Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2951) tomcica válasza t-bali3 (#2950) üzenetére


tomcica
Topikgazda

remelem okt 17ig megjon a teli,habar a decathlonba is benezunk majd...

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2952) t-bali3 válasza tomcica (#2951) üzenetére


t-bali3
senior tag

Így is mutogatott nekem -10 fokra való gatyát stb, úgyhogy nagy gond nem lehet. De ha előtte rájuk csörögsz telefonon biztos megmondják mi a helyzet. Persze ha a Decathlonba kezditek lehet nem is juttok tovább :D

(#2953) tomcica válasza t-bali3 (#2952) üzenetére


tomcica
Topikgazda

van par dolog ami nincs a decathlonba,de en pont ott akarok egy vekony kalenji esokabatot venni,ha jo benne mozogni 5-7ezer ft...viszont a futocipoket azt keresgelni kell,ja apropo tovabbi kerdes : komolyabb Nike bolt merre van Pesten? olyan ahol van rendes valasztek,nem csak ugy mutatoban (mert olyan Szegeden is akad)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2954) DopeBob


DopeBob
addikt

Nah megvolt a mai adag is, már 4x 6 perc futás, 3 perc séta. Elég könnyen ment, tudtam volna többet is futni, viszont a lábaim nagyon fájtak már az elejétől fogva. Mindíg bemelegítek ( 5 perc kb) futás előtt, és eddig nem is volt semmi gond. A lábaim belső oldala fáj, a vádlim alatt, mindkét lábamon. Nem tudom mitől lehet. Futás közben inkább csak kellemetlen, de amikor vége a futásnak, és a jön sétálós rész, úgy érzem, mintha betonból lenne a lábam :B

Mai adag: 4.7 km 36 perc alatt, futás közben 5.30-6 perc / km körüli a sebesség.

Pulzusom szépen elindult lefelé, az átlagpulzusom ma 144 lett :K

MZ/X

(#2955) szki válasza gooool (#2948) üzenetére


szki
őstag

Akkor nem is adtál ki magadból mindent ma!
Érdekes. Úgy gondolnám, hogy 18 évesen egy emelt tesis sokkal gyorsabb! Talán lány az osztálytársad?

(#2956) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Milyen cipőt ajánlotok?:O

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#2957) tomcica válasza PumpkinSeed (#2956) üzenetére


tomcica
Topikgazda

balost,csakis balost ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2958) Nyugdíjas válasza tomcica (#2953) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Van nekik már a Westendben "rendes".

#2954 DopeBob: Korábban többször panaszkodtam én is a "faláb" effektre. Úgy veszem észre nálam már múlóban van. Egyelőre arra követkzetetek ebből, hogy tomcicának volt igaza (mint mindig ;] ), és erősödni kell a lábadnak.

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2959) tomcica válasza Nyugdíjas (#2958) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Koszi..felteszem a listara

Osszeraktam egy jo kis plyometrics-et..magyarul kilepes,guggolas,szokdelles stb.
Kb 40perc otthon vagy barhol meg lehet csinalni,nem kell hozza szinte semmi.
Tobb funkcioja is van,laberosites,serulesek meggatolasa,helyes testtartas,gyorsitas.

Holnap majd felteszem a gyakorlatokat es a darabszamot is.Hetente 1x csinalom,egyik ures pihenonapon,ugy veszem eszre CSODAT muvel!

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2960) t-bali3 válasza Nyugdíjas (#2958) üzenetére


t-bali3
senior tag

Azért arra kíváncsi vagyok meddig lesz meg ott. Ennél pazarlóbb boltot ritkán látni: hatalmas üres terek, nulla kiszolgálás...ahhoz képest, hogy úgy tűnik a sportolókra van kihegyezve, alig találtam futónadrágot, ami volt az is drága volt.

Ettől függetlenül ennél jobb Nike sportboltot még nem láttam itthon. :)

[ Szerkesztve ]

(#2961) Nyugdíjas válasza tomcica (#2959) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ez pont az ami nekem nagyon hiányzik az edzéseimben. Várom!:R

#2960 t-bali3: Még nem voltam egyébként. De hamarosan kell mennem, pár téli dolog miatt.

