Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38901) tomcica válasza I02S3F (#38899) üzenetére


tomcica
Topikgazda

elvezd,az elso idoszak akar 6honap 1 ev is menjen igy,szepen nezegeted a hataraidat,es idoben hatralepsz (ugye hallod te is INFERNO kollega :DDD )

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38902) I02S3F válasza tomcica (#38901) üzenetére


I02S3F
őstag

:)

(#38903) inf3rno válasza tomcica (#38901) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja, fütyül a szél. :D Képtelen vagyok 3 hónapot kivárni táv emelés nélkül, legalább a 9-10k legyen meg valamikor :D a 6 out of the question

Buliban hasznos! =]

(#38904) borix válasza I02S3F (#38899) üzenetére


borix
őstag

Ha nem jön a bogi oda kell csapni a lusta kutyának nem szabad elkapatni, rimánkodni, várni rá. :K

(#38905) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Pont most újítottak fel egy utat a szomszédban, aztán pont 5k oda-vissza, úgyhogy adta magát. A pulzusra most nem nagyon figyeltem, mert jöttek a szúnyogok. Legközelebb megpróbálok előbb elindulni. [link] Kezdésnek elég tűrhető, volt egy kis emelkedő a végén, ott elszállt a pulzus 180-ig meg lement a pace 7:30-ra, de úgy általában 170 körül voltam 5:50-el. Az egész sokkal jobb, mint amire számítottam, általában ennél jóval gyengébb szokott lenni az első alkalom kihagyás után. Talán az 5k vagy a meleg teszi, passz. Vasárnap lesz a következő. Szerintem marad a 2 naponta 5k most egy jó darabig, aztán megpróbálom megállni táv növelés nélkül, és talán még nyújtást meg hengerezést is beteszek a végére, bár izzadtan rohadtul nincs kedvem mindent összekenni a lakásban.

Buliban hasznos! =]

(#38906) tomcica válasza inf3rno (#38905) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Bekezdtel am :) ez mar pulzusilag fokozos temponak felel meg,ha most megallnad h a kovetkezo 5km-d szo szerint totyoges 150-es pulzuson,azutan ket napra ra a rakovetkezo is,es utana megint mennel egy ilyet,akkor az akar mukodhetne is.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38907) bencze válasza Agony (#38888) üzenetére


bencze
senior tag

Ez a hevederes gumihúzósdi izgatja a fantáziám, igaz nem tudom itt hol tudnám művelni, biztos el lehetne vonulni autóval valami erdei útra (nem lakom falu szélen). Valamikor lehet érdemes lenne megcsinálni. :)

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#38908) emvy


emvy
nagyúr

5:54:00 a féltáv. Futásra meghaltam, mert nem úszom és nem bringázom egyébként, szóval szétcsaptam magam a futásra.

while (!sleep) sheep++;

(#38909) tomcica válasza emvy (#38908) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:C

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38910) parandroid válasza emvy (#38908) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Whatever. Legyűrted. Gratz. Néztem straván a trackeket, lehet, hogy nem pb, de semmi gond nincs szerintem ezekkel az időkkel. Egyszer csak ki kéne próbálnom ezt a triatlonosdit, kár, hogy úszni alig tudok, biciklin meg vagy 20 éve nemigen ültem. Ma mentem 40k-t vele, ez nemcsak az említett 20 év leghosszabb biciklis útja volt, de életemben talán 2-3 alkalommal mentem ennyit egyben. Mondjuk meglepően laza volt, igaz, nem is igen hajtottuk meg magunkat.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#38911) emvy válasza parandroid (#38910) üzenetére


emvy
nagyúr

Triatlonon nekem ez PB (nem a futás, hanem az összidő). Tök amatőr szervezés, hatan teljesítettük az egészet. A 90 km-es félig kátyús bringaútvonalon a 30.5-ös átlag nekem jó.
Szóval nagyon elégedett vagyok, három éve 6:42-t csináltam.

A feleségem viszont két hónapja kezdett el futni, semmilyen atlétikai háttere nincs, 2:13-as félmaratont futott ma

Bringán (is) a tempó öl. 25-el letekerni laza, 35-el meg nem. :)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#38912) tomcica válasza emvy (#38911) üzenetére


tomcica
Topikgazda

PB az PB,ha meg majd egyszer igazan le akarod faragni,akkor majd ugy allsz neki.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38913) I02S3F válasza tomcica (#38912) üzenetére


I02S3F
őstag

PB=Personal Best?

