Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2251) mormota válasza tomcica (#2249) üzenetére


mormota
senior tag

nekem február óta fém vázon van a bokám:) sajna azóta 2x tudtam csak menni futni, és azt is az elmúlt 3 hétben

Illusztrálok, tehát vagyok

(#2252) Perillustris válasza albiosz (#2230) üzenetére


Perillustris
senior tag

Én a Decathlonban szoktam venni az izotóniás port, a 2 kg-os csomag árát alapul véve kb. 100-120 forintra jön ki a fél liter oldat.

A hétvégi 19-20 km-es futás előtt és után is meg szoktam inni egyet (közben csak pár kortyot iszom). Ilyen melegben kb 1,5-2 liter folyadékot izzadok ki a 100-110 perc alatt, ezt muszáj pótolni, s erre kizárólag csapvíz nem feltétlenül elég.

A reggeli 6 km-es futás előtt nem mindig iszom, a délutáni 7 km után pedig csak nagy melegben, vagy ha megkívánom. ;]

Szombaton vagy vasárnap reggel 6-7 körül indulok, mindig éhgyomorra (csak víz és mellett még a fenti ital). Mire éhes leszek, addigra otthon vagyok.

A tej (futás előtt) nekem sem jött be, de utána egy hideg kakaó mindig jólesik.

Perillustris

(#2253) deicide


deicide
veterán

Ma bevásároltam a decathlonban, latexgatya, levegőzős pólók, nedvszívó fejpánt. Teljesen más érzés nem izzadtságtól tocsogva futni. Meg is növeltem az eddig 8km-es esti körömet 12.25km-re... :DDD

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#2254) tomcica válasza deicide (#2253) üzenetére


tomcica
Topikgazda

valamint ne feledjuk azt sem mekkora izgalmat/lenduletet/ossztonzest tud neha adni par apro targy/cucc :D tagadhatatlanul belenk nevelodott azert a fogyasztas (meg ha nem is olyan mertekben mint az igazi nyugaton)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2255) deicide válasza tomcica (#2254) üzenetére


deicide
veterán

Ez igaz, van benne némi placebo hatás is, de ez esetben azért szó szerint kézzel fogható volt a különbség... :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#2256) blackydan


blackydan
senior tag

Este én is nekimegyek egy laza 15 kilinek, viszont észrevettem, hogy a nike + progival valami nincsen rendben az androidos telefonon. A legutóbbi 4-5 futásom alkalmával a megtett távot jól mérte, viszont a térképen csak egy részét jelölte.... érdekes, talán egy frissítés megoldja a dolgot ( vagyis remélem ).

(#2257) Chosen


Chosen
addikt

Egy ideje száműztem a sarok landolását a futásomból, de azóta a vádlim kb 2-3 napig izomlázas minden futásom után és a boka körüli rész is jobban megterhelődik. Ez lehet azért mert még gyenge a vádlim, vagy megint rossz a technikám és valamit rosszul csinálok amitől extra terhelést kap?

(#2258) Nyugdíjas válasza Chosen (#2257) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ha rendszeresen edzed akkor nem nagyon lehet izomlázad. Nekem az kb. az első héten volt csak ahogy elkezdtem futni. Biztos izomláz?

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2259) Chosen válasza Nyugdíjas (#2258) üzenetére


Chosen
addikt

Annak érzem, semmiképp sem fájdalom. Nehezen mozdítom, kicsit merevvé is válik, ez izomláz nem? Egyébként kb 1,5 hete futhatok így, érzek némi erősödést is, csak gondoltam megkérdem biztos ami biztos.

