Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3801) cekkk válasza tomcica (#3799) üzenetére


cekkk
veterán

Én inkább telefonálnék.
A cégek valamiért nem nagyon szeretnek az emailekre válaszolni :W

(#3802) tomcica válasza cekkk (#3801) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ertem,de innen delvidekrol nem lenne olcso egy kulfoldi hivas,annyit nem er ez az info.Meglatom,ha nem valaszolnak,akkor ha megy at egyik ismeros megnezetem vele.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3803) cekkk


cekkk
veterán

Áh most esett le :R
Bocsi, azt hittem szeged melletti lakos vagy és nem határon túli. Bocsi. :R

[ Szerkesztve ]

(#3804) TheMarci válasza tomcica (#3795) üzenetére


TheMarci
addikt

Ma elméletileg járok a Mammutban, ha nem felejtem el, megnézem neked!

Do You Dream?

(#3805) tomcica válasza TheMarci (#3804) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nagyon szepen koszonom elore is...egyszer lattam az arakat decemberben,de nem emlekszem hogy 24ezer vagy 27ezer volt (egyik a Freerun a masik a LunarGlide volt...gyanitom a lunar a dragabb,mert ujabb modell...de nem szerettem volna felrevezetni a kollegat)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3806) Serpiko válasza tomcica (#3800) üzenetére


Serpiko
addikt

Inkábbb nem kockáztatok most így döntöttem várok amíg jobban leszek. Megyek is a patikába C-vitaminért meg kérek még valamit a nyavajámra. :B

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#3807) mate317 válasza Serpiko (#3806) üzenetére


mate317
tag

27-nél olcsóbban még nem láttam, nem hinném, hogy pont a hervisbe olcsóbb. és nem is az a cipő a free, amit le szoktak akciózni hadd vigyék.

ui: rossz írásra válaszoltam, tomcicának szól természetesen

[ Szerkesztve ]

(#3808) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

tomcica:

Ez a Speedcross egy állat! :D Nem lehet vele visszacsúszni a lejtőn.:)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#3809) tomcica válasza PumpkinSeed (#3808) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Koszi az infot,mindig gyanitottam h a Salomon jo cipoket gyart,be is bizonyosodik :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3810) TheMarci válasza mate317 (#3807) üzenetére


TheMarci
addikt

Megnéztem tegnap, 27 valamennyi volt a Hervisben, a telefonom elromlott nyilván, csináltam volna képet az egész nike kínálatról, de nem volt olyan sok, illetve egy csomó üres hely volt, ahol csak a cipők hült helye volt. Talán a spuri futóboltban lehet olcsóbb? Csak tipp.

Do You Dream?

(#3811) tomcica válasza TheMarci (#3810) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Koszi,27ezer kornyeke az ugy okes is...Szeged van kozel,a Spuri csak evi egyszer "esik utba"

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3812) Aristeus


Aristeus
tag

Telnek a napok a januárból, én pedig már egyre többet tudok futni. Január elején 30perc futással kezdtem újra futni, több, mint 1,5 hónap (térdsérülés miatti) kihagyás után.
Csak terepen futok, legyen ott 15cm hó, vagy sártenger. :) Kímélem a térdemet és folyamatosan egyenletes 6 perc körüli tempóban futok (próbálok futni).
Ez tegnap annyira jól összejött, hogy 59:59-nél voltam 10K-nál. Bár néhol volt egy kis dagonyázás a sárban, de nagyon jól esett a tegnapi futás.
Térdfájdalom nyomokban sincs, úgy néz ki hogy elmúlt/elmúlik. Nyújtok is rendesen edzés után, meg még másnap is rááldozok egy 10 percet. Még hat hét és elérem a 2 órát egyben. (remélem).

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#3813) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Valami oknál fogva fáj a vádli és a sarok közötti rész, miért lehet ez és mit lehet tenni ellene? Most pihentetem, de szombaton szeretnék Téli Mátra teljesítmény túrára menni. :(

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#3814) Aristeus válasza PumpkinSeed (#3813) üzenetére


Aristeus
tag

Vádli és sarok között, szerintem az achilles sérülés lesz, nekem is volt.
Itt egy bevált módszer, ami segít: http://www.futas.net/cikkek/achilles/

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#3815) tomcica válasza PumpkinSeed (#3813) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az az achilles lesz,arra nagyon figyelj oda,mert ha mar odaig fajul,hogy "csomo" alakul ki akkor nem tudsz vele futni.A vadli lemaszirozasa sokat segit a megelozesben es a lepcson valo pipiskedes (leengedve negativba) erositi meg.Vedd vissza az edzest ha faj azonnal,a gyors munkat es emelkedos munkat plane.
Ibuprofen alapu krem jo ra,van akinel a jegeles segit edzes utan (nalam nem,en melegen kell hogy tartsam) a gyulladast csokkenti.

