Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38401) Vertigo18 válasza titetoyz (#38399) üzenetére


Vertigo18
addikt

Majd meglátod, hogy hogyan tolerálja a szervezet a kevés alvást és azt, hogy nem AKKOR alszol, amikor kellene! Érdekes lesz tapasztalnod, hogy pl. egy éjszakás meló után hiába fekszel le pihenni, amikor felkelsz mégis olyan vagy , mint egy zombi.

Nem véletlen, hogy tomcica amikor tud, azért pihen egyet, az egyik legfontosabb tényezőt ebben a sok-sok összetevős játékban az alvást mondja.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#38402) zaskar válasza dabgergo (#38400) üzenetére


zaskar
senior tag

Ma volt egy kis időm, feltettem hát a bicikli kormányára az összes Garminomat, és mentem néhány kört a szomszéd utcákban, ami végül 10 km lett. A három óra az alábbi sorrendben volt a kormányon, balról jobbra:
FR 935 - FR310XT - Vivoactive HR
Mondanom sem kell, hogy a teszt téged igazolt, az FR935 10 km-en közel 100 méterrel volt mínuszban a másik két órához képest:

Példaként kinagyítottam egy kanyart mindhárom óránál, egyértelmű, hogy a 935 vágja le a legtöbbet, ill.inkább az út ellenkező oldalára helyezi a tracket, holott mindig igyekeztem a menetirány szerinti jobb oldalon haladni. Tény, hogy ő volt balról a kormányon, na de 5 cm-re voltak egymástól, nehogy már ez a pár centi a valóságban több méter eltérést jelentsen...

Vivoactive HR
Forerunner 310XT
Forerunner 935[link]

Nekem egyébként a fellrnr.com által legpontatlanabbnak ítélt Vivoactive HR nyomvonala tetszik a legjobban.A régi 310XT eléggé "szétszórta" az egyes körök nyomvonalát, de a táv attól függetlenül megvan.

Tehát házon belül 2:1 az állás az FR935 ellen. Az más kérdés, hogy nekem ez eddig a gyakorlatban semmi hátrányt nem jelentett. Aszfaltos versenyeken már nagyon ritkán indulok, terepen meg sok mindentől függ, mennyit is mér egy óra. Nekem az a fontos, hogy track alapján navigáljon végig az útvonalon, legyen jó az üzemideje - ezeket pedig tudja ebben az állapotában is. Mindenesetre érdekes...
A "teszthez" még annyit, hogy mindhárom óra sima GPS-re és másodpercenkénti mintavételre volt állítva.

(#38403) tomcica válasza Vertigo18 (#38401) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Igy-igy,vannak edzes blokkok amikor 8-10 ora alatt nem mukodne a dolog,sot 1-1 ilyen 28-30km minosegi utan +2 ora meg ra delutan (amugy csak szieszta).

Volt egy tel amikor ugy csinaltam,hogy 5kor mar futottam 6ig az elso edzest,letusoltam es visszafekudtem kb 1ora 1:20 alvasra melo elott.Ez is jol mukodott,persze este 9kor mar agyban kellett hozza lenni minden nap.
Ja es ez laza alapozos,nem tempo.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38404) Vertigo18 válasza tomcica (#38403) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nekem sajna van olyan 72 óra, amikor nem alszom 8 órát összesen! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#38405) Agony


Agony
aktív tag

Tapasztalataitok szerint verseny előtti utolsó 4 napban milyen futásnak van még értelme? Ahány írás annyi féle módszerre esküsznek... valahol full pihenés, valahol azért még 1-2 tempó kell az utolsó napokra is, hogy az izmok stimulálva legyenek. :F

Ma mentem egy utolsó 15K-t fokozóra:

1-4K @ 4:30
5-6K @ 4:25
7-8K @ 4:20
9-10K @ 4:15
11-12K @ 4:10
13-14K @ 4:05
15K @ 3:55

Így lett a végén 4:18-as átlag 167-es pulzusra. Kellemes napsütéses idő volt ~22 fokkal, ennél szerintem vasárnap se lesz rosszabb, főleg hogy reggel 9-kor lesz a rajt.

Szerda-csütörtökre 10-12K-t terveztem valami könnyű tempón, belefutva 100 métereket céltempón, péntek-szombatra meg full pihenést, esetleg egy kis séta/bringa.

