Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3601) Serpiko válasza szki (#3598) üzenetére


Serpiko
addikt

Néha mikor futos az atlétikai pályán betévednek sportoló csajszik. Hát apám azok aztán nagyon egyben vannak minden téren. dumálni nem tudok velük mert gyorsabban futnak mint én, de még pár év és ők leszenk mögöttem. Addig is nekem a jó, de ők ezt nem tudják. :DDD

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#3602) tomcica válasza Serpiko (#3601) üzenetére


tomcica
Topikgazda

;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3603) LLam válasza Serpiko (#3601) üzenetére


LLam
senior tag

óóó sporttársam.. ennyire se nézd le a női nemet! pontosan tudják, hogy miért futunk mögöttük ;)
mondjuk én szeretek szembe futni velük, az körönként két összemosolygás.. ;)

Stay hungry!

(#3604) tomcica válasza LLam (#3603) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Sajnos nalunk a klubban is nagyon keves lany van..pedig de megfuttatnank par menyecsket :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3605) Serpiko válasza LLam (#3603) üzenetére


Serpiko
addikt

Pont ezt nem értem amikor kijönnek futni a csajok és néha visszafelé futnak. Vagyis én rendesen ahogy a pálya meg ahogy a versenyeken futnak ők meg fordítva nem értem ennek mi az értelme. Talán úgy könnyebb, ha nem menetirányban futnak. Vagy csak ez ilyen női dolog. :DDD

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#3606) tomcica válasza Serpiko (#3605) üzenetére


tomcica
Topikgazda

En hosszu futasnal (amikor bent muszaj csinalni) mindig felet igy futom-felet ugy...30-35 kor utan megforditom

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3607) Serpiko válasza tomcica (#3606) üzenetére


Serpiko
addikt

Így már értem akkor ez csak ilyen dolog aztán kész. Bár akiket látok azok nem fordulnak meg csak így futnak. mivel 1 órát futok ők már rég zuhanyoznak mire én befejezem.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#3608) LLam válasza Serpiko (#3605) üzenetére


LLam
senior tag

Tök egyszerű miért megyek szembe: utálom úgy csinálni a dolgokat ahogyan szokás. :) Ja és ha te 1 órát tervezel futni akkor magasról tojd le, hogy a punágerek előbb végeznek! Szeretik ha a faszik leszarják őket, max amikor kijönnek finom illatosan akkor egy flegma "bocs, de elálljátok az utat" savazással jelezheted nekik h te is ott vagy ám.. ;)

Stay hungry!

(#3609) Serpiko válasza LLam (#3608) üzenetére


Serpiko
addikt

Ez jó majd megjátszom kíváncsi lesz mit szólnak hozzá. Egyenlőre gyorsabbak a csajok mint nálam ezért egyenlőre ők szólhatnak be nekem, hogy útban vagy faszikám. :DDD

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#3610) Djuree válasza Serpiko (#3605) üzenetére


Djuree
félisten

ne mindig egy irányba fuss :N
nem lesz olyan unalmas, az élmény is más lesz. meg máshogy is fog menni. fura de így van.
én is váltogattam mikor pályán futottam.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#3611) Serpiko válasza Djuree (#3610) üzenetére


Serpiko
addikt

Akkor kipróbálom 30 percet menetirányba futok 30 percet pedig visszafelé. Majd leírom a tapasztalatot.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#3612) tomcica


tomcica
Topikgazda

"Your VO2 max will decrease by about 6% after a month without training, almost 20% after nine weeks without training, and up to 25% after 11 weeks without running. What this means is that if you just miss a couple of weeks, it’s fairly easy to regain your prior fitness level. If you’ve been idle for a longer period of time, it can take five or six months of training to get back in the swing. "

egy kis osszegzes azoknak akik valami oknal fogva hosszabb pihenore kenyszerultek...