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2962) gooool válasza szki (#2955) üzenetére


gooool
őstag

Azért épp elég volt a hét óra közben és közvetlen utána, de biztató volt a tempó és végre a tanár is elismerően bólintott. :)
Fiú és nem is rossz tesis, bár az atlétika nem az erőssége egyáltalán.
Most 3:58 és 4:05 közöttit ment, de mind a technika, mind a gyorsasági állóképessége elég gyér, a negyedikre úgy imádkoztam rá.
Év végére meg 7 perces 2 kilit kell mennie, vagyis két 3:30-at ugye...lesz vele munka, de legalább végre nem leszek egyedül edzésen. :))

tomcica:
Örülök, hogy elégedett vagy. :)

Üdv, Balázs

(#2963) tomcica válasza tomcica (#2959) üzenetére


tomcica
Topikgazda

O meg is talaltam...nos igy nez ki:

Kilepes 3-10 x 10-50db (ez egyszeru kilepes-kitores elorefele,annyi hogy dinamikusan rugod fel magad a kezdoallasba) kezdesnek 3x 10jobb lab + 10bal lab

Kilepes 3 pontba 2x max(kezdesnek 2 x 5jobbra-5ballra) - 3 iranyba elore,kozepre (10ora vagy 2ora iranyaba,labtol fuggoen) es oldalra

Pipiskedes egylabas 4 x 20-100 + 1x max ketlabas ; ezt lepcson vagy 10cm magas barmin,ezt irtam achilles erositesre eddig is,kezdesnek 4 x 20jobb 20 bal, 1x max ketlabas 50db

squat jacks - terpesz+ossze 3x 30 (kezdesnek 3 x 20) -

http://www.youtube.com/watch?v=ZGJGD2U-J0Q&feature=relmfu

(0:41 nel..ezt a lenyeg csak szelesebb legyen egy kicsit)

egylabas guggolas 4-6 x max - eloszor csak finom rogyasztas,mert ez huuuzos,lassan 4 x 6db kezdesnek (4 x 6jobb,6bal) nem art oldalt valamibe finoman kapaszkodni - nem ratenni a sulyt csak egyensulynak,es egyenesen menjen lefele

75fok guggolasbol felugras 3-5 x 50-100x - kezdesnek 3 x 30db ez csalos guggolas csak felig mesz le es onnan felugrasz dinamikusan minel magasabbra

90fok guggolas 3-5 x 50-100x, ez szep lassu guggolas,felfele nezel egyenes a hat 3 x30 kezdesnek,ebbol NEM kell felugrani,ez olyan mintha sullyal guggolnal

bulgar split 2-4 x 50x; kezdesnek 2x 30 (2x 30jobb,30bal)

http://www.youtube.com/watch?v=FocdSeqzuas&feature=related

1:20tol kezdodik...csak sulyok nelkul es eloszor csak csalosan roggyaszd NE menj le teljesen

kilepes szokdellve egyhelyben 1 x max (100) - kezdesnek 1 x 30

http://www.youtube.com/watch?v=LIkF8LqELlg

(nem kell ennyire lemenni,csak finoman rogyaszd be...majd idovel)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2964) tomcica válasza tomcica (#2963) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A kitores ugyanaz mint a legutolso gyakorlat csak sima vallszeles terpeszbol egyik labbal elore lepsz,kez a csipon,lentrol felrugod magad kezdore es masik labbal kilepsz,ezt lassan kell...az egylabas guggolas úgy megy h amelyik lábad pihen azt előre nyujtod és a másikra guggolsz szep lassan,NEM kell 90%ig se,nemhogy lejjebb csak óvatosan!

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2965) tomcica válasza gooool (#2962) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A 3x1K közt mennyi és milyen pihenő volt? A 2,65km közepes tempónak pont jó..edzesnek egynek jó is

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2966) gooool válasza tomcica (#2965) üzenetére


gooool
őstag

Nos 3 percet mért tanár úr, de én közben is lassan futottam, meg futóiskoláztam, mert beesik a pulzusom és végem van...szal mondhatni 430m lassú futás, mert 3 kör volt itt a suliban a pályán. (megsúgom nekem sok volt...de most ki volt adva a feladat.)
A gátkör meg azért rossz, mert ugye mondanom sem kell, hogy milyen ott a talaj...ha nem kellene a bokámra vigyázni és nem lenne a híd benne, akkor alapból 20mp...de nem panaszkodok, ennyit mentem, ez a mérvadó.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#2967) tomcica válasza gooool (#2966) üzenetére


tomcica
Topikgazda

2perc az arany középút,3perc is lehet de akkor gyorsabbakra kell..1perc meg a legalja ha mar elerted a tervezett gyorsasagot és osszebb szeretnéd fűzni (valamikor a jövőben,pl 3x1K a 3K-s versenyidodnek!)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2968) tomcica válasza PumpkinSeed (#2956) üzenetére


tomcica
Topikgazda

vicceltem az előbb,de így nem tudunk segíteni..sok mindent nem ismerünk:neutrális v stabil cipőt keresel?tartós nehezebbet vagy könnyű versenycipot ?! Meg ilyenek...