Start with a whisper, end with a scream!

(#38406) tomcica válasza Agony (#38405) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Szerda rovidebb es laza (5-7km laza) ,csut 8-10km benne 2-3 x 500m verseny celtempon (kozte teljes pihenovel),pentek full piheno,szombaton a verseny elotti napon melegits be es menj 4-5 x rovid emelkedo sprint (teljes pihenovel).

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38407) inf3rno válasza tomcica (#38403) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Valahol olvastam, hogy annyi órával kell többet aludni, amennyit az adott nap edzettél. Azt hiszem valami fórumban vagy blogban, nem tudom már. Mindenesetre lehet benne valami.

Érdekes amúgy, hogy ultrásoknál meg egyben próbálják sokan "lefutni" alvás nélkül 3-4 napos versenyeket.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#38408) borix válasza Vertigo18 (#38404) üzenetére


borix
őstag

Ez 40 év körül majd önmagában is kicsinál ha még most nem is.

inf3rno
Nem futnak egyben 3-4 napot alvás nélkül őrültség lenne.Már kevesebbnél is megéri kalkulálni 1-2 óra alvással főleg ha a meleg időjárás is rátesz egy jó lapáttal.

(#38409) Never79 válasza Vertigo18 (#38401) üzenetére


Never79
tag

Én részben azért léptem ki a munkahelyemről, s mentem át máshova, mert ingáztam, s csak 5 és fél, 6 órákat tudtam aludni, ami nekem nem volt elég. Februári hónapom edzésben is keményen kezdődött, s a hónap végére lesérülten. Nyújtok, hengerezek, szóval csak a pihenés hiányára (meg az idegeskedés a melóban) tudom fogni.

(#38410) Vertigo18 válasza borix (#38408) üzenetére


Vertigo18
addikt

Annyi vagyok. 20 éve csinálom...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#38411) Agony válasza tomcica (#38406) üzenetére


Agony
aktív tag

Köszi Tom, eszerint megyek. :R

Start with a whisper, end with a scream!

(#38412) inf3rno válasza borix (#38408) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem tudom, hogy ez e a jellemző manapság, de már volt olyan, aki alvás nélkül nyert... [link] Nyilván lehet őrültnek is nevezni. :D

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#38413) borix válasza inf3rno (#38412) üzenetére


borix
őstag

Az ilyen történetek pont megfelelnek ostobáknak, madaraknak és még kép is van hozzá így már kétség nem lehet. ;]
A emberke 2000 hektáron 20 km2 szaladgál elindul a vihart megelőzően 2-3 nappal és 2000 birkát terelgetett és olyan szegények, hogy nincs pénzül terepjáróra, lóra.
Már az alap sántít rendesen neked nem tűnt fel?
A 200-300km körüli kemény terep vagy időjárási viszonyok Halál Völgye futások során már bekalkulálnak valamennyi minimális alvást. Mikor már vonszolja magát meg fetreng azzal sokkal nincs előrébb.

(#38414) inf3rno válasza borix (#38413) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja [link]

Buliban hasznos! =]

(#38415) borix válasza inf3rno (#38414) üzenetére


borix
őstag

0:00-0:50 ébresztő öregem ;]

Nem mondom, hogy nem nyerte meg egyszer és nem lehettek olyan körülmények, hogy akik igazán esélyesek voltak sorra kihullottak. Látunk már ilyet a formula 1 alatt is nem egyszer de attól még nem az a jellemző, hogy a szezon vége felé az nyerjen akinek egy pontja sincs.

2000 hektár, 2000 birkával és szaladgál fel alá szegényen mert nincs 500.000Ft egy lóra ha csak elmegy mosogatni odakint simán megkeresi az árát.
5-6 napig szaladt alvás nélkül meg milyen szegények éheznek is. ;]
Lásd már, hogy sántít az egész!

(#38416) inf3rno válasza borix (#38415) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem aztán teljesen mindegy, hogy mit gondolsz a sztoriról, nem is ez volt a lényeg, hanem hogy szerinted "nem futnak egyben 3-4 napot, alvás nélkül őrültség lenne". Hoztam egy példát, aminél pont ezt csinálta valaki, és nyert vele nem is rossz idővel. A verseny történetének 4. legjobb ideje. 9 évben rendezték 6-szor nyert volna vele. Persze oszthatod az észt, de nekem csak az jött le eddig, hogy egyáltalán nem értesz hozzá.

