Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2051) Polacheck válasza Aristeus (#2050) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Sok sikert!

Én is futok holnap, remélem nem lesz szél és túl meleg sem. Mondjuk a rakparton tökmindegy, mindenképp szívás... :)

[ Szerkesztve ]

less qq more pewpew!

(#2052) tomcica válasza Aristeus (#2050) üzenetére


tomcica
Topikgazda

sok sikert..foleg a shoppinghoz (engem az idegelne ki jobban :B )

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2053) blackydan


blackydan
senior tag

Na tegnap sikerült "beshoppingolnom" a spuriboltban ;] Nagyon kemény volt : miután megérkeztem egyből egy kedves leányzó fogadott, aki kérésemre el is kezdte mutogatni a nike cipőket. Szűcs Csaba is kedvesen odajött hozzám és megnézte a talpamat terhelés közben, illetve meg is futtatot picikét a folyosón, milyen is a stílusom :P Hála nem volt semmi problémám, minden oké volt így szerinte olyan cipőt választhatok magamnak amilyet szeretnék. Csöppet se kellett félteni e tekintetben, 20 perc után nem kevesebb mint 10-12 doboz cipő sorakozott mellettem lunartól a pegán át a tudom is én mi is. Néha kicsit félve tekintettem oldalra azt is kissé vörösödő fejjel, mivel a női vásárlóknál is max 4-5 pár cipellő hevert a földön, férfiaknál meg jó esetben is kettő. Persze az eladókat ez csöppet sem zavarta jókat mókáztunk inkább... kipróbáltam az összes cipőt, futottam is bennük a folyosón, majd amikor belebújtam a Pegazusba tudtam EZ kell nekem most rögtön. Gyorsan el is rakattam belőle a legcsiricsárébb színekben pompázót. A másik nagy befutó a lunarclipse lett, de ezt csak sajnos a jövő hónapban fogom csak megvenni. Közben serényen elkezdtem nézelődni a ruhák között is és beújítottam egy pólóval és egy nadrággal is persze mindkettő nike lett és a színekről csak annyit, hogy a szigeten mindenki csak engem bámult... szóval el lehet képzelni. ;]
Szuperül éreztem magam az új cuccokban, még a hőn áhított narancssárga polar futó órát próbálom megszerezni minél előbb.

(#2054) gooool


gooool
őstag

Na ha már futni nem lehet két dolgot tettem ma:
1. leégtem, olyan vagyok mint egy rák...
2. illetve készen lett a bringám, már csak a hajtás, váltás hiányzik...(Shimano szett érkezőben)

Hamarosan vége a sulinak, 2-3 hét meló,aztán edzés ezerrel... ;]

Üdv, Balázs

(#2055) tomcica válasza blackydan (#2053) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:D megertem es ismerem milyen lelksedest tud adni 1-1 uj cucc :R

tegnapelott vol a labamon a Nike Pegasus 28as modell...egyik kollega kerdezte h milyen cipot vegyen ,de csak Nike lehet,azonnal ravagtam Pegasus...konnyu ez az uj es nagyon dinamikus,viszont sokkal tob kilometert bir mint a Freerunok v Lunarok...meg is vette es volt szerencsem felpprobalni,pont a meretem 40es...nagyon komoly cipo,siman tudnek benne tempos edzes futni,de akar meg 400as resztavosat is,nem tul szivacsos,pont jo

szoval respect,jol dontottel ez a velemenyem :K

az ora megvar,a cipo(k) a legfontosabb!

@Goool: hat eegni tudni kel ;]

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2056) gooool válasza tomcica (#2055) üzenetére


gooool
őstag

De mókás lettél mostanság... :DDD
Tegnap fociztam kicsit...rossz hatással van a futás a képességeimre...kaputól kapuig repült a labda és olyan léc lett, hogy az óvoda ablaka bánta...Erre egyik ismerős:
"Sok a szteroid köcsög..." :DDD

Üdv, Balázs

(#2057) tomcica válasza gooool (#2056) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2058) blackydan


blackydan
senior tag

Köszi szépen :R Már csak a jobb idő hiányzik, ahogy nézem az előrejelzéseket napos időben max csak jövő hét végén fogok futni :((

(#2059) Aristeus válasza tomcica (#2052) üzenetére


Aristeus
tag

Ma lefutottam a "19. K&H Maraton és félmaraton váltó" versenyét!

