Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3751) cekkk válasza LLam (#3750) üzenetére


cekkk
veterán

Ezzel azért teljesen nem értek egyet. Mert aki fut az nem nagyon fog tömeget építeni magára, szerintem izomból se sokat(már csak abból a tartományból kiindulva ahol a munkát végezzük, az nem egy izom építő :D ). Szóval ha csak futás van simán jó kiindulási alap a kiló is. Ha van már más súlyzós edzés stb akkor viszont egyet értek veled, hogy nem csak a kiló a minden :D :DDD

(#3752) deicide válasza cekkk (#3751) üzenetére


deicide
veterán

Ez sem egészen van így szerintem, minden edzésemet aerob tartományban végzem, lassan, megfontoltan, mégis teljesen átalakult a lábam, durva izmok nőttek rajta, pedig bringán, sétán és futáson kívül mást nem csinálok.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#3753) cekkk válasza deicide (#3752) üzenetére


cekkk
veterán

Igen de az aerob az alacsonyabb intenzitás, Én pl 180 körüli pulzussal futok az már anaerob ahol már nem a zsír van használva energia forrásként. A kettőt nem érdemes össze keverni, és szerintem a kezdő futók többsége nem képes aerob tartományban futni. :U

(#3754) LLam


LLam
senior tag

bizony bizony, MINDEGY mit sportolsz, ha addig nem csináltad akkor izmosodni fogsz. nyilván nem body builder kategória, de egy kellemesebb forma kijön a tevékenységből. úgyhogy fenntartom a CENTI minden a kiló semmi.

Stay hungry!

(#3755) cekkk válasza LLam (#3754) üzenetére


cekkk
veterán

Szerintem meg nem :DDD Már csak a sport miatt sem. Nézzél meg egy hosszú táv futót és egy rövidet. Aki hosszú távú erőnléti sportot űznek azokon a legkevesebb az izom, és nekik pont nem a nagy izom tömeg a lényeg, sőt a hosszú táv alatt épp az izmot kezdik el lebontani magukról, mert a szervezet így működik, az izom használja a legtöbb energiát így azt építi le rólad, abból tud könnyen energiához jutni.

(#3756) whited válasza LLam (#3750) üzenetére


whited
addikt

köszi, most hogy mondod, az ki is maradt hogy azért attól függetlenül hogy a számok mit mutatnak, magamon érzem elég jól, hogy megy ez, csak most megtorpantam egy kicsit, ezért kérdeztem mi a szitu ilyenkor, hogy ez most csak stagnálás és megint beindul a "folyamat"-e :)

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#3757) tomcica válasza whited (#3756) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ilyenkor kellene osszekeverni a szervezetet valami kereszt edzessel.Lehet kezdi megszokni a terhelest es hatekonyabban eget (azaz kevesebbet).Valami mas mozgas,mas pulzus tartomanyban dobna megint a folyamaton.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3758) deicide válasza cekkk (#3753) üzenetére


deicide
veterán

Ezt nem értem, hogyhogy nem képes aerob tartományban futni? Én áprilisban kezdtem, azóta is kezdő vagyok, de aerob tartományban futok (szinte fix 6:10-es kilométerek), nem is igen szoktam lihegni sem. Én inkább anaerob tartományban nem tudok sokáig futni, mert nem bírom tüdővel.

#3755 Ez így van, de kezdőknél abszolút nem. Aki most kezd, az először felizmosodik és fogy a zsír, aztán ha a testzsírja elér egy bizonyos szintet, akkor már az izom is fogy valóban. Csak magamból kiindulva, 200+ kmeket bringázok és körbe tudom futni a velencei tavat, tehát inkább hosszútávosnak mondanám magam, mégis durván nő a vádlim, combom egyelőre.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#3759) whited válasza tomcica (#3757) üzenetére


whited
addikt

mondjuk, rövid sprintek? :D de sok ?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#3760) tomcica válasza whited (#3759) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ami eddig kimaradt...akar a rovid sprint is,dombedzes,lepcsozes (ha birja a terded),de akar spinning,kerekpar,evezopad,sifutogep is szoba johet.

Ugye sok helyen irjak hogy legjobb hosszu kitarto kozepes pulzustartomanyban valo munka a zsiregeteshez,viszont ha nem valt az ember akkor ennek a hatekonysaga egyre kisebb lesz,hiszen a szervezet kepes par het alatt adaptalodni egy bizonyos terheleshez.

