Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38951) tomcica válasza borix (#38950) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Megteszi,persze hogy megteszi.Nem mindenki akarja vibratornak hasznalni :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38952) borix válasza tomcica (#38951) üzenetére


borix
őstag

Használtan ezeket venném ha gari nélkül bevállalják.
pl
[link] [link]

Garival. [link]

M430 ezekhez képest csak pénzkidobás.

[ Szerkesztve ]

(#38953) jozdavab


jozdavab
tag

Üdv.

Elhasználódott a nyári futógatyám, és kéne vennem újat.
Egy igényem van: Zsebre tudjam rakni a telefonomat
Most cipzáros zsebe van a téli hosszúnadrágomnak, meg a nyári rövidnek is, ami dupla jó, de sima zseb is jó lenne igazából.

Egyelőre csak a corvin plázában voltam, mert gondoltam a decathlonban nagy eséllyel találok, de nipnope.

Az olcsó futógatyákon ugye nincsen zseb.
A drágábbakon meg van amelyiken 5 is volt, meg "hátsó csomagtartó", de igazából teljesen használhatatlan mindegyik, mert legfeljebb kulcs/futózselé/minikulacs fér bele.

Értem én, hogy lehet használni külön telefontartó szüttyőt, van is, de nagyon nem szeretem.
Nekem sokkal kényelmesebb ha a zsebemben van a teló egyszerűen.

Ez rétegigény lenne?
Nem igaz hogy nem találok :/

Hol lehetne ilyet venni szerintetek?

Vulpes pilum mutat, non mores.

(#38954) emvy válasza jozdavab (#38953) üzenetére


emvy
nagyúr

Vekony, testhez simulo ovtaska, hatul. Szerintem ez a megoldas.

while (!sleep) sheep++;

(#38955) borix válasza jozdavab (#38953) üzenetére


borix
őstag

Gondolom kellenek a zsebek mert ki be rakosgatod, nézegeted a telefont kis törlőkendő vagy pár pappírtörlő is belefér megtörölgetni az izzadt arcot egy 2,5 soft kulacs ezért praktikusabb mint az övtáska abból macerásabb ki be rakosgatni.

Annyit tudsz tenni elmégy SportsDirect, futóboltok, Nike, Adidas üzletek felpróbálgatod ami tetszik megfelel azt utána megrendeled külföldről.
[link] [link]
Ha nem akarod külföldről rendelni meg kell venned 8-12E idehaza.

(#38956) Agony válasza jozdavab (#38953) üzenetére


Agony
aktív tag

Vagy veszel egy ilyen flipbelt -et aprópénzért és futsz olyan nadrágban amiben akarsz.

[ Szerkesztve ]

Start with a whisper, end with a scream!

(#38957) oxox válasza jozdavab (#38953) üzenetére


oxox
addikt

felkalra rakható tartó sem válna be? én ezen az egyen gondolkoztam eddig, de azt a fél vagy egy óát birja ki mindenki nélkülem.

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#38958) borix válasza oxox (#38957) üzenetére


borix
őstag

Kisebb telefonok simán elférnek a zsebben felrakja pl a sportstracker alkalmazást és jó pár adatot ki tud rakni a lezárt kijelzőre.
Felkaron ezeket végig olvastatod mert látni nem fogod 2-3p Bob vagy Mariskával?

[ Szerkesztve ]

(#38959) ígyvanferi válasza borix (#38958) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Mert miért nehezebb a felkaron lévő telefon kijelzőjét elolvasni, mint a zsebből elővéve? Egyébként tényleg érdekel, mert egyiket sem alkalmazom, így nemtom.

(#38960) borix válasza ígyvanferi (#38959) üzenetére


borix
őstag

Próbáld ki bicepsz külső oldalára tedd fel a telefont és futás közben próbáld leolvasni.
Ha nem zárod le mindenki látja és meríti az akkut ha lezárod akkor még azt is fel kell oldani macera.
Személy szerint az alkaromra oldottam meg átalakítottam picit a tokot így ott nincs ilyen gond.