Annak ellenére, hogy fülledt meleg volt, és nem sikerült megdöntenem a 7K-s legjobb időmet, nagyon-nagyon jól éreztem magam! :)
Rengeteg ember szurkolt kint, óriási élmény volt így futni. Szeretek egyedül is futni, elgondolkozva, de ennek a nagy tömegnek is megvan a maga varázsa! :) Mindig néztem szét, hol jobbra, hol balra, jött a biztatás a sok ismeretlentől, bevallom nagyon jól esett!

Akkor a számadatok:
7,0325K, 0:41:21perc, 5:53km/perc

Ezzel az idővel a csapatomon belül a legjobb időm lett, a 3 céges csapatból pedig a 2. helyen végeztünk.
Lehetett volna jobb is, nem keresek kifogásokat, jövőre majd jobb lesz, jobban odafigyelek a tempóra és kevésbé a tömegre. Meg aztán, így még legalább bőven van hova fejlődni.
Most alvás, de holnap keresek egy edzéstervet 10K-ra, és rögtön neki is állok! :)

A "shoppingolást" is túléltem: :D 2,5 óra volt, (IKEA) olyan 4,5-5km/h-ás átlagsebességgel, ami még kb. +10-12km :DD

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#2060) tomcica válasza Aristeus (#2059) üzenetére


tomcica
Topikgazda

bravo szep munka...meg jo h a shoppingolas nem FT/m-ben volt merve :D

igen egy jo kis 10K-s edzesterv lehet akar olyan halado is...azt tokelyre csiszolni es jo lesz a kondid 3km-tol 21-ig mindenre...

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2061) Aristeus válasza tomcica (#2060) üzenetére


Aristeus
tag

Beírtam a Google-be, hogy "edzésterv 10 km", majd rákattintottam az első találatra:
10 km-es edzésterv kezdőknek

Kezdetnek megteszi, bár egy nappal eltoltam az egészet, hogy kedd és szombat legyen a pihenés, hétfő és péntek helyett.
Lásd csatolt kép.

Vélemény? Esetleg valami javaslat hozzá?

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#2062) blackydan válasza Aristeus (#2059) üzenetére


blackydan
senior tag

Gratulálok én is :K Jó lehetett csapattal futni, remélem egyszer majd nekem is lesz rá lehetőségem. A fejlődéshez és a mögötte lévő új edzéshez meg sok sikert :))

(#2063) Nyugdíjas válasza Aristeus (#2061) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én ezt csinálgattam eddig. Hétfői, pénteki pihenőkkel.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2064) tomcica válasza Nyugdíjas (#2063) üzenetére


tomcica
Topikgazda

jok ezek az edzestervek...kesobb ugyis latja az ember melyik tartomanyt kell erositeni (persze a tobbivel egyutt,mert ahol jo vagy azt is minosegibbre illik a kovetkezo szezonban) ... hosszu lassu-t novelni kitartasra (aerob)...a gyorsasagi allokepesseget a resztavokkal (anaerob) v. a gyorsasagon (sprintek es emelkedok)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2065) Nyugdíjas válasza tomcica (#2064) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nekem mindenképpen az anaerobra kell gyúrnom, mert aerobban lefutok annyit amennyivel perpillanat elégedett vagyok, gond nélkül. Jó, persze majd ha először rápróbálok a félmaratonra, minden kiderül.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2066) Aristeus válasza tomcica (#2064) üzenetére


Aristeus
tag

Nekem asszem mindhármat bőven lehet még fejleszteni, most végigmegyek ezen a 6 hetes terven, aztán kiderül, hogy melyik tartomány lesz a leggyengébb, de van egy sejtésem, hogy az anaerob. :)

Futásra fel! :))

