzésem, hogy 17 mérföld környékén szándékosan tolta meg egy kicsit, 10 mp-cel jobbra, amivel talán le is szakított pár embert. és a vége peig szintén 10-12 mp-cel durvább tempó, ezt már megint nem tudta senki tartani vele.

nagyon remélem, hogy érezni fogja, mikor vonuljon vissza, és megmarad majd ez a köel hibátlan track recordja :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#38052) Agony válasza bandus (#38051) üzenetére


Agony
aktív tag

Ott a cikk alján amit linkeltem, pont ezt írják le a részidőkhöz, hogy ki hogy morzsolódott le mellőle és tényleg 14 mérföldtől kezdek el leszakadozni.

Start with a whisper, end with a scream!

(#38053) Vertigo18 válasza bandus (#38051) üzenetére


Vertigo18
addikt

Láttad volna a végén, ha jól emlékszem olyan 4 mérföld lehetett vissza, amikor átállt az "ideális" ívről a másik sávba és elkezdett lépni! :D Öröm volt nézni, ahogy szakad le az "élboly" másik 3 tagja róla...

Az meg, hogy mindezt egy "hosszabb úton" tette még nagyobb arculcsapás volt...

Kipchoge for president! :D

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#38054) Peterhappy válasza Agony (#38047) üzenetére


Peterhappy
őstag

Másodpercre pontosan a duplája az én HM rekordom :D :U

(#38055) Serpiko válasza Agony (#38049) üzenetére


Serpiko
addikt

Nem semmi a csávó, de olyan öregnek néz ki már bocsánat. 34 éves mégis sokkal idősebbek látszik.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#38056) tomcica válasza Serpiko (#38055) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az oreg Canova allitasa szerint 3evet radobhatsz a hivatalos szuletesi datumra :K az meg meg durvabb h 37evesen igy fut.Mondjuk a Heile sem annyinak nezett ki,amennyit allitottak a Great North Run-on amikor nyulazott a Bekele-Mo parosnak,ott erezte is,hogy le kell allni.

Amugy itt a londonin volt egy holgy ausztral DIVER, Sinead 42eves es 2:24:11-et ment,na az se piskota.Zsonglorkodve a csalad,munka es edzes bermuda haromszogeben!

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38057) Serpiko válasza tomcica (#38056) üzenetére


Serpiko
addikt

Akkor jól éreztem ezt az öreg dolgot. Amúgy tényleg le a kalappal meló, család, edzés és így futni nem semmi. Én is így tolom a hobbi futást a saját távomon és nehéz néha nekem is. De sokan vannak itt akik ugyanígy tolják.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#38058) tomcica válasza Serpiko (#38057) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Volt tavaly egy erdekes cikk Kipchoge-val,amelyikben azt meselte,hogy vannak am ott Kenyaban meg durva tehetsegek.Edzesen mentek 2:45-os 1000m-et 12 v. 15db mar nem emlekszem,ugye dongolt foldes palyan.A keritesen atbujt egy szomszed falubeli pasztorkolok es futott veluk 2-3 db-ot,aztan elunta es az utolsoban felkapta es lehagyta oket.Ez meg urban legendanak is boven jo,mar ha 1-2 db-ot kipreselt 2:45-on ugy hogy nem atleta az is eleg :K

Viszont amikor megnezed Daniel Komen rovid,de annal velosebb munkassagat,akkor lathatod,hogy milyen gyorslabu legenyek leteznek,szoval barmi lehet.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38059) danielsz válasza tomcica (#38056) üzenetére


danielsz
tag

Most lecsekkoltam, nagyon durva, Sinead Diver 33 évesen kezdett futni (!), 2 évre rá már 1:16-os félmaratont futott és évről évre fejlődik azóta is. Magyar nők közül Szabó Nóra az ilyen csodafelnőtt (mennyivel nehezebb nekik, mint a csodagyerekeknek!), ő kb. 22 évesen kezdett futni, tegnap futott Hamburgban 2:42:25-öt. Mivel csak 1-2 éve jár rendes edzésekre, nagy valószínűséggel van benne bőven fejlődési potenciál.
Mondjuk Szűcs Csaba és Földingné Nagy Judit országos csúcsától mindenki elég messze van, a következő néhány évben nem valószínű, hogy megdönti bárki is.

