Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38701) borix válasza tomcica (#38693) üzenetére


borix
őstag

Szerintem nem adnak annyit ezek a dolgok mint amennyi pénzt feleslegesen rászán az ember.
pl éves szinten rámehet 20-30E nyer velük pár percet talán ha meg nem sikerül jól a felkészülés akkor pénz kidobás volt.
L-Karnitinnal mikor lebuktak az USA sportolók azok olyan dózisok voltak amit csak injekció formájában vihettek be. 20.000mg körül?
ez futásra is igaz Lényeg 8:00-11:22

Testépítő elkezd cuccozni 1,5-2 év után úgy néz ki mint ha legalább 4-5 éve edzene.
Futás specifikusan mennyit dobna 2 év alatt időben a szteroid és a BCAA, L-Karnitin...?

[ Szerkesztve ]

(#38702) tomcica válasza borix (#38701) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Igy van,nem is kellenek ezek az edzes soran,esetleg megprobalhatja a versenyeknel.Ugy azert nem olyan nagy osszeg.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38703) Agony válasza tomcica (#38700) üzenetére


Agony
aktív tag

Black Bloodot én is szoktam inni, bár én simán befelezem, így a 400 mg koffein helyett csak 200 mg és árban is kedvezőbb. Vitargora viszont sajnálom a pénzt, nekem mindig csak a vízben oldott jut róla eszembe. :D

Verseny közben nem igazán merek tápolni, egy éve még a frissítés se ment, mindig megborult a rendszer, aztán több energia volt a záróizom tartása mint a tempóé. ;]
Most már eljutottam oda, hogy frissítés megy vízzel és 7 km-enként megy egy SIS elektrolitos gél, ezzel már lement pár verseny és egyszer sem volt belőle gond. Jövő héten majd veszek citrulint és edzésekhez elkezdem inni, aztán meglátjuk okoz-e zavart.

Mára 20K lazát terveztem, de az a 3x1 km-es koncepció annyira felcsigázott, hogy így ~29-30 fokban tűző napsütésben nem tudtam ellenállni neki... :W 4 km belemegítés ment 4:30-on, aztán mentek a 3x1 km-ek, a végén pedig 4 km levezetés. Így is 20K lett a vége, de a végén habzott a combom. :K

Start with a whisper, end with a scream!

(#38704) borix válasza tomcica (#38702) üzenetére


borix
őstag

Azért talán hatnak csak ár/érték arányban szerintem nem érik meg annyit nem tesznek hozzá a teljesítményhez.
Legyen egy Multivitamin, C vitamin, Magnézium, és valamilyen fehérje kiegészítésnek főleg akkor ha valaki nem visz be eleget étel formájában. Talán még Omega 3 de erről is már olvasni, hogy nem hasznosul úgy?

(#38705) emvy válasza Agony (#38703) üzenetére


emvy
nagyúr

Te ennyire magas vagy? En 182 centivel 180-as lepesszammal tudom kb. tartani a 4:30-at.

while (!sleep) sheep++;

(#38706) Agony válasza emvy (#38705) üzenetére


Agony
aktív tag

Ezek szerint még nálad is alacsonyabb vagyok. :D Nagyon rég méreckedtem, akkor 180 cm voltam, de szerintem azóta (a futástól?!) mentem össze 1-2 cm-t, úgyhogy én 178-180 közé tenném magam. Nem lehet, sokat emelkedsz futás közben és ott veszik el a tempó? Nekem a 180-as lépésszám adja a 4:00-át.

Például ahol Tommal először találkoztam a Szegedi Jótékonysági Félmaraton, ott 4:03 lett a tempóm és ahhoz lett 181-es átlag lépésszám. Nálam inkább ott vérzik el a buli, hogy a lépéshosszom gyenge (ugye aki sose nyújtott.... :W ), így hiába tartom az "ajánlott" 180-at, ha nem haladok. :D

Minap ami képeket Tom feltöltött, azon szerintem kb. minta kategória a forma:

Start with a whisper, end with a scream!

(#38707) tomcica válasza Agony (#38703) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ez jofele edzes,holnap azert pihend ki rendesen (ugy ertem ilyen 4:50-es kocogas,de ne legyen 4:30!).

