Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2651) tomcica válasza Nyugdíjas (#2650) üzenetére


tomcica
Topikgazda

akkor viszont nincs aranyban a felmaratonos idovel,vagy nem futottad ki a legjobb felmaratonos idot...a tanitvany itthon 20:19 5K-val 1:45 alatt produkalt a felmaratoni tavon,ugy hogy 12-15K-ig volt jo utana teljesen szetesett es lelassult..

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2652) Nyugdíjas válasza tomcica (#2651) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Hát mivel ez volt az első félmaratonom, és nem gondoltam, hogy mostanában fog sikerülni a 20p-es 5K igy szerintem baj nincsen. Ez a cél jelenleg. Majd... De még kell addig fejlődnöm sokat.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2653) tomcica válasza Nyugdíjas (#2652) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nos igy mar ertem,rosszul ertelmeztem,azt hittem 20perc koruli az 5K most :B

jo cel,en is dolgozni fogok telen az 5K tempon,tobbszor is erinteni fogom...lesz egy 10x 400m 200m pihenovel ez anaerob hatar,tehat nagyon gyors...masik resztavos edzes 5 x 1K (osszel 800m) 400m pihenovel ez 3K tempoval...es lesz egy 5K nap ahol 85-90%os tempot futok olyan 18.30 koruli idoket (ha jo napom van gyorsabbra is mehet,ha szeles-esos akkor lehet 19korul szoval nincs kobe vesve,csak iranyado)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2654) cekkk


cekkk
veterán

Kezdőknek szóló futó tervezettet, merre érdemes keresni? Melyik oldal normális, és nem ilyen fals terveket csinál. Férfi-női különbség van? Barátnőmnek kellene.
Köszönöm.

(#2655) tomcica válasza cekkk (#2654) üzenetére


tomcica
Topikgazda

[link]

akar ez is megteszi,teljes kezdoknek

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2656) cekkk válasza tomcica (#2655) üzenetére


cekkk
veterán

Köszi. Csak, gyorsan elolvastam, de milyen tempó ajánlott a futás közben? Közben megtaláltam.

[ Szerkesztve ]

(#2657) cekkk válasza tomcica (#2655) üzenetére


cekkk
veterán

dupla

[ Szerkesztve ]

(#2658) szki válasza Nyugdíjas (#2652) üzenetére


szki
őstag

Szerintem a 20 perces 5k-hoz kellenek a lassú, hosszú futások is. Azaz legalább hétvégente kell egy 90+ perces futás.
Ha kondizol, hogy izmosodj, akkor persze lehet nem szerencsés hosszúkat futni. Ha meg izmosodsz (felsőtestre főleg ugye), akkor növekedik a testtömeged, és nehezebb gyorsnak lenni.

A 20 perces 5k nekem is be van tervezve, de külön nem edzek rá, csak bepróbálom 2 hetente megfutni.
Jól haladok a felkészülésben, így 2,5 hét múlva 25 km-es versenyen biztos meglesz a 2 órán belüli idő. 175-ös versenypulzust tervezek, ami nem rossz a koromhoz képest:)

(#2659) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!
Milyen mód van arra szerintetek, hogy a futásomat térképen is megjelenítsem?
Okos telefonon lévő alkalmazás? :U Azzal, pl, hogy tudnám, a pulzusomat is össze kapcsolni amit az órával mérek? Tudom van már olyan pánt ami telefonokhoz való, de akkor azt meg futás közben nem látnám :DDD Már mint az időt, és a pulzusomat :)

[ Szerkesztve ]

(#2660) Nyugdíjas válasza cekkk (#2659) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Igazán jó lenne erre ha lecserélnéd az órát egy GPS-es darabra. A legtöbb telefon ebben a sebességtartományban nem igazán pontos, igy eleve csak "játszani" jók. Ha komolyan akarod venni a dolgot akkor fog kelleni egy jó óra. Esetleg foot POD-al egyből :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2661) cekkk válasza Nyugdíjas (#2660) üzenetére


cekkk
veterán

Annyira komolyan nem akarom még venni. Majd aztán meg látjuk mi sül ki belőle :D De a foot pod az mennyire pontos? :D Mert ugye azt is kalibrálni kellene, de mennyire lehet jól belőni? Mondjuk nekem most egyenlőre elég a telefonos móka :d Ilyen karra szerelhető tartót merre lehet venni? Linkeltem én is , de azt drágállom :D Vagy mi az angol neve, esetleg akkor ebayről rendelnék. :U

