Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3551) tomcica válasza Aristeus (#3545) üzenetére


tomcica
Topikgazda

O nem jo hirek...mondott valamit,hogy hogyan lehet ezt a jovoben megelozni? Vagy csak hogy pihentesd?
Eltudom kepzelni,hogy varod az edzest,oktoberben en is betegeskedtem egy nyeletnyit,de a jo hir hogy szepen visszaepult minden ahogy a nagykonyvben megvan irva :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3552) Aristeus válasza tomcica (#3551) üzenetére


Aristeus
tag

Azt mondta, hogy ezalatt a pár hónap alatt mióta futok nem volt elég ideje a szalagoknak, izületeknek megszokni a terhelést. Szóval ne csodálkozzak, hiszen februárban 7:30 min/km-es tempóban kezdtem a futást, októberben meg már 4:30 min/km alatti, intenzív edzéseket is tartottam.
Egy hónap kötelező pihenés, meg nyújtás minél többször.
Valamint meg kell erősítenem a szalagokat, (addig nincs intenzív edzés) ezt pedig csak úgy lehet, hogy szép fokozatosan növelve a távot (akár 25K-30K-ig is), kocogva kell fussak legalább 2-3 hónapig, futás közben is többször nyújtva a szalagokat.
Szóval most az a tervem, hogy amint lehet elkezdem 3 vagy 5K-val, (heti 3x) aztán minden héten ráteszek 1-2K-t, attól függően, hogy hogyan érzem magam. Végig aerob zónában. Április 21-én lesz a Vivicittá Városvédő Futás és Félmaraton, azon szeretnék elindulni, az lenne az első félmaratoni versenyem. Szóval Március közepéig kitartanának az aerob futások, hogy meglegyen mondjuk a 20-25K, aztán meg az utolsó hónapban lehetne gyorsítani valahogy. Majd ebben kérném ki a tanácsodat, hogy milyen módszerrel gyorsítsak az aerob alapra.
Valamint +1 jótanácsot adott, hogyha lehet kerüljem az aszfaltot, bár a mostani cipők elég jó csillapítással rendelkeznek, de ha tudok fussak inkább terepen, vagy salakos-pályán... :)

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#3553) tomcica válasza Aristeus (#3552) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Amikor odaersz az aerob vegere uccso 3-4het akkor majd osszedobok egy jo kis anaerob terhelest ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3554) szki válasza Aristeus (#3552) üzenetére


szki
őstag

Ez tényleg nem jó hír. Az IT szalag nálam is problémázott tavaly. Pedig a bicajozás által már elég erős volt, de mégis futásnál dörzsölődhetett, és néha reklamált.
Annak örülök, hogy kialakult úgy a futóstílusom nyárra, hogy tudok sérülésmentesen futni :DD Sűrű, viszonylag apró léptekkel futok. Így szerintem nem terhelem annyira a futóművemet.
Sajnos kevés időm van mostanában, és a nov 3.-i 1:37-es félmaratonom óta csak heti 25-30 km-t futottam (előtte heti 50 km-t). A rövidebb távokat többnyire intenzíven futom, és ez most épp elég egy kis szintentartásra. Aztán tavasszal majd egy 10 hetes felkészüléssel összehozok egy 1:30-as félmaratont. ;)

Szóval fussatok csak! Minél hidegebb van, annál többet!

(#3555) Serpiko válasza tomcica (#3523) üzenetére


Serpiko
addikt

Na meg volt az első nap úgy ahogy fentebb írtad nekem. 1 órát futottam az utolsó 8 percet meghúztam olyan 80%-on. Hát mint is mondhatnék nagyon jólesett a dolog kicsi színt vittem végre a futásomba a segítségeddel. :R Holnap folytatás következik a második nappal. :B

Most olyan bajom van elég érdekes, de azért megkérdezem… Mit tudok csinálni a taknyommal ha jön mert nincs időm futás közben zsebkendőért nyúlkálni. :(( A kesztyűmet meg nem akarom összekoszolni. Megoldás erre?

