Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38151) tomcica


tomcica
Topikgazda

Ritkan szoktam elegedett lenni,de talan most egy kicsit elontott ez az erzes:

Dani tanitvanyom Wings for Life futasa.Harmadik lett a horvat csoportban,par szaz meterrel maradt le a masodik helyrol.Ugye ez az a verseny ameyiknel a Red Bull kocsi egyre gyorsulva szedi ossze a futokat.

mas...

felenk utolso UB edzes,kicsit szeles szemerkelo ido a palyan,egyedul csinaltam,a tobbiek mar pihennek.Bemelegites alaposan,gyorsitok,majd 5km 17:00 pontosan,800m kocogas es 5 x 800m 2:40-2:35 koze mind (koztuk 200m kocogas) valamint hosszu kifutas 20km meg volt ma is.Jol ment,ez a 3:30 ha nincs szel jo temponak erzodik az 5-7km-es szakaszokra,10-es egy db-m van azt majd lehet 3:40-rol gyorsitom 3:35-on utazom.Ez a terv,terv mindig kell :K
Jovo het mar lazabb,kedden meg egy laza gumihuzos + emelkedok,de mar nem olyan nagy mennyiseg es csutortokon nehany 400m 3:20-as sebesseggel + par emelkedo csak h erezzem a boogie-t a labba ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38152) Agony válasza tomcica (#38151) üzenetére


Agony
aktív tag

Ez a 4 perces átlag 53 km-en nagyon beteg... látszik, hogy te edzetted! ;] :R

Én most 72 óra full pihenőt nyomtam, így kicsit úgy érzem visszakerültem a használható zónába, úgyhogy ma ment 12 km 4:20-on. Csütörtökön a 4:34-en tempóhoz 172-es pulzus volt, amikor pihenőre küldött az óra, most eg a 4:20-hoz kabátban 168, de UB előtt már nem kapálózok, csak elkocogok ebben a 4:15-4:25-ös zónában.
UB után viszont újra elkezdem az intervaljaidat, meg erőltetem a nyújtást, mert azt eddig kivétel nélkül elsumákoltam és szerintem most ennek iszom a levét a lépéshossz kapcsán.

Az egész UB kört 3:30-as átlag tempóra tervezitek?

Start with a whisper, end with a scream!

(#38153) tomcica válasza Agony (#38152) üzenetére


tomcica
Topikgazda

csak en,a tobbieknek az nem menne...3:50-es csapatatlag +- par mp

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38154) Agony válasza tomcica (#38153) üzenetére


Agony
aktív tag

Az elég versenyképes ~220 km-en. :D A csapatlista alapján láttok valakit, aki esetleg veszélyt jelenthet?
Én már csak abban bízom, hogy nem lesz ilyen trágya idő mint most, mert nincs kedvem háromszor rommá ázni. :)

Start with a whisper, end with a scream!

(#38155) tomcica válasza Agony (#38154) üzenetére


tomcica
Topikgazda

1-2 csapat mindig van HRSE,Sashegyi Gepardok stb. nagyjabol ott vagyunk tempoban,szoval szoros lesz az iden is.Alaposan felkeszultunk,minel tragyabb az ido annal jobb ;] rendes esokabat is van :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38156) Agony válasza tomcica (#38155) üzenetére


Agony
aktív tag

A RaceShell 220 neked bevált, nincs benne "szemeteszsák" érzés? :D Mondjuk ebből a Race Shellből meg Race Eliteből is van annyi, hogy ember legyen a talpán, aki eligazodik köztük. Még télen vettem egy inov8 soft shell prot, az nagyon bejött, viszont nem vízálló, úgyhogy ha jövő hétvégén végig szakad, nem lesz kellemes a hétvégém. :D

Start with a whisper, end with a scream!

(#38157) tomcica válasza Agony (#38156) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Azert csorog ahogy kell,meg melegben belefosz,de gondolom a tobbibe is,amugy nagyon bevallt,foleg a szabasa (ugye karcsusitott slim).Nem csak szeldzseki szoval rendesn esoben is ki mersz benne lepni.
Nekem ok,a masik ami meg jo es van a csapattarsnak az a Salomon Bonatti WP,ez neha van emberi aron learazva.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38158) Agony válasza tomcica (#38157) üzenetére


Agony
aktív tag

Na majd figyelem az akciókat, hátha valahol jóárasítják. :)

Közben meg is találtam a nyári célt, amire UB után igyekszem fókuszálni és jó lenne újra bemenni 4 perc alá tempóban.