Buliban hasznos! =]

(#38417) borix válasza inf3rno (#38416) üzenetére


borix
őstag

Hoztál egy példát tipikus magyar hozzáállás és akkor már az felülírja a komolyabb versenyek tapasztalatait.
Igazad van te jobban értesz hozzá.
Azért ultrások fórumába ne érvelj ilyenekkel mert furcsán fognak nézni 3-4 nap alvás nélkül?Mikor megéri rövid alvásokat betervezni számolni vele.

(#38418) oxox


oxox
addikt

Tud most valaki vmi bestbuy cipőt?
adidas-om tegnap megkapta a 700-ik km-ert, és kéne vmi (new balance is 300hoz közelit)

Kopás mond valamit számotokra?

Értem a lépéseimről.. Ahogy nézem egész egyenletesen koptatom...

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#38419) vans?


vans?
őstag

sziasztok,

most, hogy rendszeresen elkezdtem futni (a tanacsotokra lassan, probalom alacsonyan tartani a pulzusomat viszonylag), fajdogal a sipcsontom, vagy nem tudom mi, a labszaram eleje. A megnovekedett terheles okozhatja ezt? Cipot szakertovel valasztottam Asics markaboltban, szoval azzal elvileg nem lehet gond...
Nyujtani nem lehet arra a teruletre igaz?

koszi!

hábm bábm

(#38420) parandroid válasza vans? (#38419) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Általános nyújtás segít. Sípcsontra nagyon durván le tud tapadni az izom, aztán beletép a csonthártyába, ha megfelelő bemelegítés nélkül terheled, és lesz jófajta csonthártyagyulladásod.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#38421) dabgergo válasza zaskar (#38402) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi nagyon a tesztet! Látom van egy pár Garmin eszközöd :D
Én is folytattam ma a tesztelést, mobilon endomondo, bal kézen M430, jobb kézen 935 :D
Ma először szerintem a 935 volt a legpontosabb.
Hát szerintem el fogom engedni ezt a témát, ha nem mér nagyon durván alá többször akkor megnyugszom és hosszabb távon annyira nem fog érdekelni. Pénteken vagy hétvégén megyek majd újra Margitszigetre, kíváncsi vagyok majd ott mit alkot. Annyi biztos h hatalmas a szórás, egyik nap az egyik, másik nap a másik pontatlanabb.

(#38422) zaskar válasza dabgergo (#38421) üzenetére


zaskar
senior tag

Én sem nagyon erőltetem tovább a dolgot, max. egy összehasonlítást csinálok még. Az egy hosszabb táv lesz, kevesebb éles kanyarral. Kíváncsi vagyok, azon is ilyen jelentős lesz-e a különbség.
A 310xt-t 2009-ben újonnan vettem, de nem váltam meg tőle, idén lesz 10 éves. A Vivoactive HR-t nagyon olcsón vettem, tartaléknak, hibátlanul mér, viszont néhány funkciója nem működik. A 935 meg a fő óra most🙂

[ Szerkesztve ]

(#38423) vans? válasza parandroid (#38420) üzenetére


vans?
őstag

Koszi a valaszt, van esetleg ajanlott futos bemelegito/nyujto video? Szeretnem elkerulni a csonthartyagyulladast, a bemelegitesem es levezeto nyujtasom viszont egesz biztosan hagy kivannivalot maga utan.

hábm bábm

(#38424) Danika256


Danika256
aktív tag

Sziasztok

Már csak 4 hét van az idei első futóversenyemig, (bár még idén nem is futottam) úgyhogy keményen elkezdtem belecsapni a lecsóba! Egyelőre még mindig csak "tekeréssel", futást csak az utolsó hétre tervezek!

Tegnap 2 Spinracing órát sikerült lenyomnom egyszerre, rettenetesen szétcsaptam magam! :))
Erővel jól bírtam, még ha eléggé fogytam is a 2. órára, de meglátszódott az eddigi befektetett munka.