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#2067) tomcica válasza Nyugdíjas (#2065) üzenetére


tomcica
Topikgazda

a jo hir h az anaerobot nagyon gyorsan fel lehet gyurni akar 12het alatt is komoly javulassal... :K

a nem annyira jo hir,hogy ehhez anaerob tartomanyban toltott edzes kell,amit sokan nehezen toleralnak ;] (magas pulzus,oxigenhiany,savasodo lab,szedules,fejfajas,hanyinger...aztan megint ugyanez :DDD )

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2068) Nyugdíjas válasza tomcica (#2067) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Azt majd meglátjuk. Egyelőre elszánt vagyok, és lelkes, hogy fejlesszek magamon.:K

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2069) tomcica válasza Nyugdíjas (#2068) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:DD ez lendulet kell ide kerem :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2070) blackydan


blackydan
senior tag

Tegnap sikerült 16 kilométert lefutnom az új cipőben ami alapvetően két szigetkörnek indult, de végül három lett belőle. A második kör befejeztével viszont összefutottam a barátnőm barátnőivel és mivel igazi gentleman vagyok nem hagyhattam őket egyedül futkosni :P
Mázli jó időt fogtunk ki, az első két köröm aránylag jól ment 23 perces időkkel, mindezt olyan 75-80%-os erőbedobás mellett. Ezt az időt próbálom majd nyár végére levinni olyan 18 perc környékére, hasonló intenzitás mellett. Remélem sikerülni fog addig meg keresgetek edzéstervet hozzá. Nem tartom kizártnak, hogy egy sportpálya bérlet is be fog figyelni nemsokára... :K

(#2071) greenmukk


greenmukk
tag

Április 15.én volt Békéscsabán a 33.Nemzetközi Tavaszi Sportgála, több versenyszám volt én a 6km-s futóversenyen indultam.

27 induló volt én 8. lettem 26:33-mas idővel. Kicsit elszámoltam az erőmet és az utolsó 2km-re elfogytam ami bosszantó de egyébként egészen elégedett voltam. :B

Azért most számoltam csak be, mert csak most találtam meg neten a verseny jegyzőkönyvét. :))

(#2072) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Ma kezdtem el ezt az edzéstervet: [link] Futás közben viszont a bal lábamon a sípcsont tetejénél fájdalmat éreztem, de a jobb lábam tökéletes volt. :F Vékony talpú cipőben futottam, egy vékony lúdtalpbetéttel (ez kell sajnos) , a helyes technikára végig próbáltam odafigyelni, egyenes hát, közepes léptek, enyhe hajlított térd stb. Itt írnak hasonló problémákról és a bemelegítésről. Tudom hiba, elfejtettem bemelegíteni sajnos, de a kérdés, hogy egy jó bemelegítéstől elmúlhat ez a probléma? Ha már itt vagyunk, a probléma ismeretében hogyan melegítsek be?

[ Szerkesztve ]

(#2073) szki válasza Chosen (#2072) üzenetére


szki
őstag

Túlsúly esetén fokozottan jelentkezhet probléma a futásnál, mert az ízületeknek minden kiló hatványozottan számít. Pl. 1 kg testtömeg többlet 6 kg plusz terhet ró a térdre.
Nem csak a cipő számít, de az se mindegy milyen a talaj. Kezdetben jobb kerülni az aszfaltot, betont. Földút, vagy füves terep, netán erdő elérhető esetleg? Bár oda meg erősebb talpú terepcipő javasolt.
A futótechnikán mindig lesz mit csiszolni. De a konkrét fájdalom szerintem a túl erős tempó jele. A vékony talpú cipő sem szerencsés, bár tökéletes futótechnika esetén az se probléma ;)
Bemelegítésre mindenkinek van saját módszere. A neten találsz videókat is. Én gimnasztikázni szoktam, végtag, és törzskörzéseket csinálok. Meg a vádlimat, Achilles-ínt nyújtom picit. Bicajozáshoz viszont ritkán melegítek be :B

#2070) blackydan: Ez szép forma, és komoly tervek!

(#2059) Aristeus, #2071 greenmukk: Gratulálok!