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2969) gooool válasza tomcica (#2967) üzenetére


gooool
őstag

Tudom, meg is mondtam, hogy jövő héten már úgy toljuk, ha tetszik ha nem, mert így kiesek az ütemből... :)
Meg iszonyat jó, hogy rekortán pálya lett a suliban, mert álom rajta tempózni, csak mivel 165m a kör, így két veszett éles kanyar van benne és az sem lefelé kerekíti az eredményt. :DDD

Üdv, Balázs

(#2970) tomcica válasza gooool (#2969) üzenetére


tomcica
Topikgazda

vigyázz azzal a rövid pályával..sokan panaszkodtak a fedett 200m-re is,pedig az meg is van doltve befelé...sokan panaszkodtak a csipore,mert sok a kanyar és nagyon terheli

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2971) gooool válasza tomcica (#2970) üzenetére


gooool
őstag

Nagyon tudom, meg érzem én is, hogy nem igazán fajin, de picit megszokom legalább a borítást, egyébként mindig a kinti 400-as salakon megyek. :)

Üdv, Balázs

(#2972) Aristeus válasza tomcica (#2963) üzenetére


Aristeus
tag

Na ezt az edzést már le is mentettem. :) Köszönjük! :R

Továbbá a tanácsodat követve ma este megvolt az utolsó erős tempóedzés a pénteki verseny előtt.
Endo link
Röviden összefoglalva:
3K bemelegítés, 2K tempó, 500m kocogás, 2K tempó, 500m kocogás, 1K tempó, 1 perc séta, majd fáradt lábra 5x 60m sprint.
Majd 2K levezetés.
Már most dőltek sorba a rekordok: 5K, 10K, stb. Egy nagyszerű péntek elé nézek azt hiszem. :)

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#2973) tomcica válasza Aristeus (#2972) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Tudom h ott az endo link,de a mobilon nem nyitja meg...mennyik lettek a 2K-k és az 1K?Hogyan viselkedett a fáradt láb a 60m-nel? Örülök h ezzel a lelekallapottal megy neki a versenynek,sokat számít ám ;)

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2974) PumpkinSeed válasza tomcica (#2963) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Szerintem ha meggyógyultam ki is próbál, nagyon szépen össze lett rakva. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#2975) Aristeus válasza tomcica (#2973) üzenetére


Aristeus
tag

Na, akkor sorban tempófutás idejei: (kilométerenként)
Első 2K: 4:51 és 4:58
A következő 3K (ez úgy jön ugye össze, hogy: 500m kocogás, 2K tempó, 500m kocogás): 5:25, 4:54 és 5:22
Végül az utolsó 1K: 4:51

Itt, az utolsó kilométerben kezdtem el érezni egy kis fáradtságot, de nem volt vészes. Ment volna még. Sétáltam egy percet, majd jött a sprint, ami meglepően jól pörgött, nem éreztem túl nehéznek a lábaimat. Még bírtam volna 3-4 darabot, de nem akartam túlhajtani magam, nehogy pont most történjen valami baj. Szóval inkább sétáltam megint 1 percet, majd levezetésképpen szép komótosan hazakocogtam. :)

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#2976) tomcica válasza Aristeus (#2975) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ez igy tokeletes volt,verseny elott is vagy,ilyenkor mindig lefele kell kerekiteni,inkabb kiengedni...jol raereztel.

Latszik,hogy egyenletesek az ezrek mind 5perc alatt van,de nincs koztuk nagy kulonbseg...varjuk a beszamolot mindket tavrol am :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2977) DopeBob válasza Nyugdíjas (#2958) üzenetére


DopeBob
addikt

Jól van. Egyenlőre akkor a futás mennyiségét nem növelem, hanem maradok ezen a szinten. Egy hónapja még úgyis hihetetlennek tűnt az is, hogy fussak 24 percet :B

Remélem elmúlik hamar.