[ Szerkesztve ]

(#38961) parandroid válasza ígyvanferi (#38959) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Aki ismerősök közül felkaros tartót használ, az a zene miatt szokta. Aztán egy idő után mindenki átáll valami elasztikus övre, vagy ivós mellényre. Utóbbi a csajoknál különösen népszerű, gondolom nekik több kis kacatjuk van. Nálam zsepi, kulcs, telefon szokott lenni, utóbbinak a tokjában a jogsi, meg egy 10 eur-s bankjegy, ezek elvannak a flipbeltben. Ha viszek softflakset, azt kézben szoktam vinni, hosszú futásra meg úgyis kell a hátizsák (kaja, gél, 1,5 liter víz a hólyagban, mini elsősegélycsomi, meg esetleg esőkabi, ha úgy áll az idő).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#38962) Danika256 válasza tomcica (#38944) üzenetére


Danika256
aktív tag

Köszi mindenkinek! :)

Ennek az egésznek azon kívül, hogy valamennyire tartom magam, legalább annyi haszna van, hogy rengeteget tanulok...Talán ezt élvezem benne a legjobban! :)
Kell azért persze változtatnom, illetve legalább 2 hetente be kell iktatnom egy komolyabb résztávos edzést, annyit azért csak kibír a lábam és már azzal is sokkal beljebb leszek!

Kis nyamvadék 7km csapatás úgy megterhelt, hogy ma úgy ébredtem, mint akit agyonvertek.. Régen 21km után sem volt ennyire gáz..
Remélem júliusban segít a sugárterápia, mert az ősz vészesen közeledik és egy nagyon durva hónap kelleni fog, csak futva... Akkor talán van esély javítani tavalyhoz képest..

(#38963) zaskar válasza borix (#38950) üzenetére


zaskar
senior tag

Nem is gondoltam volna, hogy ennek az M430-nak ilyen gyenge az üzemideje. Mondjuk 2007 óta csak Garminom van, nem vagyok képben a Polarral. Persze a Garminnal is vannak gondok, főleg mostanában, hogy egyre több mindent tudnak az órák, egyre bonyolultabb a szoftver. A 920XT volt az utolsó, ami még nálam igazán stabil és megbízható volt.

(#38964) borix válasza zaskar (#38963) üzenetére


borix
őstag

Az a röhej, hogy optikai méréssel tovább bírta mint mikor optikait kikapcsoltam és mellkasövvel használtam.
Pont fordítva gondoltam, hogy majd az övvel biztos elmegy 8 órát.
Persze 1 mp rögzítéssel mérve úgy van értelme.

Az új Polar Vantage órákkal is voltak, vannak gondok az új GPS Chip miatt. Nem tudom, hogy azóta orvosolták e, hogy pontosabban mérjen.

Most kellene órát vennem akkor gondba lennék talán egy Polar V800 vennék garival a Garmin 935 drága.

[ Szerkesztve ]

(#38965) titetoyz válasza borix (#38964) üzenetére


titetoyz
tag

milyen GPS problémák vannak? nálam teljesen jól működik a Vantage V, távban ugyanazt méri mint az m430, és soha sincs GPS vétel kiesés, én teljesen elégedett vagyok vele.

(#38966) Danika256 válasza titetoyz (#38965) üzenetére


Danika256
aktív tag

Nálam is teljesen jó a GPS, gond nincs vele. Lehet a régebbi firmware-rel voltak gondok. A vas jó,
de a szoftver még mindig egy trágya.. Még history sincs, nem lehet visszanézni semmit.. Egy ekkora cég nem tudom hogyan engedheti meg magának ezt.. :W
Ja, amúgy éjszaka a fix világítást sem tudtam bekapcsolni.. :D Van benne egyáltalán olyan funkció??

(#38967) borix válasza titetoyz (#38965) üzenetére


borix
őstag

Gps problémák mikor nagyon levágja a kanyarokat a folyóban vagy a házak tetején rajzol ránagyítva.
Legpontosabb órák talán még ma is a Polar V800 és a Suunto Ambit 3 sorozat.
Nem néztem mit javítottak Vantage órákon szoftveresen biztos csiszolgatták de tartok tőle a V800 szintjét így sem éri el pontosságban üzemidőben jobb.

M430 óra viszonylag pontos ugyan az a GPS chip van benne ha jól tudom mint a V800 de valami miatt még sem hozta azt a szintet de simán jó pl egy Garmin Fénix 3 képest.
Majd közbelép, hogy a GPS nem minden mert kinézetben üzemidőben szolgáltatásban Fenix 3 verte a V800.

Danika256
Fix világítást nem is tudja az megoldható, hogy az övhöz közel viszed vagy ránézel bekapcsoljon?