Viszont meg is vagyok ijedve picit, mert a 2. óra közepén elkezdett szúrni szívtájékon és ez még ma is tart. Ma kora este is elég cudarul voltam. Már - már attól tartottam, hogy kinyírtam a ketyegőt... De a pulzusom teljesen rendben és gondolom ha azzal lenne a baj akkor erőm sem lenne, de semmi ilyesmi nincs. Van egy kis lüktető fájdalom, meg néha bezsibbad a nyakam is.
Meg valamiféle szívdobogást érzek, de 50-60-as pulzusnál nehezen hiszem, hogy túlságosan az dobogna..
Nem lehet, hogy valami idegbecsípődés lehet, valamelyikőtök járt már így nagy megerőltetés után??
Remélem nem a vég kerülget.. :)

(#38425) dabgergo válasza zaskar (#38422) üzenetére


dabgergo
őstag

Akkor jól bírják a régi darabok is, ez mondjuk szimpatikus.
935 amúgy versenyen neked sem mért azért a hivatalos távnál kevesebbet, ugye?

(#38426) zaskar válasza dabgergo (#38425) üzenetére


zaskar
senior tag

Erre azért nem merek egyértelmű választ adni, mert a 935-el nem voltam hivatalosan kimért aszfaltos versenyen. Jó ideje csak hegyi, terepes versenyekre járok, ott meg sok mindentől függ, kinek mennyit mér az órája. Viszont itt egy régebbi példa még a 310XT-vel, hogy egy nagy létszámú félmaratonon, hitelesített pályán milyen kis eltérés jött össze:
Nike 2010
(na meg azért is jó rá emlékezni, mivel ez volt a legjobb félmaratonom, ma már a közelében sem lennék ennek az eredménynek)

[ Szerkesztve ]

(#38427) tomcica válasza Danika256 (#38424) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Azert nem olyan konnyu kinyirni azt a ketyeret,foleg ha mar jo nehanyszor csinaltal hasonlo edzest.Az viszont konnyen lehet,h extran tulterhelted.Laza,nagyon laza mozgas kell amennyi csak jol esik (seta,uszas,nezelodos bringa stb).A levegot csak az orrodon keresztul vedd es lassitsd le.Az majd visszanyugtatja ezt a tulporgest.
Semmi extra hosszu,v magas pulzusut ne menj egy par napig.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38428) dabgergo válasza zaskar (#38426) üzenetére


dabgergo
őstag

Wow, ez nagyon szép eredmény, grat! :)
Sokára megyek én is hivatalos aszfaltos versenyre (WizzAir szepemberben), de kíváncsi vagyok ott majd mit mér, de hol van az még...

(#38429) inf3rno válasza borix (#38417) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem mondtam, hogy jobban értek hozzá, csak azt, hogy a fentiek alapján te nem értesz hozzá. (Gondolom nagy hazafi lehetsz, ha tolod a "tipikus magyar" dumát.) Ha már szóba került, utánakérdezek kíváncsiságból, hogy hányan csinálják alvás nélkül a több napos versenyeket. Láttam néhány példát Cliff Young-on kívül is.

Buliban hasznos! =]

(#38430) zaskar válasza dabgergo (#38428) üzenetére


zaskar
senior tag

Kösz szépen, akkoriban voltam a legjobb formámban. Akkor te ugyanerre a versenyre mégy szeptemberben, 2014-től lett a fő támogató a WizzAir, addig a Nike volt. Én 5x futottam a Nike-n, viszont a WizzAir-en még egyszer sem.

[ Szerkesztve ]

(#38431) borix válasza inf3rno (#38429) üzenetére


borix
őstag

Na most jobban ráérek lássuk akkor mihez értek.
Hoztál egy példát ahol az emberke megnyert egy extrém teljesítő túrát alvás nélkül ahol a társai aludtak 6 órákat.
Ezek extrém versenyek ugyan olyan mint mikor lenyomnak egymás után 10 Ironmant óriási extrém sport teljesítmény a társadalom nagyon kicsi szegmensét érinti ellenben az 1 napos Ironman ahol tömegek indulnak itt a fasorban sem lennének.
[link]Komolyabb megterhelő 48 óra körüli fölötti Ulta versenyeken nem alszanak 6 órákat és nem is futják le alvás nélkül.

A 48 órás versenyszám még éppen az a kategória, ahol akár alvás nélkül vagy éppen nagyon-nagyon rövid kis alvásokkal is teljesíthető egy-egy komolyabb táv, míg a 6 napos versenyszámnál a nagy általánosságban feltétlenül szükséges alvási tényező kifejezetten sokféle versenyzési taktika kialakulását eredményezte. Természetesen a világcsúcs körüli eredmények esetén itt is rendkívül rövidekké válnak a pihenőidők.