(#2662) szki válasza cekkk (#2659) üzenetére


szki
őstag

Én okostelefonnal mérem a tempót, és távot. Kilométerenként bemondja, hogy mennyi az eltelt idő, és az utolsó kilométer tempója. A pulzust külön órával, és a hozzátartozó pánttal mérem. Néha átmenetileg megbolondul az egyik, vagy a másik, de nekem elég ennyi.
Telefonhoz rengeteg alkalmazás használható, és web-en, vagy akár telefonon futó alkalmazásban is megjelenik a térkép. Például mai futásom Endomondon.
Céleszköz a tuti nyilván, de annak az árazása...

Szerk: karpánt a szakboltokban, vagy használtruhástól beszerezhető:) Én Endomondos vagyok, de van Runkeeper, SportyPal, Nike+, stb. Az Endo a web-es felületével veri a többit, és komoly a társasági élet rajta. Például egy kecskeméti futóval így szerveztük le, hogy Kanizsán majd 2x25 km-es váltót futunk.

[ Szerkesztve ]

(#2663) cekkk válasza szki (#2662) üzenetére


cekkk
veterán

Én is így csinálnám :DDD Óra van, telefon adott :D Már csak valami pánt kéne amivel rögzítem a karomon :D Te mivel használod, és melyik programot ajánlod?

(#2664) Aristeus válasza cekkk (#2663) üzenetére


Aristeus
tag

Karpánt (Arm band) ebay-ről: [link]

Ez Sony Ericsson Mini Pro-hoz van, innen elindulva szerintem találsz majd számodra megfelelőt.

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#2665) cekkk válasza Aristeus (#2664) üzenetére


cekkk
veterán

Ezer köszönet érte :R

(#2666) deicide válasza Nyugdíjas (#2660) üzenetére


deicide
veterán

Hogyhogy nem pontos? A távolság adott, azt a GPS látja, az időt is méri, az átlagot meg gondolom ebből számolja. A pillanatnyi sebesség lehet esetleg rossz, ha arra gondoltál...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#2667) Nyugdíjas válasza deicide (#2666) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Arra gondolok. Illetve te azt gondolod, hogy ezek a kis fika GPS-ek pontosak? ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2668) deicide válasza Nyugdíjas (#2667) üzenetére


deicide
veterán

Szoktam google maps-al útvonalat tervezni a bringatúrák előtt és km-re pontosan annyi lesz az út is, de hogy méterben is stimmel-e azt persze nem tudom... :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#2669) Nyugdíjas válasza deicide (#2668) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Az egész más. Meg persze telefonja is válogatja, melyiknek mennyire megy ez a dolog jól. De ha téved 3-400m-t az pont elég hogy "lerontsa" az eredményedet.

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2670) cekkk válasza Nyugdíjas (#2669) üzenetére


cekkk
veterán

Most a telefonban lévő gps hidd el semmivel nem rosszabb, mint a órában lévő, bár egyik sem katonai pontosságú, majd ha az eu-s műholdak működnek, akkor talán, a civilként is kapunk pontos helymeghatározást :DDD
Tanulságos cikk, ezek szerint sok múlik a programon is :)

(#2671) Nyugdíjas válasza cekkk (#2670) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Tudomén. Azt tudom, hogy az én telefonom baromi pontatlan. Mind sebességben, mind helymeghatározásban. Órákat nem simerek,de bizok benne, hogy egy "célhardver" azért valamivel jobb lesz. Persze hobbi célokra még igy is bőven megfelel kb. bármi.:K

Az pedig végképp biztos, hogy a programon nagyon sok múlik. Ezért is használom a SportyPal-t, mert nekem eddig az volt a legértelmesebb. Persze utána feltöltöm a .gpx filet Endomondora, mert annak meg a webes felülete jobb.:D