Nekem a tegnapira raszaladt ma 2 x 13km laza,az egyik delelott 10:00-tol,a masik delutan 17:00-tol,hogy szokjam a meleget.A masodikba dobtam 4km gumit is,meg 7 x 80-100m repulo gyorsitot a vegere.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38708) emvy válasza Agony (#38706) üzenetére


emvy
nagyúr

Ehhez mit szolsz lepeshosszra? 1.23. Maratonon csak 1.12 volt. :(

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#38709) inf3rno válasza borix (#38704) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Magnézium, azt annyi. :D Lehet EPO-val lőni magad, ha tényleg komolyan gondolod, aztán akkor minden az aerob tartományban lesz. :D

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#38710) borix válasza inf3rno (#38709) üzenetére


borix
őstag

Elgondolkodtató PB Garmin plecsniért és Facebook lájkokért simán vállalható. Mi is ez a jó dolog EPO??? ;]

Olvasol mindenféle tesztet Omega 3 tényleg kis mértékben hasznosul ami kapszula formában kerülnek bevitelre?

[ Szerkesztve ]

(#38711) inf3rno válasza borix (#38710) üzenetére


inf3rno
nagyúr

https://en.wikipedia.org/wiki/Erythropoietin

Nem szoktam ilyen teljesítményfokozós kísérletek nézni, nem tudom, hogy az omega-3 tényleg hatással van e rá. Amit biztos, hogy gyulladáscsökkentő, ami végülis segíthet máshova csoportosítani az energiákat. Én kétlem, hogy kis mértékben hasznosulna, maximum talán, ha a kapszulát rosszul választották meg hozzá. Amúgy halolaj helyett én inkább egy kanál lenolajat vagy csukamájolajat innék minden nap, ha már omega-3-at akarsz bevinni. Azon legalább érzed, hogy megavasodott e, a kapszula meg állhat éveket a raktárban, aztán azt se tudod mit viszel be. Ezek nagyon érzékenyek a hőmérsékletre, oxigénre, stb.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#38712) borix válasza inf3rno (#38711) üzenetére


borix
őstag

Az omega 3 szív és érrendszer miatt kérdezem mert állítólag annyira jótékony hatással van rá.

(#38713) tomcica válasza borix (#38712) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A sziv es errendszerre egy friss 18 eves valo (az se baj,ha csinos) :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38714) borix válasza tomcica (#38713) üzenetére


borix
őstag

Lényeg, hogy fiatal, csinos, kényeztető legyen és nőnemű és szeressen ő is futni? ;]

[ Szerkesztve ]

(#38715) tomcica válasza borix (#38714) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nem jo ha fut,nincs aki fozzon es takaritson :P a tobbi stimmel

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38716) Agony válasza emvy (#38708) üzenetére


Agony
aktív tag

Én az 1.35 méteres lépéshosszomat keveslem, de nem tudom lépéshosszban mi az optimális (már ha van ilyen).

Mondjuk a képlet egyszerű 180-as lépés percenként, 1.35 méteres lépéshosszall 60 perc alatt 14,5-15 km/h, ami a 4 perces tempó. Szóval nálad is a lépéshossz a gyenge pont, hiába pörög a lábad 180-at, ha nem haladsz előre. Én is ezért kezdtem el erőltetni a nyújtást, meg az fórumban elhangzott útmutatások alapján a kicsit tudatosabb edzést, mert ezzel az ész nélkül futkározással egyszerűen megrekedtem ezen a szinten, de legalább megvan miben kell sokat fejlődni. :)

Tom: Mára szerencsére full pihenő van, úgyhogy délután hempergek egy kicsit a kínzó eszközökön, meg este sétálok vagy bringázok egyet aztán annyi.

Start with a whisper, end with a scream!

(#38717) emvy válasza Agony (#38716) üzenetére


emvy
nagyúr

En tavaly direkt a labtempora mentem ra, azelott 170 korul tudtam menni, most meg 180, amivel azert gyorsultam. Nem foglalkoztam a lepeshosszal, ugy voltam vele, hogy eloszor tanuljunk meg porgetni, mert az egyebkent is jobb a terdnek.

Garmin szerint ujra 53-as a VO2maxom, ami tavaly ebben a honapban kb. 50-es volt, szoval orulok. Tegnap kimentem uszni 2k-t, aztan futtottam 10k-t (kozvetlen utana), es igazabol tok jol ment.

while (!sleep) sheep++;

(#38718) I02S3F


I02S3F
őstag

Találtam a futós napokra edzéstervet. Megfogadtam, hogy óvatosan kezdem. Ma 10 percet futottam. Ha vicces, ha nem ettől elfáradtam. Viszont jól állok. Az utóbbi napokban 45perc/napot gyalogoltam 2*. Előtte nap 20 perc kötelezés.