III. Holdfény Éjszakai Félmaraton (Szeged)

07.20-án van Szegeden, úgyhogy túl nagy szint nem lehet a pályában, éjszaka max. meleg lesz nyáron, de a napsütés nem okozhat gondot és 10 hét alatt talán fel is lehet rá készülni. :)

Start with a whisper, end with a scream!

(#38159) tomcica válasza Agony (#38158) üzenetére


tomcica
Topikgazda

10het boven eleg.UB utan eges hetvegeig laza regeneralo.Majus 19 kezdodhet.4het mini alapot ajanlok,napi max tarthato kilometerrel,heti 6edzes,hetfo OFF.Parszor legyen benne repulo gyors rovid es egy kis emelkedozes.Sok pihenokkel.
Sebesseg neked 5:15-4:45,ahogy epp jol esik.2het utan a vasaranapi hosszuba lopj bele egy fokozo 10km-t 4:45-rol 4:00-ra.Valamint het kozben egyik napon 10 x 1perc joleso porgos 1perc laza valtogatva.
Ennyi.
4het utan csokkented a heti km-t es berakod azt a harom edzest amit a multkor kinaltam.Ez megy 3hetig.Ott 10km felmero (tervezett fm iramon).Majd az utolso 2het heti csak 2 eros edzes,ha odaersz majd megirom.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38160) parandroid válasza tomcica (#38151) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Münchenben kedvenc népi hősöm csak második lett 61,2-vel, a szomszéd falu bikája rávert 1,5 km-t, mondjuk ezzel elhozta a worldwide 2. helyet. Eszetlen, hogy ezek mit mennek.

És hogy saját eredménnyel is büszkélkedjek kicsit, a sok futás meghozta a várt 4 óra alatti eredményt, érdemes volt a tempó helyett a mennyiséget erőltetni a felkészülésben. Közel 1300 km-t harácsoltam össze eddig az évben. Nem mondom, hogy nem fájt az utolsó 10-12 km, de igazából viszonylag egyenletes tempót sikerült menni, csak azok a km-ek lettek lassabbak, ahol a frissítőpontok voltak - a végén elég sűrűn. Ezzel együtt 6:10 volt a leglassabb km-em, és az utolsó 4 km-en a teljes futás átlaga alatt voltam kevéssel, szóval elégedett vagyok. 1:54:30 lett a féltáv, 3:58:30 a vége, szóval a második félmaraton azért így is lassabb lett 10 perccel az elsőnél.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#38161) emvy válasza parandroid (#38160) üzenetére


emvy
nagyúr

Naaaaagy gratula!

while (!sleep) sheep++;

(#38162) tomcica válasza parandroid (#38160) üzenetére


tomcica
Topikgazda

gratula :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38163) Agony válasza tomcica (#38159) üzenetére


Agony
aktív tag

Ez ígéretesnek tűnik. :)

Lebontottam egy táblába hétre/napra a 10K-s felmérőig, így gondoltad?

Start with a whisper, end with a scream!

(#38164) inf3rno válasza Pttypang (#38146) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Reggel én őzeket szoktam látni, gondolom vaddisznó is van. Jó reggel 5 körül futni, talán még jobb is, mint este.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#38165) tomcica válasza Agony (#38163) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Igy gondoltam,azzal hogy a 4het mini alapnal a heti 1x repulo gyorsito + 1x kis gyors emelkedo legyen benne.
A 4het elezonel pedig azokon a piheno napokon menj egy extra-extra laza 5km v 30perc atmozgatot.Ilyen 6:00-5:30 lazara gondoltam.Sokkal gyorsabb lesz es hatekonyabb a pihenes igy,mint teljesen passzivan.Ezeken a napokon mehet hosszabb nyujtas/hengereles is,az minden nap legyen,de eleg 10-15p a tobbi nap.
Nem beszeltunk a felso test es torzs erositesrol,de kell az is,heti 2x 30percnyi.Ilyen sajat testsullyal torteno is eleg (fekvo,plank,tolodzkodas,huzodzkodas stb).Ez a 4het mini alapnal menjen,az elezesnel lehet nem jut ra energia (ido az lenne) ott elmaradhat.
A 4het mini alapnal az elso het lehet 10km-el alacsonyabb,azzal h a negyedik heteg 10km-el tobb,tehat novekedjen,de ez a heti atlag amit irtal az neked most eleg.