Jo megoldas egy-egy futast kicserelni mas edzestipusra,kerekpar (akar teremben),uszas,evezes (akar teremben) tehat mas kardio edzesre.Igy a verkeringes,pulzus terhelese megmarad,az achilles meg tud pihenni.

Azert huzodhat el a gyogyulas,mert keves ver jut bele,igy lassan tud regeneralodni.Van akinek segit a sarokemelo betet a cipoben.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3816) PumpkinSeed válasza tomcica (#3815) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

És ha érzem, hogy ott megvan kicsit dagadva akkor az mit jelent?:O

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#3817) tomcica válasza PumpkinSeed (#3816) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Varj,ugy szoktak definialni,hogy egyfajta recsego hangot hallasz es erzel egy csomot benne,mondjuk ha ket ujjal finoman megnyomod.Kivulrol nem annyira latszik,nem dagad fel,nekem meg csak nagyon ki sem pirosodott.
A sarokhoz kozelebb van Nalad vagy inkabb a vadlihoz kozelebb?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3818) PumpkinSeed válasza tomcica (#3817) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Úgy szó szerint a kettő között, de semmilyen hangot nem add csak ahogy masszírozom érzem, hogy ott kicsit keményebb, de nem piros és nincs felpúposodva.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#3819) tomcica válasza PumpkinSeed (#3818) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Amennyiben el tudsz menni szakorvoshoz,sportorvoshoz tedd meg,okvetlen mond meg neki hogy futsz es lehet hogy tulterhelted.Ha nem tudsz elmenni orvoshoz,akkor ovatosan am ezzel,javaslom mas sporttal valo helyettesitest,nem kell aggodni a kondi igen jol megmarad,ha jol porgeted a pulzust kb annyi ideig amig futnal,de mondjuk olyan edzessel amihez nem kell a labad,vagy nem annyira terheled.

A nyujtassal is ovatosan,az altalaban a megelozesnel jo,amikor mar be van gyulladva akkor csak ront rajta.Ugy sose nyujts hogy gyuladt es ha faj.Akkor inkabb felpolcolas,jegeles,krem es pihentetes.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3820) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!

Régóta nem voltam már futni, szégyellem is magam, de ma az idő és a hangulatom is kedvezett, így muszáj volt egy laza 5km-t mennem.
Érdekes, mert amikor hetente többször is mentem ezt a távot nem bírtam tüdővel, most pedig nem is éreztem a lábaim, és a hosszú kihagyás sem látszott, mint máskor, sőt... :)

Üdv, Balázs

(#3821) PumpkinSeed válasza tomcica (#3819) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Talán holnap eljutok patikába és vásárolok gyulladás csökkentőt. :)

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#3822) szki válasza gooool (#3820) üzenetére


szki
őstag

Nyomjad csak! Mindjárt itt a tavasz, és rövidben száguldozhatunk! :)

Én meg visszaálltam január elejétől a heti 50 km futásra. De szerintem lehet heti 60-70 km is, ha tartósan rossz idő lesz. Nem diktálok erős tempókat, mert úgyis csak gyűjtögetek most 6 hétig.

Fussatok!!!

(#3823) tomcica válasza szki (#3822) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Mi is csokkentettunk egy fazist januar kozepetol.Nagyjabol ezzel a heti km-el fogunk tavasszal is menni egesz a nyari drasztikus lecsokkentesi fazisig.Elnyulo alapozas,minoseg+mennyiseg egyszerre,na ki is kezd bennunket sokszor ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3824) DBAtti


DBAtti
aktív tag

Sziasztok!

Látom, azért vannak erre rutinos futók, nem is tudom milyen fórumokon lehet érdemes még tájékozódni a nagyvilágban...
A helyzet a következő: nemrég volt egy éve, hogy megvettem életem első komolyabb futócipőjét (Nike Citius II+), és teljes megelégedéssel használtam mostanáig.
Azt kezdtem észrevenni az utóbbi időben, mintha a jobb láb-boltozatom unná a strapát, és ha nem is süllyed (előállhat ez felnőtt korban fokozott terhelés hatására?), de fárad hamarabb, nem teljesen egyformán jár a jobb és bal lábfejem, próbálom "helyes" pozícióban tartani izommunkával, de azt hiszem megérdemelne egy tartó betétet, vagy ha nagyon kell, akkor egy másik cipőt. Sajnálnám, mert eddig meg voltam vele elégedve tényleg (az utóbbi egy évben ennek hála a heti ~5 km-ből lett ~ 22km, ezt 6-10km-es távokban szoktam abszolválni aszfalton, az enyhe pesti télnek köszönhetően jelenleg is).