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2672) szki válasza Nyugdíjas (#2669) üzenetére


szki
őstag

Ööö. Az eredmény csak hivatalos versenyen fontos. Ha hitelesített a táv, akkor az ott elért idő a mérvadó. És a PB-t úgyis versenyen kell kifutni ;]
Ha meg téved egy telefonon futó alkalmazás, akkor mi van? Úgyis mindig ugyanazt használod, és az egyes edzések közti relatív változás a lényeg úgyis, és nem az abszolút érték.
Én ritkán szaladok bele GPS tévedésbe az Endomondo+ZTE Blade+mobil internet kombóval. Pedig már 21800 km-t mértem vele:) De Sports Tracker, és MyTracks már közel se volt ilyen pontos. Akár 2%-kal is többet mértek megtett útra, mikor egyszerre futott több alkalmazás is. Így azokat nem is használom

[ Szerkesztve ]

(#2673) cekkk válasza Nyugdíjas (#2671) üzenetére


cekkk
veterán

De mit tartasz célhardvernak? Kb ugyan azokat a modulokat rakják mindenbe, max szoftveres eltérés van, meg persze márka különbség, ami ugye árban tükröződik minőségben, meg nem mindig sajnos. Lehet ha te is másik szoftvert tennél a telódra, akkor pontosabb lenne?
Az enyém cella infókból meghatározza szinte méterre pontosan, hogy merre vagyok, gps-t meg nem nagyon próbálgattam, mert nem volt miért, de majd lehet ma ki próbálom :DDD

Runkeperről vélemény? :DDD

(#2674) Nyugdíjas válasza cekkk (#2673) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Annakidején végigteszteltem mindet, ez volt a legpontosabb.

szki: Az a baj, hogy ez nem "egyenletesen téved". Sőt! SportyPalban x a megtett táv, akkor ha feltöltöm Endora a gpx-et, akkor jellemzően x+ 3-5% lesz :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2675) deicide válasza cekkk (#2673) üzenetére


deicide
veterán

A runkeeper pontos, mert rengeteg pontot rögzít, ez egyben a hátránya is, 200+ km-es bringázáskor már olyan lassú a szoftver, hogy még az S2-n is attól félek, hogy már lefagy, 1 perc mire bejön a főoldal a lockscreen után. De rövid távokhoz én 4 hónapja használom.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#2676) cekkk válasza deicide (#2675) üzenetére


cekkk
veterán

Köszi!

Ami tetszik benne, hogy lehet intervallumokat megadni benne, és ezt én nagyon hasznosnak találom :D Már csak németre kéne átállítanom, mert asszony pajtás németül beszél :DDD

(#2677) Nyugdíjas válasza deicide (#2675) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Lehet azt még nem is próbáltam. Na, majd betesztelem.:K

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2678) Perillustris válasza Aristeus (#2664) üzenetére


Perillustris
senior tag

A minimhez ( :U ) rendeltem, az a baj vele, hogy bár ahhoz valót vettem, annyira szorosan van benne, hogy az audio feedback-et pont nem hallani rendesen, leszorítja a hangszórót (nyilván ez mindegy, ha valaki fülessel fut). Majd vágok rá ott egy kis lyukat, remélem nem szakad tovább.

Jelenleg azon erőlködöm, hogy találjak egy olyan övtáskát, amibe a pénztárcámon kívül belefér a kulcsom, s egy-két zsepi. Persze úgy, hogy hely se nagyon maradjon mellette, és ne is lötyögjön-ugráljon rajtam. A Spuriban ajánlották a SPIbelt-et, de nem volt időm megnézni alaposan.

Az Endomondo kétségkívül azzal arat, hogy a legtöbb ismerős ezt használja. Jelenleg én is, mert a [link] kétszer egymás után is meghintáztatott, s persze ezt csak az edzés végén vettem észre. Amúgy szerintem ez a program jó a weben és a telefonon is, nemsokára kap még egy esélyt. (Kifejezetten tetszik, hogy a voice feedback testreszabható, be lehet állítani, hogy mely adatokat mondja be bizonyos időnként vagy megtett kilométerenként, valamint az, hogy az egyes edzéseknél külön beállítható a privacy mértéke.)