Nincs állóképességem, úgyhogy nincs hova rohanni az időtartam emeléssel. Viszont a kondim javult, mert meg sem éreztem, hogy felmentem a harmadikra lépcsőn. Ez nálam eredmény.

Gondolkodom fehérje beszerzésén. Szőlőcukrot már vettem.

Jó edzést mindenkinek! :)

(#38719) emvy válasza I02S3F (#38718) üzenetére


emvy
nagyúr

> Gondolkodom fehérje beszerzésén. Szőlőcukrot már vettem.

En azt gondolom, hogy az elejen ezek teljesen feleslegesek.

while (!sleep) sheep++;

(#38720) inf3rno válasza borix (#38712) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jótékony hatással van rá, de a futás szerintem többet ér, ahogy a japán szűzlányok is. ;-)

Buliban hasznos! =]

(#38721) inf3rno válasza tomcica (#38715) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Arra való a házvezető nő. ;] Amúgy szerintem elírta, és futni helyett dugnit akart írni.

Buliban hasznos! =]

(#38722) inf3rno válasza I02S3F (#38718) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nincs semmi értelme a tápkiegészítőnek. Nem testépítőnek vagy versenyzőnek készülsz.Folytasd így, ahogy elkezdted, a szorgalommal sokkal többet tudsz elérni. Szerintem.

Buliban hasznos! =]

(#38723) borix válasza emvy (#38719) üzenetére


borix
őstag

Kezdő futóknál amit összeolvasnak vagy hirtelen eszükbe jut a sok felesleges dolog azt gyorsan meg is kell venni mert ha nem így tesznek akkor esetleg rákérdezhetnek és a tapasztaltabbak nagy lendülettel gyorsan lebeszélik erről is arról is... ;]
pl a téli ruhákra most kell kiköltekezni összevásárolni nyáron a nyárira meg majd télen futócipőt meg ráérnek majd akkor is venni ha abbahagyják pár hét hónap után a futást.

[ Szerkesztve ]

(#38724) inf3rno válasza borix (#38723) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Igazad van, a futócipő a legfeleslegesebb dolog. Én inkább fehérjét vennék helyette. De akkor már legalább egy fél marhát vagy ilyesmit, hogy kitartson. :D

Buliban hasznos! =]

(#38725) I02S3F válasza emvy (#38719) üzenetére


I02S3F
őstag

és (#38722) inf3rno - Köszönöm a véleményeket! :R

(#38726) tomcica válasza I02S3F (#38718) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jol csinalod,elsore legyen meg egy rendszeres mozgasigeny a szervezet reszerol,bringa,uszas,futas barmi,aztan szepen majd terelgeted magad abba az iranyba ami jol esik.
Ha elfaradsz ne restelj pihenni,teljes pihenonap (lehet nyujtani) mehet.Az edzes csak az egyik fel,a masik fel a megfelelo pihenes,csak igy tud fejlodni a test.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38727) tomcica válasza Agony (#38716) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A lepeshossz mindenkinek egyedi,azt kell megtalalnod hogy hol van azon a bizonyos tavon az optimalis lepesfrekvencia es lepeshossz arany.Ez jobb esetben az edzesed hordaleka es magatol kialakul.
Versenytavonkent elterhet a lepesfrekvencia,foleg a 200/400m es egy 5-10km kozott.200/400-on ha porgetni kell akkor nekem gyakran 200+ a lepesszam.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38728) I02S3F válasza tomcica (#38726) üzenetére


I02S3F
őstag

:) Köszönöm szépen! Pont fáradt is lettem délutánra. Nagyon motiváló az az edzésnapló, amit Agony berakott. :) Talán majd megtetszik a futás és én is tudok ilyen edzéseket produkálni. Ilyen kalória fogyasztás mellett nehéz lehet elhízni :) :R

(#38729) titetoyz


titetoyz
tag

Kis segítségkérés (újra)

Szfvár-Bodajk-Csurgó-Mór-Csókakő környékén valaki nem tud jó terepfutó útvonalat?
a lényeg az lenne, hogy minél több szint legyen benne, technikásabb részek esetleg...

