Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2351) deicide válasza Aristeus (#2350) üzenetére


deicide
veterán

Köszi, úgy látom, ilyen is előfordulhat Intersportban, megnézem ma.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#2352) blackydan válasza Aristeus (#2339) üzenetére


blackydan
senior tag

Jó válogatás, alakul a dolog :K

--------------------------------------

Cipőkről: Én mindenféleképpen a nagyobb gyártók termékeiből válogatnék: Asics, New Balance, Nike, Adidas, ár érték arányban nagyon jó még az említett Saucony is.
Kalenji cipőkkel is lehet próbálkozni, nekem is volt igaz 18 ezer forintos ami az ottani felső kategória és tényleg korrekt volt.

Bár ahogy szki említi mindenkinek más és más válik be. Én mindenféleképpen ajánlanék valami profi futó boltot, nyúlcipő de még inkább a spurit, ahol megnézik a talpatok terhelését, egy kis futás keretében, milyen is a stílusotok és e szerint ajánlanak valamit.

Egy jó cipő az alap amire építkezni lehet, kár olcsóbbat venni amiben alig van csillapítás és fél év után csak azt veszed észre, hogy jönnek folyamatosan a sérülések fáj a térded, bokád stb...

off: jah amúgy megújult a nyúlcipőbolt honlapja (végre szép lett) :DD

(#2353) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Mostanság aki járt Hervis-be, nem látott leárazott csukákat? :)

[ Szerkesztve ]

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#2354) Perillustris válasza haromegesz14 (#2353) üzenetére


Perillustris
senior tag

Mindig van futócipő 8-12 ezer forint körül akcióban, de sajnos a választék gyér. Igaz ez az egyéb futáshoz köthető ruhákra is. Régebben masszív kínálatuk volt, most siralmas. Nyilván a Hervis forgalma is visszaesett, ezért a készletet is csökkentették, de ennek jól láthatóan az az eredménye, hogy a már említett futócuccokon kívül egyéb sportok ruházatválasztéka is kisebb.

Futópóló is alig volt.

Mindemellett szeretem az áruházat, mert ki lehet fogni kellemes darabokat (az akciókat érdemes figyelni), de aki túl akarja lépni a kezdő amatőr szintet, annak mindenképpen egy szakbolt ajánlott.

Természetesen tisztában vagyok vele, hogy ők inkább a nagyközönséget tekintik célcsoportnak.

Perillustris

(#2355) tomcica válasza Aristeus (#2350) üzenetére


tomcica
Topikgazda

az Ignition megeri az arat...hosszu lassu futasokra,sok parnaval apro penz...meg 2K tempot is mentem benne 6.23-ra szoval nem olyan veszesen nehez az a cipo 310gram korul lehet 43as meretben....az en 40em 300korul lehet....

viszont ha gyors(abb) munkara kell valami akkor az ar/ertek bajnokok a kovetkezok:

Saucony Grid Shadow Genesis most 14ezerre learazva ha jol latom (260gram,versenyre is jo)

Puma Faas 300 15.900 Szegeden,pihekonnyu...28rol indult az ara amikor kijott na igy 16 korul mar okes is

Adidas ClimaCool Ride v Ride Fresh 25ezer forint 200g...ez alacsony minimal cipo,ovatosan vele...en a palyamunkat most reszben ezzel csinalom (a noi meret 22ert van feher-piros 39-40es meretig,ha nagyobb kell akkor 25ert ferfi meret) - ja ez triatlonora is jo mert a vizet atengedi,ebbol kifolyolag oszi futasra nem jo (mert be is engedi a vizet)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2356) tomcica válasza haromegesz14 (#2353) üzenetére


tomcica
Topikgazda

hervist lattam 3om hete...2 NIke model volt a Freerun 3 v 5 vagy hogy neveztek lejjebb arazva...meg a Dual Fusion ami egy nagy kaka...

nem tetszett hogy Szegeden ilyen kicsi a valasztek a Hervisben,sajnos...