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38166) Corpuscle válasza parandroid (#38160) üzenetére


Corpuscle
őstag

Grat! :R

(#38167) tomcica válasza Agony (#38163) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A masik dolog amirol nem adtal meg visszajelzest,h a harom teljesen eltero elezo edzesbol (12-14km FM-tol 10-15mp-vel lassabb futas,a 10x1000m fm tempon es a 20x400m) melyik fekszik es melyik a nehez?!

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38168) Agony válasza tomcica (#38165) üzenetére


Agony
aktív tag

Átalakítottam az első 4 hetet az alapján amit írtál, így jó lehet?

"A masik dolog amirol nem adtal meg visszajelzest,h a harom teljesen eltero elezo edzesbol (12-14km FM-tol 10-15mp-vel lassabb futas,a 10x1000m fm tempon es a 20x400m) melyik fekszik es melyik a nehez?!"

Úgy vettem észre, hogy az intervalok jobban megviselnek. Ha sikerül felvenni a tempót, akkor azt akár magas pulzuson is tartom végig. Félmaratont futottam úgy, hogy 80-90 percig 95%-on volt a pulzusom és a végén abszolút nem éreztem magam hullának, csak simán elfáradtak a lábaim. Viszont a 20x400-at amikor próbáltam nagyon levettek a váltások... az volt amikor kb. a végén hazavánszorogtam. :D

Start with a whisper, end with a scream!

(#38169) tomcica válasza Agony (#38168) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ez igy jo lesz.
Az intervaloknal vedd akkor szet 5 v 10-es szettekkre,kozte en emelkedozni szoktam,de nehany perc frissites,akar izo v csak viz,kis atmozgatas sokat segithet.Ennel nem az a lenyeg h egyben letold,hanem h nagy mennyiseg legyen eleg jo minoseggel.Ha gond van akar a szetteket teheted fokozosra is,elso par db nehany mp-vel lassabb,majd a tobbi celsebessegen.
Ha szel/eso/meleg van akkor hozza kell igazitani a sebesseget.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38170) Agony válasza tomcica (#38169) üzenetére


Agony
aktív tag

Köszi, már csak végre kell hajtani. :)

Amúgy ha tempót vagy intervalt futok és elfogy az erő, akkor mi a jobb megoldás?
Megállni teljesen és mérni mondjuk 2 perc pihenőt, aztán go... vagy ha gyengébb tempóval is, de végig nyomni, hogy az izomzat szokja a terhelést, mondván versenyen se lehet megállni?

Start with a whisper, end with a scream!

(#38171) tomcica válasza Agony (#38170) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Mindkettot lehet csinalni,de a legjobb az ha ugy lovod be a tempo es a resztavok sebesseget,h ne legyen tul ambiciozus.Inkabb ovatosan,igy mindig meg tudod csinalni jo futoformaval es mozgassal a tervezett darabszamot.Ez es a folyamatossag a lenyegesebb,nem az x:xx sebesseg.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38172) vans?


vans?
őstag

sziasztok,

szeretnek ujra elkezdeni normalisan / rendszeresn futni felesegemmel egyutt (vagyis kulon, de o is). Harom dologban kernek segitseget.

Az egyik egy edzesterv, 10km teljesitese lenne a celom 50 perc koruli idovel a kesobbiekben, de nem szeretnem elsietni a dolgot, par eve rendszertelenul alltam neki a 7km Vivicittanak, terdemnek se tett jot... Szoval fokozatosan szeretnek keszulni, heti nagyon max 3 edzessel. Egyebkent heti szinten teremfoci megy most csak mellette.

A masodik a taplalkozas. Odafigyelunk az etrendre, magunk sutjuk a kenyeret, sok zoldseg, turo, stb., van esetleg ajanlott modszer a napi etkezesekre? Delutan munka utan tudunk elmenni futni, es sosem tudom, hogy egyek-e elotte vagy hogyan epitsem fel a napi etkezeseket, hogy legyen erom futni, de ne is legyek tele.

A harmadik pedig az ora kerdese. Aposomeknak Polar M430 van, mi is ezen gondolkodunk, nem szeretnek telefont vinni futni, zene nelkul gondolkodni is jobban tudok, szoval kellene egy sportora. Egesz nap nem lenne rajtam, mert nagyon csunya, viszont sportolashoz egyelore nem lattam jobb ar-ertek aranyut. Tobbet nem szeretnek rakolteni, mint az M430 ara, lattam Forerunner 30-at peldaul, de errol meg az osszes tobbi olcsobbrol tobb negativ velemenyt olvastam, az M430-rol sokkal kevesebbet....

