Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2551) Aristeus válasza tomcica (#2550) üzenetére


Aristeus
tag

Köszönöm a tanácsot! :R
Ezentúl verseny előtt (legyen az tömegben, vagy csak magam ellen, egy régi rekord megdöntése érdekében) mindig megcsinálok egy megfelelő bemelegítést.
Eddig mindig megspóroltam, vagyis inkább attól tartottam, ha csinálok egy 2-3K bemelegítést, akkor elfogy az erőm és 10K-n akkor semmire sem leszek jó.

Más: Tegnap kezdem el a 2. hetet az edzéstervből, nagyon-nagyon jól ment. 12K lett a vége a teljes távra, de úgy éreztem, hogy 6 perc körüli tempóban még simán rá tudnék tenni legalább 3-4-et. Lehet csak amiatt volt, mert kezd estefelé már sokkal kellemesebb futóidő lenni. :)
http://www.endomondo.com/workouts/81245001

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#2552) tomcica válasza Aristeus (#2551) üzenetére


tomcica
Topikgazda

jogos evekig en is ettol tartottam,de szepen kialakitottam azt ami az EN szervezetemnek megfelel...azt javaslom Te is szepen kiserletezd ki mennyi es milyen iram kell hogy a tested bemelegedjen rendesen,nekem fel kell a pulzust vinni parszor...kulonben bajba vagyok versenytemponal...az se baj ha nehanyszor megegeted magad a tulzott bemelegitovel,mert tudni fogod mi a sok (igy jartam 600nal a napokban,sokat szokdeltem ami nem kellett oda,kicsit savas volt a labam...de legalabb tudom pontosan hogy mit szabad es mennyit)

meg a felmaraton elott is futottam jo 30percet lassan es gyorsitgattam is,pedig az igen hosszu tav sokan alig melegitenek elotte....

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2553) tomcica


tomcica
Topikgazda

mai 18km benne:

bemelegites,torna,gyorsitok,szokdele,kis tempo

palyan:

7x300m
Piheno 100m

49...51...50...49....48...48...47

(az elso elszaladt kicsit 52-re kelle volna,ez van :D)

konnyu futas

10x 50m valtogato sprint

kifutas haza

ez egy halal edzes,igy masodszorra is...pedig most tudtam mi var ram :F

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2554) szki válasza tomcica (#2553) üzenetére


szki
őstag

Gyilkos edzésnek néz ki számomra :R
Én maradok a heti 3x futásnál, melyből 2x laza síkabb terep stabil pulzussal. Míg a 3. intenzívebb tempó, és dombokkal fűszerezve.
Még van hova fejlődnöm, mert minden távon könnyedén meg tudnám dönteni az egyéni csúcsaimat :DDD
Már nem látom lehetetlennek, hogy kevés futással felkészüljek 5 hónap alatt egy maratoni futásra.

[ Szerkesztve ]

(#2555) Nyugdíjas válasza szki (#2554) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Jövő nyár elejére énis rámegyek a maratonra. Legalábbis ez a tervem. Most egy 20p körüli 5k-t szeretnék összehozni. Meguntam a hosszú edzéseket :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2556) szki válasza Nyugdíjas (#2555) üzenetére


szki
őstag

Az a bajom az 5k, és a rövidebb "versenyekkel", hogy nagyon kifacsarja a szervezetet a felkészülés rá. A felkészülésnél is sokszor anaerob módon, magas pulzuson kell futni, és persze gyorsan:) Nem biztos, hogy az alacsony pulzusú, lassú, és hosszú futás fárasztóbb.
Azért ma a 18 kilis terepfutásomban megnyomtam maxra egyetlen kilométert:) És nem okozott problémát 1 km-t max pulzuson egyenletes tempóban megfutni. Eddig mindig elfutottam az elejét.

Akkor csak hajrá a 20 perces 5k-ra! Ha jól tudom, az anaerob képességek gyorsabban felfejleszthetőek. Persze hamarabb is elenyésznek, ha nincsenek karbantartva.

