Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3901) tomcica válasza cekkk (#3900) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az uj DS trainer-t meg nem lattam (18-as) de a regiek legendasak,strapabiro,dinamikus,mukodik.
Az Asics manapsag nem olcso mulatsag.
Nezd meg a Saucony Ride 5-ot,azt nyustolom most.

[link]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3902) cekkk válasza tomcica (#3901) üzenetére


cekkk
veterán

Az a baj, hogy Debrecenben semmi lehetőség nincs, csak Asisc abból tudok kedvezményt szerezni magamnak, de még lehet úgy is ok a cipő, persze kell a jó cipő, csak elsőre soknak tűnik :K :K

Netről meg nem akarok venni cipőt , már mint futót, mert ott azért csak jó lenne egy próba. :U

(#3903) tomcica válasza cekkk (#3902) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Proba OKVETLEN,amikor mar abbol a markabol lesz cipod,utana tudni fogod a meretedet pontosan,akkor majd lehet.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3904) tomcica válasza cekkk (#3902) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Keszol Sport Debrecen,
Pallagi út 2. 52-413-935

ez a Saucony kepviselet Debrecenben,nem tudom el-e meg?!

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3905) cekkk válasza tomcica (#3904) üzenetére


cekkk
veterán

Igen majd utána már mehet a netes rendelés de előtte semmi képen. Bár márkán belül nem lehet, hogy a különböző típusok másképpen vannak számozva? ruhával már jártam így sajnos :W

Nem ismerem a helyet és nem is hallottam még róla, de utána nézek köszönöm :R

(#3906) tomcica válasza cekkk (#3905) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Elofordul markan beluli szamozas elteres,ha mas kaptafat hasznalnak a cipohoz.Letezik egz oldal

[link]

ez segit a meret meghatarozasnal valamint a markak es modellek osszehasonlitasaban.

A debreceni bolt webes oldala valami kerekparuzlet,szoval lehet mar nem foglalkoznak mas sportruhaval,de meg kell kerdezni.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3907) cekkk válasza tomcica (#3906) üzenetére


cekkk
veterán

Köszi!

Majd elsőnek még megérdeklődöm a Asisc cipőket aztán ha lenne valami nagy jó árban(45-46 körüli a lábam, és azt annyira nem viszik) , akkor lehet jó kis árat lehetne kicsikarni, főleg, hogy nekem se számla se semmi nem kell :DDD

(#3908) tomcica válasza cekkk (#3907) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Azert cipofuzot adjanak vele :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3909) cekkk válasza tomcica (#3908) üzenetére


cekkk
veterán

Csak jár :P

Na lóbalzsamos tapasztalat :D Szóval a lábam rendbe volt nem éreztem olyan fáradtnak, de az alvás csak nem olyan volt mint amikor nem futok este. :U

(#3910) Andris837


Andris837
senior tag

Azt hiszem, hogy ma kimarad a futás. Utálom az esőt. :( Még ha el is áll, akkor is tiszta sár meg víz minden. :/

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#3911) tomcica válasza Andris837 (#3910) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Pedig a mi eghajlatunkon boven van eso es ho is,meg kell baratkozni veluk.Egy jo softshell vagy egyszeru szel/eso dzseki sokat segithet.En tavaly vettem 4990 ft Decathlon-ban egy kalenji markaju szel/eso dzsekit,nagyon vekony,szellozik a honaljban es a hat kozepen is van nyilas,korrekt ar,eddig mukodik.Ja okvetlen passzentot vegyel,ne legyen lezser rajtad,mert zavarni fog a futasban.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3912) cekkk


cekkk
veterán

Megvettem a cipőt a mai napon :C

Végül egy Asics Culumus 13 lett 43 ezer helyett megkaptam 33 ért, mondjuk 30 volt a határ nálam, de úgy gondolom ez jó vétel volt, így most örülök neki :DDD :DDD :DD :DD

Holnap próba futás lesz :D

(#3913) tomcica válasza cekkk (#3912) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jo valasztas,utana olvastam jo cipo lesz ez,azert fokozatosan tord be.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3914) cekkk válasza tomcica (#3913) üzenetére


cekkk
veterán

:R

Mivel 6 kmereket futok, most még csak így holnap egy ilyet edzek benne kíváncsi, vagyok, hogy bírja a lábam :D