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2357) tomcica válasza tomcica (#2356) üzenetére


tomcica
Topikgazda

most megneztem a nyulcipo uj weboldalat es a bannerben ami van Nike Pegasus 18ra learazva 27rol....az egyszer volt a labamon egy rovid futas erejeig,nagyon konnyu,sok parna van benne tehat hosszab futasra igazan jo cipo csak nem 27ert...18korul mar jo valasztas,most van akciosan
------
ASICS GEL-1160 GS

15 990 Ft / pár

ez is meger ennyit,de csak kis meretekben van ennyiert a teljes ara 26 rogton
------
a 44ezer forintos Asics egy akkora parasztvakitas mint ide hozzam Budapest :D 100euro felett NEM vagyok hajlando cipot venni,inkabb megvarom h kimeno model legyen es lejjebb menjen az ara...amugy az Asics es Mizuno cipok a ket legstrapabirobb cipok,meg bizonyos Saucony modellek
--------

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2358) blackydan válasza tomcica (#2356) üzenetére


blackydan
senior tag

Sajnos a Dual Fusion tényleg egy nagy kaki, bár nem futócipő hanem edzőcipő, csak ezt a becses Hervis meg Intersport nem veszi figyelembe és futócipőnek hirdetik :(((
Én sem ajánlom ráadásul még jócskán túl is van árazva a 18-20 ezres címkéjével :(

Amúgy a pega most tényleg megéri a nyúlcipőboltban amennyiben valaki hosszabb távokra keres magának cipőt :K

[ Szerkesztve ]

(#2359) tomcica válasza blackydan (#2358) üzenetére


tomcica
Topikgazda

apropo a tanitvany Kalenji-je nem valt be,heti 1-2 rovid konnyu atmozgato 5-7km-re okes...de minden mastol megfajdult a laba benne (boka,labfej foleg) valszeg keves a parna-anyag benne,ja a 7ezresrol beszelek...az nem a legocslobb hanem egyel feljebb van arban...szoval azt kerulnem...a dragabb attol meg mukodhet,azt nem ismerjuk

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2360) blackydan válasza tomcica (#2359) üzenetére


blackydan
senior tag

Hát igen a párnázottság-stabilitás nagyon fontos. Gondolom a tanítványod is gyorsan cserélni akarja a cipőjét amíg nem késő. Sajnos tényleg az a tendencia, hogy be kell fektetni egy normálisabb cipőbe és nem a 5-10 ezer forintos edzőcipőket kell megvenni. :(

Sajnos hozzám is a párnás-stabil cipők dukálnak, 190 cm vagyok 87 kilóval mindezt 7%-os testzsír mellett. Nemrég próbáltam 10-12 kilit futni munkatársam adidas edző cipőjében és másnapra igencsak éreztem a bokám el sem tudom képzelni mennyire kikészített volna ez a táv 4 hónappal ezelőtt amikor még 94 kg voltam. Jobb cipő=kevesebb fájdalom :K

Amúgy valakinek volt már dolga futó táskával?
Nyaralás után szeptembertől be fogom vezetni, hogy munka végeztével a haza felé utat lefutom heti 4-5 alkalommal és ehhez kéne valami backpack.
A két kiszemelt:
Asics
Kalenji

Aki próbálta volna valamelyiket, vagy futóberkekben valami pozitívat hallott róla az kérem ossza meg velem. Köszi :R

(#2361) stvnppp


stvnppp
senior tag

Ha már cipő téma:
Szerintetek az én erős lúdtalpamnak megfelelne a nyúlcipőboltos Pegasus?
Vagy lúdtalpra milyen cipő ajánlott?

(#2362) blackydan válasza stvnppp (#2361) üzenetére


blackydan
senior tag

Szia!

Irány egy profi bolt ahol megnézik (pl az említett nyulas bolt is), de mindenképpen valami stabil verzió játszik lunarglide, haze stb... A pega inkább neutrális.

(#2363) deicide


deicide
veterán

Egy Nike Xcentuate nevű cipőre esett a választásom, 10.990.- volt, ma fel is avattam, hát, jóval másabb, mint a Kalenji, érzésre is sokkal könnyebb, nem "vonszolom" a lábaimat, hanem szépen "suhanok" :DDD Nem mellékesen a 9.3km/h helyett 10km/h-val futottam ugyanazon erőkifejtés mellett...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#2364) tomcica válasza blackydan (#2360) üzenetére


tomcica
Topikgazda

igen,muszaj volt neki,vett egy Saucony Jazz 13-ast 20ezer ft-ert...nem banta meg...most nem faj sehol a labfeje (180 magas...most 80kg..akkor 87volt)

-------
en a taskakhoz nem ertek,talan mas valaki innen tud segiteni :R

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2365) stvnppp válasza blackydan (#2362) üzenetére


stvnppp
senior tag

Terveztem is, hogy holnap benézek, úgyis ott dolgozok a szomszédban. Csalogató az ~ 10 k kedvezmény, és nekem nagyon nem mindegy, hogy mennyiért veszem. Köszi!