[ Szerkesztve ]

(#2557) Nyugdíjas válasza szki (#2556) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Közben futottam is egy 5k-t :)
Hát, van még mit csiszolni, bár anaerobra mostanában egyáltalán nem gyúrtam, igy nem csoda. Reméljük jól tudod, és hamar fejlődök.

Egyébként én jobban élvezem az ilyen gyorsabb futásokat.(Igazi jólesően vagyok fáradt utána. Egy félmaraton után meg csak simán menjen mindenki el, és hagyjanak meghalni, ugy ki vagyok facsarva:D ) Azért maradok a hosszútávnál, nem vagyok egy sprinter alkat a 60 kilómmal :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2558) tomcica válasza szki (#2556) üzenetére


tomcica
Topikgazda

valojaban ez csak egy erzet,az anaerob gyorsabban fejlodik,de hamarabb utkozik a test korlataiba 6-8het az anaerob felkeszulesi idoszak az elitfutoknal,nekunk mezei csokaknak max 3honap (12het) hozzatennem,hogy a felkeszulesi periodusban sem szabad teljesen elhanyagolni az anaerobot,csak teljesen hatra kell szoritani a harmadik vonalba (legfontosabb ugye az aerob,utana masodik az erosito edzes - plyo,sulyok)

az aerob lassabban fejlodik,az izomzatban levo mikrovererek megszaporodnak az evek/kilometerek soran...viszont az aerob felkeszules izuletileg,pulzus es vernyomas szempontjabol sokkal konnyebb,de hosszabb is (maga a napi edzes es az egesz periodus egyarant)

az altalanos kondinal(nincs lebontva aerob es anaerobra kulon,szoval ezt nem tudom) az elenyeszes nagyjabol ugy nez ki h minden 7nap kihagyott edzes utan 2-3x annyi ido alatt all vissza (ez egy altalanositott felbecsules,egyenileg valtozo es korosztalyosan is persze)

volt egy felmeres az afrikai es nyugati gyermekekrol,afrikaban egy 14eves gyerek lababan kb 10.000 km van benne,ez nem csak konkret futas,hanem minden mozgas egyutt (foci stb..)
nyugaton sajnos csak 2-3000km (USA-ban meg alacsonyabb) - ez is altagadat persze,de megmutatja mekkora aerob kapacitassal indul a komolyabb edzesuk

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2559) tomcica válasza Nyugdíjas (#2557) üzenetére


tomcica
Topikgazda

a tradicionalis atletikaban ugye 3 tavra osztottak:

rovid
kozep
hosszu

a rovid minden 400m-ig (korosztalyos versenyen meg letezik 600m-is az a legfelsobb hatara)

kozep 800-1500m hagyomanyosan,manapsag mar 3K is ide tartozik

hosszu palyan 5K es 10K,aszfalton 10merfold,felmara,maraton - az 5K felkeszulese manapsag mar szinte kozeptavu felkeszules + a kitartashoz a kilometer,a 10K es felette pedig a hosszutavu edzes

lehet a 60kilod (relativ keves robbano-ero) de az hogy kedveled a gyors-porgos ritmusokat arra utal,hogy a kozeptavon (akar 3K) kell keresgelned

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2560) szki válasza tomcica (#2558) üzenetére


szki
őstag

Aha. A nyugodt, egyenletes tempót jobb szeretem, mint az ugra-bugra edzésmunkát:) Persze 400m-3000m közti távon is jó lenne robbanékonynak lenni. Ehhez szenvedősebb edzések is kellenek. Na de majd kialakul. Kísérletezgetek magamon :) Egyre jobb a futások utáni regenerációm!

