Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2601) LLam


LLam
senior tag

Boldog szulinapot sporttars! :)

amugy kezdek raebredni, hogy nem a csipohorpasszal van a gondom.. semennyire nem faj ha emelem a labam, ez izulet lesz a fene essen bele.ezzel egyutt tegnap megfutottam eletem elso 10 kilojat, az elso ketto alatt fajdogalt, aztan elmult.. ugyhogy tojok ra ;)

Stay hungry!

(#2602) tomcica válasza szki (#2600) üzenetére


tomcica
Topikgazda

jaja,lehet mellement....neki persze

Koszi+koszi

sima szokasos nap lesz...400m verseny :D

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2603) Aristeus válasza tomcica (#2598) üzenetére


Aristeus
tag

Boldog szülinapot tom, nagyon sok kilométert még a cipőkbe, sok sikeres versenyt és új rekordokat!

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#2604) tomcica válasza Aristeus (#2603) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Amen :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2605) Djuree válasza szki (#2597) üzenetére


Djuree
félisten

köszi. jaja, az volt a gond, kicsit visszábbveszek :K

tomcica: kössz :DD
akkor már látom szülinapod van, boldogat akkor! nekem 1 hete volt :))

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2606) deicide


deicide
veterán

21km, 200m szint, 2 óra, és ami a legfontosabb, hihetetlenül élveztem, jólesett.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#2607) szki válasza deicide (#2606) üzenetére


szki
őstag

Az szép! Gratula! :R :R

Én is egy félmaratont edzettem ma reggel. Jól sikerült megfutnom egy 1:48-as PB-t. Mindezt egyre erősödő tempóban, ami számomra jó jel!
Tegnap este teli ettem magam szőlővel, és ittam több liter háziszörpöt, mert a délutáni bicajozásnál hamar kiszáradtam a száraz szélben, és 36 C fokos hőségben. Így ma reggel elég volt a futás közben csak 1x innom egy picit, és komfortosnak éreztem a tempót:)

[ Szerkesztve ]

(#2608) deicide válasza szki (#2607) üzenetére


deicide
veterán

:R Én is gratulálok, az 1:48 még szebb. Tegnap én csak minimálisat bringáztam, nem fehér embernek való idő volt. Viszont ma reggel kellemes volt.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#2609) tomcica válasza szki (#2607) üzenetére


tomcica
Topikgazda

szep+szep...gratula

en tegnap ismet 400m versenyt tartottam 57.10 de egy tizeddel se jobb :D gyanitom az 56mp jovore marad,kell ide meg egy kis dombedzes es egyeb nyalanksag...ma viszont piheno es szulinapi mozizas Szegeden

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2610) szki válasza deicide (#2608) üzenetére


szki
őstag

Én is pont ezt írtam süni fórumtársnak, hogy nem fehér embernek való idő ez a 36 C fok, és száraz szél (mert mindketten bicajoztunk tegnap). Aztán rájöttem, hogy én nem is vagyok már fehér, hanem csoki barna a bőröm a sok naptól:) Ma reggel viszont kellemes volt futni. Ráadásul nagyrészt fák árnyékában tudtam maradni.

(#2609) tomcica: Az kemény! :R Akkor szerinted is a dombedzés jó a rövidtávú sebességnövelésre!
Szeptemberben futok atlétikai pályán pár edzést, azaz 200+200m fartleket. Akkor megnézem majd mit bírok 400 méteren. Fogalmam sincs jelenleg mire lennék képes. De nincsenek nagy elvárásaim:)
Ja, és ma nekem is buli! Indulok is fel a szőlőbe pincebulizni :DD

(#2611) tomcica válasza szki (#2610) üzenetére


tomcica
Topikgazda

a domb azert jo mert meg faradtan is helyes a testtartas es lepes (ami nemelyik palyamunkanal nem mondhato el)

nyaron nem sok fer bele,de telen kotelezo olvasmany...tavasszal meg szinten kell csak tartani

en a szokasos erosito edzest is befogom ismet tenni (szokdeles,kilepesek,dobozra felugra es sullyal fellepes,75fokos guggolas felugrassal...pipiskedes sulyokkal..ilyenek)

heti 2x + 1x komoly domb

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2612) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!
A decathlon aláöltözőről valami vélemény? Esetleg valaki próbálta már, ha ez nem jó akkor mi az a márka és ár mitől normálisat lehet kapni? :U
Köszönöm a válaszokat.