[ Szerkesztve ]

(#38968) titetoyz válasza borix (#38967) üzenetére


titetoyz
tag

hmm. nálam ilyen nem nagyon van. néha van mikor Straván átvágja, de jól méri, meg nagyítva jól mutatja.

Más: mi a véleményetek a BCAA-ról? nekünk futóknak érdemes/van értelme? Én a 25 feletti futásaimnál szoktam inni, viszont nem tudom ér-e valamit :D

Most viszont valami jó ISO-t kéne találnom, augusztus végére megkell csinálnom a frissítésemet a főfőfő versenyre, 55km 3500szint és mellé 70akadály.

Sponseré az első teszt, ma jött meg, citrusos íz, adagonként 50g CH. Ha az íze jó, és a gyomrom bírja, maradok is ennél

(#38969) borix válasza titetoyz (#38968) üzenetére


borix
őstag

BCAA felesleges helyette inkább egy alap fehérje ha étkezéssel keveset viszel be.
High5 termékeit szokták javasolni gyomor panasz nem nagyon van rájuk idehaza drágák.Külföldről be kell rendelni pl gél miután azért letesztelted.

[ Szerkesztve ]

(#38970) tomcica válasza titetoyz (#38968) üzenetére


tomcica
Topikgazda

BCAA akkor jon jol,ha futas kozben (vagy szakaszok kozott hosszabb valtoknal) kell aminot potolni,edzes utanra jobb egy feherje

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38971) inf3rno válasza tomcica (#38951) üzenetére


inf3rno
nagyúr

;] ;] ;]

Buliban hasznos! =]

(#38972) inf3rno válasza ígyvanferi (#38959) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Felkarosnál nem lehet leolvasni. Igazából az ilyen tokoknál még alá is szorul a por és karcolja a kijelzőt. Jobb egy övtáskába betenni. Zsebben se jó, mert szétveri a combodat futás közben. Gyalogláshoz esetleg még elmegy.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#38973) inf3rno válasza titetoyz (#38946) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A GPS pontossága sokkal jobb az M430-nál, mint az M400-nál. Mindenképp az utóbbi a jobb, később meg vesz hozzá mellkaspántot. Ilyen egész napos fitness bullshithez nem jók ezek az órák szerintem. Arra jók, hogy edzel napi 1-2 órát, aztán azt loggold.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#38974) Danika256 válasza borix (#38967) üzenetére


Danika256
aktív tag

Az a része működik, hogy világít ha a képem elé teszem, figyeli a kézmozgást, de az zavaró.. Nekem fix világítás kéne, ha épp úgy nézem, fél szemmel is lássam a sötétben.. Eddig nem sikerült bekapcsolni.

(#38975) inf3rno válasza Danika256 (#38962) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem az ilyen "durva hónap futva" dolgokkal csak magadat szopatod. Próbáld azt csinálni, amitől nem lobbanik be, hátha 1-2 év alatt elmúlik. Ha nem múlik el, akkor tovább kell lépni, és átállni bringára, vagy ami még szimpatikus sport. Még nem vagy rokkant, annak örülj inkább. Kitartást az edzéshez!

Buliban hasznos! =]

(#38976) Danika256 válasza inf3rno (#38975) üzenetére


Danika256
aktív tag

Köszi szépen! Most újra van motivációm, tekerek tovább, nem adom fel, a végsőkig fogok küzdeni a futásért!! Addig más nem érdekel..
Én csak egy-egy alkalomra gondoltam jelenleg, heti egy vagy kétheti egy, de durva résztávos futásra. Semmi többre.Szerintem sokat számítana!
Igazad van, hogy annyit sem szabadna, de ha felteszem a bokarögzítőt 2-3 nap alatt lecsökken a gyulladás..
Ahogy olvastam a fórumokon, ez sajna nem fog elmúlni magától a csontkinövés miatt.
Még 2-3 lehetőség maradt... Röntgen besugárzás, ez a legsanszosabb, hogy segíthet, lézeres terápia, meg a műtét..
Örülök persze, hogy nem vagyok rokkant, bár néha jobb lenne csak úgy felcsatolni ilyen fémtalpat, aztán már csapatnám is! A fájdalomból viszont már nagyon elég volt..