(#2557) Nyugdíjas : Akkor tényleg nem vagy sprinter alkat, de ahogy tomcica is írta, az 5 km nem is sprint táv:)

(#2561) Nyugdíjas válasza szki (#2560) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Tervezek valami kis minimális edzést súlyokkal, hátha idővel felszednék valami izmot. Hála a magasságosnak hízni is angyon nehezen hízok. De izmot is nagyon nehezen szedek fel, ugyhogy nem akarom túlzásba vinni, ugysem menne :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2562) deicide


deicide
veterán

A tegnapi 1 óra 16 perces időhöz képest ma futottam egy erősebbet, ami még mindig a kicsit/közepesen lihegős tartományban volt (sajnos nincs még pulzusmérő órám, majd szeptemberben), tekintve, hogy azért szint is volt benne, számomra jó eredmény. Mondjuk a cél ezekkel a kocogós 12km-ekkel, hogy fogyjak, aztán majd az átlag is javulni fog, gondolom. Mindenesetre a tartós 5:30-as kilométerek számomra nagy előrelépést jelentenek... :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#2563) szki válasza deicide (#2562) üzenetére


szki
őstag

Jól nyomod ilyen testalkattal!
Szerintem akkor laza egy edzés, ha a végeztével képes vagy újra ugyanazt a távot, ugyanúgy lefutni. Télen sokat futottam így, és sikerült fejlődnöm. Nem muszáj mindig a pulzusmérésre hagyatkozni. Mondjuk futásnál jól jön számomra a pulzusmérő, mert képes vagyok "elfutni magam" az elején. Bicajnál viszont ritkán használok, mert pontosan be tudom lőni az intenzitást.

(#2564) deicide válasza szki (#2563) üzenetére


deicide
veterán

Akkor ez annál erősebb volt, mert gondolkodtam, hogy megyek még egy kört, de egyrészt esteledett már, másrészt biztosan csak lassabban ment volna. Kb a tegnapi 9.5km/h-s átlag lehet a laza, mert úgy érzem, azzal ki tudok futni a világból. A bringánál nekem is jobban megy a dolog, ott érzem a pedálfordulaton is, hogy mennyire "megyek". De azért szeptemberben, ha megkapom a mountex utalványokat, a ruhák mellett egy órát is venni fogok.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#2565) -Mike-


-Mike-
addikt

Szigetkör pipa. Rég tervben volt már. :)

(#2566) tomcica válasza -Mike- (#2565) üzenetére


tomcica
Topikgazda

lassan nekem is keresnem kell egy szigetet es korbefutnom ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2567) gooool válasza tomcica (#2566) üzenetére


gooool
őstag

Ajánlanám Grönlandot... ;]
Elég nagy, de lehet ez Neked nem lenne probléma, így még küzdened kell a hideggel is... :DDD

Üdv, Balázs

(#2568) Nyugdíjas válasza gooool (#2567) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Vagy Madagaszkár. Az se kicsi, és hátha a hideghez már hozzászokott ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2569) Aristeus válasza Nyugdíjas (#2568) üzenetére


Aristeus
tag

Látod tomcica, ha ilyen barátaid vannak, akkor ellenségekre már nincs is szükséged! ;]
Az én javaslatom Új-Zéland. Ott van két sziget is, egy északi meg egy déli. A táj pazar! Hegyek, völgyek, stb. ráadásul kiválaszthatod, hogy melyik szigeten akarsz futni, nem mondhatod, hogy kényszerítettünk. Szabadon választhatsz! ;]

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#2570) tomcica válasza Aristeus (#2569) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:P :DD

egyszer feljutok vissza az anyaorszagba es elindulok egy olyan felmaratonon amin mind indultok,aztan mivel haver vagyok meghuzom az elso 8-10km-t 10K ritmus versenytempora es kiallok :D

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2571) szki


szki
őstag

Most nézem, hogy a 09.09-i Nike Bp. félmaraton nevezési díja 16000 Ft :Y 09.02.-ig előnevezve 11500... Na ez idén biztos kimarad az életemből. Amúgy is épp 2 napos bortúra esedékes arra a hétvégére :D

Viszont 09.15. Nagykanizsa futófesztiválra elszántan készülök! Eldőlt, hogy 2x25 km-es váltóban leszek a 2. futó. 2 órán belüli 25 km-nek mennie kell majd!
Április-július, azaz 4 hónapig alig futottam a sok bicajozás mellett. De 3 hete a futásé a főszerep! Télen a -10 C fok se tántorított el a futástól. Most nyáron meg a +35 se:)

(#2570) tomcica: örülnék is neki, ha a Te 10k-s versenytempódat bírnám követni 8K-ig!