Mit tanácsolnátok?
Létezik kifejezetten erre való sport betét (a cipő csillapításával elégedett vagyok), vagy olyan kialakítású cipők utána kellene nézni, ami jobban tartja a boltozatot?
A másik kérdés, talán butaság, de nem üt vissza, ha állandóan tartó betétet használ az ember? Értem ezalatt, hogy "ellustul" a lábfej, és utána már csak betéttel tud normálisan közlekedni az ember? :U

Üdv!
Attila

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#3825) tomcica válasza DBAtti (#3824) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A Decathlonba es a Sauconynal is vannak komoly zseles betetek,ezzel ki tudod tolni a cipo elettartamat,viszont kezd el keresni az uj cipot,amikor mar ennyire erzed akkor csereerett.
Vannak laberosito gyarorlatok,erdemes azokat is bedobni a napi rutinba,egyszeru par perces kis gyakorlatok,mint kis sullyal egylabas pipiskedes,szokdellesek stb.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3826) PumpkinSeed válasza DBAtti (#3824) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ha van a közeledben egy Asics bolt, oda bemész és adnak egy cípőt szó szerint a te lábodra a te igényeid szerint. :) Ha nem akarsz túl sok pénzt költeni akkor nem tudok megoldást a problémádra, de egy olyan cípőt nagyon megéri és kifizetődő venni. :)

Amúgy olyan problémám lenne, hogy nem bírom a hegyen a felefele futást. De viszont alföldön lakok. Vajon a lépcsőzés segít ezen a problémámon? :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#3827) tomcica válasza PumpkinSeed (#3826) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A lepcsozes segiti azt hogy megtanuld emelni a terded,megerositi a hozza szukseges izmokat.Egy dologgal vigyazni kell,amikor mar egy ideje lepcsozol akkor fel kell novelni a lepeshosszat,hogy hasonlitson a futasnal lepett hosszra,tehat ne csak 1-2 lepcsot lepj at,amikor mar beedzodott 3-4-5 lepcsot is siman lehet lepni felfele (persze a lepcso magassagatol fuggoen),en lefele ugy szoktam hogy minden egyes lepcsore lepek es minel gyorsabban ez epiti a gyorsasagot.
Azert jobb lenne ha talalnal valamilyen emelkedot,akar 10-20 meteres barmit,kis domb,toltes,gat ami van a kozelben.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3828) PumpkinSeed válasza tomcica (#3827) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

És szerinted az gond, ha nem este futok hanem reggel? :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#3829) tomcica válasza PumpkinSeed (#3828) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A reggeli futas nagyon egeszseges,berobbantja a hormontermelest,energikusan inditja a napot.Amennyiben tudsz valasztani mindig jobb reggel csinalni,mint este.Az esti futas utan volt hogy nehezen aludtam el,tulporgetett.Persze nem egy atmozgato esti edzes,hanem mondjuk nyaron atlalaban 18-kor kezdem az edzest,ami koran van es meg nagyon meleg van,volt hogy a kanikula miatt attettem 19-re egesz 21-ig,na nem is tudtam aludni ejfelig,reggel meg morcos voltam.Ez az en tapasztalatom.Egy konnyu 5-8km atmozgato masodik edzes,vagy lazito edzes persze siman mehet este is,az mas teszta.

Nekem a reggeli terhelessel csak annyi a bajom,hogy mar nem olyan rugalmas a testem mint anno,igy muszaj elotte egy par joga gyakorlatot es konnyu nyujtast csinalni,kulonben igen merev mindenem.

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3830) PumpkinSeed válasza tomcica (#3829) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Én reggel szeretnék 1 órát futni 5kor. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#3831) tomcica válasza PumpkinSeed (#3830) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Volt ido amikor hetfo duplat futottam,akkor egy 8-10km ment reggel,na nem ennyire koran mint te,olyan 7korul,konnyu atmozgatot...a masodik edzes a terhelo meg delutan.
Most szombaton van duplam,13kor sprintedzes (4km bemelegito es 10x 60-80m sprint,majd kifutas) ezutan egy kis piheno,majd 16.30-tol egy egesz testes cross-fit teremben (olyan kardio porgetos fajta).Egyelore napi 2x futast meg nem tettem be,ovatosan emelek meg telen is.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3832) PumpkinSeed válasza tomcica (#3831) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Én most mátrabérc túrára (55km 1900m szint) készülök miután a Téli mátra (40km 1600m szint) eléggé nehézkesen ment. 8:48 óráig tartott. Elég satnyán szerepeltem, és mivel még csak 19 éves vagyok így a csontozatom is elég gyenge egy mátrabércre. :D