Azt is lehet hogy bevezetsz napi atmozgatast (akar csak 30perc aerobic a szobaban vagy torzserosites,hasizmok stb.)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3761) cekkk válasza deicide (#3758) üzenetére


cekkk
veterán

Érdekes, mert ha megnézed a hosszú távú futókat/biciklistákat kb csont és bőr mind :)

Én nem tudok abba a tartományba futni :D :B

(#3762) deicide válasza cekkk (#3761) üzenetére


deicide
veterán

Lehet, hogy én is olyan leszek, ha már nem tud a zsír fogyni :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#3763) LLam válasza cekkk (#3761) üzenetére


LLam
senior tag

cekkk! ne keverd már össze az élsportolókat azokkal akik első körben fogyni akarnak! itt látom a probléma gyökerét. akiket te mondasz azaz a tv-ben mutogatnak azok sportolók, akikről én beszélek azok hobbi futók, kezdők.

Stay hungry!

(#3764) tomcica


tomcica
Topikgazda

A legtobb munka/futas/sport amit vegzunk az mind AEROB tartomanyban tortenik,ergo kapsz levegot (a bemelegites,a kifutas,a lassu futas az mind-mind aerob).Az ANAEROB tartomany igen kis resze a heti edzesnek nagyjabol 10% es akkor egesz jol allsz.Az ANAEROB-nal nem jut eleg oxigen az izmokhoz,amit csak ernek azt egetik (legeloszor a cukrot),a tulterhelestol elvezetni sem tudjak a hulladekanyagot igy elindul a savasodas.Aztan meg gorcsol.Utana abbahagyod es barmit is csinalsz az visszaesik az AEROB tartomanyba.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3765) cekkk válasza tomcica (#3764) üzenetére


cekkk
veterán

Akkor te megközelítőleg milyen pulzussal futsz?

Mndjatok meg valamit ha leülök és úgy mérem a pulzusom 60-65 között van ha felállok akkor felmegy 90 körülre majd ha csak álok olyan 70-80 között van. Ha futok akkor 180 körül futok. De a bicikliben sétában elliptikusban szépen tudom tartani a pulzusomat 120-160 között olyan tartományban ahogy akarom . Vagy is az intenzitásnak megfelelően,

Tegnapi pulzus.
Azért hozzá teszem, hogy 193centi és 120 kiló körül vagyok most. És hasban erős :D :DD

(#3766) tomcica válasza cekkk (#3765) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A bemelegito 90-120ig nagyjabol...a konnyu tempo 120-150ig...a tempo amin tartani tudom es halados is 160 azon felul nincs mar levegom (ezek kezzel mert szamok 10mp-ig merem es szorzom 6x - nem teljesen pontos,de mivel mindig igy csinalom visoznyitasnak tokeletes)

120-140kozt eget legtobb zsirt...azon kell utazni legtobbet aki fogyni szeretne,idovel persze ez egyre gyorsabb iram.

180as pulzus a 3perces ezrek,meg a palyan valo gyors resztavos edzes,a sprintek is ide feltoljak.180-as pulzussal en nem tudok max par percig dolgozni,utana vissza kell venni

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3767) cekkk válasza tomcica (#3766) üzenetére


cekkk
veterán

Nem tudom, mert szerintem az óra jó, mert amikor leveszem a jeladót és megmérem bent a teremben akkor is kb ugyanazt mutatja a gép, mint az óra.
Mondjuk futni nem szoktam teremben :D

Akkor lehet orvoshoz kéne mennem? És még itt nem igazán savasodok :B

(#3768) tomcica válasza cekkk (#3767) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az a 180-as pulzus futasnal NAGYON magas...rovid tempokra,resztavokra okes,de azon nem lehet sokaig futni

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3769) cekkk válasza tomcica (#3768) üzenetére


cekkk
veterán

Látod lefutottam a félórát :D

De mintha szki is azt írta volna, hogy ő is ilyen magas pulzussal fut :U

Akkor hogyan lehet csökkenteni? Milyen edzéssel?

(#3770) tomcica válasza cekkk (#3769) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Mennyi a max pulzusod akkor?
Nekem magatol csokkent le,altalaban a savkuszobon valo tempo a legjobb ra (de gyanitom ennel osszetettebb ez)

Savkuszob az pont ott van amig van eleg oxigened,ott epp jelentkezik ez a kapkodod a levegot allapot - igy erzesbol...gondolom a verbol pontosan meg lehet hatarozni hol is van ez,de hat nekunk csak ez az erzesbol megallapitas van

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3771) cekkk válasza tomcica (#3770) üzenetére


cekkk
veterán

Amit én mértem legtöbb az valahol 205-210 körül volt . Ha 190 felett van akkor savasodok :B
Most ősszel csináltattam újra a jogsit akkor volt ekg is, igaz pár perces de ott nem mutatott ki semmi rendelleneset.