[ Szerkesztve ]

(#2260) Nyugdíjas válasza Chosen (#2259) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Szerintem még adj idő neki. Ha nem múlik el később, akkor érdemes elgondolkozni. Még bármi is lehet :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2261) tomcica válasza Chosen (#2259) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ugye a csapbol is az folyik szinte,hogy minimal-futas meg lab elso felere landolas stb...azt viszont nem mondjak,hogy ehhez akar 1-2 eves komoly fokozatos felepites is szukseges (plane ha van kis tulsuly vagy ha regen sportolt az ember olyat amiben futni kell)

a felepites alatt nem csak a futas ertendo,hanem szokdelesek (egylabas,valtott labas),lepcsok..lepcson egylabas labujjhegyre emelkedes amolyan tehnikai edzes...

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2262) szki válasza Chosen (#2257) üzenetére


szki
őstag

Nekem nagyon erős a vádlim, de voltak hasonló problémáim. Ahogy írta tapasztalt futótársunk: kifejezetten a vádlit ilyen terhelésre erősítő gyakorlatok kellenek. Még tudnám javasolni a dombfutást, amit én nagyon kedvelek. Persze csakis terepen! Felfele lendületesen, lefele lazán (ne gyorsan!).
Bizony évek kellenek, hogy a futásban résztvevő valamennyi testrész kellőképpen megerősödjön. Biztos van olyan olyan testrész, ami gyenge láncszem a futásban. Azaz nem terhelhető annyira, mint a többi. És ugye így a regenerációja több időt kíván.
Jártam már úgy, hogy egy erőteljesebb futás után 4 nappal éreztem magam tökéletesen kipihentnek (persze közben lazán bicajoztam). Izomzatilag, ízületileg, keringésileg, de egy apró izomláz még fennállt a vádlimban. És bizony inkább mégse futottam (hanem bicajoztam helyette).
Amúgy bicajban nagyon ritka, hogy regenerálnom kelljen. De futni nem tudok naponta 10+ km-t, mert valami mindig legalább 2 nap pihenőt kér:)

[ Szerkesztve ]

(#2263) Chosen válasza tomcica (#2261) üzenetére


Chosen
addikt

Ezt tényleg nem említik, hogy nem árt hozzá egy bizonyos edzettség, de ezek szerint normális, hogy még az elején gyenge a vádlim. :)

szki: A helyi adottságok miatt szinte csak dombra fel-le futásom van, sík tereppel alig találkozom, szóval ez pipa. :DDD

(#2264) Nyugdíjas válasza szki (#2262) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Most én is nagyon érzem, hogy fáradtak a csülkeim (pedig egy nap múlva már érezni nem szoktam azért,de ezt most szerintem még fogom is, marad a bringa nekem is), pedig nem futottam többet, mint szoktam, viszont szerintem elég jó tempóban (jólesett, hogy nagyon kellemes, eső utáni idő volt végre). Sajnos a telefonom pont most gondolta ugy, hogy ő bizony nem trackel (el is döntöttem, hogy veszek egy normális órát pulzusmérővel, GPS-el), ugyhogy nem tudom milyen tempó volt,de 5perc körüli K-kat valószinüsitek.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2265) Aristeus válasza Nyugdíjas (#2264) üzenetére


Aristeus
tag

A hétvége nekem is jól sikerült: Vasárnapra egy 11K volt tervben, hosszútáv, szimpla kilométergyűjtés. (Még mindig az "Első 10 kilométerem" edzéstervből, 4. hét a 6-ból :) )
Annyira kellemes, napos idő volt és még enyhe szél is fújt, pont úgy, hogy ne legyen zavaró, hanem csak hűtsön! :)
Sikerült is új PB-t futnom 10K-n pedig nem terveztem PB-t. Najó a 9. kilométernél már láttam, hogy már meglesz erőlködés nélkül is, szóval a 10. kilométerben picit beleerősítettem. :D Így 2perc:27másodpercet javítottam!
http://www.endomondo.com/workouts/71972739
Ja, és végig aszfalton futottam, ki akartam azt is próbálni, hogy milyen hosszabb távon az aszfalt. Meglepően jól ment, nem erre számítottam, eddig mindig olyan 40% terep (erdő, tó melletti ösvény), 60% aszfalton futkostam, lábkímélés céljából. Az létezhet, hogy valakinek jobban fekszik az aszfalt, mint a terep, vagy csak minden összejött Vasárnap?

