Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2201) tomcica válasza Polacheck (#2200) üzenetére


tomcica
Topikgazda

le a kalappal :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2202) blackydan válasza Polacheck (#2200) üzenetére


blackydan
senior tag

Gz ! :C Bár az se volt komplett aki az UB pólót feketére tervezte :N képzelem milyen jó lehetett benne futni.

Mai nap: délelőtt 25 perces futás közben a szokásos, fekvőtámasz-felhúzás-tolódzkodás trió... király volt. Este még befigyel majd egy 10 kilis futás a szigeten.
Jövő héten viszont kezdem komolyabbra venni a dolgokat, munkából hazafele menetet futással oldom meg, illetve lassan irány a Budai-hegység erőnlét javítás céljából.

(#2203) Polacheck válasza blackydan (#2202) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

thx :)

Igazából 40 fokban teljesen mindegy, nem lehet melegebb, mint a levegő ami körülvesz :)

Egyébként meg érdekes módon nem melegített, király anyagból van. Én sem akartam benne futni, de az egyik csapattársunk párja egyéniben indult és ő is ebben futott és azt mondta állítólag, hogy jó lesz, úgyhogy gondoltam akkor nekem is megfelel :) Plusz vasárnap reggelre ez volt az egyetlen tiszta futópólóm :)

less qq more pewpew!

(#2204) blackydan válasza Polacheck (#2203) üzenetére


blackydan
senior tag

Igen, valóban jók a dri-fit cuccok nekem is van pár belőle, bár a pólókat kezdem hanyagolni ebben a melegben... inkább előtérbe kerülnek a trikók :K

(#2205) tomcica válasza blackydan (#2204) üzenetére


tomcica
Topikgazda

en meg mar 2 hete felmeztelen futok,mondjuk itt a varosban mar megszoktak reg,hogy ilyen a bacsi :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2206) Djuree válasza tomcica (#2205) üzenetére


Djuree
félisten

te perverz :DDD amúgy ilyenkor én is jobb szeretek (fél)meztelen futni :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2207) tomcica válasza Djuree (#2206) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ja nem irtam...de felul nincs semmi :D

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2208) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Az imént áldozatul estem annak, hogy ha az ember még jókedvűen elfutkároz valameddig, onnan majd vissza is kell ám jönni...:U

Elindultam egy laza esti 6-8k-ra,de olyan jól éreztem magamat, meg az idő is jó volt, szép világos este, stb.. hogy mondom én megyek még, aztán még... 18k lett a vége,de az utolsó 4-5km-en már egyáltalán nem mosolyogtam, főleg hogy mivel lényegesen rövidebb távra indultam, nem vittem se enni, se inni, és a jóég tudja mikor ehettem utoljára. Talán ebédre... Jól elfogytam a végére. Na, fiatalság bolondság. Máskor odafigyelek.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2209) Djuree válasza Nyugdíjas (#2208) üzenetére


Djuree
félisten

eleinte én is megszívtam így. á fussunk 6-7km-t, bírni fogom, a végére jól lehaltam. bakker, vissza kéne menni valahogy :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2210) Chosen válasza Nyugdíjas (#2208) üzenetére


Chosen
addikt

Tegnap valahogy nekem is kedvem volt többet futni, mondjuk én nem sokkal mentem többet, szóval nem volt probléma. :)

(#2211) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Valami "lett" velem. A tegnapi után még ma délelőtt is alig éltem, és baromi fáradt vagyok most is,de mennék már megint futni. Lehet egy rövidet megyek is mindjárt :) Jó érzés. emlékszem amikor az elején még 6 lóval kellett magamat kivinni, és egy szenvedés volt az egész. Örülök hogy akkor nem hagytam abba.:) Persze most is az elején vagyok,de ez már egy szint, hogy öröm a futás, nem kötelesség.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2212) tomcica válasza Nyugdíjas (#2211) üzenetére


tomcica
Topikgazda

en meg a jol megerdemelt pihenonapomat tartom :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2213) blackydan


blackydan
senior tag

20k-ért van most Nike Lunarswift a spuriban :Y Aki idáig szemezgetett vele az vegye meg most, én is nagyon agyalok rajta ..... ;]

(#2214) greenmukk


greenmukk
tag

Ejj gondoltam futok egy rövidet ebben a mocskos melegben. 2óra körül indultam futottam 2km-t valami siralmas tempóban úgyhogy úgy döntöttem hogy én bizony úszni fogok. Lementem a bringaútról (felsőgödi vagyok) és már csobbantam is. úsztam kb 1órát aztán futottam 3km-t rohadt jó tempóban. Annyival jobban ment úszás után hogy az csak na. Nagyon kiváncsi lettem volna a 3km-s időmre de félrekattintottam és mindent törölt a gps loggerből :O :O

(#2215) Polacheck válasza blackydan (#2213) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Glide 3 és free run tegnap 17,5k volt a hervisben. Minden nike cuccra van 30%.

less qq more pewpew!