(#38977) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

A Mizuno Wave Prophecy 8 cipővel van bárkinek tapasztalata? A futóboltok weblapján nem találtam meg.
Kezdésnek mennyire felel meg?
Még nem volt időm futóboltig személyesen eljutni, de ismerőseim, akik régóta futnak nagyon próbálnak terelni a minél inkább ütéselnyelő cipő felé.
Nem sok ez már egy kicsit? Nem olyan, mintha egy gumilabdán akarnék futni?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#38978) borix válasza Danika256 (#38974) üzenetére


borix
őstag

Vantage V manual-ban nem írják csak azt, hogy automatán működik.Azért nézd meg a oldalukon belül is hátha ott van valamilyen változtatási mód.

(#38979) norby_42 válasza jozdavab (#38953) üzenetére


norby_42
aktív tag

Nekem Dekás van, aminek a derékrészén van egy zseb hátul, pont elfér benne a telefon, meg egy gél, nem zavaró.
De most látom, hogy már nem forgalmazzák. Akkor még egy szavazat a kínai övre, olyanom is van.

Eat pasta, run fasta

(#38980) inf3rno válasza Danika256 (#38976) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát próbáld meg két hetente, ha ez minden vágyad. Viszont én a helyedben bevennék valamilyen gyulladás csökkentőt egy ilyen edzés előtt, és utána is még néhányat, hogy ne tudjon belobbanni. Igazából nekem az Algopyrin, ami mindig beválik, de az sajna vény köteles. Te talán tudsz íratni a háziorvosoddal. Egyébként is kötelessége lenne valamit adnia rá, mert talán mondhatjuk, hogy krónikus fájdalommal élsz, és hogy gyulladás okozza. Van vény nélkül még ibuprofén, de azt mondják az annyira nem tesz jót a májnak.

A saroknál a sugár segített egyik ismerősnek. Állítólag a lökéshullám terápia is javít valamit, de gondolom az inkább csak placebo. Viszont ezek vissza tudnak nőni amennyire én tudom. Gondolom nem csak úgy véletlenül nőtt oda, valószínűleg köze van ahhoz, hogy rosszul terheled az egész boka alatti részt. Csinálod a tomcica féle lábujjhegyezést, hogy erősödjenek a boltozatok? Én tutira ráfeküdnék arra is, hátha idővel javul a helyzet.

Úgy rémlik azt írtad, hogy ezt a bőnye gyulladást valamilyen sérülés és hegesedés okozza. Elvileg az ilyen hegszövetet össze lehet törni masszázzsal, vagy akár SMR hengerezéssel is, mert akadályozza a normális gyógyulást, de azt mondják az ilyesmi baromi fájdalmas. Ennek is talán inkább úgy van értelme, hogy beveszel előtte egy fájdalomcsillapítót vagy oda készítesz egy üveg whiskeyt, mint a jó western filmekben, amikor golyót operálnak ki. :)) Masszázsnál cross-fiber friction-nek hívják ami talán segíthet, de inkább nagyobb sebek utáni hegeknél alkalmazzák, ahol jól látni a heg széleit, meg tapintható is. Egy igazi profi talán ilyen rejtett bőnye heggel is csodát tehet, de az USA-ban van csak olyan ismerősöm, aki csinálja, nem tudom itthon létező fogalom e egyáltalán az ilyesmi. Legrosszabb esetben CFF nem lesz csak happy ending. ;]

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#38981) Danika256 válasza inf3rno (#38980) üzenetére


Danika256
aktív tag

Jah, ahogy írod az lesz majd. Alkalomadtán gyógyszer, ilyen edzésnél.. Versenyen is megvolt, bevált.. :)
Ez jó hír, a sugárban van minden bizodalmam, a fórumokon is ez a legjobban bevált.. Most fog az jönni júliusban.
Én már próbáltam mindenféle tornát, csinálgatom is őket, igazából jó érzés, segít is, de megoldani most már nem fogja..

Az elején még csak egy sérülés volt amit írtál is, ha akkor nem futottam volna fél évig, akkor a megfelelő lábbetéteknek hála rendbe jöhetett volna.. De mivel gyulladt volt folyton, ezért a szervezet védekezett, csontlerakódással létrehozva a sarkantyút.. Onnantól meg folytonos irritáció / gyulladás van.. A kör bezárult..
A lökéshullámokon már túl vagyok, javítani tudott egy ideig rajta, de azzal sem lehet kezelni a végtelenségig.