(#2613) gooool válasza cekkk (#2612) üzenetére


gooool
őstag

Nekem van ujjatlanban és hosszú ujjúban is és nekem nagyon tetszik. Hideg időben szépen rásimul a testre és nem fázok, elég fölé egy vastagabb Kalenji futófelső, ilyenkor meg pl. gyorsabb futásoknál csak ezt veszem fel és nem lobog sprint közben, ami szintén ad némi plusz kényelmet nekem. :)

Üdv, Balázs

(#2614) cekkk válasza gooool (#2613) üzenetére


cekkk
veterán

Köszi a válaszod.
Nekem, az lenne a lényeg, hogy a testemről elvezesse az izzadságot, ha már ezt a szerepét betöltené akkor örülnék neki :DDD
Mert nem is kifejezetten csak futáshoz kellene, most erőnléti edzéseket csinálok, ami kb 40 perc futás, 30 perc evezés, és 40 perc bicikli vagy elliptikus folyamatosan 140es pulzus felett, és ilyenkor izzadok mint a jó isten, a pólóban meg elég kellemetlenül érzem magam, amikor rám tapad, és még hideg is :DDD

(#2615) gooool válasza cekkk (#2614) üzenetére


gooool
őstag

Én ezekkel nem tapasztaltam ilyesmit, pedig mikor hajtom magam és megállok, akkor én is szökőkúttá válok, de ez akkor is teljesen kényelmes volt, nem zavart, meg ugye ez a alapból is tapad. ;]

Üdv, Balázs

(#2616) cekkk válasza gooool (#2615) üzenetére


cekkk
veterán

Akkor lehet , hogy még ma arra biciklizek és megnézem :D

Egyébként az miért lehet, hogy régebben, salakon noname cipőben simán lefutottam 60-80 percet és nem fájt a talpam, tavaly meg vettem két futó cipőt egy Nike meg még egy annak most nem jut eszembe a neve, és ha futok bennük kint akkor a talpam úgy fáj, hogy majd beszarok, nem csak betonon, salakon is :U Viszont futó padon nincs ilyen gondom. :K

(#2617) Aristeus válasza szki (#2589) üzenetére


Aristeus
tag

SZKI! Hatalmas Respect jár neked, meg egy üveg sör! :R
3 napja csinálom a linkelt gyakorlatot, 3x15 db-ot, 1 perces pihenővel közöttük, napi 2x.
Bevált a módszer, teljesen!

Elsőre letoltam simán a 15-öt, mondom ez nem is nehéz, a második sorozat végén már éreztem, hogy: jé vannak ilyen izmaim is? A harmadik 15-ös sorozatot pedig alig tudtam befejezni, mert 10 fölött elkezdett remegni a lábam... :DDD
Másnap volt is izomláz rendesen, de nem hagytam abba, folytattam ugyanezt, reggel is, este is. Ma a 3. napra minden izomláz és fájdalom is teljesen eltűnt, mintha nem is lett volna.

A gyakorlatokat nem hagyom abba, minden nap rászánok 5-5 percet, fokozatos darabszám emeléssel. A holnapi nap még pihenés lesz futás szempontjából (a biztonság kedvéért), de Hétfőtől folytatom a 10K gyorsító 3. hetét.

Egyszer, ha élőben összefutunk számíthatsz egy üveg sörre, milyet szeretnél? :)

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#2618) Nyugdíjas válasza Aristeus (#2617) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Jövőhéttől uj edzésterv, és abba beépítem énis. :K

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2619) gooool válasza cekkk (#2616) üzenetére


gooool
őstag

Edzettséged mondjuk lehet nem annyira jó, mint akkor, esetleg azóta felszedtél pár kilót...
Vagy a menő cipő miatt sarkon csattogsz végig, ami ugye kényelmes egy jó cipővel, de később megbosszulja magát. De lehet az ellentéte is, hogy szépen talpközép, talp elülső részére érkezel, mert az is eleinte fáj a lábfejnek, vagyis a benne található izmoknak, később elmúlik. :)