(#38060) Serpiko válasza tomcica (#38058) üzenetére


Serpiko
addikt

Bizony bármi lehet ezt magamon is tapasztalom csak akarni kell. Mióta futok olvasgatok ám a témában elég sokat, ha meg elakadok kérdezek tőletek. 2:45 nagyon durva idő.

[ Szerkesztve ]

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#38061) emvy válasza Serpiko (#38060) üzenetére


emvy
nagyúr

> Bizony bármi lehet ezt magamon is tapasztalom csak akarni kell.

Ez egeszen konkretan nem igaz. :)

while (!sleep) sheep++;

(#38062) danielsz válasza danielsz (#38059) üzenetére


danielsz
tag

Még ki lehet emelni, hogy Jenkei Péter nyomott egy 2:17:42-t Hamburgban, ami vastagon PB neki.

(#38063) Serpiko válasza emvy (#38061) üzenetére


Serpiko
addikt

Ez nem úgy értettem magamhoz mérten értem a saját képességeihez mérten. :D amivel tisztában vagyok.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#38064) tomcica válasza emvy (#38061) üzenetére


tomcica
Topikgazda

En ugy szoktam mondani "barmi lehet,meg az is,hogy nem lehet barmi" ;) ez lefed mindent :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38065) oxox


oxox
addikt

Megadtam a Newbalance NYC-nek amit kivánt... :))

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#38066) Serpiko válasza oxox (#38065) üzenetére


Serpiko
addikt

Grat! Nem semmi ilyen helyen futni. Sok futó volt ott?

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#38067) oxox válasza Serpiko (#38066) üzenetére


oxox
addikt

Köszi. Ez egy apró kavicsos út volt, kevés futóval sok sétafikálóval, akiket néha nehéz kerülgetni, mert kiszámithatatlan, hogy mit fotóznak a köv pillanatban(a tó meg mint egy viztározó). A parkban sokan futnak, de többre számitottam.bringás több van (de az is szinte csak itt) Pesten sokkal többen futnak, bringáznak (arányosan persze). Rajta volt a bakancslistán, hogy egyszer fussak itt s, ez volt az első amikor mosolyogtam futás közben. A park érdekes, mert van ahol mintha egy erdei ösvényen sétálna az ember (csomó tó, patak van), máshol meg mint egy élére vágott botanikus kert. De van a parkban 3500 éves 220t-ás egyiptomi obelix, lengyel lovas király szobor is. Rengeteg mókus, madár. Szép hely :) egy félnapot boklásztunk benne.

De a futásról is irjak: emelkedő, turisták nélkül menne a 4perc alatti idő 5km-en gond nélkül :)

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#38068) Peterhappy válasza oxox (#38065) üzenetére


Peterhappy
őstag

Gratula, komoly lehetett!
Mondjuk ha Harlemben futottal volna, szerintem 8 perc alatt letudod a tavot ;)

Figyelj majd, hatha lesz Tibet edt. is a jovo evi modellnel; allitolag gyonyoru hely ;]

(#38069) norby_42 válasza oxox (#38065) üzenetére


norby_42
aktív tag

Ez menő :C

Eat pasta, run fasta

(#38070) Serpiko válasza oxox (#38067) üzenetére


Serpiko
addikt

Pedig pont azt gondolnám sokan futnak ott na mindegy. Amit leírtál tényleg fantasztikus lehetett ott futni. Lolipop!