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#2266) szki válasza Aristeus (#2265) üzenetére


szki
őstag

Mivel az aszfalt kemény, ezért jobban el lehet rugaszkodni róla, mint más talajról. Tehát ugyanakkora energiával gyorsabban lehet futni rajta, mint terepen, vagy más talajon. A sima aszfalton jobban lehet gyakorolni a helyes stílust (szerintem), és nem kell arra ügyelni, hogy éppen hova lépsz. Cserébe gyors tempónál nagyon igénybe veszi az ízületeket (boka, térd, akár csípő). Aszfaltra, és terepre más futócipő kell(ene).
Grat a 10K PB-hez!

(#2267) Nyugdíjas válasza Aristeus (#2265) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nagyon ideális idők vannak most futáshoz (szél miatt bringához kevésbé...), nagyon élvezem az edzéseket a napokban:K

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2268) deicide válasza Nyugdíjas (#2267) üzenetére


deicide
veterán

Ne is mondd, ugyan számítottam rá, mert mondták hogy lesz szél, de 100km szembeszélben nem annyira kellemes. Mondjuk a maradék 155km hátszélben volt... :DDD

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#2269) Nyugdíjas válasza deicide (#2268) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én most puhap.ts vagyok, inkább futok, hanyagolom a bringát. (mentségemre legyen szólva, hogy nekem nincsen váltóm ;] )

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2270) tomcica válasza Aristeus (#2265) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ovatosan azzal az aszfalttal...en csak versenyen vagyok mar hajlando aszfaltra lepni :D

gratula a PB-hez...a legjobb PB amikor az ember nem tervezi h PB kozeli tempot fut :D az szep...az elejen ez nagyon motivalo tud lenni...kesobb viszont meg kell talalni azt amiert valoban futsz (mert elofordulhat hogy akar honapokig vagy meg tovabb nem tudsz PB kozeli idot futni :K )

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2271) Aristeus válasza tomcica (#2270) üzenetére


Aristeus
tag

(#2266) szki, (#2270) tomcica: Köszönöm a gratulációkat és a jótanácsokat! :R
Mindenképpen vissza fogok térni a vegyes terephez: szeretek erdőben és tó mellett futni, emellett úgy jobban kímélem a lábamat. Még 2 hét van a 6 hetes "Első 10 Kilométerem" edzéstervemből. Remélem 2 hét múlva Vasárnap is össze fog jönni egy ilyen jó idő.

Motivációból nincs hiány: azt terveztem, hogy még idén 50:00perc alatt fogom futni a 10K-t, most 56:04-volt, szóval még 6 percet kellene lefaragni.
tomcica: Te, mint tapasztalt futó, reálisnak látod, hogy még ez idén sikerüljön? (Heti 4x tudok edzeni)

Hosszú távú motivációk meg:
Jövőre szeretnék lefutni egy félmaratont. Egy erősebb 10K-ra szeretnék ráépíteni egy jó kis edzést, majd a rá következő évben kerek 30 éves leszek :D , (Szeptemberben) pont utána lenne a Maraton is. Szeretném teljesíteni... :)

Még 1 gondolat:
Arra is rájöttem e pár hónap alatt, hogy milyen jó is futni. (Valamint, hogy milyen jó lett volna hamarabb elkezdeni.) A család mellett is tudok futni, nem kell senki máshoz alkalmazkodnom, mint például régen a fociban. Ha még későn is érek haza a munkából, csak felkapom a cipőmet és futok egy pár kilométert. Stresszlevezetésnek is bevált, szóval eddig csak pozitívumokról tudok beszámolni.