Koszi szepen minden valaszt elore is!

hábm bábm

(#38173) bencze válasza parandroid (#38160) üzenetére


bencze
senior tag

Gratula, az már munkás egy idő, a fene ezekbe a maratonokba. Felmerült, hogy kellene maratoni shape de így rágondolni is fáj még így bő fél évvel a maraton után.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#38174) csiben1


csiben1
tag

Sziasztok!

Első UB futásom lesz hétvégén és egy amatőr kérdés merült fel bennem. Minden váltóponton vagy környezetében van frissítőpont is? EZEN a térképen jelölve van az összes frissítő/váltó pont, de az első 20km-en (Füred-Dörgicse) nem látok egy frissítőpontot sem. Ez lesz az én szakaszom amúgy. Létezhet, hogy tényleg nem lesz frissítésre lehetőség?

Köszi előre is a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

You can walk straight through hell with a smile

(#38175) parandroid válasza bencze (#38173) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ősszel várlak a rajtnál Frankfurtban! Október 28, save the date!

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#38176) Never79 válasza csiben1 (#38174) üzenetére


Never79
tag

Hali!

A programfüzet szerint is az első frissítő Dörgicsén van, szóval igen. 40 frissítőpont lesz és 49 szakasz. Sosem futottam az elejét, ez eddig nekem nem is tűnt fel, hogy az első szakaszokon nincs frisítőasztal. Én mindenhova viszek magammal valamit, az első 2 hosszabbon mellény lesz rajtam, aztán már csak öv. Az utolsót meg lenyomom fogcsikorgatva :D, egy kulaccsal a kézben.

(#38177) Never79 válasza parandroid (#38160) üzenetére


Never79
tag

Grat :).

Ha jól látom volt benne 200 m szint is, szóval ha sík lett volna teljesen, akkor még minusz 5-10 perc még lejött belőle. A pulzusgörbéd strava szerint is szép egyenletes. Hogy érezted? A végén nem tudtad volna feljebb nyomni még az utolsó 3-4 km-en?

(#38178) Chuck Norris válasza vans? (#38172) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Szia,

Szerintem ehhez nem kell semmi edzésterv, ha még nem tetted meg nézesd meg milyen állású cipő kell és vegyetek jó cipőt és futóruházatot. Ha úgy egészségesek vagytok és nem extrém túlsúlyosak heti 2-3x1óra futással őszre simán megy a 10km olyan 5-6perces Km-el.

Futás előtt pár órával ne egyetek, utána lehet visszapótolni a kalóriákat.

Sokakat motivál ha látja a statisztikákat én is mindig megnézem futás után milyen lett de ettől nem fogtok se gyorsabban se messzebb futni még. Én olyasmit találnék ki a helyetekben amivel tartosan fenn lehet tartni a motivációt a rendszeres futáshoz, pl. jövő tavaszra lefutni egy félmaratont, megcsinálni egy 50Km+ TT-t vagy valami hasonló.

Na de majd megmondják a szakértők a frankót, a tudományos futás elég messze áll tőlem :)

(#38179) parandroid válasza Never79 (#38177) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nagyon kevés szint volt benne, gyakorlatilag egyetlen nagy híd, ami magában közel 100m, de az 2x (22, és 28-nál). Azon kívül kisebb emelkedők itt-ott, de nem volt para. Szél kellemetlenebb volt, ugye a hátszelet nem érzed, a szembeszél viszont mindig fáj. Kvázi pulzuskontrollal futottam, a 160 nekem a kényelmes versenytempó, inkább a tempót fogtam vissza, ahol éreztem, hogy nehezebben megy - a hídra fel pl mindkétszer belesétáltam, nem azért, mert nem bírtam volna, hanem mert aránytalanul sok energiát igényel. Az előző maratonomnak 28-30 között lett vége, onnét csak szenvedés volt, szóval próbáltam tartalékolni is. 30-nál már éreztem, hogy jó lesz ez, tudtam, hogy fájni fog, de ha kitartok 35-36-ig, akkor már bevisz a lendület. Azt tudtam, hogy ha megállok, akkor nem indulok el még egyszer, szóval csak fél pohár vízre sétáltam bele a frissítőpontoknál. 36-37-től abszolut nem tudtam már a tempót kontrollálni, full automata módban voltam, csak a lábaim vittek, éppen ezért borzasztóan elégedett vagyok azokkal az 5:37 körüli km-ekkel, ami lassabb lett, az is csak a frissítő miatt volt lassab. Megérte még az utolsó héten az 5:35-ös maratontempót gyakorolgatni, nagyon szépen rá tudtam állni. Az utolsó 2,5 km már nagyon fájt, nem is mertem volna kockáztatni a gyorsítással, csúnya lett volna, ha beüt valami. A célegyenest így is megtoltam kicsit, de kb az volt a max, amit ki tudtam préselni magamból. Összességében teljesen elégedett vagyok, ez most a max, amit tudok, ez is pengeél, volt benne kockázat, hogy menni fog-e végig. Összejöttek a dolgok, a munkát is elvégeztem hozzá, kellett is most ez a kis lökés a továbbiakhoz.