(#2074) Chosen válasza szki (#2073) üzenetére


Chosen
addikt

Elég vegyes a terep. Kis szakaszon mindenképp aszfalton kell futnom, de utána van egy homokos talajjal rendelkező erdős rész, csak az út elég egyenletlen. Jó kérdés milyen cipő lenne ide a jó. :F Kb úgy 30-70% ra lehet az aszfalt-homok arányt bontani.

Viszonylag lassan futottam, no meg érdekes, hogy kizárólag a bal lábamon jelentkezett.

Túlsúly nem fenyeget, maximum pár kg többlet lehet rajtam, ~190 centihez vagyok 70kg kb.

Következő edzésnap csütörtök, ha ott is előjön valami bemelegítés után, akkor komolyabban ránézek a dologra, mert hosszútávra tervezek a futással, ez pedig nem túl biztató hosszabb távon.

Köszi a választ egyébként. :R

(#2075) horvathd válasza Chosen (#2072) üzenetére


horvathd
aktív tag

Amikor én elkezdtem futni nekem is megfájdultak a térdeim, és egy kis kutatás után kiderült, hogy az iliotibiális szalagaimmal volt probléma. [link]

Ha akkor fája a térded amikor lépcsőn, vagy lejtőn mész lefelé, akkor neked is valószínűleg ez a problémád. A linkelt oldal alján találsz nyújtógyakorlatokat, amiket ha naponta, esetleg többször megismételsz, akkor elmúlik a fájdalom. Nekem a harmadik videóhoz hasonló gyakorlat vált be, csak nem ülve, hanem állva raktam fel a lábamat a mosógépre és ereszkedtem egyre lejjebb (másik térd behajlításával, vagy lábujjhegyről vissza, ahogy kényelmes).

A bemelegítésen kívül még fontos a futás utáni nyújtás is. [link] oldalon találsz egyszerű nyújtógyakorlatokat.

"The Kid just rages for a while."

(#2076) Nyugdíjas válasza Chosen (#2074) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

A megfigyeléseim szerint nekem ilyen jellegű fájdalom abszolút a megerőltetéstől jött eddig elő (ja, elkezdhetsz hozzászokni, hogy ha valami problem van, akkor futásnál mindenki mást mond. én már megszoktam :D).
Megfelelő bemelegítést a mai napig elnagyolom, amiért egy szívlapttal kellene engem fejbevágni, mert amikor nem teszek igy akkor csodák csodájára öröm a futás, semmi fájdalom közbe, utána, és persze jobban is megy.
A nyújtás utána azthiszem már elég jól "megszokódott",de az is baromi fontos, mert anélkül nekem minden harmadik nap ment csak normálisan az edzés, közbe csak simán úgy be volt állva minden izom a lábamba, hogy egy lépcsőn alig tudtam rendesen felmenni ;] Ennek okán ezt elég hamar megtanultam, hogy jól felfogott érdekemben nem sunnyoghatom el.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2077) szki válasza Chosen (#2074) üzenetére


szki
őstag

Na téged aztán túlsúly nem fenyeget. Sőt!

A "viszonylag lassan" mindenkinél mást jelent...
Homokban nem egyszerű futni. Szerintem nem elég erős még a lábad az ilyen futáshoz, ezért fájdult meg. De majd kapsz még tippeket :D

[ Szerkesztve ]

(#2078) Djuree válasza Chosen (#2074) üzenetére


Djuree
félisten

190cm és 70kg? :Y az már inkább soványság, eszel te rendesen? :DDD 190cm-hez 85kg az ideális :K én 198 vagyok, most 95 kg, nekem 90 lenne az ideális, pedig nem vagyok dagi még finoman szólva sem :DD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2079) tomcica válasza szki (#2077) üzenetére


tomcica
Topikgazda

tuleroltetted....fokozatosan szoktasd hozza a labadat a futashoz...lehet a tudod meg birna 5km-t plusszba akar de a labad meg latod elkeszul :D

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2080) Chosen válasza horvathd (#2075) üzenetére