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#2272) tomcica válasza Aristeus (#2271) üzenetére


tomcica
Topikgazda

45percig gyorsan fel lehet epiteni..a 40re valo lefaragas szokott nyogvenyelosebb lenni az embereknek...szoval 50 az menni fog,csak sosem szabad 2-3km-nel megijedni a tavtol...7nel meg plane ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2273) Nyugdíjas válasza Aristeus (#2271) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Amikor elkezdtem kicsit komolyabban venni a futást, nekem az volt a célom, hogy 30 éves koromig lefutok egy maraton. Úgynézem ha ügyes vagyok akár hamarabb is meglesz,de nem akarom elsietni, de jó, hogy szépen fejlődök (eddig... egy idő után biztos lassul majd a dolog).

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2274) tomcica válasza Nyugdíjas (#2273) üzenetére


tomcica
Topikgazda

egyik sportolo haver itt a varosban keszul az Ironmanre,elete elso ilyen versenye...regen uszott,utalt futni...bicajozni 2 eve kezdett,elso evben olyan ami van bringaval,egy eve pedig vett egy komoly Scott hasznalt bicajt (1100 euroert) a szerb orszagos triatlonbajnok regi bicaja (gondolom egyik a regiek kozul) ugyhogy most belekezdett mar rendesen,a futas pedig 3 eve megy,azota tolta fel a maratoni tavra,de mivel O ultrara keszul igy extra lassan fut..kb 6perces ezrekkel...15-25km a tavo amiket edzeget,egyenletesen heti 3-4x...10 nap mulva verseny valahol HU-ban,majd kiderul kibirja-e a teste az Ironmant :D

ja epp most 30 :D szoval idoooben van

[link]

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2275) tomcica


tomcica
Topikgazda

A mult hetem teljes lazitohet volt...vasarnaptol pedig vissza a nyari edzes-kerekvagasba,de meg ez a het is feles..hogy az izom regeneralodjon rendesen...szoval vasarnap 5 x 200m 28-29ek...hetfo szokasos full piheno..ma pedig feles 2db 400m 62 lett mindketto es nagyon jol ereztem magam...alakulok ismet ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2276) deicide válasza Aristeus (#2271) üzenetére


deicide
veterán

A félmaraton nem tétel, 3 hónapja kezdtem újra a mozgást és már futottam félmaratont megállás nélkül (most hétfőn pedig 262km tekerés volt a Balaton körül kis extrával), igaz több, mint 2 óra alatt, de simán megvolt. A rövid távú tervem a velencei-tó kerülés, az 28km és esetleg még októberben egy kocogós maraton. Nagyon gyorsan fejlődik az emberi test, ha komolyan veszem/veszed a mozgást.

Mai adagom.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#2277) Nyugdíjas válasza deicide (#2276) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Irigyellek. Ennyi időm nekem akkor sincsen, ha tényleg lemondok mindenről, és csak dolgozom, meg alszok az edzésen kivül...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2278) deicide válasza Nyugdíjas (#2277) üzenetére


deicide
veterán

A bringázáshoz szabit vettem ki, az belefért. A futás meg 2 naponta 1 óra 20 perc. Mondjuk mióta elkezdtem nekem sincs időm semmire, unatkozik a 670 SLI a gépben, 120 epizódnyi sorozatot kellene néznem. De amíg nem leszek elégedett a tükörképemmel, addig ezek háttérbe szorulnak. Jelenleg én is csak dolgozom, alszom, futok/súlyzózók. Meg azért 2-3 óra gépezés is belefér a házimunkák mellett. Viszont altatni nem kell esténként :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#2279) tomcica


tomcica
Topikgazda

a jo oreg laza hozzu futas...21 km ... 2 ora ... meg jol is ereztem magam :D (lehet mar nincs tul meleg)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2280) szki válasza deicide (#2276) üzenetére


szki
őstag

Na ezek szép eredmények! Csak így tovább!
Azért a maraton teljesen más, mint a félmaraton, vagy 200 km-t bicajozni. Oda komolyan kell felkészülni! Én le is tettem egy időre a maratoni felkészülésről, mert akkor bicajozni nem jut erőm, és időm. Télen fel tudnék készülni a maratonra, ha hónapokig lesz -10 C fok, és nagy hó:)