Nyomatni szoktam ezt a tüskés labdát, azzal masszírozni, nagyon szuper, de kevés... Nem tudom, hogy abból valahonnét lehetne e keríteni valami nagyon durvát, létezik e egyáltalán, amivel aztán tényleg fel lehetne törni szépen, módjával. Nem baj ha fáj, inkább egy kisebb ideig legyen kemény, mint ez az idegtépő folytonos szenvedés.. Jöhet a rövid ital, lenen cuccom, tuti odacsapnék neki!! :)) Van ilyen kis fogas fa hengerecském is, azzal is szoktam csépelni, de az is kevés sajna. Komoly cucc kéne! :DD

(#38982) inf3rno válasza Danika256 (#38981) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Kicsit utánaolvastam plantar fasciitis-nek hívják angolul. Azt írják, hogy a CFF, amit írtam súlyosbíthatja, szóval azt talán jobb nem alkalmazni rá, bár ez is csak egy vélemény volt egy oldalon. A deep tissue massage, ami elvileg használ rá, az mélyszöveti masszázs néven fut itthon. Azt írják még, hogyha sokat cseszteted, és nem hagysz időt neki meggyógyulni, akkor el is szakadhat, illetve, hogy minél tovább nem foglalkoztál a fájdalommal és toltad tovább a futást, annál tovább tart a gyógyulása. Az bringa, úszás, stb mehet, a futás, kocogás nem ajánlott. Egyesek szerint a túl erős, berövidült vádli okozza, ami húzza a bőnyét meg a talp ínait, és valamilyen gyenge izmot kompenzál, pl gyenge farizmot, de franc tudja ez mennyire igaz, mert gyakorlatilag mindenkinek erős a vádlija, aki fut. Mindenesetre ki lehet próbálni, hogy minden nap nyújtasz vádlira, hátha használ. Gyógy vagy sport masszőr talán tudna kezdeni valamit a bőnyével, de nem tudok semmi konkrétat ajánlani, utána kéne kérdezni, hogy ki a jó, aki ilyesmit csinál. Meg lehet próbálni otthon is, sokat már nem veszíthetsz. Elvileg ilyesmi, amit csinálni kell: [link] [link] Van még ultrahangos terápia, ami minimál invazív. [link] Bőnye műtét előtt ezt is megpróbálnám. Ahogy olvasom műtétnél a sarokról leválasztják a bőnyét, ami franc tudja, hogy mivel jár, de gondolom egy jó darabig, ha nem örökre el lehet felejteni a futást egy ilyen műtét után. Nyilván a csontkinövés az megint egy másik történet, azzal külön kell foglalkozni. Szóval összesítve én inkább nyugton maradnék még egy darabig, hátha a bőnyét meg lehet gyógyítani, aztán csak utána kezdenék el óvatosan gyalogolni, kocogni. A résztávozást és a versenyeket meg ha lehet hanyagolnám, mert az rója rá a legnagyobb terhet az összes sport közül. Nem tudom mennyit ártasz neki ha két hetente résztávozol, de gondolom arra pont elég, hogy lassítsa a gyógyulását, vagy súlyosbítsa a betegséget.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#38983) inf3rno válasza Danika256 (#38981) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja én amúgy baromi óvatos vagyok mióta a sarkamat szétcsesztem hasonló elánnal, mint te. Eleinte az is csak egy kicsit ropogott, aztán pár hónap után már keményen recsegett, meg fájt mindig az első 5 percben, amíg bejárattam. Aztán a vége az lett, hogy egyik edzésen bemondta az unalmast, és mezítláb kellett hazasétálnom az erdőből, hogy ne érjen hozzá a sarkamhoz még véletlenül se a cipő, mert minden kis ütés a sarkamon olyan volt, mintha kést döftek volna bele. Azt nagyobb részt az okozta, hogy a lábamnak nem fekszik az Asics féle sarok kiképzés. Kisebb részt meg a (vádli) nyújtás elhanyagolása, mert azóta is néha-néha fájt vagy ropogott egy kicsit más cipőkben is, de azért korántsem azon a szinten, mint az Asics-ekben.
Ebből tanulva a 2 hónappal ezelőtti csonthártya gyulladás gyanús tüneteknél azonnal leálltam a futással, aztán havonta 1-2x ránéztem teszt futással, hogy elmúlt e már. Az első hónap után még ugyanúgy fájt boka körül, a másodikban most már csak edzés után pár nappal volt némi izomláz jellegű fájdalom azon a környéken meg combban is, azért döntöttem úgy, hogy most már újra lehet kezdeni a futást. Igy is aggasztó, mert érzem, hogy feszül a vádlim és a talpamban az inak, ezért inkább több időt fordítanék most a hengerezésre, nyújtásra, ilyesmikre, és kevesebbet a futásra, hátha így el tudok indulni újra sérülés nélkül. A "visszaeső alkoholista" amit tomcica írt elég találó arra, amit mi ketten csinálunk. Én is képtelen vagyok felfogni, hogy már nem olyan a lábam, mint 10 éve, és egy jól megküldött edzéssel szét tudom cseszni. Ez van, időt kell hagyni rá, hogy felkészüljön, mert most nincs edzhető állapotban.