Chosen
addikt

A térdemmel nem éreztem problémát, sokkal inkább kicsivel alatta, a sípcsont tetejénél éreztem. Lépcsőzésnél nem szokott gond lenni egyébként. :) Köszi a linkeket, megnézem. :R

Nyugdíjas: Na jó, akkor lassítok a tempón, bemelegítek és minden amit kell. :D

Egyébként erdőben futni sokkal jobb volt, nem volt ám fuss forest, csak a madárcsicsergés és a táj. :D

szki: Csak 1-2 helyen laza a homok, egyébként szilárd, ami nagyobb gond, hogy szinte mindenhol egyenletlen volt, 2 simát alig tudtam lépni, ez is közrejátszhatott.

Djuree: Na most már lemértem, 186cm vagyok, 71kg-al, de ha élőben találkoznánk, soványnak tutira nem mondanál szerintem, maximum átlagosnak. Ha elmennék egy testzsír arány mérésre, valószínűleg jó pár százalékot hozna, inkább azért vagyok ennyi körül, mert az izom kevés, de ezen dolgozom kondizással.

[ Szerkesztve ]

(#2081) Aristeus


Aristeus
tag

Hozzáfogtam a 6 hetes, 10Km-es edzéstervhez, egy gyors kérdésem lenne:

Ez az első hét Pénteki napja:
6,5 km + 3 R
- Az "R" betűvel kódolt repülőfutások 100 méteres sprintszerűséget jelentenek, ahol kb 80 méteren át fokozatosan felgyorsulsz a maximális sebességed 90%-ára, majd azt a tempót megpróbálod 10-20 méteren keresztül tartani, aztán szépen lelassulsz teljesen kb. 30 méteren belül. A repülők között sétálj addig, amíg teljesen lenyugszik a légzésed, csak utána kezdd el a következőt. 

Hogyan fussam végig?
- Lefussam egyben kényelmes tempóban a 6,5K-t, majd jöhet a 3 repülő?
- Fussak 3K-t, majd 3 repülő, majd levezetésképpen 3,5K?
- Vagy csak fussak 1K-t az elején bemelegítésnek, utána repülők, majd a maradék 5,5K a végén?

A hetek múlásával ez változni fog 7,5 km + 6 R, majd 8 km + 6 R-re.
A válaszokat előre is köszönöm!

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#2082) tomcica válasza Aristeus (#2081) üzenetére


tomcica
Topikgazda

hali...en ugy szoktam ezt csinalni hogy 6.5km bemelegito futas (ez egy konnyu tempo)

utana pedig 3db repulo ... en koztuk az elejen setalnek 50m-t...kesobb ha jo a kondi akkor lehet lassu kocogas is kozte h fent maradjon a pulzus

(mind2 masra jo...ha setalsz egy kicsit akkor jobban kipihened az elsot es utana minosegibbre inditod a kovetkezo repulot,tehat erosebb lesz,gyorsasagot epit,izmot...a masodik tipus amelyiknel nem enegeded a teljes pihenot,ott viszont az allokepesseged javul,de annyira azert nem tudod majd minosegire inditani a kovetkezot...foleg 10db-nal)

nalunk minden edzes bemelegitese ilyen 7km futas amelyben a masodik feleben 4km utan benne vannak a tornak,szokdeesek,gyorsitok es rovid tempo is...utana pedig indul az edzes :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2083) Aristeus válasza tomcica (#2082) üzenetére


Aristeus
tag

Köszi a választ!
Akkor 6,5K laza tempó, majd a repülők, 50m-es sétákkal.

tomcica (#2082) "nalunk minden edzes bemelegitese ilyen 7km futas amelyben a masodik feleben 4km utan benne vannak a tornak,szokdeesek,gyorsitok es rovid tempo is...utana pedig indul az edzes"

Nekem eddig a legnagyobb táv, amit képes voltam egyben lefutni, megállás nélkül az 7,6K. :)
Mintha egész más dimenzióban futnánk... :D
Na, majd később még jelentkezem, hogy hogyan megy a 10K-s terv. ;]