(#38432) Chuck Norris válasza inf3rno (#38429) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

A saját tapasztalatomból annyit tudok, hogy a hosszabb kirándulásokon pl. Kazincy 200 talán ha egy-két ember van aki nem aludna valamennyit az 55 óra szintidő terhére.
Megjegyzem, hogy most lehet rá nevezni, próbáljátok ki a gyakorlatban, az a biztos módja, hogy eldöntsétek kinek is van igaza :)

[ Szerkesztve ]

(#38433) tomcica


tomcica
Topikgazda

Mai volt az utolso kulcsedzes a jovo heti OB-re. Bemelegites 1.5km fokozo,majd 60 x 400m (30x gyors,30x laza) kifutas 1.5km.
Vasarnap meg megy egy hosszu 30km,de mar nem ilyen gyors.Jovo het meg drasztikus csokkentes.
Kozben be kellett allnom most szombaton a szerb 4 x100m veteran OB-re egyik valtotagnak.Mondtam is nekik,hogy nem eletem leggyorsabb 100m-re lesz erre a hetre :DDD de ez van,jobbat nem talaltak 35evesen felul kell hogy legyen.
Lemegy jovo heten a 6oras OB,picit pihenhetek,utana neki kell allni ezt a porgos daraboltat atvezetni az UTT-re,mert ott hosszabb tavok vannak 8-10km-es szakaszok.
Utana tudom valoban kipihenni magam,es augusztusban nekiesek egy mini alapnak 8het.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38434) Danika256 válasza tomcica (#38427) üzenetére


Danika256
aktív tag

Köszi!
Jócskán meg voltam ijedve, azért még most sem vagyok nyugodt, mert bármi lehet a tünetek alapján.. Kivizsgáltatni sem voltam magam ezer éve, EKG stb. ellenőrzésen meg sosem voltam. Rengeteg csapatós edzésem volt, de ennyire elég ritkán csaptam szét magam, akkor sem voltak ilyen tünetek..
Most 3 nap pihi volt, inkább kialudtam magam, úgy is éjjeles meló van. Picit jobban is vagyok, de ezek a zavaró dolgok még fennállnak, de amúgy jól vagyok..
Mivel most már erőnléti hetek jönnek, azért este már megpróbálok egy nem túlerőltetett edzést, de azért megpróbálom lassanként terhelni, aztán meglátom hogy reagál a ketyegő. Ha bírja a terhelést, akkor más gond van!
A puding próbája az evés, mást nem igazán tudok, ha meg nem bírja akkor meg úgy is mindegy már..

(#38435) concret_hp


concret_hp
addikt

holnap balatonman, jó meleg lesz a víz :DDD
asszem eddig 2x voltam sz@rabb formában féltáv előtt 1 nappal, amikor jó ötletnek tűnt menni egy sprint távot előző nap, meg amikor 1 hét különbséggel mentem 2 féltávot :C
most ilyen jellegű kifogások nincsenek :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#38436) ígyvanferi válasza concret_hp (#38435) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Pont Világoson leszünk a hétvégén. Lehet arra kerülünk. Kenesén pont a kedvenc kis szabadstrandom előtt fogtok futni.

Hajrá!

[ Szerkesztve ]

(#38437) inf3rno válasza Chuck Norris (#38432) üzenetére


inf3rno
nagyúr

+borix

Hiába neveznék, 30k után kihullanék tempótól függetlenül. Nem bírják az ízületeim.

36 óra alatti versenyeken gyakorlatilag senki nem alszik.:
"For races under 36 hours, such as the Spartathlon, most runners tend to push through and not sleep for the whole distance. For races that would stretch out over more than one night, runners take one or more catnaps lasting between 10 and 30 minutes. Most choose to sleep at night at aid stations, where participants are also given food and water."
[link]

További példa hosszabb távokra Yiannis Kouros, aki 1000km-t futott 2.5 óra alvással, 6 napos versenyen. Még egy példa Dean Karnazes, 560km, alvás nélkül 4 napos versenyen. Azt mondják az átlag 2-3 éjszakát bír ki alvás nélkül, az alatt azért komoly mennyiséget le lehet futni. A 4-6 nap már tényleg extrém, de veszélyesnek még nem veszélyes (ha leszámítjuk, hogy belassul az ember és koordinálatlanabbá válik). Két hét felett lehet szerintem, ami már halálos alvás megvonás. Az alvás kell az agynak, hogy kipucolja az anyagcsere termékeket.