(#2366) haromegesz14 válasza deicide (#2363) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Intersportból van?

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#2367) deicide válasza haromegesz14 (#2366) üzenetére


deicide
veterán

Igen, 12.990.--ért akarták adni eredetileg, de kis fekete pöttyök vannak a talpa oldalán (ami engem nem zavar), meg utolsó pár is volt, így mondtam, hogy valamivel olcsóbban vinném el az esztétikai hiba miatt... ;]

Úgy tűnik, hogy kiárusítanak régi modelleket (volt olyan, ami 32-ről volt 22-re leárazva), mert rengeteg utolsó pár volt kirakva, sok tetszett is, de nem sok volt 47-esben, ami nekem kellett, érdemes benézni.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#2368) haromegesz14 válasza deicide (#2367) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Hát, sajnos a közelben ilyen üzlet sincs, marad a Hervis. Remélem találok lábamra valót :D

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#2369) tomcica


tomcica
Topikgazda

meg jo hogy csokkentenem kellene a heti km-t 2 honapon keresztul (es elesiteni a gyors munkat) erre a heten mar 62 km-nel tartok es meg van 1-2 edzes...uhh

tegnap faradt labra 21km...felenel leakadt valami a testemben es csak ugy suhantam (gyanitom megtolta endorfinnal de nagyon v valami) mindegy ma full piheno :D

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2370) stvnppp


stvnppp
senior tag

Most voltam a nyúlcipőboltban, nagyon kedves és hozzáértő kiszolgálás melett most a legtöbb cipőre 20-30 % kedvezményt adnak! Vettem is egy Lunarglide-ot 23-ért. Nem is akármilyet, hanem a livestrongot.. Alig várom, hogy kipróbálhassam!

(#2371) blackydan válasza tomcica (#2369) üzenetére


blackydan
senior tag

Az szép. Neked ezek a hosszabb távok aerob módon mentek ,közben figyelve a pulzusodat stb, vagy ilyenekre nem figyeltél?

i90venom: Grat a cipőhöz, nagyon jó választás kedvező áron :K

(#2372) tomcica válasza blackydan (#2371) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ezek csak a napi bemelegito-kifutassal osszerakott szokasos kilometerek,persze a nagy resze aerob konnyu futas... a 21km tegnap teljesen beszelgetos aerob...ennyi kilometert eros tempora nem is szukseges lefutni (legalabbis az en szintenem lehetetlen)

pulzust nem merem,erzesbol es napi allapotbol futok...amikor mar erzem h nem tudnek beszelni es kezdi a tudom kapkodni a levegot (tehat eleri a kuszobot h mar belefogy az oxigen) akkor csak finoman kiengedem az iramot es megy is tovabb...evek soran megszoktam mar

--------

lunarokat nagyon nezegettem anno en is...gratula...ket lunar tetszett a gyors munkara Lunaracer,lunarfly...meg azert a lunarelite-t sem adnam vissza :D

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2373) stvnppp válasza tomcica (#2372) üzenetére


stvnppp
senior tag

Köszi! Amúgy próbálgattam többet is, a Lunareclipse-t is, (ezek voltak a stabil cipők) de próbáltam egy Pegazust is, hát elképesztő különbség van közöttük. Ha nem magam próbáltam volna, talán el se hittem volna.

Persze próbáltam asics-t és saucony-t is, -kba meg New balancet, de Nike megfogott a színével IS.

(#2374) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Na, elnéztem ma délelőtt a Herivs-be, közelben más sport szaküzlet nem igen van. Választék az itthoni sportbolthoz képest persze jóval nagyobb volt, vannak pár kifutó termékek leárazva, ott sajnos nem találtam méretben megfelelő cipőt.

Miután már kinéztem magamnak egy Adidas Duramo M3-at, fel is próbáltam, majd még maradtam kicsit nézelődni, akkor jött oda egy eladós akinek miután elmondtam, hogy futócipőt kerestem magamnak, de már találtam, nagy segítőkészséggel érdeklődött, hogy mennyit, milyen terepen, és milyen lábbal futkorászok, majd ezek alapján ajánlott egy Nike Air Citius Plus 4 csukát, amit végül el is hoztam. Futni majd csak estére megyek el benne, de a próba alatt talán a Nike egy fokkal kényelmesebbnek tűnt nekem, bár ez lehet csak az 5k HUF-os árkülönbség placebója. :DDD

Adidas 10k akciósan, a Nike 15k akciósan. 10k HUF vásárlás esetén a teljes összeg 30%-át vissza kapom ajándékutalvány formájában ami augusztus 30-ig érvényes, így az akció miatt is jobban gazdaságosabbnak tűnt a Nike mellett dönteni, no meg persze az eladó által elmondott dolgok miatt is. (Azért jól be voltak árazva a cuccok, hogy pont ne lépje át a 10k-t ha az ember netalántán az olcsóbb, akciós termék mellett döntene :) )

Jó döntés volt?