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3613) Serpiko válasza tomcica (#3612) üzenetére


Serpiko
addikt

Ez jó ebből egy mukot nem értek. :DDD No inglis csak a furás forevör. :B

[ Szerkesztve ]

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#3614) tomcica válasza tomcica (#3612) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A VO2max 6%-al csokken egy honap edzeskihagyas utan,majdnem 20%-al 9 het kihagyas utan es szinte egesz 25%-al 11het kihagyas utan.Ez azt jelenti,hogy ha csupan nehany hetet hagysz ki,akkor viszonylag konnyu visszanyerni az elozo edzesttegi szintet.Amennyiben hosszabb ideig voltal uresjaratban,akkor 5-6 honapban is
beletellik amig visszajossz a formaba

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3615) Serpiko válasza tomcica (#3614) üzenetére


Serpiko
addikt

Így már értem, ezt mostmár tudom így nem fogok kihagyni sok időt. Mondjuk ebben az évben már csak holnap tudok futni sajna. Utána már csak 2.-án legközelebb. Szerencsére eddig 5 nap volt amit ki kellett hagynom, de ez nem sok idő a fent leírtak szerint. Az más nekem hiányzott a futás. :B

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#3616) szki válasza tomcica (#3614) üzenetére


szki
őstag

Én ezért nem állok le a bicajjal még télen se! Persze azért nagyon messze vagyok a július-augusztusi formámtól. De a jó bicajos formához havi 1500 km kilométer kell nekem.
Viszont 2 napja elég jó Coopert futottam: 12 perc 3050 méter. Míg az 5 km 20:39, amivel elégedett vagyok, mert nem vagyok éppen futóalkat (86 kiló, 182 cm). Még látok fejlődési lehetőséget:)
Mondjuk nekem rengeteg a bicajozás, és az aerob képességeimet szerintem ez nagyon magas szinten tartja. Míg a futással tudtam a tejsavküszöbömet feltolni 180-as pulzus fölé. 100-120 percet egyenletes tempóban tudok futni ilyen magas pulzussal 40 évesen. Míg tavasszal 170-es pulzussal nem bírtam egy órát se még.

Köszi tomcica a sok tippet, és jó tanácsot! Sokat átültettem az edzéseimbe. Talán ráhajtok majd a rövid távokra is jövőre:)

(#3617) szki


szki
őstag

Ha esetleg valakinek szilveszter reggelén nagyon futhatnékja támad, akkor íme a lehetőség Zalaegerszegen:
XVIII. EGERSZEGI MOUNTAIN-MAN MARATHON 2012

Kemény emelkedők vannak a 10, 24, és 41 km-en is. Most úgy néz ki, hogy el tudok menni rá. De csak a 10 km-es távot vállalom be, hogy estére is maradjon erőm :DDD Vélhetően buli futásra veszem, és beszélgetős társaságban kocogom végig.

(#3618) Serpiko válasza szki (#3617) üzenetére


Serpiko
addikt

Ez nagyon cool ilyet akarok én is. A 10 km nekem is menne, de szigorúan beszélgetősben csak. Kár, hogy a világ másik felén vagy. :(( Amúgy meg dolgozom is aznap, de kivettem volna erre egy nap szabit. :B

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#3619) szki válasza Serpiko (#3618) üzenetére


szki
őstag

A futónaptárat érdemes böngészni. Találhatsz a közeledben is eseményt. Érdemes hónapokra előre kinézni egy-egy versenyt.
Én már május végéig betábláztam magam:) Aztán nyáron visszaveszek a futásban, és a bicajozás kerül előtérbe. 4-5, azaz havi egy félmaratonom biztos lesz versenytempóban. A szervezetemből 3-4 hetente tudok max teljesítményt kihozni. De ezt se lehet egész évben csinálni, és épp jó, hogy van tavaszi, és őszi versenyszezon. Persze én csak a magam amatőr szintjén futogatok, és az amatőr mezőny első harmadába férek be.