MZ/X

(#2978) Nyugdíjas válasza DopeBob (#2977) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Sok bemelegítés, sok nyújtás, nekem az talán segített,de leginkább csak az idő...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2979) Djuree


Djuree
félisten

na úgy néz ki helyrejött a combom, hiába pihentettem hónapokig meg kenegettem mindennel nem javult, írt a doki valami nagyon erős gyulladáscsökkentő szteroidot, 10 nap alatt rendbejött :)
még nem teszteltem, nem merem, még kicsit pihi, pénteken edzés, aztán talán jövőhéten egy laza 1-2km futás próbaként.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2980) szki válasza Djuree (#2979) üzenetére


szki
őstag

Nosza neki! Csak hajrá! Már hiányoltunk!
Sok idő lesz visszanyerni a korábbi formádat! Túledzésre ügyelj!

(#2981) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

Srácok, így télen érdemes átváltani a hosszabb, lassú futásokra? Idén már csak egy "versenyem" lesz, de a cél nálam ott is csak a teljesítés, nem kell durván megtolnom.
Mit fejlesztenek egyébként ezek a hosszú futások?

less qq more pewpew!

(#2982) szki válasza Polacheck (#2981) üzenetére


szki
őstag

Azért a tél még odébb van! 12 C fok az ideális félmaratoni versenyhez.
Tudtommal télen alapoznak hosszú, lassú futásokkal a profik is. Az izmok hajszálerezettségét, anyagcserét, és az aerob állóképességet lehet így javítani. Meg talán van idő csiszolni a futótechnikát.
De amatőr szinten szerintem ez nem azt jelenti, hogy aztán majd télen minden futást hosszú, lassúra kell venni:) De majd tomcica megszakérti a kérdést.

(#2983) Djuree válasza szki (#2980) üzenetére


Djuree
félisten

az lesz, nagyon vigyázok, csak szép fokozatosan.
lehet bringázok egyet a jó időben, azt is hanyagoltam, az nem veszi annyira igénybe a combot, sajna nagyon fúj a szél, lehet marad holnapra.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2984) tomcica válasza Polacheck (#2981) üzenetére


tomcica
Topikgazda

majd telen igen,akkor kezdodik az alapozo fazis,amely lassubb iram,de hosszabb is...fel kell a heti kilometert novelni szepen 10-20%al,hosszab kozepes tempokat bele akar 10km tempot is,de azert heti 1x a gyorsat is illik erinteni es 1x egy gyors intervalt (pl 10x 400m 3K tempoval)

viszont amig ilyen szep ido van,addig erdemes kihasznalni egy oszi levezetore,ami meg versenyritmusba tart amig ilyen jo az ido,fuggetlenul attol hogy mar nem fogsz versenyezni.

a teli alapozo kilometerek alapozzak meg a tavaszi-nyari munkahoz a felteteleket,foleg aerob (levegovel) torteno mozgas,epiti az erhalozatot amellyel majd tobb oxigent tudsz az izmokhoz szallitani tehat hatekonyabb lehetsz,erre valo a sok kilometer,alapozas nelkul nehezen tudsz komoly minosegi munkat vegezni tavasz-nyaron,illetve kevesebb mennyiseget tudsz csak

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2985) tomcica


tomcica
Topikgazda

Ma vegig zuhogo esoben egy rovidke 14 km benne: bemelegito stb.
palyan > 3km tempo 10:09 (szep egyenletes 3:24-es tempo) jol ereztem magam,nem sipolt a tudo,nem szurt sehol,ahogy a nagykonyvben meg van irva egy szep eros tempo

konnyu futas (itt mar elallt de tiszta viz volt a futosgatyam,meg a cipo - a rovidujjut levetettem h szaraz maradjon azt fel is vettem,de nem faztam)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2986) Aristeus


Aristeus
tag

Ma lefutottam a szülinapi 10 kilométeres versenyemet.
Endo Link
Majdnem ideális futóidő. Borús ég, 17 °C.

Kezdjük a lényeggel:
Personal Best 10K,
Time: 49:42
Ez közel 6 perces javulás az augusztus eleji (55:39) PB-m hez.

