Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38601) borix válasza Never79 (#38600) üzenetére


borix
őstag

Mi a cél az egyre hosszabb táv mit takar? Hova esik most a Z3 neked és hova a laktatküszöb?
Labor vizsgálat inkább az anyagcsere miatt fontos pl ultrásoknál zsír/szénhidrát aránya a zónákban.

(#38602) Never79 válasza borix (#38601) üzenetére


Never79
tag

Hülyeséget írtam... Vagyis félig 🙂. A garmin szerinti zónát néztem ugye ott csak 5 szegmensre van felosztva a pulzusod. Ott z3 a "jó zóna". Szóval igen aerobban kell sokat futnom (z2) igazad van, most hogy nézem a trainingpeakset. Sorry mea culpa. Nekem LT 175 környékén van, és 153-155 körül kell sokat futni.
Egyenlőre végső cél a Vérkör, aztán majd meglátom hogyan tovább.

[ Szerkesztve ]

(#38603) tomcica


tomcica
Topikgazda

Tegnap mar birtam setalni egy fel orat :P reg cibaltam szet ennyire magam,az UB utani allapot ehhez kepest kejutazas.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38604) vans?


vans?
őstag

sziasztok,

van hasznaltpiaca a futocipoknek? A fajdalmaim miatt cipot is vettem ujat, hatha, egy kicsivel jobb talan, a regebbitol szabadulnek, mert igy mar 3 van, es nagyon amator vagyok ehhez a mennyiseghez.
Asics GT1000 a regebbi, max. 100km-t futottam benne, szerintetek mennyit er egy ilyen illetve erdemes-e egyaltalan foglalkozni vele?
Az uj egyebkent GT-2000, bar ugy erzem ez sem tokeletes a labamra. Nem tudjak eldonteni az Asics markaboltban, hogy mennyire is pronal a labam es melyik a jobb ra (GT1000 v 2000),,,

koszi!

[ Szerkesztve ]

hábm bábm

(#38605) Alg válasza vans? (#38604) üzenetére


Alg
veterán

Szia,

Én a FB csoportban adtam el a cipőket amikről 1-2 használat után kiderült hogy nem jók.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#38606) bencze válasza vans? (#38604) üzenetére


bencze
senior tag

Kérdés mi a tökéletes, a 2000 erősen pronáló volt az 1000 kevésbé, valamelyik jó kell legyen. Én inkáőbb neutrális felé hajlok, az ezresben tudtam futni, a 2000 fura volt de abban is tudtam futni, beleraktam 1200km-t. Mi a tökéletes? Emberfüggő nekem egyik cipő sem az, mindegyiket be kell törni 50-100km alatt, mindegyik tud vízhólyagot csinálni, elsőre szinte mind kicsit szűkek aztán általában kitaposom.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#38607) I02S3F


I02S3F
őstag

Sziasztok!

Mi az az árkategória, ami alatt kezdőként nem érdemes futócipőt venni?

Nem akarom sem a legrosszabb futóélményt, sem a legdrágább futócipőt. Hiszen most kezdtem. :R

[ Szerkesztve ]

(#38608) emvy válasza I02S3F (#38607) üzenetére


emvy
nagyúr

Hatvanezer forintnal olcsobb cipoben en a furdoszobaba se megyek ki.

while (!sleep) sheep++;

(#38609) tomcica válasza I02S3F (#38607) üzenetére


tomcica
Topikgazda

En szetneznek a learazott kifuto modellek kozott,ilyen Nike Pegasus 33-34,Saucony Ride 9 ha neutralis mindenre alkalmas cipo kell.Valassz olyan szint es kinezetet,h kesobb akar utcara is fel tudd majd venni,ugy mar egesz jo befektetes.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38610) tomcica válasza emvy (#38608) üzenetére


tomcica
Topikgazda

hehe :) egybol a melyvizbe dobnad az embert :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38611) I02S3F válasza tomcica (#38609) üzenetére


I02S3F
őstag

6-max 10e-et szánnék rá.Ebből akkor sem többet, ha jóval jobbat kapok drágábban. Most kezdtem. És tudom, hogy a megéri befektetni jó cipőbe, heti 1x/2x 30-40 perc futáshoz nem akarok drágább cipőt venni. Ha viszont megmaradok a futásnál, akkor befektetek jobb cipőbe is.

Nagyon ártok magamnak egy ilyen árú cipővel és inkább spóroljak össze egy drágábbra valót? :R

Az ajánlást köszönöm! Viszont ennyit nem is tudok, meg nem is szeretnék rá költeni.