Valszeg én is aludnék valamennyit, mert még ha menne is a táv, akkor se lenne esélyem bármilyen csúcs időre, akkor meg minek szivassam magam...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#38438) inf3rno válasza tomcica (#38433) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hány komolyabb (és kevésbé komoly) versenyed van egy évben?

Buliban hasznos! =]

(#38439) tomcica válasza inf3rno (#38438) üzenetére


tomcica
Topikgazda

4-5 komoly azert van,a kevesbe komolyak azok sokszor edzoversenyek,abbol amennyi kell a formaba lenduleshez epp.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38440) inf3rno válasza Danika256 (#38424) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nehéz bármit mondani. Nekem is volt mellkasi fájdalmam, de az csak sprinteknél jött elő. Mostanában nem küldöm őket 190-es pulzus felett, csak olyan 90%-on, így nincs probléma. Nem derült ki azóta sem, hogy szív probléma, vagy reflux, vagy bordaközi izom görcs vagy mi okozta. Voltam kardiológusnál, csinált EKG-t meg ultrahangot, de még csak futópadra se tett. Vannak olyan szív problémák, amik csak nagy terhelésnél jönnek elő.

Ha megteheted még ma, akkor menj el háziorvoshoz, és csináltass egy EKG-t. Ha mondod, hogy mellkasi fájdalmad van, akkor csak fogad soron kívül. Ha nem, akkor menj be valamelyik kórházba. Jobb a biztos. Nem hiszem, hogy szívroham, mert az inkább erőtlenséggel, légszomjjal jár, de a zsibbadás és a mellkasi fájdalom is jellemző szív problémákra. Jobban jársz, ha megnézeted most EKG-vel, meg kérsz időpontot kardiológushoz aztán csináltatsz terheléses tesztet, amikor tud fogadni.

Buliban hasznos! =]

(#38441) inf3rno válasza Chuck Norris (#38432) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Alvással kapcsolatban még ezt találtam:

"The 48-hour event lies at the center of the no sleep/must sleep spectrum. Some runners try to run for two days without sleep, especially if they're shooting for a record, but most runners choose to take one or more naps ranging from 30 minutes to several hours. I have done it both ways. In a November 1993 race at Gibson Ranch in Sacramento, I took a 90-minute nap the first night, followed by a 10-minute nap the second night on my way to a 213.75-mile performance. In November of 1999 at the Texas A&M 48-Hour in College Station, I took only a few 7- to 8-minute naps during the second night, en route to a 216.41-mile total. Either way seems to work, but it's a good idea not to schedule the sleep breaks rigidly. It's most efficient to run until you can't keep your eyes open and then take a nap. Decide ahead of time how long you intend to allow yourself to sleep, and ask a crew person or bystander to wake you at the right time. (If you plan to wake up on your own, you might snooze your way through the remainder of the race and not wake up until the middle of the awards ceremony.) "
[link]

Szóval 48 órásat lehet alvás nélkül is, meg minimális alvással is, és nagyjából hasonló lesz az eredmény. A minimális alvás itt olyan 10-30 perc, ha már tényleg hulla vagy. Olvastam másnál is, hogy ilyen negyed órákat alszik több napos versenyen, ha már nem bírja, a 6 óra meg ilyesmi az meg kb. kizárt, ha rekordot akarsz dönteni, mert akkor az időd negyede alvással telne.

Buliban hasznos! =]

(#38442) Chuck Norris válasza inf3rno (#38437) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Kivételek mindig vannak de pont erre gondoltam én is, hogy nagyjából két napnál van a határ amíg lehet alvás nélkül tolni, van aki korábban kidől van aki kicsit később, legalábbis ezekben a teljesen amatőr körökben ahol én járok. Azt vettem észre, hogy ha sokáig erőltetem akkor elkezdek hallucinálni meg nagyon dekoncentrált leszek, aztán akkor meg kell nézni, hogy mennyi van még hátra és vagy úrrá lenni az alváshiányon -sokat segít ha az ember eszik valamit, vagy szerez társaságot, zenét hallgat vagy bármi ami elnyomja a teljes tompultságot- vagy aludni valamennyit. Az egészben szerintem nem a nem alvás a legrosszabb, hanem amikor felkeltenek akkor utána az elindulni, nagyjából amíg be nem melegedsz mindenhol fáj, utána jobb esetben csak itt-ott.