Kiadtam magamból amit csak tudtam. Előtte alapos bemelegítés, 3K lassú futás, 5-6db 60m sprint, a végén kb. 300m tempó. Aztán egy kis séta és nyújtás, majd nekiindultam a versenynek.
Az elejét kicsit el is futottam, az adrenalin szintem már a verseny előtt is az egekben volt. Első kisebb fáradtság jel a 3. kilométerben (első 5 perc feletti km), de megráztam magam és utána tartottam az 5:00 alatti kilométereket. A 7. kilométerben jött a holtpont, éreztem, hogy a pulzusom szépen, folyamatosan emelkedik az ideális fölé, innentől kezdve küzdenem kellett elég rendesen, és már az 5 perc alatti kilométerek sem jöttek össze. A 10. kilométerben majdnem végem volt, a pulzusom teljesen elszállt, de kapartam, mint egy éhes hiéna! :) Nagyon akartam ezt az 50 perc alatti 10K-t.
Mikor bemondta az audiocoach, hogy megvan a 10K és 49:42, olyan euforikus állapotba kerültem, hogy azt sem érzékeltem mi történik körülöttem!
Kis pihenő, majd levezetésnek hazakocogtam.

Nagyszerűen sikerült ez a szülinapi futás, de most megyek is mert vár rám egy hatalmas feketeerdő-torta! :)

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#2987) tomcica válasza Aristeus (#2986) üzenetére


tomcica
Topikgazda

regeneralodj :Y :R :C

1-2000 mg C-vitamin,cekla,afonyale (vagy barmi verkepzo),magnezium (banan v. tabletta) es kapcsolodj ki,bravooo

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2988) tomcica válasza Aristeus (#2986) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ja es tessen revizalni mindket versenytavot es a felkeszulest,hiszen valamit megtanultal ma (is) magadrol,mi volt jo,mi nem,mi az amin okvetlenul - elsodlegesen javitanod kell,mi az ami kicsit raer de szinten javitasra szorul,tehat hogyan folytasd,mi legyen a rovidtavu terv,mi a hosszutavu stb..ilyenek,mi volt az erosseged...mi segitett,mi az ami bejott stb..stb..
tanulj meg mindent a futasrol es a versenyrol...szep munka..respect

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2989) mate317


mate317
tag

Van egy olyan problémám, hogy amikor elkezdek futni, az első kilométeren rendezetlenül, ütemtelenül, bizonytalanul lépek. Kényelmetlen, és bosszantó dolog. Lehet tenni ellene valamit?

(#2990) szki válasza Aristeus (#2986) üzenetére


szki
őstag

Grat!
A torta épp jó lesz most!

(#2989) mate317: gyakorlás, és majd csiszolódik a technika. Illetve futótárs/edző személyes tanácsa.

(#2991) gooool


gooool
őstag

Holnap verseny, reggel 6-kor ébresztő, még a kocsiban alszok egyet asszem. :DDD
Úgy fest indul haverom is velem 1500-on, akkor pedig már alapból buktam egy helyet, mert veszett gyors a drága, 400-on ő az, aki 53-at tud, de hátha így is hoznék egy érmet...akkor minden álmom teljesülne. De versenyzek egy jót minden esetre. :)

Üdv, Balázs

(#2992) Djuree válasza gooool (#2991) üzenetére


Djuree
félisten

hajrá :)

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2993) Aristeus válasza gooool (#2991) üzenetére


Aristeus
tag

Hajrá! Drukkolunk neked! Mindent bele! :)

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#2994) Aristeus válasza tomcica (#2988) üzenetére


Aristeus
tag

Köszönöm a gratulációkat és a tanácsokat is.
A rövid távú célomat (idén 50 perc alatti 10K és a fölös kilók leadása.) így már elértem, pedig csak november vége felé vártam. Ez a 6 hetes 10K gyorsító nagyon összejött. Gondolom innen kezdődnek majd csak az izgalmak, innen már majd lassabb és nehezebb lesz a fejlődés.
Rövid távú célon/célokon gondolkodtam az este, elképzelhetőnek tartod, hogy még az idén 45-47 perc körüli 10K-ig el tudjak jutni?
A hosszútávú cél még mindig ugyanaz, jövőre félmaraton, lehetőleg 2 órán belüli, rá következő évre pedig maraton. (az pedig 4 órán belüli). A leghosszútávúbb cél pedig az, hogy kiderítsem, hogy család és munka mellett meddig lehet eljutni a fejlődésben, így amatőr szinten, heti max. 3-4 edzéssel. :)
A félmaratonra rendes, téli-alapozó edzéssel szeretnék készülni, majd tavasszal gyorsító edzéseket végezni, a téli alapokra.

