Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2301) gooool válasza deicide (#2293) üzenetére


gooool
őstag

Köszönöm Neked és Aristeus-nak is! :R

Csak most már érdekelne mit futnék kemény burkolaton, szöges cipőben... ;]

tomcica:
Azon csiszolni kell nagyon, mert tegnap nem ment valami fényesen a vége már, bár nem is mertem teljesen odatenni magam, még csak a visszaszokás megy egy hétig.
Egyébként 3000-en felül már nem is nagyon van kedvem futni...Érdekes. :DDD

Üdv, Balázs

(#2302) deicide válasza deicide (#2300) üzenetére


deicide
veterán

Ez lesz az útvonal inkább, mégsem a Fehérvári útvonal, ez is kb 30km lesz és hazaérve vár majd a finom ebéd... :DDD

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#2303) tomcica válasza gooool (#2301) üzenetére


tomcica
Topikgazda

az ember altalaban azon a tavon fut szivesen es lelkesen amire a teste (abban az allapotban) legjobban felvan keszulve...viszont hetente nem art 3-5K kozepes tempokat menni,mert kulonben egyoldalu lesz a fejlodes es eleri a platot a rovid tavokon is (aztan mar azokon sem lesz lelkes a futas) szoval amit meg kell csinalni,azt meg kell csinalni (jolmegaszondtam :P ) :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2304) blackydan


blackydan
senior tag

Egy hét pihenős regenerálódás után ma nekiindultam egy laza 14 kilinek, 4:20-as km/min tempóban.... nagyon jól esett :P Az idő is eléggé kedvezett, igaz volt egy kis ellenszél amit néha meg is éreztem de inkább ez mint a 38 fokos meleg ;]
Most meg jöjjön 3 liter jól megérdemelt ízesített naturaqua :DD

(#2305) tomcica válasza blackydan (#2304) üzenetére


tomcica
Topikgazda

4:20as 14 kilo az mar szepen el is kesziti az embert :D

en ma a masik vegen fogtam meg a "vasat"

2km erosebb tempo volt,de megprobaltam egyenletesre 6:35 lett palyan...40es 200m-el dolgoztam vegig 3:20 volt az 1K...6percnel fordultam az utolso 200ra szoval mint a gep pont 6:40 lett volna,ez is volt a cel,aztan persze a finish rarantott egy 5mp-t lefaragott...jo volt epp a kenyelmes zona felett,de azert nem versenytempo...ezt is gyakorolni kell

utana par kor laza,majd faradt labra

7 x 80m sprint (vissza seta)

3x 60m sprint (vissza seta,az utolso kettonel mar minden volt csak futas nem :F )

utana kis nyujtas es lazito futas...ennyi mara

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2306) gooool válasza tomcica (#2303) üzenetére


gooool
őstag

Persze nem fogom hanyagolni a középtávokat, itt leginkább a félmaraton körüli futásokra céloztam, amivel anno elkezdtem az egészet. Az edzésterved alapján dolgozok most is, csak kicsit variáltam rajta, de a váz megmaradt. :)

Üdv, Balázs

(#2307) tomcica válasza gooool (#2306) üzenetére


tomcica
Topikgazda

jol tetted...mindig magadra kell igazitani az edzest...a vaz az okes

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2308) gooool válasza tomcica (#2307) üzenetére


gooool
őstag

Egyébként jól jött ez a kis fogyás, a hasamról szinte eltűnt a fölösleg, leszálkásodtam az eddigi formámhoz képest, meg is látszik...
De a váltott lábú szökdelés még mindig best. ;]

Üdv, Balázs

(#2309) whited


whited
addikt

Sziasztok
Esetleg nem tudja valaki hol tudok venni jó áron nike+sportwatch-t? :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#2310) blackydan válasza whited (#2309) üzenetére


blackydan
senior tag

Én a helyedben benéznék a 26.-án nyíló nike boltba ami a westendben lesz megtalálható. Nagyon sok kedvezménnyel várják az embert, talán az is akcióba lesz ... már ha nem sürgős :K