(#38612) tomcica válasza I02S3F (#38611) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Figyelj,sima decathlonos kalenji cipoben is lehet edzegetni.A kezdoknel a nagyobb problema a gyors mennyisegi emeles,mint a cipo.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38613) parandroid válasza I02S3F (#38611) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nézz szét egy outletben. Ha nincs semmi gond a lábaddal, akkor 15-20k között van egy jó alapcipő a nem friss modellek közül (ami le van árazva, tavaly, vagy egy évvel előtte ez volt az űbercsúcs, fejleszteni meg már úgysem bírnak mit, max dizájnt). Valami neutrális asics/nike vonalon érdemes kezdőként körülnézni. Nekem is volt az elején kalenjim, kétféle árkategória is (40/60 eur) még az utcai cipőimhez képest is merevek, nehezek voltak, de legalább alig tartottak. Az egyikből egyéb edzős cipő lett, a másikat kb 600km futópaddal széttapostam. Az ugyanennyiért vett nike pegasusokba duplaennyi km belemegy, és még mindig kényelmesek, csak kicsit felkeményednek.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#38614) I02S3F válasza tomcica (#38612) üzenetére


I02S3F
őstag

Köszönöm!

(#38613) peterkeT - Köszönöm! Megfontolom, mert ez nem egy eszeveszett összeg! :R (Több, mint elképzeltem, de spórolással ki tudom gazdálkodni) :R
Szerk.: Most nézem, hogy a 40-60 eurós cipők kibírtak 600km-t. Az azért nekem megfelel. Az általad említett hátrányakom még elgondolkodom!

[ Szerkesztve ]

(#38615) I02S3F válasza tomcica (#38612) üzenetére


I02S3F
őstag

A kezdoknel a nagyobb problema a gyors mennyisegi emeles - Ezügyben tanácsot szívesen fogadok!

Már az első alkalmat túltoltam. Ezt tudom. Egyhuzamban vagy 2-3-4 percet tudok futni. Ezért kezdtem egy sorozatot 30mp futással, utána 1 perc sétával. Ezt 5-ször ismételem, majd 1 perc szünet után 35mp futás, 1 perc séta, 5* majd 1,5 perc séta, majd 40mp futás 1,5 perc séta 5*, majd 2 perc séta, majd 45 mp futás utána 1:45 perc séta 5* és itt kifulladtam. Ebbe sajnos belevittem 1-2 perc sprintet is.

Mindezt első edzésen. Másnap hulla voltam. Sajnos azt gondoltam, hogy minél több erőmet használom annál jobb lesz (tévedtem). Ezeket utólag tudom.

Gondolom, ha például ezt követem, akkor nem nyúlok mellé. :R

(#38616) lovace válasza I02S3F (#38615) üzenetére


lovace
aktív tag

Én tavaly nyáron a C25K programmal kezdtem el futni, amíg el nem értem az első 5km-emet. Javaslom! Androidra, ios-re telepíthető és nagyon szépen felépíti az edzéseket!

(#38617) tomcica válasza I02S3F (#38615) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ez,hogy igy valtogatod az nagyon jo,de nincs isten h megengednem a felmaraton barmilyen teljesiteset ennyi "edzessel".

En ugy csinalnam,hogy szepen retegesen epitgetnem egymasra a dolgokat,elso ez ahogy csinalod futas/kocogas/seta valtogatasa.Seta nagy lepesekkel emelkedore (ez hetente 1x csak erintve).Teljes test erositese,minden fo izomcsoportot erintve,ezt heti 2x sajat testsullyal.
1-2honapig heti 3-4 edzes fenntartasa,hogy kiepuljon az elfaradas/regeneracio korforgasa es mintegy igenyelje a szervezet.
Utana olyan iranyba nehezited a dolgokat,hogy el tudd erni a heti 3x futast 30-40percnyit.Minden mas edzes,kiegeszito ezt tamogassa melle.
Aztan mehet az alapozas kezdese,az ott van fent a topic osszefoglaloban.
Borix kollega epp a napokban hozta fel,ha reszletesebb leiras kell ott a HADD v. klasszikus Lydiard alap epites.Ez inkabb szorgalom es rendszeresseg,szigoru kontrollal,mint tehetseg kerdese.
Na utana johet az elso felmaraton,amit le is futnal,ha az a cel.
Kozben van ido beallitani a testsulyt,eros legyen,de konnyu.Keves zsir,felesleges izom nelkul,de nem ez a fat skinny tipus,ami manapsag a modelleknel divik.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38618) borix válasza I02S3F (#38615) üzenetére


borix
őstag

El kel döntened mennyire veszed komolyan a futást van e kitartásod motivációd az egészhez.
Idő igényes rá kell szánni nem érdemes kapkodni nincsenek csoda módszerek.
Sokan nagy hévvel elkezdenek futni majd pár hét pár hónap elteltével szépen abba is hagyják.