Üdv, Balázs

(#2620) cekkk válasza gooool (#2619) üzenetére


cekkk
veterán

Hm, a kilóban van igazság. :DDD

Bár az állóképességem most jobb mint akkor, és már cigizni sem cigizek mint akkor :D
Valószínű a sarok csattogás is igaz,de mostanában a talp elülső részén futok, a terembe próbáltam a sorok futást is, ott még se fájt a talpam. De tényleg jobb ez a talp első részén való futás, első alkalommal a vádlim igen csak bedurrant :DDD

(#2621) gooool válasza cekkk (#2620) üzenetére


gooool
őstag

Örülök, hogy segíthettem, csak tanulok én is az öregektől. :))

Üdv, Balázs

(#2622) cekkk válasza gooool (#2621) üzenetére


cekkk
veterán

Majd most már rendszeresebben járok ide, és akkor én is remélem tanulok :D

Köszi még egyszer :DDD

(#2623) Nyugdíjas válasza cekkk (#2622) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Itt lehet:K

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2624) cekkk válasza Nyugdíjas (#2623) üzenetére


cekkk
veterán

:R

Most nézem, hogy a maraton csúcstartója 3perc/km-es sebességgel futott: D Az szép :DDD Szerintem 5 perc alatt olyan sebességnél meghalnék :DDD

(#2625) szki válasza cekkk (#2624) üzenetére


szki
őstag

Hello! Ha tudsz egyetlen kilométert 3 perc alatt futni, akkor megemelem a kalapom! Tomcica, és gooool tud ilyet innen a fórumból. De a többségünk csak álmodozik ilyen teljesítményről:)

Amúgy cipő ügyben szokni kell a futást. Hónapokig, évekig is eltart, amíg a futóműved megszokja a futást újra. Nem nagyon számít, mit csináltál évekkel ezelőtt. Most kezd csak lassan, kis távokkal! Mennyi kg az a túlsúly a korábbi önmagadhoz képest?

(#2617) Aristeus : Oké! A sör felét behajtom:) Másik fele meg mehet tomcicának. Pécsi gyerek vagyok félig, és Dombóvárt is ismerem ;] Jövő márciusban indulok a Pécs-Harkány 25 km-en. Ott összefuthatunk!
Mert gondolom nem jössz 3 hét múlva a Kanizsa futófesztiválra?:)

[ Szerkesztve ]

(#2626) Nyugdíjas válasza szki (#2625) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Pont ezt akartam irni... 3perces 1K-t tudnék futni akkor nagyon fájna az alfelem, mert egész nap csapkodtam volna a földhöz örömömben :DDD

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2627) cekkk válasza szki (#2625) üzenetére


cekkk
veterán

Bocsánat, a másodperc lemaradt, és javítani közben már nem lehet :B :B

De minden tiszteletem, azoké, akik ilyen tempót tudnak diktálni :R

Kb az akkorihoz képest +10 kiló, de akkor sem voltam vékony gyerek meg 193cm magas vagyok. Kint nem is nagyon futok most, majd lehet ősszel elkezdem, bár előtte lehet egy ortopédiára nem ártana elmennem. :U

[ Szerkesztve ]

(#2628) szki válasza cekkk (#2627) üzenetére


szki
őstag

Szerintem futni bármikor lehet, azaz kezdd el, és majd kiderül van-e problémád. Ha makacs sérülés adódik, akkor bicaj, vagy úszás lehet kiváltó sport, amíg meggyógyul a futósérülés.
Mit szeretnél elérni? Mennyi időt szánsz rá hetente?
Ha fogyni szeretnél, akkor én a bringát jobban ajánlom. Kíméletesebb az ízületekkel, és még gyorsan is lehet közlekedni:)

(#2629) gooool válasza szki (#2628) üzenetére


gooool
őstag

+1 a bringázásra. :K
Most magam ellen beszélek, de így nyáron én is inkább a kerekezést részesítettem előnyben, nem kapok hőgutát tőle, új helyekre is eljutottam és nagyon sokat erősödtem. Majd most a suliban újra a futást veszem elő a koli miatt, de azt hiszem pörögni fog a lábam. :))