(#2216) Nyugdíjas válasza Polacheck (#2215) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Francocskába. Vettem volna mégegy FreeRun-t :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2217) tomcica válasza Nyugdíjas (#2216) üzenetére


tomcica
Topikgazda

na 17.5-ert mar okes mind2o :K

en vegul beruhaztam egy snassz mezei retro Puma Faas 300-ra...pihekonnyu 3-5K versenycsuka...had szoljon...rikitos citromsarga :D

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2218) blackydan válasza Polacheck (#2215) üzenetére


blackydan
senior tag

Azzz igen :Y Lglide jól jönne, free-vel még csak szemezgetek.... túl komoly kihívás lenne még a lábamnak, kezdetben mindenféleképpen csak sétálnék benne :P

Tom: jó színt választottál riszpekt ! :DD

(#2219) tomcica válasza blackydan (#2218) üzenetére


tomcica
Topikgazda

viszont nem fogok futni benne csak amikor booven 10perc alatti 3K-t porgetek (mondjuk egy 9.30at)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2220) Dani82


Dani82
senior tag

Szerintetek este hanytol lehet mar futni amikor mar nem kap az ember hogutat? Nagyon mennek mar de ebben a hosegben halal

(#2221) greenmukk válasza Dani82 (#2220) üzenetére


greenmukk
tag

Olyan 4-5órától már jó,én inkább 5körül indulnék a helyedben,mert akkor már érezhetőbben kellemes. Melegnek meleg de nem olyan mint 2óra körül.

(#2222) Djuree válasza Dani82 (#2220) üzenetére


Djuree
félisten

6 előtt semmiképp, de inkább 7...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2223) greenmukk


greenmukk
tag

De ahogy látod most ketten két félét írtunk,kimész és ha jónak érzed akkor elindulsz. . :))

(#2224) Djuree válasza greenmukk (#2223) üzenetére


Djuree
félisten

:DD hát sztem még 5-kor nagyon meleg van, de egészen 10-ig nem is csökken számottevően. de ha már kicsit lentebb van a nap, már nem süt oda annyira, már az is sokat segít. de kinek mi. én pl. bírom a meleget elég jól, csak este zavar ha aludni kéne. megszoktam régen, kiskoromban már 2 körül lent voltunk a pályán kosarazni nyáron minden nap, nem érdekelt senkit hogy milyen meleg van :DD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2225) tomcica válasza Djuree (#2224) üzenetére


tomcica
Topikgazda

en 6tol jarok ki 8ig...kb 7tol kezd hulni rendesen,szoval az elso ora meg jooocskan melegben van...kiveve a szombat,amikor is delelott 11tol 12.40ig van edzes (direkt),de az tehnikai edzes es nem tempofutas

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2226) szki válasza Dani82 (#2220) üzenetére


szki
őstag

Attól függ hol futsz. Nagyvárosi környezetben aszfalton, vagy erdős terepen a fák hűs árnyékában. Ezt Neked kell kitapasztalni, mit bír a szervezeted!
De hozzá is lehet szoktatni magadat a hőséghez fokozatosan.

Mostanában napkeltekor szoktam futni terepen. De múlt héten volt olyan, hogy hajnali 5 órakor 24 C fokban futottam...
Nekem 1 órát futni még 20 C fokban is nagyon izzasztó. De bicajozni tudok órákat is a tűző napon 35 C fokban. Persze a bicajon egyszerűbb a folyadék utánpótlás, és a pulzusom se szalad el. Indulok is ebéd után egy tempós 130-as karikára.

[ Szerkesztve ]

(#2227) deicide


deicide
veterán

Kérdésem lenne. Hol és milyen ruhát érdemes venni futáshoz? Ma megvolt az első félmaratonom, de sima vászon gumisderekú rövidnadrágban és normál pólóban. A nadrág kidörzsölte az oldalamat kicsit, a póló meg a végére kb 2kg lett a felszívott izzadtságtól... :Y

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#2228) Djuree válasza deicide (#2227) üzenetére


Djuree
félisten

decathlon :K

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2229) Dani82 válasza szki (#2226) üzenetére


Dani82
senior tag

Népligetbe. 7kor megyek. meglátjuk ... :)

(#2230) albiosz


albiosz
őstag

Sziasztok!