Egy pulzusmérő jó szolgálatot tenne akár telefonnal is nem kell egyből órába beruházni.

Nincs pulzusmérő akkor mivel a kondid elég silány a helyedben gyaloglással kezdeném 5-10-15km minél több nap kimenni egy héten ha lehet.
2-3 hét elteltével mehet a bele, bele futás arra figyelve,hogy a légzésed olyan legyen mintha valakivel futnál és megerőltetés nélkül természetesen menjen a beszélgetés.
Ezután 1 gyaloglás 2 futás beszédteszt végéig majd megint gyaloglás míg lenyugszik a pulzusod és ezeket ismételve mikor már nem nagy cucc lefutni lassú tempóban 5km mehet normálisabb edzésterv.
Komolyabb túlsúlyod van akkor sok gyaloglást inkább a futást ne erőltesd!

(#38619) tomcica válasza borix (#38618) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Igen,szerintem is ez az elso kulcs,hogy raalljon az ember fejben arra,hogy innen mostmar elete vegeig mozogni fog.Utana jonni fog szepen minden.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38620) bandus


bandus
veterán

Megérkezett a Pegasus 36

nekem szokás szerint nagyon bejön, alig várom, hogy megkaparintsak egyet :K kár, hogy még egy szűz 35-ös is a fiókban figyel.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#38621) tomcica válasza bandus (#38620) üzenetére


tomcica
Topikgazda

na,szuper,akkor lejon tartosan az ara a 35-os modellnek :C amig el nem fogy a keszlet

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38622) Agony válasza tomcica (#38621) üzenetére


Agony
aktív tag

Tom... azt hiszem mától te leszel a "szexi" szó új definiciója. :))

Start with a whisper, end with a scream!

(#38623) ígyvanferi válasza Agony (#38622) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Hát ez nagyon 'csecse'. :D Pénteken feladták és már meg is érkezett? Az úgy nem rossz. Az enyémet tegnap este adták fel, a héten már necces, hétfő meg munkaszüneti nap. :(((

Nem rossz az új Pegasus! Bár most kisebb dizájnbeli változást látok így elsőre, mint a 34 és 35 között. Ja, jöhetnek a 60 euró alá akciózott 'kiöregedett' 35-ösök.

[ Szerkesztve ]

(#38624) tepenzed


tepenzed
őstag

Sziasztok!

Recsegett,ropogott mindenem, úgyhogy végignyomtam egy 3 hónapos Biotech Arthro guard kúrát. Az eredmény az lett, hogy mostmár mindenem kattog, elég hangosan, a térdem szinte állandóan.
Van valami csodaszer, megoldás? 30 alatt vagyok, míg nem futottam rendszeresen nem voltak ilyen problémáim, legalábbis nem a térdemnél. A könyököm már régen is kattogott, különösen fekvőtámasznál volt zavaró, míg nem melegedett be a karom.

(#38625) zaskar válasza bandus (#38620) üzenetére


zaskar
senior tag

És ismét lesz belőle trail verzió, mert egy ideje már nem volt.

(#38626) Agony válasza ígyvanferi (#38623) üzenetére


Agony
aktív tag

Igen, általában 3-5 nap alatt jön meg... múltkor több mint 20 nap után rájuk írtam, hogy ez nem nyert, de állították, hogy csak várjam ki a 30 napot, majd meglesz... hát persze, nyilván. :D
Most is két cipő jött egy giga SportsShoes logót zacskóba sima elsőbbségi levélként, igazi felhívás keringőre a tolajoknak.

Start with a whisper, end with a scream!

(#38627) tomcica válasza Agony (#38622) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:DDD meg a vegen sminkelnem is kell :P jovo heten kedd v szerda Szegeden leszek,atvennem es kifizetnem :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38628) I02S3F


I02S3F
őstag

Köszönöm szépen a segítséget! :) Akkor alapozok! :R

(#38629) Chuck Norris


Chuck Norris
senior tag

Megvan mi is volt az igazi motiváció [link] ;]

[ Szerkesztve ]

(#38630) norby_42 válasza tomcica (#38621) üzenetére


norby_42
aktív tag

Tényleg, nem tudtok valahol akciós Pegát? Most 33-as van (nem a mérete :), nekem az is jó lenne.