(#2281) deicide válasza szki (#2280) üzenetére


deicide
veterán

Köszönöm. Egyelőre a maraton szerintem nekem is kicsit távolabbi cél lesz inkább. Én teljesítménytúrákkal fogok szerintem készülni a hosszú távra (pl írottkő 70 ősszel, egyik nagy kedvencem régről)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#2282) gooool


gooool
őstag

Vége a munkának és végre ismét mehet az edzés. :DD
Megvettem az outit is, amire gyűjtöttem, szóval bringán is adhatom az ívet az állóképességnek... ;]
Már alig várom, hogy újból felvehessem a futóruhát... :))

Üdv, Balázs

(#2283) deicide válasza gooool (#2282) üzenetére


deicide
veterán

Hajrá :C Most az idő is alkalmas hozzá.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#2284) gooool válasza deicide (#2283) üzenetére


gooool
őstag

Igen, kicsit alkalmazkodtam is hozzá az elmúlt 3 hétben, hisz végig a tűző napon dolgoztam, napi 20km-eket gyalogoltam a földeken. De persze biztos lesz szépen visszaesés a teljesítményemben. :O

Üdv, Balázs

(#2285) deicide válasza gooool (#2284) üzenetére


deicide
veterán

Akkor nem egyre gondoltunk a jó idővel, én a nyárhoz képest kicsit hűvösebb időre értem a jót. Azért napi 20km séta napon is megedzi az embert szerintem, elpuhulni attól nem lehet. Én még középiskolás koromban jártam nyáron kukoricát címerezni, szintén árnyék nélkül napi 10 órát, kemény munkák ezek.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#2286) gooool válasza deicide (#2285) üzenetére


gooool
őstag

Picit hűvösebb van, de nem sokkal, bár így már nem izzadtam a munka közben, ez igaz.
Én is ugyan úgy középiskolásként címereztem most és tavaly...egy álom az a munka...de az átjárás is... :U :DDD

Üdv, Balázs

(#2287) Aristeus válasza deicide (#2276) üzenetére


Aristeus
tag

Én február végén kezdtem el a futást, (2 év semmittevés után.. :F ) előtte csak foci volt, de az sokáig, éveken keresztül folyamatosan.
Most, ahogy fokozatosan kopnak el a kilók rólam, (-15kg eddig :) ) annál jobban élvezem a futást, ez sem mellékes a motiváció szempontjából.
A félmaraton tényleg teljesíthető táv, fel lehet simán készülni rá, már most is látom, legszívesebben elindulnék most szeptemberben a 27. Nike Budapest Félmaratonon, de attól tartok, hogy nem tudnám még azt most teljesíteni. A maximum eddig nálam: 11,9K, szóval csak a táv fele van meg. Meg elsietni sem akarok semmit, idén összehozok egy jó alapot, egy tempós 10K-t, aztán majd jövőre fel tudok készülni a félmaratonra.
Csak van úgy, hogy néha, mikor elgondolkodok a futáson, meg-megszólal egy kis hang a fejemben:
- Nike félmaraton, de jó lenne mégis... :DDD

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#2288) gooool


gooool
őstag

Na egy hónapos kihagyás megvolt az első edzésem ismét.
Bemelegítettem 30km sprinttel bringán, 38-as átlaggal, majd 2x100, 2x200 és egy-egy 400 és 800-as táv.
És meglett életem legjobb 100-as eredménye el sem hittem...12:49. :DD

Üdv, Balázs

(#2289) szki válasza gooool (#2288) üzenetére


szki
őstag

:Y :R :C
Kemény mindegyik! Tehetséges vagy! Azt hiszem komolyan kellene a duathlonnal foglalkoznod! Vagy előbb csak rövidtávú futásokkal:)

[ Szerkesztve ]