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#3556) Apollo17hu válasza Serpiko (#3555) üzenetére


Apollo17hu
őstag

köpködés, orrtisztítás focista módra :D

(#3557) deicide válasza Serpiko (#3555) üzenetére


deicide
veterán

Lekrákogod az orrodból a szádba és kiköpöd, ezt csinálom ha bringázom, ha futom :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#3558) Serpiko válasza deicide (#3557) üzenetére


Serpiko
addikt

Magyarán „turházok” egyet és ennyi. :DDD Ezt próbálgattam, de kizökkent a ritmusból amikor a gyorsabb tempot futom. Na majd a holnapi futásom során tökelétesítem a technikát. :B Na befejeztem a témát mert gáz. Azért kösz a tippeket.

[ Szerkesztve ]

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#3559) tomcica válasza Serpiko (#3555) üzenetére


tomcica
Topikgazda

err emondjak hogy "taknya-nyala" egyben van :DDD hat valahogy kikopod ahogy tudod

[link]

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3560) Serpiko válasza tomcica (#3559) üzenetére


Serpiko
addikt

Megoldom valahogy ebben biztos vagyok. A link cool! :DDD

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#3561) tomcica válasza Serpiko (#3560) üzenetére


tomcica
Topikgazda

a "nyelem a szosz"-t vegett jutott eszembe :D

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3562) tomcica válasza tomcica (#3561) üzenetére


tomcica
Topikgazda

-3 felenk,de legalabb szaraz...20km benne> hosszu bemelegito,torna,tehnikak,szokdeles,gyorsitasok,200m eros iram stb...

6 x 400m (piheno 200m kocogas) 64..67..69..74(ez elengedve) ..70...70
1 x 200m 33s

konnyu futas,majd faradt labra 12 x 50sprint + 50 kocogas

hazafutas...jo volt,kabatban voltam es alatta egy hosszu alaoltozet,hat a 400-nal sok volt a kabat igy levetettem :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3563) Serpiko válasza tomcica (#3562) üzenetére


Serpiko
addikt

Azért ez nem semmi amit toltál. Nekem a második nap van meg edzésben ahogy írtad holnap reggel folyt. köv. Nem is rossz így váltogatni a tempót a futásnál annyira jólesik, hogy csak na.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#3564) tomcica válasza Serpiko (#3563) üzenetére


tomcica
Topikgazda

mit mentel,miylen tempot? idore vagy tavra csinaltad?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3565) Serpiko válasza tomcica (#3564) üzenetére


Serpiko
addikt

Bemelegítő futás 20 perc benne a kigyorsítások szerintem 10 szer csinálhattam ilyen kigyorsítást az egyenesekben 30-40 méter. Utána a következő 20 perc jött asszem 10 percet birtam 80-90%-on futni elég kikészített, de nem álltam meg. Utána 10 perc a szokásos beszélgetős tempójú futás jött ez kellemes volt. Az utolsó 20 percben végig nem tudom hányszor ahogy írtad 50 méteres kigyorsításokat csináltam. 400 méteres pályán futok azt csináltam az egyenesekben futottam kb. 50 métert lehet néha többet néha kevesebbet.

Holnap reggel pedig jön a harmadik nap.

A végén nyújtás és go haza. És ezt gondoltam: [link]

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#3566) tomcica válasza Serpiko (#3565) üzenetére


tomcica
Topikgazda

okes...az 50-ek a legvegen vannak a 20perc utolso 3-4perceben csak

egymas utan lesznek igy az edzesnapok? regeneralodik a tested?

a kep jo ..nincs is hideg majd -10nel ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3567) Serpiko válasza tomcica (#3566) üzenetére


Serpiko
addikt

Most az ünnep bekavart nem tudok ugy edzeni ahogy akarok. Holnap reggel letudom az utolsó harmadik napot aztán meló utána meg csak 27.-én és 29.-én érek rá edzeni. Ezek után meg itt van a január és végre rendesen ütemterv szerűen mehet a dolog. általában egy nap edzés egy nap pihi így néz ki a dolog, de van olyan, hogy 2 nap edzés egy pihi. Januártól azt tervezem, hogy egy nap edzés egy nap pihi és úgy csinálom, hogy egy héten összesen 3 nap edzés lesz az általad leírtak szerint. Tudom kell a regenerálódás, de nem mindig jön ki jól a meló miatt meg alapból a pálya hétköznap nyitva van azonban szombaton csak 13 óráig ezt is figyelembe kell vennem.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#3568) tomcica válasza Serpiko (#3567) üzenetére


tomcica
Topikgazda

MInden ertheto :R

Hetvegen mi is ugy maszunk be a palyara,meg nekunk kell a havat ellapatolni,de nagy orom igy is hogy van egy rekontan palyank a varosban