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#3833) tomcica válasza PumpkinSeed (#3832) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Hallod le a kalappal,szep tavok ilyen fiatalon.Felenk kevesen kacsintgatnak az ennyire hosszu turak-tavok fele,talan akik nem eleg gyorsak a palyaversenyekre viszont nagyon kitarto sportolok.El sem tudom kepzelni milyen regeneralodni egy-egy ilyen komolyabb tav utan.En eletemben egyben 36 km-t futottam edzesen,nem szeretek 20km fole menni nagyon.Tul hosszu utana a regeneralodasom,kiesik egy nap legalabb.Uszni meg sajnos csak nyaron tudok,az jo lenne regeneralo napokra keresztedzesnek.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3834) PumpkinSeed válasza tomcica (#3833) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Sajnos én is csak nyáron tudok, 1 napot én is ki szoktam hagyni ilyen túrák után, van hogy 2-t is. Viszont a csípőm környékén forgók (vag nem tudom mik ;] ) nagyon nem bírják a függöleges távolságot. :( Azon kellene javítanom. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#3835) tomcica válasza PumpkinSeed (#3834) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A csipore vigyazz,van egy jo kis par gyakorlatbol allo rutin ami segithet,mindjart megkeresem.

[link]

ezt hetente 3x szoktam csinalni,estefele nem edzesnek inkabb atmozgatasnak.

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3836) PumpkinSeed válasza tomcica (#3835) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Majd beteszem én is az edzsétervembe. :) Nem szeretném tökretenni magam. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#3837) deicide válasza PumpkinSeed (#3832) üzenetére


deicide
veterán

Kb 10 éve voltam utoljára Mátrabércen, akkor 8 óra 39 perc volt az 56km. Április óta kezdtem újra, lehet, hogy idén én is bepróbálom megint, de 37 évesen már a 10 óra is jó eredmény lenne nekem.

Tomcica: berendezkedés kérdése, én inkább a lassú, hosszú távokra álltam be, szombat és vasárnap is 26-27km gyaloglás, első hegyen 800m szinttel, a másik aszfalton 7.1km/h-val :) De a hétfő pihenőnap szigorúan.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#3838) PumpkinSeed válasza deicide (#3837) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

A 8 óra 39 perc az nagyon jó. Hamarabb végeztél mint én a gyengébb Téli mátrán. :D

Én nagyon szeetnék menni, szval én biztos ott leszek :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#3839) DBAtti válasza PumpkinSeed (#3826) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Olvastam már sokat az Asicsról, nyilván mint Noob-ot anno elbűvölt, mi kerül egy cipőn 30-40k-ba. De mára sejtem, hogy az egészséges mozgás, ízületek rendben tartása. Viszont ennyit jelenleg sajnos nem tudok kiadni cipőre.
Nagyjából mennyiért szabnak az ember lábára egy ilyen topánt?

Gyors számítást követően ebben most kb. 1000km van, ami annyira nem sok szerintem, bár 95-92 kg-al toltam bele (~ 185cm, érzésre, látványra kb. 8-10kg felesleg). Inkább az a gond, hogy eleve nem támogatja annyira a típus a pronáló lábat, ami idővel mintha felerősödött volna, a gyakorlatoknak is utána nézek, köszönöm!

A következő kérdés: egy ilyen Asics, vagy akármilyen gyártmányú, még jobb minőségű darab tovább is bírja a gyűrődést? Vagy inkább 2-3 pár a mostanihoz hasonló kaliber, akár betéttel. Azt hiszem muszáj lesz bemennem egy rendes szaküzletbe és elbeszélgetni az eladókkal, túrni a netet, és keresni egy új cipőt.

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#3840) -Mike-


-Mike-
addikt

Nagyon buta kérdés: a nike air pegasus 27-es futócipőmet (amivel nagyon megvagyok elégedve) lehet mosógépben mosni? :)

(#3841) tomcica válasza DBAtti (#3839) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Altalaban 5-600 merfoldre lovik be a cipoket mostansag,atlagban...ez nagyjabol 1000km,a konnyitett cipoket fele ennyire.A cipogyartok nagyon szeretnek,ha mi fogyasztok 1000km utan cserelnenk a csukat.En 40ezert forintert akkor sem vennek futocipot,ha lenne annyi felesleges penzem,nalam valahol 25korul van a lelektani hatar,abba meg szuken pl. a Saucony Ride 5 belefer,az jo kis cipo,konnyu,de parnazott egy nyeletnyi stabilitassal (inkabb neutralis cipo azert).Vagy az uj Jazz 16-os 23-ert,szinten zenesz :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3842) PumpkinSeed válasza DBAtti (#3839) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Egy alap futócipő maximum 500-700 km-t bír. Egy jobb futócipő mint egy Hoka már bír 1000-et is. Szerintem a tecípőd csillapítása már elég rossz. :)