2 kérdésem lenne a tapasztaltabbakhoz:
- Evés után mennyi idő teljen el a futásig? Kb. 1 óra elég?
- Mit érdemes közben inni? Gondolom valamilyen löttyöt a sima víz helyett. Van valami költséghatékonyabb megoldás? Porok stb. Mert pl. a Powerade stb. italokat elég drágán mérik, nekem meg mint hobbifutónak nem feltétlen érné meg.

Előre is köszönettel!

(#2231) gooool válasza albiosz (#2230) üzenetére


gooool
őstag

Én jobb szeretek például aránylag üres gyomorral futni, bár tempótól függ, de a vége felé már édes mindegy, kezd visszaköszönni... :DDD
Sima ásványvíz bőven megfelel, nem kell semmi extrát elképzelni. :)

Egyébként már nagyon futhatnékom van, de így 8-10 óra tűző napon való munka kukoricázás után nincs erőm...
Pedig jó a kondim, érzem magamon, kicsit befogytam, de az izom aránylag megmaradt, kontúrosabb a testem, augusztusban elkezdem újra a bringa + futás duót. :))

Üdv, Balázs

(#2232) albiosz válasza gooool (#2231) üzenetére


albiosz
őstag

Azért éhesen sem jó futni. :) Legalábbis én nem szeretek.

Sima mentes vizek akkor? Nagyon rá akartak beszélni ezekre a porokra (gatorade asszem), de pár km-nél én se látom túl sok értelmét. Gondolom profi futóknak 10+ km-nél van több értelme.

(#2233) gooool válasza albiosz (#2232) üzenetére


gooool
őstag

Nem azt mondtam, hogy koplalj előtte, bár tomcica szerint évente 1-2x olyan edzés is kell, amikor nem iszol és eszel semmit, szenvedsz egy sort, de persze ez hobbi szinten abszolút felesleges.
Igen, az megfelel, az ilyen porok akkor jönnek jól ha nagy távot futsz ( >2 óra) vagy kerékpározol, főleg az utóbbinál érdekes ez. :)

Üdv, Balázs

(#2234) deicide válasza gooool (#2231) üzenetére


deicide
veterán

Akkor akár jól meg is szívhattam volna vasárnap. Reggel 4:30-kor jól bereggeliztem és 5:05-kor indultam a 21km-re... :DDD De embere válogatja, nekem ezek szerint nem árt, bár a 9.2km/h, amit ilyen távon tartani tudok, nem az a nagy gyomorforgató tempó... Ez a gatorade cucc nekem is bejött, most először futottam ilyet szopogatva út közben és úgy fejeztem be a futást, hogy éreztem, maradt bennem energia.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#2235) blackydan válasza albiosz (#2232) üzenetére


blackydan
senior tag

Kb fél éve láttam egy műsort valamelyik tud. csatornán, ahol a vizet és a különböző sportitalok hatásait vetették össze sportolás közben (biciklizés,futás stb...). A sportitalok esetében, a test hőtermelése valamennyire lecsökkent és kicsivel nagyobb teljesítményre voltak képesek mint a sima vizet használók, de a különbség annyira nem volt számottevő.
Szerintem is versenyen, illetve hosszabb távok lefutásánál kéne csak segítségül hívnod ezt a pluszt, ne szoktasd hozzá a tested, hogy ilyeneket vegyen igénybe már 5-10 km-nél is :P

(#2236) blackydan válasza albiosz (#2232) üzenetére


blackydan
senior tag

sorry dupla----

[ Szerkesztve ]

(#2237) albiosz válasza blackydan (#2235) üzenetére


albiosz
őstag

Köszönöm a választ! Tényleg csak hobbiszinten nyomom, 5 km fölé nem nagyon megyek. Akkor egyelőre marad a víz. :)

#2233) gooool: neked is köszönöm a tanácsokat!

Nekem való már az idő, úgyhogy indulok is.