(#38914) parandroid válasza I02S3F (#38913) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

:K

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#38915) inf3rno válasza tomcica (#38906) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Olyan 170-175 között van érzésre a laktát küszöb, az alá szokott beállni magától a pulzus, ha érzésre futom. Szerintem egyelőre nem kell ezzel foglalkozni, mert 1-2 hét alatt tud 10-20 ütést is esni, amikor hosszabb kihagyás után újra kezdek. Utána van értelme beállítani, akkor már lassulni szokott az esése. Futok még így érzésre 3 alkalmat, aztán tőlem mehet ez 2x150+1x165.

Amivel jóval többet kéne foglalkoznom az a nyújtás, SMR, futóiskola, stb. Pár perc alatt lerendezem lustaságból, aztán szerintem azért sérülök le mindig 3 hónap után, amikor a pulzus már kezdene jó lenni. Gyakorlatilag minden recseg ropog és be van rövidülve térd alatt.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#38916) tomcica válasza inf3rno (#38915) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ha tudod,hogy mit kell csinalnod,akkor miert nem csinalod? olyan vagy,mint egy visszaeso alkoholista :P tessek nyujtani napi 2-3x rovidet (ha nincs akkora turelem hozza) meg 1-2 rovid hengerezes,mar az is sokat segit

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38917) I02S3F válasza tomcica (#38916) üzenetére


I02S3F
őstag

Hát ööö :DDD Akkor most én is nyújtok egy kicsit :) :D

(#38918) Serpiko válasza inf3rno (#38915) üzenetére


Serpiko
addikt

Futoiskola az meg mi a manó?

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#38919) inf3rno válasza tomcica (#38916) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Edzés után szoktam régen, de valahogy elfáradok és már nincs türelmem hozzá. A napi 2-3x rövid az megy. :D

Buliban hasznos! =]

(#38920) tomcica válasza inf3rno (#38919) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Akkor tessek annyival kezdeni.A turelem pedig egy mentalis "izom" azt is napi szinten fejleszteni kell mindig egy picit.Nem adjak csak ugy,foleg a mai rohano vilagban ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38921) tomcica válasza tomcica (#38920) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ahogy a keleti samuraj tanokban van a mondas:
"daily sharpen the blade" - azaz napi szinten elesitsd a penget,ez pont erre (is) vonatkozik,mindig csiszolj magadon egy kicsit,ha epp nem a testen,akkor az elmen,ha nem azon akkor a legzesen,ha azon se akkor meditacioval a belso csend eszrevetelen :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38922) inf3rno válasza tomcica (#38920) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A rövidet így értettem:

;] ;]

Komolyra fordítva, szerinted mennyire muszáj rögtön edzés után lenyújtani és hengerezni? Nem várhat mondjuk fél-egy órát amíg lezuhanyzok, iszok valamit, stb?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#38923) borix válasza inf3rno (#38922) üzenetére


borix
őstag

Komolytalan a kérdés.
A futással együtt jár a bemelegítés és a nyújtás is aki ezt elhanyagolja, mint volt, hogy én is most kihagyom most lazábbra veszem belefér és nem fért bele meg is lett a következménye.
Mi a garancia arra, hogy fél egy óra múlva rendesen le fogod nyújtani?Nem is biztos hogy akkor már, hogy olyan jót tesz a bemerevedett lábaknak.
A hengerelést meg pont lefogod sz@ani ha a nyújtást sem veszed komolyan jó ez még a kisebbik probléma az átlag ember szintjén nem kell napi szinten megrögzötten hengerelgetni.
Már évekkel ezelőtt megmondtam neked a futás árt csak tönkre teszed vele magad. ;]

(#38924) inf3rno válasza borix (#38923) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Még szerencse, hogy nem téged kérdeztelek. ;]

Buliban hasznos! =]

(#38925) tomcica válasza inf3rno (#38922) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Amikor laza napom van akkor a futas utan szoktam kicsit nyujtani meg ott helyben es kesobb par orara ra otthon alaposabban.Viszont amikor tempos nap van,verseny v. intervalok akkor nem szoktam utanuk kozvetlen nyujtani,igy is szet van minden cincalva a nyujtassal nem tetozom.Ez utobbinal par orara ra nyujtok es akkor naaagyon oda kell figyelni,a nyujtas elott picit elinditani a verkeringest (foleg vadli,achiless kornyeken) akar hengerrel v. kis masszirozassal,vagy akar meleg vizes furdovel.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38926) inf3rno válasza tomcica (#38925) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja azt vágom, hogy nem jó hidegen nyújtani. Csak azért kérdem, mert eddig mindenki, akit láttam közvetlenül utána nyújt 5-10 percet, aztán le van tudva, nekem meg kényelmetlen közvetlenül utána nyújtani. Egyrészt kint kihűlök, ha olyan az idő, akkor meg ugyanúgy nem jó a nyújtás, bent meg összeizzadok mindent, aztán utána vihetem a szőnyeget tisztítóba, mert izzadtság szagú lesz.