Gondolkodtam azon is, hogy mi volt pozitívum és negatívum a futásokban.
Pozitívumok:
- Mindkét versenyen sikerült kihozni magamból a maximumot, ki tudtam hajtani magam az utolsó lépésig.
- Megtapasztaltam, hogy hogyan viselkedik a szervezetem extrém pulzusnál, amikor az ideális fölött van.
- Kiderült, hogy az alapos bemelegítés rendkívül jó hatással volt a versenyeredményeimre.
- A fáradság, és holtpontok leküzdését is megtapasztalhattam.

Negatívumok:
- Oda kell figyelnem, hogy ne fussam el a versenyek elejét.
- Néha nagyon ingadozik a tempóm: valamikor tök jól eltalálom, de van amikor meg a túl gyors és a túl lassú között ingadozik össze-vissza. (Van erre valami jó módszer, vagy majd kialakul ahogy minél többet futok?)

Ami még hasznos lenne:
- Pulzusmérőt kellene beszereznem, mert eddig csak úgy érzésre futottam mindig, talán hasznos lenne, ha tudnám, hogy pontosan mennyi edzés közben / verseny alatt. Ki milyet használ? Tapasztalatok?
- Lehet akár milyen idő, mire egy normális edzés vagy verseny végére érek, teljesen szétizzadom a pólóimat, majd 2 kilo, és teljesen rám tapad, kellene egy-két olyan póló, ami elvezeti az izzadságot, ezek ilyen technikai pólók, vagy mik, ugye? Ki milyet használ, ami bevált?
- Ki kell deríteni, hogy mi a leggyengébb most a futásomban mit kell a legjobban fejleszteni, ebben a te segítségedet kérném majd tomcica, ha meglesz az 5K-s időm is, akkor a 3.2K, 5K és a 10K időeredményeiből tudsz nekem tanácsot adni, hogy hol kellene a legjobban fejlődnöm, vagy még leteszteljem magam 800 vagy 1500 méteren is?

Valamint nagy köszönet jár itt mindenkinek, aki segített a tanácsaival, köszönöm nektek! :R Jó, hogy van itt egy ilyen összetartó csapat és számíthatunk egymásra!

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#2995) tomcica válasza gooool (#2991) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Gondolom mar javaban zajlik a verseny...az ido szinte tokeletes,a tobbieket nem kell nezni Te csak fusd ki a sajat legjobbadat...beszamolot azert kerjuk

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2996) tomcica válasza Aristeus (#2994) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nezzuk csak:

Amennyiben a testsuly okes,en lemennek es elkezdenek a 200/400-on dolgozni (tehat izomero,robbanekonysag,helyes gyors futoforma) ez azonnal kihat a tempora 1000-10K-ig mindenre...ez mellett elkezdenek dolgozi a 3K es 5K tavokon (tempok 4-8Kig tejsavkuszobon,resztavos edzes 3 x 2K...2 x 3K..5 x 1K kombinaciok celidon futva ezesetben 3K idejen 4.15 korul Neked)
Egy sima 1000m-t befutnek rekordra boooven 4perc ala,megmernek par 600-at es 800-at hasonlo celbol!

Ezeket telen nem nagyon birod marmint a gyorsat (tudsz dolgozni vele,de nem tudod oket kifutni,a tempo es resztavoat igen,emelkedo igen,valamennyi gyorsasagi munka igen,szokdeles-guggolas stb igen) Szoval a munka futos resze foleg marciusban indulna egy eros teli tempo-alapra!
(leirom majd nemsokara a teli edzesemet,abbol lathatod mi mit csinalunk habar mi meg mindig 800-3K kozottire operalunk,gyors es gyors allokepesseg,annyival hogy kilometer es tempo lesz boven benne)
======
A tempora letezik ora/kutyuru ami ad tempot,de en ezeket sosem szerettem.Palyan ugye nekunk 10K-ig konnyu dolgunk van hiszen minden kort (400at) tudsz ellenorizni,vagy minden 500-at esetleg 1K-t igy ha kell gyorsitasz vagy visszaveszel.Sima utcai versenyen inkabb fejbol kell futni,azon csak a tapasztalat segit,kesobb olyan lesz a tempoerzeked mint egy metronom meglasd :D

Pulzusmerobol a Polar es a Garmin ami komoly,es a pantos a mellkasi pantos! Pl Garmin 210 HRM az egyszeru a 410/610 mar komolyabb (arban is)
Polar szeriat nem ismerem,de abban lesz aki segit neked itt a forumrol!