[ Szerkesztve ]

(#2572) Nyugdíjas válasza szki (#2571) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én pont ma reggel hergeltem meg magam, és minden vonakodásom ellenére gondoltam benevezek.
El is klikkelgettem a nevezésig, és akkor mikor számokat láttam, be is zártam szépen az ablakot. Énkérek elnézést, ajándék póló ide, vagy oda (Van egy valaggal már, nem akarom halmozni a felesleges ajándék szarokat amugyse. Nem kenyerem az ilyen gyűjtögetés.),de ez sok...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2573) szki válasza Nyugdíjas (#2572) üzenetére


szki
őstag

A szervezők a nevezési díj összegének változtatásával tudják szabályozni a rendezvényen résztvevők számát. Talán nem is akarják, hogy Te is indulj, és tömeget csinálj ;]

Biztos nagy buli lesz ez a pesti esemény, de a vidéki 3500-4500 Ft-os árakhoz képest sokallom. A 10.07.-i Bp. Spar maraton meg még drágább...

(#2574) tomcica válasza szki (#2571) üzenetére


tomcica
Topikgazda

16K forint...lehettek volna stilusosak amennyi kilometer annyi ezer ft....amugy is felfordul mar a gyomrom a ngy gyartoktol adidas,nike,puma stb... keleten ehberert dolgotatnak,rajtunk meg meg akarnak gazdagodni,hat elmehetnek a jo budos.... :K

azert sem megyek el ilyenre + a lelket kifutom a ciponek es 3-4 evvel kesobb cserelem oket...az evi profitjukon nekem latszon h X profit - Tom :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2575) Nyugdíjas válasza szki (#2573) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Az tuti, hogy most él rám az ősi szabály. "Ha valamit drágának találsz az csak azt jelenti, hogy nem neked találták ki" :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2576) stvnppp válasza szki (#2573) üzenetére


stvnppp
senior tag

Én is gondolkodtam, hogy nevezek, de az árak eltántorítottak engem is. Azért ez sok. De kicsit jobban utánajártam, ha januárban neveztem volna, akkor kijöttem volna 5000 ftból. De manapság ki tervez félévre előre...

(#2577) Nyugdíjas válasza stvnppp (#2576) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Tartós tejet se veszek :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2578) stvnppp válasza Nyugdíjas (#2577) üzenetére


stvnppp
senior tag

Téli kabátot se! :))

(#2579) blackydan


blackydan
senior tag

Hát igen a Nike futóversenynek eléggé a húzós a nevezési díja, jómagam is 11k-ért regisztráltam be. Kicsit én is szívtam a fogam de a sport a hobbim aránylag sokat költök rá havi szinten és ilyenkor félreteszem kissé túlárazott dolgok iránti ellenérzéseimet. Sokat dolgozok a pénzt meg mindig olyanra költöm amiben örömömet lelem (kivéve a számlák ;] ) és persze amik színesítik az életemet,ha majd 70-80 évesen elgondolkozom sok színes emlék jelenjen meg előttem.

Amúgy az elmúlt napok folyamán elég rendesen toltam az ipart a futópályán ... reggeli 4 kili gyorsan 400 méterekre bontva. Aztán jött az esti 10 kili, mindenesetre csodás volt, eléggé sikerült kiszellőztetnem a fejemet.

Holnaptól viszont 9 nap futás nélküli pihi... irány Korfu a barátnőmmel és csak a túraszandált viszem magammal más cipőféleséget nem is akarok látni max még az uszonyomat ;]

A félmara hetén még egy-két laza edzést letolok, de nem fogom megerőltetni magam.

Szept. végén meg irány Bécs, és együtt gyűröm majd kicsit az ottani futópályákat a nagybátyámmal.