(#2238) gooool válasza deicide (#2234) üzenetére


gooool
őstag

Nem mondom, hogy olyan tempónál nekem sem jönne elő, mert jelenleg bárminemű mozgás munkán kívül halált okozhat esetemben... :DDD
Én is csak hosszú és izzasztó futások és kerékpározások után veszek igénybe néha ilyesmiket, de nem szeretek költeni rá... :)

albiosz:
Nincs mit, ezért vagyunk! ;)
Sok sikert a karikához! ;]

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#2239) haromegesz14 válasza Dani82 (#2220) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

8-9 előtt ritkán mozdulok ki futni, nagyon rühellem a tűzőnapot! :DDD

[ Szerkesztve ]

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#2240) tomcica válasza albiosz (#2230) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Hali,ez a kaja dolog ez több mindentől függ..van aki gyorsan emészt van aki nem..teljes zabalast nem javaslom,teljesen üres hasat sem,ki kell kísérletezni...én 20km-ig megvagyok akar 2 sajtos szendvics+egy nutellassal kb 1-2 órával futás elott...ebben a melegben akar kevesebb is...ja amit nem bírok futás elott az a tej (attól megy a hasam 2x megjártam mar ;) 3oraval előtte semmi tej,de ez az én gyomrom
---
izotonikus italokat a fene sem győzne pénzzel...megoldottuk víz+5gram gyumolcssukor+5gram tejsavoporral..ez fel liter vízbe,a többi folyadék hosszabb érzésnek tiszta víz .. Edzés után ha nagyon koma az ember,mehet egy kanál mez+fehérje de azonnal edzés utan

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2241) tomcica válasza gooool (#2238) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ja vegigprobaltam mar gatorade,isostar,red bull és társai,kávé,koffein tabletta,3D Jack,Super Pump cuccokat...a sima kávé működik rendesen és olcsó (koffein tabletta szinten) ás izotonikus italok hidratalnak és gyorsabban regeneralodsz edzés után de csodát azért nem tesznek és jó drágák napi használatra,a Pump és jack ilyen pre-workout bugyi ilder cuccosok porgetnek mint állat meg a testhot is növelik,olyan kedvvel indulsz neki h felszantod a pályát ;) persze anaerob résznél magas pulzussal semmit nem érnek,max a melegitesnel segítenek ennyi..kar a pénzt beleolni

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2242) tomcica válasza tomcica (#2241) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ja arginine-t is próbáltam de 5-10mg/nap nem mutat semmit,többet bevenni meg aranyar lenne...perui Maca-t is próbáltam az energianovelo amire tuti jó h gyorsabban regeneralodsz a pihenonapon de 30€ a havi adag nem ér annyit...ja savlekoto kimaradt na az tiltott szer a versenyeken úgyhogy tuti működik gyors tempónál,majd 1x talán kiprobalom...ja javából is 30mg lehet a vérben versenyen celbaereskor (az kb 2 kávé 1-2 órával kezdés elott)azon felül doppingnK szamit

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2243) tomcica válasza tomcica (#2242) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Utolsó bekezdésnel kávé akart lenni csak az okostelefon túl okos mar

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2244) tomcica válasza gooool (#2238) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nagyjából ennyi a kaja+pia ... szuzlany vert meg nem próbáltam,a népi gyógyászat csodákat említ róla :):) (mondjuk a dosznozsirrol is,de az valahogy nem vonz...lehet oregszem ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2245) Nyugdíjas válasza tomcica (#2242) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Meghát mi értelme az ilyesminek ha valaki a saját örömére, hobbiból fut. Versenyen meg etikailag kérdéses, még ha nem si számít hivatalosan doppingnak, vagy eleve csak valami amatőr futkározás versenynek álcázva. Szóval kimondhatjuk, hogy fruktóz a vízbe azt csá' :D (amugy nekem is az vált be)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2246) tomcica válasza Nyugdíjas (#2245) üzenetére


tomcica
Topikgazda

maximalisan 1etertek...kis cukkor bele..feherjet potolni es kesz...ennyi

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2247) Aristeus


Aristeus
tag

Még teljesen hozzá sem szoktam az Endo mobilos felületéhez, erre megújult:
http://blog.endomondo.com/2012/07/09/meet-the-new-endomondo-for-android/ :)

Valaki próbálta már az új felületet? Nyaralni voltam, de holnap kiderül milyen, mert folytatódik a 10K-s edzéstervem...

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#2248) Djuree


Djuree
félisten

na tegnap megvolt első kezelésem, a combizmomnak:
8 perc mégneses ágy (ez minden izomra hat)
lézerezés a fájdalmas területre
15 perc áramos kezelés

ez lesz 10 alkalom. ma megyek megint. remélem jó lesz valamire, nagyon futnék már. drukkoljatok :K

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2249) tomcica válasza Djuree (#2248) üzenetére


tomcica
Topikgazda

meg egy 2 het es fem vazon emberi izomzat...T800-as model :D tududd-tut-du-du ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2250) Djuree válasza tomcica (#2249) üzenetére


Djuree
félisten

:DDD
hát már megelégednék azzal is ha tudnék rendesen mozogni :DD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.