Hát akkor majd lehet spórolnom kell, és elmenni egy ilyen vizsgálatra.

(#3772) KINKY_007 válasza cekkk (#3771) üzenetére


KINKY_007
aktív tag

Én is ennyi körül futok, a nyugalmi meg 55 körül van...

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#3773) cekkk válasza KINKY_007 (#3772) üzenetére


cekkk
veterán

Érdekes. Akkor most nem tudom, hogy mi van. :DDD

(#3774) KINKY_007 válasza cekkk (#3773) üzenetére


KINKY_007
aktív tag

Szerintem is sok, de nyilván izomból nem bírjuk annyira, mint aki rendszeresen csinálja...

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#3775) cekkk válasza KINKY_007 (#3774) üzenetére


cekkk
veterán

Kíváncsi vagyok majd, hogy egy fél év múlva, ha rendszeresen futok akkor mit mutat majd.

De én ilyen magas pulzus mellett sem köpöm ki a tüdőmet :B

(#3776) tomcica válasza cekkk (#3775) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Magas az nagyon magas :D

180-as pulzussal mondjuk egy kilometer hany perc Nalad?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3777) cekkk válasza tomcica (#3776) üzenetére


cekkk
veterán

Amiket írtam tegnap :D

Első 5:24 vagy mennyi utána 6 perc körül. De mondom, nagyon az elején vagyok a futásnak. :U

(#3778) KINKY_007 válasza cekkk (#3777) üzenetére


KINKY_007
aktív tag

Én olyan 4:30 és 5:00 körüli időkkel futok 7 km-t, és a 150-160-ról a második 2km után 180 körüli pulzussal futok.

[ Szerkesztve ]

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#3779) tomcica


tomcica
Topikgazda

Lejjebb fog ez menni idovel,illetve gyorsul a tempo ami ezzel a pulzustartomannyal tortenik.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3780) tomcica


tomcica
Topikgazda

Az edzes zajlik,atlagos 80-95km hetente,a minosegi resz mindig megvan,neha vissza kell venni 1-1 napot,aztan megint meg lehet tolni a kovetkezo hetet.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3781) szki


szki
őstag

14 km futás volt ma az adagom szakadó hóesésben :D

(#3782) cekkk válasza szki (#3781) üzenetére


cekkk
veterán

Itt meg Debrecenben épp süt a nap :DDD

(#3783) tomcica válasza cekkk (#3782) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Itt delvideken esos-szeles...ho nincs

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3784) cekkk válasza tomcica (#3783) üzenetére


cekkk
veterán

Én reménykedek, hogy estig nem ér ide semmi és tudok menni, majd futni :D

(#3785) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Régen jártam már itt. :) A Citius +4 már bejáratódott, nagyon kényelmes, szellőzik ahogy kell, talán az első hónap alatt fájdogált benne a lábam/bokám, de azóta teljes kényelem! Nem gondoltam volna, hogy egy olcsóbb kategóriás normális futócipő ennyire jó tud lenni, semmiképpen se "sajnáljátok" rá a pénzt. Reggeli fagyos utakon azért csúszkálós benne, de ahogyan elnézem a többi futókat azokba a csoda-csukákban, Ők is igen csak korcsolyáznak alkalmanként. :DDD

1-2 hónapot a helyi edzőterem futópadjain töltöttem, első pár alkalommal mikor a szalagon való maradáson koncentráltam - nem "éreztem" a szalag hosszát, szélességét - gyakran éreztem miután leléptem róla, hogy mozog a talaj :) Egy élménynek mindenképp jó, szerintem nem árt kipróbálni. Így most, hogy újra a szabadban futok, jobban élvezem a mozgást mint korábban, dobott a motiváción is szépen.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#3786) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Mostmár délre is jöhet a hó ugyanis ma jön meg a Salamon speedcross cs 3 cipőm:) annyira örülök neki:)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#3787) tomcica válasza PumpkinSeed (#3786) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ugy hallottam az jo kis cipo :D egy beszamolot majd kerunk,ha nem gond :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3788) tomcica


tomcica
Topikgazda

Vannak napok amikor ugy erzed minden egyben van,formaban vagy...ez egy ilyen nap volt:
19km benne bemelegito, 3 x 1000m (piheno 300-350m) 3.10...3.10...3.05 - hosszu konnyu futas,majd 2x oregoni 200m (elso 27mp lett 30 helyett) kifutas haza

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3789) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Ma tök jót futottam.
Bár az alap rövid kis távom, de az átlagosnál jobb tempóval, pedig most télen nagyon ritkán futok. Szóval elégedett vagyok, ez most tök motiváló volt. :)
Ebből a szempontból egyre inkább várom a jó időt, mert bőven látom a lehetőséget, hogy fejlődjek.