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#2679) Aristeus válasza Perillustris (#2678) üzenetére


Aristeus
tag

Igen, az audio-coach-nál figyelni kell, hogy mit mondd, bár ezen segít a mini-pro-nál az XLoud technológia, meg a max. hangerő :D

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#2680) szki válasza Perillustris (#2678) üzenetére


szki
őstag

Az Endomondo Pro-ban szerkeszthető Interval Tréning, hogy tempóváltáskor pittyeg, és beszél hozzád a "néni". Lehet idő, és táv alapján is összehozni. Hamarosan nyomatok pár gyorsító edzést, ezért most programoztam neki 200+200 méteres fartleket. Nem hiszem, hogy elmegyek atlétikai pályára csak azért, hogy 400 méteren körözhessek...

[ Szerkesztve ]

(#2681) tomcica


tomcica
Topikgazda

a tegnapi 16km egyben,benne:

konnyu futas 9km...utana 2km kozepes gyorsulo tempo,de meg a savkuszobon,tehat versenytempo alatt 3:50-3:40 pulzus a vegen 168

a tobbi konnyu futas,a legvegen faradt labra 800m gyorsulo eros 90%-os

nyujtas es kifutas

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2682) gooool


gooool
őstag

Ma a 26km-es kerékpározás után és a másfél óra foci után fogtam magam és elmentem most este a sötétben futni kicsit, szellőztetni a fejem.
A vége:

11km, 50:21.

Ahhoz képest, hogy nyáron nem is futottam jóformán semmit, ez annyira nem rossz és voltak benne tempóváltások és erősebb 100-200-400m is.
Na majd a suliban már adagolom újra az edzéstervet. :)

Üdv, Balázs

(#2683) tomcica válasza gooool (#2682) üzenetére


tomcica
Topikgazda

megint csak a szad jar :DDD "majd" meg "fogok" stb... ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2684) gooool válasza tomcica (#2683) üzenetére


gooool
őstag

Járt ott a lábam is, nem kell megkérdőjelezni a tehetségtelenségem, kikérem magamnak. :DDD
Valld be titkon félsz, hogy a nyomodba érek. ;] (ami kb. sohanapján lesz. :D )

Üdv, Balázs

(#2685) tomcica válasza gooool (#2684) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ja+ja lazasan es sikitgatva ebredek szinte minden nap,azt almodva hogy semmi edzes utan 2perc alatt lefutod a 800at en meg bennrekedek az oltozobe es csak az ablakbol nezhetem
:P

a focsimeccseken meg mar rettegek azt kialltani h goool mert akkor is mindig Te jutsz eszembe es csak azt uvoltom talalaaaaat :DDD

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2686) gooool válasza tomcica (#2685) üzenetére


gooool
őstag

Látom megértjük egymást. :DDD
Én már leszoktam a focimeccsről, régen szerettem, most a TV-ben 5 perc után a láz és a sikítás itt is előjön. :D
De ne fantáziálj, nem vagyok én Veled egy súlycsoportban, hogy valaha még a gondolat is bántson egy percig is. :R

Üdv, Balázs

(#2687) szki


szki
őstag

Na igen. Mindenki elsősorban magához képest próbál jobb lenni!

5 erős bicajos hónap után augusztusban belehúztam, és többnyire lassú futással gyűjtögettem 248 futókilométert. Kb most értem el a március eleji formámat. Még kellene 2 hónap hasonló km.gyűjtögetés... De közben muszáj lesz gyors munkát is végeznem, mert havonta egy versenyen szeretnék magamhoz képest jó eredményeket kifutni :)