(#2290) gooool válasza szki (#2289) üzenetére


gooool
őstag

Köszönöm! :R
Én is nagyon meglepődtem, a tekerésen is és a futáson is, nem ezt vártam, talán jót tett az a pici súlycsökkenés, amit abszolváltam, az izomtömegem meg aránylag megmaradt...
A nyár végére meglátjuk mi lesz belőle. ;]

Am gondoltam rá, hogy szintet kellene lépni, de lehet így jobb, hogy nincsenek kötöttségek...amíg szabadon csinálhatom amit akarok. :)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#2291) szki válasza gooool (#2290) üzenetére


szki
őstag

No igen, a testsúly sokat számít, mert nem mindegy mennyit kell mozgatni. De a csajok miatt kell izom felülre is ;]

Szerk: Azon a 100m-es eredményen még mindig csak ámulok! :K

[ Szerkesztve ]

(#2292) gooool válasza szki (#2291) üzenetére


gooool
őstag

Ki vagyok pattintva magamhoz képest. :DDD
Jól jött, hogy télen/tavasszal a suliban erősen ment a kondizás, így most már egész jó formában vagyok, de mint tudjuk a jóból sosem elég... ;]

Soká lesz mire meg tudom majd ismételni...Bár sima Asics cipőben és homokos gáton tudtam ezt...mi lenne rekortánon, szöges cipőben? :U

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#2293) deicide válasza gooool (#2288) üzenetére


deicide
veterán

:Y Feleslegesen féltél akkor a teljesítménycsökkenéstől :R Ez a 12:49 elképesztő, gratulálok!

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#2294) Aristeus válasza gooool (#2288) üzenetére


Aristeus
tag

Nem semmi eredmény! Gratula! :R

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#2295) deicide


deicide
veterán

Vasárnapra vagy hétfőre tervezek egy 30km-es futást, Sukoró-Gárdony-Pákozd-Fehérvár, elég lehet egy 7dl-es vitalade vagy hasonló cucc és pár szem szőlőcukor? Fehérváron utána jól be tudok kajálni. Illetve természetesen előtte is reggeliznék, hálistennek nem gond tele hassal futnom.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#2296) Perillustris válasza deicide (#2295) üzenetére


Perillustris
senior tag

Azért csak elfutsz egy-két közkút mellett. A fejedre rányomni a vizet és inni pár kortyot, ha a sportital már elfogyott, bőven megfelel. :K

Perillustris

(#2297) deicide válasza Perillustris (#2296) üzenetére


deicide
veterán

Pákozdon lesz, meg ott lesz a Velencei-tó is, ha meleg lesz.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#2298) szki válasza deicide (#2295) üzenetére


szki
őstag

Ahogy izzadsz sok sót veszítesz, és folyadékot. Szóval az ásványi sókat kell pótolni, és a vizet. Illetve kell ugye energia is. Van olyan ital keverék, amiben mind benne van.
Azért a 30 km már nem egy 21 km. És 2 óránál hosszabb futásnál különösen ügyelni kell a futás előtti, közbeni, és utáni táplálkozásra! Ekkora terhelés előtt már pár nappal oda kell figyelni a szénhidrát dús táplálkozásra, és a tudatos folyadék fogyasztásra!

[ Szerkesztve ]

(#2299) tomcica válasza gooool (#2288) üzenetére


tomcica
Topikgazda

12.49 vao...erot nem veszitettel (sot) :C

mar csak a gyorsasagi allokepesseget kell megnezni es alakitani (ha valtozott),de ahhoz 4-8 het eleg (neha meg kevesebb is)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2300) deicide válasza szki (#2298) üzenetére


deicide
veterán

Milyen italkeverék, amiben ezek benne vannak? A kajára és ivásra már figyelek, tegnap és ma is grízes tészta van étrenden illetve napi 1.5 liter extra víz a rendszeresen felül. Illetve ha esetleg elegem lenne, akkor még mindig tudok sétára váltani, nem szégyen, ha elsőre nem megy. Gondolom ezt azért fejben is össze kell rakni előre.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.