(#3915) tomcica válasza cekkk (#3914) üzenetére


tomcica
Topikgazda

azt irjak a kategoriajaban a legjobban csillapito cipo,Ryan Hall amerikai maratonfuto bajnok kedvenc edzocipoje...par edzes utan legyszi szamolj be rola,erdekel mi tud

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3916) cekkk válasza tomcica (#3915) üzenetére


cekkk
veterán

Természetesen. :K

Azért választottam ezt mert most főleg betonon futok és azért 110-120 kiló vagyok szóval kapni fogja szépen a kiképzést a cipő :D:D
Egy jobb cipő lett volna még ott a boltba ennél az 50 ezer lett volna bár az nem is próbáltam. Mondjuk ennek az árát is már csak a próbák után tudtam meg :D
De remélem repülni fogok benne :D

Szerk:

Azért választottam ezt a cipőt, mert ebben éreztem a legjobbnak a csillapítást már csak úgy ott kipróbálva, a többibe nem éreztem ennyire , meg ugye én is a láb első részével próbálok futni, és úgy voltam vele, hogy akkor ilyen legyen lehetőség szerint. :B

[ Szerkesztve ]

(#3917) tomcica válasza cekkk (#3916) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ismerem az erzest amikor van valami ami osztonzest ad pl. cipo,ruha stb... van egy ize az egesznek :D
en meg most talaltam egy alig hasznalt Asics Kayano-t a vateran es megvettem 6ezer forintert,majd tesztelem ha lejut ide delvidekre,mert meg a haver el kell hogy hozza...most sajnos nem jut sok penz erre a hobbira,be kell ernem ilyen cipovel (tavaly azert en is vettem ket par komoly cipot,akkor ujonan)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3918) cekkk válasza tomcica (#3917) üzenetére


cekkk
veterán

Én eddig egy 8 ezer forintos Pro Touchos cipőben futottam, féláron vettük ennyiért az inter sportban. A ruhákat meg a decathlonban vettük. És pl az 5 ezer forintos téli nadrágjában simán futottam kint -10 fokban :DDD
Lehet kényelmesebb meg jobbak valamivel a drágábbak, de az én szintemen tökéletesen megfelel :D

Most jó sokáig én se akarok cipőre költeni. Ezt is sokalltam érte, de hát jó cipő csak kell.
Kíváncsi vagyok, hogyan viselkedik majd benne pl a bokám is. :D

Hidd el ,ha kapnék 46os méretben ilyen cipőt olcsóbban kicsit használtam, meg venném én is úgy :D:D :K
Jó vétel volt annyiért :K

[ Szerkesztve ]

(#3919) tomcica válasza cekkk (#3918) üzenetére


tomcica
Topikgazda

En egyszer meg szoktam foltoztatni a futocipoimet is,ha a talpa meg jo,csak felul szakadt/hasadt akkor meg szoktam a cipesznel csinaltatni 700-800ft szep munkat vegez,egesz feluletet kicserel.Igy ki szoktam a cipobol 1200-1500km-t preselni neha meg tobbet is.Persze olyankor mar keresem az uj cipot,van hogy be is szerzem es valtogatva hasznalom.Evente ket par cipo atlagban azert elhasznalodik,tavaly az ossz km 3500 volt igy nem is csoda.
Hal istennek en gizda vagyok,57kg most,nyaron 55...168cm

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3920) cekkk válasza tomcica (#3919) üzenetére


cekkk
veterán

Na én meg olyan 193-195 centi lehetett, szóval van magasságom is a súlyhoz.

Azért az nem kevés km, szóval nem is csodálom, hogy kell ennyi cipő :)

(#3921) tomcica válasza cekkk (#3920) üzenetére


tomcica
Topikgazda

a te sulyodhoz nem is art a jol parnazott futocipo,ami viszont az aszfalton-betonon valo futast illeti,nincs valami mas alterntivad? akar foldesut,foldes-fuves,dongolt fold barmi?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3922) cekkk válasza tomcica (#3921) üzenetére


cekkk
veterán

De igen van, csak télen nem tudok oda eljutni mivel még nincs kocsink.

(#3923) tomcica válasza cekkk (#3922) üzenetére


tomcica
Topikgazda

vigyazz az izuletekre,bokara stb...ha kell mindig lefele kerekits a terhelest illetoleg,inkabb lassan de biztosan

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3924) cekkk válasza tomcica (#3923) üzenetére


cekkk
veterán

Szedek ízület védőt. De ez mit jelent, hogy lefele kerekíts?