(#2311) whited válasza blackydan (#2310) üzenetére


whited
addikt

2 gondom van, 140km-re lakok és minden nap dolgozom balatonon mert ott is lakok, bár ha postáznak is akkor? :U :)

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#2312) tomcica válasza whited (#2311) üzenetére


tomcica
Topikgazda

minek szenvedsz azzal az órával? ;) 2par futocipo az árából egyet a gyors munkára (könnyű porgoset) + egyet az összes többi munkára (parnazott,kényelmessé) és ennyi,pont kijön az árából...na meg egy snassz-mezei casio-t 5000forintbol ...más nem kell hozza,a többi rajtad áll mint mindig ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2313) blackydan válasza tomcica (#2312) üzenetére


blackydan
senior tag

Tomnak igaza van, kicsit túl van árazva a cucc. Gondolom a nike + miatt kellene neked, ez érthető mivel motiváló az új szoc. hálózata, de maga a progi letölthető ios és android telefonra is. Ingyenesen persze. Pulzust meg nem mér sajnos az óra, igaz a Polar mérők kompatibilisek vele, de ennek megvétele ugyancsak tizenezer forint. Én is inkább valami jó futó cipőt javaslok, és ha bejön a nike + , de kényelmetlen futás közben a telefon viselése akkor még mindig ott van a nike + sportband 15-ért.
Adj magadnak még pár napot, én is így voltam csomó cuccal, hogy úgy éreztem nagyon fog kelleni de jobban átgondolva mégsem volt rá szükségem. :P

(#2314) deicide


deicide
veterán

Reggel nekivágtam a Velencei-tó körnek, sikerült megállás nélkül teljesíteni, 1 csoki fogyott közben és 5dl vitalade. Nagyképűen hangzik, de büszke vagyok magamra, hogy bő 3 hónap alatt a nulláról idáig jutottam.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#2315) blackydan válasza deicide (#2314) üzenetére


blackydan
senior tag

Gratula :C Amúgy hány kili ott egy kör?

(#2316) deicide válasza blackydan (#2315) üzenetére


deicide
veterán

Thx. Szigorúan csak a tó, körbe 28km. Kis extrákkal csináltam belőle 30-at.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#2317) whited válasza blackydan (#2313) üzenetére


whited
addikt

ami most nyílik új nike bolt a westend-be lehet onnan online is rendelni, mert marha messze van nekem pest de lesznek cuccok amik majd csak ott lesznek kaphatóak, ( bár nehezen hiszem hogy a hivatalos oldalról nem lehet őket megvenni csak 1 mo-i boltból) :U ;]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#2318) tomcica válasza deicide (#2314) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:R

szep munka,johet a pihenes (ha kell kis jegeles) es masszazs (en egy teniszlabdaval szoktam atmenni az izmokon lagyan akkor eltunik a feszultseg egy resze belole)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2319) blackydan válasza whited (#2317) üzenetére


blackydan
senior tag

deicide : Az szép !

whited: Nem hiszem, hogy lesz webshopjuk :( Még magyar nike weboldal sincsen csak a nemzetközi. Talán nagyobb sportboltokban lehet kapni én anno láttam Hervisben de az már régen volt. A legjobb választás a netes megrendelés lenne, pixmania oldalon lehet rendelni belőle 51-ért.

Anno én is szemezgettem az órával de inkább telóra raktam föl a progit és azzal mérem a távokat :)

tom: jó a teniszlabda masszázs de csak ha nő csinálja ;] A jegelgetést én is elkezdtem nagyon üdítő érzés egy-egy kimerítő futás után.