Sok sikert hozzá, cekkk, aztán Te is pár hónap múlva már a félmarát tervezgesd ám! ;] :R

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#2630) Nyugdíjas válasza gooool (#2629) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én idén nyáron a szokásos bringázás rovására futottam inkább. Hiába... nekem most ez volt új. De azért jövőre szerintem visszatérek a régi szerelemhez, csak az újdonság varázsa...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2631) gooool válasza Nyugdíjas (#2630) üzenetére


gooool
őstag

Lehet én is így vagyok most, de mivel mindkettő sporthoz megvan már minden kiegészítőm, így amihez kedvem van azt csinálom. A suliban a futást csak, de itthon a tekerés a távolságok és a nyugodtság miatt.

( Mától édesanyám is a bringások táborába lépett, a régebben használt MTB-mel fog munkába járni amikor nem lesz hideg idő, az autó helyett. Örülök neki, már csak a futást kell rábeszélnem... ;] )

Üdv, Balázs

(#2632) Nyugdíjas válasza gooool (#2631) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Kicsit elkedvetlenít engem sokszor, hogy órákig tart normális bringás terepre kikeverednem innen BP belvárosból. Igy a könnyeb utat választom, ha edzésről van szó, és futok :D
De hiányzik a sok bringa. Idén nyáron alig voltam.

Lehet leköltözök anyámékhoz a jó alföldre egy hétre, és nyaralás jelleggel széthajtom magam ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2633) gooool válasza Nyugdíjas (#2632) üzenetére


gooool
őstag

Naja BP nem a bringás Mekka az tuti. :DDD
Gyere, ha nem messze laknak tőlem, akkor tekerünk egyet, hétvégente ráérek. ;]

Üdv, Balázs

(#2634) Nyugdíjas válasza gooool (#2633) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Lehet abba belehalok azért... :D De meglátjuk. Bringával nem lehet nagyon messze semmiképp ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2635) gooool válasza Nyugdíjas (#2634) üzenetére


gooool
őstag

Áhh piskóta vagyok én még az itteni nagyágyúkhoz képest, mint szki és Toomy, de alakul a molekula. :)
Az igaz, és ha már nem lesz 40 fok, akkor nagy eséllyel még szárazon meg is járnám. :DDD

Üdv, Balázs

(#2636) Nyugdíjas válasza gooool (#2635) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Toomy-ról ne is beszéljünk. Az állattya...:D

Évek óta szeretnék már egy outit, aztán utána nekilódulok énis a sokszáz km-eknek.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2637) Aristeus válasza szki (#2625) üzenetére


Aristeus
tag

Fél sör nem sör, mindkettőtöknek akkor 1-1 jár. :) Soproni megfelel?
Kanizsa futófesztiválra idén nem megyek, de a Pécs-Harkány meggondolandó, jövőre kiderül.
Össze kell hozni egy fórumos futó-versenyt, vagy választani egy hivatalosat és ott elindulni. :D

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#2638) cekkk válasza szki (#2628) üzenetére


cekkk
veterán

Heti 3-4 alkalommal 1 óra körül, a 3-4 alkalommal meg funkcionális edzéseket végezek, bár lehet hogy az egyik reggel a másik este :DDD
Cél az 1 óra, és utána, javítani az táv/időn arányon.
Csak nálam az a baj, hogy nagyon gyorsan eltud szabadulni a pulzusom. Annyiból örülök, most ennek a kör edzéses dolognak, hogy így csökkent a futás közbeni pulzusom. Bár mondom, maga ember vagyok, így nem is várom, azt, hogy egy 160 centis ember pulzusával verjen nekem, csak ezért nehéz nekem a futás.

Meg vettem tegnap linkelt pólót, most bicikliztünk arra barátnőmmel, de már most is elég meleg van :W
Egész hülyén nézek ki benne, de póló alá oké :D

Ti mivel méritek a pulzust és távolságot?