Ennyi edzés mellett mikor csinálsz te olyan nyújtást, ami nem csak arra megy, hogy visszaállítsa az izmok hosszát, hanem inakat is nyújt?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#38927) tomcica válasza inf3rno (#38926) üzenetére


tomcica
Topikgazda

delelott 9-10kozott a melohelyen

5 perc arra eleg csak,hogy valamennyire megnyugtasd a lelkiismeretedet,hogy igen,nyujtottal...nem eleg

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38928) tomcica


tomcica
Topikgazda

30km benne 21k 1+1+1 (terv 4:30-4:00-3:30) mar a negyedik kilometernel ereztem,hogy elborul az agy,elfolyik a magzatviz es megindul minden.

(4:32,3:52,3:27,4:15,3:51,3:24,4:09,3:48,3:21,4:07,3:39,3:21,4:03,3:32,3:22,3:46,3:36,3:25,3:43,3:26,3:21)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38929) Agony válasza tomcica (#38928) üzenetére


Agony
aktív tag

Ezeket a 3:20-3:30 közötti ezreket nem tudom feldolgozni... egy vasárnapi edzésnek jobb félmaraton mint amit én versenyen szeretnék elérni. :U

Hogy látod most amúgy a formád, versenyen mi lenne elérhető 21K-n? Épp megnéztem a tavaly decemberi szegedi jótékonyság félmaratont, ahol "együtt" futottunk, 3:31-re futottad az első felét, 3:32-re a másodikat, de a befutó videódban nem tűnsz túl meggyötörtnek. :D

Nekem ott nagyon jól sikerült tartani a tempót az első és a második szakasz is 4:03-4:03 lett, de nagyon kár volt a hosszú nadrágért és a mellényért. Egy rövid nadrág + hosszú póló kombóval, talán megcsíphető lett volna a 4:00. Remélem a kicsit hűvösebb őszi időszakra sikerült fejlődni annyit, hogy lehet gurítani valamit 3:50 környékére.

[ Szerkesztve ]

Start with a whisper, end with a scream!

(#38930) tomcica válasza Agony (#38929) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ma egy gyors palyan,ahol nincs annyi fordito mint Szegeden bement volna 1:13 tulso felere.Palyan nagyon szepen lehet tempot tartani,utcai versenyeken ritka az ilyen.
Na,nem mindig adja am ez igy,becsulom is az ilyen vasarnapokat :K :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38931) Agony válasza tomcica (#38930) üzenetére


Agony
aktív tag

Letoltam én is a 400/400-as 20K-t, meglepően jól ment, nem haltam meg a végére, pedig amikor indultam ez a kellemes 85-90% -os páratartalom nem sok jóval kecsegtetett. A bemelegítésnél a hátam közepére se kívántam az egészet, már a 4:50-es tempón is ömlött rólam a víz, aztán ahogy lement az első pár 3:40/4:40 váltás, egészen megjött a kedvem. Utána már lement a 18 szett megállás nélkül és a ~3 km kifutás is egy kellemes kocogás volt. A pihenőknél figyeltem, hogy 4:40-nél semmiképp ne legyek gyorsabb, de a tempó szakaszban próbáltam inkább 3:30-3:40 közé lőni, az eredeti 3:40-3:50 helyett. Végig adta, sehol se lassultam bele a 400 méterbe, de a pulzusom azért szépen felmászott. Az első szettekben a tempó szakasz még ~170 bpm-re ment, az utolsó szett már inkább ~180-ra. Most meg próbálok felszáradni. ;]

Start with a whisper, end with a scream!