(#3925) tomcica válasza cekkk (#3924) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nalam azt jelenti,hogy mondjuk elhatarozom csinalok 8-10 ismetlest mondjuk 200m-bol akkor ha ovatos akarok lenni inkabb lefele kerekitek legyen znap csak 8...vagy tervben van 25-30km es lefele kerekitek mert erzem nyikorog mindenem legyen csak az also 24-25km...szoval igy ertettem

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3926) Andris837


Andris837
senior tag

Tegnap este 12 óra meló után hazaértem, gondoltam kimegyek futok egy jót. Az idő is még olyan volt, hogy azt mondtam rá, hogy ez még kellemes. Átöltöztem, lementem a lépcsőn és láttam, hogy esik. Először havas eső, később hó. El is vette az egésztől a kedvem. Ma irány a terem. Lefutom a tegnapit padon. :U

Szerk: A "diétám" is egész jól megy. A kenyér és az egyéb péksüteményeket próbálom csökkenteni. Tegnap reggelire ettem egy zsemlét, valamint uzsonnára és vacsorára egyet-egyet. Vacsorára rozsos zsemlét ettem.

[ Szerkesztve ]

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#3927) cekkk válasza tomcica (#3925) üzenetére


cekkk
veterán

Értelek. mondjuk én még nem rész távozok, de ha oda jutok akkor majd használom ezt :D :R

Na itt is reggel óta szakad az eső :W

(#3928) szki válasza tomcica (#3921) üzenetére


szki
őstag

Jó ötlet, hogy nem aszfalton futni! De! Decemberben, és most januárban 2-2 napig volt olyan fagy, hogy egyáltalán terepre lehetett menni. Azaz meg volt fagyva. Bár legutóbb sikerült úgy beleszakadnom 6 km-nél egy hó alatt rejtőzködő pocsolyába, hogy be kellett fejeznem a futást (átázott cipő mínuszokban). Mivel már nincs fagy, ezért a sáros terep kilőve.
Csakis az aszfalt marad nekem is, amivel jó barátságban vagyok:) Sűrű aprókat lépek, és nagyon kímélem a futóművem. Szoktam dombot futni, amikor azért mégis kondiban tartom a lépéshosszom, ha gyorsan is kell futnom.

(#3929) cekkk


cekkk
veterán

http://divany.hu/eletmod/2013/02/06/beteg_lehet_a_tulzasba_vitt_edzestol/

Érdekes, nem tudom mennyi valóságtartama lehet. :B

(#3930) tomcica válasza szki (#3928) üzenetére


tomcica
Topikgazda

En is ket honapja mar a fudbalistak palyaja korul korozgetek,fuves es nem zavarja oket olyan 60kor utan azert van hogy elunom :D

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3931) tomcica válasza cekkk (#3929) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Minden dolog artalmas ha tulzasba viszik,ennyi igaz a cikkbol,de amikor felirjak hogy atlagban nagyjabol mennyi meter sprint a jo,meg hany km futas hetente az lokakat sem er,csak atlag.
A futas ugyanolyan mint mas terheles,ha nem regeneralodsz akkor tuledzed magad es kontraproduktiv,ha regeneralodsz akkor idovel emelni tudod a tavot,vagy az intenzitas (eetleg mind2ot :D).
Ha valaki evekig kimegy 4-5km-t kocogni naponta,mert az idealis es egeszseges,akkor idovel hozzaszokik ehhez a terheleshez es utana alig fejleszt az allokepessegen,csupan annyi hogy nem epul lejjebb.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3932) cekkk válasza tomcica (#3931) üzenetére


cekkk
veterán

Én ezzel a betegséggel nem értek egyet.
Csak érdekességképpen linkeltembe. Bár az is érdekes, hogy nem láttam benne megnevezve a találmányt, így kb simán kitaláció is lehet. Persze az is érdekes, hogy melyik tudományos újságban jelent meg. :U