Ennek mi lehet még a neve? Ennyiért kicsit drágállom :U

[ Szerkesztve ]

(#2639) tomcica


tomcica
Topikgazda

en azert kicsit furcsalom azokat akik elkezdik a futast (mondjuk attol fugg mi a cel) mert itt is az angol forumon is mindig a felmaraton v a maraton a terv,minel elobb elerni kifutni es aztan meg nem is tudja mit csinaljon...en lentrol kezdenem az alapoktol,a torzsizom,a labizmok,a testsuly/zsir arany,a legzes,a pulzus stb...keves kilometer es minosegesen,kesobb amikor a gyorsasag megfelel akkor szepen elkezdeni tolni felfele a tavot de 3K-5K untig eleg evekig is (ami nem jelenti azt hogy az edzesbe nincs benne 15-20K tav is,tehat le tudod azokat is futni,sot lassan a maratont is akar) amikor elersz egy jo kis 10perc alatti 3K-t akkor lehet kacsintgatni a hosszabb tavokra -> persze tudom,embere valogatja,de nem csodalkozom ha valaki nekieseik 10K edzesnek v hosszabb van rajta 10-20kg felesleg es nehez neki,nem halad,valamint leserul...olyan nekem ezt latni mintha kardba dolne az illeto,tuti valahol kesz lesz... na ennyit az eszosztasrol :D az elet moeg olyan h hal istennek mindenki csinalhatja ahogy csak szeret :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2640) deicide válasza tomcica (#2639) üzenetére


deicide
veterán

Nekem például nem célom, hogy gyorsan fussak, az egyetlen célom az volt áprilisban, hogy lefogyjak 126kg-ról. Aztán ahogy ez megindult, úgy egyre inkább az állóképesség növelése lett a cél, vagyis, hogy minél hosszabb távokat tudjak tekerni/futni/gyalogolni. 4-5 hónap alatt lett annyi állóképességem, hogy legyalogoltam 50km-es túrát, letekertem egyben 260km-t és megállás nélkül körbefutottam a Velencei-tavat. Innen nekem nincsenek további céljaim, csak csinálom, mert időközben megszerettem és jól esik a mozgás (az, hogy az időket mérve kicsit mindig javul a km/h, az csak hab a tortán)... :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#2641) szki válasza Aristeus (#2637) üzenetére


szki
őstag

Hivatalos verseny kell! Szerintem Siófokon nov. 17.-18. futhatnánk egyet.

Ezt a Daniel féle táblát minél többet nézegetem, annál több hasznos infót szedek ki belőle az edzéseimhez. Rengeteget segít az edzéseim megtervezésében!
Persze pár adatot ki kell tölteni hozzá, hogy jól számoljon. De tényleg működnek a számok az életben! Nem hittem volna, hogy a táblázat szerinti versenypulzuson tudom futni az 1-21k közti távokat, de tényleg olyan magas pulzussal tudok dolgozni végig.
És egy csomó érdekesség is kalkulálható a táblázatból: ha változna a testsúlyod, akkor mennyivel változna az 5K egyéni csúcsod, stb:)

(#2639) tomcica: Mindenkinek más a célja, álma. Aztán honnan közelítjük meg, az már más kérdés. Én a határaimat szeretném "kimérni". Bicajon már tudom mire vagyok képes amatőr felkészülés mellett. Futásnál még tesztelgetem mi, mennyi. Érdekes, hogy 20 éve meg rengeteget úsztam:) Szóval össze fog jönni egy 11-12 órás IronMan.

[ Szerkesztve ]

(#2642) Nyugdíjas válasza szki (#2641) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Énis megnéztem a félmaratont idén. Le tudtam futni, nagyjából olyan idővel amit elvártam magamtól. Pipa.
De nem futok félmaratonokat futkározni, mert nincsen értelme, meg olyan hosszú felkészüléseket igényel, hogy meló, meg az életem mellett nem jön össze.
De tudom, hogy képes vagyok rá, és majd néha megnézem, fejlődtem-e. Aztán 1-2 pár éven belül rápróbálok a maratonra is. Tervezek még élni(persze ez nem rajtam múlik ;] ), ugyhogy van időm...