Táv 8-tól 30-ig jöhetne bármi. Minden nap ezen az útvonalon ingázok, jó lenne valami jót futni és kihasználni a lehetőségeket (ha van..)

Tracknek örülnék a legjobban...

(#38730) tomcica válasza I02S3F (#38728) üzenetére


tomcica
Topikgazda

O latnad milyen egy 240-270km-es het 4 hetig,vagy a szokasos 180-190km honapokig....na ott megeheted a nutellat csokira kenve es meg akkor is veszik a suly :K most epp ilyen napi 26-27km-es edzesen vagyok,hat be is szaladt ebben a melegben a testsuly 55kg ala

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38731) I02S3F válasza tomcica (#38730) üzenetére


I02S3F
őstag

be is szaladt ebben a melegben a testsuly 55kg ala - Ezért szeretnék foglalkozni a kajával is. Viszont még nem fogyasztok komoly kalóriákat. Legalább a szükséges szénhidrátmenyiséggel szeretnék tisztában lenni, meg, hogy a kajám fedezi-e. Viszont ráérek ezzel komolyan foglalkozni. Bár zsírégetni nem lesz majd rossz! (Van kis pocakom)

(#38732) Never79 válasza titetoyz (#38729) üzenetére


Never79
tag

Az alábbi linken kereshetsz:

[Gpsies].

Visegrád trail:
Vörös-kő, Nyerges-hegy kemény volt. Az eredményem 4:09 lett, meghalás nem volt, csak kicsit fejben, mikor a Nyerges-hegy nem akart elfogyni. Ettől függetlenül nagyon élveztem. 4 óra körülire terveztem, de a meleg/pára és az elrontott frissítés (8 géllel számoltam, 5öt nyomtam be) miatt lett ennyi az eredményem. A befutó hatalmas élmény Szentendre utcáin. A frissítőpontokkal nem volt gond, ahogy beértem ugrottak is a segítők. Irány a Börzsöny trail l távja (35 km 1600 m+), ahol inkább csak a szintidőn belül beérés a cél. Tapasztalni szeretném, mi van 4 órán túl, mit hogyan reagál le a szervezetem. Lehet meghalás lesz... :)

(#38733) tomcica válasza I02S3F (#38731) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Elegge spartai az etrend,nincs benne tul sok modern kaja.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38734) I02S3F válasza tomcica (#38733) üzenetére


I02S3F
őstag

:) Egészséges legalább!

(#38735) Chuck Norris válasza titetoyz (#38729) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Szia, ez az egyik kedvenc túrám, a Galya völgy nagyon szép, van trekk is bármikor meg tudod csinálni, jól futós terep. [link] [link].

(#38736) titetoyz válasza Never79 (#38732) üzenetére


titetoyz
tag

GPSIES-en kerestem de nem találtam valami jó útvonalakat..

UTH Visegrád Trail kemény volt! meleg nagyon sokat kivett, frissítést elkúrtam, nem volt elég a víz, 20km-ig jó volt minden, utána elszomjazás, onnantól meg már csak túlélés...

így 3ó6perc lett itt, de maradt még benne.. kicsit csalódott vagyok, nem hibáztam még frissítést el..

viszont a hangulat kárpótolt, az nagyon überkirály volt :)

(#38737) lovace


lovace
aktív tag

Sziasztok!
Van egy Amazfit Stratos okos-, sportórám, amihez bluetooth-os pulzusmérő mellkaspántot szeretnék vásárolni.
Hobbifutóként nem szeretnék 20-e feletti eszközt vásárolni, úgy gondolom, az én kis pötyögéseimhez bőven elegendő egy olcsóbb változat. Ebben az árkategóriában szeretnék tőletek segítséget kérni, hogy mit javasoltok. Előre is köszönöm!

(#38738) zaskar válasza lovace (#38737) üzenetére


zaskar
senior tag

Ez még belefér a keretbe? Én még nem próbáltam ugyan, de sokan használják megelégedéssel.
https://www.decathlon.hu/pulzusmero-ant-bluetoothsmart-id_8334795.html
Ettől olcsóbban Kínából lehet rendelni 5-6000 Ft körül. Sajnos a minőségük erősen változó, nekem volt amelyik jól bírta, de volt, ami hamar tönkrement. Az itthoni vásárlás előnye a garancia.