Buliban hasznos! =]

(#38984) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

Sziasztok
Nos, sport ora.
Mellkaspant nem kell, nem atlagosan eletszeru szerintem.
Viszont kinnyen kezelheto legyen, jo uzemido stb.

(#38985) oxox válasza Bici (#38977) üzenetére


oxox
addikt

biztos nem rossz cucc (mondjuk nekem ez a design nem jön be)
sportss-on is hasonló áron megy...ott találsz róla leirást
[link]

én mondjuk kezdésnek biztos nem ezt venném...egyrészt olcsóbban is vannak jó cipők (pl Tom által favorizált nike pega, ami "mindenes" ), és ráadásnak, ha két hónap után úgy döntesz, hogy mégsem futsz a pegát fel tudod venni utcára, a mziu-t...hát, én nem hordanám hétköznapokra..

ill. ami nagyon fontos, mielőtt megrendeled, azért kérd ki egy szakértő véleményét, hogy milyen cipőt (vagy ezt javasolja-e), ha nem megfelelőt veszel simán lehet, hogy futás után fájni fog a bokád, vádlid, térded (nekem utóbbi fájt mint @llat, mert azt gondoltam a nike sportcipő is alkalmas futni néhány kilómétert...nem volt, cipőtcseréltem, és megszünt a fájdalom.)

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#38986) dabgergo válasza Sterilzona (#38984) üzenetére


dabgergo
őstag

Én hosszan használtam M430-at és továbbra is nagyon ajánlom. Szerintem 40 körül már lehet garis használtat kapni, ár-érték arányban sztem szuper. Akku nekem 6,5 órát bírt, de jobb ha mondjuk 5 órával kalkulálsz. GPS és oHR is használhatóan pontos, és kimondottan pontosabb mint sok drágább óra esetén.
Alapfunkciókban talán jobb is volt mint a mostani, jóval drágább Garmin 935.

Más: Pegasus 35-ből nincs valahol nagy akció? 85 EUR-nál olcsóbban nem nagyon látok és legtöbbször nincs 43-as ami nekem kéne.

tomcica: alapvetően próbálok a szeptemberi bp maratonra készülni, alapozni. Olyan 50-60km-eket futok hetente, a kérdéses az volna h majd mikor kezdjek el belerakni hill meg interval meg tempo stb futásokat a kicsit lassabb alapozó futások mellé?

[ Szerkesztve ]

(#38987) tomcica válasza dabgergo (#38986) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Versenytol visszafele szamolj,egy het csokkentes,4 het tempo-resztav,4het hill,elotte pedig amennyi idod marad az az alapozas.(idealis esetben 12het).A hill fazisnal es hagynek bent egy tempos nappt,akar fokozosat,meg a hosszu futas vegere egy 5-7km kozepes tempot faradt labra.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38988) KillArmy


KillArmy
tag

Sziasztok,

Újrakezdő futó vagyok; egy Lunarglide 7-ben futok, viszont a vádlim alja elég hamar megfájdul, így elkezdtem utánanézni mi is lehet a probléma. A talpam alapján inkább alulpronáló cipőre lenne szükségem, de eléggé el vagyok veszve mert ezt a preferenciát elég kevés cipőnél találom meg így leírva...
Tudnátok ajánlani esetleg konkrét típusokat, vagy valami jelölésrendszert ami alapján lehet következtetni hogy az adott modell jó lenne-e vagy sem?