[ Szerkesztve ]

(#2320) tomcica válasza blackydan (#2319) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ha no csinalja akkor tolem puszta kezzel is ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2321) deicide válasza tomcica (#2318) üzenetére


deicide
veterán

Hmmm...kipróbálom a masszázst, jól hangzik. :)

blackydan: természetesen nővel, úgy az igazi, gyengéden... ;]

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#2322) gooool


gooool
őstag

Egy dologra jöttem rá a mai futásom során...Nagyon jó a puha homokos talaj edzésre, de a traktornyom nem a barátom...nem volt olyan 200m, amin nem léptem volna bele egy barázdába és esett volna szét tőle a mozgásom...ez eleinte nem is gond, de a 5. után már éreztem a különbséget... :U :D

Üdv, Balázs

(#2323) deicide válasza gooool (#2322) üzenetére


deicide
veterán

Mostanában én is ezért váltottam az erdei utakról az aszfalt melletti murvás részekre, egyszerűen sokkal megerőltetőbb még az előtted levő akadályokra is figyelni.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#2324) tomcica


tomcica
Topikgazda

ma vegeter a tavaszi-nyari (elso fele) edzes...egesz jol meg is tudtam csinalni...2x kellett pihenni a ciklusban marcius derekatol...az belefer...most 2 honap elesito,kevesebb km,de gyorsabb munka (foleg 600...300...200) tobb pihenovel,ez nem annyira terhelo mint a 10 x200m viszont elo kell kapni a format,mert nincs sok darab tehat nem lehet majd "a kovetkezoben javitani"

auguszt es szept mar teljesen ez...utana indul osztol az alapozas megint

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2325) deicide válasza tomcica (#2324) üzenetére


deicide
veterán

Ez igen, durvának hangzik... :)

Én itt szerintem nem fogok tartani, ahhoz túl nehéz vagyok, bár április 15 óta, mióta elkezdtem futni/bringázni, 14kg-t fogytam (126-->112). A bringás topikban mondták, hogy a nyugodt, hosszú etapok égetik jobban a zsírt, így ma is egy kocogós futást toltam Fehérvárig.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#2326) tomcica válasza deicide (#2325) üzenetére


tomcica
Topikgazda

56-57kg lehetek pedig most szo szerint zabalok,de nyaron mindig ez van augusztus vegere 55re lemegyek telen 58 korul felmegy csak ugy..a terheles hasonlo...

(169cm magas)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2327) deicide válasza tomcica (#2326) üzenetére


deicide
veterán

Az szép, én 190cm mellé vagyok ilyen nehéz, de év végére 100 alá akarok menni, akár csak 1kilóval is...az eddigi intenzitással akár meg is lehet.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#2328) Djuree válasza deicide (#2327) üzenetére


Djuree
félisten

én 198 vagyok, most 96 kiló, most hízok, mert le vagyok sérülve, nem tudok sportolni, már vagy 3 hónapja nem tudok futni :W
voltam 105 is, lementem 95-re, pedig eszek mint állat, akár hajnali 2-kor is szalonnázok :K

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2329) Djuree válasza deicide (#2314) üzenetére


Djuree
félisten

büszke is lehetsz, nagyon jó eredmény :K :C
én 2-3 éve futok, de még csak 8km megy, ezért is megszenvedtem, 10km a cél. persze ritkán tudok csak futni, mást is sportolok, szarok az izületeim, kímélni kell őket, pedig futnék akár minden nap is.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2330) deicide válasza Djuree (#2328) üzenetére


deicide
veterán

Az a legrosszabb, amikor mennél, de nem tudsz... :W Én most a kaját megrendszabályoztam, este 5 után nincs evés, viszont semmi diéta nincs, szeretek jókat enni :DDD
Ízületekre írattam Condrosulf-ot, remélem az segít megőrizni a mozgékonyságot, a bringás topikban ajánlották. Igazából a távolság nem gond, mert a lábam a bringázástól hamar megerősödött, nekem tüdőre kell fejlődnöm, mert 9.5km/h-nál többet tartósan nem tudok jelenleg.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#2331) Aristeus válasza deicide (#2330) üzenetére