Tényleg csak hobbi szinten futok, így semmi kép sem akartam drágább árfekvésű cipőre befektetni

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#2375) tomcica válasza haromegesz14 (#2374) üzenetére


tomcica
Topikgazda

en tavaly egy komplett nyari es teli szezont kenytelen voltam egy Adidas Duramo 3M-ben eltolteni...nagy gond nem volt vele,annyit boven tudott amennyibe kerult/soot...beletettem vagy 800km-t most munkasciponek hasznalom,meg ide-oda jo (lehetne meg benne futni,de valtottam egy Saucony Ignitionra,azert mas vilag a ketto)

-------

a Nike modellt nem ismerem,ugyhogy varom a beszamolodat rola :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2376) blackydan válasza haromegesz14 (#2374) üzenetére


blackydan
senior tag

Erről az Adidasról már hallottam viszont a Nike ezen modellje elkerülte a figyelmemet. Ahogy tom is mondja nyugodtan cikkezzél róla :K

(#2377) Polacheck válasza stvnppp (#2370) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

a 2. vagy a 3. szériás Lunarglide volt ennyi?

less qq more pewpew!

(#2378) haromegesz14 válasza blackydan (#2376) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Hát ebből "cikkezés" nem nagyon lesz, hisz nem igen tudom mivel összehasonlítani a képességeit, csak azzal a noname teremfoci csukával, amiben lassan 1 éve eljárogattam futni. :DDD

Légtalpas, teljesen más érzés benne futni, simábbnak, puhábbnak érződik a talaj, eléggé rugalmas. Felső 2 pár fűző rész valami spéci módon van összekötve a talpal, elméletileg stabilabb tartást biztosít. Szépen szellőzik a cipő, ami kellemes érzéssel töltött el :P Súlya se valami nagy.

Félúton éreztem, mintha valami lenne a cipőben, majd mikor belenéztem láttam meg, hogy benne hagyták ezt a mágneses lopásgátlós cuccot, amit persze a talpbetétre kell ragasztani, bár nem értem miért nem vettem észre azonnal, mikor felvettem. :U

Összességében tehát nagyot dobott magán a futás élményén, és nem is éreztem a lábam lestrapálva, inkább most a tüdőm nem bírta.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#2379) blackydan


blackydan
senior tag

Gyors helyzetjelentés az új Nike bolt megnyitójáról.
Király a hangulat a WestEnd elött, sátrak, fényképezés, appril project táncolt a szinpadon ráadásul elég jól kenték :P
Bolt előtt brutál sor, bár hála 15 perc után én is bekerültem a barátnőmmel.
Kb. 1 perc után konstatáltam, hogy a hihetetlen akciók amiket beharangoztak kemény egy asztalra zsúfolódott: pár különféle póló, strandpapucs és fürdőgatyesz volt akcióban.
Nagyon kiábrándító ettől azért többet vártam.... más cuccok normál Nike áron voltak :(((
Viszont az új Lunarglide (4-es) valami eszméletlenül király, szerintem előbb-utóbb be fogok szerezni egyet magam is :DD

Elégedettségi szint 3/10

(#2380) stvnppp válasza Polacheck (#2377) üzenetére


stvnppp
senior tag

3. De utolsó darab volt, ha ilyenre pályázol érdemes odacsörögni! Jha és nyilván csak a kifutó modellekre van akció.

(#2379) blackydan:
Akkor de jó hogy nem mentem...