(#2688) tomcica válasza szki (#2687) üzenetére


tomcica
Topikgazda

en is atneztem az edzesnaplot,az iden eddig 2321 km-t futottam (ami a teli-tavaszival egyutt nem is valami nagyon sok,de nem is keves...ami sok benne az a gyors es gyorsasagi allokepesseg,kilometer gyujtes az eddig elmaradt,majd oktobertol egy kicsit belehuzok,de meg mindig nem teljes gozzel,csak egy napot hozzaadok a hetihez egy atmozgato 10km-t + sulyozas labra)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2689) tomcica


tomcica
Topikgazda

15km benne:

hosszu bemelegites,torna,eros rovid tempo,gyorsitok

1000m eros

a tanitvany uj rekordot futott 3:06 (elotte 3:14 volt es oskaig vissza-vissza esett 3:18-3:22-re)

en huztam neki a tempot,tul eros 500al kezdtunk,aztan 600ig jol is volt ott kicsit elengedtem,800ig jott ott ki akart allni v lelassitani,na ott mar orditottam h most huzza es csak odatette magat...vegre kifutotta ami a lababan van,gyanitom gyengebb az akarat mint amit elbir mar a laba,ezert kell "nogatni" :K

konnyu futas

500m gyorsulo tempo,vegen eros 90%

nyujtas es vizivas,kis pihenomajd 2 x 5 x domb (eros sprint) felenel rovid piheno es viz majd friss labra a masik fele

kifutas haza mindenki happy :C

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2690) DopeBob


DopeBob
addikt

Sziasztok, régebben (kicsit több mint egy éve) heti 2-3 alkalommal eljártam futni, nem volt edzéstervem, futottam mindig annyit, amennyi jól esett. Sajnos abba kellett hagynom, munka miatt egyáltalán nem tudtam rá időt szakítani, most viszont szeretném elkezdeni újra, de kicsit tudatosabban, valamilyen edzésterv alapján. Felesleges súly nincs rajtam.

Valaki esetleg tud ajánlani egy jó edzéstervet? Heti 3 alkalommal biztosan meg fogom tudni oldani a futást.

Köszönöm szépen a segítséget előre is!

MZ/X

(#2691) #83216640


#83216640
törölt tag

Hali!
Így a bicikli szezon (számomra) vége felé szeretnék átnyergelni futásra, hogy megtartsam ill. növeljem az állóképességemet. A kérdésem az lenne, hogy heti szinten mennyit kellene futnom és milyen pulzustartományban ahhoz, hogy fejlődjek?

(#2692) szki válasza #83216640 (#2691) üzenetére


szki
őstag

A kérdésedre nincs pontos válasz, mert nem ismert a jelenlegi állapotod:)

Én is bicaj mellett kezdtem párhuzamosan futni tavaly nyáron. A futáshoz a tüdőm, izomzatom erős volt, de az ízületeim még nem. Kezdő futóként elkövettem a szokásos hibákat: túl gyors tempó, túl hamar emeltem a távot, és a heti adagot. Decemberben 1 hónapot ki kellett hagynom a bokám miatt. Ma már szerencsére nincs gondom a futóművemmel.

Találsz kezdő futóknak szóló edzésterveket 5-10 km-re. Szerintem kezdd el valamelyiket.
A pulzusmérős módszerhez keress rá a Hadd módszerre. Pulzustartományokhoz én meg a Daniel féle táblát használom: [link]
Például nekem 195 a max pulzusom, és 146-al kell gyűjtögetnem a kilométereket. Ez tényleg reális, mert bicajon is ilyen pulzussal szoktam tekerni a nagy túráimat:)

(#2690) DopeBob: Fórumkeresővel találsz (újra)kezdő futóknak szóló edzésterveket.

(#2688) tomcica: Az szép 2012 évi kilométer adag! Én csak 750 km-t futottam idén. Na de bicajoztam 8000-et :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2693) DopeBob válasza szki (#2692) üzenetére


DopeBob
addikt

Köszi, igen közben rájöttem, visszaolvasgattam :B

Első 5 kilométerem végül is ezt választottam, már túl is vagyok az első adagon :-)

MZ/X

(#2694) #83216640 válasza szki (#2692) üzenetére


#83216640
törölt tag

Ma lenyomtam 3km-t, ennek a fele volt kb. futás, a többi séta. 8:20min/km, 167/188 pulzussal ez mindent elmond :DD Az volt a terv, hogy 145-165-ös tartományban lekocogok 5km-t, figyelek a légzésemre és a "technikámra". Ez nem annyira jött össze, mivel 40-50m után már 175 felett volt a pulzusom, úgyhogy itt inkább váltottam az 1p futás 1p séta felállásra, amivel sikerült 188as max pulzust produkálnom (az abszolút max. 190). Mégegyszer hangsúlyoznám, hogy laza kocogás volt, úgyhogy nem nagyon tudom mire vélni :(

Most ezt tanulmányozom [link], többek közt a Hadd módszert is, de sajnos egyre nagyobb a káosz a fejemben.