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3569) Serpiko válasza tomcica (#3568) üzenetére


Serpiko
addikt

Na megvolt a ma reggeli futásom ilyen hideg eddig nem volt még, de kibírtam 1600 méter után már nem is fáztam. A tempós futásoknál nem volt gond jól bírtam, de mikor visszaálltam beszélgetős kocogásra az nem volt jó érzés. Pár kör is ismét helyreállt a rend pulzus tekintetében. Néztem köridőt is a tempós futásoknál. 400 méteres pályán a gyors körök úgy alakultak 2 perc volt a legjobb a többi 2 perc 10 másodperc körülire jött ki. Most már lesz mihez viszonyítanom és láthatom, hogy majd hogy fejlődök. Következő napom amikor tudok edzeni 27.-e és 28.-a. Utána már csak január 2.-án tudok menni.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#3570) Serpiko válasza tomcica (#3568) üzenetére


Serpiko
addikt

Itt nálunk nincs gond a pályával takarítják legalábbis a gondnok ez mondta. Ha nem is az egész pályát legalább az 1,2,3 letolják. Bemászást nem erőltettem így vasárnap nem edzek, szombaton meg 13.-ig nyitva szerencsére. Délelőtt szoktam menni mert akkor nincs senki a pályán és így tök fasza futni. Délután edzések vannak volt, hogy akkor mentem szóltam az edzőbának futok a 8-as pályán mondta nem baj csapasd kölyök. Hát azok a futok akik versenyszerűen tolják csak pilláztam ahogy azok futnak beszarás.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#3571) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

Tegnapi sprintek edzésen

Ezután még ment konditermi edzés is. Ma alig bírtam reggel felkelni és most kezdem érezni a tegnapi eredményét, olyan izomláz van a combhajlítómban, hogy majd be**rok.

less qq more pewpew!

(#3572) Serpiko válasza Polacheck (#3571) üzenetére


Serpiko
addikt

Nálam érdekes a dolog mert, ha lenyújtok rendesen és mindig így szoktam akkor nincs izomlázam szerencsére. Mondjuk csak 8-9 km futok lehet ezért másnap fáradt vagyok, de ráedzek és utána olyan jó.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#3573) tomcica válasza Polacheck (#3571) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ezek kb 200m-ek? Szep viszonylag egyenletes :C

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3574) Serpiko válasza tomcica (#3573) üzenetére


Serpiko
addikt

Enegm is értékelj írjam itt (#3570) Serpiko és itt (#3569) Serpiko :B

[ Szerkesztve ]

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#3575) Polacheck válasza tomcica (#3573) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

két lámpaoszlop :)

Minden páratlan sprint dombra felfelé, úgyhogy amiatt lehet eltérés.

less qq more pewpew!

(#3576) tomcica válasza Serpiko (#3574) üzenetére


tomcica
Topikgazda

lattam a 400-at...munka lesz azzal meg :K de legalabb szintfelmeres megvolt,innen kezdodhet a "moka" :))

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3577) Serpiko válasza tomcica (#3576) üzenetére


Serpiko
addikt

igazából nincs célom csak így látom a feljlődésem. Akkor is fejlödni fogok, ha nem akarok mivel futok rendszeresen. :DDD

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#3578) LLam válasza whited (#3532) üzenetére


LLam
senior tag

10 km körül futok én is és a 4ik kiló (3200-4000m) a leggenyóbb nekem, aztán jön a flow mint neked :)

Stay hungry!

(#3579) Serpiko válasza LLam (#3578) üzenetére


Serpiko
addikt

A 10 km mennyi idő alatt teszed meg?

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#3580) LLam válasza Serpiko (#3579) üzenetére


LLam
senior tag

mostanában 55-65 perc között.

Stay hungry!

(#3581) Serpiko válasza LLam (#3580) üzenetére


Serpiko
addikt

Az szép én kb. 8,5 km futok emmyi idő alatt. Heti hányszor tolod a futást?