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#38071) Chuck Norris válasza oxox (#38065) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Ez szép lehetett, először azt hittem a múzeumot futottad körbe :)

(#38072) tomcica válasza Peterhappy (#38068) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Harlem v Bronx-ban nem maradt volna ott a cipo,meg egy fenykep erejeig sem :P
Bucket listas futas,kellenek ezek,dobnak a szurke hetkoznapokon.
Apropo szurke hetkoznap,ma 6km gumihuzas + emelkedok.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38073) oxox válasza Peterhappy (#38068) üzenetére


oxox
addikt

Jaja Harlemmel mi is poénkodtunk (hogy jó lenne a szintidő, csak ha elkapnának nem futnék egy ideig) , meg megjegyeztük, hogy a park északi része elég lepattant a délihez képest (a déli részén vannak csak felhőkarcolok, de ott van pláza hotel is, ahol mint tudjuk Kevin megszállt egyedül a Reszkessetek betörőkben).. Aztán gondoltam a szálláson megnézem, hol van Harlem... Hát a park északi oldalán kezdődik.

Ami viszont nagyon pozitiv csalódás, hogy nagyon kedves segítőkészek + a biztonságérzet. Elég parás vagyok, de itt eddig egyszer sem éreztem, hogy gond lehetne (kb 18 metróállomásravlakunk a központtól brooklyn+queens határán)..

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#38074) titetoyz


titetoyz
tag

Ki mennyi időt szán amúgy a regenerációra?
Hengerezés nyújtás? Én pár hónapja kezdtem el minden edzés után 10-10 perc henger, nyújtást, és bevallom hatásos, bár nem mindig sikerül tartani is... De legtöbbször sikerül szerencsére, ha meg kimarad, érzem, hogy nem olyan jók a lábaim, kicsit pihentetni kellett volna még őket (főleg az erősebb edzések után..) Ti hogy vagytok vele, van bevált praktikátok?

(#38075) borix válasza tomcica (#38072) üzenetére


borix
őstag

Az semmi. Lassan idehaza ott tartunk ha pl valaki rosszul lesz futás közben és a mentőben magához tér teljesen átfagyva megkérdik tőle miért járkál cipő nélkül télen.

[ Szerkesztve ]

(#38076) tomcica válasza titetoyz (#38074) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Szuzlany verrel kell a testedet kenegetni (ha japan az kulon extra)Az se baj,ha csinos.
Hengerezes es nyujtasnal a rendszeresseg fontosabb,mint maga a puszta hossz,Kb 5-10p hengerezes megy nalam,nyujtas 10-15p.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38077) tomcica válasza borix (#38075) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ne is mondd,felenk,ha valaki fut azt majdhogynem lenezik.Altalaban az van,h ha ennyi energiad van,miert nem mesz tobbet dolgozni.LOL

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38078) borix válasza tomcica (#38077) üzenetére


borix
őstag

Az is érdekes, hogy 2 munkahelyen dolgoznak keményen hajtanak az emberek a pénzért és 30-35 évesen esnek össze szívinfarkusban.
A keményebben edzők havi 300-400km futnak munka mellett és bírják.

(#38079) Agony


Agony
aktív tag

Futottatok már bele esetleg olyanba, hogy kimerültnek érzitek a lábatokat? Olyan mintha a combok el lennének nehezedve, pulzus és korábbi tempó alapján még bőven lenne hova pörögniük, de valahogy nem akarják az igazságot. Kicsit mintha egy fix izomláz lenne, fájdalom nélkül. Lehet hogy a heti 50 km-ről 80 km-re váltás így ~2 hónap alatt túlterhelte és pár nap kihagyás után összekapná magát?

Úgy nézem még ott március végén valamivel nagyon elrúgtam a pöttyöst és kb. azóta nem is sikerült visszatérni a rendes kerékvágásba:

Start with a whisper, end with a scream!

(#38080) Never79


Never79
tag

Sziasztok!

Nem vagyok nagy fórumozó (írásban), de sok év óta olvasom a PH-t, 1-2 éve ezt a futófórumot is, és hüledezve látom sok embernek milyen szép eredményei vannak. A PH-s Strava csoportban is bent vagyok(egy kutyafej a képem), és a Garminban is (735 xt-t használok).