[ Szerkesztve ]

(#2381) Perillustris válasza blackydan (#2379) üzenetére


Perillustris
senior tag

Örömmel "hallom", hogy jól döntöttem, és mégsem mentem el. A sorban állás nem a barátom. ;]

Perillustris

(#2382) Nyugdíjas válasza Perillustris (#2381) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Inkább átcsattogok holnap melóból, és megnézem a botlot sor nélkül. Sose értettem. Vagy ez a közösségi élményre megy ilyenkor? Én volnék antiszociális? ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2383) stvnppp válasza Nyugdíjas (#2382) üzenetére


stvnppp
senior tag

Ebben az lenne a lényeg (szerintem), hogy adnak kedvezményt nyitáskor majd minden termékre. Nem is kéne sok, csak mondjuk 5-10 %. Nem pedig pár darabra, ami persze jó, ha pont arra pályázol, de amúgy nem sokat érsz vele. Bezzeg majd jönnek a magazinos kedvezmények (20-30%), de egy nyitásra nem hoznak ilyen akciót. Engem sem a show érdekelt volna, legkevésbé sem a tömeg és a sorbanállás. Hanem az új termékek valamivel olcsóbban.

Amúgy voltak egyáltalán ilyen beharangozott, exkluzív darabok, amiket egy hónap múlva nem tudsz megvenni?

(#2384) tomcica válasza stvnppp (#2383) üzenetére


tomcica
Topikgazda

en meg mar nem is birom az ilyen hajciho...megvvarom amig szpen kioregszik egy model...vagy valami mas okbol jo aron be lehet szerezni (pl online angol-nemet rendeles,az usa-rol ne is beszeljek...neha meglepodik az mber milyen arak vannak..brooks pure flow 30 font meg ilyenek...adidas adizero adios es boston 30 dollar)

engem nem etetenk 30-40ezer forintos asics es mizuno arakkal,meg 35K adidas...ha kell egy xaros kinai gumicsizmaban agyonverem a nyugati marketinges bandat barmelyik nap...jol van menyugodtam mar ;]

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2385) Polacheck válasza stvnppp (#2380) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

thx, de most csekkoltam, sportsdirecten kb ugyanennyi a 4-es változat, úgyhogy asszem inkább arra cserélem majd le a 2. szériát. Van a mostaniban már 700 kili, amit 100 kilósan kezdtem el belepakolni, úgyhogy szerintem lassan megérett a cserére.

less qq more pewpew!

(#2386) stvnppp válasza Polacheck (#2385) üzenetére


stvnppp
senior tag

Amúgy ma reggel voltam kipróbálni, bár nem hosszútávon, de nagyon jó. 4 és 1/2 kilit mentem, de még bírtam volna menni még ennyit, a köridő is kb ugyanolyan volt végig. Csak ma az szabadidőm hiánya nem engedte. A korábbi cipőben (Air Ignite) már 3 után szenvedés volt. Megéri új cipőt venni!!! Mondjuk az elmúlt hónapot kihagytam, de most érzem, hogy komolyabb távok is simán menni fognak.

A 4-esből a fekete és neon nagyon adja! :K

(#2384) tomcica:
Én is mindig elszörnyülködök a külföldi és az itthoni árak közötti különbségen.

[ Szerkesztve ]

(#2387) Nyugdíjas válasza stvnppp (#2386) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nameg a motiváció is megvan amikor valami új "csecsebecsét" vesz az ember :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2388) tomcica válasza stvnppp (#2386) üzenetére


tomcica
Topikgazda

apropo kulfold es HU palya:

latott valaki UNDER ARMOUR markaju futocipoket itt felenk? konkretan a Charge RC modell erdekelne,szivesen felprobalnam

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2389) LLam


LLam
senior tag

nike free run-t hasznal vki?

Stay hungry!

(#2390) Nyugdíjas válasza LLam (#2389) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

igen.:K

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2391) stvnppp válasza Nyugdíjas (#2387) üzenetére


stvnppp
senior tag

Az is lehet. Az edzőcipők amúgy is nálam kultusztárgyként vannak kezelve. :B

(#2388) tomcica:
Elvileg ők a hivatalos forgalmazók, de a honlapon elég kevés cipő van fent. De Charge RC pont van is Még pörgesd át a face oldalukat, ott postolnak új cipőket, amiket szintén fognak forgalmazni pl ősztől.

(#2389) LLam:
Attól függ, mire kell? Az mezítlábas cipő, úgymond általános futócipőnek nem ajánlják, csak ilyen kiegészítő, hetente egy-két edzésre a komolyabban sportolóknak a sima futócipő mellé. De akkor Nyugdíjas beszámol... Mert elvárjuk tőle, hogy ne egy "igennel" rendezze le témát! :P

[ Szerkesztve ]

(#2392) Nyugdíjas válasza stvnppp (#2391) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

HA van az amatőr alatt szint, akkor én ott helyezkedek el, szóval nagyon komoly dolgokkal nem szolgálhatok,de megpróbálok válaszolni. Kérdezzetek.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2393) stvnppp válasza Nyugdíjas (#2392) üzenetére


stvnppp
senior tag

Elsőkörben írd le kötetlenül, hogy mit gondolsz róla!
Ilyen általános futócipőnek használod, vagy valami más mellett, ha más mellett, akkor az mi? Milyen érzés használni, hogy minden követ érzel benne? Meg hasonlók, ami jön belőled vele kapcsolatban...