(#38932) inf3rno válasza tomcica (#38928) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem igazán sikerült tartani a 4:30-at meg a 4:00-t. Ilyenkor nem szidod le magad a végén? ;] Vagy direkt fokozóra ment? Beteg egy tempó. :D

Ja amúgy igazad lett, hogy túl erős volt a múltkori, van egy kis izomláz. Nem mintha zavarna, de pont elég, hogy holnapra toljam a mait, úgyis esett pont most. Mára lesz fél óra nyújtás így külön, mert érzem, hogy minden húzódik. Hengernél még mindig nem tudtam dönteni, hogy a fekete legyen nagy tüskékkel, vagy a piros barázdált. A feketét már próbáltam egyszer futólag és baromi fájdalmas volt vele, szóval talán az lesz. Még agyalok, hogy talán jobb lenne kettő, mert a nagy tüskék inkább nagyobb izmokra, esetleg hátra tűnnek jónak, a kicsi meg vádlira meg ilyesmire.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#38933) tomcica válasza Agony (#38931) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Bravo ifju padawan,konnyebben emeszted te is az ilyeneket,mint a direkt tempot,de majd egyik tamogatja a masikat.
Innen a regeneracio a lenyeg,holnap ha erzed h jol esik a mozgas,akkor egy 5km totyoges mehet,ha kell a teljes piheno akkor teljes piheno.
Jo lesz ez :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38934) tomcica válasza inf3rno (#38932) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Hat igen,ezzel a jovo heti 16km felmero egyben el is marad,mert az mar sok lenne,keddi eros edzes egybol kiesik,szoval egy ilyen "aprocska" valtozas miatt at kell ezt-azt alakitani.
Ha innen bent hagynam jovo heten a harom eros napot,akkor tul hamar lendulne be a forma,mar igy is gyanus,de hat ez van.Par nap igazi totyoges elveszi az elet,csak majd oda kell figyelni h fokozora menjen a ket kovetkezo eros edzes,egymasra epitve,egyre jobban tekerve a potmeteren.

Te csak ovatosan csinald,a mottod: kevesebb = tobb ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38935) titetoyz


titetoyz
tag

elérkezett az egyik főverseny hete, szombat 15-vasárnap 20km lesz a verseny.

mit javasolsz tom, hogy mozogjak előtte? gondoltam egy laza 400/200 váltogatásra mondjuk kedden, csütörtök átmozgató, vagy nem tudom... tanácstalan vagyok.

(#38936) tomcica válasza titetoyz (#38935) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az se rossz,de nezd csak ezt:
kedd bo melegites 3-5km fokozos lassurol-kozepesre,utana nehany gyorsito = 2-3 x 70-80m(vissza seta) majd 3 x 1000m (egy picit erosebbre a tervezett versenytemponal,szoval ez nem tul gyors,inkabb versenyspecifikus) kozte 200m kocogassal,ezutan 5perc laza kb 800-1000m,majd 3 x 200/200 ez viszont eros 200m kb 90% es kozepes 200m kb 80%,ugy erezd a masodik utan,hogy epp csak kitolod a harmadikat.
Bo kifutas 3-5km.
Ez egy hosszabb edzes,de belobbantja boogie-t ;) ezutan mar semmi komolyat ne csinalj szombatig,csak joleso 5-7km,egyedul csutortokon tehetsz bele 4-5 x 100m gyorsulot (NEM SPRINT) vegig kontrollaltan,azt is csak azert h felporogjon a lab bo pihenovel 300m totyoges,a pulzus ne maradjon fent!

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38937) titetoyz válasza tomcica (#38936) üzenetére


titetoyz
tag

köszönöm szépen! :)

(#38938) inf3rno válasza tomcica (#38934) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja csak ha érzi az ember, hogy megy aznap, akkor baromi nehezen fogja vissza magát. :-) Most igyekszem fegyelmezett maradni, amennyire lehet. Tényleg jó lenne újra elindulni, és nem lesérülni 2-3 hónapon belül. Utoljára talán a 2 évvel ezelőtti ultramaraton előtt volt, hogy egyben le tudtam futni 3 hónapot havi 100k-val. Ott a versenyen ment szét a lábam. Azóta mindig van valami. :S

Buliban hasznos! =]

(#38939) tomcica válasza inf3rno (#38938) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Mivel szeretsz futni erdemes alaposan es tobb oldalrol (nyujtas,henger,erosites,pihenes,seta,keresztedzes stb.) ujraepitened,utana mar nem lesz baj,ha kontrollalni tudod magad :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38940) Danika256 válasza tomcica (#37433) üzenetére


Danika256
aktív tag

Sziasztok!

Ígértem jelentkezem majd eredménnyel edzés és cipő témában ( lásd Altra 0-ás drop VS Asics Foundation full pronáló lábra való, betéttel használva.).