(#3933) tomcica válasza cekkk (#3932) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Barmivel tulterheled magad (akar az irodai ulomunkaval,ha idegileg kikeszit es nem regeneralodsz) betegseghez vezet,igy vedekezik a szervezet a teljes leallas elott.A kulcs annak az aranynak a megtalalasa,hogy a terheles megfelelo legyen,ugyanakkor a regeneracio is.Van aki pl 10napra ossza szet a futohetet,es mas ciklusban megy mint a tobbiek.Van aki kivesz szezon vegen 1-2 honap pihenot (epp hogy csak rekreativan edz) lasd kenyai elit futok.Van aki egy nehez szakasz 6-12het utan beiktat 1 het lazat,mint ezen a heten jomagam :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3934) szki válasza tomcica (#3930) üzenetére


szki
őstag

Na ez az! Én sem bírom a körözgetést :) A terepet nagyon komálom mert változatos a domborzat, a talaj, és a táj! Persze most is erdőben futok, de aszfalton. A hosszú lankás emelkedő sem marad el, és gyakorta a szél az edzőpartnerem még:)
Bicajon is szeretem a Zalai Dombságot. Az Alföldön is bicajoztam egyik nyáron, de az dög unalom volt :DDD

(#3929) cekkk:
Már ott a cikk elején, hogy a "Heart című angol folyóiratban". Ami angol forrásból származik, azt erős fenntartással kell kezelni :K
"akik túl keményen és túl hosszú ideig futnak": nos szerintem itt senki sem csinálja így a futást. Én futok keményen hosszút is, de csak havi 1x (félmaraton versenytempó 180-as pulzussal). A regenerációra kellő figyelmet fordítok. Már ha kell egyáltalán regenerálni, hisz ritkán végzek én erős terhelésű munkát. Olyan lazán szoktam futni általában 10-15 km-t, hogy utána egyből képes lennék újra lefutni ugyanazt a távot, ugyanúgy. 40 évesen semmilyen egészségügyi problémám nincs. Nem szedek semmilyen vitamint, gyógyszert, de változatosan táplálkozom.

[ Szerkesztve ]

(#3935) Aristeus válasza szki (#3934) üzenetére


Aristeus
tag

Mostanában nálam csak terepfutás megy. Jelenleg 70 percnél járok, minden héten ráteszek +10 percet, ezt egész 2 teljes óráig fogom folytatni.
Szerencsére a Konda patak völgye elég változatos terep, van itt minden: erdő, tó, agyagbánya, a horgásztanyák, na meg a halőr tacskója, aki mindig megugat és egy darabig jön velem, de 100-200 méter után általában feladja. ;]
Pénteken megyek megint, meglátom mennyit fejlődött... :D

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#3936) cekkk válasza szki (#3934) üzenetére


cekkk
veterán

Jó de a folyóirat az nem tudományos cikk. Ezért is gondoltam erre. Mint a múltkor a PEAKesek kezdek valami fehérjés kutatásról beszélni és kiderült aki írta az egy fehérje beszállító vagy mi volt szóval...

Az a probléma, hogy én is baromi maga pulzussal futok :W

(#3937) tomcica válasza szki (#3934) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nos en meg delvideki gyerek vagyok,dombot nem lattam csak a national geographyn :D
En 37 vok,evi 3000 feletti lefutott kilometerrel,abbol heti 3x altalaban leer az aljaig (azaz max kozeli terheles).
Lehet nem fogok orokke elni,de addig legalabb jo formaban leszek,en szedek vitamint,altalaban egy altalanos multivitamin+asvanyi anyag kombot (ilyen Napi Egy fazon,most epp egy olasz gyarto es epp a senior adag 50+ istenem,ebbe raknak eleg cuccost csak) meg C vitamin parti vagyok abbol lemegy napi 1g (aszkorbin sav por formajaban vizzel limonadenak)

Ezen kivul az ilyen bio cuccosokat is probalgatom,viragpor,goji bogyo,lenmagolaj,barnakoles stb...mondjuk ezeknel sosem tudni mennyi a placebo es mennyi amit segit,de artani nem fog.

Ja,en nem eszem hust mar 18 eve legalabb,a vasra vigyaznom kell azt eszrevettem,igy azt potlom ahogy erem.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3938) tomcica válasza Aristeus (#3935) üzenetére


tomcica
Topikgazda

2ora folyamatos futas az nagyon szep,barmilyen tempoban,foleg ha terep...szep terv.Figyelj oda hogy edzes utan a cukrot es feherjet potold amivel epp tudod,mert sokat kivehet az emberbol egy ilyen edzes es utana elhuzodhat a regeneralodas,meg a hangulat is sotetebb lehet,ha a szervezet mar elkezdi lebontani magat.(been there done that ;] )

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3939) szki válasza cekkk (#3936) üzenetére


szki
őstag

Bármi túlzásba vitele káros lehet. De nagyon egyénfüggő, hol van a határ. A cikk vmit ad, de semmit se kell készpénznek venni!