Hallom sokfelé rossz az idő, de itt Szegeden alig 1-2 apró tócsa és 6-7 fok, délkörül még egy kis napsütés is volt. :)

- http://pazsitz.hu -

(#3790) PumpkinSeed válasza tomcica (#3787) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Megvolt az első 8 km terepen, hát maximális tapadás de mégis mintha mezítláb lennék, a gáton annyira jó volt felfutni, sáros részen, hogy valami eszméletlen. Ez a cipő maximálisan megérte az árát. Mindenkinek csak ajánlani tudom. Bár mentem 2 km-t betonon is, azon nem a legfelelőbb választás, nem véletlen terepre találták ki. Terep 10/10 Beton 10/7.

Salomon SpeedCross 3 CS

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#3791) tomcica válasza PumpkinSeed (#3790) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Koszi,majd frissitsd ha uj elmenyek lesznek.Olvastam hogy nem rugalmas (persze azert mert van talpmerevito benne a komolyabb terepekhez,igy ertheto is) ezt mennyire veszi az ember eszre?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3792) PumpkinSeed válasza tomcica (#3791) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

A csillapítását még nem igazán érzem mert az előző cipőm eléggé elvesztette már a csillapítását. :) De majd még tesztelem, így elsőre csak azt éreztem, hogy kellemes. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#3793) tomcica válasza PumpkinSeed (#3792) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ertelek,de nem a parnazottsagra gondoltam,hanem a kozeptalp illetve elso resz rugalmassagara,tudod amikor megfogod az uzletben a cipot es megprobalod felbehajtani.Azt irjak van egy bizonyos merevsege,persze kell is hogy legyen,hiszen a terepcipok igy vedenek a sziklaktol,kavicsoktol,valamint tartjak a labad a meredek terepen.Viszont erdekelne,hogy mennyire merev? Konnyen lehet hogy a nyugati tesztelok csak tuloztak,volt mar ra pelda.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3794) PumpkinSeed válasza tomcica (#3793) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Délután meglesem, és leírom a tapasztalatokat. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#3795) tomcica válasza PumpkinSeed (#3790) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Meg tudna nekem nézni valaki,hogy a Hervisben a Nike Free mennyibe kerül? A futotarsam szeretne venni.Megkoszonnem az infót.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3796) cekkk válasza tomcica (#3795) üzenetére


cekkk
veterán

http://www.hervis.hu/filialen/Magyarorsz-g/?isocode=HUN
Miért nem hívjátok fel az a boltot amelyikbe vásárolni akartok? :U

(#3797) PumpkinSeed válasza tomcica (#3795) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Megnéztem, az előtalp szerintem elég rugalmas, de annak is van masszivitása, de a közepe mozdithatatlan. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#3798) Serpiko


Serpiko
addikt

Na most jó ráfáztam. Itthon vagyok szabin 29.-ig a tavalyit adták ki most. Erre reggel arra ébredek fáj a torkom gombócot érzek benne semmi más bajom nincs csak fáj a torkom. brrr. Pedig olyan jól elterveztem a heti edzéseimet. Most nem szabad menni edzeni jól gondolom? Vagy vállaljam be azt kész… mondjuk ez szerintem olaj lenne csak a tűzre. Inkább pihenem kéne a héten meggyógyulni és jövő héten neki kezdeni. De rossz a kényszer pihenő. végre nem azt kell lesnem edzés előtt és után, hogy siessek mert nem érek be. Volt olyan, hogy 7 kor még a pályán voltam és éppen beesetem 8-ra a melóba. :DDD

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#3799) tomcica válasza cekkk (#3796) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jo otlet...koszi a tippet

(most latom van e-mail kapcsolat is...na majd mindjart)

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3800) tomcica válasza Serpiko (#3798) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Csak te ismered a testedet,te tudod mikor szabad terhelni es mennyit.En bedobnek 2 x 1000mg c-vitamint (nem egyszerre) a nap folyaman,rasegitenek egy kis mezes-fahejas-teaval.Kezdodo betegseggel en meg szoktam futni,de egy kicsit lejjebb veszem az intenzitast vagy ha nagyon hideg az ido kint akkor csinalok egy benti cross-fittet,akar teremben v. ha nincs mas otthon (lekapok valamit a youtube-rol es kesz)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.