Aristeus
tag

Múlt héten sikeresen lesérültem én is. :( Rosszul léptem le a vonatról mikor leszálltam, és jól meghúzódott a vádlim. :O Múlthét csütörtök óta semmi futás nem volt, eddig 2 edzés is kimaradt, de remélem hétvégére minden rendbe jön, mert akkor akarom lefutni a 10K-s versenyemet, kíváncsi vagyok mostmár tényleg, ha mindent beleadok, akkor mire vagyok képes.
Egy gyors kérdés még: edzés vagy verseny előtt / közben szoktatok-e ráhangoló / motiváló zenéket hallgatni? Ha igen, akkor jöhetnek a tippek, fel kellene újítsam zenetáramat. :)

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#2332) blackydan válasza Aristeus (#2331) üzenetére


blackydan
senior tag

Ejjj, akkor jobbulást! Ami a zenéket illeti, én liquid drum and bass számokat hallgatok leginkább, ezek hosszabb távokon teljesen lekötnek és a jó ritmus által még lépni is jó rájuk. Persze napjaink populárisabb zenéi is befigyelnek néha simán és remix formában is ;]

Amúgy az edzésonline cikkezett anno a zene pozitív hatásairól futás közben. Jó dolog szerintem.

(#2333) tomcica válasza Aristeus (#2331) üzenetére


tomcica
Topikgazda

en nem szoktam zenevel motivalni,de ha valasztanom kellene akkor par rovid reszlet a Gladiatorbol,vagy a 300-bol megtenne (a spartaiak,ma a pokolban vacsorazunk reszlet kulonosen)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2334) deicide válasza Aristeus (#2331) üzenetére


deicide
veterán

Jobbulást!

Én nem hallgatok semmit, jó a monotonitástűrésem, megvagyok zene nélkül... :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#2335) Djuree válasza Aristeus (#2331) üzenetére


Djuree
félisten

én csak zenével futok, jobban megy, de tényleg :K motivál. valami jó pörgős zenéket tolj be, az a jó.
meg nem hallod a saját lihegésed, ami igencsak sokat számít, legalábbis nekem.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2336) blackydan


blackydan
senior tag

Ma este szigetkör 20 perc 17 másodperc alatt :DD Nagyon jól ment még magam is meglepődtem rajta, az idő kellemesen esős volt viszont még ezt is jobban szeretem mint a dög meleget. A mobilomat és a kulcsomat is otthon hagytam, és csak az órám és nano-m volt velem, így az igazi :K

(#2337) gooool válasza Djuree (#2335) üzenetére


gooool
őstag

Én futni és tekerni mindig zenével megyek, és a szerint állítom be a hangerőt, hogy éppen hol tartok az edzésen (bemelegítés és levezetés halk, a lényeg pedig hangos).
Nagyon érződik, hogy visszamentem 68kilóra, de közben erősödtem is, magamra sem ismerek milyen dinamizmusom van. :Y

blakydan:
Hatalmas grat! :R
Kezdek féltékeny lenni... ;]

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#2338) blackydan válasza gooool (#2337) üzenetére


blackydan
senior tag

Köszi szépen :R

(#2339) Aristeus


Aristeus
tag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! :R
Nálam teljesen változó, hogy hallgatok-e zenét, vagy sem, mikor milyen a hangulatom. Néha az edzés előtt szoktam inkább, ilyen ráhangoló zenéket hallgatni.
Belehallgattam 1-2 Liquid Drum and Bass Mix-be, igen csak felpörgetik az embert! :)
Nekem szerencsém van a zenékkel, mert szinte mindent meghallgatok, kezdve a sötét, black metáltól, át, egészen a D&B-ig. :D