Magamról annyit, hogy a pk-s futás híve vagyok, immár több mint egy éve ezzel a módszerrel edzem. Gyors nem vagyok. Fm eredményem: 1:52, ami menne gyorsabban is szerintem, de egy ideje nem futottam fm-et versenykörnyezetben. Első és egyetlen maratonomat pedig 4:01-gyel fejeztem be tavaly októberben. Inkább a terepfutás érdekel, edzésnek is utoljára a Gerecse20-at (19.5 km 500 m+) futottam le (2:09), készülve a 3 fős UB-ra.

Mivel gyors nem vagyok, ezért inkább a táv növelése a cél, az is inkább terepen, bár tervbe van véve jövőre egy 6 órás aszfaltos verseny is. Célok, versenyek: UTH Visegrád trail 4 órán belül (29 km 1000 m+), Börzsöny trail L-es változat (35 km 1600 m+), de itt lehet meghalás lesz :D, Sunset trail (42 km 1000 m+), és jövő tavaszán egy Vérkör lefutása (77 km 1800 m+), vállalható idővel (9-10 óra környéke). Lehet nem teljesen reális célok még, de egy kis őrültség kell a futáshoz :).

Ennyit a bemutatkozásról.

Polar Vantage V órával kapcsolatban. Ismerősömnek az van, ő is panaszkodik rá. V800-at használ(t) és sokkal pontosabb volt számára. Kicsit ideges volt, mert ő útvonalakat is töltött az órákra, s ami a V800-nál tökéletes volt, azt a Vantage nem kezelte rendesen, pl. később jelzett, ha el kellett fordulnia valahol. Vissza is vitte az órát a hivatalos márkakereskedésbe, ahol meggyőzték róla, hagyja még meg, mert most májusban jön rá egy frissítés, ami GPS problémákat orvosolja. Szoftveresen nem kapcsoltak be valamit, ami a V800-ban már benne volt. Ettől a hibától eltekintve (ami azért elég nagy), teljesen elégedett az órával, sok hasznos funkció van hozzá, s a 40 óra üzemidő elég meggyőző, Maráz Zsuzsi végignyomta benne a Sakura Michit simán. Szóval, ha tényleg javítják a GPS hibát, jó óra lesz (az ára azért húzós kicsit szerintem), mondom úgy, hogy én garminos vagyok :).

Hajrá!

(#38081) Never79 válasza Agony (#38079) üzenetére


Never79
tag

Hali!

Igen, volt már ilyen nekem is, mikor edző kicsit túltolta nekem a tempósabb futásokat. Nekem a sóhiány, ásványi anyag hiány (rettentő izzadós vagyok) is szokott ilyen gondot okozni.

(#38082) tomcica válasza Agony (#38079) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A magas(abb) km a ludas.Idovel megszokod,de nem art beiktatni havi 1het lazabb hetet (75-80% mindenbol).Evente pedig egy hosszabbat 3-4het.
Ha ez megnyugtat nekem van olyan 3-4honapos periodusom amikor ugy erzem vegig,h egy mosott szar vagyok.Aztan amikor ezt kipihenem a kigyorsito periodusban,na akkor jon a kraft.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38083) tomcica válasza Never79 (#38080) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Haliho,toljad csak meg par ev es jovok en is ezekre a hosszabb tavokra ( a szintet egyelore egy kulso gumi huzasaval szimulalom,de ha kell eket is kotok magamra :P ).
Az egyik csapattarsammal a Matrai-parost nezegetjuk mar egy ideje,szoval az a vodros listan van.Meg a 6oras 3tagu OB valto,de ez most az UB utan,arra mar keszitgettem is nehany edzest.Ugye 500m-es a palya,koronkent szabad valtani,az nekem nagyon jol fekszik.30x400m meg 2oras hosszuba 1km tervezett versenytempo + 2km kozepes valtogatva vegig.Az egyik megadja a szukseges allokepesseget,a masik a gyorsasagi allokepesseget.Jo lesz,mar faj,ahogy leirtam :D