(#38739) lovace válasza zaskar (#38738) üzenetére


lovace
aktív tag

Pont ezt néztem én is hétvégén. Árban jó lenne, egyetlen dolog, amitől félek az az, hogy a Strava-val elvileg nem szinkronizál. Én az Amazfit órámat a stravara szinkronizálom fel. Na most nem tudom, hogy ha a mellkaspánt ugye nem közvetlen a stravara, hanem az órára, majd onnan a stravara van "kötve", akkor az úgy hogy oldja meg a dolgokat, illetve meg tudja-e oldani egyáltalán?
Az órában is van pulzusmérő, annak az adatait tökéletesen mutatja a Strava. Ha mellkaspántot csatolok, akkor gondolom az órában lévő pulzusmérő kikapcsol és a mellkaspánt adatait látom az órán. Elvileg edzés végén egyben tölti fel az adatokat Stravara, tehát elvileg jó lehet oda is így közvetett módon a szinkron. Jól gondolom?

(#38740) oxox válasza ígyvanferi (#38623) üzenetére


oxox
addikt

neked esetleg megérkezett már a rendelésed?....biztam péntekben, de úgy tünik ma sem érkezik meg.

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#38741) borix válasza lovace (#38739) üzenetére


borix
őstag

Az nem valószínű, hogy az öv majd tud kétfelé kommunikálni de megeshet, hogy igen.
Mégsem akkor az órán belül vagy a Xiaomi oldalára feltöltve biztos lesz olyan lehetőség, hogy továbbküldés megosztás Strava felé ez sem működik akkor leszeded és kézzel viszed át az edzéseket.

(#38742) lovace válasza borix (#38741) üzenetére


lovace
aktív tag

Elnézést, nem voltam teljesen egyértelmű.
Tehát az órám az Amazfit Watch nevű applikációval kommunikál (ami a telefonomra van telepítve), ami meg továbbítja az adatokat a strava-ra. Tehát a gondolatmenetem alapján, amit az előző bejegyzésemben próbáltam kifejteni - nem biztos, hogy érthetően - úgy gondolom, hogy mivel a pulzusmérő öv kapcsolódik az órához az edzés végén egy adathalmazként továbbítja az infókat az amazfit watch applikációba és így már jó eséllyel nem gond a strava-nak sem átvenni a pulzusmérő adatait.
Ergó amit a pulzusmérő öv honlapján írnak, hogy nem kommunikál a stravaval véleményem szerint ilyen módon irreleváns, mert közvetett módon kerülnek kapcsolatba egymással.

(#38743) borix válasza lovace (#38742) üzenetére


borix
őstag

Két irányba nem komunikál az nem az öv hibája.
Az órában van olyan lehetőség, hogy kapcsolódjon az övvel?Vagy az alkalmazás tudja de továbitja is az óra felé?

[ Szerkesztve ]

(#38744) danielsz


danielsz
tag

Ez a színösszeállítás nem durva egy kicsit férfi futócipőnek?
[link]

(#38745) t1 válasza danielsz (#38744) üzenetére


t1
addikt

Sajnos már de, pedig én szeretem az élénk színeket. De nem emiatt nem választanám terepre... nem tudom milyen talajra szánják de ezt maximum murván tudom elképzelni picit komolyabb terepre akár a sima verzióval is elmennék mert nem úgy tűnik, hogy ez egy combos trail csuka lenne...

(#38746) borix válasza danielsz (#38744) üzenetére


borix
őstag

Ilyet tervezel venni?Különben nem mindegy akiknek szánják azoknak nem. ;]

(#38747) tomcica válasza danielsz (#38744) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A Terra Kiger csak ilyen szinben van (egyelore),nem is mondok semmit a rozsaszin Saucony Freedom utan :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38748) inf3rno válasza tomcica (#38747) üzenetére


inf3rno
nagyúr

:C

Buliban hasznos! =]

(#38749) lovace válasza borix (#38743) üzenetére


lovace
aktív tag

Az órához lehet csatlakoztatni övet.

(#38750) borix válasza tomcica (#38747) üzenetére


borix
őstag

Az a baj, hogy nem vagytok életrevalók siránkoztok csak röhögcséltek ;]
Nincs ezekkel a cipőkkel égvilágon semmi baj hacsak nem az, hogy nincsenek rendesen le akciózva olcsó legyen csak olcsó legyen. :B
Mert különben van megoldás

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.