Biztos többen emlékeztek, hogy már jó régen sérüléssel küzdök, talpi bőnye gyulladás, most már megfűszerezve egy jó kis sarkantyúval, ami által nagyon nehézkes a gyógyulási folyamat.
Sajnos nem is vagyok még sokkal közelebb hozzá és ismét eltelt egy fél év..

A másik téma meg a tekeréses edzés futás nélkül futásra, hogy ez mit is ér ha futóversenyre készül az ember.. :DD :))

Nos hát...

Ma voltam versenyen, nekem 7km jutott a váltóban, de bőven elég is volt! 2 hete készültem, futással is, próbálgattam a cipőket..

Megjött az ALTRA Escalante 1.5 is...
Nagyon nagy elvárásaim voltak a cipővel kapcsolatban, hogy majd a sportbetétemmel ez lesz a tökéletes cipő a sérült talpamhoz.. Háááát nem kicsit tévedtem!!

Csalódtam, mert ez nem is egy cipő, hanem inkább egy mamuszhoz hasonlíthatnám.. ;] :P
A mezítlábas kivitel az ok, de a sarkamat szinte semmi, de semmi nem fogja.. 0 tartása van!! Ez pedig fontos lenne!! Olyan mint egy keret, egy cipőbetétnek..
Az biztos, hogy szebben futok benne, mintha mezítláb futnék, de a sarkam nagyon nem tudta tolerálni.. Mindent érezni benne! Futottam egyet az ASICS Foundation cipőmmel is, ugyanazzal a betétemmel, és ég és föld volt a különbség!!

Nos, az cipő... Abban alig érzem a sarkam, igaz a betéttel egy picit sok a korrekciója, de ez még mindig a jobbik eset.. Szóval ennyit a cipő témáról a sérült talpamhoz, egyelőre marad a csónak cipő!
De sebaj, jó lesz az Altra majd futóiskolázáshoz, esetleg atlétika pályára résztávozni, ha meggyógyultam! :)

Na és az edzés, felkészülés..:

A mai verseny előtt össz. 15km-t futottam az évben, azt is az utóbbi 2 hét alatt.
Az is kiderült, hogy most futkorászva semmit nem javult a lábam, a sarkantyú miatt újra belobban..
Szóval azt kell valahogy kiiktatnom, különben nem lesz gyógyulás!

A legtöbben azt mondták, mondtátok, hogy futás nélkül csak tekerve nem sokat ér az edzés futáshoz, én meg megpróbáltam a lehetetlent!! :)
Más választásom nem is volt..Erről szólt ez a project! Nos hát megvan az eredmény is! :P

Szóval tavaly a legjobb formámban, ideális, nem párás, hűs időben olyan 4:25-ös 10K-t tudtam futni..

Idén szigorú terv szerint toltam a spinracingeket, spinning órákat, saját edzéseket spinning bringán, meg simán is.. Felépítve hétről- hétre volt, hogy már 3 órakat toltam egyszerre, sok karozás, gyakorlatok, meghalós edzések stb..

Így ment a diéta is, a talpamat sem terheltem, javulgatott lassanként szépen..
Jó Fittnek is éreztem magam, így jött el a mai futás..

A keringésem az nagyon szuper volt, ezt már a kis futásokkor is láttam, semmivel sem vagyok ezzel lemaradva, mintha végig futottam volna az évet. Bírom a nagy pulzust is!

Az erőnlét ami azért eléggé megkopott, az izmaim jóval kevésbé bírják a terhelést, bármennyire is komolyan edzettem, tepertem az egész évben!
Számszerűsítve...
Full párás, döglesztő időben 4:45-lett a 7km, de erősen lassulva, 4:10-ről indulva.

Összevetve a tavalyi PB-menetemmel, körülményekkel, most ez olyan 4:40 lehetett volna, csak most vízhólyag is kínzott. Ez tehát kb. 15 másodperces lassulás. Illetve érezhetően hamarabb fogyok.
Szerintem ez nem rossz eredmény, tekintve, hogy a kritikus, fontos talajérintéses fázis szinte végig kimaradt az évben.. Ugye hát csak 15km volt..

Szóval én elégedett vagyok, szerintem a válasz, hogy igenis lehet tekerve edzeni futásra, ha nincs más mód, de igen--igen oda kell tegye magát az ember, figyelve, hogy hogyan, milyen izmokat edz!!

Az én naiv számolásom, hogy a tekeréses edzést időtartamát 1.5-el el kell osztani, hogy hozzávetőlegesen futásra le lehessen vetíteni, viszont megbukott! Jó az 2, 2.5-nek is! Tehát egy erő-állóképességi 2 órás edzés is, kb 50 perc futással összevethető, jó esetben!