Eat pasta, run fasta

(#38631) oxox válasza ígyvanferi (#38623) üzenetére


oxox
addikt

Akkor feladtuk nekik a leckét :) én szombaton rendeltem meg a kayanot + saucony-t. Nekem is már uton van a tracking szerint

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#38632) tomcica válasza Chuck Norris (#38629) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:DDD :R ennyi,megyek is huzni

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38633) tomcica válasza norby_42 (#38630) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az instersport-bol rendeltem neten,mondjuk a szerb intersportbol,lattam meg horvat reszleget a HU-t nem is figyeltem.Pega 35,bulibaro szin 80 euro lett szallitassal egyutt.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38634) ígyvanferi válasza oxox (#38631) üzenetére


ígyvanferi
addikt

De hát nincs is tracking. :DDD

(#38635) Agony válasza tomcica (#38627) üzenetére


Agony
aktív tag

Majd szólj, hogy kedden vagy szerdán mikor tájt jársz Szegeden, aztán intézek egy fél nap szabit és átugrok vele.

Start with a whisper, end with a scream!

(#38636) tomcica válasza Agony (#38635) üzenetére


tomcica
Topikgazda

hetfon megirom,koszi a faradozast,ha barmikor a jovoben ra kell nezni az edzestervedre csak irj,megcsinalom

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38637) oxox válasza ígyvanferi (#38634) üzenetére


oxox
addikt

:) ohh hogyne lenne awaiting despatched....despatched...shipped....aztán majd egyszer delivered :)

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#38638) norby_42 válasza tomcica (#38633) üzenetére


norby_42
aktív tag

A magyaron 37e, a horváton van tényleg emberi áron, este elszórakozom vele, mert azért nem erősségem a horvát nyelv

Eat pasta, run fasta

(#38639) tomcica válasza norby_42 (#38638) üzenetére


tomcica
Topikgazda

irj,ha valamit nem ertesz,majd leforditom

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38640) ígyvanferi válasza oxox (#38637) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ja, igaz. :)

Fú, jó, hogy nemrég beszéltetek a gps-es órák pontatlanságáról, mert megint erős birtoklási vágy fogott el, hogy beszerezzek egyet. Német hervisben elég olcsó a FR235, FR35, Polar M430 és van rájuk 20%-os kupon. De aztán áh, minek. Az azért hiányzik, hogy utólag végignézhessem a pulzus-, meg tempóértékeket. De pont a Margit-sziget kapcsán írtatok apró anomáliákról a trackben, és mivel egy hónapja már én is ide kényszerültem futni, így ez problem. Meg ugye az optikai szenzor is kérdéses, hogy boldogul velem. Mindegy, inkább cipőre költök, anélkül nehezebb futni. :)

[ Szerkesztve ]

(#38641) emvy


emvy
nagyúr

Par napja megneztem, hogy az FR935 hogy mukodik a Margitszigeten. +-0.5%-on belul van a jelzeshez kepest. (A fordulot magaba foglalo km-en kb. 980 metert mert, egyenesben pedig 1000-1010 metert mer / km.)

while (!sleep) sheep++;

(#38642) Agony


Agony
aktív tag

Nem tudom mi volt ma felénk, de nagyon nem ment a futás. A lazára tervezett 4:30-as tempóba majd meg akartam halni és ömlött rólam a víz. 25 fok volt, még csak a nap se sütött, de úgy leizzadtam, hogy itthon ki kellett csavarni a ruhákat és még utána is csöpögött belőle az izzadtság. 16 km-re indultam 5 km bemelegítés után 6x 250 méter 3:40 alá felkapva, amúgy végig 4:30-on, így 4:24-es átlag lett a vége, de a nagyon nem esett jól. ;]

Minden esetre szépen pörögnek a kilóméterek Tom útmutatása alapján, aztán 6 hét múlva GO!. Tavaly 1:28-al nyerték a szegedi holdfény fémaratont, örülnék ha sikerülne dobogó közelbe kerülni. :U

Start with a whisper, end with a scream!