Minőségre megyek most rá. Rövidebb távok,de egyenletesen, gyorsan. Egyre gyorsabban. Egyre inkább be kellene itthonra szereznem pár súlyzót, és kis izmot felépítenem, mert jól jönne futáshoz, és bringához is. Persze csak módjával, mert nagyon nehezen szedek fel tömeget (hízásnál mondjuk szerencsém van vele), igy aztán csak elkedvetlenednék.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2643) tomcica


tomcica
Topikgazda

szeles nap,de mivel huvos nagyon jol ereztem magam

18 km benne:
hosszu bemelegito-szokdelles-torna-gyorsitok-tempo

palyan:
600m (1:43)

piheno400m

400m (62)

piheno1000m

5 x 200m piheno200m (30..30..32..27..26)

konnyu hosszu kifutas

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2644) szki válasza Nyugdíjas (#2642) üzenetére


szki
őstag

Nem biztos, hogy olyan hosszú felkészülést igényel egy félmaratoni futás. Attól függ, milyen időt akarsz kifutni, és milyen alapokról indulsz.

Ha nem futsz 10 km-nél hosszabb távokat versenytempóban, akkor se árt heti 1x 100-120 perces lassú futás. Persze úgy meg nehéz tömeget növelni :D

Az ízületeim mára megerősödtek a hosszú, és egyben gyors futásokhoz. A maratont pár hónapon belül kifutom remélhetőleg 3:30-on belül. Aztán meglátom merre tovább :D

(#2645) Nyugdíjas válasza szki (#2644) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én kb. egy hete futottam ki a félmaratont először, 1:52 lett. Közel sem ideális körülmények közt, mivel sosem futottam még ilyen hosszút volt pár új "élmény" :D
De abszolút örülök neki. Két órán belül volt a terv.

Viszont annyiból mindenképpen jól jött, hogy segített visszazökkenteni a "ritmusba", ugyanis megint kezdtem hanyagolni az edzéseket némi "céltalanság" miatt.

Épp most jöttem meg a mai adagból, és rá kellett jönnöm, hogy egyre sűrűbben vannak azok az alkalmak amikor azt érzem, ezekért éri meg néha egy kicsit szenvedni. És ez biztató. Hogy ujra elkezdtem a rendszeres edzéseket, visszanyertem a formámat, sőt fejlődtem is valamennyit, ahogy az idők mutatják. Újra érzem a lábaimban, hogy könnyedén, "ruganyosan" futok, és ez jó.
Illetve persze fontos volt szerintem hozzá, hogy most igazán kellemes hűvös, eső utáni levegőben futhattam.

A hosszú felkészülést kissé pongyolán fogalmaztam meg, úgy gondoltam, hogy hosszú futásokra jelenleg viszonylag kevés időm van (tehát nem tudok hétköznap sajnos rászánni 2 órát az edzésre jelenleg), ugyhogy maradok az 5-10km közti adagoknál, aztán persze hétvégén 13-15, ahogy esik.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2646) tomcica válasza Nyugdíjas (#2645) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Amennyiben nincs elég idő a hosszukra,ki lehet őket váltani napi duplaval vagy ha nagyon nincs idő akkor erős tempóval 3-5K 85-90%

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2647) Nyugdíjas válasza tomcica (#2646) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Az erős tempó a terv most. Vagyis már csinálom.:K Egyébként is hanyagoltam eddig az erős tempókat. Jóljön.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2648) szki válasza Nyugdíjas (#2645) üzenetére


szki
őstag

Akkor csak hajrá! Cél nélkül nem megy!
1:52 elsőre szerintem remek melegben! Remélem utána nem kellett sokat regenerálni!

Nekem sincs sok időm futni, de most sokat lecsíptem a bicajos időmből:)
Hetente 1x szoktam erős tempóban 5k-t is nyomni. Télen érdekes volt -5 C fokban teli tüdőre szívni a fagyos levegőt:)

[ Szerkesztve ]

(#2649) tomcica válasza Nyugdíjas (#2647) üzenetére


tomcica
Topikgazda

jo terv...ha 1:54 volt a felmaratonod,ami nagyjabol 5:30as ezrek akkor azokat a rovid eros tempokat joooval 5perc(akar 4.30as tempora is probalgatni) ala kell futni,ha eget a tudo,ha feszit minden AKKOR is ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2650) Nyugdíjas válasza tomcica (#2649) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

20p körüli 5k most a cél a rövidebb távokkal:K

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.