Hát akkor ne fuss baromi magas pulzussal!
Én 160 alatti pulzussal futok általában mostanában. Nyáron 150 átlag körül. Bicajon 145 köról szoktam tekerni. És úgy naponta tudok bármennyit tekerni:) 202 a max pulzusom, ami elég jó ketyerét mutat 40 évesen :D

(#3935) Aristeus: akkor csak hajrá!

(#3937) tomcica : Jól csinálod! Ez a számokból is látszik! :)
Húst enni kell! Sokat! :) Én tejterméket fogyasztok minimális mennyiségben. A kisebbik lányom meg nulla mennyiségben.

[ Szerkesztve ]

(#3940) cekkk válasza szki (#3939) üzenetére


cekkk
veterán

Könnyű mondani, ha elárulod, hogy hogyan akkor futok úgy, de sajna nem tudok. :B

(#3941) tomcica válasza cekkk (#3940) üzenetére


tomcica
Topikgazda

meg kell hagyni a gyuros topicban megy am a szoveg,neha beleolvasok es jokat nevetek,nagy arcok :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3942) Aristeus válasza tomcica (#3938) üzenetére


Aristeus
tag

Köszönöm a tanácsot!
Mézzel meg szőlőcukorral szoktam pótolni a hiányt az edzés után, meg néha egy marha-nagy házikészítésű banános shake-kel. (0,7+ liter) :D
Viszont mostmár 80 perc időtartam jön és fölötte, szóval vinni fogok valamilyen izotóniás italt a futásokhoz, vagy vizet, egy 3-5 decilitert, meg pár szem szőlőcukrot is. Azon is gondolkodtam, hogy kipróbálom a PowerBar Gel -eket is, mennyire tud ez hatásos lenni egy versenyen? Hogyan szoktátok alkalmazni? Verseny közepén, végén? Mennyi idő míg kifejti a hatását, és milyen a hatása?

Cél az Áprilisi Vivicittá félmaratonja (04.21) (első félmaratoni versenyem lesz.) Eddig csak 1x futottam félmaratoni távot, de csak azért hogy lefussam. Tök egyedül, viszont nagyon élvezve a futást. Az 2:07:07 lett, aztán jött a túlerőltetéses térdsérülés. Szóval most csak fokozatosan, csak terepen, izületerősítés, állóképesség-fejlesztés.
2 órán belül akarok kerülni a versenyen, március közepére végzek ezzel a tervvel, utána a te segítségedet kérném a gyorsításban majd tomcica. :)

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#3943) cekkk válasza tomcica (#3941) üzenetére


cekkk
veterán

Milyen nagy szöveg? :D :DDD Mondjuk régen nem olvastam :C A gyúrás nagyon egyszerű, edz egyél rendesen aztán alakulsz aztán meg ha nőni is akarsz akkor szedj valamit... :B

(#3944) tomcica válasza cekkk (#3943) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Amikor egymasnak linkelgetnek kepeket (lanyokrol) szivatjak egymast,viccelodnek...neha hangosan felnevetek

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3945) cekkk válasza tomcica (#3944) üzenetére


cekkk
veterán

Jó kedv van ott :D Jó az :D Más a hangulat ott mint itt :D

(#3946) tomcica válasza Aristeus (#3942) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Gel es verseny kozotti etkezes nalam passz...en nem futok olyan hosszukat,nyaron szoktam inni vizet vagy cukros-vizet (szolocukor altalaban).Regen ittam Isostar-t,de a fene gyozne penzzel annyi edzeshez.
Jo hir,a test csuda dolgokhoz kepes hozzaszokni,nem kell a marketingnek mindent elhinni,vannak az angol futoforumon akik otthon keszitenek peldaul PowerBar-t muzlibol,aszalt gyumolcsbol stb.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3947) tomcica válasza cekkk (#3945) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ja-ja ez itt inkabb a praktikus tanacsokrol szolo topik,de abban igen korrekt emberek vannak jelen,segitokeszek :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3948) tomcica válasza Aristeus (#3942) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Segitek szivesen,csak gyozze a tested :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3949) cekkk válasza tomcica (#3947) üzenetére


cekkk
veterán

Így van, és sokszor köszönöm és is a tanácsokat :R

(#3950) Aristeus válasza tomcica (#3948) üzenetére


Aristeus
tag

Tudtam, hogy rád számíthatok! :DDD

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.