Ja, és persze mindenkinek köszi a gratulációkat! :B

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#38180) inf3rno válasza vans? (#38172) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Futás előtt olyan 2-3 órával már ne egyél. Az M430 jó választás, viszont a csuklós pulzusmérés nem jó télen, ha folyamatosan nézni akarod a pulzusod. Érdemes lehet venni mellé mellkaspántot télre, ha nem adnak hozzá (szerintem fognak). Cipőt érdemes lenne venni valami jót az óra mellé. Az is olyan 15-45k közötti összeg, ha még nincs. Edzésterv annyira komplikált nem kell ehhez, inkább az a lényeg, hogy rendszeresen csináld. Az alapozó pulzus, amin tudsz futás mellett kényelmesen beszélgetni (általában 140-150 körül szokott lenni). Elvileg azon kéne alapoznod először néhány hónapot, hogy szokja a keringésed, utána meg kigyorsítani fokozóval, résztávval, stb. Ennyi konkrétummal ennél többet nem nagyon lehet mondani.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#38181) LanyUs válasza inf3rno (#38180) üzenetére


LanyUs
senior tag

Borvidéken eszembe is jutott a fórumról a boka lazaság/erősség. Több helyen "U"' alakú az út. Mivel középen víz volt, ezért kimentem a szélére. Több km után a jobb oldali bokám akkora terhelést kapott a ferde széltől, hogy öröm volt rálépni.

Láttam a haverom face-n, hogy a Mátrában futotta párban a Kékest 45 km 2100 szinttel esőben. Rejtőzködik itt valaki az ottani fanatikusok közül? :) Mesélne egy kicsit róla?

[ Szerkesztve ]

(#38182) vans?


vans?
őstag

Koszonom a valaszokat, cipo mar van Asics, markaboltbol szakertoi segitseggel. :)

hábm bábm

(#38183) inf3rno válasza LanyUs (#38181) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja vágom, nekem se szereti a ferde utat hosszú távon. Igazából nem csak a bokára hat ki, hanem térdre, csípőre, gerincre is. Én simán be szoktam menni középre, ha lehet.

Buliban hasznos! =]

(#38184) Upo válasza LanyUs (#38181) üzenetére


Upo
addikt

Én váltogattam az oldalakat, mikor már éreztem hogy túl féloldalas vagyok akkor átugrottam a víz túloldalára. Meg figyeltem a hátulról jövőkre és félrehúzódtam, én már csak ilyen öregesen nyomtam. Első Borvidék, de nagyon tetszett. :)

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#38185) inf3rno válasza Upo (#38184) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az a lényeg! :-) Van még több ilyen borozós félmaraton is. Lehet egyszer én is elnézek egyre, csak attól tartok fejreállnék a végére. :D

Buliban hasznos! =]

(#38186) oxox


oxox
addikt

sikerült egy Jaybird Tarah-t beszereznem kint US-ben, leteszteltem padon, és szabadban is.
Sajnos a bal fülembe kényelmetlen volt, és ha bedugtam tökig úgy éreztem mintha bedugult volna a fülem (az izzadságtól becuppant gyakorlatilag), szerencsére adtak egy csipeszt is hozzá, amit ugyan igazgatnom kellett tegnap (kinti futásnál), de igy már stabilnak mondható. Jó cucc, ahogy nézem ez váltotta az X3-at.
80usd körül volt (75usd + tax...24k körül vontak le)..gondolkoztam, hogy legyen az x4 (42.000 huf körül jött volna ki), vagy a tarah pro (52k-ért), apróbb eltérések vannak (tarah 6h-t bir, x4 8-ht, tarah pro 14h-t...ami durva mondjuk), mindhárom ipx7 vizálló (ez feltétel volt a JBL kinyirása után), más kicsit a gumi rajtuk, ill. a tarah pro mágneses. Vaciláltam, nem kenyérre kell szerencsére, de úgy voltam vele, hogy elég a legkisebb (az is bőven kiszolgál), aztán ha nagy lesz a szerelem akkor majd a következő Jaybird komolyabb lesz.