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#2084) tomcica válasza Aristeus (#2083) üzenetére


tomcica
Topikgazda

jo nem azert irtam no....csak meg akartam mutatni,hogy kb hogy nez ki egy ido utan egy rendes vaz... 3-4km konnyu futastol be sem melegszem meg rendesen es igen rosszul esne egy tempot rafutni...nalam ez ket dolgot is kivalt bemelegit rendesen + teszi a labba a kilometereket amivel lassan epiti szepen az erhalozatot (mint a hosszu futas is)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2085) Perillustris


Perillustris
senior tag

Kérlek adjatok tanácsot a következő alaphelyzethez:

Hétköznap kb. háromszor-ötször futva megyek dolgozni, ez egy reggeli 6, és egy délutáni 7 km-es futást jelent, jellemzően 5 perc/km-es sebességgel.

Szombat reggel kb. 19 km-t szoktam futni, ezt kicsit lassabban szoktam teljesíteni, 5:45-tel.

Vasárnap este pajtással "csak" 8-at szoktam futni, mert ő még nem bír többet. A sebesség ekkor is kb, 5 perces.

Nagyobb távokat egyelőre nem tervezek, mert nincs több időm futni, viszont - és itt jön a lényeg - gyorsítani mindenképpen szeretnék, különösen a rövidebb utakon. Egy pihenőnapot mindig szoktam tartani (praktikusan e nap cserélem ki a váltóruhákat a munkahelyemen).
Viszont nem igazán sikerül ellépni az 5 perc környékéről (oké, volt már 4:55 - 4:58 is, de nyilván ez nem akkora durranás, még ha nem is lebecsülendő a lelki hatás miatt :K)

A hétköznapi futásokba bele szoktam csempészni 2-3 perces gyorsabb futásokat, de jó lenne ezt kicsit tudatosabban csinálni, hogy hatékonyabb legyen az edzés.

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

Perillustris

(#2086) tomcica válasza Perillustris (#2085) üzenetére


tomcica
Topikgazda

a resztavos edzes a te baratod... 200m-ek es 400m-ek keves pihenovel (nem egy nap!)

pl. 3-4x200m sprint (200m pihenovel)

2-3x400m eros tempo szinte sprint 10%al gyengebb 200ak csak! es 400m piheno

ezt fel lehet novelni ahogy adja majd a kondid...a keves piheno gyilkos (a piheno lassu futast jelent NEM setat)

osszel-telen meg ezek duplaja 4-500m es 800-1000m 400as pihenovel eros tempora

ha van kerdes majd kerdezel 1-2 honap kell mire raall a szervezet,utana lehet szepen gyorsitani meg jobban

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2087) Aristeus válasza tomcica (#2084) üzenetére


Aristeus
tag

Tudom, hogy nem azért írtad, nincs semmi gondom a mondatoddal, sőt! Nagyon örülnék, ha egyszer majd meg tudnám közelíteni azt a szintet, amin te futsz. :R
Tényleg, mióta futsz rendszeresen?

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#2088) tomcica válasza Aristeus (#2087) üzenetére


tomcica
Topikgazda

2eve...elotte 10evet..de volt egy 5eves kenyszerkihagyas :(

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2089) gooool


gooool
őstag

Most fogom magam és elmegyek futni egy lazát, meglátjuk problémázik-e még a sípcsontom.
Ha igen, akkor marad a bringa, tekerek egy nagyobb karikát... :))

Üdv, Balázs

(#2090) tomcica válasza gooool (#2089) üzenetére


tomcica
Topikgazda

remeljuk a legjobbakat...szepen ovatosan :B

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2091) gooool válasza tomcica (#2090) üzenetére


gooool
őstag

Nos ugyan az van, mint amikor még nem végeztem az edzéstervet...a sípcsontom már nem fáj, ami jó, tudok tempósabban is futni, a technika sem szenvedett csorbát, de elképesztően besavasodott a vádlim pár km után, szóval elvettem a gázt...
Nem tesz jót ennyi pihenő. :)

Viszont tekertem egy laza 50-est, ami jól esett nagyon. :))