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38084) Danika256 válasza Agony (#38079) üzenetére


Danika256
aktív tag

Szerintem ez annak a jele, hogy feszegeted azt a bizonyos húrt... Egy ideig még lehet feszíteni, de lazíts majd egy picit, mert ha "elpattan" véletlen, akkor jönnek a bajok és az esetleges sérülés..
Én ott csesztem el tavaly májusban, na azóta is szívom!!!

(#38085) Never79 válasza tomcica (#38083) üzenetére


Never79
tag

Jól hangzanak ezek a gumi, eke megoldások :D. Amúgy nekem is probléma a szint. Én Gerecse/Vértes környékén élek. Amit itt emelkedőnek nevezünk, az a Mátrában/Börzsönyben csak a bemelegítő szakasz :).

Mátrai páros bakancslistás verseny nálam is, sőt minden terepfutas.hu verseny. A szervezés tapasztalatom szerint náluk a legprofibb. Mentem volna segítőnek a Mátrába most hétvégén, csak sajna közbejött valami.

Ob kemény diónak hangzik. Hajrá ! Jó, ha szereted ezeket a körözéseket, mert sokan fejben véreznek el. Csodálom azokat, akik 6/12/24 órát futnak 1-2 km-es pályán. Én szoktam 700 m-en futni 1-2 órát, hát a végére már csak a Ms. Motivációk miatt vagyok ott :D.

(#38086) Agony válasza Danika256 (#38084) üzenetére


Agony
aktív tag

Köszi Tom és Dani, asszem most vagyok ebben a "mosott szar" periódusban. :D

Lehet most UB héten tartok 3 nap szünetet, akkor úgyis lesz 24 órán belül 3 db 15 km-es etap, úgyhogy nem maradok le semmiről. De most hozzá jutottam egy Strydhoz és azon élvezkedek a héten. Szomorú, hogy két futás alatt rámutatott milyen szarul futok. :C

Start with a whisper, end with a scream!

(#38087) titetoyz válasza Never79 (#38085) üzenetére


titetoyz
tag

Én örülnék annak a Gerecse/Vértesnek is :D
Nem lakunk egymástól messze, én a Bakony "kapujában" de a legnagyobb szint az kb 400m alatt 50m..

A terepfutás.hu rendezvényeket én is bátran ajánlom, én csak terepen szoktam futni, VTM-en volt az első maratonom (3:44), oda jövőre biztos megyünk.

UTH 29-en most indulsz? Oda megyek én is, hátha többen is innen :D

(#38088) Danika256 válasza Agony (#38086) üzenetére


Danika256
aktív tag

Nagyon jó cucc a Stryd, én is nagyon szeretem! Én csak wattmérésre használtam futáshoz, de nagyon érdekes volt. Jól be lehet lőni a zónákat, elég érdekes adatokat ad vissza, és jól látszik mondjuk egy hegyi résztávnál, hogy pulzus ide vagy oda, mennyire tudtad odatenni magad! Így szépen kizárható minden egyéb tényező, ami a pulzust befolyásolhatja..
De nagyon érdekes, és meg kell szokni, hogy a teljesítmény zónák a pulzustól eltérően néhány wattnyi szélességűek csak, szóval ha aszerint futsz, főleg az elején oda kell figyelni!
A zónákat meg be tudod lőni egy jó kis gyilkos FTP teszt futással :) Persze ehhez kell, hogy meglegyenek a pontos pulzuszónáid is!

(#38089) Alg válasza titetoyz (#38087) üzenetére


Alg
veterán

Tavaly voltunk, nekünk nem jött be - rengeteg ember, sok helyen nem tudsz haladni és 10-15 fős vonatok jönnek össze az egy sávon tök jól futható ösvényen, az utolsó pár (8-10?) km se túl kellemes a tűző napon, aszfalton. Második frissítőnél csak innivaló van, az első habzsi-dőzsi, de 10km-nél még nem sokat ér, felesleges megállni. Fordítva sokkal jobb lenne.