De ha nincs más lehetőség, akkor nincs más, megéri csinálni még ha nem is túl hatékony! Szerintem egy hónap komoly futással, be lehetne hozni a különbséget!

Nem kell egyetérteni, várom a véleményeiteket, de én ezt tapasztaltam!
Köszi, hogy végigolvastátok! :)

(#38941) parandroid válasza Danika256 (#38940) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ismerős szerint, aki bringás volt, és 2-3 éve váltott futásra, 2-3x-os a szorzó. Ő épp azért váltott, mert nem volt ideje tekerni, futni meg elég fele-harmadannyit is. 3:30-as maratont csinált idén, az így 40 fölött nem szar, munka, gyerek mellett. Jó, mondjuk aktívan sportolt mindig is, bringát is elég komolyan tolta.

Lábadnak jobbulást, sok kitartást, és türelmet neked, meg inf3rnonak is!

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#38942) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

Sziasztok
Ugyan tudom, hogy idonkent megkerdezik, es mar en is megkerdeztem, de lehet azota valtozott a vilag :)
Szerintetek mi most a legjobb alap fitnes sport ora?
Bicajozashoz, futashoz, sulyzos edzeshez stb.
Vagy csak a napi tevekenyseg monitorozasahoz?
Nem profi kategoriat keresek, es nem is mundent tudo okosorat. Azert viszinylag legyen friss fejlesztes :)

(#38943) Serpiko válasza Sterilzona (#38942) üzenetére


Serpiko
addikt

Nekem Apple watch S4 van ez tökéletes nekem hobby futonak illetve a hétköznapi dolgokhoz is.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#38944) tomcica válasza Danika256 (#38940) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Gratula a kitartasodhoz,nem hiaba csinalod akit csinalsz.Meggyogyul a labad,osszeall a megfelelo cipo kombo es repulni fogsz !

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38945) tomcica válasza Sterilzona (#38942) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ha szukos a penztarca siman elvan az ember egy Polar M430-al is ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38946) titetoyz válasza tomcica (#38945) üzenetére


titetoyz
tag

vagy M400 + pánt, árban ugyanaz de a pulzusmérés fényévekkel pontosabb :D

(#38947) tomcica válasza titetoyz (#38946) üzenetére


tomcica
Topikgazda

igy-igy,en is M430+pantra gondoltam,csak azert ez utobbi,mert modernebbet akart

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38948) borix


borix
őstag

Nem jó a M430 egy rakás sz@r akkor tudtam meg én is mikor vettem egyet utána egyből vágtam miért volt tele vele az apró.
Azt hittem mellkasövvel tovább fogja bírni mint optikai érzékelővel hát nem kevesebb lett az üzemideje 5 - 5:30 órát alig érte el.
Kivették belőle a hangjelzést rezgő volt csak az meg egy gyenge sz@r lassú tempónál is mikor kevésbé intenzíven mozgatja a kezét az ember akkor is alig lehetett érezni mikor rezeg mikor kellene tempót váltani.
Ha firmware frissítéssel nem orvosolták akkor edzés levezetésre emiatt alkalmatlan.
Zavaró volt az optikai érzékelő is nekem kiálló volt és nyomta a kezem nem tudtam megszokni.
Ha nem változtattak az álláspontjukon akkor csak Polar övekkel kompatibilis az óra abból meg H10 övet érdemes venni ami zsebbenyúlós 25E igaz az egyik ha nem a legjobb.
De sok bajom volt ezzel az ajánlott modellel, magánügy ti csak vegyétek! ;]

(#38949) tomcica válasza borix (#38948) üzenetére


tomcica
Topikgazda

En anno a M400-al szoptam,de allandoan,pedig sok embernek meg jol muzsikalt.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38950) borix válasza tomcica (#38949) üzenetére


borix
őstag

Abba legalább volt hangjelzés és az optikai érzékelő nem nyomta a kezedet.

Nyilván akinek még sosem volt minőségibb pulzusmérő órája annak az M430 is megteszi.
Nekem a FR920XT után amit rezgő jelzéssel használtam az M430 használhatatlan volt edzés levezetésre.
Nem éreztem a rezgését sétálás közben jó volt akkor lehetett érezni de futás során intenzívebb karmozgásnál nem nagyon érzékeltem sétálgatni vele attól még megteszi nem igaz? ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.