[ Szerkesztve ]

(#3620) tomcica válasza szki (#3616) üzenetére


tomcica
Topikgazda

hallod az a Cooper es 5km szep egyenletes idok,nagyon stabil aerob kapacitasod van,ami 40evesen a mai atlag folott van de nem kicsit (ugy 100 emberbol ha 1 tudja) szoval valamit igen jol csinalsz

az anaerob es a gyors javitasanal viszont vigyazz nagyon a regeneraciora es az izmokra-inszallagokra mert az igen megviseli a korosodo testet (azert tudom mert en is ezzel kuszodok epp) gondolok itt a 200-400as resztvos edzesre,vagy sprintekre,foleg ha palyan vagy valami kemeny feluleten tortenik

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3621) szki válasza tomcica (#3620) üzenetére


szki
őstag

Köszi! Azért sok, nálamnál gyorsabb amatőr futót ismerek személyesen is! Nem szoktam kifejezetten 3k alatti távokra edzeni. De a résztávos, és a domb edzésektől az anaerob képességem is javult. Általában keveset futok kemény talajon. De mostanában kevesebbet tudtam terepen edzeni. Ha bejön a tartós fagy, akkor nagy királyság lesz a dimbes-dombos erdőben, és lehetőleg hóban futni :))
2013 tavasszal célom az 1:30-as félmaraton, és a 200 perces maraton. Meg őszre még összejöhetne egy 40 perces 10 km.

[ Szerkesztve ]

(#3622) tomcica válasza szki (#3621) üzenetére


tomcica
Topikgazda

mi meg hatarozottan a rovidebb tavokra specializalodunk...ha kell akar egy fel szezonnyi 400-as sprintedzest is bevallalunk (ha elerjuk a gyorsasagi hatart ezzel az edzessel),a mai meg is mutatta hogy gyors maradt a lab tel ide-tel oda:

21km benne hosszu bemelegito,torna,tehnikak,szokdeles...6 x 400m (200m lassu kocogassal) 65..68..66..73..69..69 valamint elinditva a kovetkezo de egyelore csak 300m az 52s ...ezutan lassu hosszu futas hogy eszhez terjunk,valamint 10 x 50m gyors - 50m lassu valtogatoval fejeztunk,majd hazafutas es nyujtas

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3623) Serpiko válasza szki (#3619) üzenetére


Serpiko
addikt

Kösz fogom nézegetni ezt a naptárt nem is tudtam róla. Bár egyedül nem hiszem, hogy elmegyek aztán a fene tudja. Egyenlőre marad a szaladgálás itt a futópályán aztán majd kiderül.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#3624) KINKY_007


KINKY_007
aktív tag

Futópadokról tud valaki mondani valamit?
NordicTrack T8.0, T9.1, T9.2 került a látókörbe. Tetszik a tetszőleges futóprogram, és a viszonylag nagy futófelület. Még nem vagyok 90 kg, és 6-15 km-t szoktam föld/aszfalton futni.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#3625) Serpiko válasza KINKY_007 (#3624) üzenetére


Serpiko
addikt

Túl nagy tapasztalatom nincs haveromnál kipróbáltam annó, de nekem nem jött be, lehet mert kint szeretek futni a szabadban. Előbb kimegyek akár esőben, hidegben futni mint ilyen padon toljam. De pont ezt a jó nem vagyunk egyformák valakinek ez valakinek az jön be.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#3626) KINKY_007 válasza Serpiko (#3625) üzenetére


KINKY_007
aktív tag

Én is így voltam, de kiment párszor a bokám az egyenetlen terepen, utoljára 2 hónapig fájt, gondoltam ideje átgondolni...

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#3627) Serpiko válasza KINKY_007 (#3626) üzenetére


Serpiko
addikt

Így igen át kell gondolni, de megoldás lehet normális terepet keresni a futásra. Biztos van lehetőség ha kell kocsival kell megközelíteni. Nekem könnyű 400 méteres futópályán futok körbe kőrbe. Mondjuk a pályára is kocsival megyek.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#3628) tomcica


tomcica
Topikgazda

Szepet es jot minden futotarsnak...teljesuljon a szivetek osszes vagya :))

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3629) tomcica válasza tomcica (#3628) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Visszatekintve es osszeadva 3530 km-t futottam 2012-ben (oktoberi hasmeneses betegseg miatt picit vissza lett veve..ugy 3700 lett volna) a cipogyartok szerint atlagosan 6 cipot kellett volna szetfutnom...nos 2 cipot futottam szet,szakadasig...de a cipesz befoldozta,van meg bennuk 1000km nagyjabol

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3630) Djuree válasza tomcica (#3629) üzenetére


Djuree
félisten

az szép, grat! teljesen csődbevisz ez a futás, 6 topánkát elkoptatni :Y barátnőm nem visz el ennyi zsét :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#3631) szki


szki
őstag

BÚÉK Kedves Futótársaim!