hangzásban nagyon ott van (bár botfülem van), telefonon lehet állitgatni a hangzást a programjában (elég pöpec), ami mondjuk fura volt, hogy az órával sz.ptam mikor párositani kellett (kb fél órám ráment)...lényeg, hogy elsőnek az órához kell hozzárendelni, és utána a telefonhoz, bár lehet azt elsőre nem is lehet a programja miatt...lényeg telepitettem a telefonon, de nem látta az óra sehogy sem, aztán látta mint valami eszközt, de nem kapcsolódtak. Ezért nyomtam egy resetet a fülesen (benne van a papirjában, hogy lehet), majd párositottam az órához, és ez után csak a telefonhoz, azóta müködik ahogy kell.

jahh van hozzá három gumi összesen (három méretben), ill. ami hátrány, hogy saját töltője van, tehát nem lehet bármivel tölteni.

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#38187) bandus válasza LanyUs (#38181) üzenetére


bandus
veterán

nézd meg fb-on a paper wings blogot, ő írt most róla egy nagyon csodás beszámolót, egyébként is imádom a stílusát, de ez most különösen remek lett :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#38188) Agony válasza oxox (#38186) üzenetére


Agony
aktív tag

Örülök, hogy nem csak neked nyerte el a tetszésem a Jaybird. :) Bár nekem az X3 van, de én is ugyanígy vagyok vele. Nagyon jó a hangzása, strapabíró és kényelmes. Nekem már volt szerencsém a garanciális részéhez is és ott is nagyon korrektek voltak. Számla (PayPal bizonylat) ellenében, küldtek vadi újat futárral, egy hét se telt bele.

Start with a whisper, end with a scream!

(#38189) oxox válasza Agony (#38188) üzenetére


oxox
addikt

:D nem csak neked nyerte el a tetszésem
nekem is elnyerte a tetszésed

pöpec cucc...akkor mák, hogy bekockáztattam a csomagolást is...de akkor nem is kérték a régit? mivolt a baja?

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#38190) Agony válasza oxox (#38189) üzenetére


Agony
aktív tag

Egyik napról a másikra olyan szinten meghalt benne az akksi, hogy full töltéssel szólt mondjuk 10 percet, aztán már be se kapcsolt. Ha felraktam töltőre világított, hogy veszi a töltést, aztán amikor kizöldült és levettem semmi.

Írtam a supportnak, hogy ez a helyzet, erre bekérték a kábelen lévő SKU számot meg a vásárlást igazoló bizonylatot ami nekem PayPal volt, mert Ebayen vettem UK-ből. Aztán visszaírtak, hogy nagyon sajnálják, nem akarták, hogy a termékük csalódást okozzon és küldenek helyette egy másikat. Még aznap jött is a futár link és asszem 2-3 nap alatt itt is volt a vadi új.

Jó vételről jut eszembe... Tom Inov-8 Race Shell 220-án felbuzdulva én is rászántam magam egy rendes kabátra, ami szakadó esőben is jó partner. Olaszban találtam egy Inov-8 Race Elite Raceshell Full zip kabátot 100 EUR-ért. Szállítani nem szállítanak, de egy kamionos ismerős elment megvenni, úgyhogy ha minden igaz csütörtök-pénteken itthon lesz. A színe kicsit erős, mert csak pirosban volt, gondolom ezért is volt leárazva, de legalább messziről látni. :))

Start with a whisper, end with a scream!

(#38191) Agony


Agony
aktív tag

Kipchoge ősszel újra rámegy a 2 órás maratonra.

Start with a whisper, end with a scream!