(#38443) inf3rno válasza Chuck Norris (#38442) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én az éjszakázásoknál azt vettem észre, hogy a megfelelő hidratáltság legalább annyit dob a helyzeten, mint a koffein. Ha 3+ litert ittam naponta, akkor nem csapott meg úgy az alvás hiány.

Olvastam olyat is, hogy sokan megpróbálnak előtte többet aludni ezeknél a versenyeknél, hogy "felhalmozzák" az alvásidőt, de nem tudom ebben van e ráció. Nem mélyedtem nagyon bele.

Én azt nem tudom elképzelni magamról, hogy lefekszek és fél óra múlva felkelek és folytatom a versenyt. Nekem 3 óra a minimum, és azután is úgy nézek ki, mint a zombi. Kb. még szarabbul vagyok, mint amikor ledőltem aludni.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#38444) bencze válasza inf3rno (#38391) üzenetére


bencze
senior tag

A garminosok ezt szokták mondani, de nem látom, miért lenne ugyanott egyikkel reszketeg másikkal nem és főleg ez miért lenne rendszeresen inkonzisztens ugyanazon az eszközön (egyik mindig egyenesebb másik mindig reszketegebb).
Lehet, hogy nem reprezentatív kutatás és bíróságon nem állná meg a helyét mint szakszerű összehasonlítás, ez igaz...

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#38445) bencze válasza oxox (#38418) üzenetére


bencze
senior tag

Erről jut eszembe, a tegnap kipróbáltam a szombaton vásárolt cipők egyikét, az adiost. Teljesen meglepett, hogy egész jó nem szorít különösebben sehol, a bostonhoz képest simán szélesebb a középső-első fele. Földút volt főleg, tök jó érzés volt a könnyű cipő, mindig ilyet szerettem volna. A vékony talp nagyon jó érzés, kicsit mintha mezítláb futna az ember (ok persze nam az tök más de az otrombább cipőkhöz képest).
Azt kell mondjam megérte az árát, remélem hamar elfutom mind a 4 párt. Adjon a futás istene jó kedvezményeket amikor kell. (84% volt alapból a Herzo outletben és volt még vagy 2 kedvezményem rá)

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#38446) Agony válasza tomcica (#38242) üzenetére


Agony
aktív tag

Van egy sztár a fórumon. :))
"A legnagyobb hangú!"

[ Szerkesztve ]

Start with a whisper, end with a scream!

(#38447) tomcica válasza Agony (#38446) üzenetére


tomcica
Topikgazda

azaz,kitort belolem ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38448) Agony válasza tomcica (#38447) üzenetére


Agony
aktív tag

A napsütésben belőlem is kitört ma majdnem a futhatnék, de szépen rávetettem magam a hengerre és hemperegtem rajta egy fél órát. :D

"szombaton a verseny elotti napon melegits be es menj 4-5 x rovid emelkedo sprint (teljes pihenovel)."

Itt tempóba gondoltál emelkedőre vagy mondjuk egy felüljáróra? :U
Mondjuk 5 km benne 5x 100m sprint fokozva a tempót vagy csak melegítsek be pár 400-as körrel, aztán fussal fel 5x a dombra?

Vasárnapra egyelőre 27 C° és napsütés az előrejelzés, úgyhogy nem fogunk fázni. :P

Odébb van még, de Szegedre esetleg a Holdfény félmaratonra (07.20.) nem jöttök?

Start with a whisper, end with a scream!

(#38449) tomcica válasza Agony (#38448) üzenetére


tomcica
Topikgazda

csak fuss lazan 1-2 km-t aztan 1-2km fokozosat,mondjuk neked 4:20-ig,utana 5 x rovid domb sprint (lefele seta)
kis kifutas es kesz

juli 6 UTT ami utan kiveszek par het lazat (napi 1 ora valami azert lesz,uszas,bringa,futas) szoval tuti nem

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#38450) inf3rno válasza Agony (#38448) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Milyen hengered van?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.