Én megadtam az évbúcsúztatónak ma a módját egy 10 km-es hegyi futóversennyel. Nem futottam versenytempót, de az épp így volt jó. Nagyon jó volt a hangulat, és a társaság ;)
Ez a 18. Mountain Man Marathon volt Zalaegerszegen. Összesen 346 induló volt 4 távon (3,5 km, 10, 24, 41 km). Kemény emelkedők voltak az útvonalon. Nem tudom még a hivatalos eredményeket, de a 10 km-es távon 37-38 percet futott, a győztes, ami hihetetlenül jó idő ilyen terepen! Én erősen másnaposan, közepes erőbedobással 56 percet futottam:)

#3629) tomcica: Gratulálok! Szép km számok, és komoly időket tudtál futni!
Nekem idén 1350 km jött össze futásból, de még csak kezdő futó vagyok. Bicajon meg lett 10300 km...

[ Szerkesztve ]

(#3632) Djuree válasza szki (#3631) üzenetére


Djuree
félisten

lol, én motorral nem mentem annyit mint te bicajjal :DDD
remélem jövőre én is tudok többet bicózni, nem leszek sérült.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#3633) t-bali3


t-bali3
senior tag

Boldog Újévet Mindenkinek!

Én egy laza szigetkörrel vettem búcsút a 2012-től a mai napon, lehet holnap köszöntöm a 2013-at egy lazábbal :P

(#3634) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Egyik ismerősöm azt állította, hogy a futás egészségtelen az izületekre való tekintettel. Mennyire igaz ez?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#3635) KINKY_007 válasza PumpkinSeed (#3634) üzenetére


KINKY_007
aktív tag

Élsport szinten valószínű lehetnek tőle idővel ízületi kopások. Átlag emberek ésszel futkározva inkább előnyöket fognak tapasztalni (aszfalton azért valami jobban csillapító cipő kell) szvsz.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#3636) tomcica válasza PumpkinSeed (#3634) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Bizonyos tuledzes kemeny feluleten,foleg olyan embernek akinek erzekenyek az izuletei lehet karos.Altalanositani viszont felesleges,rengeteg nyugdijas futo van a vilagon,sokkal jobb allapotban mint az inaktiv embertarsaik....itt is ervenyes az arany kozeput szabaly,amikor hozzaszokik a szervezet akkor mar lehet fokozni a terheleset.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3637) szki válasza PumpkinSeed (#3634) üzenetére


szki
őstag

Ezt az ismerősödtől kellett volna megkérdezned, miért is állítja ezt! Én ilyen kijelentéseknél mindig visszakérdezek!
Gordon Pirie válasza: "A helyes technikával végzett futás (megfelelő felkészültség esetén akár még mezítláb is), bármilyen talajon, sérülést nem okoz."

Az ízületeknek az is egészségtelen, ha nem használjuk őket! Okosan végzett testmozgással nagyon is jól karban lehet tartani az ízületeket, és egészségesek maradnak!
Ami mégis ártalmas lehet: rossz futótechnika, túl sok kemény talaj, túl sokszor megerőltető tempó, jelentős testsúlytöbblet. A cipő szerintem kevésbé számít. Sokan viszont azt hiszik, hogy a cipő a kulcs mindenhez. Nem igaz szerintem.

(#3638) cekkk válasza szki (#3637) üzenetére


cekkk
veterán

Szerintem az akaraterő a kulcs :B
Tudtok egy olyan cipőt mutatni ami jó betonra is és elviseli a túlsúlyt is :D

BUÉK minden kedves futó fórumosnak :R

(#3639) PazsitZ válasza szki (#3631) üzenetére


PazsitZ
addikt

Ma én is voltam, de nem volt jó az idő, mire elindultam, pont lehűlt és beködösödött az idő.
A tegnapi futás miatt meg még kissé merev is voltam úgy érzem.
Azért egy kis távot lenyomtam, nem volt annyira rossz.