(#38192) tomcica válasza Agony (#38190) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Milyen meretet hozattal?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38193) tomcica válasza Agony (#38191) üzenetére


tomcica
Topikgazda

JOl teszi,amig forma van addig ra kell menni es az osszes szponzorbol kipreselni amit csak lehet ! Mas is igy tenne.Ha bejon szuper,ha nem akkor is ellessz ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38194) oxox válasza Agony (#38190) üzenetére


oxox
addikt

ezt? [link]
én is gondolkodok rajta, mert úgy is kéne rendelnem egy cipőt (adidas 700km közelében van már), néhány sortot, meg zoknit...jahh meg egy sapkát, mert izzadok mint a ló, és megy a szemembe.

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#38195) tomcica


tomcica
Topikgazda

Ma meg mentem egy 8km-t konnyut gumival + tehnikak es gyorsitok,meg egy 4km mezitlab a fuvon kifutasnak,de semmi komoly.Holnap meg par rovid eles emelkedo.Elkezdtem a szenhidratot betolteni reggeli rizs,ebed pizza,holnap spaghetti es tojas+lepeny.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38196) Agony válasza oxox (#38194) üzenetére


Agony
aktív tag

Elvileg ez lesz S -es méretben. Holnap este vagy pénteken kiderül. :)

Inov-8 Race Elite RaceShell FZ

A linkedről jut eszembe, hogy SportsShoes-sal most van friss tapasztalatom. "Elveszett" a csomagom a postán... mondjuk nem is értem hogy lehet több 10.000 Ft-os csomagokat levélként, tracking kód nélkül, mocskos nagy Sportsshoes logós zacskóban küldeni, de sebaj...
Szóval elveszett a csomag és megreklamáltam, hogy nem jött meg. Mondták hogy nyugodtan meg és várjam ki a 14 napot, majd megjön. Hát mondom kb. 30 csomagom jött már tőlük és kivétel nélkül itt voltak 4-5 nap alatt, de ok kivárom. Kivártam a maradék 3 napot, aztán újra írtam nekik, hogy hát ez továbbra se jött meg, de nem is értem a XXI. századba, hogy lehet ilyen ótvar a szállításuk, főleg hogy fizetős, míg Kínából rendelsz valami 500 Ft-os ócskaságot és még azt is tracking kóddal küldik. Erre már egy másik ügyfélszolgálatos válaszolt és sűrű elnézések mellett elküldte újra a cuccot DPD-vel, követőkóddal. Pénteken adták fel, kedd reggel már nálam volt. :U Szóval ha veszik el sportsshoes csomagotok, akkor nem reménytelen, bár azt azóta se sikerült megérteni, hogy ez hol éri meg nekik, mert nyilván a hülyének is megéri ellopni egy követhetetlen levelet, amiben tuti valami sport cucc van, ami könnyel elpattintható apróhirdetésben.

Start with a whisper, end with a scream!

(#38197) Never79 válasza tomcica (#38195) üzenetére


Never79
tag

:D

Valami hasonló van nálam is. Még holnap laza 30 perc, s jöhet az élvezet :D (főleg a vége). Nyomom én is a szénhidrátot, a magnéziumot is dupla mennyiségben, és 1 sótabletta / nap.

Hajrá nektek :)

(#38198) oxox válasza Agony (#38196) üzenetére


oxox
addikt

gondolom annyira elenyésző a lopás, hogy a szállitáson igy is többet megspórolnak....meghát nagyobb a forgalom

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#38199) inf3rno válasza Agony (#38196) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem akkor szoktak ezek eltűnni, amikor bekerülnek a magyar posta rendszerébe (ők meg valszeg jóval többet szállítanak nyugati országokba, ahol kevésbé jellemző a lopás). Van egy olyan sejtésem, hogy sokan csak azért járnak a postára dolgozni, mert ott hozzáférnek ilyen csomagokhoz. Nekem eddig nem tűnt el semmi, de a külföldi csomagjaim felét felnyitották, aztán ráírták, hogy sérült. Volt olyan cucc, amit szét is szereltek, aztán összerakás nélkül tették vissza a dobozba. És nem írták rá, hogy a vámhatóság volt, szóval valszeg nem ők voltak... Nem szoktam semmi drágát rendelni pont ezért, max 25k vagy ilyesmi összeg, amit rászánok, egyedül a németektől rendeltem kütyüt 60k-ért.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#38200) tomcica válasza Agony (#38196) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Azert kerdem mert eleg passzent mereteik vannak,ha kicsi lesz neked az S,akkor ennyiert atveszem,Szegeden tudunk talalkozni,okvetlen irj ha nem jo :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.