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#3582) Djuree


Djuree
félisten

Boldog Karácsonyt a futós sporttársaimnak! :C

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#3583) tomcica válasza Djuree (#3582) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Szepet es jot,innen a delvidekrol is :DD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3584) gooool


gooool
őstag

Innen is Boldog Karácsonyt Nektek! :R

Üdv, Balázs

(#3585) Serpiko


Serpiko
addikt

Boldog Békés karácsonyt! :B

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#3586) LLam válasza Serpiko (#3581) üzenetére


LLam
senior tag

November óta igen ritkán heti 1 vagy még az se :( A szeptemberi félmaratonig viszonylag rendszeresen nyomtam, de a cipőm (nike free amihez kevés vagyok! :( ) és a tempó fokozása csúnya csípőgyulladást okozott. Nem a 0-ról kezdtem, eddig edzőtermi patkány voltam, bár a futást nem tartottam valami sokra :D mondjuk ez megváltozott (nem kicsit).

Stay hungry!

(#3587) Serpiko válasza LLam (#3586) üzenetére


Serpiko
addikt

Az szép teljesítmény felmaratón nem gyenge. A cipő az fontos arra nem sajnáltam a pénzt mondjuk a többi cuccomra sem. Nálam meg úgy volt nem akartam terembe menni mert ahhoz nincs kedvem. Inkább elkezdtem futni és nagyon szeretek megmozgat mindent és szálkásít mint állat. Egy felülést nem csináltam mióta futok mégis kockásodik a hasam ez olyan mellékhatás szerű, de tetszik. Nulláról kezdtem a futást 5 hónapja nekem bőven elég nem is kívánok mást. Egy partner jó lenne, de általában mindenki utál futni.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#3588) LLam válasza Serpiko (#3587) üzenetére


LLam
senior tag

Óh félreértető voltam, nem félmarát futottam csak negyedet. Félmarcsit keszthelyen futok májusban, célom nem gyenge 5 perc/km alá menni az összes 21 km-en :D ez most még elérhetetlennek látszik, de meg lesz ;)

A cipőm nem rossz, csak én vagyok kevés hozzá, egy hozzáértőbb azt mondta a nike free 4:30-tól használható, nos ezt az időt 5 km-en már tudom és ezt kell 4x egymás után.. brrr belegondolni is JÓÓÓ :)

No ja, a has kockásodása igencsak motiváló tud lenni :) én hardgainer vagyok, szal mussz célzottan edzenem a futás mellett, de egy rendes 10es után a törpömnek sincs kedve még fekvőtámaszozni meg húzódzkodni.. :)
Partnernek nekem ott a zene, vagy most itthon van a barátom aki komolyabban nyomja és így tényleg sokkal jobb.. (kivéve amikor alig bírom tartani vele a lépést ;) azaz hogy akkor a legjobb :D )

Stay hungry!

(#3589) Serpiko válasza LLam (#3588) üzenetére


Serpiko
addikt

A 21 km az komoly táv szerintem egy év múlva képes lennék rá. Egy év alatt felkészülnék rá simán, de nincs ilyen tervem, mert nincs kivel futni marcsit. _Ha lenne akkor belevágnék szerintem és megcsinálnám. Bár csak ilyen kocogosra venném a figurát a marcsin nem hajtanám ki magam aztán a fene tudja, de egyedül nem megyek ilyet futni.
Futás közben nem zenélek nekem a csend jön be amikor csak én vagyok meg a pálya olyan jól kikapcsol egy hosszú munkanap előtt vagy után. Egyszerűen jólesik és kész.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#3590) tomcica válasza LLam (#3588) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Mukodik az a Nike Free lassabb iramnal is,csak a lab elso felere kell erkezni,mert sarokra landolni nem hiszem hogy kellemes benne :(

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3591) szki


szki
őstag

Nyomjátok csak a futást! Járjatok versenyekre is! Frankón sportbarátságok kötődhetnek, és lehet sokat tanulni másoktól! Csiszolgatni kell a technikát, és nem az lesz a kérdés, hogy le tudsz-e futni egy félmaratont, hanem úgy tudod-e megfutni, ahogy éppen képes vagy rá, és ki tudod-e hozni versenyen magadból a maximumot.
Ősszel 3 versenyen futottam (25, 21, 21 km), és mindegyik után elégedett voltam, mert kihoztam a legjobb formámat, és jól sikerült a felkészülés.