(#38643) borix válasza Agony (#38642) üzenetére


borix
őstag

70-80% páratartalom volt nagyrészt ahol 100% volt segítek ott esett. ;]

(#38644) ígyvanferi válasza Agony (#38642) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Hacsak nem megy el Tomék komplett UB csapata vagy valami hasonló anomália, akkor az sima. :K

(#38645) tomcica válasza Agony (#38642) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Amikor mar igy fent van a heti km,akkor iktass be ilyen 4:50-es atlagu neked kocogast 10-15km szoval egyik laza napodon.
Megette a fene ha nem tudsz edzotempon lefutni egy felmaratont :P neked mar az 1:20-22-t kell ostromolni,ilyen 1:25 es lazabb az mind edzoverseny v hosszu tempo.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38646) tomcica válasza ígyvanferi (#38644) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nincs tervbe semmi az UTT utan,regeneracios idoszak jon aug 1-ig.Viszont ha meg egyszer ilyen 1:30 fele kacsintgat,akkor elmegyek neki nyulazni,ami minden lesz csak 1:28 nem :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38647) tomcica válasza Agony (#38642) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Azt ird inkabb h a specifikus edzesek kozul mit mentel es hogy sikerult.A tobbi nap atlaga nem erdekes,ott menopauzas oreglanynak is erezheted magad nek erdekes.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38648) emvy válasza tomcica (#38647) üzenetére


emvy
nagyúr

Tomcica, úgy tapasztalom, hogy időnként tök jól esik menni egy nagyon lassút, de hosszút. Például mittudomén, 20k, 6 perccel. Egy ilyen futást simán be tudok rakni úgy, hogy másnap mehet rendesen az edzés, mert nem vagyok fáradt. Van annak valami hátránya, ha pihenő helyett beszúrok egy ilyen lassút?

(Egyébként ilyen 4:30-as 10k-kal próbálom visszahozni a tempót. )

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#38649) Agony válasza borix (#38643) üzenetére


Agony
aktív tag

borix

Amennyi víz kifolyt belőlem én is csak a páratartalmat növeltem tegnap. :U

Ígyvanferi

Mindig ilyenkor esik be egy PRO 3:30-as átlaggal, helyszíni nevezéssel. ;]

Tomcica

Az első 4 hétre mini alapot írtál heti 80-90 km-el benne hosszúval és néhány intervallal. Ebből megy most a harmadik hét. A negyedik hét 90 km-es, aztán 70-75 km-es hetek lesznek:

Hétfő
pihenőnap

Kedd (20 km)
12-14km tempo FM + 10-15mp utana 2-3km laza piheno,majd 5 x 200m gyors
(piheno lehet 200m seta v. lassu kocogas) ez kb 1500m-es iramod

Szerda (5 km)
extra-extra laza 5km v 30perc atmozgatot.Ilyen 6:00-5:30 lazara gondoltam

Csütörtök (18 km)
TOM 10x1000/400

Péntek (5 km)
extra-extra laza 5km v 30perc atmozgatot.Ilyen 6:00-5:30 lazara gondoltam

Szombat (5 km)
extra-extra laza 5km v 30perc atmozgatot.Ilyen 6:00-5:30 lazara gondoltam

Vasárnap (20 km)
TOM 20x400/400

2019.07.07 -én pedig 10K felmérő FM féltempón.

Start with a whisper, end with a scream!

(#38650) tomcica válasza emvy (#38648) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Igy edzenek a japan hosszutavosok,par nap extra laza mennyiseg ilyen 30-40km/nap (neked az a 20km/nap epp megfelel erre) 3nap majd egy gyors,de rovidebb edzes.Pl: 10-15x 1000m v fokozo tempo.
Neked mehetne 8 x 1000m (4:20) piheno 400m kocogas,a masik eros nap 10-12km fokozos tempo 4:40-en 3-4km 4:35-on 3-4km es 4:30-on a maradek.
Szoval mesz 3nap lassu mennyiseget,majd egy nap resztav,3 nap laza mennyiseg majd egy nap fokozo tempo.Ennyi nincs mas,csak ezt rotalod igy 4-6hetig.Hetente 2x 10db 80-100m-es lenduletes gyors menjen ez kb 3k iramod,nem teljes sprint,meg 10x rovid eles emelkedo v lepcso porgosre.Ezek egy-egy laza napi edzes vegen.Utana noveled a gyors napon a mennyiseget egesz 10-12x1000m-ig,valamint 14-16km fokozoig.Amikor ez megy (kb 4-6het) akkor kifutod a felmaratonodat. 4:30-on (ha mar ment a 16km fokozos 5km 4:40-5km 4:35-6km 4:30-on).Utana beleugrasz 4het extra gyorsitoba (itt mar leveszed a paza napokon is a km-t) es kifutod eleted 10k es 5k versenyet ;)

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.