Egyik legjobb polo az UnderArmour ez a ceg rogbiseknek fejleszt alaoltozetet,a futok es triatlonosok is kedvelik.A Saucony es Adidas (meg gyanitom a tobbiek) is gyartanak hoelvezeto,izzadsagelvezeto anyagbol ruhat,Coolmax szal ha jol remlik igy hivjak,de azert ezeknek is van egy bizonyos szelsosegi hataruk - idovel a komoly gyorsasagi edzes javit azon hogy mikor kezdesz izzadni (milyen iramnal)

Ahogy fent mar irtam,kell minden idod 200/300/400/600/800/1K/1500m/3K (ebbol a 3K az kb mar megvan,helyette lehet egy 2K) palyan lemerve vagy pontos tavon! A 3-5-10K ido szinte mind oxigennel van,kell adat az oxigen nelkuli tavokra is...

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2997) tomcica válasza tomcica (#2996) üzenetére


tomcica
Topikgazda

hopp most latom 4.18-as tempoval mar futottal,akkor 4perc v. 4.05 (nem is kell itt felfele kerekiteni 4.00-es tempora kell futni a resztavosat,foleg az 1K sorozatokat...a 2x 3K persze mar nehezebb ez mehet 4.30as tempoval 3K ugye meg ugy se konnyu es meg is kell ismetelni,tehat faradtra megy a masodik...a 3 x 2K az meg mehet 4.15-os celtempoval...szoval ezeken igy kell dolgozni es magadra formalni)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2998) Aristeus válasza tomcica (#2996) üzenetére


Aristeus
tag

Köszönöm a tanácsokat! :R
Hétfőn kifutom az 5K-t, (Vasárnap helyett) pihenek +1 napot, hogy minél többet tudjak regenerálódni, és minél jobban menjen. Utána pedig, szerintem mondjuk pénteken, szombaton és vasárnap lefutom a távokat szépen elosztva:
Péntek: 200/300/400m;
Szombat: 600/800m, 1K;
Vasárnapra pedig marad az 1,5K és a 2K.

Ha megvan mind, akkor majd jelentkezem.
Annyit már most tudok, hogy egyenlőre csak heti 3 edzés fog beleférni, mivel még jópár dolog hátravan a házfelújításunkból. :)

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#2999) szki válasza Aristeus (#2994) üzenetére


szki
őstag

50 percen belüli 10k után még azért odébb van a 45 perc. Sok munka kell ahhoz!
50 perces 10k esetén 1:50-es félmaratont kellene tudnod. Szerintem heti 3 edzéssel ez elérhető számodra továbbra is tudatos készüléssel! Hétvégente egy hosszabb, lassút kellene futnod (15-18k).
A ruházatban pamut nem tanácsos. Beleizzad az ember, aztán a testhez tapad, és meg lehet benne fázni. Technikai felsők kellenek. Futóversenyeken szoktak adni a nevezésért/előnevezésért. Én viszont jobb szeretem futáshoz is a passzentos bicajos mezeket, melyek nem dörzsölik ki a mellbimbómat:) Előnyük még, hogy hátul 2-3 zsebbe lehet pakolni. Meg némelyik elöl kevésbé engedi befelé a levegőt, azaz nem hűt annyira a menetszél. Ezek mondjuk a márkás Skinfit mezeim, amiket szinte grátisz szereztem be.
Nadrágban én szintén a testre feszülő futónadrágot kedvelem. Nem dörzsöli ki a combtövemet, és kényelmes. A dísztérre nem megyek benne sétálni, de futni ilyen kell:)

[ Szerkesztve ]

(#3000) tomcica válasza Aristeus (#2998) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nincs a heti 3 edzessel semmi problema,annyi hogy mindharom eros tempos v resztavos kell hogy legyen,tehat konnyu lassu futas nem fer bele egyaltalan,max ugy ha tolod arreb mindig (magyarul elkezded a 3 edzestipust es 4.ik egy hosszu 20-30km-es lassu hosszu es azt beteszed minden 2 hetben egyik edzesed helyett)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.