- http://pazsitz.hu -

(#3640) gooool


gooool
őstag

Boldog, Sikerekben gazdag Új Évet Kívánok! :R

Üdv, Balázs

(#3641) whited


whited
addikt

üdv
mivel már egy ideje csinálom, "büszkén" írom be, hogy heti 30-40km-t futok, mikor hogy jön ki a lépés, ez 10km/alkalommal jön ki, ez mennyire jó?
korom 21, igazából fogyás miatt álltam neki, és kezdem érezni, látni hogy van hatása, de inkább megkérdem a szakikat :)

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#3642) Serpiko válasza tomcica (#3629) üzenetére


Serpiko
addikt

3530 km ez nem semmi gratula te vagy a példaképem. :R Mivel számolod a kilométereket? Mindig felíród aznap mennyit futottál? Gondoltam rá, de nekem nem megy a számolás egy idő után elrontom a körök számát, tudod 400 méteresen futok.

ui: B.U.E.K. 2013 :B

[ Szerkesztve ]

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#3643) tomcica válasza Serpiko (#3642) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Edzesnaplot vezetek...mindig az edzes vegen szamolom ossze,egy ido utan mar rutinossa valik az ember...pl nekem a bemelegito mindig 7-8km...a kifutas 4km,ezek szinte belem ivodtak a tobbit meg hozzaadom..

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3644) tomcica válasza whited (#3641) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Stabil 40km/het az nagyon szep amator atlagos alapot ad - az angol forumon van egy 30miles/week reszleg ott vannak legtobben,ez azt jelenti hogy a halando ember,aki dolgozik,csaladja van vagy mas hobbija is nagyjabol ennyi idot es energiat tud szakitani a futasra.A 30 merfold ugye az 48km,feltolod a 30-40 helyett 40-50-re es tokeletes lesz :C

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3645) KINKY_007 válasza tomcica (#3643) üzenetére


KINKY_007
aktív tag

Sokkal pontosabb egy okostelefon(gps)+Bt-s pulzusmérő, és akkor irogatni sem kell.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#3646) Cathfaern válasza KINKY_007 (#3645) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ha pályán / ugyanazon az útvonalon fut az ember, akkor nem pontosabb a GPS :) Ellenben kényelmesebb, az tény.

(#3647) whited válasza tomcica (#3644) üzenetére


whited
addikt

köszi, lenne még 1 kérdésem, bár lehet bugyuta lesz, de csak futással mit lehet elérni egy olyannak mint "én"? :D
persze később még csinálok felülést stb, de az edzőterem nekem macerás dolog több okból is :(

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#3648) Serpiko válasza tomcica (#3643) üzenetére


Serpiko
addikt

Elkezdek vezetni ilyen naplót majd egy excel táblázatra gondoltam. Beírom a dátumot a napi kilométert és minden hónap végén összesítek. Most az általad leírt edzés módot folytatom, már csak a számolásra kell rágyúrnom. 5 körösével fogok számolni talán akkor nem rontom el 5 kör=2000 méter így egyszerű lesz remélem. Mondjuk nekem könnyebb lesz mert olyan 8-9 km futok 1 óra alatt kb.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#3649) Serpiko válasza whited (#3647) üzenetére


Serpiko
addikt

Nálam ami változott amióta futok 5 hónapja. Erősödtem lelkileg és testileg, fogytam, kockásodik a hasam, jobb a közérzetem, jobban bírom a terhelést minden téren, jólérzem magam a bőrömben még sorolhatnám. Ezeket úgy mondom, hogy hobby futó vagyok „egyenlőre”.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#3650) whited válasza Serpiko (#3649) üzenetére


whited
addikt

igaz én csak 1.5-2 hónapja futok de mondjuk azt már érzem, hogy "érzek olyan csontot amit eddig nem" effekt van :DD
a kockásodást hogy érted, felüléssel vagy csak futsz és milyen kondiban voltál előtte, mit eszel, korod? :)

bocsi a sok kérdésért :D

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.