[ Szerkesztve ]

(#2580) tomcica válasza blackydan (#2579) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ez igy jol hangzik :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2581) Perillustris válasza Nyugdíjas (#2572) üzenetére


Perillustris
senior tag

Szeptember 2-ig Nike futóklubos kártyával 6850 forint, ez pedig bármelyik futóklubos napon egy perc alatt megszerezhető a Margit-szigeten.

Azért ez így kellemesebb, nem? :U

Perillustris

(#2582) Nyugdíjas válasza Perillustris (#2581) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Csecstudta, hogy az ingyé van :D Persze hogy más:K

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2583) blackydan válasza Perillustris (#2581) üzenetére


blackydan
senior tag

Kár hogy ezt nem tudtam :(( :DDD
Amúgy BSI kedvezmény is lehet amennyiben már 5 versenyükön részt vettél az évben vagy 80km körül futottál pontosan a honlapjukon lehet megnézni. Ebben az esetben 20% levonás jár.

(#2584) Perillustris válasza blackydan (#2583) üzenetére


Perillustris
senior tag

Úgy rémlik, hogy ha a versenyig szerzel, visszakaphatod a különbözetet, vagy beszámítható egy másik verseny nevezési díjába.

Az információ nem megerősített, kérem keresse fel orvosát, gyógysz hívja fel a szervezőket!

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#2585) tomcica


tomcica
Topikgazda

ma 600m verseny...faragtam meg egy masodpercet,beerik az idei ev lassan :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2586) Aristeus válasza szki (#2571) üzenetére


Aristeus
tag

Sok sikert a versenyen, no meg jó készülést rá! :C

Sajna van valami a jobb vádlimmal, a bokám fölött, a vádlim alja néha-néha szurkál, ha lépek vele, de csak úgy össze-vissza. Tegnap vettem észre először, mára meg csak rosszabb lett, szóval ez a hét pihenés nálam. :O Hogy mi a franc lehet, sejtelmem sincs, nem is futottam tegnap, sőt hétfőn sem. Nem értem.
No, mind1 is, inkább pihentetem és kenegetem kenőccsel a héten és nem futok, mint később valami komolyabb gond legyen.

A nyár még kitart a héten, szóval figyeljetek oda a frissítésre! :)

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#2587) LLam


LLam
senior tag

uraim s ha vannak, holgyeim!
csipohorpasz izom fajdalommal kuzdok, csak a jobb labamon. mit tennel ha neked ilyened lenne?

Stay hungry!

(#2588) szki válasza Perillustris (#2581) üzenetére


szki
őstag

Köszi! Ennek akkor a budapestiek örülhetnek. Vagy megnézem vidéken is beszerezhető-e. De akkor is kimarad most ez a Nike félmara az életemből.

(#2586) Aristeus: Köszi! Igyekszem. Úgy néz ki futásnál is kezd alakulni számomra, ami bicajnál kellemes dolog. Azaz naponta futhatok akár tempósan is, és másnap nem lesz semmi baja a lábamnak. Egyre kevésbé kell regenerálnom. De azért nem tartok ott, hogy naponta maratont fussak :D Heti 50 kili elég lesz 3 futásból. Esetleg több lassú, hosszú futás esetén 70 km.

A sérülés mindig probléma. De legtöbbször csakis a kipihenés segít rajta. Boka fölött, vádli alja? Az nem az Achilles-ín?

(#2587) LLam: Eddig nem is hallottam a csípőhorpasz izomról 39 évesen! De most neten megnéztem, és persze! Azért nem hallottam róla, mert nekem nincs vele gondom, hisz minden nap 15 percet tornázok, jógázok. Karbantartom azokat az izmokat, melyek a testtartásomért felelnek. Hosszú futásnál ez nagyon kell.