Most csak heti 30 km-t futok, de azért készülök a tavaszi versenyekre. Február 3.-án indul az év Kaposvár dombjai félmaratonnal. Március 3. Pécs-Harkány 25 km. Aztán lesz még tavasszal Sárvár, Tapolca, Nagykanizsa félmaraton. Május 19.-én Keszthelyen meg kellene futni a 200 perces maratont...

(#3592) Serpiko válasza szki (#3591) üzenetére


Serpiko
addikt

Ez szép teljesítmény így gondolom én is magamnak kell megfelelni. Ugyanezt érzem amikor túl vagy a futásomon ami magamhoz képest jó teljesítmény. Fentebb írta egy futókollégánk, hogy fussak most ezt csinálom és nagyon jó pár hónapig így nyomom aztán felfejlődöm. Tök jó lehet sokan futni ilyenben még nem volt részem olyan össznépi futásban ahol mindenki szeret futni. Nekem nagyon bejön mondjuk még kezdő vagyok 5 hónapos tapasztalatom van eddig. Azt gondoltam nyáron gáz lesz a hideg, de nem egyáltalán nem okoz gondot szerencsére, lehet azért mert kint dolgozok az utcán.

Budapesten lesz valami futás valamikor. Tudom google a barátom, de nincs kedvem hozzá. :B

[ Szerkesztve ]

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#3593) LLam válasza tomcica (#3590) üzenetére


LLam
senior tag

igazad van, ezért írtam h én vagyok még kevés hozzá :)

Stay hungry!

(#3594) LLam válasza Serpiko (#3592) üzenetére


LLam
senior tag

nekem is csak 1 versenytapasztalatom van.. hatalmas élmény volt 10.000 ember között futni, cataflam volt bennem mert a csípőm már vinnyogott, de baromira élveztem! És van úgy hogy nem "csak" sportbaráti kapcsolatok szövődnek egy-egy verseny előtt, alatt, után ;)

Stay hungry!

(#3595) tomcica válasza LLam (#3593) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Bele fogsz jönni,fel lehet gyorsítani napi pipiskedessel lépcsőn,valamint a futotehnikakkal:jog,skip,terdemeles,lengyelszkip (youtubeon running drills cen tuti van valami) megerősödik a talpon levő in,vadli,Achilles stb

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3596) szki


szki
őstag

SPORTOS KARÁCSONYT MINDENKINEK!

Egy (rész)tempós 23 km-rel megadtam a módját az ünnepnek :D
Ja! És a nyárra rendszeresített rövid cuccban futottam, mert 13 C fok volt. Bár a szél is fújt erősen hol hátba, hol szembe.

[ Szerkesztve ]

(#3597) Serpiko válasza LLam (#3594) üzenetére


Serpiko
addikt

„nem "csak" sportbaráti kapcsolatok” ez tetszik feszes fenekű futólányok nyami asszem el kell kezdenem ilyen futásokra járni. :DDD

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#3598) szki válasza Serpiko (#3597) üzenetére


szki
őstag

Én bicajozok, és futok is. De sokkal jobban szeretem a futóversenyeket! Főleg a szemrevaló nők miatt:) Meg elég intelligens emberekkel lehet megismerkedni is egy-egy versenyen.
Csak mostanában az a bajom, hogy versenyen nincsenek előttem jó fenekű futócsajok, akit követhetnék. Túl gyorsan futok hozzájuk képest. Lehet vissza kell vennem a tempóból:) Bár szilveszterre beugorhat egy 10 km-es buli futás Zalaegerszegen. Majd ott beállok vmi jó kis csajos bolyba dumálni:)

(#3599) McDog válasza szki (#3598) üzenetére


McDog
aktív tag

"Fiatalon" én is így kezdtem, aztán már 12 éves a fiam egy futó lánytól, aki a felségem, azóta is együtt futunk... :)

(#3600) szki válasza McDog (#3599) üzenetére


szki
őstag

Gratulálok! Akkor nem csak képletesen lehet a nők után futni, és persze sikeresen!
Az klassz nagyon, ha közös a hobby is! Sokat számít egy kapcsolatban.

A lányaim koedukált gyerekcsapatokban kosaraznak. A kis srácok még nem is tudják, milyen jó nekik a test-test elleni küzdelem:) De aztán majd rájönnek 1-2 év múlva:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.