Attól függ hol futsz, ha megnézed akkor több felszínre vannak cipők. Van terepre és betonra. Betonra egy Hoka cipőt ajánlok ami biztos bír 1000km-t terepre pedig egy Salomon Speedcross a legjobb (saját tapasztalat), ezt tudom neked ajánlani, ha egyszer cipővásárlásra jutsz. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#3843) PumpkinSeed válasza -Mike- (#3840) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Lehet bele lehet tenni. Én például soha nem mertem egy cipőmet se betenni a mosógépbe. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#3844) tomcica válasza PumpkinSeed (#3843) üzenetére


tomcica
Topikgazda

en evente 2x mosom ki mosogeppel...a teli szezon vegen es a nyari vegen...elotte bo vizben aztatom,a mosogepben pedig csakis 30 fokon kimelo mosassal,amugy nem nagyon javasoljak a mosogepi mosasat egyik ciponek sem,de azert nem esnek szet tole ha nagy ritkan kimosod

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3845) -Mike- válasza tomcica (#3844) üzenetére


-Mike-
addikt

Köszi!
Ha viszont szétesik megnézem az általad korábban javasolt cipőket, Saucony, Jazz 16.

[ Szerkesztve ]

(#3846) tomcica válasza -Mike- (#3845) üzenetére


tomcica
Topikgazda

[link]

[link]

ezek szerintem jo ertek/ar aranyban vannak,nekem Ride 5-om van,aki velem edz annak Jazz 14 (a regi) mindketto jol teszi a dolgat

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3847) mate317 válasza -Mike- (#3840) üzenetére


mate317
tag

mit gondoltok futo.blog.hu-ról? egy nem is annyira burkolt nike és garmin reklám az egész. de úgy is fel lehet fogni, hogy van, akit csak ez mozgat meg, vagyis egy csilli-vili nike cipőben, majd a gps-es pulzusmérős óra adatait böngészve, közbe az ipodon a powersongot hallgatva futni...

[ Szerkesztve ]

(#3848) tomcica válasza mate317 (#3847) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nekem van ismerosom aki zenevel tud csak futni,ugy szeret...igazabol csak kocog,szereti a kutyuket,surun vesz uj sportcuccokat (amit ki sem hasznal) ez egy szorakozas,hobbi.En orulok hogy legalabb mozog,nem csak bent gyuri az xboxot,ha igy tekintek ra akkor megeri a sok kutyu,vegul is ravette hogy kimozduljon.
Azt viszont most azonnal leszogezem,hogy nincs az a Garmin ora,vagy lekonnyitett Nike cipo (meg a flywire racer se :D) amelyiktol olyan tempot tudnal futni amire meg nem keszult fel a szervezeted.Ennyi... :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3849) DBAtti válasza tomcica (#3848) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Zene nélkül én sem mennék, max fele ennyit, elunom különben. Nagyon meg tud pörgetni egy-egy kedvenc glam-metál szám ;) - terepen mondjuk lehet hogy már inkább az erdőt/mezőt hallgatnám, de városban kifejezetten jó hatással van. Szóval nem csak a Puffin adhat nekem erőt és mindent lebíró akaratot.

Re (#3847) mate317
A marketingszagú oldalakról annyit csak, hogy bár nem szimpatikus mondjuk az ilyen egyoldalúság, ha valamilyen hasznos közérdekű információ megjelenik rajtuk, vagy szerveznek valamilyen közös programot, szerintem már rendben van. Ettől még nem kell megvenni az ott reklámozott termékeket.

Most direkt meg is néztem az oldalt, nem ugrik az arcomba egy termék sem különösebben, nem tartom vészesnek. Az viszont tök jó, hogy kerülnek fel képek a futóeseményekről, amik talán máshol is vannak, de én még nem tudok róla :B

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#3850) Polacheck válasza tomcica (#3848) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Ez a legnagyobb igazság :)

Előbb-utóbb mindenki rájön, hogy egyetlen technikai ruházat vagy kütyü sem futja le helyette a fél/maratont :)
Arra mondjuk jók lehetnek, hogy a motiváció megmaradjon.

less qq more pewpew!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.