[ Szerkesztve ]

(#2589) szki válasza Aristeus (#2586) üzenetére


szki
őstag

(#2590) LLam válasza szki (#2588) üzenetére


LLam
senior tag

igy 34 evesen elegge elszomorit, de elkeseredni nem fogok. anno tesiszakon nem hallottam rovidulesre hajlamos izmokrol (vagy csak nem figyeltem elegge..), nos most olvastam rola es ez a mokas kis izomka ebbe a csoportba tartozik, valo igaz sokat ulok melo kozben.. kb. 2 honapja futogatok es ugy tunik eddig birta a kedves izmom, de nem adom fel majd szepen megszokja a terhelest. :)

Stay hungry!

(#2591) Aristeus válasza szki (#2589) üzenetére


Aristeus
tag

Igazad lehet, hasonlóak a tünetek, mint ami a cikkben van. Köszönöm a segítséget! Ma neki is kezdek az erősítésnek, szerencsére a tegnapi fájdalom ma már tompább, használt a kenőcs, így ezek szerint nem is olyan súlyos a gond, de ezt a módszert tényleg érdemes kipróbálni. :R

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#2592) tomcica válasza LLam (#2587) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Volt egy esetem ugyanezzel a problemaval,sok helyen teljes pihenot javasoltak,a kilometer csokkenteset.Amig be van gyulladva,duzzadva addig nem javasoltak a nyujtast,foleg nem a tul eros nyujtast.

Tudni kell,hogy en nyujtok minden futas utan,de valamilyen oknal fogva megis begyulladt,valoszinuleg tul sok volt a terheles.

Amikor lelappad onnan ket dolog,nyujtas es megerosites.Ez utobbit leirtam regebben,eg lepcsonel egylabas labujjhegyre emelkedes es leengedes teljesen (a sarkad lenyomod) egyben nyujtasra is jo.KEves darabszammal,inkabb a surun kevesebbet,napi 2-3x kezdtem,most 3 naponta csinalom 100-100db labankent egyben vagy ket szeriaban,ahogy jol esik,faradasig.Tobbet nem jott elo a problema.A nyujtas megmaradt ahogy regen is,annyi hogy egy cseppet jobban odafigyelek erre es hosszabb ideig nyujtom,foleg este mar zuhanyzas utan.

Ja,en nem hagytam fel a futassal igy dagadt achiles tendon-nal futottam tovabb,de a komolyabb iramokat,a palyamunkat es a gyors munkat teljesen ki kellett vennnem,majdnem csak konnyu laza futas maradt bent.Lehet ha teljesen pihenteted gyorsabban gyogyul (valoszinuleg)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2593) szki válasza LLam (#2590) üzenetére


szki
őstag

A fene se gondolná mennyi izom van az emberi testben, és ezekre egyre inkább oda kell figyelni az életkor során.
Több mozgásformát kell végezni, és nem csak futni! Néha kell egy kis úszás, torna. Meg jól jön a kertimunka:) Az elmúlt 2 hétben krumpliásással dolgoztattam meg az izmaimat:)

(#2591) Aristeus: Erre is csak azt tudom mondani: fene se gondolná, hogy ennyi minden van abban a vádliban!:)
Ja, igen tomcica már írt korábban erről a vádlis gyakorlatról! Én nem próbáltam ki, mert túl fárasztónak tűnt:)
Remélem hamar rendbe jössz!

(#2594) Aristeus válasza szki (#2593) üzenetére


Aristeus
tag

tomcica, szki: Köszönöm a válaszokat! :R
Remélem én is, hogy mihamarabb rendbe jövök, mert épp most neveztem be a "9. K&H olimpiai futónapok, Kaposvár" 3,2km-es versenyére, (Szept. 23.) ha már félmaratonra úgysem jutok el, (meg nem is cél az most) legalább ősszel is legyen egy hangulatos verseny. A nevezési díj pedig csak kemény 700 forint volt. :)

Megnéztem a tavalyi legjobb időket is: 10:44, 11:09 és 11:20 volt a TOP3 a férfiaknál. tomcica: asszem simán nyernéd a versenyt. :D