Sokkal inkább mennék újra Sopron trailre mint Visegrádra (talán jövőre, mostanában alig futok). Szebb környezet, családias hangulat, sokkal jobb ár/érték arány. Ráadásul még táskát sem feltétlenül kell vinni, olyan az ellátás (ha ez számít - én végigtoltam azt is egy-egy fél pohár vízzel minden ponton)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#38090) tomcica válasza Agony (#38086) üzenetére


tomcica
Topikgazda

UB elotti hetet komplett vedd vissza,foleg h igy erzed a labadat.Azt a 3x 15km-t fusd le becsuletes temponak es utana is tarts egy 2-3 nap laza napi 5-7km-es totyoges (harmadik nap nehany repulo gyorsitoval) levezetot.
Utana mehet tovabb a mokuskerek :K

Nalam most vasarnap 1.5 ora valtogato,utana mar semmi komoly,kedd v szerda egy UB tempo erintese 2-3 x 1000m 3:30-on elotte boseges melegites,utana hosszu kifutas.Ezutan mar semmi komoly edzes.Hetfo valszeg teljes piheno.Pentek delutan utazunk.

UB utan,hetfo seta,kedd laza 30p v 5km totyoges kis nyujtas itt meg ovatos.Szerda 5-8km totyoges es csutortok beleugrok az elso eros edzesbe.4 eros edzesre jut igy idom csut es vasarnap minden heten,meg az OB heten lesz egy kedd/szerda utolso koordinalos edzes (valszeg 2 x 5 x 400m).

Aztan meg ossze kell raknom,mert juli 4 (?) UltraTiszaTo oda meg epp nem a rovid elesek kellenek,hanem megint tempok,mint az UB-re.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38091) tomcica válasza tomcica (#38090) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ja,juni 13 tervezunk egy 48oras non-stop valtot,ilyen csapatepites,edzes,bulizas,szponzorok etetese egyveleg.
Itt nalunk Zentan,a futas az atletikai palyan korozes,fejenkent 30-60perc tetszoleges iramban,nem lenyeg a sebesseg,csak ejjel-nappal fusson egy ember.Satorozni lehet,mi is felhuzunk egy oldal nelkuli satrat,ha esne az eso vagy a nap ellen.Egyik nap sutogetes lenne a kaja,masik nap valami bogracsos.
Ha valakinek van kedve bandazni szivesen latom,tusolast megprobalom a klubban elrendezni (akkor lenne melegviz is).Alvashoz viszont kellene sator v. kocsiban.

Reszleteket meg irok.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38092) Agony válasza Danika256 (#38088) üzenetére


Agony
aktív tag

Igen, megcsináltam már a critical power tesztet (9 perc, 3 perc verzió) és 309 W lett. Egyelőre csak rögzítem vele az adatokat, aztán ha lesz benne pár hét majd megnézem mit mutat, mert hirtelen annyi infó ért, hogy nem tudom feldolgozni. :)

A teljesítményen túl elér érdekes számokat lehet kihozni pl. hogy mennyire veszteséges/hatékony a futásod és hát... az enyém 75%-os. :B Meg a testsúly kilogrammra eső teljesítmény is jó mutatószámnak tűnik. 1:20-as félmaratonhoz 4,5 W/kg kellene az én fizikumomhoz és nekem jelenleg 4,1-re jön ki, ami tükrözi a lemaradást.

Mondjuk csilli-villi technika, csoda algoritmusok ide van oda, ezt Tom 2-3 kommentből megmondta és hogy mit és hogyan kell fejleszteni. :R

---

UB-s héten akkor igyekszem hanyagolni a futást, max. majd esténként tekerek egy 20-25 km-t laza tempóban, hogy azért ne a kanapén tunyuljak. :)

[ Szerkesztve ]

Start with a whisper, end with a scream!