(#2695) tomcica válasza #83216640 (#2694) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Isten hozott benneteket a futas vilagaban :K

188as pulzus az naaaagyon magas...inkabb setalj bele,meglasd rohamosan feljavul ez,es a legfontosabb tanacs minden kezdonek-ujrakezdonek: TURELEM ES FOKOZATOSSAG (kulonben serules es fajdalom lesz belole,akkor meg megint nincs az ember sehol,nem hogy elorebb)

En tavalyrol pontosan lattam mit tud egy lelkes kezdo fejlodni ha szepen kitartoan csinalgatja..egy ev alatt brutalisat lehet fejlodni a kulonbozo tartomanyokban (gyorsasag,kitartas,pulzus stb)

Amennyiben van kerdes,majd segitunk,ha tudunk

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2696) cekkk válasza tomcica (#2695) üzenetére


cekkk
veterán

Ez a pulzus nálam is nagy úr sajnos, ha kocogok akkor is 160-170 között, ha futok akkor bőven 180 felé megy :S
Teszem, hozzá, hogy azért 193 centi körül vagyok, nem pici, alapból azért kell pumpálnia szívemnek :D
Remélem fog javulni ez.
Milyen tervet csináltatattál a kezdő a tanítványoddal?

(#2697) tomcica válasza cekkk (#2696) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ugyanazt a vazat futotta mint az enyem 800-3K-ra,csak kevesebb ismetleseket es lassabb sebesseggel a resztavokat

hetente 3 eros nap...200as...400as es 2-3K tempo

1x hosszu lassu 18-21km

ez volt a vaz alapja

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2698) cekkk válasza tomcica (#2697) üzenetére


cekkk
veterán

Értem.

Ezeknek az első 5 kmerem stb edzés tervek jók?

(#2699) tomcica válasza cekkk (#2698) üzenetére


tomcica
Topikgazda

az elso 5km-em jo es biztonsagos,foleg ha egyedul csinalja az ember...mi egy kicsit vadasabban kezdtunk bele ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2700) szki válasza #83216640 (#2694) üzenetére


szki
őstag

Kezdetben bizony sokkal lassabban kell futnod, mint gondolnád. Nem szégyen, ha bele kell gyalogolni, hogy normalizálódjon a pulzus. Gyorsan fog javulni a helyzet kezdetben pulzus ügyileg. Keresztedzésnek maradjon a bringázás.

Én tavaly nyáron mikor futni kezdtem, akkor már rendkívül edzett voltam bicajjal, de 18 éve nem futottam előtte. Gondoltam, ha tudok 100 km-t bicajozni 32 km/h átlaggal, akkor jó lesz kezdetben futnom 10 km-t 5 p/km tempóval:) 2x700 méter lett belőle 5 perces tempóval. Aztán 4 napig be volt durranva a vádlim :DDD Utána 1 hónap alatt többször futottam 5 perces tempóval 2,5-12 km-t, de folyamatosan problémám volt a vádlimmal. Azaz napokig még járni is alig tudtam, de maratoni bicajozásban nem zavart egyáltalán, mert azt nem hagytam abba a futás miatt:)
Nem értettem a problémát, mert brutálisan izmos a vádlim, de a futáshoz egyáltalán nem volt hozzáedződve. Végül a 6. edzéshéten futottam nehéz terepen egy 2 órás félmaratont :B Nagy hiba volt erőltetnem ezt az első 6 hetet. Ezután meg hetekig a térdemet, és a jobb bokámat sikerült mindig megerőltetnem, mert ragaszkodtam az elképzelt tempóhoz, vagy távhoz. Januárban vettem vissza a sebességből, és mégis sikerült folyamatosan fejlődnöm.
Na, szóval okosabban kezdjétek!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.