Össze is raktam gyorsan egy listát (youtube linkekkel), hátha valamelyiket nem ismertétek eddig és megtetszik. Bekerült 1-2 általatok említett zene is. Köszönöm a tippeket! Elég vegyes a lista, íme:

Ráhangoló zenék: (futás, edzés előtt)
The XX - Intro
Two Steps from Hell - Heart of Courage

Monoton, tempós számok: (edzés közben)
Bachelors Of Science - The Ice Dance
The Crystal Method - Bad Ass (Rogue Element mix)
Liquid Drum n Bass Mix 2011 (45 min)
Liquid Drum and Bass Mix 2011 (20 min)

Úgynevezett "Power Song"-ok, amik arra jók, hogy felpörgessék az embert egy rövid időre, főleg, ha már az edzés/verseny végén jársz:
30 seconds to Mars - Edge of the Earth
Hans Zimmer - He's a Pirate
Survivor - Eye Of The Tiger
ThePianoGuys - Without You
Gladiator Soundtrack "The Battle"

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#2340) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Ilyen csukát ugye csak Decathlon-ból tudok beszerezni? :U

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#2341) Djuree válasza Aristeus (#2339) üzenetére


Djuree
félisten

én ilyen régebbi zenéket hallgatok inkább, de nekem is jöhet bármi.
pet shop boys, alphaville, modern talking, queen
plusz ami még jó hammerfall, iron maiden, madonna.
meg pár újabb szám.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2342) deicide válasza haromegesz14 (#2340) üzenetére


deicide
veterán

Én ott vettem, jó cucc, 3 hónapja futok benne hegyen, aszfalton, mindenhol és bírja a strapát.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#2343) haromegesz14 válasza deicide (#2342) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Jaja, talán valamikor itt is volt róla szó, hogy ár/érték arányba szépen ott van. Csak sajnos közelben nincs Dechatlon. :( Hervis-be nem fordul elő ilyesmi?

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#2344) szki válasza haromegesz14 (#2340) üzenetére


szki
őstag

Volt nekem is ilyen cipő, de csak párszor futottam benne. Könnyű cipő, de nincs benne semmi anyag. Nem alkalmas tartós használatra!

(#2345) deicide válasza szki (#2344) üzenetére


deicide
veterán

Ez miben nyilvánul meg? Én már több száz km-t futottam benne. Nem jó a térdízületeknek?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#2346) szki válasza deicide (#2345) üzenetére


szki
őstag

Füves terepen még elvoltam vele. De aszfalton kikészítette a térdemet, és a bokámat is egy félmaratont alatt. De egy gyors 6 km futás után is fájt a bokám tőle (aszfalt).
Talán nem véletlen a leírás: "Ajánlott: alakformálás / jó közérzet céljából (heti egyszer legfeljebb 30 percig) futóknak, aszfaltra és ösvényre."
Most két másik cipőm van: egy terepre, és egy aszfaltra. De keresek cipőt aszfaltra még.

[ Szerkesztve ]

(#2347) deicide válasza szki (#2346) üzenetére


deicide
veterán

Mit ajánlasz egyébként, akkor én is keresek valamit helyette, bár eddig bajom nem volt vele, de ne is legyen inkább.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#2348) deicide válasza szki (#2346) üzenetére


deicide
veterán

Asics GEL sorozatból érdemes választani? Azok 15-20k között vannak, az még belefér anyagilag.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#2349) szki válasza deicide (#2347) üzenetére


szki
őstag

tomcica többször írt itt tippeket cipőre. Én nem javasolnék, mert mindenkinek más a lába.

(#2350) Aristeus válasza deicide (#2348) üzenetére


Aristeus
tag

Ha 15-20K között nézel és megfelel a Saucony, akkor: Saucony Grid Ignition
#1952 - #1953

Én két hónapja használom, eddig csak 200km körül van benne, de tomcica szerint is ár/érték arányban eléggé ott van. Talán ő tud neked mondani még 1-2 márkát/típust.

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.