(#38093) Never79 válasza titetoyz (#38087) üzenetére


Never79
tag

Kisbér? Mellette szokták rendezni az egyik kedvenc félmaratonom :) Sárkányi Őrület. Súr - Aka - Bakonysárkány. 21 km 300 szint augusztusban délben indul :D. Egyik évben egyik irány, másikban másik.

VTM-en tavaly voltam, idén sérülés miatt kimaradt, pedig nagyon vártam. Éreztem, hogy gond lesz, és visszafogtam magam :(. Azt hittem megfogtam időben, mert hengereztem, nyújtottam, de már késő volt, egyre jobban bedurrant a lábam. A 3:44-es idő tök jó :).

Igen most indulok először. Kicsit be is vagyok xarva, mert eddig a hétvégéim csak a terepről szóltak, de nincs időm kimenni 1,5 hónapja, s bicóúton futok leginkább. Gerecse 20-at most meg is éreztem a vádlimban plusz kéne gyakorolni azt az lefelé futást is...

(#38094) tomcica válasza Agony (#38092) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ha egyutt futunk par edzest akkor latszik nagyjabol,hogy milyen a mozgas/mozgaskoordinacio es keringes.Biztos nem olyan preciz,mint egy Styrd,de azert egesz mas egyutt mozogni valakivel.Senki nem teljesen szimmetrikus,es sokszor a mozgas kompenzal bizonyos rendellenessegeket,ezt egy algoritmus altalaban vesztesegnek konyveli el,kozben sokszor elofordulhat,hogy tokeletes mozgasa van AHHOZ AZ ALLAPOTHOZ amiben van.Lasd Yuki Kawauchi karjat,mintha jobb-balra delelgetne valamit.Vagy ott az oreg De Castella mozgasa,arrol inkabb teszek egy videot:

[link]

Hozzatennem,h O epp AIS (Australian Insitute of Sports) intezmenyeben dolgozott Fiziologia teruleten.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38095) Serpiko válasza tomcica (#38094) üzenetére


Serpiko
addikt

Olvasgatom a fórumot néha nem értem amit írsz elsőre. De nem is baj hobby futó vagyok. Az látszik profi vagy vagytok.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#38096) tomcica válasza Serpiko (#38095) üzenetére


tomcica
Topikgazda

En fogalmazok esetlenul.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38097) Serpiko válasza tomcica (#38096) üzenetére


Serpiko
addikt

Nem jól írsz profin. Látszik értesz hozzá sokat tanulok belőle. Na jó nem nyalizok! :D

[ Szerkesztve ]

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#38098) tomcica válasza Agony (#38092) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ja,meg szamolj utana kicsit a napi szenhidrat bevitelnek,mert 50km/het mas mint 80km/het.Foleg h hosszabb tempok vannak benne.Kronikusan alacsony szenhidrat is tud ilyen tunetet produkalni.Lehet az is egy tenyezo.

Tulterheles+keves szenhidrat+nem eleg regeneracio.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38099) Chuck Norris válasza Alg (#38089) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Ár/érték arányban TT-k messze a legjobbak, pl. tegnap a sárga70-en 1800Ft-ért kaptam, pizzát a rajtban, 30km-nél mindenféle deszkák savanyúság és szörp, 40-nél rágcsa, 50-nél megint pizza, 60 körül ismét rágcsa a végén meg oklevél kitűző, virsli. Ha én magamnak szerveztem volna egy ilyen kirándulást nem jön ki ennyiből.

(#38100) Agony válasza tomcica (#38098) üzenetére


Agony
aktív tag

Visszanéztem egész áprilist, általában 200-250 g a szénhidrát (71-72 kg-os súlyhoz), ettől csak 1-2 nap tért el, amikor 150 volt meg amikor 350. A fehérje pedig jellemzően 150-170 g között van. :U

Start with a whisper, end with a scream!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.