(#2394) mclaren777


mclaren777
senior tag

Sziasztok!

Kezdő, férfi futóként szeretnék vásárolni egy futócipőt!

Valószínűleg legalább közepesen stabil cipőre lesz szükségem, ami túlpronálás elleni védelemmel is el van látva.

Kizárólag aszfalton fogok majd futni és hetente több futást is tervezek (kb. 10-20 km /hét)!

Nem vagyok túlsúlyos.

Szeretnék egy lehetőleg biztonságos, tartós és ehhez mérten jó ár/érték arányú cipőt vásárolni.

Tudnátok esetleg 1-2 típust ajánlani? :-)

:R

(#2395) tomcica válasza stvnppp (#2391) üzenetére


tomcica
Topikgazda

koszi...igazabol felprobalnek egyet,hogy tudjam mekkora a meretem naluk...aztan mernek rendelni kulfodrol kesobb netrol :D

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2396) LLam


LLam
senior tag

en ezt a free-t neztem ki magamnak. egy viztarozo korul futok, kemeny folduton. sokat olvastam a ciporol, meg a mezitlabas futasrol es tetszik, a kihivasok sosem remitettek meg (kemeny cipo, nincs csillapitas, etc.) ugyanakkor csak heti 2-3x 5km-t gondolok ebben abszolvalni, szal semmi nagy vasziszdasz.. szigoruan onmagammal versenyzek, nincs kulonosebb celom, a kondi melle tervezem kieg. sportnak. kb. ennyi. Nyugdijas spori: mire hasznalod es milyen korulmenyek kozott a cipellot? (talaltam par linket akik ilyenben maratont toltak..)

Stay hungry!

(#2397) Nyugdíjas válasza LLam (#2396) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Akkor mesélek... Szólok előre, minden "szakmaiságot" nélkülözni fogok.

Én alapvetően azért vettem meg, mert baromira tetszik, és egyébként is volt sok nike cipőm mielőtt futni kezdtem (régebbi, klasszikus darabok, Air Max-ek, Pegasusok, Dunk, satöbbi). mondhatjuk, hogy akut cipőb.zi vagyok :DDD

De azért persze futok is benne. Nem sokszor, hanem ahogy ajánlják heti 1x-2x. Inkább 1x, mert kímélném, mivel tényleg tetszik.

Gyors futásokhoz szerintem tényleg jobb, mert visz a tempóba. A másik, ami lehet csak placebo,de mintha valóban fejlesztené a technikámat, már ami az elülső talppárnára érkezést illeti. Ösztönösen nem érkezik az ember ebben sarokra, mert nem akarod azt az érzést. Az elején 3-4km után rendesen fájt benne a sarkam, ma ez már nincs. ezért gondolom, hogy valamit fejlődhettem.

Részemről gyorsítós edzéshez használom (5-6km, izlés szerint, és benne sprintek, repülők).

Mellette egy Zoom Structure Triax 15-öm van, mert elég pronáló a lábam, és sokat futok betonon, igy a Free-t tényleg csak csínján használom.

Amire én még nagyon szeretem... De ez már tényleg abszolút a "bedumáltam magamnak" kategória. Bár én elhiszem:D Na, szóval... Hosszabb futás, vagy 1-2 napos biciklitúrák után pár napig ebben vagyok utcán, és úgy érzem sokkal kevésbé fáradt a lábam, mint ilyen terhelések után egy bármilyen cipőben, amiben egyébként járok. Tehát kvázi regenerációs céllal is használom.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2398) tomcica válasza Nyugdíjas (#2397) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2399) tomcica


tomcica
Topikgazda

1000m versenytempo a palyan...2:55 ...van a labban meg jo 3-5masodperc,ket honapom van elocsalogatni...szoval elesites indult ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2400) LLam válasza Nyugdíjas (#2397) üzenetére


LLam
senior tag

koszonom szepen a valaszt! megerositettel, free-t akarok ;)

Stay hungry!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.