Árban egyelőre nem szánnék rá 20-25-nél többet, mert nyilván nincs rá garancia hogy a lábam a cipőtől fáj...

Nagyon köszi előre is!!

(#38989) titetoyz


titetoyz
tag

Lement a Tomcica féle boogie meghozós edzés :D
meló előttre gondoltam, 5kor kelés, gyors összekaptam magam, pár szem keksz aztán indulás is..

lement, viszont annyira nem vagyok elégedett, az 1000m-ek gyengék lettek.

Valahogy nem megy a reggeli résztávos futás.. laza kocogás még jó, de zihálok, a lábaim nem nagyon akarnak működni, pulzus is elszáll.. Nem tudom mit tudnék kezdeni vele :D

(#38990) dabgergo válasza tomcica (#38987) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi! 13 hét van a maratonig, ebből levonom az utolsó hetet ami már pihenés akkor marad 12, ebből akkor a versenyhez közelebb eső 4 hét tempo interval, előtte 4 hét hill meg egy kis tempo is, és akkor marad még 4 hét alapozásra ami mondjuk nem túl sok. Lényeg h egy hónap múlva már akkor el kéne kezdenem a hill-t meg a tempot is, de addig ráérek a hosszú lassúkat futni.

Leegyszerüsítve:
Június, július: alapozás, lassabbak de minél több km.
Augusztus: hill és kevés tempo, km mennyiség tartása.
Szeptember: sokkal több interval és tempo.

Ez így tűrhető? :)

(#38991) tomcica válasza titetoyz (#38989) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ilyenkor mar semmit,rapihensz es tolod ahogy birod.
Azok az ezrek 15-20k versenytempo ezrei,3db-nel ugy kell h erezd magad,h majd szetvet az energia.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38992) tomcica válasza dabgergo (#38990) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Szerintem 6 het alapozas,aminel 2het csak laza mennyiseg,a tobbi 4 hetnel mar heti egy kozepes fokozos tempo belopva (na sehol nem feszes!) + a hosszud vegen 3-5km felkapva maratonos tempo kornyekere.
2het hill es tempo (itt mar erosebb tempo) 4 het interval (ezek neked 1000-2000m szoval hosszabb resztavok,tempo kozepes es hosszu vegen egyre hosszabb tempo).
Vegig az elso hettol heti 1-2 x 8-10db fokozo gyorsito 80-100m (teljes pihenokkel).Heti x rovid eles domb sprint (80-100m 90%) lefele seta.

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38993) dabgergo válasza tomcica (#38992) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi!!

(#38994) dabgergo válasza tomcica (#38992) üzenetére


dabgergo
őstag

Még annyi h azt miként tudnám elérni h a maraton utolsó 10km-e se legyen halál?
Ha minden héten futnék egy hosszabb 30km-eset az segítene a szervezetemnek hozzászokni, vagy az sem segít h ezt a falat kitoljam és egyenletesen tudjam az egész maratont lefutni?

(#38995) parandroid válasza dabgergo (#38994) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Csak az segít, semmi mást nem tudsz kezdeni vele. Én mindig 8 héttel a maraton előtt tervezem az első 30+ hosszút, aztán elvileg minden hétvégén lenne egy (kivéve az utolsó hétvégét maraton előtt), ebből legutóbb 5 össze is jött, meg is hálálta magát. Az utolsó pár km így is fájt persze, de a tempón nem látszott, és nem omlottam össze, mint korábban mindig.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#38996) tomcica válasza dabgergo (#38994) üzenetére


tomcica
Topikgazda

az h a heti hosszudat kitolod szepen 30-ra az sokat segit,foleg ha a veget felkapod picit,mert az epp a verseny tulso felet szimulalja,illetve van akinel jo hatast er el a back-to-back azaz ket hosszu egymast koveto nap...ertem itt ilyen 25+20

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38997) dabgergo


dabgergo
őstag

Szuper, köszi mindkettőtöknek, akkor igyekszem ilyenket is beiktatni :)

(#38998) tomcica válasza dabgergo (#38997) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Mondjuk,hogy en 60km/het futassal a kozelebe se mennek egy maratonnak az tuti :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38999) dabgergo válasza tomcica (#38998) üzenetére


dabgergo
őstag

hát meddig kellene emelni? :)

(#39000) parandroid válasza dabgergo (#38999) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Hozzá kéne még csapni azt a 30+ -os hosszút... :U

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.