Na, nem a győzelem a cél, mivel úgyis a családdal megyünk ki. A kislányom most múlt 2 éves, még nem volt ilyen futó-eseményen, azt hiszem nagy élmény lesz neki. Lehet felkapom a nyakamba és vele futom végig a távot. :)

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#2595) tomcica válasza Aristeus (#2594) üzenetére


tomcica
Topikgazda

3.2 km aszfalton? Az milyen jo kis tav...a tanitvany lefutna most szerintem 11.30-11.40-re (en meg azon a tempon tudok vele beszelgetni :D)
a 10.44 az pont menne...lehet egesz le 10.30ig

2-3km-en felul most semmire nem vagyok beelesitve (az nem jelenti azt hogy 21km-ig ne tudnek barmit is kifutni,csak ugye a sok ev versenyzes utan az embernek vannak bizonyos elvarasai amikor odaall egy tavhoz,mas lefutni meg mas versenyezni)

tegnap 1.32.11-re sikerult kifutni a 600m-t az egy egesz masodperc a multkori ota...lehet az iden mar nem megy be 1.30ala...de igy is elegedett vagyok,foleg azzal hogy a 200m 28mp berobbantva...400m 59mp kitartva es egesz 480-500ig nem tolta teli savval (a multkor 400nal mar lepni alig birtam) szoval mashogy ereztem magam,alakul ez...meg a vegen 35-40 evesen ismet az atletika palyan kotok ki :D 800m-en a suhancok kozt

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2596) Djuree


Djuree
félisten

na srácok, mintha jobb lenne a combom, lassan elkezdek megint a futni, lassan fél év kihagyás után. kíváncsi vagyok mennyire hanyatlott a formám. először csak 1600 méterrel fogok kezdeni, szép lassan 800-anként megyek majd felfelé, egészen 10km-ig. jövő nyár elejére mennie kell a 10km-nek 5:30-as kilikkel. ezzel már elégedett lennék. de még talán 1 hónapot pihizek, biztos ami biztos.
nagyon várom már hogy megint futhassak. szinte betegesen.
nincs barátnőm most, de ha lehetne egy kívánságom, akkor a combomat kérném vissza, hogy sportolhassak újra. ezt sem gondoltam volna hogy nem csajt kérnék magamnak, de akkor nem voltam sérült :DD

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2597) szki válasza Djuree (#2596) üzenetére


szki
őstag

Hajrá, hajrá!

Azt hiszem túlhajtottad magad, és ebből adódtak a kisebb-nagyobb sérüléseid. Ajánlom figyelmedbe: Hadd módszere – amatőr szemmel

Nem lehet mindig teljes erőbedobással hajtani, és versenytempóban teljesíteni! Ahhoz már doppingszer kell, mert a regenerációt csak úgy lehet rövidíteni. A csaj is tud doppingolni :K Az egészség mindennél többet ér!

[ Szerkesztve ]

(#2598) tomcica válasza szki (#2597) üzenetére


tomcica
Topikgazda

(mivel ma van a szulinapom epp :D) Kivanok Neked uj combot es egy vekonydereku de nagy es feszes mellu csinos lanyt is :C

Egy tanacs a visszatereshez....az okes hogy szepen fokozatosan emeled fel a tavot,de melle en javaslok par "kisciklus" betartasat is...tehat ha konnyeden felnoveled mondjuk 4-5km-re a napit akkor allj meg es tolts el ott egy kis ciklust,akkor is ha mar konnyu es emelned a tavot...egy hetet tolts el ott...sokkal hatekonyabb lesz a visszaeres mint fokozatosan (de allandoan) felnovelni 10-15K -ra...egy tanacs az oreg rokatol ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2599) gooool válasza tomcica (#2598) üzenetére


gooool
őstag

Sok Boldog Kilométerekben Gazdag Születésnapot! :R :D

Üdv, Balázs

(#2600) szki válasza tomcica (#2598) üzenetére


szki
őstag

Ezt szerintem Gyurinak szántad, és nem nekem:)

Amúgy Boldog Szülinapot! Stílusosan futással érdemes ünnepelned:)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.