Üdv, Balázs

(#2092) Perillustris válasza tomcica (#2086) üzenetére


Perillustris
senior tag

köszönöm

Perillustris

(#2093) tomcica


tomcica
Topikgazda

ma lightos edzes....12km benne szokasos bemelegito+torna+szokdeles+gyorsitok

a tobbi a palyan:

2x80m
8x60m

sprintek...a piheno vissza seta...mivel sok a piheno igy minosegre es szep erosekre

tobbi kifutas mezitlab a focipalyan...ennyi kis laza edzes olyan feles...elveztem h marad meg erom szinte barmire :D

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2094) Chosen


Chosen
addikt

Folytattam az edzéstervet, mai futáshoz rendesen bemelegítettem, visszavettem a tempóból, másik cipőt vettem (ugyanazzal a talpbetéttel) és nem jött elő a sípcsont fájdalom. :R A végére mintha éreztem volna minimálisan, de ha az előző volt a 100%, akkor most maximum 5-10% körül jött ki a vége felé. :K

mod: hozzá kell tennem, most végig aszfalton futottam.

[ Szerkesztve ]

(#2095) tomcica válasza Chosen (#2094) üzenetére


tomcica
Topikgazda

hmm...pedig az aszfalt nem a legjobb baratod...hmm...(mindegy oruljunk a jonak...ha nem faj jo)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2096) Chosen válasza tomcica (#2095) üzenetére


Chosen
addikt

Próbáltam extra puhán venni a landolásokat, lehet ez is közrejátszott.

(#2097) blackydan


blackydan
senior tag

Lehet a cipő volt a ludas... nem mindegyiknek ugyanolyan a csillapítása, most sikerült egy jót venned :K Bár itt is az óvatosság számít: amint észreveszed a fájdalmat inkább állj le, nehogy egy kis bajból nagyobb legyen. Amúgy örülök, hogy már alig jelentkezett a probléma, jó futikat ráadásul szép az idő is hozzá :))

(#2098) tomcica


tomcica
Topikgazda

ismet egy vasarnap,ismet egy 200as edzes...elso igazan meleg,de jo a kondi..a kovetkezo volt:

16 km benne> bemelegito,szokdelesek,gyorsitok,torna,kis tempo (300m) mindez foldesuton

utana a palyan 10 x 200m (piheno 130m lassu futas)
minden egyes darab 30mp-n belul..2.-ik 29.10...4.-ik 28.70...6.-ik 29.20...9.-ik 28.20 (ezeket mertem le a tobbi fejbol) nem fogta meg a gorcs a labam,a pulzus meglepoen jol visszallt a rovid pihenokben,az utolsora is maradt ero,sot akar mehetett volna meg egy gratisz is ;]

kifutas a fuvon es nyujtas...nagyon meleg volt 18.15kor kezdtuk az edzest meg tuzott a nap,viz volt nalunk a bemelegito vegen ittunk,valamint az 5.ik es 7.ik 200m utan odatettem a palya szelere a vizet es belekortyoltam parat,jol jott...

ennyi...

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2099) blackydan


blackydan
senior tag

Skacok mi a helyzet? Nem nagyon irogat senki, vagy tán a 30 fok feletti hőmérséklet mindenkit elriasztott a futástól ? ;] Személy szerint én a 3. napja csak uszodába járok, talán ma este már lemegyek a szigetre és futok egy kicsit addigra már kibírható lesz a hőmérséklet... :DD

(#2100) Djuree válasza blackydan (#2099) üzenetére


Djuree
félisten

én tegnap, tegnapelőtt újrakezdtem a futást így 2-3 hónap után, talán jobb lesz a térdem. de most meg a combom felső részénél húzódik valami már jó ideje, nem nagyon akar múlni :W
tegnap futottam olyan 1,4 km-t füvön mezitláb, keveset hogy meg ne erőltessem a combom, egyenlőre bírta a térdem is. ma kendo edzés, ha nem húzódok meg akkor holnap megpróbálok salakon 2km-t, aztán ha bírja a térdem, megyek feljebb szép apránként.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.